Drží z vás niektorá Dukanovu diétu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte baby, drží z vás niektorá Dukanovu diétu?
Odpovedať
Profilova fotka
@tinkylinky ahoj, v bio obchodoch majú a v supermarketoch majú :-) pšeničné
Odpovedať
Profilova fotka
ja viem ale ja zijem v anglicku
Odpovedať
Profilova fotka
dnes som si urobila "sladké " guľky - 2 ks akože na skúšku že na čo sa môžem tešiť, /otruby, nizk. mlieko, umelé sladidlo a trochu kakaa a rum. arómy a teda nič moc. :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@tinkylinky aha, tak skús v bio v anglicku. Určite nájdeš
Odpovedať
Profilova fotka
@tesoro ahoj , mohla by si mi dať vedieť kde zoženiem nemleté ovsené otruby? Som z BA a v Avione v Bio sú len mleté a teta pvedala že nemleté sú už potom vločky. 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
už som to na nete našla a objednala si aj nemleté.
Odpovedať
Profilova fotka
No ja som ovsené otruby a otrubový chlieb vôbec nenašla.
Odpovedať
Profilova fotka
@sylvial chlieb si musíš sama urobiť a otruby objednať z www.dukan shop.sk. PF 2012
Odpovedať
Profilova fotka
@11danica11 Čože, našla som pšeničné otruby, tak to bude ako náhrada.
Odpovedať
Profilova fotka
Idem do toho aj ja! ;-) Otruby a sušené mlieko objednané, ostatné som zohnala v obchode. Mám v plane zhodiť 5-6 kg. Už sa teším až začnem :-)
Odpovedať
@tinkylinky ahoj, tu knihu máš v angličtině? Otruby mají buď v DM nebo ve zdravé výživě - tam jsou o polovinu levnéjší. V ČR stojí 250g 15 Kč (cca 0.6 EUR).
Odpovedať
@tinkylinky tak jsem reagovala a ani jsem tu diskuzi nedočetla... :-N až teď jsem se dočetla, že už jste to tu vyřešily... :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
ještě dotaz: co je to tyža? je to v zakázaných potravinách... nenašla jsem to ani ve slovníku... :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka to bude asi preklep a má to byť ryža. :-) Začínajúcim s novoročným predsavzatím držím palce a ideme do toho. ]-( Mám 1.deň z dvoch prvej fázy..Ladnička plné všakovakých" fajnôt." Keby sa chcel pridať a môj chlap, ktorému by sa to veru dosť zišlo tak by to bolo ľahšie kedy som jemu nemusela zvlášť jedlo chystať a keby nedráždil tými zakázanými dobrotami. :-D.
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka ano mam ju v anglictine ale nekupila som si cisto dukanovu dietu ale je to dukanova dieta - zivotny plan. je tam super vsetko rozpisane sice polovici nerozumiem ale podstatne chapem :-) som pozrovnavala jedalnicek z ceskej stranky a slovenskej a uplny rozdiel je co je napisane v knihe ale ja si to aj tak prisposobim podla seba.
Odpovedať
Profilova fotka
@11danica11 presne tak aj ja mojho chlapa chcem donutit ale on sa neda lebo ked videl ovsene otruby sa ma pytal ci to je jedno pre sliepky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
No urobila som si Tiramisu :-), na českej stránke som sa dozvedela že je vhodné aj na I. fázu /je tam aj kukuričný škrob/. Cesto na piškótový korpus sa mi prilepilo a želatína nepodarila :-( Tak je to v pohároch ako šomló halušky /korpus som z plechu vyškrabala a potrhala na kúsky. Neviete mi niekto poradiť ako docieliť neprilepenie cesta ak nemôžem formu vymastiť? Nejaký tip poprosím. Dnes som jedla: doobeda: malý pohár Acidka, jeden biely jogurt /všetko nízkotučné/ obed: makrela cca 10 dkg, 1 vajce na tvrdo a mini otrubovú žemličku opečenú na v toastery aby bola chrumkavejšie -pridala som dva lístočky bazalky do cesta olovrant bude kúsok Tiramisu a večer si dám polku cottage a tri plátky kuracej šunky Pijem vodu a neperlivú minerálku Magnezia /kvôli minerálom/ sviatočno - neďelné menu :-)))))
Odpovedať
@11danica11 tiramisu dělám asi týden - dnes za ten týden čtvrté... povedlo se mi ho celkem "vyšperkovat" :-) želatina - závisí na výrobci (někdy je z toho rosol) ale DrOetker má celkem dobrou, jinak tady v ČR zn NATURA - ta se zalije jen horkou vodou. Do toho krému přidávám ještě hotový vanil. puding (2dl mléka/20g prášku). A na ten piškot používám místo planého škrobu karamelový pudingový prášek. Těsto rozetřu na plech vystlaný pečícím papírem - sloupnout se těsto musí až po vychladnutí a nesmí se přepéct (nechávám v troubě max 12 min). Btw: dávám tam tedy mnohem víc sladidla než je v receptu.... :-N (sukraloza - chutná jako cukr) Každý, kdo to ochutnal, se od toho nemohl odtrhnout... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka jééé ďakujem a ak môžem poprosiť napíšeš mi tvoj recept a tiež recept na piškót lebo mne len môj piškót vôbec nechutil . Vyjedla som krém a ostatok šiel do koša. Robíš to v tortovej forme? Na koľkátich stupňoch to pečeš? V elektrickej rúre?Skúsim to teda ešte raz...... Sukraloza je tekutá? Je tento nápis na obale? Ďakujem
Odpovedať
@11danica11 ale prd ze nemlete su vlocky!!!!! Su nemlete, kolegyna ma eshop na dietaprotal.sk a da sa aj osobny odber ak si z BA nech neplatis postovne, naozaj sa nedaju porovnat s tym nasim prachom pre prasiatka 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
2. den : ubytok 0,0 kg :-) ale nic nevadi. mne zacinaju od dnes nocne tak uvidim ako to zvladnem nejest v noci teda po polnoci.
Odpovedať
ahojte neviete mi niekto poradiť? Tie otruby môžu byť aj pšeničné či iba ovsené???? Ďakujem za info... :-)
Odpovedať
@11danica11 Recept kopíruji z http://www.dieta-protal.sk/tiramisu/ a to co je česky jsou moje úpravy.... ;-) 1) Nejdříve si připravíme želatinu - na půl hrnku horké vody 2,5 lžičky želatiny, rozmícháme ji se sladidlem (asi 40 tbl. - jako 200g cukru) a necháme vychladnout (trvá to 2-3 hodiny) 2) pak se pustíme do piškotu: Piškót: 4 vajcia 2 zarovnané PL karamelového pudingu 2 PL mletých otrúb 1 lyžička prášku na pečenie 10 tabl. umelého sladidla (nebo 20tbl. - ekvivalent 100g cukru), vanilková aróma Žĺtka rozšľaháme so sladidlom a vanilkovou arómou. Pridáme škrob, otruby a prášok do pečenia a spolu rozšľaháme. Nakoniec primiešame sneh vyšľahaný z bielok. Rozetřeme na rovný plech, na který jsme položili pečící papír, 12 min, pri teplote 180°. Vyndáme, necháme torchu zchladnout a pak opatrně sloupneme papír. 3) Pripravíme si kávu jako pijeme obvykle - nejlépe instantní, ta se dá rozmíchat i se studenou vodu a popř. s mlékem a osladíme. Nejlepší je na to namáčení hluboký talíř. 4) Krém: 600 g jemného nízkotučného tvarohu 150 – 200 g nízkotučného jogurtu vychladlá želatina hotový vanilkový puding z 2dl mléka a 20g prášku (možno rychle udělat v mikrovlnce ve větším hrnku - rozmícháme prášek se sladidlem ve studeném mléce a necháme cca 2 min. wlnit) Tvaroh, jogurt, puding a želatinu rozmixujeme v mixeru - dle chuti dosladíme. Krém je tekutý, ale v lednici pak ztuhne. Připravíme si vhodné nádoby. Doporučuji více malých - např skleničky. Piškot trháme na kousky dle tvaru nádoby, nebo tak přibližně, aby se pokryla jedna vrstva... Každý kúsok namáčame v káve, ukladáme na dno pripravenej formy/nádoby. Keď je zakryté celé dno, prilievame časť krému. Potom ukladáme ďalšiu vrstvu piškótu a opäť krém. Pripravené tiramisu zľahka posypeme kakaom a skořicí a vložíme na noc do chladničky. Je důležité vydržet s ochutnáváním až do rána, dříve to není moc dobré! Suraloza je buď tekutá a jmenuje se Candys (2 kapky je 1 kostka - 5g cukru) a prodávají to v lékárně. Nebo je v tabletách - ta má ještě lepší chuť - jmenuje se STAR Linea a mají ji např. v Intersparu (1tbl-1kostka cukru). Chuť je od cukru k nerozeznání.
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka Ďakujem veľmi pekne :-o si zlatá. Snáď sa mi to podarí lebo s pečením moc skúseností nemám.:-(
Odpovedať
To zvládneš, není to těžké, jen zdlouhavé a moc nádobí.... :-) Tady jsem to vyfotila... Ty skleničky jsou praktické, protože když jsem to rozdělila jen do dvou mís, tak jsem vždycky snědla jednu naposezení... Takhle si to beru po menších dávkách... dá se to udělat i do krabičky s víčkem a vzít sebou např do práce... ;-) a ty sladidla: http://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=s... http://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=c...
Odpovedať
Profilova fotka
@tinkylinky a prečo by si nemala v noci jesť keď robíš? Vydávaš energiu tak musíš jesť. Nemôžeš byť hladná pri žiadnej diéte. Však ty zas nebudeš jesť cez deň keď budeš spať. Alebo??????
Odpovedať
dievčatá - som tu nová, začínam / za pár dní - až budem mať v tom jasno / a tak potrebujem pomóóóóóoóc . Ako si pripravím, alebo kde zoženiem dukanovu žemličku ? Môžem ju aj v 1. fáze ? Ď.
Odpovedať
@sofi15 recept na zemlicky najdes tu http://www.dieta-protal.sk/chrumkave-... a tu http://www.dieta-protal.sk/cibulove-z... Mozes aj v 1. faze 8-)
Odpovedať
@johanka76 - ďakujem. A ešte prosím o usmernenie v týchto otázkach , či to môže byť v 1. fáze ? 1.ako rybu si môžem dať aj zavináč, pečenáč,... také z Lídla v kyslom náleve ? 2.jogurt - môže byť len Activia ,alebo aj smotanový ? Môže byť pochúťková smotana a kefír ? 3.kyslé uhorky ? / tu sú rôzne názory !!! 4.údenáč ?/ tu sú rôzne názory !!! 5. Údené mäso - môže byť kuracie stehno ? 6.Ktoré syry sú dobré ? / asi mi ťažko poradí predavačka s % tuku !!! / Ak smiem poprosiť názvy . / Môže to byť napr. aj parenica, korbáčiky - mám ich rada. 7. ako si pripraviť dobrú omeletu ? 8. mliečne výrobky do 3,5 tuku - ktoré sú to ? Prepáčte, že sa pýtam na to, čo by som našla, ale usmernenie od toho, kto to má za sebou a vie o čom to je, čo j dobré a čo nie je pre začiatočníka super, lebo častokrát v domnení , že je to dobré - si do jedálnička zaradíme aj to, čo nie je správne . :-( Za odpoveď vopred moc, moc ďakujem. Isto pomôžu aj mnohým ďalším dievčatám, kt. nemajú v tom ešte jasno a odhodlávajú sa. Pekný deň ;-)
Odpovedať
sofi15 skús pozrieť fortum www.forum.dieta-protal.sk je to velmi dobrá stránka a poradia ti rýchlo a dobre
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?