Cica nežer II. Pokračovanie Cica nežer I.

Zobraz úvodný príspevok
Takže milé moje spolutrpiteľky :-) Nakoľko sa naša Cica nežer I. pekne rozrástla a už v nej máme veľa príspevkov, otváram jej voľné pokračovanie ktorej heslom je - Cica stále nežere a ani nebude! :-) :-D Píšte teda i naďalej, ale už sem :-) Tak si teda držme palce a chudnime! ;-) 8-) x-) P.S.: Navrhujem dať na túto prvú stránku naše overené diétky aby sme to mali na jednej kôpke x-) Tak ja sem šupnem 90-dňovku a octovku a vy môžete prípadne nejaké ďalšie. :-) Doschudnutia priatelia! x-)
Odpovedať
Profilova fotka
adka: co sa tyka cestovinoveho dna - tym, ze som celiatik a mam alergiu na soju, tak ja nesmiem morcadellu. Ja si vtedy robim cestoviny s olupanymi paradajkami, svacnem tam nejake sampinony, medvedi cesnak-cerstvy (je jemnejsi ako obycajny), bazalku (cerstvu) - je to velmi chutne. Pripadne to dam este niekedy zapiect do truby, aby som mala zmenu :-) no podla mna je spenat zelenina - ale mozes si hodat napr. s volskym okom alebo vajcom natvrdo v bielkovinovy den :-) ja som zatial schudla 7 kg a planujem este dalsich 7 schudnut :-) :-)
Odpovedať
witchka su 2 ztp,my mame to jednoduchsie,nie sme nevladni ludia,ktori potrebuju parkovisko zlacnene....ale v niektorych mestach som pocula,ze aj nam daju lacne parkovanie...ale kazde mesto sa inac sprava k ZTP ;-) ale vybav si to,mame nato pravo aj ja ho mam.... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak ja mam dnes ovocny den a zajtra ma caka vodovy.. som zvedava ako to zvladnem =-) inak baby, piste sem aj take recepty, na ktore ste prisli sami, pripadne co mate z knihy odskusane, davate tak super inspiracie :-D ja podobne ako gaskulka robim na cestoviny omacku z veeela poru (nejak som si oblubila tuto zeleninku,mnam) potom cesnak, na to sampiony, lupane paradajky z konzervy y zvyknem dat malicky pretlak - mam rada ked je to take kyslaste, bazalka nakoniec a obed uuuplne fajnovy... a v bielkovynovy den si robim bud polievku z poru a zelenej fazulky - povarim a nasledne zalejem troskou mlieka, alebo tou smotanou na varenie 10% (ale nie celu, len na farbu :-D ) to mi strasne chuti, alebo este paradajkovu polievku zo syrom - super obed a splna to aj pravidla diety ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
smaily ja viem, ze nie sme tie tazke pripady ZTP. To som hovorila len na ukazku ako reakciu chlapa :-) ale je strasne zlaty, bol aj so mnou pre vysledky, nech si teda viac zapamatame o com to je, co nemozme a pod...inak tie % co si pisala pocujem prvykrat. Ja viem ake mam hodnoty, viem ake su normalne cisla a ci som nad alebo co, ale tie % vobec neviem. Kto ti to povie? Iba gastroenterolog alebo aj alergolog...lebo moju celiakiu riesi alergolog napr.... ale dikes
Odpovedať
Profilova fotka
pripadne mam strasne rada mrkvu so zemiakom. Doma sme k tomu jedavali parky alebo parkovu klobasku ale aj bez toho je to chutne. Vela cibulky na to oprazit na kruzky nakrajanu mrkvu, zaliat vodou, nechat podusit. Na to hodit nakrajane zemiaky na kocky a povarit. Treba davat pozor, aby v hrnci nebolo vela vody, lebo ta by sa pocas varenia mala uplne vyvarit - zopar zemiakov sa trosku rozpadne a cele sa to zahusti. Najlepsie je zaliat mrkvu vodou, tak aby bola vsetka ponorena vo vode, nechat dusit a do toho dat zemiaky a uz vodu nedolievat a varit pod pokrievkou. je to straaasne dobre, mnam :-p
Odpovedať
witchka, ak si mala vysetrenie krvi tak mas tam doslovne 3 kriziky aku vysoku mas alergiu na lepok....potom mas gastro a z tych vsetkych vysetreni ti spec.lekar na urade daju percenta.....ide hlavne o ten patolog.nalez z creva....a aky stupen celiakie mas? zuzig prajem dobru chut,robis mi chutky :-D
Odpovedať
Profilova fotka
zuziq: ja ma dnes vodovy den a ty mi tu robis taketo chutky :-D :-D :-D mne napr. chuti velmi v skrobovy den ryza podusena so zeleninkou - ja si ale nerobim bielu ryzu, ale hnedu basmati a ta je taka trochu lepkava, ked sa vari, je to take trochu ako kasa a je to mnamka ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby, ked mam skrobový deň, tak ked si dam ryzu, nemožem si dať k tomu ovocný kompot? ja to mam strasne ada, alebo mi napiste nejkae recepty na škrobový deň. už si neviem co vymisliet. vkdaka
Odpovedať
Profilova fotka
No, od gastroenterologa mam diagnozu K90, od alergologa toto: muka ref. hodnoty 0-14, ja som mala 15,2 a +, vajecny bielok: ref. hodnoty 0-1,3 ja som mala 2,4 a + a mlieko rf. hodnoty 0-15 a ja som mala 59,63 a +. To bolo v 01/2007. Teraz v 02/2008 mám vysledky na muku ref. hodnota 0-14 a ja 9,98, mlieko 0-20 a ja 15,8 a bielok 0-1,3 a ja mam 0,42. Tolko teda spravil rok bezlepkovej, bezmliecnej a bezvajecnobielkovej diety...a tentokrat som bez +iek, takze vlastn ani narok na nic nemam predpokladam. Ako dlho mas celiakiu?
Odpovedať
Profilova fotka
adka: no bolo by lepsie, keby si si dala ten ovocny kompot doobeda, poobede by mala byt uz iba zelenina. Vsetko zalezi od toho, ako velmi chces schudnut a teda aku prisnu dietu chces drzat. Ako som pisala vyssie, ja si vzdy podusim nejaku mrazenu (ale moze byt aj cerstva) zeleninku (mrkvu, por, kukuricu) mozes tam dat aj hrasok a sampinony a to potom zmiesam s uvarenou ryzou. K tomu si spravim zeleninovy salat a je to jedlo ako hrom, chutne, zasyti..no mnamka. Jem to tak stale a este som sa toho neobjedla ;-) a inak sestrus (witchka) zdravim ta ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
caveste tak ste ma presvedcili davam sa na 90dnovku ;-) :-N smailiku nadhernaa nevesta si bola ;-) kocky moje cmuuk paa. letim pracovat :-)
Odpovedať
Ahoj, tiez som zacala s 90-dnovkou, uz sa trapim druhy tyzden :-) Gaskulka, za kolko si prosim ta schudla tych 7 kg?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
atka: no super, vitaj v klube :-) suzina: od marca ;-)
Odpovedať
Dik gaskulka, tak to by som mohla do polovice juna stihnut ;-) Dufam, ze vydrzim.
Odpovedať
Profilova fotka
suzina: vydrzis, neboj. Vyhodou tejto diety je, ze mas pestru, zdravu a chutnu stravu a nie si hladna ;-) (teda aspon ja nie) A raz za 4 dni si mozes aj zamaskrtit ;-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
to: gaskulka ja mam aj tak najradsej den c. 2 :-D
Odpovedať
Profilova fotka
gaia: skrobovy? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
to: gaskulka hej, lebo pre mna sa rovna dnu zeleninovemu...a robim si taku brokolicovo-karfiolovo-hrachovu mnamkuuuuu dievcata nezabudnite sa zajtra pobozkat s drahmy pod rozkvitnutou ceresnou ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
gaia: mnam mnam 8-) nam uz ceresna odkvitla, tak sme sa cmulali predtym, kym este bola zakvitnuta :-p
Odpovedať
Profilova fotka
gaia. aka je to mnamka brokolicovo-karfiolovo-hrachova? napis pls recept. dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
mne je napriklad z kombinacie ryza zelenina, maso zelenina zle od zaludka :-| takze vacsinou miesto ryze zemiaky...
Odpovedať
witchka K90 je malabsorcne ochorenie, patri tam aj celiakia,ale povedal ti doslovne gastroDR. ze mas na cely zivot celiakiu??lebo v krvi som mala ja z troch hviezdiciek jednu a dostala som 60% poskodenie ZTP. ja som dnes papala grilovanu rybku...a teraz si odstavim pomaranciky....mnam....ale zjedla som aj nemecke klasicke pecivo breze.....je to z bielej muky.....a je mi tazko na zaludku aj z tej rybky..... :-( ale musim to dobre zapit... :-D a idem sa pustit do pohybu...upratovat......ked mam konecne teraz volno..... :-N :-D papa :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no mam takmer za sebou vodny den - dobra makacka... behali sme po nakupoch, lebo ideme na svadbu v sobotu a nemala som co na seba ale ku koncu som ledva prepletala nohami uz... ale dodalo mi energiu to, ze som si kupila uz o cislo mensie nohavice nez som nosila pred mesiacom 8-)
Odpovedať
zuzig to doda vzdy energiu o cislo mensie..... :-D super,gratulujem..... vodovy den...som davno nemala.....ale potrebujem ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak caveste dnes sa s dankou-slniecko pridavame ;-) bielkovinovy den daake recepty? a na ostatne dni...cosi vasse a special? dik ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, Atka ma presvedcovacie schopnosti, tak si ma pekne prehliadnite... taaaaak a zase sa ukazem za 90 dni, aby ste mohli porovnat :-D :-D :-p Drzme si palce :-)
Odpovedať
ahoj atinkaa :-D dakujem ja som dnes mala velmi volny den.....lebo som bola stale prec,na nohach....nebolo casu.......ale lepsie sa citim..... zajtra zacnem s odstavovanim....lebo mam zas nejake chodenia,ale bez ranajoch neodidem..... na rano len pomarance asi s bananom a na obed mrkva s jabkom odstavim.....mnam.....a vecer ale bude mat moj mily manzelik konecne volno,tak budu diabolske rezne s ryzou a uhork.salatom :-N :-N :-N ale budem sa snazit schudnut..... :-N :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no mne sa to dnes celkom lubilo.....som asi nikdy tolko nejedla ako teraz ked dietujem :-N :-D :-D :-D :-p
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte rybky :-) ja mam dnes uhlohydratovy den - tak som si spravila palacinky na slano a ako plnku na cibulke podusene cerstve sampinony s petrzlenovou vnatou - super mnamka ;-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja mam dnes chilli ;-) maaam tie skroby, ci co to su :-D :-D :-D :-D za dni....kedy sa papa strukovina ;-) 8-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?