Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 chichi, Ty dneska valis! :-D asi si to z Wiki vytisknu a budu mosit prilozene k obcance (CESKE)! ]-( @salsiccia mas pravdu.. u nich je asi nejvetsi problem ten nezajem. vsak vime, jak vypada italske skolstvi, touhu po studiu rozhodne vzbudi v malokom.. a poznatku jim do hlav taky moc nenaleje. takze kdyz neco nevedi, drzi se spolehlive toho, co rikaji vsichni. takze je Ceskoslovensko, lezi na vychode a hned vedle je Rumunsko a Jugoslavie a tim to pro ne hasne :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@preklep v tom rozcileni jsem napsala "ztezi" a samozrejme ma byt "stezi" @dita hlavne ze jsme se o tom vcera nebo kdy bavily vid :-)) @reys presne ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys som si predstavila tu A4 vytlacenu a prilepenu k obcianke, poskladanu, ako to rozkladaju niekde na poste a citaju :-) :-) @zemepis mna tiez dojimalo ked som sa dozvedela, ze my sa v skole ucime, ze Slovensko je srdcom europy, ze Cesi sa ucia ze Cesko je srdcom europy a ze Spaniely sa ucia, ze Spanielsko je srdcom europy, tak to som uz nemohla...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka tohle je strašně vtipné a taky to, jak se učí dějiny, teda já jsem byla kdysi v šoku ze srovnání výkladu dějin první světové války, tedy jak jsou viděny českými (československými) historiky a jak je interpretují v Maďarsku. opravdu dost zajímavé, jak to má každý jinak. ale Španělsko v srdci Evropy? to bych chtěla vidět, jak to vysvětlují, leda že Azory jsou v Evropě, pak možná 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zemepis pokud byste nekomu chtely jeste dal rozsirit obzory (to je takovy upgrade vyhradne pro Italy, kteri pochopi, ze uz fakt neexistuje Ceskoslovensko) : http://it.wikipedia.org/wiki/Lista_di... 8-) mapku uz mam vyjetou, budu sirit vzdelanost - jako bratri ze Solune. prvni ji dostane sef :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@reys bravissima, cosi mi piaci ;-) Myslim, ze si s tebe vezmu priklad. BRAVA! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys @jennynka5 koukám, že se nám tu nějak radikalizujete ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
holky, ctu vas potaji v praci a uplne se drzim, abych se nesmala...ja teda s tim est problemy nemam, nikdo nic nerika, blbe poznamky nikdo nema, parkrat me typovali na Polku, ale tak to je relativne blizko CR to jsem presla s humorem. k tomu jejich vzdelavani, neni to jenom zemepis, mela jsem moznost nahlednout do vyuky na stredni skole pri vymenem pobytu, byla to elektro prumyslovka, ale stejny rocnik jako nasi studenti a znalostma byli o 3 tridy niz =-) . navic i kolegyne v praci co maji deti skolou povinne, jsou naprosto v klidu, kdyz decko propadne! nekdy i z vice predmetu....me prijde, ze tu propada snad 30-40% decek!! jak na zakladce, tak na stredni...to mi prijde sileny! ale nikoho to nevzrusuje, vsak budou delat opravne zkousky na podzim, tak proc stress... tak pak se nemuzeme divit, ze jim nejde zemepis, hhihi
Odpovedať
Profilova fotka
pred par tydny jsem byla s kolegou navstivit jednoho naseho zakaznika, a ten, kdyz jsem rekla, ze jsem z Ceske republiky se ptal, jestli jsme jeste soucasti Rakouska uherska!!!! :-D :-D , fakt nekecam! je to takovy starsi pan, tak jsem mu odpovedela, ze uz daaavno nee :-D.
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng ta váš klient teda vede!! ani nevím, jestli ho může omluvit věk, přece mu není sto let, aby někde cestou nepochytil, že první svěrová válka už skončila a přibližně s jakým výsledkem.. pochybuju, že ho někdo trumfne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka No vidis, a mne rekl Simo, ze srdcem Evropy je Italie :-D Coz je spolu se Spanelskem hodne divoka predstava o tom, kde lezi srdce :-D Simo mi rikal, ze kdyz chodil do skoly, jedine, co o CR vedel, bylo, ze hl. mesto je Praga a ze tam jsou hezke holky. Pritom jsem v jeho ucebnici (obsahle) dejepisu nasla celou velkou kapitolu o Batovi a Prvni republice, jenomze jejich ucitelka jim kapitoly vybirala, vsechno by se to nezvladlo. @skolstvi Holky, a jak se srovnavate s tim, ze vase deti tady budou absolvovat povinnou skolni dochazku? Moje kamaradka ma manzela Spanela a to byl jeden z duvodu, proc nechtela jit zit do Spanel.. @vychod Pred lety jeden kamarad (moc hodny) mi rekl, ze na mou pocest koupil vino nazvu Est est est (ono to tady zrovna vychod neznamena) a nechapal, proc jsem se mracila :-D Ted z kamaradu na me nikdo s vychodem nechodi, 1x jsem byla nazavana nordica, to spis cizi lidi. Dalsi pribeh: v jedne restauraci byla vysoka blond servirka, moc mila a takova ticha. Vsichni rikali, ta bude tam od nas, mozna Polka. Nakonec to byla Rumunka a vsichni z toho byli v soku, ze prece Rumuni jsou jini, hlucni a tak. Taky to nemaji lehke, kdyz je tady vsichni vidi jak kriminalniky, ze? @yizheng Rakousko-Uhersko?? To je fakt, toho nikdo netrumfne :-D Ja bych mu rekla: A jak se dari Garibaldimu, porad zdrav? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko směju se odshora až dolů tvého příspěvku :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
S tim vzdelanim bych si zrovna hlavu nedelala, videla jsem statistiku srovnavacich zkousek gymplu evropske unie a Italove jsou na tom rozhodne lepe nez my. Uroven naseho skolstvi se propadla v poslednich 10 -15 letech docela radikalnim zpusobem, mame jeden z nejvetsich propadu v EU. Italove byli na tom hure mozna za dob, kdy jsme my chodily do skoly. Dnes uz to ovsem neni pravda..Takze tak. Ovsem jejich znalosti ze zemepisu jsou tedy pramale :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : Ja si myslim,ze oni to oznaceni "paesi dell'est" nemaji kvuli poloze statu,ale kvuli tomu,ze jsme driv patrili k vychodnimu bloku. Uz nekolik lidi (Italu) mi to tak vysvetlovalo. Je pravda,ze oni to nepovazuji za hanlive,ale me to taky vadi. Asi jako Italum,kdyz je nazyvaji spaghetti nebo mafiani. Tuhle jedna kolegyne v hotelu rekla hostum Cechum "charaso" (jako rusky dobre) a ja jsem ji hned okrikla a ta klientka rekla,ze je to v poradku,ze ji rozumi a vubec se ji to nedotklo. Podle me jsme my tak vztahovacne,protoze tu zijeme. Jdu vas docist.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : Jj,mas pravdu,sice jsem ted zadnou statistiku necetla,ale uz jsem o tom hodne slysela,ze se uroven naseho skolstvi dost zhorsila. Ja se zase pridavam k nazoru,ze je vse individualni. V nedeli kamarad lustil u more krizovku a ptal se na urcite veci a italsti kamaradi mu odpovidali, ja jsem si ani neskrtla. Mozna vim,kde lezi Lotyssko a Estonsko,ale na krestni jmeno Schopenhaura jsem si nevzpomnela ;-) Takze je to tak,ze ten umi to a ten zas ono ;-) Jak jsem tu jednou psala,ze jsme hrali u kamaradu takovou znalostni soutez ve dvojicich a vyhrali jsme my s Cri,tak to bylo prave diky tomu,ze to,co ja nevedela,vedel on a naopak. Vyborne jsme se doplnovali :-) Dnes jsem v obchode,tak mam trochu oraz. Ale po obede si pujdu asi lehnout, i kdyz u more by bylo jiste krasne. V noci me budil Cri chrapanim a pak jsem se vzbudila uz v 6.30, jsem fakt dost unavena. Kevsemu tento tyden nemam zadne volno, prakticky nahrazuji tech par dni,co pojedu do Salerna. Zitra jdu do hotelu a vecer do obchodu,protoze jsme otevreni i vecer. A pristi stredu delam od 8 dom 15 a pak jsem od 16 do 20 v obchode,protoze kolegyne musi k doktorovi. To jsem zvedava,jak pak budu vypadat. Trosku jsem ted prirozenou cestou shodila,bohuzel nemam cas na zadne posilovani,takze mam zadek lehce povisly a mam pocit,ze se vice projevila celulitida... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Jo a jeste musim pochvalit meho manzela. Vcera za mnou prijel do hotelu,povida,ze odvezl kosile na vyzehleni k jedne pani,co si tak privydelava a ze nam prijde taky v patek uklidit. Pry ted hodne pracuji a nemam pro sebe cas,tak nechce,abych jeste musela uklizet. Tak to me potesil :-) Nejen kvuli tomu uklidu,ale ze si i uvedomil,ze toho ted mam hodne.
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir manžel dostává bod, je to pašák :)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir vies ze som na teba dnes rano myslela v buse? som rozmyslala ze ti napisem, ako to zvladas, pretoze ja uz som zo silami tiez na konci... mam tu dvoch chlapov ktory toho zjedia ako dve rodiny a pripravujem im aj obed na dalsi den, takze ako keby som varila pre 5 clennu rodinu plnu chlapov, vkuse v praci... stale nieco nefunguje a hocico sa pokazi.. sa sefovci obracaju na mna, lebo ja som "zodpovedna za vsetko"... musim kontrolovat kolegyne a robit to, co oni este nevedia alebo robia zle.. a dnes sa mi nic nechce, sla by som na plaz a spala by som tam az do kym by nezaslo slnko... aky relax.... tak som sa vykecala aj ja :-) aby si vedela ze nie si sama ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir jo a manzela zavidim, lebo to u nas nehrozi... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir a Federika ako stihas? Kam ho davas vlastne, do skolky? Celkom ta obdivujem, lebo ja nemam ani deti a keby som ich mala tak by uz asi boli siroty...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : Ja nastesti nemusim moc varit. Cri ji v hotelu, ja mam taky bud obed nebo veceri v hotelu, takze si musim akorat pripravit pro sebe jidlo jednou denne a taky samozrejme pro Fedeho. Kdyz jsem v praci,tak je Fede u tchyne,pak ho jedu vyzvednout a jsem s nim. Pro sebe nemam ani 5 minut.... Kevsemu jsme ted s Fedem ve fazi bez plinky,takze zacatkem tydne jsem neustale doma vytirala a prepirala slipky. Vecer jsem mela ruce jak nejaka pradlena a byla jsem uplne K.O. Od zari zacne Fede chodit do skolky,tak bude vsechno lepsi. Mel by jeste chodit do jesli,ale vzhledem k tomu,ze je narozen v dubnu,tak muze jit o rok driv a my tim usetrime dost penez. @salsiccia: Jeden bod? Sto bodu! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : A, jak jsi v praci ve dnech 19. az 21.7.? Rada bych za Tebou zaskocila do prace,abychom se aspon seznamily ;-) Jsem zvedava,jak vse nacpu do tri dnu, rada bych se videla se spoustou lidi. =-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir smeny robim z tyzdna na tyzden, vzhladom k poziadavkam vsetkych co tu robia, ale vacsinou mam ranne.. kludne dojdi :) mozme zajst na nejaky drink :) o 16tej, ked koncim, bo tu je celkom dost ludi vkuse, to by sme si asi nepokecali velmi... dake aperitivo som myslela :) dam ti vediet potom bud tyzden ohladom smien :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : Dobre, dej mi vedet. Ja vim,jake to je v praci,ze neni nikdy cas na pokec. Nevim,jak to budu zvladat odpoledne,protoze jsem prave myslela,ze vzdy dopoledne bych vyrazila za znamymi a do mesta a po obede bychom vyrazily nekam k mori. Mame i slibeny vylet na clunu,tak se tesim na krasnou vodu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir ty sa budes mat :-) dnes tu mame sukromnu chat :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir abys ho moc nerozmazlila, sto bodů :) ale zaslouží si to, o tom žádná
Odpovedať
Profilova fotka
@Ditakir, ja bych mu dala tisic bodu :-D :-D , kde se takovy chlapy hledaji??? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dita tyyyyyy jo :-. neuveritelne...
Odpovedať
Profilova fotka
@dita ahoj Diti, prosim te mam na tebe prosbu. Nemeli byste nahodou misto v hotelu u vas na sobotni noc? Mam tu ted kolegynku - jednu studentku v praci a maji vyroci se svym klukem a rikala mi, ze chteji jet do Rimini na so-ne. Ale ze volala do 20 hotelu a nikde ji to nechcou zamluvit na 1 noc nmebo je pry pozde. A tak jsem ji rekla, ze se te zeptam :-) I treba ten penzion, o kterym jsi mi rikala. Diky ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ona si i ta pani zaslouzi body, protoze pridelavat si takovouhle cinnosti, klobouk dolu. To ja radsi vyzehlim 2 pracky pradla nez 1 kosili ;-) @vychodni_blok Presne tak nas vidi, jenze si i mysli, ze jsme u nas umirali hlady. Dokonce jsem slysela hlasku, ze komunisti jedi deti.. Ja tady kazdodenne smetu na balkone 2 pavuciny a pavouk to vzal asi dost osobne a vyhlasil na me lov - vzhledem k umisteni a velikosti te dnesni pavuciny :-D Jsem dneska pozvana na veceri - 11 mesicu od svatby - to cloveka potesi x-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?