Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : U Cristiana maji vse plno. Zeptala bych se u nas v hotelu,ale tam to bude drahe,pokud bude jeste misto. Muzu zavolat na ten penzion,ale ten neni v Rimini, je u Santarcangela, tudiz 10 km od Rimini. Ja si ted vzpomnela jeste na jednu vec, vcera k nam prijeli Srbove (mlada dvojice), ja se jich zeptala,odkud jsou a kluk,ze Srbsko, Jokovic. Tak ja hned ze ja z Cech (rict Kvitova me napadlo az pozdeji ;-) ). Ale pak jsem si rikala,jakto ze on hned za tim,ze rekl Srbsko, rekl i znamou osobnost, tak mozna i oni maji problem jako my. @sisiko: No predstav si,ze ta pani rada uklizi i zehli :-)I
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Ja bych rekla, ze tyhlety balkanske staty to maji mnohem komplikovanejsi nez my, uz tim, jak se to tam krvave mlelo a kolik se jich po rozpadu vytvorilo, lidi z toho maji galimatyas v hlave a predsudky.
Odpovedať
Profilova fotka
@dita diti, staci, kdyz mi das na ten penzion cislo, ja ho poslu te holce. Diky za zeptani. Ona to bude zkouset jeste zitra. Je mladucka a uz je 7 let fidanzata ;-) Je ji 22 mam pocit..ale to jen tak na okraj..jeste jednou diky. Ja balim, tesim se na zitra, jak vyjedem. Vymysleli jsme trasu pres Slovinsko tak, abysme neplatili, oni chteji za 40 km motorove silnice 15 euro, tudle nudle. Snad to nebude nejaka silena cesta, kamosi nam potvrdili, ze se to da, ze ji taky znaji, tak jsem zvedava.. =-) @sisiko jojo, maji to taky tezke, ale kupodivu v tom se tady Italove az tak nepletou. reknou Serbia, Albania, Kosovo, Croazia, Montenegro-to znaji fakt vsichni. Ale jak reknes rep ceca, tak nevi...a rikaji AAA, Russia..? atd. Mozna je to tim, ze jsou spojeni pres more, do Chorvatska jezdi a znaji, a taky italsti vojaci tam jezdi na mise, tak mozna je jim to jaksi blizsi..
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : To je pravda,ze ja jsem snad jeste neslysela,ze by nekdo rekl "Jugoslavec". Vzdy: Chorvat, Slovinec, Albanec, Srb atd. My delame v hotelu osvetu,protoze ja jsem Ceska a kamoska,co tam taky dela,je Slovenka a tak kazdemu vysvetlujeme,jaky je mezi nama rozdil.
Odpovedať
Ciao holky, ted jsem uplne nahodou nasla tuhle stranku, bydlim v Italii, momentalne v Padove, ale za 14 dni bychom se meli stehovat k Riminni. Mam pritele Turka, chteli bysme se tu vzit, ale netusim, jake potrebuji dokumenty, kam vsude jit,...jsem si jista, ze je to tu nekde psano, ale nechce se mi docitat 222 stranek:)) Nemohly byste mi poradit? Doufam, ze uzivate toho vedra, ja se permanentne potim a preju si, aby aspon tydne v kuse prselo:-) Hezky vecer!
Odpovedať
Profilova fotka
@dita tak drzim palce v osvete :-) Ja jsem prave taky neslysela rict Jugoslavec.. Diti, diky za rezervacku, uvidime, mozna taky skoncime uplne nekde jinde...obzvlast jestli nas do roka propusti tak fakt nevim, co bude..chjo. Treba pujdem do Rimini i my,kdyz by byla prace pro oba ;-) @barbaritka ahojky, jsou potreba dva dokumenty, jeden ti daji na comune (potvrzeni o rezidenci) a druhy na Questura-policajti, kde ti vydaji druhy dokument .A pak s temito dokumenty na ambasadu CR a ti by to vyridi s CR, pak ti z ambasady vydaji konecny dokument, se kterym uz muzes pristoupit ke snatku :-) Jde to asi cele zaridit i v CR, holky urcite napisou, ale ja si to vyrizuji odtud. A jak dlouho jsi tu a co delas? Holky, loucim se s vami na 2 tydny, zitra rano tradaaa k moricku. Uz mame sbaleno. Mejte se pekne 8-) @lejinka ahojky a brzy na napsanou! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 @ditakir Holky tak aby som potvrdila vasu teoriu: dnesna ranna konverzacia s klientom: Lui: Ma Lei di dove è? Io: Della Slovacchia. Lui: Aaaaa, bella la Slovacchia... io conosco la Croazia, Montenegro, ma in Slovacchia non ci sono stato..
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5, preji krasnou dovolenou, hezky si to s Alfim uzijte!!! jinak s tema Chorvatama potvrzuji, ze mate pravdu. mam tu 3 kamaradky chorvatky a zadne problemy s tim nema. asi to bude tim, jak rika Jennynka, italove do Chorvatska jezdi, znaji...
Odpovedať
Profilova fotka
Tak to ja jsem Jugoslavie slysela hodnekrat. No jo, ale Praha je prece natriskana Italy, ze se tam clovek neciti jako v Cesku, tak proc nerikaji CR? :-p Nedavno jsem nekde na Netu nasla nadseneho mladeho Itala hazenkare, ktery jezdi v srpnu na turnaj k nam do KA - napsal uplne pozitivni komentar, jak se mu tam libi, jak se lidi dokazi skvele bavit (pry s tim malem, co mame) a jak se tam zase tesi :-D @jennynka5 Krasnou dovolenou, uzijte si to! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@barbaritka : Ahoj, tak to jestli se prestehujete k Rimini, budeme sousedky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dneska jsem byla rano na comune pro certificato di residenza, famiglia e atto di matrimonio, potrebuju to k hypotece...baba koukla do pocitace a pta se, vy jste se vdavala v Polsku, ze?? ja ze ne, ze v Repubblica Ceca...tak baba byla zmatena, volala na pomoc dalsi, vic jak pul hodiny hledali zapis svatby v tech obrovskych matricnich knihach...uplne jsem trnula, jako co me tam maji zapsanou! pak mi nastesti vytiskli papir, kde je napsano, ze svatba byla in Rep. Ceca, tak se mi ulevilo. akorat nechapu, kdyz jim to vyjelo z pocitace, proc ta baba, kdyz to v tom pocitaci videla, proc se ptala na to Polsko =-) ?? ze by si myslela, ze rep. ceca je polske mesto :-D ??? vy tady pisete porad jak si vas pletou s ruskama, rumunkama...atd... ja jsem pro vsechny Polka :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak hlasim,ze Slovaci v hotelu jsou super. :-) Vcera se jim pry moc nelibil pokoj,protoze meli jiny typ nez videli na fotce,ale jinak vse v pohode. Ted jsme pokecali, jsou moc fajn a zatim se jim tu moc libi :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ahoj holky, tak jsem vas konecne docetla...tenhle tyden tu byl Mick, tak jsem mela jeste min casu (zadny) na net...dneska po poledni zase odjizdel zpatky, uz jsem zas slamena vdova, ale tentokrat jen na par dni, v patek uz letime s Tonikem taky... vidim, ze tu porad prubezne resite, jestli je CR v Rusku :-D @jennynka5 mi pripomnela, kdyz psala, ze ji to kdosi vysvetlil tak, ze je CR na vychod od Italie, tak proto jsme z vychodu, jak mi kdysi Mick rikal, ze byl sam prekvapeny, ze CR vlastne technicky nelezi vychodneji nez Italie. Jen si zkuste spustit primku dolu z Brna ;-) Takze kdyz uz, meli bysme byt severanky :-D Ale ma pravdu @ditakir, ze je to tim, ze jsme byli soucasti Vychodniho bloku. @lei VS voi ja povazuju za obrovskou vyhodu, ze muj muz je z jihu, protoze Voi mi pri vykani jde z pusy tak nejak automaticky, protoze je to proste stejne jako v cestine. Ale je pravda, ze na severu mam taky dost problem...priznavam, ze uz jsem nekolikrat neporadila nekomu, kdo se ptal na cestu, i kdyz jsem to zrovna vedela, jen proto, ze bych musela cele instrukce vykat :-. Mick mi pak rika, tak rikej - "Deve tornare dietro, poi deve girare a destra e poi deve chiedere qualcun altro " :-D :-D @sisiko: jak ses ptala na povinnou skolni dochazku pro deti, je pravda, ze o tom casto premyslim...mozna je fakt, ze se CR v posledni dobe zhorsila, ale ja si porad myslim, ze cely system i styl vyuky je pro mne mnohem srozumitelnejsi doma, tedy v CR a tak bych byla radsi, kdyby moje deti chodily do skoly tam... a treba budou...ja porad doufam, ze jo.... Minuly tyden jsme meli druhe vyroci svatby...tak jsme si (uz tradicne) zajeli do Cejkovic na obed, tam jsme (uz tradicne) narazili na pana farare, tak jsme se pozdravili, on se hned ptal, jak jde zivot ;-) Pak jsme si popovidali s pani spravcovou na Zamku, kde jsme meli svatbu...je to nase prvni opravdu nova a neprevzata spolecna tradice - kolem zacatku cervence do Cejkovic. A taky je na tom krasne videt, jak Tonik roste ;-) Prvni rok jsme se tam vzali, druhy rok uz jsme tam byli s trimesicnim miminkem a letos tam uz lezl po zemi a motal se pod nohama cisnikum...krasa...mam to tam fakt moc rada a tak nejak se tam citim, jakoze tam patrim a nejen proto, ze se tam narodil muj tatka...ted uz je to tam trochu i nase x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna já jsem vlastně úplně zapomněla, že jsi ještě v ČR, tak si říkám, kde ten Mick vlastně je :) teď už došlo. a ta vaše tradice je opravdu moc krásná! hezky si to tam s Tondou ještě užijte
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak uz sme z dovolenky pri mori naspat. bolo nam moc dobre, pocasie bolo dobre. boli sme v apartmaniku 10 min od mora a vdaka svokre, ktora varila a bavila lindu, ktoru si uplne uzila, som mohla mat tiez dovolenku :-) apartmanik bol aj so zahradkou, ktoru sme si dost uzili. vyhodou je "len" 130 km od domu, co vyhovovalo danielovi sa vratit na par dni kvoli praci. nabuduci rok by sme sa tam chceli vratit. necitala som vsetko do detailu, @dita, dufam, ze si uzivas pracu plnu kontaktov s novymi ludmi :-) @jennynka, zelam peknu dovolenku @yizheng, mas pekne macicky, ako sa volaju? :-) @yellowbanna, vsetko najlepsie k vyrociu, moc pekne to oslavujete :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka, moc si ma pobavila s tou rannou konverzaciou :-D urcite tym myslel slovinsko... niektorym ludom odpovedam ze vengo dalla cecoslovacchia.... a na poste im vzdy pripominam, ze chcem znamku na slovensko a nie slovinsko...
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina : Podle me je stejne znamka stejna na Slovensko i na Slovinsko ;-) To jsi mela super dovolenou, fajn,ze sis to uzila i sama. V praci si to taky uzivam. Sice jsem ted hodne unavena,protoze toho moc nenaspim,ale fakt me to bavi. S holkama a vubec i klientama je sranda,takze super. ALe nejaka pekna dovolena by me nemrzela ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir uz sa ti to pomaly blizi.... ;-) Tiez som za, ze znamky su rovnake po celej EU,ci nie? Dnes idem akurat kupovat znamky bratovi, posiela pohladnice domov, tak si mam pytat kam? Do Cecenska? Ruska? Juhoslavie?
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka ja vzdycky rikam do Evropy. Znamky jsou pro celou EU stejne :-) Aspon je neuvadim do rozpaku :-p @rospina dekujem za prani! Vy jste si dovolenou taky pekne uzili, doufam, ze budou nejake fotky!! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Prosim te, co se to tady o vikendu delo, to musel byt uragan, nam zmizela z balkonu obri vlajka, zbyly tam jen ty snurky na privazani :-o :-D V patek jsme jeli k mori, ja jela na Piazza Statuto s bublaninou a Simo tam miril z prace a oba jsme neskutecne zmokli, slejvak jak prase, ale jen co jsem nastoupila do auta, vysvitlo slunicko. Do Ligurie jsme dorazili v mokrych kalhotach a s mokrymi destniky jak 2 blazni :-D Ty jo, tam byly vlny, super! Jinak vypadam jak polovicni rajce, sekne mi to :-p :-D Jojo, ex-vychodni blok jsme, bohuzel asi naporad. V jedne cestovce jsem ted videla: Vychodni Evropa: Praga, Budapest, Bratislava. 8-( @yellowbanna Gratuluji k vyroci! x-) Taky se mi moc libi vase tradice x-) Priste si Tonicek s fararem pokeca sam :-) @znamky: Jsou stejne, nastesti :-D @skolstvi: to ceske musim branit, ted se uci uplne jinak, zadny drill a vytvareni docasnych chodicich encyklopedii jak "za nas" :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@znamky su naozaj do celej EU rovnake.....ale odkedy sa pan za okienkom pozrel na moj balik s velkym SLOVACCHIA a pozeral do pocitaca a nahlas hladal SLOVENIA, aby na balik nalepil znamky, ostala som sokovana, aki nevzdelani ludia mozu pracovat na poste... odvtedy im to vzdy diplomaticky pripominam :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko já byla v sobotu večer doma sama a koukala jsem na mickeyho chudáčka, ale nemohla jsem ho stejně nikam přesunout, bych ho neunesla. tak jsem zatáhla roletu.. ale nic se mu nestalo. bylo to docela velký, ale u nás teda by to asi tu vlajku neodneslo, to by mickey dopadl špatně.. kdoví, komu vaše vlajka přistála :) a vlny v ligurii jsou fakt bezva :) kde jsou tchánovci? jako jestli od Janova nalevo nebo napravo. směrem na jih jsou ty úžasný tunely :) a slejvák byl super, teda ne pro toho, kdo byl zrovna venku :) a rajče je tvoje oblíbená barva, no ne? být ale u moře celý měsíc, neunavuje je to? to bez ironie, já jsem vždycky z toho režimu vyřízená :) snídaně moře oběd moře večeře a mezitím něco jinýho, ale měsíc si to moc představit neumím, i když se těším na příští rok, bude to teda ještě náročnější ve třech, ale bude to legrace :)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko a @yellowbanna: Pokud na tom bude Tonik jako Fede,tak si jeste pristi rok s fararem nepokeca ;-) Ja mam ted tak super fajn obdobi. I kdyz skoro vubec nespim, kdyz me nevzbudi manzel chrapanim nebo syn vykriky ze spani,tak se budim sama od sebe a vypinam a zapinam klimatizaci a rano jsem vzhuru se slepicema, ach jo. Ale i tak jsem v super nalade a zivot je fajn :-) A jsem proste presvedcena, ze kdyz se clovek na zivot usmiva,tak se pak zivot usmiva i na nej ;-) Dnes jsem sla s Fedem do banky a pan prede mnou me chtel pustit pred sebe,ze mam dite, tak jsem mu podekovala,ale klidne jsem si pockala (nakonec byla pan hotov v jedne minute),ale moc me to potesilo. Pak jsme jeli do centra Rimini i s Cri a dali jsme si kafe s nasim kamaradem,co dela u policie a s jeho kolegama. Vsichni byli moc sympaticti a dokonce jsem se seznamila s questorem di Rimini (treba by se mohl nekdy hodit ;-) ) Pak mi manzilek koupil dziny od Liu jo (muj prvni ulovek od teto znacky ;-) ), jsou to ty dziny bottom up,ale ze by mi to nejak zdvihlo pulky,to jsem si nevsimla :-p a koupili jsme i boticky pro Fedeho. Ted se musim rychle osprchovat a pofrcim do prace. No a zitra mam "dvanactku", 8-15 hotel, 16-20 obchod, asi pak pro me prijede zachranka. Vcera jsme s kolegyni v hotelu (Slovenka) zpivaly na recepci "Kdyz jsem sel z Hradista" :-D Jeste ze jsme tam vsichni tak trochu blazni, takze se nad tim nikdo nepozastavuje :-D @lejinka: Budes teda pristi tyden v praci?
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir super, že se máš tak super :) jak píšeš, jaký si to uděláš, takový to máš. tak si zase něco pěkného zazpívejte :)
Odpovedať
Profilova fotka
Hlasim se zpatky z dovolene na horach! Byli jsme v Dolomitech s bandou znamych, pekne al fresco, hahaha! Tak jsem si po tech Kanarech v kvetnu overila, ze jsem skutecne horsky a ne morsky typ. Se proste mezi tema jedlema a svistema citim lip. Hlavne vam musim rict VELKE VITEZSTVI se svym codice fiscale, jak mi ho na comune zmenili. Uz mi dosla i nova prukazka. Tak jsem se jeste pred dovolenou domohla osobni schuzky s tim clovekem, co mi to zmenil (byl taky na dovolene, takze pres jeho nadrizenou). Byl to mimochodem nejakej ragioniere Prati... tak jsem si vzpomnela na Fantozziho... obrnila jsem se na nejhorsi, vsichni mi skoro kondolovali, jak ted s nejakym analfabetem z Jihu (zdravim Est!), co ma diky stryckovi teple misto na comune, budu neco resit... No a tenhle mi vcera napsal mail (MAIL!!! STATNI UREDNIK!!! Vsimate si, jo?), ze prezkoumal muj pripad a ze se skutecne spletl, ze maji spatne zapsane Cesko v manualu ke kontrole codice fiscale, a ze mi to meni s okamzitou platnosti zpatky na Ceskoslovensko, ze jsem mela pravdu. No ja na to koukala jak na zjeveni, hned jsem mu chtela volat a overit si to, jenze pracovni doba je do 13:30. Nastesti Google vi vsechno a nahnala jsem ho odpledne na uplne jinem urade. Tak mi potvrdil, ze mi CF zas zmenil na to puvodni a slibil, ze uz NIKDY V ZIVOTE mi na nej nikdo nesahne. Ani jsem mu nerikala, ze jestli se vdam, menit se bude, to bych ho asi rozplakala. No a poslou mi novou karticku... To uz budu mit tri :-)
Odpovedať
Profilova fotka
MELISSA SATTA: Vubec nevim, o koho jde, ale podle obrazku se mi nelibi, nema zenske boky a to je u me velke minus. Jako za svou konstituci nikdo nemuze a hlavne aby byla zdrava, ale fisico pazzesco bych to nenazvala. Ja jsem proste na ty slovanske tvary, pas musi byt ben definito.
Odpovedať
Profilova fotka
Na hlasky o Vychode odpovidam, jestli si nekdy vsimli, ze Viden je vychodneji nez Praha.
Odpovedať
Profilova fotka
@Ditakir, to je skoda, ze mas zitra dvanactku...ja pojedu do Rimini ;-). s Hankou a s Magdou vlakem... tak jsem se chtela zeptat, jestli se uvidime...no tak preji hezky den v praci. tvuj manzel je uplny ideal! kde se takovy chlapy hledaji.... nemate tam nejakeho nezadaneho kamarada ;-) ? a s tim pozitivnim pristupem k zivotu na tom neco je. ja mam dneska dobrou naladu, od rana se usmivam...a na benzince me dneska chlap umyl predni sklo :-D . a taky mi volal chlap z realitky, ze prodavaji souhlasi s moji navrhovanou cenou, a ze on mi odpusti IVA, coz mi usetri dalsich skoro 1000 euro x-) . malickosti, ale potesi... vcera jsem byla ve spaccio di Intimissimi a nakoupila jsem spoustu veci x-) , podprdu za 5euro, kalhotky za euro...s kolegynemi jsme se hezky vyradili!
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia mne by tak mesiac rocne stacil, mozno aj dva :) nudit by som sa urcite nenudila, ked som bola mala sme chodili vzdy na mesiac a bolo to super, kopec kamaratov a zabavy... ach jo... naopak teraz si to vynahradujem... @ditakir 12 hodin, ty jo... diti smeny budem vediet az v piatok, teraz mam stredu a stvrtok volno, tak smeny budem robit az v piatok rano, kedy odchadzas? ale urcite budem mat ranne... napisem ze kedy @yizheng no jo, sconti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela : Tak super!!! Vzdyt i Tublatanka zpivala,ze pravda vitazi! ;-) :-D Jo a me se taky vic libi postavy slovanskeho typu. Ja tak trochu podezrivam kuchare v hotelu,ze mi do jidla neco prisypava, ze jsem porad tak vysmata. Ja se usmivam i na lidi na ulici, a oni na me :-) Ted mi psal znamy z Cech,vratili se z Toskanska, byl uplne nadseny a ze pry zijeme v krasne zemi ;-) @yizheng: To je skoda,ze se zitra neuvidime,ale fakt nevim,kam bych Te zitra nacpala. Mam hodinu volnou a v te se musim stihnout presunout do Santarcangela, skocit do sprchy a zkraslit se a dorazit do obchodu ;-) Jj, Cri je zlaty. Hlavne umi ocenit,ze si ted davam do kozichu a tak se mi snazi usnadnit situaci a udelat mi radost. Bohuzel nikoho volneho tu ted nemame. Vsichni fajn chlapi jsou zadani :-( Ted zase neco mimo: Cetla jsem rozhovor se Seredovou. Psala,ze jejich deti maji rezim jako "paesi dell'est" (nevim,zda-li to tak opravdu rekla ona nebo ji to strcili do ust), ze veceri v 18 hodin a spat chodi ve 20. Tak jsem premyslela,jak to dela,protoze i kdybych stokrat chtela,tak to proste nejde. Treba vcera: skoncila jsem v 16 hodin,pak jsem dojela pro Fedeho a jeli jsme k mori,kde kamaradcin syn slavil narozeniny, tak jsme meli "merendu" a zdrzeli jsme se na plazi az do 19.40 a to bylo porad jeste teplo a slunicko. Tak jsem si zrovna rikala,ze proste tady v Italii se neda dodrzovat rezim jako u nas v CR. Vidim to i u sebe. Doma jsem vecerela vzdycky brzo a ted se ke stolu dostanu tak nejdriv ve 20 hod. Samozrejme ze v zime to je jine....
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?