Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela tak to je dost na prd.... a nemocnica? pronto soccorso zatvorene?
Odpovedať
Profilova fotka
No, mam tu pobliz San Raffaele. Nejak nemam koule na to jit si tam sednout s piskem v oku...
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela a colirio či jak se to jsi asi zkoušela, ne? že by se to třeba vyplavilo
Odpovedať
Profilova fotka
@sciopero uz ma s tym dost stvu... @reys ze nejde ani metro?
Odpovedať
Profilova fotka
Nevyplavi, zkousela jsem to, ale je to pod vickem, ne na oku. No zavodak mi dal kapky, tak aspon si to budu macet, uz mi to ani neslzi, po 18 hodinach...
Odpovedať
Profilova fotka
@danidela kdyz se to nevypalvilo, znamena to, ze to je nejaka kulicka na vicku (zaniceny kousek kuze, vacek). Na to jen atb mast nebo nejakou protizanetlivou mast a vyckat.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja to mam presne od te vteriny, co mi vcera na motorce vlitla do obliceje hrst prachu. To by musela byt jo nahoda.
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka Presne, to je uplne nase cs krajina x-) Je to fotka ze stranek jednoho B&B, ja byla tak nadsena, ze Simo rekl, ze se mnou ty 4km do centra Assisi klidne ujde (puvodne jsem hledala ubytovani primo v centru) x-) Jestli ta krajina je tam fakt takova, tak ja na zadne pamatky ani nejdu :-D Kdeze jsou ty terminaly, to fakt nevim, mne to pripadalo tak sci-fi (na Italii), ze jsem se prestala soustredit (na te matrice, aby se necekalo ve frontach?) :-D S tema ocima, ja napsala zelene, ale ony jsou spis kombinovane, ze bych to sla hned vyzkouset? :-D Ale barva oci je asi v tom cipu, primo na OP je jen vyska. Ty jo, sms z policie 8-) Pozor, ten italsky OP jsem dostala na pockani, tak to se my z CR a SR mame jeste co ucit :-D :-D Simo mi slibil, ze mi dneska ukaze par znacek Hlavni silnice :-D @reys Super strategie, jsi ho hrave zmakla 8-) @jennynka5 Docist vsechno bude pekna fuska :-D Juuu, tak Chorvatsko to bylo :-) V srpnu tady budu rok a v CR jsem byla 2x + jeste jedna cesta me ceka, vzdycky slo o 2 tydny, takze dobry :-) Dovolenku mame v srpnu - 2 tydny, jedeme autem do Puglie, takze to bude zase dobrodruzstvi 8-) A pak CR, vdava se mi moc dobra kamaradka, poradaji to v Tabore, tak jsem rada, ze Simo uvidi zase neco noveho :-) @lejinka Cavolooo, dekuji za upozorneni, ja mela jet za Simem a pak smer more (naposledy za tchanovci ;-) ), safra, to zabijeme hodinu navic. My to mame totiz vymyslene, ve ctvrtek sbalime kufr a v patek s nim Simo jede do prace a pak me vyzvedne v centru.
Odpovedať
Profilova fotka
@daniela presne to myslim, mas to od toho podrazdene. Kdyby to bylo zrnku prachu, tak se vyplavi a hotovo. Takze bud klidna a mazej nebo proplachuj :-) @sisiko jojo, ja si pamatuju, ze jedete do Puglie. Letos tam jelo docela hodne lidi v mem okoli..Jojo, nevim, kdy budu docitat ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka myslim, ze nejede, mela to byt generalni stavka.. rano jsem taky naklapala do prace uz na osmou, jinak bych se nedostala. a budu tu muset trcet o pul hodky dyl :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Právě se mi podařilo to vyndat!!!! Ja su tak ščasné! :-D
Odpovedať
Profilova fotka
dame si den pauzu nech nas jennynka docita ? :-) aj tak @jenny cez vikend tu nikto nie je, takze budes mat cas :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@danieladaniela a ako si to vybrala? blahozelam :)
Odpovedať
Profilova fotka
No po dvaceti hodinach mrkani a stourani se to proste povedlo.
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko tak to jsem zvědavá na ty značky 8-) a přeju pěkný víkend u moře, yuppi. včera jsem z té tvojí fotky měla roupy, že bych někam jela, ale zase mě to přešlo, páč mně stačilo zase jít na kurz a pak jet nakoupit a v devět večer jsem byla totálně kaput @lejinka s tím víkendem je to legrační, máme to tady jak od od pondělí do pátku osmi do pěti ve fabrice :) ale jsem vždycky ráda, si říkám, jak se máme, že o víkendu se něco děje
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Se prece rika, ze spanek je nejzdravejsi pred pulnoci ;-) Dekuji! No, jeste tvrdnu doma, uz bych byla skoro v centru, pazienza :-) To, ze tady nikdo z nas pres vikend normalne nepise, je nase dobra vizitka :-D Dneska budem cestou poslouchat Gipsy.cz a Valcik od Landy :-D Jo, a videla jsem Chiappa Nord :-D (Sud ne) Hezky vikend, holky, mejte se moc fajn!
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko hlavně neuvíznout mezi oběma Chiappami, to by bylo hnědý 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, vy pisete ako opreteky.... :-) ... dnes sme vybavili malej obciansky preukaz, tak uz ma svoj, platny na tri roky, kedze ideme na sk :-) @lejinka nevies ako je to na sk s vodicskymi preukazmi.....tie slovenske su bez datumu splatnosti a vraj sa to malo nejako menit, aby mali datum splatnosti. musim si ho teraz nechat prerobit? dik :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj devcata, tak vas zdravim po navratu ze Salerna. Jsem strasne znicena, uz nejsem zvykla ridit takovou dalku a hlavne jsem se v Salernu vubec nevyspala. v B&B byla hrozne blba postel, uzka matrace a kdyz se mama otocila,tak ja nadskocila,takze jsem se neustale budila a z ulice byl dost velky hluk, jezdila tam porad auta a nepomohly mi ani spunty do usi :-( Ja se budu muset odstehovat nekam na samotu,abych se vyspala.... Jinak jsme si to v Salernu moc uzily, byl to teda sprint,protoze jsme na vse mely jen 3 dny, ale nastesti jsem ty nejhlavnejsi zname a kamarady stihla a byly jsme i u more. Teda,more je hezci nez u nas,ale pokud nechces lezet na verejne spinave plazi a curat do more,tak se za lehatka a destnik plati silene palky, no,zjistila jsem,proc tolik lidi jezdi do Rimini,protoze tu je vsechno prakticky o dost levnejsi. Az na trochu neporadku na ulicich a opryskane baraky mimo centrum (coz jsem driv nejak nevnimala), jsem byla ze vseho nadsena, lidi na me byli strasne prijemni, citila jsem se tam jak nejaka VIP :-D , a svete div se,za celou dobu se me nikdo nezeptal,zda jsem cizinka. Je pravda,ze ja se tam citila nejak pevna v kramflecich a mluvila jsem velice dobre, coz me opustilo hned po navratu zpet a vcera v obchode jsem mluvila zase jak blb a dnes rano se me opet jedna pani zeptala,ze asi nejsem Italka ]-( Uplne nej byl navrat do vesnice,kde jsem 4 roky bydlela a znam tam furu lidi,videla jsem spoustu znamych lidi a z deti, ktere jsem znala,jsou ted "dospelaci". Potvrdilo se,ze mam Italii v DNA,ze proste bez ni asi nemuzu zit. Salerno je moje srdecni zalezitost,ale jsem rada,ze bydlim tam,kde bydlim, protoze zivot je tu tak nejak klidnejsi a usporadanejsi. Jo a musim Salernitany pochvalit ohledne trideneho odpadu. VSUDE jsou kontejnery na trideny odpad,i v penzionu nam dal hned instrukce,jak mame tridit, to u nas v hotelu lidi vyhazuji odpad vse do jednoho kose. No a taky jsem se seznamila s Lejinkou,coz bylo super, akorat me mrzelo, ze to bylo tak rychle, ze jsme si nemohly jit nekam posedet a popovidat si vic. Ja bych tady licila jeste tak na dve stranky,ale to bych vas nejspis nudila,tak radsi koncim ;-) @lejinka: Dekuji moc za chvalu, jenom jestli jsi to neprehnala ;-) Jak jsi psala chudunka, tak ja cetla chudinka a rikala jsem si proc :-D No,ja si moc hubena nepripadam :-( Mam pocit,ze ja tady znam ze vsech nejvic holek :-) (yizheng,jennynka,paulina,yellowbanna,lejinka,oluska....) @rospina: U vas staci pro cestovani na Slovensko obcansky prukaz? My museli nechat pro Fedeho udelat pas, jelikoz obcanku Cesi neaxeptuji :-( Jo a jela jsem tunelem,ktery se jmenuje Bagno,tak nevim,kdo vymysli ty nazvy ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Jo a jeste dve takove perlicky. Kdyz jsme dorazili do Salerna,tak jsem potrebovala zaparkovatovat, nikde nic,tak jsem se rozhodla couvat,protoze tam bylo misto. V tu chvili jsem za sebou mela motorino,tak cekam,aby mohl prejet. Pan na me zacal ukazovat,at couvam. Pockal,az zajedu,pak jel okolo,otocil se a venoval mi sirokansky usmev :-) Kdybych neco podobneho udelala v Hradci,tak me oslovi prinejmensim nejakym zvirecim jmenem ;-) A v tom B&B jsem se seznamila s dvojici z Bologne a holka rikala,ze byla v Praze a ze je to nejkrasnejsi mesto, co kdy videla :-) @yellowbanna: Co se tyce toho vikendu,tak byste ho klidne mohli prodlouzit o jednu noc. Mohli byste klidne prijet o jeden den driv. ALe jinak vas uplne chapu. S tim vikendem v horach by to taky slo provest. Po sezone bychom chteli vyrazit nekam s Cristianem, do nejakeho klidneho mista,kde se dobre spi ;-) a tak bychom to mohli nasmerovat nekam k vam. Kdybyste meli nejaky napad,tak dej vedet. Ale driv nez v rijnu nebudeme moci...
Odpovedať
Profilova fotka
@dita ten pas pre Fedeho ste museli spravit asi kvoli leteckej spolocnosti, vsak? my ideme autom. tu na comune povedali, ze linda nemoze opustit taliansko bez dokumentu a na pockanie sme jej vybavili obciansky, platny tri roky. aj ked nechapem preco letecke spolocnosti v ramci shengenu neakceptuju obcianske preukazy pre deti, ked ich akceptuju pre dospelych. mala si pekny vylet do salerna :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina : Jo jo, my jsme skoro vzdycky letali letadlem. Ale je to proste pozadavek Ceske republiky,ze deti musi mit pro vstup do CR pas. Jasne,ze kdyz jedes autem,tak te nikdo nezkontroluje....
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir je, to by sice bylo moc fajn, jeste si to prodlouzit a na tri dny uz by se o tom uvazovat dalo, ale zase mame problem, ze Mick nema dny dovolene nazbyt (po srpnove dovci v Kalabrii mu zbydou zhruba tri a pul dne na Vanoce :-( ) , takze my muzem ted vyslovene jen vikendy. To by bylo fajn, kdybyste prijeli nekam smerem k nam, i kdyz v okoli Milana ti teda klidne misto na spani fakt neporadim :-p @rospina my na prvni cestu Tonikovi taky udelali jen obcanku, protoze na Commune nam rekli, ze to staci. Jenze pak jsem si precetla, ze CR patri prave k tem zemim, ktere ji detem neuznavaji (tudiz to nezavisi na letecke spolecnosti, ale na konkretni zemi). Tenkrat jsme jeli jen s ni, protoze jsme taky jeli autem a spolehli jsme se na Schengen (a na pas uz nebyl cas), ale kdyby to nekoho napadlo kontrolovat, asi by byl problem. I kdyz to bylo hodne nepravdepodobne. Nicmene pro cestu letadlem jsme uz museli vybavit pas. Kazdopadne, nevim, jestli si to nepamatuju spatne, jeste si to over, ale mam pocit, ze kdyz jsem si hledala info, Slovensko bylo uvedene jako zeme, kam se jen s "obcankou" muze... Dneska jsme byli na uzasnem vylete...Mick me vyvezl do Val D'Aosta (@sisiko, @salsiccia tudiz jsme byli jen 50km od Turina:-) ). Puvodne chtel na jakousi tvrz, ale pak jsme nemohli najit misto na parkovani a tak jsme jeli dal a uplne nahodou nasli Ristorante na samote v leste na hore, cesta tam koncila... dobre jsme se najedli a pak sli prijemnou prochazkou podel horske reky, posedeli na balvanech, Tonda v nositku, slunicko, ale prijemne, ne horko a hlavne ten klid! Fakt uplne daleko od civilizace...presne to jsem potrebovala, i kdyz to byla jen chvilka...jedine, co mi kazilo naladu, byl zapomenuty fotak...tak si to holt "jen" budu pamatovat, jako za starych casu :-D @sisiko @salsiccia Nicmene mam slibeny i Turin, pry je tam moc krasne a neni to od nas zas tak daleko. Tak pry jednu nedeli pojedeme na vylet, on me pry necha s vama a sam si zajde na zapas Juventusu ;-) Ale to bude az nekdy po lete... co vy na to? I kdyz to uz @salsiccia bude mit jine starosti ;-) @ditakir bleskova dovolena v Salernu zni moc fajn...:-) Vim, jake to je, vracet se "na mista cinu" :-D
Odpovedať
@im4fun bydlim v Italii ... @sisiko kefir jsem objevila asi pred mesicem i v Auchanu :-) ... Jen se mi uz dlouho nedari narazit na tu panna acida :-| @jennynka5 @sisiko i kolem me jezdi vsichni letos do Puglie (a vraci se nadseni ;-) ) @rospina takze Linda pofrci poprve do SR? :-) Kdy jedete? @ditakir to je super jak jsi si to v Salernu uzila ;-) A byla jsi bez manzela? A co Fede? My jsme si o vikendu zajeli na otocku k mori :-) Uplne miluju jak se mi u more dari totalne vypnout ... na lehatku ... x-) ...
Odpovedať
Profilova fotka
@oky : Manzel zustal doma,protoze musel pracovat. A Fede taky,protoze Cri mel strach kvuli ceste,tak jsme jely jen my dve s mamkou. Nakonec to bylo lepsi,protoze Salerno neni zrovna idealni misto pro deti.. Jo,taky bych jela Puglie. Jak jsme jely do Salerna, tak jsme Puglii projizdely,kdyby bylo vic casu,tak bych se tam i zastavila.
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir chudinka nie :) ale chudunka ano :-) to som sa ta prave chcela spytat, ze ake si tu zanamenala rozdiely, sever a juh.... ten triedeny odpad mne ide celkom na nervy..akoze chapem, ze to treba... ale je to dost velke obmedzovanie, hlavne vecer, pretoze treba smeti zniest na cestu po 21 hod, predtym je to zakazane a davaju pokuty... a ja uz kolko krat o 21 hod mam na sebe pyzamo.. no a mat doma smeti a cakat na ten spravny den ze kedy uz konecne sa vynasa to co vam treba... tiez nie je najvacsi luxus... a tie ceny su u vas fakt nizsie? co stoji lehatko u vas? ja si pamatam ze sme boli min rok s maminou na lide a platili sme 40 euro za slnecnik a 4 lehatka asi... tento rok neviem, lebo chodime len k znamym do palinura, co maju lido :-) @rospina tie vodicske fakt neviem, musim sa spytat doma :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : No jo, to mas prvadu,ze s tim nosenim na ulici to je otrava. To me vic vyhovuji ty kontejnery jako tady,ze kdyz mam hodne plastu nebo papiru,tak to jdu proste vyhodit. V Rimini jsou ceny za dve lehatka a slunecnik 15-18 Euro za den. Cim vic dni,tim vetsi sleva. Uprimne receno,me jih a sever prijde jako dva rozdilne staty. Tim nemyslim,ze by byl jeden lepsi nebo horsi.... Jak jste tu resily podpisy a pismo, tak ja se driv podpisovala jen prijmenim-spis jen zacatecni pismeno a par klikihaku-a ted se podepisuji i krestnim jmenem. Nejak jsem si tady na to zvykla a prijde mi to i hezci. A v praci mi casto rikaji,ze mam hezke pismo. Ale jen kdyz se snazim,kdyz si pisu neco v rychlosti jen pro sebe,tak je to hrozny skrabopis.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky, vitam zpatky Jennynku a Ditu, uz jste mi holky chybely. Diti, mas na facebooku krasny fotky, takovou mini dovcu zavidim. s Salernu jsem nikdy nebyla a z fotek vypada hezky...navnadila jsi me :-) Jennynka, ty nam neukazes nejakou fotecku od more? jinak k tomu psani, ja pisu strasne, podpis jsem driv mela klikihak, hihi, ale nove prijmeni jsem zacala psat cele a je to otrava. vzhledem k tomu, ze zacina porad na P, tak asi zacnu pouzivat stary klikihak :-D , ani nevim, proc jsem ho zacala psat cele...ted mi ale nebudou souhlasit podpisove vzory,..uffa...jinak v Italii pisu i krestni jmeno, v CR nee
Odpovedať
Profilova fotka
a holky, ten Auchan a treba Eurospin..takove obchody u nas v Modene vubec nejsou...nekdo psal na facebooku, ze maji v Eurospinu Kefir z mlekarny Kunin, hihihi...ja posledne koupila posledni Panna acida v Coopu a od te doby ji nemaji :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng : Ahoj!!! Tak do Salerna Te asi neodvezu ;-) Je to docela daleko. Znova az zase tak za 5 let ;-) Leda ze by udelali levne prime lety ;-) Ja videla kefir v Coopu,ale byl to od nejake jine znacky ze Sud Tirol. A pannu acidu tam maji skoro porad. Kdyztak si Ti ji koupim,az prijedes k nam ;-) @yellowbanna : Ja kdysi byla ve Val d'Aosta, muj byvaly tam mel bratra. Ale uz si moc nepamatuji,jak se jmenovala ta mista, jen vim,ze jsme byli v Pile. Bylo to v lete,takze bez snehu ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?