Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 jo, teda Dita se ma :-) jsem rada, ze jste si to tak uzily. a kdy prijedete do Rima, no?! :-p ja se minulou sobotu videla s Katari (posledni dobou se tu moc neobjevuje, ma chvilku do svatby), tak jsme taky pokecaly. nase protejsky jsme nechaly, at se bavi spolu a dopadlo to - jak jinak - tak, ze jsme je musely nasilim prerusit v pulce zive diskuze buhvi o cem. my uz jsme pomalu usinaly a panove se prave dostavali do nalady. a pak, ze jsou zenske ukecane..! :-D jinak mam dovcu az od pristiho tydne, zatim tvrdnu stale v praci. domu k nasim se moc tesim, na synovecka a vubec.. hned jsem mamce zadala, ze mi musi koupit jitrnice nebo prejt, uz mam na ne pul roku chut. jen kroutila hlavou, co jsem si to vzpomnela, v lete. no ale kdy uz, kdyz se tam clovek dostane tak malo.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 pacil sa mi opis Ditinho stylu zivota a okolia jej domu :-) :-) jasne som si to predstavila a teraz uz rozumiem, ze preco je stale vysmiata :-) a pozitivna... 5 min pesi do prace by som brala... k moru to mam zhruba rovnako ale kupat sa tu neda :-D @salsiccia blahozelam! Krasne miminko. A ako to prebiehalo, vsetko OK? Ako sa zena citi (aj po fyzickej stranke) po porode? (mozno blba otazka, ale strasne by ma to zaujimalo, to je otazka aj pre ostatne co o tom chcu hovorit...) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys haha, jitrnice nebo prejt, to je sranda-ty mas teda chute :-D :-p Uzij si to v CR, my jedeme taky, za 14 dni(necelych). @sisiko @salsiccia o vikendu jedeme s tchanovcema do Torina (Alfi tam ma tetu) a moc se tesime. Maji nejaky pension, kde budeme spat, tak jsem fakt natesena na pamatky a na nove veci. Sisiko ma asi jeste dovolenou a salsiccia-ta asi nevi, kam driv skocit.. =-) Jinak jsme se mohly setkat na kafe ;-) @dita Diti, cely den jsem myslenkama v Santarcangelu, ale uz se adaptuji i na Bolognu-nastesti, od Chorvatska jsem tu nemela stani :-). Letos neni takove horko a jak mame kola, tak po praci sednem a jedem na projizdku :-) Tak je to lepsi. Zitra Ti napisu urcite vzkazik do IP-nejaky poznatky :-)) @reys do Rima bych prijela strasne moc rada.. x-) Ja si myslim, ze Dite to nebude trvat dlouho a zorganizuje nam tam vikend :-D :-D ze Diti? Ze Luci? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka pridavam se k lejince, moc by me to zajimalo-tema porod :-D Leni, napisu zitra z prace mailik :-) Poznala jsem take Ditinu maminku (jako ty), ze jsou si hodne podobne? ;-) Poslu ti nejakou fotku nebo neco hodim na forum, jak jsme si tam lebedily :-))
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, balim kufre o tri dni vyrazame k nasim... je toho dost, najviac veci si berie Linda a my sa uz musime potlacit :-D @lejinka neviem, ci to plati pre vsetky zeny po porode...ja som bola dost vycerpana a hlavne nevyspata...fyzicky som bolesti nemala, len ta unava :-p .... po psychickej stranke uzasny pocit stastia.... to mi dost pomohlo nemysliet na fyzicku vycerpanost.... zelam vam vsetkym krasnu dovolenku :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 :-D :-D :-D nemam slov... z tveho popisu, jinak Dite to samozrejme preju, z neceho takoveho jsem ji stejne podezirala :-p :-D jinak holky @ditakir @jennynka5 nestvete me obe, s vama bych na plaz nemohla jit ani v pytli, nemate si co "vycitat" ;-) @lejinka zajimava otazka ;-) no, shrnula bych to tak, ze si par dni nemuzes poradne sednout :-D :-D A psychicky...v nemocnici je to docela ficak - naucit se vsechno kolem miminka, prijit na to, co a jak tam funguje...ale pak prijedes domu, najednou je ticho - kdyz mimco usne, (hlavne vecer, kdyz jdes poprve spat zase do sve postele) a najednou je tam maly clovek nekde vedle tebe a vsechno ti to dojde...jakoze WOW... ale ne zas uplne...teda aspon mne to jeste porad nedoslo uplne :-D Jeste porad mam chvile, kdy koukam na Tonika a rikam si, ty jo, ja mam syna...jsem mama...a porad mi to jeste cele nedochazi...ja nevim, jsem divna? Uz je mu 15 mesicu... :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina peknou dovolenku a moc si to u vasich uzijte!! @yellowbanna sranda je, ze popis odpovida realite..ma ta Dita fakt stesti.. 8-) Haha, to se z te me nevinne poznamky rozvinula pekna debata.. :-D Si snad delas srandu s tim pytlem ne :-D Jinak tvuj popis chapu, ikdyz dite jeste nemam, ale uplne si to umim predtsavit, ze tomu clovek stale neveri..
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky holky, uplne souhlasim s popisem toho, jak to u Diti vypada. bytecek krasny, bydli v krasne klidne ctvrti....k mori kousek..Santarcangelo jsem sice nemela moznost projit, ale to malo, co jsem videla k zavisti staci ;-) . a navic ma Dita super manzela a Fedika...proto se porad tak usmiva :-) . a souhlasim s navrhem Dariny, usporadame vylet do Rima, ze jo Diti? treba pristi rok....ja jsem pro! @rospi, preji krasnou dovolenou, hezky si to na Slovensku uzijte a pak napis, jak Linda zvladla cestu @Reys, hahaha, pry jitrnice a prejt...to kdybych nahlasila nasim takovy jidelnicek, tak si budou okamzite myslelt, ze jsem tehotna :-D :-D , zabijacku nejim a nikdy jsem nejedla, :-D . jinak me taky zajima tema porod...ikdyz v mem pripade to jeste hoodne let nebude aktualni ;-) vcera jsem malem umrela smichy v praci. volala jsem jednomu dodavateli a telefon mi vzala jedna tipa, co se predstavila jako Vera Patata :-D :-D , tomu rikam jmeno za trest!
Odpovedať
Profilova fotka
@diti, kukala som na tu moju busta pagu julovu a mali mi vratit tak dako 560 euro za 730, vies ako sme sa o tom bavili... ze to bude zaratane v julovej... no a dnes mi to sef ukazoval a stat si z toho stiahol este 160 euro! akoze stat mi vrati peniaze a este si z vratenych peniazi stiahne dan, tak to je vrchol uplny... idem vas docitat...
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng Vera Patata tak to snad ani nemuze byt mozny ne? :-)) @lejinka tak ted jsem se nastvala za Tebe!! Jakoze stat si neco jeste vezme, to se mi nezda pravdepodobny...ale dnes je mozny vsechno..dej vedet :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, tady jsou dve fotecky. Jeste ted citim tu pohodu, kdyz se na ne divam :-) @dita mame uplne stejnou pozici, vsimla sis? hahahaha
Odpovedať
Profilova fotka
@holky dakujem za info, pobavilo ma, ze si potom este par dni nemozes sadnut poriadne, ale ked budem na rade ja ma to asi tak velmi nepobavi ako teraz, ze? :-) i ked, este je cas... no a ja sa musim vratit k tej teme juhoslavia a Est a tak.... V nedelu svokor vyslovil Est na ucet Madarov, tak som sa ich hned zastala, ze madarsko nie je Est a on ze nie? Ze co to je teda? Tak som zacala vysvetlovat geografiu a na moje prekvapenie sa pridal aj Nellov brat, ktory svokrovi hned vymenoval staty vychpdnej europy..... som kukala ako buk... no a potom sa pridala fidanzata Nellovho brata a to boli perlicky... ako napr. Juhoslavia ze ked sa rozdelila tak potom vznikla Bosnia a Ucraina... a ze ci Juhoslavia je tiez vychod a ze teda ona sa spyta bratovej holky, ze ako to bolo s tym rozdelenim Juhoslavie, lebo ze bratova frajerka je ukrainka... ach jo... takze nie je pravda ze vsetci vedia co vsetko vzniklo z Juhoslavie... a kde presne to je :-) Holky, ako volaju zakyntos v tal? Zacinto?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
no vam to slusiiiiiiii, kocky! a jak jste opalene! @lejinka, to myslis vazne, ze ti zdanili vracene penize??? a tak moc??? to je silene! jinak jsem se ptala v bance a hypoteku muzes odepisovat v 730 stejne jako najem. je tam pry nejake dvoji zdaneni uroku, tak vraci penize jak z hypoteky, tak z najmu. to jen tak mimochodem
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 parada, aky relax, aj ja by som sla s vami, super! A obe ake opaleneeeeeee... super :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng a to ti akoze stat preplaca hypoteku? to je mozne? tak to cumim... a snad len cast? ci cele? fakt cumim... ja si bohuzial nemozem odratavat ani podnajom, lebo nemame zmluvu, len cessione del fabricato, takze ako keby sme tam byvali zadarmo.... ale ta hypoteka ma fakt zaujima..
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng no a zdanili mi to... som na to kukala prave so sefom, ze vdal 730 vratene paniaze tam bolo totale a dan z toho stiahnuta a totale, som zvedava ci to aj Dite tak urobili alebo si zase na mna sef nieco vymyslel... i led to plati stat, nie on, takze by nemal preco...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka, no celou ti samozrejme neproplati, ale vraci ti nejakou malou cast z uroku, porad lepsi jak nic ;-) . navic na zacatku splaceni platis 90% uroky a jen malou cast hypoteky, po par letech se pak pomer otoci a platis min uroku a vic hypoteky...takze prvnich par let ti stat vraci vic a pak min...je tam pry dvoji zdaneni uroku, tak to "jedno" zdaneni ti vrati. castka urcite zavisi na vysi hypoteky, ale jak rikam, lepsi jak nic. s tim najmem to funguje stejne. kolegyne plati 700€ najem mesicne a kazdy rok ji vraci v 730 okolo 300€ :-) . to sice neni moc, ale v cervencove vyplate to potesi....
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng 700 mesacne a 300 rocne je mily pomer, ale urcite potesi, to som netusila, aj tak super... a aj ta hypoteka... dakujem za info :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng @lejinka hypoteku vraci jak v It tak v CR, nejake procento z uroku. Nam vratili taky, anstesti. Ale nejaka zavratna castka to neni, pocitej vicemene 1 mesicni splatku, cca. S tim zdanenim penez je tezke tomu uverit..to je hnus.. @lejinka k tomu "EST" :-) Tak take me prekvapuje, ze nekteri znaji a vedi (jako Nelluv brat), ale pak ta holka tomu tedy dala korunu... 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 @yizheng jo, chute jsou to divne, priznavam.. mivam je tak jednou do roka, a kdyz vim, ze v Italii si jitrnicku proste nedam, tak musim vyuzit ceskeho reznika :-p jinak Vera Patata :-D :-D :-D malem jsem upadla pod stul.. rodice by meli mit soudnost, kdyz uz ma chudak takove prijmeni, tak tomu jeste nenasadit korunu krestnim jmenem. @jennynka5 @yizheng @ditakir holky, prijedteeeee! to myslim zcela vazne, Rim ceka! a to plati i pro ostatni samozrejme..! ;-) @lejinka: Zakynthos je myslim Zante. no a ta Jugoslavie.. no comment :-D asi se zacnu nenapadne rozhlizet po domacnostech, zda maji vubec italske decka doma atlas nebo globus.
Odpovedať
Profilova fotka
@Reys, dneska jsem mela chuderku Patatu volat znovu, ale proste to nedam. chce se mi tak strasne smat, ze proste nemuzu do telefonu rict, posso parlare con Vera Patata :-D :-D :-D ???? za takove jmeno bych rodice zazalovala :-D a do Rima bych prijedla moc rada, uz jsem tam byla 3x, ale porad me to tam tahne...je tam tolik krasnych mist. a rikaji, ze Rim je nejhezci na jare...tak co holky, kdo bude mit pristi rok na jare volno a vyrazi se mnou na vylet :-N ?
Odpovedať
Tak vidim, ze vsechny vyuzivame letosni leto k cestam do CR ;-) Ja frcim pristi tyden :-D ... A chutim @reys se vubec nedivim ;-) (mj. vubec neva, ze jsou to zimni jidla: ono se neda rict, ze by bylo v CR nejak letne, ze :-N ) ... Ja mam tentokrate u maminky mj. "objednanou" klobasu, spekacky u taboraku a smazenici (teda doufam, ze i za tyden porostou ;-)) ... @Vera Patata je strasne :-S Chudina holka - ale je fakt, ze se tak na ni aspon kazdy usmeje ;-) ... Ja zazila chlapika, co se jmenoval Natale Rosso ... mno, take nic moc ... Ale Patata je lepsi :-D (Daniel byl mrtvy smichy ;-)) Holky, je videt, ze jste se mely v @Rimini a okoli dobre ;-) @jennynka5 jaka byla vubec cesta v tu sobotu? Bylo bollino nero ... My si teda taky zajeli k mori (ale na druhou stranu) a chvilku jsme objeli dalnici po statale, ale jinak to kupodivu svistelo:-) Holky, mate nektera zkusenost s ridicakama v Italii? Ja pred par tydny (uplne nahodou) zjistila, ze kdyz je clovek vic jak rok residente v Italii, ze si musi podle zakona dat "uznat" ridicak (jo, tyka se to i EU). Tzn. bud si tam necha prilepit bollino nebo si necha udelat conversione ... To vsechno by mi ani tak nevadilo, kdyby ta prvni procedura nestala ve finale 140 euro a ta druha 160 euro! =-) =-) 8-( ]-( ...
Odpovedať
Profilova fotka
@oky, s tim ridicakem se me to nejak nezda... pokud mas evropsky, tak plati v cele unii Italii nevyjimaje. ja bourala loni, po dvou letech rezidence v It a ani carabinieri co muj ridicak zkoumali ze vsech stran nic takoveho nerikali. pochybuji, ze pri bezne kontrole budou zjistovat, jak dlouho ses residente... ja bych to nechala plavat. uz jak pises, ze jsi to zjistila NAHODOU, tak to tak zhave nebude. kdyby to bylo oficialne, tak by se to clovek dozvedel asi driv a ne nahodou ;-). taky pri kontrole muzes rict, ze jsi o tom nevedela...budes delat "blbou cizinku" a je. (priznavam, ze blbou cizinku nekdy delam s chuti a fakt se bavim, jak mi to zerou :-D )
Odpovedať
Profilova fotka
jo a ted me napada, do Rima za Reys muzeme vlakem, takze postupne muzou pristoupit Milano, Piacenza, Bologna, Firenze, hhhihihi, nakonec prijedeme vsechny :-D :-D a jeste se ve vlaku pobavime!
Odpovedať
Profilova fotka
@oky oky, houby rostou jako divy! Jsi taky vasniva houbarka? Ja moc x-) I Alfi :-) A prave ted prsi a prsi a po desti pry rostou houby po 1-2 tydnech, takze do toho :-)) My mame chatu v Jesenikach, nemuzu se dockat, az vyrazime do lesa na pravaky, jsou k zulibani x-) Na dalnici na Rimini bylo bollino nero, jojo, a pekne nero. Pri ceste zpet nam to trvalo 45 min az domu. Tak tak :-) S tim ridicakem to me desis, budu radsi verit Lucce ;-) @yizheng Luci snad mas pravdu s tim ridicakem..A Rim by se mi libil, libi se mi i napad vlaku a postupneho pristupovani :-)))
Odpovedať
Profilova fotka
s tim ridicakem jsem v klidu: PATENTE COMUNITARIA Riconoscimento della patente comunitaria Le patenti di guida rilasciate dagli Stati membri della CE sono equiparate alle corrispondenti patenti di guida italiane ( art. 1 della direttiva n. 91/439/CEE, così come modificato dal D.M. del 14 novembre 1997). Il titolare di una patente di guida in corso di validità rilasciata da un altro Stato membro della CEE che acquisisce in Italia la sua residenza ha tre possibilità: 1. può convertire la sua patente di guida nell'equipollente patente italiana. In tal caso deve recarsi presso un ufficio provinciale della Motorizzazione Civile e presentare richiesta di conversione. 2. può conservare la sua patente originaria, facendola riconoscere. In tal caso deve recarsi presso un ufficio provinciale della Motorizzazione Civile e presentare richiesta di riconoscimento. 3. può conservare la patente originaria, senza procedere ad alcun riconoscimento. In questo caso, si potrebbero tuttavia avere inconvenienti o ritardi in sede di rilascio del duplicato per smarrimento, furto o distruzione della patente, essendo necessario richiedere notizie allo Stato di rilascio per il tramite delle normali vie diplomatico-consolari. NB: il riconoscimento della patente dà gli stessi diritti del possedere una patente italiana, quindi, ad esempio, riconoscendo una patente comunitaria di categoria B è possibile richiedere il conseguimento della categoria A svolgendo solamente la prova di guida.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, měla bych dotaz. Kamarád jede na svatbu do Itálie a bude jako svědek. Takže by rád věděl jestli je zvykem dávat nějaký typ daru, co se prostě od svědka hodí. Má sice jeden nápad, ale rád by věděl jak to funguje na italských svatbách. Díky moc za odpověď...
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka @ditakir zapomnela jsem vam pochvalit fotky, jste obe kocky! @yizheng to by byla jizda :-D no treba se to jednou podari, i kdybyste mely jet "po castech". Rim je uzasny, ma takovou osobitou atmosferu, ani sever ani jih.. kdo ma rad pamatky, prijde si tu opravdu na sve, kdo radeji prirodu, tak kolem Rima zase najde spoustu jezer, vil s parky, vykopavek ve volnem terenu, plaze. ji se tu dobre, lidi jsou celkem prijemni (a na cizince zvykli), takze 1A. no, a kdyz prijedete aspon 2-3, tak vam domluvim slevu v bed and breakfastu, pro ktery prilezitostne pracuju. a ze to neni zadny hampejz! mame i virivku na terase v 8. patre s vyhledem na mesto :-p @Vera_Patata tak si rikam, jeste ze nedela nekde v zelenine :-D @houby rostou?? jupiii, to nase vytahnu i s psikem do lesa!
Odpovedať
Profilova fotka
Ne, oky, nemusis si ridicak prepisovat. N.B. L'art. 1 della direttiva n. 91/439/CEE, così come modificato dal D.M. del 14 novembre 1997, dispone che le patenti di guida rilasciate dagli Stati membri dell'Unione europea sono equiparate ai documenti di guida italiani; pertanto il titolare di patente di guida comunitaria ha la facoltà e non l'obbligo di riconoscere o convertire la propria patente. Ja jsem si tu prislusnou direttivu vytiskla a nosim ji spolu s dokladama, kdyby nahodou nekdo prudil, muzu mu to ukazat.
Odpovedať
Profilova fotka
@nanyska Co jsem se ucastnila svateb, tak svedek se jednoduse podilel na prispevcich na predem sestaveny seznam daru (lista nozze). Vsadim se, ze italsti snoubenci seznam maji.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?