Dievčatá - ročník 1989. Ktorá je už vydatá?

Zobraz úvodný príspevok
:-) holky, ktorá je tu už vydatá, alebo zasnúbená? prípadne už má bábo?
Odpovedať
ahojte baby, no vidim ze sa dost toho udialo, davno som tu nebola, ja som tiez zacala cvicit ,ale cviky na brucho , blizi sa leto a ja nechcem mat brusko ako spek a navyse mam piercing v pupku , takze chcem vyzerat dobre.... inak co nove?
Odpovedať
Profilova fotka
hm kawasaki a ako sa dari? s tym cvicenim a tak?..hm teda piercing?nato som ja nemala nikdy odvahu...a kedze ja som mala vzdy nejake brucho..aj ked som chodila na tanecnu..aj ked som bola stihlunka..proste mam to v genoch..
Odpovedať
dari sa fajn, a s cvicenim tiez dobre, no mam ho uz 3 roky, tiez mam v genoch trosku brusko, ale ked sa chce vsetko sa da a musim povedat ze ked mi ten piercing davali tak mam to vobec nebolelo, ja mam vysoky prah bolestivosti buduci vikend ideme s radkom na chatu taku vikendovku celui, konecne niekde vypadneme a nebude to stale vsetko dookolo taky stereotyp, trocha zabavy nam urcite len prospeje...
Odpovedať
inak raz asi jeden mesiac som cvicila cviki zory coborovej, to vam len poviem ze je to makacka.... skuste odporucam..
Odpovedať
Profilova fotka
no kawasaki tak to si dobra..ja vzy zacnem cvicit vydrzi mi to chvilu a potom sa nato vykaslem teda...by som povedala ze v tomto nie som typ cloveka ktory ma nato tu volu co treba no.. ja som uvazovala nad obocim ze si dam..ale nejak ma priatel odhovoril, ze jemu osobne sa to vytrhlo a teraz tam ma jazvu..potom som si vymyslela ze chcem do nosa..ale jak som videla kamosku jak to mala..ze si poriadne ani noc nefukala ked chora bola len do seba tahala..no proste ma to preslo..zeby mi to potom prebijali..ani nahodou.. hm tak to ti zavidim chata oddych..ach jaj..potom daj vediet jak vam bolo no.. ja som dnes chcela ist niekam prec aspon na poobedie ale vonku je taka kosa hrozna ze koniec
Odpovedať
jasne ze dam vediet ako bolo, fakt ten oddych uz poterebujeme obaja, no co ja viem s tymi piercingmi, ja osobne by som si na tvar nikdy nedala a brucho to ma len tak napadlo, tak som sla a bolo sup a je tam :::D
Odpovedať
Profilova fotka
no ja neviem ma proste hned napadlo ze a ked budem tehotna?tak co?nevytrhne sa mi to nejak..ako kamosky si dali do jazyka..do pier,...a to som si uz povedala ze ani nahodou..zeby ja som stale v ustach nejaky kov mala..chcela som si dat tetovanie..ale uvazujem kde..necem nic velke..znama si dala ako keby na stred chrbta ale hned pod krkom..dala si tam meno dcerky..a vyzera to nadherne fakt..ja som skor cela nieco take co nie je hned vidno..proste nieco pekne decentne..
Odpovedať
ahojte babenky mam pre vas naozaj velku novinu, cakame so snubencom bábätko, takze zachvilku bude aj svadba, ale len na urade, taka cirkevna az tak o tri styri roky, tak to uz mame dlhsie naplanovane. len mi prosimvas poradte ako to oznamit mojim rodicom, mam z toho velke obavy, uz teraz je mama na mna dost nevrla, pretoze Rada neznasa a tak ked jej oznamim ze cakame babatko, sa bojim ze na mna zanevrie uplne a nebude ma uz chciet vidiet a ani to male. Je to predsa moja mama a aj napriek tomu aka je mam ju rada a nechcem aby sa aj ten kusok nasho dobreho vztahu pokaslal, ale asi to tak bude. ani si neviete predstavit kolko pocitov sa vo mne miesa, a v podstate to nemam ani komu povedat, kto by ma pochopil. Sestra je fajn, ale ta je este mlada a mysli ze je vsetko velmi jednoduche, ale teraz nas caka tazke obdobie, pretoze priatela prepustili a nema pracu, ktoru teraz surne potrebuje a ja budem musiet odist zo skoly. chceme to vsetko spravit tak aby to nebolo velmi napadne, ved nemusi kazdy vediet o co ide, vsak? a potom tie reci a ohovaracky ludi naozaj nemusim pocuvat, lebo je to naozaj trapne. na jednej strane som velmi stastna, na druhej mam strasne obavi ci to vsetko zvladnem, ci budem dobra matka, ci nestratim priazen rodiny preto, ze som najprv otehotnela a nestihla dokoncit skolu, viete moja rodina je dost konzervativna a mam z toho strach ako to prijmu, nechcem stratit blizkych, ale pre to malinke urobim cokolvek, len aby sa malo dobre. tak mi prosim drzte prsteky nech to nejako vyjde a vsetko bude v poriadku...... a vy mate co noveho????
Odpovedať
Profilova fotka
kawasaki tak to uprimne moc gratulujem a zelam vsetko dobre aj tebe aj babatku. Neviem presne ake mate vztahy v rodine ale ak mas aspon trochu rozumnu maminu tak to urcite prijme v pohode, ved si dospela a s priatelom niesi jeden rok. Urcite skus prijemny rozhovor. Ja by som skolu si dala iba odlozit na rok mozno na dva a potom pokracovala externe. Viem ze to ide do peniazkov este viac, ale ked si priatel najde dobru pracu a ty mozno nieco popri materskej tak urcite to zvladnete. Budem ti drzat palceky nech sa vam dari co najlepsie a nech vsetko spickovo zvladnete. je to velmi prijemna sprava. ja s bojim ze ked sa nam babo nepodari pred svadbou tak po svadbe s tym budu problemy ale tak snad len malujem certa na stenu. Teraz sme si v poslednych dnoch uz aj mysleli ze sa nam nieco podarilo ale na testiku bola len jedna ciarocka |-| A to mi bolo normalne od rana do noci zle, hlava ma bolela, nevolno mi bolo, mala som zavrate, vsetko som az prehnane citila, chute som mala hadam horsie ako tehu :-) Ale nic z toho ,nevadi takto aspon v klude mozeme planovat nasu svadbicku ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
kawasaki supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer graaaaaaaaaaaaaatulujem normalne som necakala ze take nieco napises..taku perfektnu novinu..no tak a v ktorom si mesiaci?tak ja enviem ja by som jej prv oznamila ze kedy je svadba a urobila ju cim skor...pockala by som na reakciu..a podla nej bud povedala abo nepovedala..ked si este len na zaciatku a svadbu budete mat cim skor tak mozes stale povedat ze si o tom vobec nevedela..alebo s tym vyjde par tyzdnov pred svadbou ze si sa dozvedela radostnu novinu..ako to by som urobila ja... sice moj ocko sa minule na navsteve vyjadril ze nechce svadby ale vnucata..taze moj priatel to bral jak vyzvu..=D..sice mi uz tak trosku pracujeme da sa povedat...robim si uz vysetrenia na vsetko mozne a beriem uz aj kyselinu listovu pre viac vitaminov..aby sa predislo deformacii plodu.. miskamisko...to ze bola len jedna ciarocka nevadi....pre tvoju podporu...kamoska si robila 2-3x test vysla jedna ciarocka..isla k lekarke a bac tehotna..taze caka miminko..testy nie su 100%..ak chcem mat uplnu istotu daj si urobit krvne testy..lebo ani na ultrazvuku ti to nemusi byt vidiet...
Odpovedať
Profilova fotka
v pohode adri mi z toho smutny zatial niesme, v podstate by to prislo tak nie moc vo vhodnu dobu, ale neboli by sme nestastny keby boli dve ciarocky a neboli sme ani az tak moc nestastny ked visla jedna ciarocka. Ake vytaminky este okrem kyseliny listovej beries? A kde si si ju kupila, to sa da aj v lekarni???
Odpovedať
Profilova fotka
miskamisko..ako ja si presne to poviem pri kazdom teste..=D..ako chciet by som chcela ale ked to nevyjde tak si poviem a este aspon stihnem to a to...a potom to bude vhodnejsie.. no ja beriem tu kyselinu listovu..kupis ju normalne v lekarni ako vitaminovi doplnok..ale mozes namiesto toho brat aj calibrum..to sa berie pred tehotenstvom pocas a aj po nom..potom sa to vola nejak calibrum babys abo nieco take..a zmenila som stravu..kazdy den sa snazim jest jogurty,ovocie,...dost toho mas na stranke www.najmama.sk tam mas temy priprava na tehotenstvo,tehotenstvo a aj ked uz porodis..je to super..dokonca minule som sa tam nasla ze dnes je novinka namiesto vanicky kupat dieta v specialnom vedre...a proste vzdy tam su nahnovsie rady..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
adri ja takto chodim na modreho konika a sestra odobera maminu a druha caspopis mama a ja a to vzdy ked dojdem domov tak prestudujem aj jeden aj druhy casopis a uz sa vyzivam v tom ako sa ja budem raz starat o moje bejbinko. V juni bola na navsteve jedna holka s malym babatkoma mala som aj ja fotku s tym babom a kazdy mi hovoril, ze ako mi to moc pristane a uz aby som mala vlastne....to potom clovek tak po tom vlastnom zatuzi ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no ja tiez zbehnem na MK ale len citam..ale neviem az tak ma to nebavi..ta najmama ma bavi viac lebo zatial co som hladala vzdy som tam nasla..a paci sa mi tak aj to ze k clanku mas diskusiu..minule som citala ze chlapci sa plodia v strese a dievcata v klude..boli tak rozpbrate aj take veci ako myty o tom ci chlapcek abo dievcatko.. miskamisko hovori sa ze ked chces byt tehotna tak mas ist k zenam ktore koja..ze vtedy sa to "lepi" na moznu mamicku ci co.. ale tak isto si niekede nastuduj tu stravu..ake vitaminy a co.. inak kawasaki neviem ci vies ale pocas tehotenstva by si mala pit iba nizkotucne mliecko a to aj pocas kojenia a ziaden majoran ani ostre korenia.. ;-)
Odpovedať
dakujem za gratulacie, tak to vam poviem , ze to je pribeh na dlho. asi mi neuverite co vam napisem, ale prisaham je to cista pravda. Takze asi tak som v 21 tyzdni, cize v piatom mesiaci.... uz citim aj malicke, ako sa hybe a sem tam ma aj kopne :::D, takze do minuleho tyzdna som o tom nemala ani potuchy, mala som normalne menzes, nebolo mi zle, nemala som chute, nepriberala som na vahe, teraz akurat vazim o 3 kilka viac, a brusko mam ako niektore zeny v 3 mesiaci ::::D. Uplnme vsetko ok, este aj na bruchu sa mi dobre spalo, no keby som vedela ze cakam male, takl davam na seby ovela vacsi pozor, dokonca okolo januara som si test robila a mi vysiel negat, co uz som bola skoro v tretom alebo na konci, no neviem presne. fakt nic co by napovedalo tomu, ze cakam malinke. no a minuly tyzden mi prislo akosi smutno a tak, necitila som sa akosi v poriadku, tak sme sa spriatelom len tak rozhodli, ze si spravim test, ved na skusku nic nedas, a bum bac pozitivny. Tak sme na druhy den sli ku gynekologovi, samozrejme Rado siel so mnou. Gynekolog ma vysetril a najprv povedal, ze som v siestom mesiaci, zostala som tam lezat na tej koze ako obarena s otvorenymi ustami, tak to spresnil na piaty mesioac, co je aj tak neuveritelne, lebo som sama na sebe nic nebadala a potom to uz slo. Na druhy den rano na odbrey, potom na ultrazvuk, priatel siel so mnou a male je chvalabohu zdrave. Uz aj brusko mi trochu vidiet, no ale nic moc :::D. takze asi taky sok to bol pre nas.... takze asi ked poviem mame ze som o nicom doteraz nevedela, urcite nebudem klamat :::D, a brat sa budeme s praitelom tesne po velkej noci, ale ako som spominala len na urade, potom neskor aj v kostole. obrucky sme si boli obzriet a vybrali sme si celkom jednoduche ale pekne: ciste zlte zlato, na okrajoch mierne gravirovane... aadrianka je ta stranka ktoru si spominala spolahliva? viem toho zo skoly vela, ale aj tak byt teraz sama tehotna je uplne ina vec ako sa to ucit a citat v knihe... inak s tou skolou to bude zlozitejsie, musim ju ukoncit a ak budem chciet potom zase studovat, lebo u nas sa externa forma studia na bakalarovi zrusila a vraj ju v najblizsich rokoch neplanuju obnovit, a urcite nenechjam doma dieta a pojdem studovat dennu formuý. budem to musiet este nejako doriesit... no cas ukaze inak termin porodu mam na 5 augusta.... a vam odporucim: na pocatie je najlepsie na nic sa nepripravovat a neplanovat, mne to vyslo dokonale :::D
Odpovedať
kawasaki: tvoju story som prečítala na jeden dych s otvorenými ústami :-o nestíham sa čudovať , čo všetko je možné...
Odpovedať
Profilova fotka
kawasaki riadne si ma sokla..a to este s tym ze 6 marca si pisala ze cvicis cviky zory coborovej..tak to je zazrak normalne..=D...ale hrozne sa tesim..potom sa anfot jak male rastie..=) (ja som zatazena na fotky,fotim vsetko ale nie som taky odbornik jak miskamisko len tak pre zabavu co sa mi paci..a som spokojna aj s fotkami s mobilom) no tak mame klamat nebudes no..a popripade keby zle znasala tu svadbu tak ja by som bola ticho a priznala sa po svadbe.. no a co sa tyka tej stranky..no ja neviem ja som spokojna..akoze ked si das google najdes ine..ale mne je proste blizka..tym ze sa mi v tom lahko orientuje a je tam vsetko co potrebujem..fakt minule som citala clanky cu cumlik ano ci nie..a proste je to tam pisane tak lahko..nie tak odborne..ja si casopisy nekupujem zatial..kedze este nie som tehu potom si urcite kupim..minule som kukala napr polohy na kojenie..ale to boli v casaku.. a kawasaki neviem teda v akej kategorii som to nasla ale nasla som tam co a ako davat prve mesiace papat malemu..teda ked uz budes prikrmovat..nasla som tam asi 3-4 clanky..a hned som si to tlacila..typujem ze ked budem tehu tak to uz vsetko nenajdem tak si to tlacim preventivne..ale mas tam aj ochorenia myslim..no neviem ved sa pozri..proste aj vybavicka tam je.. a inak neviem ako si ty na tom financne ale znamy si kupovali vajicko v polsku lebo sa im to viac oplatilo..a ked budes nakupovat nahodou..tak si pozri aj net..www.mimibazar.sk abo mimiaukcie.sk...super stranky na vsetko mozne..neviem aky mas nazor na kupu pouzitych veci..ale ver ze deti tak rychlo rastu ze znosenu nie su..a najdes kopec veci takto za par korun..dokonca minule som bola za kamoskou v sekaci a nasla som tam kopec nadhernych par krat pouzitych dupacok a overalikov,...a ceny sa pohybovali asi takto 1,50€ 1,20€ a ked to uz stalo 2€ ta to uz bolo tak premakane ze koniec..dokonca som si tam kupila aj ja par kuskov..poriadne som to vyprala vyzehlila a kto videl neveril ze to mam zo sekacu..taze sa pozri aj na net tam maju rozne "balicky" s oblecenim..
Odpovedať
Profilova fotka
a kawasaki este som chcela,ze ty sice pises ze na pocatie je najlepsie sa nepripravovat...ano to mas pravdu..ale bohuzial ja si to riesit musim uz teraz a to z toho dovodu ze syndromom polycystickych ovarii a mam poruchy menstruacneho cyklu.. a toto zrovna neprispieva k lahnekumu pocatiu.. ]-(
Odpovedať
tak baby, vy sa nestihate cudovat... a co ja? aka som bola zosokovana? a este k tomu som sa citila otrasne, ze som sama na sebe nespoznala ze som tehotna a k tomu som zdravotnicka, pride mi to take ... ja neviem.. inak tie cviki no to je pravda, hm co ja viem, moje baby bude sportovec ::::D aadriankaa a co sa tyka teba tak mas naozaj pravdu, ze to nie je az take jednoduche, ale vyborne prosiepava cerstvy vzduch silic zo stromov niekde v horach a vzduch pri mori, naozaj ma blahodarne ucinky. Neviem presne o aky mechanizmus ide , ale vecsine zien sa tako podarilo pocat a samozrejme ze si pritom sledovala ovulaciu, ak vies teda rozpoznat kedy ju mas alebo ak ju vobec mas viditelnu....
Odpovedať
fuuuuuuuuuuuha.. gratlujem kawasaki :-) to musi byt teda prekvapco :-D jaaaaj.. brala by som aj ja take, ale ja si na to este pockam zrejme :-| nech ste obaja zdravucki, to je dolezitejsie nez to co druhi rozpravaju ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no tak kawasaki ty sa cudujem asi nenormalne...no s tym morom a to..mas asi pravdu lebo vacsinou sa hovori ze si pary domov nesu z dovolenky "darcek" ale mozno nie je dolezite miesto ale skor to ze uplne uplne vypnes... a uz vies co cakas?to by si uz mala nie?jezis ja som teraz taaaaaka zvedava ze konec kolko otazok mam..ale tak postupne nech ta nezavalim
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.najmama.sk/clanok/224633/c...
Odpovedať
Profilova fotka
no tak co holky?kde ste vsetky?ha...sice no dobre oteplilo sa vonku tak asi nemate tolko casu..co je veeeelka skoda lebo ja som v praci a nudim sa pekelne :-(
Odpovedať
čauko adrianka, no ja som tu nebola už veľmi dlho /aktívne/ ale čítam vás pravidelne :) čo sa týka mňa, tak celkom fajn... užívam si pekné počasie, čochvíľa končí semester, začne skúškové, možno budem mať fajn brigádu na letné mesiace... sa teším... jediné čo mi kazí radosť je fakt, že priateľ v polovici augusta odchádza na 5 mesiacov do zahraničia na študijný pobyt... :( z toho ma ide, tak povediac, poraziť... :-( ]-( |-| no a vy ostatné sa ako máte? čo vaše polovičky? všetko ide tak ako má byť?
Odpovedať
Profilova fotka
no a ja tu cakam a cakam kedy kto tu co prida a nikto nic... no pocasie je sice fajn ale ja nemam priliz dobru naladu..budeme sa totiz stahovat..teraz sme priamo v centre mesta..hlavnu mam mozno 5 minut pesi a teraz ideme na dedinu co je 3 minuty od ke..tak mam kusa obavi ako to zvladnem..uz si idem kvoly tomu robit aj vodicak..a aj z toho mam riadny strach.. my s priatelom nemame az take ruzove obdobie..tak dufam ze ked sa odstahujeme tak zacneme inak..a hlavne riesit problemy inak..ako nic vazne ale obaja sme za poslednu dobu nervny..
Odpovedať
ahojte baby tak poviem vam svoje novinky, najpr poviem ze by to malo byt pravdepodobne dievcatko, doktor nam totiz povedal ze nevidi pipika :::D no a uz to vedia moji rodicia, povedali sme im to tuto stredu, no co vam budem hovorit, otec to vzal dobre az som prekvapena ako dobre a mama tak ako som prepokladala, hysterci jedna radost, nadavi mi, vypytuje sa ma take veci na ktore ani sama neviem odpovedat a este k tomu vsetkemu mi ani neveri...... a uz toboz nie radovi... ale bol u nas do dneska a sa spravala k nemu tutut mutu a ku mne jak ku poslednej, ved mi to aj povedala, ze budem mat svadbu jak posledna stetka a to sa cudujem ze taky mierny vyraz vybrala, lebo mi nadava aj do horsich..., teraz uz len zalezi na fararovi pretoze ten od nas z ruzbach povedal ze nas neodda, lebo musime mat minimalne trojmesacnu nauku a on je taky prisni no tak vidime ze ako farar z radovej farnosti a podla toho bude cirkevni alebo civilny sobas samozrejme uz to aj celej dedine vyblabotala, takze teraz cez sviatky ked idem von tak zeny a stare babky po mne pokukuju a rozculuju sa ze chodim vobec do kostola.... tazke obdobie teraz, ale napriek tomu vsetkemu sa na to malicke tesime, a najviac ma rozculuje ze mama to uz vyklebetila celej rodine a samozrejme povedala svoju pravdu a este aadriankaa ta vec s morom a lesom, je naozaj pravda. Samozrejme tam ide o oddych aj to je dolezite, ale najhlavnejsie ide o vdychovanie tych latok vo vzduchu co tam su, to posobi velmi dobre tak na zensky a tak na muzsky organizmus.... preco sa stahujete ak smiem vediet???? a inak rada odpoviem na vsetky tvoje otazky
Odpovedať
kawasaki, tvoja mamina je ako zo zlého starého filmu sa mi tak zdá. mrzí ma, že to máš doma takto... a vôbec som nepochopila tej vete, že budeš mať svadbu ako posledná štetka, to ako podľa maminy si prvá a posledná nevesta, ktorá sa bude vydávať tehotná? neuveriteľné... a keď jej to robí taký problém, prečo to vyklábosila po celej dedine? no fakt, nestíham sa čudovať... :( fakt je mi to ľúto... a k tomu, že po tebe zazerajú. to ja milujem také staré ženské... a oni čo chodia do kostola, keď odsudzujú? aj v Biblii sa píše - nech hodí kameňom kto je bez viny, by som im to povedala... bosorky jedny... aaaaaaaaaach, normálne som sa vytočila... držím ti veľmi palce, aby si toto všetko zvládla, ale verím, že zvládneš a zase sa ozvi...
Odpovedať
dakujem za podporu, aj ja pevne verim ze to zvladnem a ze neskoncim niekde na psychiatrickej liecebni.... viete moja mama je uplne stara skola a to ma 45 rokov, vsak to este mlady clovek, ale ona ma nazory, ze az. co ma vsak velmi mrzi, ze sa ani raz nespytala na to male, ako sa vlastne citim, ci citim pohyby, ci to bude dievca alebo chlapcek, ani na mena ani kto len budu krstny rodicia.povedala ze jej na tom nezalezi... a ked nebudeme mat cirkevny sobas tak ma nebude chodit ani navstevovat. a tiez mi ani raz nepovedala, neboj sa to zvladnes, ale len ze som si znicila zivot, ze ine dievcata budu chodit po vonku a ja sa budem starat o decko, ze som hlupa, ze to budem lutovat a ze sa budem mat v zivote len zle... ja si nemyslim ze som si zivot znicila, kolki ludia by sa babetku potesili a ona len nadava a hresi a vycita mi ze ju privediem do hrobu a ze za vsetky utrapy mozem len ja.. mile ze?
Odpovedať
ja len o sebe a ani som sa nespytala ako sa vam dari a inac prajem prijemne velkonocne sviatky.....
Odpovedať
to je uplne :-( :-( :-( aach.. podla mna si si nepokazila zivot, nie si hlupa, nechcem to tak napisat, ale myslim, ze kto nieco take povie je sam hlupy.. Dietatko je dar, najkrajsi na svete, lubite sa, pocali ste ho z lasky, co viac si mozte priat? mohli ste cakat este pat rokov.. ale potom sa mohlo stat, ze by ste uz ziadne babatko nemohli mat :-| stalo sa to teraz preto, ze to tak ma byt aj ked tvoja mama nechape dovod.. ale jedno je iste, kopec zien na svete si prave v tejto chvili robi uz asi xy-te tehotenske testy, vychadzaju im zase negativne a ruca sa im cely svet.. mozno prave preto, ze cakali... budem ti drzat palce ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?