Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 :-D Nadherny popis...Dari, myslim, ze jestli bude jeste na poradu dne stehovani v ramci Italie, pak jsi to Bologni prave projela :-p Stehuju se za @sisiko a @salsiccia :-D Nicmene jsem to cetla Mickovi a jemu se to moc nepozdavalo, neb pry polovina lidi v Turinu je z jihu...tak jsem mu rikala, ze asi jeli vsichni na srpen domu a zustali jen pravoverni severani :-p Jak jsi to myslela s tim porodem? Jake neocekavane udalosti? Pro me byl nejvice necekanou udalosti porod sam neb prisel pet tydnu pred terminem :-D Z toho vyplynula spousta dalsich veci - nejvic asi to, ze jsem se jakoby vezla s proudem udalosti, ja proste nebyla pripravena jeste rodit, navic v uplne cizim prostredi, takze si sice vsechno pamatuju velmi zive, ale zaroven jakoby v takovem snovem oparu... diky bohu zadne komplikace nenastaly, takze zpetne mam zazitek veskrze pozitivni...a to i pres to nebo spis prave proto, ze prestoze jsem se cele tehotenstvi psychicky chystala na cisare, nakonec jsem rodila prirozene a to tak, ze uplne, nebot ani na ten epidural uz nebyl cas :-N V jednom okamziku jsem ho FAKT chtela, ale uz bylo pozde...ted jsem rada, ze to bylo uplne prirozene (v ramci porodnice teda samozrejme...)...
Odpovedať
Profilova fotka
Na prvni fotce je pohled z okna v penzionu (je tam more rostlin po strechach a na zdech, mozna to neni dobre videt na tech pidi fotkach..), na druhe je slavna torinska vez mole antonelliana (167 m a nahoru se jede prosklenym vytahem a pak je krasny pohled na mesto), na 4.fotce moje vasen-galerie z 19. stoleti s antickou kavarnou a na posledni jsme na venkove na chate, kde jsme obedvali v klasickem italskem stylu ve velkem :-) a poprve jsem v Torinu jedla vitello tonnato a moc mi to chutnalo :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dita @yizheng jak jste se meli o vikendu, jake bylo pocasi? Cau cau holky a dobrou noc*
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna jej, predtim jsem prehlidla tvuj prispevek, haha-tak asi to bude jak rikas, ze vsichni z jihu jeli domu! Fakt tam byli lide vysoci, svetli a studenejsi, prisaham na holej pupek :-)) Ale zdrzovala jsem se fakt jen v centru.. @bologn ta to u me uz projela davno, taky mame v hlave stehovani...nerikam brzy, ale mame.. @porod aha, tak to ja absolutne netusila, ze jsi rodila 5 tydnu!! v predstihu, tak to pak vse chapu...tak vis co, aspon to bylo sup sup a slo to jak po masle, ne? :-) Tedy nemyslim hladce, myslim bez pripravy a zbytecnych uvah haha :-) Kdybys mela rodit po druhe, sla by jsi do epiduralu od zacatku? A proc jsi byla pripravena na cisare??
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 to je pravda, vsak jsem uz zacinala nervacit, jak to v Italii zvladnu a najednou jsem nemela cas to resit, dobre to bylo zarizene ;-) Cisarem me strasili v CR uz odedavna, protoze mam silne bryle a pry od urciteho poctu dioptrii se automaticky rodi cisarem (aby se neposkodily oci). Ocarka v It mi ale rekla, ze v pohode (na vysetreni jsem sla ve stredu a v nedeli se narodil Tonda)... ten epidural...nevim...asi bych to zase zkusila bez nej... samozrejme v prubehu porodu jsou momenty, kdy je ti uplne jedno, co by ti dali, hlavne aby ti neco dali :-D Aspon ja to tak mela, ale ted jsem na sebe vlastne pysna, ze jsem to zvladla i bez toho.. i kdyz to tak uplne moje zasluha nebyla, ze :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna mas na co byt pysna, bez epiduralu je to opravdu odvaha a vzdavam hold vsem zenam, co takto ucinily ;-) Navzdory tomu, ze kdysi epidural neexistoval a nase mamky a babicky rodili jak na dratku prirozene ;-) Tak to je dobre-streda a nedele...ja prave mam radsi tyto momenty, kdy nemas na vyber-aspon na me to plati. Ja mela tu smulu, ze jsem byla jako mlada holka u porodu me sestry (nez dorazil jeji manzel, byl v jinem meste) a moc dobre si pamatuji, ze by dala cokoliv za jakoukoliv anestezii v urcitych chvilich, ja tam stala jak oparena a nevedela, jak ji pomoct...haha Kricela na sestru, at to zastavi, ze rodit nebude :-)) haha a nakonec porodila a dnes mi tvrdi do oci, ze to nic nebylo..jojo, to jsou ty hormony, aby zena zapomnela ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 ja ti ted taky reknu, ze to nic nebylo :-p Tak dobre, ne uplne nic, ale ted bych treba rekla, ze se to nakonec dalo...protoze na tu bolest ja osobne zapomnela hned, jak se Tonik narodil...a ani ne proto, ze ti to miminko vynahradi, jak se rika...mne se v te chvili proste ulevilo od te intenzivni bolesti a uz mi bylo fajn... vim, ze jsem mela asi i stesti... jooo, priroda je mocna carodejka...fakt si nejsem schopna ani vybavit, jak moc to bolelo... to je dobre zarizeno, jinak by byl svet plnej jedinacku :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna jojo, mas pravdu. Hlavne, ze je miminko na svete a zdrave, to je ten nejvetsi dar. Stejne se s tim musime nejak poprat, pokud chceme deti a tak to je a basta :-) Ale mimochodem, ma kolegyne rodila s epiduralem a proste se jen smala, necitila nic a byla to pohoda. Rikala, ze menstruace je horsi bolest ;-) Tak vidis. Ale jakmile to prestalo ucinkovat, rikala, ze si strasne vytrpela den potom. Ale vse je zapomenuto a malej je krasnej a prospiva, tak co chtit vic, ze jo :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 to je ono... mozna, ze ty nejhorsi bolesti ji to fakt otupilo...a mozna prave proto se ji pak nasledne bolesti zdaly hrozne... mne uz to prislo jen vtipne, ze si nemuzu poradne sednout - ve srovnani se samotnym porodem :-D Ale tezko rict... holka, co byla se mnou na pokoji a rodily jsme temer zaroven, pak rikala, ze ji boli i misto po vpichu, tak nevim...asi je nakonec lepsi si projit tou prirozenou bolesti, aspon ma clovek pocit, ze si jeste nepridava navrch... kazdopadne priste na to chci byt lip pripravena! Hlavne psychicky. Protoze psychika (vsude, ale tady zvlast) dela strasne moc!
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 parádní popis, vážně. já jsem v Bo byla jednou, asi na pět dní, ale nedokázala bych to teď srovnat. byla jsem tam za typického turistu, u kamaráda, ale přes den sama a pořád jsem někde chodila a bylo to fajn. fascinovaly mě ty vaše věže :) @M já se nechci moc rozepisovat, abych něco nezakřikla, ale řekla bych, že manca poco, pak určitě napíšu.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 @yellowbanna pěkná debata, hlavně to, že jenny má zkušenost jako "divák", můj muž myslím koukal úplně stejně vyděšeně, v tu chvíli to musí být fakt síla i pro toho, co tam je jako podpora, ale bez něj by to bylo tisíckrát těžší. jako banna jsem na všechno hned zapomněla, na bolest, ale i na průběh, pak mi to bylo vyprávěno. a ty následky byly nepříjemný, ale ne tolik, jako ten průběh, takže jsem si dělala stejné srovnání :) a o epidurálu jsem předtím hodně přemýšlela, jestli ho chci nebo ne. na předporodním kurzu ostetrica říkala, no jo, to ono hodně žen ho nechce a pak ho hnedka chtějí. ale u mně nebyl čas (příjem na pronto soccorso 04:03, malý venku 05:39) a jsem ráda, dalo se to, ale neodsuzuju nikoho, páč je to fakt síla v některých okamžicích a pokud to má trvat několik hodin, tak je nějaká úleva možná lepší, kvůli vyčerpání a tak a dneska se narodila italská neteř :)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia tak to strasne moc gratuluji, je to super 4:03 prijem a 5:39 narozeni...Ma sousedka byla v nemocnici 3 dny-a epidural ji nedali..nemela ho objednany. Chjo chjo.. Holky, diky za popis :-) Brave mamme! ;-) @salsiccia Bologna je pekna z pohledu turistu-tedy centrum a uplne nezvykly styl a architektura. Na ziti to neni zadna slava..Ja rada srovnavam a nasavam atmosferu jinych mest :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ahojky holky, hlasim se po vikendu u DIti. bylo to super! pocasi vyslo nadherne, teplicko, slunicko, vcera u more jsem se krasne opalila. Fedik byl zlaticko jako vzdy, ikdyz se nenechal moc hlidat, chtel maminku, hihi, tkaze jako baby sitter jsem selhala |-|. v sobotu me vzala Dita na pizzu s dalsima ceskama z RImini, bylo to fajn. @Jennynka, koupila jsem si naramek :-D, je fakt super! dneska rano jsem si ho vzala na nakup, na schodech jsem potkala sousedku a hned ho obdivovala :-D , fakt mazec jak vypada luxusne! a koupila jsem si u DIti v obchode naaadherne botky!!! uplne uzasne, pohodlne, na podpadku, Dita otevrela obchod jenom pro me, hihi, ma tam moc krasne veci...jeste si brousim zuby na kabelku :-D , asi sahnu do tajnych uspor :-D . @Reys, ty rada podpadky, u Diti bys byla ve svem zivlu, doporucuji navstevu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@bologna je moje srdecni zalezitost, pro me uzasne mesto, krasne vzpominky, chodim tam moc rada. souhlasim s Jennynkou ze na ziti nic moc, ale bydlet takhle mimo mesto jako ja a jen obcas tam zajet to je bomba x-) . v posledni dobe jsem vickrat premyslela, jestli bych se nemela prestehovat nekam jinam, udelat nejakou radikalni zmenu, ale nehnu se ani o pid. jak rikam, proste okoli Bologne je srdecni zalezitost x-) , asi jsem divna....
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 tak tomu hovorim detailny popis. Kedy prides do Salerna, chcem detailny popis a rozdiely aj na Salerno :-D Holky je ked tu citam tie vase poznatky a popisy tak mam uz dost :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, ja zacnu hned takto: Epidural forever!!! :-) Ja ho mela, predporodnich bolesti jsem si uzila az dost, pak mi napichali epidural a porod byl uplne v pohode. A jsem na sebe pysna i tak ;-) Nevidim duvod, proc bych mela "zbytecne" trpet, kdyz uz je takovahle vymozenost. Ja si davam injekci i u zubare. Moje nektere kamosky tady rodily bez epiduralu a pak rikaly,ze priste uz jen epidural. Kamoska,co ma ted druhe dite, si nechala udelat epidural a po porodu prohlasila, ze je uplne v pohode diky Sant'Epidurale ;-) A ono taky zalezi,zda rodis dite, ktere ma 2,5 kg nebo 4 kg..... Jinak s Yizheng jsme si to fakt uzily, jen jsi nam tu chybela Ty @jennynka5 :-) Priznam se,ze Fede porad vola Tvoje jmeno a dnes koukal na PC na fotky a i na tech mini fotkach Te poznal a rikal: Dari, Dari :-) @yizheng: To jsem rada,ze mel naramek uspech, jsem zvedava,co boticky. A zapomnela jsi popsat muj vcerejsi vystup v tom obchode, kdyz si ta baba myslela,ze jsme Rusky :-p @jennynka5: Taky se divim,ze v Torine byli vsichni svetli, protoze asi tak pulka by mela byt z Kalabrie ;-) Ja jsem slysela,ze Torin je moc hezke mesto, moc rada bych se tam podivala. A neboj, ja bych usmev vymamila i z Torinanu.;-) Ja se na lidi usmivam i v CR a oni me ho obcas opetuji a obcas na me koukaji, jako jestli se zname nebo co a obcas by me asi nejradsi poslali i do pr.... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpovedať
Profilova fotka
dala jsem vam fotecku boticek od Dity z obchodu...delam reklamu x-)
Odpovedať
Profilova fotka
jeee, no vidis, uplne jsem zapomela napsat, jak se DIta ohradila vcera v obchode na babu, co povidala, ze jsme Rusky, ze to poznala z prizvuku,...hezky ji sjela, ze zadne Rusky nejsme, ze jsme z Ceska a mely jste videt, jak se baba omlouvala :-D . Brava Dita! a Dari na Fedeho jsi udelal opravdu velky dojem, protoze fakt porad rika Dari. i me tak obcas rikal :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng pekne :) tie sme videli na strankach v ciernom, ze @diti?
Odpovedať
Profilova fotka
@ Holky? Aku ste mali vysluzku pre hosti na svadbe? Ja by som chcela nieco co im ostane na pamiatku... okrem confetti a take tie klasicke balicky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir ja samozrejme vubec neodsuzuju toho, kdo rodil s epiduralem...vsak jsem rikala, ze jsem po nem taky volala, nu, mela jsem smulu :-D A taky mas pravdu, ze Tonik nemel 4 kg... ale velkou hlavu mel! :-D To potvrdili i doktori LOL @salsiccia moje PA mi taky rikala, ze epidural nikdo nechce a pri porodu po nem vsechny volaji ;-) A gratuluju k neteri! :-) Jak se jmenuje? (Sbirame tipy na holcici jmena...ne, ze by to bylo aktualni :-D Ale je to ted nase tema ;-) ) jinak taky blahopreju k bleskovemu porodu - mne prijali na na pronto soccorso v jednu v noci (to uz jsem cely den vedela, ze se neco bude dit) a Tonda se narodil v jednu odpoledne... @lejinka mela jsem presne ten stejny problem, libil se mi napad dat hostum darek, ale nelibily se mi klasicke kycovite darecky, co pak lezi nekde zaprasene ve vitrine (to v tom lepsim pripade). Nakonec dostala spasny napad moje svedkova :-) Mame znamou pani, ktera dela vitraze. Nasli jsme u ni krasne vitrazove motylky a vazky na dlouhe zelezne "tycce", takze se daji pichnout do vazy nebo do kvetinace... Nebalili jsme je, zapichali jsme je vsechny do obrovske vazy s barevnym piskem a meli jsme je jako dekoraci na chodbe pred restauraci, takze nikomu nebylo nic podezrele :-) Pak, kdyz hoste odchazeli a prisli se rozloucit, vzala jsem je k vaze a kazdy si vybral motylka nebo vazku podle sebe :-) Par nam jich jeste zbylo doma... Vsichni byli nadseni :-) Nevim, jestli sezenes zrovna vitraze, ale je to minimalne tip ;-) holky, uz jsem se chtela zeptat parkrat, ale ted je to zas aktualni...nechcete zalozit soukromou skupinu? Clenky se nam tady uz vicemene ustalily a tak obcas probirame i temata, rekneme ne uplne verejna... a bylo by skoda s tim prestat, protoze nas ctou i jini (minimalne obcas), co vy na to? @ditakir, @jennynka5 @yizheng ten vas slavny naramek bysme si mely poridit vsechny :-D Muzem pak smele konkurovat vymazlenym marketingovym predmetum italek.cz :-D :-D :-D hohohoho
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng boticky jsou prekrasne x-) x-) Complimenti. A co se ti zalibilo za kabelku? @dita jak se ohradila v obchode BRAVA dita! Haha. Ja jsem nas hajila vcera na obede u tety a stryce Alfiho (moc mili lide), kdyz v nedeli vyplynulo, ze si mysli, ze jsem Ruska a nebo ze jsme byli dohromady..uz jsem z toho unavena, nemam posledni dny moc trpelivosti na tyto veci, chce se mi zakricet "IGNORANTIIII" :-D Trpelivost jsem ztratila diky 3dennimu pobytu s tchany. Holky, ja to proste krute nedavam, jsou to s odstupem casu hrozny blbosti, ale me to v tu chvili tak silene nazdvihne..Oni proste nemaji ani minimum nejake ohleduplnosti nebo diplomacie-ano, to je to spravne slovo. Zkratka hne mezi dvermi se dozvim, jak jsem zestarla v obliceji tim, ze jsem zhubla, a ze to tak neni dobre, ze kdyz jsem mela vice kilo, tak jsem mela hezci tvar, a ze koberec v obyvaku mam vycistit kartacem a koupit si penu, v obchode ji prodavaji specialne na to...a to vse mi tchyne stihne rict jakmile vstoupim v patek do dveri sveho bytu a nestihnu jeste ani pozdravit-proste to na me vychrli, bez jakychkoliv souvislosti ci navaznosti na cokoliv...proste ja vubec nevim o co jde a hlavne proc mi rika podobne veci hned na uvitanou. Ale tohle byly jen takove odstartovavaci prkotiny...chjo. Kdyby to zustalo jen pri tom, bylo by to uplne v poho... @dita @yizheng holky, uplne me to dojalo s tim Fedinkem :-)) Ale nebudu si nic nalhavat, spis se to dlouhe daariii dobre deckam vyslovuje a pamatuje :-D Diti, moc ho pozdravuj, jo? @lejinka to vis, ze jsem strasne zvedava na Salerno, uz si na te brousim zuby :-))
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna ten naramek to je fakt sranda, mohly bysme si ho koupit vsechny, ale myslim, ze budete zklamane, az ho nafotime, fakt zas az takovy zazrak to neni...ale je mily. Jo holky jinak tchan ZAVTIPKOVAL na adresu meho naramku, haha, zeptal se me, jestli jsem se zranila na ruce? Ja chvili nechapala (on se tim se svym nejmladsim synem strasne bavi, proste je trapnej), divala jsem se na ruce a ptala jsem se : "ne proc? " a on vybuchl smichy, ze mam zafasovanou ruku, tak si nebyl jisty, jestli je to ozdoba nebo uraz..... hahahahahahaha uplne se ohybam v pase. Prijela jsem z vikendu pekne napruzena... @yellowbanna jak to myslis se soukromou skupinou? A jak by se to provedlo? A co vy ostatni na to? Ja jsem klidna v tom, ze tchani a Alfi si to nemuzou precist, neumi cesky. Ale kdyby umeli, nemohla bych tady nic psat :-) Ale je pravda, ze nekdy si rikam, ze piseme docela osobni informace a kdovi, kdo to tu cte :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@naramek nasla jsem na googlu typ naramku, o jakem tady mluvime. Neni stejny, ale typove je takhle presne udelany :-) @proZvedave link: http://cgi.ebay.it/BRACCIALETTO-IN-PE...
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna : Ja vim, ze to neodsuzujes, jen me to vzdy tak spravne "nazhavy", protoz kdyz jsem chodila na predporodni kurz,tak do nas ostetrica neustale hucela,ze si zena ma prozit tu bolest, jinak se v ni nevytvori ta spravna laska k diteti ]-( Ja uz od uplneho zacatku vedela,ze pujdu na epidural (i kdyby se vsichni staveli na hlavu ;-),ale nechavala jsem si to pro sebe,protoze jsem nestala o to,aby mi to nekdo rozmlouval. S tou soukromou skupinou by to nebylo spatne, taky me to napadlo, protoze kolikrat tady rozebirame dost soukrome veci a buhvi kdo nas cte. Ja kolikrat neco ani nepisu,protoze mam strach, ze by se to nekdo docetl. Jo a s tema naramkama dobry napad ;-) @jennynka5: O urcitych vecech si musis rozhodnout sama. Muzes sbirat nazory a zkusenosti,ale rozhodnuti je na Tobe, protoze co clovek,to nazor. Minuly tyden ses bavila s Raffi, ta Ti dala spoustu informaci. Ja s ni ve spouste veci souhlasim, kdyby ses dala do reci s Monikou (to je Raffina kamaradka), ta by Ti rekla uplne opacny nazor, ona nas vsechny odsoudila,ze jsme byla na villocentesi, je proti vsem temhle vecem, ma rada vse na "prirodni bazi" a dokonce rodila doma.... Je ve vsem strasne "vzdelana", ale ma toho nejvetsiho hajzlika mezi detma. Ja ho nemuzu ani citit,protoze neustale ublizuje Fedemu :-( Jo a ta baba v tom krame me vytocila,protoze ona nas slysela mluvit cesky a povida,ze poznala podle PRIZVUKU,ze jsme Rusky. Me se nahrnula krev do hlavy a normalne jsem ji vpalila,ze nam to vadi.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : Tak ten nas je hezci ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dita hahahaha moc jsem se nasmala, rekla bych, ze jsi ve stejnem rozpolozeni jako ja :-) udelalas dobre s tou babou. Jojo, nas naramek je necim trochu hezci..ale nevim cim :-) Jinak ja rozhodne neminim kopirovat neci nazory, nazor si udelam sama. Jen rada posloucham informace a sbiram je od ruznych lidi. To ja mam takovou povahu. Treba na epidural mam jasny nazor jiz dlouhou dobu, ale nechavam si ho pro sebe, protoze ani ja nevim, jak se nakonec rozhodnu, az to bude aktualni..O cem jsem nevedela temer nic, byla ta villocentesi a amnio a za to jsem Raffi vdecna, ten rozhovor s vama mne rozhodne udelal jasno a bylo to strasne fajn. Prave to mi tady strasne chybi, takovy zensky pokec, kamaradky a navic, ona je fakt vzdelana...a takova vyrovnana. A navic ma medicinsky vzdelani a medicky jsou vzdy nejlepe informovane, to vim z osobni zkusenosti :-) S nekym, kdo ma rad vse na prirodni bazi, bych se napriklad takto nebavila, ja jsem proti prirodni bazi, ma nej kamaradka z Brna diky prirodni bazi u porodu malem zemrela. Dodnes z toho ma psychicke potize. A jak se zaklada ta osobni skupina??
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna @holkyZbrna tak od rijna uz nelita Ryanair Bergamo-Brno. Lita Brno-Rim a to je pro me na nic. Achjo, holky, jsem nestastna ... 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 NO TO NE!! Ja bez letu Bergamo Brno nemuzu s Tondou letet tak casto domu, nedovedu si predstavit, ze bych s nim mela pak jeste jet autobusem, to proste nehrozi...no, to je k nicemu :-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?