Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka no ti tchanovci teda zaperlili, umim si predstavit, jak ses citila.. ja se pekne vytocila minuly vikend na veceri u tchyne, kde jsem v ramci tematu Vychod zpusobila mensi skandal. tchyne mela pozvane i nejake zname, dva pary. ti jedni byli fajn, ale druha dvojka.. no.. snobi jak vysiti. hned jak jsem vesla, tak me ta dama sjela pohledem odshora az dolu. jak o sebe dbam, tak mi to nebylo platne, myslim, ze ani kdybych mela norkovy kozich a 3 retezy od Cartiera, nespravilo by to jeji nazor na me jako chudinku z Vychodu, koukalo ji to z oci. no ale projevili se po dvou deci, kdy nastala diskuze o ekonomice a politice, co bylo, jak bylo a co je ted. mily pan mj. zhodnotil, ze po rozpadu vychodniho bloku se lidi v tech postkomunistickych zemich maji jeste hur nez predtim (pritom byl pouze 1x v Rusku a kde je CR ani netusi) a proto taky jich 80% je nalezlych v Italii, kde obiraji o praci mistni... jsem povahy klidne a kricet me slyselo v zivote fakt hodne malo lidi. ale tihle dva si me budou pamatovat. ]-( mozna si doma i ten atlas otevrou...
Odpovedať
Profilova fotka
mimochodem, jeste me taky dostava, jak automaticky predpokladaji, ze znas vsechny jejich herce, politiky, ty silene "veline" atd., ale pak jsou schopni se zeptat, zda u nas mame citrony..
Odpovedať
Profilova fotka
@reys to bych chtěla vidět, se mi jevíš jako kliďas :-D není to aspoň záruka, že nebudeš muset nějakou další takovou večeři absolvovat? škoda, že se ukázalo, že Itálie asi brzo zkrachuje, až tento týden.. jak ti dopadla akce hluboký výstřih? zabralo to na šéfy?
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia no, klidas jsem! clovek s o kapku zlucovitejsi naturou by je utloukl nohou od grilu a hodil sousedum do kompostu. :-D doufam, ze pozvani na podobne obedy/vecere zridnou.. jinak ani mi nepripominej: sefy jsem uz tyden poradne nevidela! vzdycky tady jen probehnou, upusti mi par papiru a leti pryc, takze mohla bych tu sedet v bikinach a nevsimli by si. a pak chtej o necem jednat..! :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@reys sakra, ideální šéfovská taktika, jak nedat zaměstnanci šanci o cokoli požádat... musíš nastražit nějakou důmyslnou past :)
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, holky, musim zase pridat nejaky poznatek z hotelu. Ted se me jeden stary pan v hotelu zeptal, odkud jsem, rikam,ze z Cech a on se ptal jestli smerem na jih nebo kam,jestli jsem smerem k Nemecku. Takze vedel,kde CR lezi! :-) A pak povida,ze se zajima o zemepis,ze zna cely svet a ze jsme se rozdelili se Slovakama,aniz bychom valcili :-) No a dalsi dve pani, kterym je asi 80 let se me ptay,zda jsem z Prahy a ze tam byly,ze byly i v Bratislave a pak mi rikaly,co jim vykladal pruvodce. Na druhou stranu se me ted jedna pani zeptala, zda vim,co znamena slovo "zavorra", rikam,ze jasne a kolegyne na to,ze jsem ji mela rict: "Io sono Ceca, mica scema." ;-) Jdu vas docist, koukam,ze jste se cinily.
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna : No ja jsem naplanovala na 10.zari vikend v Marina di MOntemarciano, je to pod Senigallii, asi tak 100 km od nas. Hotel vypada velice slibne. Zamluvila jsem dva pokoje, jeden pro me, Lucku a Fedeho a jeden pro Darinu s Alfim,ale oni to jeste nevedi :-D V kazdem pripade se to da zrusitt nebo zmenit,takze neni problem. Kdybyste se chteli pridat,tak to by bylo moc fajn,podivala bych se,zda maji jeste volno, kdyz jsem to rezervovala,tak meli jeste jeden pokoj volny. Ale pokud byste chtelu neco hromadneho, t.j.,ze by se pridaly i dalsi holky, mohly bychom zajet i nekam jinam. Ale me se moc libilo v Marche,jak jsme jely za Pavlou a hlavne je to od nas blizko. @lejinka: Proc by ses mela nad sebou zamyslet? Prijdes mi dost pozitivni. @reys : A co jsi jim rekla? To by me taky vytocilo ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia jo, uz me napadly dve posledni varianty: bud neco upect a nalakat je na ochutnani.. a nebo spustit roletu vchodovych dveri, kdyz budou zrovna vevntir, aby nemohli zdrhnout :-D @ditakir ja Ti ani nevim, byla jsem strasne rozcilena. ]-( durazne jsem jim vysvetlila, ze tezko muzou hazet vsechny staty (a vsechny lidi) do jednoho pytle jen na zaklade jakehosi utkveleho presvedceni. ze je to jako bych jim nadavala do Africanu (jak jsou na to haklivi.. ja proti Africanum nic nemam, naopak!), protoze Italie lezi a jihu a Afrika taky. podala jsem strucny prehled ekonomickych dejin Evropy samozrejme se zminkou o Italii. a navrch jsem neopomenula dodat, ze ne kazdy, kdo zije v cizine, tam odejde kvuli penezum, ze jsem mela vyssi vyplatu v Cesku a nezamilovat se do Itala, nikdy bych se nestehovala (a uz vubec ne do xenofobni Italie), abych pak mela problemy se shanenim primereneho zamestnani a jeste poslouchala podobne urazky. ono ani nejde o to, co si kdo mysli, ja beru, ze kazdy nemusi znat vsechno a byt zcestovaly atd. ale strasne me urazila ta netaktnost, ze nekdo dokaze vynaset soudy o necem, co naprosto nezna, v pritomnosti osoby, ktere se to tyka.
Odpovedať
Profilova fotka
Indigestione, jo, ja o tom taky az do petadvaceti neslysela! Mne jen babicka rikavala, at nelezu do studene vody rozehrata, no tak to bysme jim mohli rikat tady na oplatku! To by u more nemohl do vody nikdo. A ten mechanismus mi byl vysvetleny tak, ze po jidle se krev shromazdi kolem zaludku, ktery je zamestnany travenim, a tim padem je ji min jinde. A pri nahlem ochlazeni tela se nestihne vcas dostat do srdce a clovek UMRE! Kazdej rok v lete je par odstrasujicich pripadu ve zpravach, vsimnete si. Tak to bodejt, ze nejde povera vymytit. A jak si tak predstavuji ten denni rozvrh u more? Rekneme v osm snidane, cili do jedenacti neplavat. Od jedenacti do tri se nema byt na slunci (ani s klobouckem!), takze zas nic. V jednu obed, cili ve ctyri poprve do vody??? Ja mam dnes chiusura aziendale, tak jsme byli dopoledne u jezera v Dervio, po obede se tam nahrnuli duchodci a prchli jsme. A ted jsem udelala focacciu s rozmarynou a desne jsme se precpali. Plavat nepujdeme, nebojte.
Odpovedať
Profilova fotka
Muj tchan, jiz v Panu, mel takove desne radikalni nazory na jizany, jaka je to vsechno pakaz, i Milano pro nej byl uz jih. Tak jsem mu dost zamavala s zivotnimi hodnotami, kdyz jsem vesla na scenu. Pamatna odpoved: "Ricordati che c'è sempre qualcuno per chi tu sei un terrone." Hahahaha
Odpovedať
Profilova fotka
@reys : Mas pravdu, ja taky muzu napriklad nesnaset Marokance,ale to neznamena,ze vsichni Marokanci jsou exoti a hlavne kdyz bych se s nejakym Marokancem bavila,tak mu nebudu prece rikat negativni veci o jeho zemi.... @digestione: Ja jsem to taky nejak nepochopila. Nasi se o moje traveni nikdy neazjimali a nepamatuji si,ze by mi nekdo rikal,ze po jidle nemuzu do vody. Vim jen ze tak dve hodiny po jidle by se nemel provozovat sport ;-) Pak i to,ze zmena teploty, prechod z tepla do zimy a naopak zpusobuje prujem apod., pro me byla velka novinka. Me se proste nikdy nic takoveho neprihodilo a to jsem prosla ruznymi atmosferickymi podminkami ;-) Ale toto budu tezko vysvetlovat manzelovi, ktery mi zrovna pred nedavnem donesl "dukaz",ze naproti v hotelu se zacala jedna ruska holcicka topit v bazenu,protoze sla po jidle do vody...........Pry prestala dychat a zachranil ji plavcik z hotelu.
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko, mas postreh na ten jubilejny prispevok, dufam, ze bol aspon dost inteligentny :-D @reys, ta navsteva u tvojej svokry by ma asi tiez poriadne vytocila! moj vcerajsi rozhovor s nasou susedou z Peru: ona: in ferie vai al tuo paese? ( :-N ) ja: si, in agosto. ona: ma come si chiama tuo paese? ja (uz asi desiaty krat, co ju poznam): Slovacchia. ona: c'è il mare lì? ja: no, mare non c'è, c'è la montagna... ona: hmmmmm..... montagna...che bello.... ma non c'è davvero il mare? @indigestione neviem ako s morom, ale ked sa najem pred plavanim, je mi v bazene z jedla tazko.... tym jedlom myslim obed a nie malickost... tak asi na tom bude nieco pravdy
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@sisiko zelam peknu dovolenku v Pugli a dobru zabavu na svadbicke :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir koukala jsem na ten link, je to tam moc pekne, ale pro nas uz je to moc daleko :-( jeli bysme tam minimalne 4 hodiny a to je jen na vikend uz dost... Ale chapu, ze chcete byt u more, na vzdalenostni kompromis bysme museli nekam do hor ;-) Navic to bude asi hned chvili potom, co se vratime z Kalabrie, ne-li hned ten vikend pote, takze tentokrat vynechame :-| @digestione u nas se teda rikalo, ze s plnym brichem se do vody nema lezt...ale az tady jsem slysela o tech trech hodinach....tak striktne bych to nevidela, ale neco na tom bude, proste by cloveku nejdriv melo trochu slehnout, nez se pusti do jakekoliv aktivity..ne nadarmo si chodivali dedeckove (a ted i muj tatka, kdyz muze) dat po obede dvacet ;-) @danieladaniela nas rezim u more takhle fakt vypada...dopoledne delame neco jineho, po obede se odpociva, i proto, ze je fakt vedro a na plaz se jde az kolem pul ctvrte, ctvrte :-) Ale to bude tim, ze tam jsme u rodiny, ne na placenem pobytu u more, to bysme asi taky chteli co nejvic casu stravit u more :-N @ditakir jinak jsem jeste taky slysela, ze se nesmi jist studeny meloun (cerstve vyndany z lednice), protoze je to muze zpusobit nebezpecnou zacpu a lidi uz na to umreli...plati pry pouze o melounu, ne jinem ovoci nebo dokonce zmrzline...hmmmmm
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna a sakra, my jinak než meloun z lednice nejíme... teda pokud máme dost štěstí, že se nám už prochladnul. @rospina ta tvoje sousedka to má jako já sfilmama, taky si nikdy nepamatuju, jak to přesně skončí :) ona si nepamatuje, odkud jsi :)
Odpovedať
Profilova fotka
@digestione otazka do eteru: ako to budete praktikovat / praktikujete s vlastnymi detmi? Budete ich vychovavat v tom, ze musia byt hodinu dve po obede von z vody?
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia asi tak nejak :-D @leijinka myslim, ze hodinu urcite..
Odpovedať
Profilova fotka
jj, taky si budu brat itala...holky a mely jste na svatbe tlumocnika? Pritel cesky normalne umi, ale myslela jsem spis kvuli jeho hostum...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka já určitě nebudu tatíkovu pravidlu odporovat. já zas vyžaduju, aby se chodilo na zelenou (ok, možná je to zbytečné, ale pro mě je to důležité, asi tak jako pro někoho ty tři hodiny po jídle nejít do vody), tak to bude vyrovnané :)
Odpovedať
Profilova fotka
@im4fun Ahoj.... :) ja to prave riesim... kedze knaz nevie po taliansky a ani moj nastavajuci, tak bud najdem knaza co hovori po taliansky, alebo musim zohnat tlmocnika... takze ked uz budem mat tlmocnika v kostole, tak ho vezmem aj na hostinu potom pre hosti... ale ak sa najde knaz, tak to asi vybavovat nebudem, ved im nieco prelozime... :-) :-) ja budem mat aj odcepcenie a take tradicie, tak prave neviem, ci to pochopia :-) @hlavna cesta HOlky, su na severe oznacenia hlavna a vedlajsia cesta? Alebo len daj prednost v jazde, ako tu? Mne tu strasne chyba nasa klasicka zlta znacka"Hlavna cesta"..
Odpovedať
Profilova fotka
@im4fun a kolko mas rokov a kde zijes a kde budete byvat a kedy sa beriete? a zdrzis sa tu? myslim na fore :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka někdy tu hlavní silnice označená je, ale někdy jen takovou pidi legrační značkou, která je časrto nasazená matoucně, páč je na stejným sloupku jak ten trojúhelník a pak není moc jasný, jak je to myšlený, jestli se třeba nějak nepřetičila nebo tak... já neřídím, tak si toho všímám míň, ale je fakt, že minule jsme jeli v controviale a Simo najednou zaláteřil, páč si vzpomněl, že musí dávatpřednost z prava, to mi přišlo padlý na hlavu, nebylo to označený, takže logický, ale jedeš rovně, byly tam semafory a musíš i když jedeš na svou zelenou, ještě koukat, jestli z prava něco nejede... to je teda možná mimo hlavní téma, ale napadlo mě to jako doklad "divného" značení a pravidel vůbec :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka oni jsou s tim nechozenim do vody fakt marni! ale me napadlo, jestli oni to nemaji jako dobrou vymluvu, aby tam NEMUSELI. pri tom, kolik jich plavat umi.. a kolik jich realne taky plave.. vzdycky odpadam, jak i na nejlepsich plazich 95% lidi stoji v "curaci" zone u brehu a cachta se ve vode po kolena a kdyz uz potkam nejakeho plavce dal od brehu, je to Nemec nebo nejaky starik, co pamatuje Archu Noemovu :-p v cervnu nas zvala skupinka znamych, zda bychom s nimi nejeli v sobotu k mori, ze tam pry uz byli nekolik prechozich vikendu a super. no nezdalo se mi moc pocasi, zadne teplo, foukalo, letal prach. tak ma predstava byla ve stylu zaplavat, rychle ven, suchy rucnik a grog.. na muj naivni dotaz, zda uz je tepla voda, na me koukali jak spadli z Marsu. pry to nevedi, vsak ze budem lezet na plazi, kam voda nestrika. tak jsem je uklidnila, ze pokud budu potrebovat mit pisek v zubech, vyvalim se na piskovisti pred domem a mam to bliz :-D toz hlavne, aby nemeli congestione.
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka no přítel v ČR normálně pracuje a mluví česky. Jinak plánujeme spíš civilní svatbu, takže kněz nebude. Ale přítel ho nepotřebuje, jde mi spíš o hosty. Jinak já 24, přítel 30, zdržim se tu asi další dva roky, páč to bude asi až v roce 2013:)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka a ty? na kdy to plánujete, a kde to budete mít?
Odpovedať
Profilova fotka
@Reys ja z tebe umru!!! :-D :-D :-D , popsala jsi to naprosto dokonale! hahahaa, presne, oni kdyz k mori, tak hlavne ne do more...treba i jak jsem jezdivala s tchanovcema na dovcu k mori, tak cele dny sedeli u bazenu a v mori se nesmocili ani jedinkrat! ja jsem sice neplavec, ale kdyz je voda tepla, ponorim se i cela :-D :-D . jinak Reys, odkud ty znas Marcelu Kosikovu???? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng chichi, presne.. ja jsem teda takova poloryba (mame to v rodine, mamka delavala zamlada instrutorku v bazene), jak mi ukazou vodni plochu, zacinam delat tempa uz na suchu, tak mam asi moc velke naroky. :-D ale fakt to nepochopim, ze je vubec nelaka vlezt do more.. ja bych tam byla nalozena porad! jak se vydrzi valet "na sucho" na plazi?! Marcelu znam z Manuli z Pohorelic, kam nastoupila chvilku pred tim, nez jsem odsud odesla. moc fajn zenska!
Odpovedať
Profilova fotka
jee, tak jsi taky byla v Manuli? to budes asi znat i Alenku Plchovou a meho byvaleho sefa Ugo Rainone ;-) , ze jo? me z Manuli kdysi davno volali, ale nakonec jsem tam nesla ani na pohovor...Ugo pak presel k nam do Beghelli... jj, Marcela je moc fajn, zaucovala me v Mosilane, kdyz jsem tam nastoupila ;-). holt Brnecko je maly a vsechny italstinarsky se zname :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka tak tu hodku asi vyzadovat budu...nejen kvuli slehnuti jidla, ale i proto, ze hned po obede je fakt horko a s detma na plaz chci opravdu dodrzovat, ze na slunicko az po te ctvrte...i pak to pali jeste dost...holt uz to neni, co byvalo, kdy se chodilo k vode na cely den ;-) @salsiccia ono je zbytecne naucit deti, ze se prechazi na zelenou??? :-D To uz pak je pak dulezitych jen malo veci, kdyz tohle ne :-p A ten meloun ja jim taky zasadne z lednice...vsak proto ho jim, ze me osvezi, ne? ;-) A zatim prezivam... @im4fun vitej :-) takze se budete brat v CR? My tlumocnici meli, ale my museli, protoze manzel neumel cesky a tak tam musel byt oficialni tlumocnik, aby to platilo...Krome toho jsme meli ale i dva kneze - ceskeho (teda polskeho :-D ) a italskeho, ktery prijel s rodinou, protoze si to nemohl nechat ujit. Puvodne mel jen pronest par slov, ale nakonec skoro celou msi prevzal do svych rukou a jeste se na nas domluvili a celebrovali cast v latine, coz my jsme dopredu netusili :-) Krasa! Nicmene tlumocnice pak zustala jeste na proslovy tatinka a svagra, ale tim to skoncilo a po zbytek dne se museli vsichni domlouvat rukama nohama. Coz s pribyvajicimi pivy a lahvemi vina slo snaz a snas :-D A kde pritel pracuje, jestli se muzu zeptat?
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna no prave to chci nekde zjistit, pokud je tlumocnik nutnej. Pokud bychom se rozhodli pro svatbu ve ctyrech (ja, pritel a 2 svedci) a pravne neni tlumocnik nutnej, tak bychom ho vynchali. Ale pokavad tam bude jeho rodina a nasi kamaradi z italie, tak toho tlumocnika asi zaplatime na celej den, jinak ta oslava bude katastrofa. Pritel ma bohuzel uz jen maminku, a ta je tedy dost takova "nemastna, neslana" - nikdy nevis, co si mysli...Bohuzel ja se v ni ani po tech 3 letech co ji znam vubec nevyznam:( a myslim, ze by bez tlumocnika s nikym nekomunikovala...no jeste uvidime, casu dost...jeste oficialne neplanujeme:) jinak pritel pracuje jako strojni inzenyr pro jednu znamou ceskou firmu...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?