Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@im4fun to vám nejlíp řekne ta matrika, kde se chcete brát, ono nějaká pravidla jsou (v zásadě pokud přítel prokáže, že je schopen komunikovat, tj. pochjopit, co vlastně dělá, tak tlumočník být nemusí), ale je lepší se domluvit přímo na místě, se pak cítí důležití a je to s nima snažší ;) @yellowbanna jako není to nedůležitý, ale zrovna tady na to lidi hromadně kašlou. já když vidím, že u přechodu stojí matka/otec s dítětem, tak poctivě čekám, i když nic nejede, ať nemusí rodič vysvětlovat, proč my čekáme a ta paní nemusí... jinak chodím podle své hlavy (ale třeba moje máma do dneška když jdeme spolu, tak říká, je červená!!! a to nemusí jet nic v okruhu sta kilometrů...), ale teď teda rozhodně čekám vždycky, páč na improvizovaný běh přes zebru už nejsem stavěná :)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia :-D Ja si vzdycky vzpomenu na sveho ceskeho kamarada v Dublinu (kde jsou semafory pro chodce asi fakt jen pro ozdobu) - byla jsem v Dublinu asi tyden, kdyz jsme sli jeste s dalsima ven na veceri. Ja se poctive zastavila na prechodu, protoze byla cervena. On se na me jen podival, shovivave se usmal a rika: "Predvedu" a vkrocil do silnice :-D No a od te doby jsem se to uz naucila taky. V Brne s tim mivam obcas problem :-N Ale jsem jak ty - jak vidim na prechodu male dite, taky poctive cekam... @im4fun No ja si taky myslim, ze pokud tvuj pritel normalne cesky komunikuje, tak tlumocnik byt nemusi. Ovsem na celou dobu obradu I hostiny by tlumocnik byl podle me docela financne narocna zalezitost...navic si neumim predstavit, jak by to fungovalo...jako kdo by chtel neco rict druhe strane, tak by si ho zavolal? Myslim, ze by to tak stejne nefungovalo a lidi by se bavili bud sami nebo vubec...leda bys ho dala k ruce vyslovene pritelove mamince, ale pokud je takova, jak ji popisujes, asi by toho moc nezmenil... rodina se holt bude bavit mezi sebou a o kamarady bych se nebala ;-) Ti se urcite nejak dorozumi, kdyz budou chtit...
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna nojo, tak nejakych 8000 za 8 hodin bych za nej dala, ale pokud by to pomohlo k te komunikaci na oslave, tak bych do toho sla. Dala bych ho k dispozici pritelove rodine, a potom sveho bratranka (byl na rok na erasmu v italii) byl podstrcila kamosum:D No co se budouci tchyne tyce, tak bohuzel nikdo nevi, co presne ma v hlave, ani muj pritel. Ten ani do dneska nevi, co si vlastne o me mysli. No a rekace na nase zasnuby? Zadna!!! Jako ne, ze by hodila nejakej hnusnej oblicej, nebo tak, ale proste reakce zadna...Aspon bych cekala, ze rekne "gratuluju", nebo "trhni si nohou", ale ne...no, takze od te doby fakt nevim...nastesti bydli daleko...achjo:(
Odpovedať
Profilova fotka
Vy ste toho potom este tolko napisali! :-) @yellowbanna aj tebe sa zda, ze je slniecko ostrejsie ako kedysi, ked sme chodili my k moru, alebo teda k vode, ze? mne sa zda ze teraz je viac agresivne to slnko, alebo to je tym, ze starnem??? :-) za chvilu budem behat s fuzami natretimy bielym kremom uplne hustym, co sa ani nerozotiera, alebo cely nos biely, ako tu vidim tie zeny na plazi, jak klauni... @im4fun tak vitaj medzi nami! :-) 2 roky, tak to ste si zobrali celkom dost casu na organizovanie vsetkeho :-) my mame 10 septembra... :-) a rozhodli sme sa vo februari, takze to bolo celkom na rychlo, ale zvladlo sa :-) dufajme teda, uvidime potom 11 septembra, ake budu pocity a co sa dalo urobit lepsie :-) Ja som sa doma teda celkom dost vela riadila hlavnou cestou, proste na hlavnej clovek ide, bez stresu ze mu tam niekto vybehne, ale to tu asi nehrozi, ze? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@im4fun tak to mas este fajn, ze priatel stoji za tebou a nie za maminkou, ako niektori ini, co sa od maminky neodtrhnu do 30 tky :-) a budete zit v CR?
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka dekuju:) no 2 roky na to mame z toho duvodu, ze pristi rok mam statnicovat, tak za prvy bych ty pripravy nejspis nestihla a za dalsi bych si je neuzila. Tak jsme si rovnou rekli, ze oficialne planovat zacneme az po tech mych statnicich. Pochybuju, ze bych to stihla za pul roku, a ani se v zime vdavat nechci, takze to opravdu vidim na ten 2013. Jinak v Cesku mame oba praci, tak zatim neplanujeme stehovani jinam...a vy budete zit v CR? nebo kde vlastne?
Odpovedať
Profilova fotka
@im4fun SR, nie CR :-) V CR som ale studovala :)..... my zijeme v Taliansku. A ty co studujes?
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka jo vlastne vidis to:) studuju inzenyrsky program finance, ale jako ze by me to bavilo, to ne teda:( no ale co, uz jenom rok do konce, a pak budu mit pokoj:) A muzu se zeptat kde v Italii zijes?
Odpovedať
Profilova fotka
@im4fun v Salerne... bohuzial dost daleko od ostatnych holiek, takze sa z nikym nikdy nestretnem, ale aspon si tu popiseme, holky su tu strasne fajn... a co sa tyka studia, tak myslim ze nikoho nikdy nebavilo to, co studoval :-) dolezite ze budes mat nejaku VS a potom uz uvidis co sa ti bude pacit robit v zivote, ci z oboru ci nie :), no nie? mne sa na VS velmi pacilo, ale tiez ma otravovali niektore predmety... ale Brno bolo uplne super!
Odpovedať
Profilova fotka
no treba me bavilo to, co jsem studovala na bakalari a vim, ze to bych jednou chtela delat. Takze VS vlastne uz mam. A tohle delam spis kvuli tomu titulu, abych snaz nasla praci (doufam). Njn...Jinak jestli mas ucet na Facebooku tak je tam jedna skupina, kde jsou cesky a slovenky zijici v italii, a jsou tam i mapky, podle kterych jde najit nekdo v tvem okoli, a to si pis ze jsem tam okolo tebe nasla hafo holek:)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka pokud tam tedy nejsi oznacena ty:)
Odpovedať
Profilova fotka
@im4fun no, hehm... :-) ja som sa do tej skupiny prihlasila este davnejsie ale nikdy som tam nic nepisala... niekedy tam pisu take veci ze sa mi mozog zastavuje, ako nechcem nikoho urazat, mozno ze to nemyslia vazne, ale niektore veci fakt... neviem ako dlho si tam ty... mapu som si pozerala ale v Salerne aj tak nikto nie je, len jedna holka od z MU v Brne na Erasme a ta tu bude este par dni a ide spat... a potom pride zase dalsia na 3 mesiace... takze mat kazde 3 mesiace nove kamaratky nie je maximum :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@im4fun tak vitej mezi nami! prozradis jmeno? :-) mas teda kliku, ze pritel se rozhodl zit v Cesku a i naucit mluvit cesky, s tim mnohe z nas dost valci.. odkud z Italie pochazi? a Ty z CR? s tou vysokou se moc nezalamuj, stejne skoro nikdo dneska nedela, co studoval. ;-) titul se hodi a pak uvidis. bud sezenes praci v oboru nebo se Ti naskytne prilezitost v jine oblasti, nova zkusenost a najednou zjistis, ze ta skola byla vlastne jenom takovy odrazovy mustek uplne jinam. @yizheng jasne, Manuli.. celou bandu znam, ac jsem tam byla kratce (dojizdeni z Brna me rychle prestalo bavit)! Brno je desne male, my jsme si z toho s kamoskama casto delaly srandu, ze obihame kolecko po vsech tech mezinarodnich firmach (Symbol/Motorola, Infosys, PPG, Wolseley, Manuli..) , protoze vetsina nas mela v CV ty same zamestnavatele jen v ruznem poradi. takze bud jsi u firmy X delala, jsi tam ted nebo Te to teprv ceka :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@reys to kolečko je vtipný, přesně to vystihuje, co dělala moje kamarádka španělštinářka :) aj ona nějakou dobu v Infosysu ;-) @im4fun @lejinka tož jste to tu pěkně rozjely :)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia niekto to tu musi zachranovat ked sa vy nehlasite :-D ja teda tie firmy nepoznam :-( od nas chodili vsetci do Aspeny robit preklady... inak nic ine neviem, a este IBM...
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna "Předvedu." je skvělá hláška :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka masakr, aspena, včera zrovna na mailu diskuze s bývalými spolužáky, dám sem úryvek jejich požadavků...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka jj, to jsem si taky vsimla, ze je to tam chvilema fakticky takovy "stupidni". Ale je to celkem dobra skupina na ziskavani informaci o tom, co se ma zaridit pred svatbou, kdyz se stehujes do IT atd. atd. Takze z tohohle duvodu tam chodim...Jinak v Salernu jsem tam videla jednu holcinu, a pak jeste okolo taky nektere:) @reys ahoj, diky. Jinak jmenuju se Katka. Ja jsem z CR a pritel z Palerma:D S tou skolou to vim, ale bohuzel ji pretrpet musim:)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka Jak je tomu v případě rozsáhlých projektů běžné, i zde je ze strany zákazníka silný tlak na cenu, zvažte tedy prosím pečlivě, zda o tuto dlouhodobou práci máte zájem a tomu přizpůsobte své očekávání. Nemá smysl kontaktovat nás se zájmem o tuto práci za 200 Kč/NS, průměrná cena našich stálých překladatelů této terminologie se pohybuje mezi 120 - 150 Kč/NS. tož tak...
Odpovedať
Profilova fotka
@im4fun cha, no ne, muj je taky narozeny v Palermu 8-) ale byl "adpotovany" Rimem po par mesicich, takze na Sicilii uz jezdil jen na prazdniny. @lejinka @salsiccia v Aspene urcite chteli jazykovou VS, ne? ostatnim firmam stacila jen znalost jazyka. nekdy si tim ale samy skodily, protoze jaka mohla byt customer satisfaction, kdyz zakaznik narazil na helpdesku na agenta, ktery nerozumel pomalu ani dobry den...
Odpovedať
Profilova fotka
teda to je prča, Hušák story mě fakt baví http://byznys.lidovky.cz/husak-prezil... nechutný
Odpovedať
Profilova fotka
@reys ono ani ta VŠ v oboru není záruka, někdy ze školy lezou nedovařený jedinci, já jsem se u všech agentur setkala s požadavkem na zkušební překlad, ale je fakt, že jsem pomocí rozesílání CV do nových kanceláří získala zakázky možná od jedné z nich.. tenhle způsb mám dojem moc nefunguje, my (v bývalé práci) jsme takto našli taky minimum lidí. asp je ovšem proslulá tlačením na ceny nehorázným způsobem a podle mě poměr kvalita a cena funguje dost spolehlivě, tím se samozřejmě neotírám o @lejinka a její spolužáky
Odpovedať
Ahoj holky!:-) Moc vas zase vsechny po dlouhe dobe zdravim! ... Ja jsem posledni dobou vubec nestihala pocitac: mela jsem tu na navsteve 2 tydny rodice x-) x-) Tak jsme si (se) uzivali x-) A bylo to moc fajn! :-) Dneska mi odfrceli domu takze utikam hned za vama :-) Jen jste toho napsaly strasne moc! Ani jsem to jeste vsechno neprecetla takze jen k tem par poslednim prispevkum: @im4fun ahoj, vitam te :-) ... Co se tlumocnika tyce: my jsme ho nemeli ... ale je fakt, ze jsme meli uplne malinkou svatbu takze co bylo treba prekladat jsme zvladli sami ;-) Ale s vice hosty to bude asi jine ... A jak dlouho je tvuj pritel uz v CR? ... Svym zpusobem zavidim, ze mas sveho Itala v CR ;-) @lejinka teeeda! Jsem ridic, ale vubec jsem nejak nepostrehla, ze by tu chybela znacka "hlavni cesta" . To jsem ale ostuda :-D @nechozeniDoVodyPoJidle tak me na to vzdycky upozornuje Daniel (take jsem to poprve slysela v Italii) ... ja mu to vzdycky odkyvu a pak si jdu do vody stejne kdy chcu :-D ... ale i bez tohoto italskeho "pravidla" potrebuju po jidle tak pul hodinky ve stinu na lehatku ;-) @reys jak jsi psala o tech Italech neplavcich: v mem pripade se spousta lidi divi, ze umim vubec plavat, kdyz nemame more :-D Ze kde jsem se to naucila :-D :-D =-) :-D @holkyZVychodu Ja uplne valim oci, co se vam vsechno deje. Me snad jen par lidi na zacatku pred tema x lety radilo do est, ale dneska se mi to nejak nestava ... Sice casto nevedi, kde je CR, ale nejakych netaktnich komentaru jsem se jeste nedockala ... A treba ta vami zminovana tchyne a jeji pratele: tak ta moje kudy chodi tudy peje na CR ody (a to u nas byla 1x asi na 4 dny i s cestou :-) ) A pry jak se tam mame lepsi nez v Italii atd. x-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky děkuju:) asi se budu muset poptat na příslušném úřadě:) Jinak přítel už je tu víc jak 4 roky, z toho 3 jsme spolu. Taky si to závidím a jenom doufám, že to tak zůstane:)
Odpovedať
Profilova fotka
U tchanovcu snidam max. jogurt, takze o 3 hod traveni nemuze byt ani rec :-D Oni si pak daji nejake to pannino (my nic, u more nemivam hlad) a pak se jde domu na veceri. Holky, pozitivni zazitek z dalsiho vikendu s tchanovcemi: plavali jsme po 21h v prijemne teplem mori za svitu rudeho uplnku, parada. Nic na tom neubral fakt, ze jsme v tom mori byli 3 - s tchanem ;-) Pak uz to zase bylo a là jako vzdy. Rano: Chces jogurt? - Ne. - Proc ne?.. A tak. @rospina Moc dekuji :-) @reys Tak to byl pripad typickych nevychovanych primitivu.. Co na to tvuj pritel? @yellowbanna Meloun? Ja si ho vzdycky necham chvili ulezet, protoze mi z nej mrznou zuby ;-) A ze oni porad vytahuji pripady, jak nekdo umrel, to je fakt neskutecne.. @more A jeste me bavi, jak si tch. pocitaji, kolikrat sli do more. Provest 4 bagni za den je vykon hrdinny. Trosku malo ne? @Brno je v Italii vsudypritomne :-D Tchanovci rikali Simovi (nevim, proc to nepovykladali mne), ze u more bylo karaoke, vsichni krasne zpivali a ze tam byla i jedna ceska holka z Brna, adoptovana Italy (coz mi prislo trochu divne). Pak jsme se vraceli domu a na dalnici jsme se "potkavali" s rodinou s brnenskou znackou, oni v levem pruhu, my v pravem a Simo: Ja jim pustim Landu :-D @im4fun Tlumocnik je povinny jen v pripade, ze jeden ze snoubencu nemluvi cesky, coz neni tvuj pripad :-) Nasi hoste se na hostine taky domlouvali rukama nohama a bylo to super :-D Tlumocnika bych fakt neplatila. @semafor Ja v CR za prechod na cervenou zaplatila pokutu, byl to uplne mini prechod a policajti stali hned naproti, oni si mysleli, ze je provokuju, ale ja je fakt nevidela :-D Bylo to na VS, vecer, mela jsem hlad a sla do Tesca.
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka Uvidis, ze se jednou vsechny uvidime :-) @oky Ahooooj, ja si rikala, ze je to uz hodne dlouho, co o tobe nic neslysim :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko tož super romantika, i když ve třech :) a s tím Landou, to bych chtěla vidět, jak by koukali. to musíme jednou udělat s Karlem, až se někde vyskytnou Češi :-D (pro neznalé, Simo dostal audio kurz českého jazyka a nejoblíbenější hláška je: "crrrrrrr /telefon/ Ahoj, tady Karel, je doma Marie?" - ono to v tom teda vůbec neříkají (jen něco podobného), ale já jsem si o tom jednou vytvořila utkvělou představu, že to tam říkají, tak to je naše heslo 8-) )
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko no to by se asi domluvili rukama a nohama, ale bohuzel "tchyne" neni zrovna moc komunikativni. Ta vetsinou jen sedi a mysli si svoje:( Takze to by mi tu svatbu pekne otravila...
Odpovedať
Profilova fotka
Presne! Presne! "Jakto, ze umis plavat, kdyz nemate more?" pripadne "No ja bych v rece neplaval, vzdyt je to hluboky." Ehm. Dalsi krok k integraci do italske kultury: udelala jsem sve prvni vitello tonnato! Ja to nejim, tak vlastne nevim, jak to ma spravne chutnat, ale F. zblajzl cely podnos na posezeni, tak asi dobry.
Odpovedať
Profilova fotka
@oky a kde ste mali svadbu, ze ste nemali tlmocnika? lebo mne v kostole nedovolia urcite bez, ak teda nenajdem knaza taliansky hovoriaceho... Inak vsimli ste si, ze sem tam riesime aj nieco uzitocne na tomto fore :-) , co sa tyka teda "beremese" :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?