Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dita jojo, ti co ziji blizko more ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 jj, to je fakt, mně to baví s těma jménama :) jsem zvědavá, co mi poradíte na mýho kuliferdu.. my už dovo máme za sebou, Simo teda říkal, že v srpnu bychom mohli na nějakou chatu do kamarádovy tety, ale spíš už na to nedojde, páč já vyšiluju už teď :-D natož až se to bude blížit.. ale v neděli přijedou na několik dní kamarádka s přítelem a dovezou spoustu pašovaného zboží, to bude žůůůůůůůžóóóóó jinak vedro tu je, dneska trochu sprchlo, tak je líp než včera. včera jsme byli večer v kině, tak jsme si užili příjemné ziminky, jinak je to síla. pinguina jsme prodali, tak jsme v troubě (doslova)
Odpovedať
Profilova fotka
tak ja si na horko zatim nestezuju, ale patrim k tem, co ho snasi relativne dobre. zato F. mi tady funi uz dva mesice, jak je mu vedro. koupili jsme nejlehci deky z duteho vlakna, a stejne ta jeho lezi na pradelniku a on jak lazar na plachte.. a ja si lebedim pod pokryvkou. no nic.. :-D o klimatizaci mi ani nemluvte, minuly tyden jsem absolvovala nekolik jizd MHD kvuli par vyrizovackam, venku 30 stupnu, vevnitr 15 - a nasledkem toho jsem mela pekny zanet nosohltanu a teplotu 4 dny. takze v kanclu radeji jen otevrene okno a doma toho mojeho krotim, aby to poustel jen na chvilku a na snesitelnou teplotu..
Odpovedať
Ahoj holky! :-) @klimatizace: mame a zapiname ... jinak se to tu neda :-| ... jak jsme v te nizine (no, spise prohlubni :-N ) tak se tu strasne drzi to vlhko a horko a fuj ... zajimave je, ze staci vyjet 15 km za mesto a je uplne jinak (= snesitelneji) ... Vcera tady byla bourka: clovek by rekl, ze se pekne ochladi ... a nic: se jenom zvysila vlhkost ]-( ... Jinak jsem na tom s klimatizacema stejne jako @reys = okamzite nemocna nebo alespon nachlazena :-| ... Ale doma ji mame nastavenou (jak polohove tak stupnove) tak, ze ji snasim. Takze aspon tak :-) ... @jennynka5 co to je pinguino? :-N @dovolena: jeste nevime ... zalezi na okolnostech ... jiste ale je, ze v cervenci dorazi mi rodice k nam :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys, hihi, to jsi me pobavila, ze si lebedis pod pokryvkou...ja to mam uplne stejne. porad spim prikryta, je mi prijemne. teplo snasim velice dobre, pro me za me by leto s teplotami okolo 30° mohlo byt celorocne... to bych byla spokojena jak zelva x-) jinak u nas v praci vsichni nadavaji, jak je teplo, klimu maji porad zapnutou, ja to uplne nesnasim, ale je jich vetsina, tak se musim prizpusobit. aspon ted nastavili rozumnou teplotu ;-) vcera v noci tu byla silena bourka, vypadalo to na konec sveta, priserna vichrice...uplne jsem se bala... jeste holky k tem jmenum, sousedce se narodil tento tyden chlapecek, rano jsem videla na dverich vyvesenou masli a ni bylo napsano, ze se jmenuje Cesare :-( . chudak mimi...
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia na cem jste byli v kine? A jmeno tedy prozradis az po porodu, jestli to dobre chapu.. @oky @yizheng ta bourka vcera byla fakt desna, vcera byl Alfi v noci na sluzbe a ja byla sama, taky jsem obcas mela trochu strach..tyy jo @oky presne, myslela jsem., jak se ochladi, a ona je jen vyssi vlhkost.. :-p :-| Pinguino je takovy ten klimatizator na koleckach, taky to odstranuje vlhkost a je to velka "krabice" vzadu s velkou tubou, kterou musis vystrcit z okna. Takze bud musis vyrezat diru do skla nebo nechat pootevrene dvere okna/balkonu, coz samozrejme snizuje ucinnost. @alergie holky, od te vichrice vcera se mi silene zhorsila alergie, ve vzduchu lita asi kde co, ja jsem uplne hotova z tech pitomych alergii :-( ]-( @reys taky jsi me pobavila. nevim, kolik stupnu mate v loznici na spani a tezko tedy rict, kdo z vas dvou je teplomil a zimomil :-)) My jsme vcera meli 28 a to je dost horko na sapni. Ale v minulem byte na podnajmu jsme mivali i 34, takze jsem spokojena :-) @yizheng Luci, v Piumazzu se musi spinkat nadherne x-) Uz jsme s Alfim koukali na ceny :-D a videli jsme veci nevidane, byt 80-100 m2 s giardino privato 80m2, costruzione nuova! od 140.000 - 160.000 neni problem.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, podarilo se mi ziskat audienci na Comune, tak si pujdu popovidat s chlapikem, co mi zmenil ten codice fiscale. Prozatim studuju veskere zakony a narizeni a tusim, ze uz ted toho vim vic nez oni... V praci se snazim nahanet personalni oddeleni, aby mi to zmenili v papirech, ale nevypada to, ze by to nekoho vzrusovalo. Tak nevim, jestli nebudu mit nejake danove uniky :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@Jennynka, no jasne, ceny nizke, prostredi prijemne :-D , tak sup sup, stehovat :-D jojo, spinka se dobre, je prijemnych 26.5° v byte. jediny, kdo fakt trpi jsou micky. hlavne ta starsi s hustou srsti. te je me fakt lito! spava na sklenenem stole naproti balkonovym dverim, tak ji asi trochu chladi...ale zapinat doma klimu kvuli kocce se mi zatim nechce. vcera si v bource uzivala na terase. ona je blazen, nechava na sebe bezne prset :-D :-D @danieladaniela, s tim CF me to mrzi, nechapu, jak ho muzou zmenit bez tveho vedomi...navic z dobreho na spatny =-) . drzim palce, at to brzo vyresis.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 byli jsme na V žáru noci, starý film, ale ani jeden jsme ho neviděli a bylo to přjemné osvěžení (nejenom teplotní), páč do kina chodíme často, ale ono toho moc přijatelného nedávají jméno až potom :) dneska přijde na návštěvu teta @sisiko, to bude super, jen jí lituju, že se sem bude muset dostat v tom vedru, ale aspoň jí u nás bude připadat, že je zima :) v bytě je teď docela příjemně, teploměr mi nechává věřit 26,6 stupňů, luxus
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng haha ja jsem se nasmala te kocce, jak se chladi a pak na sebe nechava prset :-) A ta skrciva to snasi lepe? A kde ta prespava? Udelej fotku micin a posli, prosim :-) Ja jsem se dnes probudila se zablokovanym krkem, nemuzu se otacet a boli to a to vecer musim dorazit domu a uklizet, protoze zitra prijdu z prace a navsteva uz bude u nas. Chjo, tak se nemuzu dockat nedele, az se poradne prospime a bude kliiiiid :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 no v celem byte je bez klimatizace kolem 26 stupnu, coz mne naprosto vyhovuje (znamena to, ze konecne nemusim nosit ponozky :-D ), ale F. holt ma radsi teploty nizsi: jak vypnu klimu, potaci se mi po byte v natelniku a horekuje, ze se poti.. to vlhko vam teda vubec nezavidim, pamatuju si, jak v Parme bylo v lete na padnuti, dusno a lepkave vedro.. tady (tim myslim nas byt u Fiumicina, ne centrum Rima samozrejme..) je prece jen casteji diky mori trosku vetrik a hybe se vzduch. @salsiccia s tim kinem mas pravdu, jsme na tom podobne.. slusny film aby pohledal! casto to pri prohlidce programu na netu vzdame a radsi koukame na neco stazeneho (coz je mezi nami dost boj, jak mame kazdy jiny vkus ]-( ale vcera jsem vybrala ja City Island, a libilo se nam to obema moc. kdo ma rad Andyho Garciu, tak doporucuju, je to vtipne a v hodne vecech ze zivota. zadne strilecky, honicky, drogy, politika, prisery z vesmiru, silikonove superkrasavice ani slaboduche vtipy..)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys já si vždycky vzpomenu na Aero, Ponrepo a další, ne že bych tam chodívala denně, ale když měl člověk chuť, vždycky něco alternativního, nebo aspoň trochu jinýho, našel. asi největší můj úlet byl cyklus japonského filmu, kdy často nebyly titulky a tlumočník taky ne :) to pak byla super ta diskuze po filmu, kdy zasvěcení hovořili o něčem, co jsem já jen tušila a nebo taky ne 8-) ale mysím, že kdybych se jen trochu snažila, tak něco zajímavýho v Turíně najdu, aspoň si to myslím, ale ve víru práce a (nelžeme si do kapsy) pohodlnosti jsem se k tomu zatím nedostala @yizheng fotky micin sem, please. najdu ty naše a taky je dám k dobrému, jsou to ňufíci, hlavní je, že neví, jak se o nich pořád dohadujeme, tchýně je jeden den chce poslat k nám, pak zas ne, pak jo, no, takže z toho nic nejni, aby pak zas nevyváděla, že je chce zpátky... aby neměly šoky z toho stěhování
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
tak tady jsou fotky tech mych holek chlupatych :-D . kdo je na facebooku je uz zna... ta bezova je Kocicka a ta cerno-rezava je Mia
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, uplne jsem se zapomnela pochlubit, ze v pondeli jsme absolovovali s Fedem prvni kino, byli jsme na Cars 2. Strasne se mu tam libilo, byl uplne u vytrzeni. A mel i svuj prvni popcorn ;-) Dnes jsem ho vzala s sebou ke kadernici a nechala jsem ho tez ostrihat. Drzel jako prase pri drbani za usima :-) Pamatujete si,jak jsem psala o tom Slovakovi,co jsem mu dohodila praci v hotelu? Tak se mi to moc nevyplatilo. Kluk mi udelal trochu ostudu. Chodi do prace pozde, neni nijak moc sikovny a kdyz mu nekdo neco rekne,tak umi pekne odseknout. Vypada to,ze ho asi za chvili vyhodi :-( Ted vypadam blbe,jako ze jsem dohodila nespolehliveho cloveka :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng ty jsou krásný! ale na tom balkónu bych se o ní bála..
Odpovedať
Profilova fotka
černá je isotta a červená je maya (já ji překřitila na nessie směrem z mayi na mayonesu a pak z toho je nessie :-) )
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng nadherne foto :-) Na tom zabradli to je husty :-) jsou to koceny;-) @salsiccia complimenti i tvym kockam, ucinene krasavice, ty jo. A jak pozuji, no neuveritelne x-) Maya je indiansky jmeno? @dita ty jo, ja bych taky na miste Fedika drzela jako kocka pri kartacovani :-)) A tak uz budete vyrazet i do kina? A popcorn se mu libil? :-) Je to neprijemny, kdyz nekoho dohodis a dela ostudu..ale za to nemuzes, tak si to nevycitej. kdyz ho vyhodi, jeho blbost :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 jména nevím, kdo jim dal ani proč, já jim říkám naše kočky, ale moje nejsou, i když bych je klidně hned adoptovala :) ale pózovaly jenom chvilku potvory, a asi si myslely svoje ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia, jeee, ty jsou nadherny!!! a zavidim, ze tak pozuji pri foceni. ty moje kdyz vidi fotak tak utikaji :-D :-D . musim vzdycky potaji a telefonem, hihi. jinak na tom balkonu se o ni bojim, a to hodne. pod nama sousedi totiz maji dve dogy :-S...ale zatim jeste nespadla a nastesti uz tam nechodi tak casto jako driv. uffa! @Ditakir, super ze se Fedikovi libilo kino :-). a tobe se Cars2 libilo ;-)?
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng ta póza to byla spíš náhoda :) ony se tam vyhřívaly ve frontě na slunce, tak byly zmatený :) to jsem fotila někdy dávno na podzim, že tolik slunka nebylo. a maya si hlavně říkala, že z toho třeba kápne něco k jídlu, to je náš otesánek :)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys : Tak jsem se dnes v noci vzbudila v 5 hodin a nemohla jsem znovu zabrat,tak jsem hned okoukla teplotu vzduchu a bylo neco male pres 26 stupnu a ja mela pres sebe "prosteradlo" a pres to neco jako takovy ten prehoz pres postel (@yizheng ho videla,ale nevim,zda si pamatuje) a obcas z toho vystrkuji nohu nebo zadek ;-) My meli predtim prikryvku z dutych vlaken,byla na jaro a uz pod ni bylo dost velke teplo. Ja musim byt necim prikryta,aspon prosteradlem, jedine misto,kde jsem nebyla prikryta,bylo u Pavly doma ;-) @yizheng: Me se Cars 2 libilo, i kdyz bych kvuli tomu do kina chodit nemusela ;-) Zitra dopoledne jdu doprace do kramu,tak si tam doufam odpocinu ;-) a v nedeli mam volno. Ta prace v hotelu mi dava zabrat ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir, tak to mam stejne, at je sebevetsi teplo, musim byt prikryta, jinak neusnu ;-) . byla jsem prikryta i u Pavly, hihi jinak dneska jsme meli konecne schuzku s pravnikama...bylo to desny. hadat se o par korun s clovek, ktereho mate porad hodne radi je strasne. ja na to fakt nemam povahu. ja tam sla s tim, ze podepisu cokoli, i to ze mi nic neda, hlavne at uz to mame za sebou. nedovedu si predstavit tahnout soudni spor.... nakonec moje pravnicka uplne rozmetala toho jeho idiota, hihi. to jsem se v duchu smala, nakonec se v podstate manza obhajoval sam, nechapu jak toho idiota muze platit. je na prvni pohled i poslech uplne mimo misu...ale co, vybral si, tak to ma. moje pravnicka mi vyhadala tantum, zaplaceni pravnickych vyloh, passaggio proprietà della macchina a v byte muzu byt to 31/12 x-) . vedela moc dobre, ze nic nechci, ale zkusila to... no a jeho pranik to nezvladl, tak na to kyvli, protoze pochopili, ze soudni spor by je stal mnohem mnohem vic. nejhorsi je, ze manza se fakt uplne zblaznil...ancora ieri sera abbiamo litigato, sempre per le stesse cose, di chi è la colpa...alla fine ha confessato che mi ama ancora!!!, che non è per niente felice ma che non si fida più di me quindi anche se mi ama non può stare con me... ma cavolo come si fa??!!! se ami una persona cerchi di capirla e soprattutto cerchi di perdonarla...non te la fai scappare per un caffè :-( .
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng : Ja to taky nechapu. Ja,kdyz nekoho miluji,tak bych mu snad odpustila i neveru. Jsem ale rada,ze to u pravnika dopadlo dobre a ze Ti daji nejake penizky. @jennynka5: Ja vim,ze neni moje chyba,ze ten kluk je trdlo,ale mrzi me to,ze to bylo prese me a ze nedela zrovna dobrou vizitku nasim narodum. Vcera jsem s nim trochu zavtipkovala a on mi hned "odpovedel", je teda pekne permaloso, vubec nepochopil,ze se jednalo o vtip. Je zvlastni,ze v posledni dobe jsem poznala nekolik Slovaku a vetsinou byli takovi "mosci", ja si vzdycky myslela,ze Slovaci jsou mnohem temperamentnejsi nez my. I ti klienti ze Slovenska skoro ani nepozdravi a koukaji na me tak,jako kdyby meli strach,ze jim neco ukradnu =-) Dnes mi dve Rusky nechaly neco asi jako nas pernik. Jeste jsem to neochutnala,jsme na to zvedava. Dnes jsem taky poprve promluvila rusky, to byla tragedie :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia "na nějakou chatu do kamarádovy tety" ma velmi pobavilo, pretoze to pouziva moja babicka, ze ide do doktora... to ked sme na lingvistike v skole udavali nejake priklady z cestiny hovorovej, tak do doktora nepoznala ani profesorka :) ale na chatu do kamaratovej tety to je este lepsie teda :-D :-D @teploty my sme mali tiez celkom teplo, nastastie najvyssie teploty travim bud v praci alebo na plazi, takze sa to da zniest, vece je fajn, no... vetrik, inak som pocula ze sa ma na SR dobre ochladit na vikend.. @jenny 8.7! uz sa to blizi! 9.7 sa tu zastavi mamina na chvilku, sa tesim, idu do kalabrie, tiez dobre dlha cesta.. @dovolenka hehm, ja si asi pockam rovno na svadobnu cestu neiekdy v decembri alebo januari, lebo v mojej praci mozem len snivat o volne v lete.. :-S ;-( @scipero holky, mna asi porazi, oni tu ludia zacinaju klabosit, ze to sciopero bude trvat snad mesiac, to si akoze delaji prdel alebo co, mesiac!?? to si snad MHD vzala mesacnu dovolenku alebo co... na ceste nevidno ani jeden Bus, to si Amalfi toto leto velmi nezarobi, kedze tam sa da iba busom, vlaky tam nejdu... @reys tych 15 stupnov presne poznam, sla som minule vlakom asi hodinu 20 minut a myslela som ze tam zamrznem... vonku teplo a vo vnutri uplna zima..
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : Jezisi, jestli to bude trvat mesic,tak to zastihne i me,az prijedu. ]-( Vcera jsem si na Tebe vzpomnela,jak jsi mi psala,ze bys brala i mesic dovolene,tak ja uz ted taky ;-) 2 tydny v hotelu mi daly pekne zabrat,ze bych si taky hned vzala aspon tyden dovolene ;-) Ja videt,ze nectu dobre prispevky od holek,protoze jsem si toho vyrazu od salsicci vubec nevsimla. Ale je pravda,ze ja to vzdy tak v rychlosti prelitnu,tak mi spousta veci unikne....
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir co sa tyka dohadzovania prace a chodenia s "priatelmi" pracovat do talianska som si tiez uzila a nedoporucujem nikomu... Nello mi sam stale tvrdi fatti i fatti tuoi a ze mam kaslat na vsetkych... tiez som si urobila ostudu a este som sa aj dohadala s kamaratkou, ktora mi totalne klesla v ociach, takze tak... neoplati sa to.. @salsiccia tie macicky su uplne super, ako tam lezi na zabradli, to je sila... my mame doma poseru, on sa nepriblizi ani na meter k balkonu :-D :-D a ked ho vezmem na ruky tak sa zadrapne do tricka ze ho uz ani z ruk nedam... hrozny fiffone... @ sme sa o tom bavili minule s bratom, ze slovaci ked idu do zahranicia tak sa ako keby pretvaruju trocha, naopak cesi su otvoreny a sami sebou, ale celkovo, niekedy hruza ze sa aj ja hanbim za nase narody... minule sme boli v residence kde som ja robila pred 2 rokmi a zacali spolupracovat z Juventur, takze tam mali asi 5 rodin z CR, takze sme s lukasom nemohli ohovarat, lebo by nam rozumeli :-D, no a proste tych ludi rozpoznas z dialky od talianov.. samozrejme nechcem nikoho urazit... dufam ze som sa nikoho nedotkla.. ale proste ked postavite talianku oblecenu na plaz vedla cesky alebo slovenky oblecenej na plaz.... akoze jasne ze su aj vynimky, ale hovorim vseobecne, aby sem sem tam poohovarali aj nase zeme ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir no ja bohuzial v psolednej dobe tiez, ale este nedosli sefovia, tak vyuzivam volna :-) , vcera ma totalne znicili, pretoze nove kolegyne nevedia este hrozne vela veci a uz same pracuju, takze to tak vyzera potom... a vsetko si znesiem ja a samozrejme opravovat po nich musim ja... a este k tomu to scioper, no dufaj, ze to uz nebude ked prides...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : jj, me taky vzdycky rikali "fatti fatti tuoi",ale ja to proste nevydrzim. Nekdo me o neco poprosi a ja se muzu roztrhnout. Ted jsem treba i dohodila jednu znamou Cristianovi jako sekretarku do hotelu,je to ted Italka a pusobila na me velice chytre a sikovne a ted skoro kazdy den posloucham,jak je neschopna,ze je pomala a vubec ji to nezapaluje.... S tim porovnanim Italu, Cechu a Slovaku mas pravdu. Kdyz tu byl tata,tak jeho pritelkyne je celkem pohledna zenska s peknou postavou,ale obcas se tak prifrkla,ze jsem se za ni stydela. Tata se teda taky umi prifrknout,ale jemu to klidne reknu. A kdyz mi Federica navlekli do sandalu s ponozkama,tak jsem to hned okomentovala,ze je to specialita nase a Nemcu ;-) A Cesky s vytahanyma petkama v satech bez podprsenky?? Co se tyce prace,tak kolikrat po me chteli lidi v CR,abych jim sehnala nejakou praci v Italii,ale oni si vubec neuvedomuji,jak se tu v lete maka,ze je to vetsinou kazdy den treba i 10 hodin. Kazdy vidi jen,ze se tu da vydelat vic,ale nevidi za tim tu drinu. Jinak jsem ted dostala dalsi nabidku na praci, klidne i od podzimu,ale nevim nevim. Je to prace v kancelari,prakticky booking on-line pro hotely, od pondeli do patku 9-18 hodin. Nevim, zjistila jsem,ze se mi vic libi prace mezi lidma a sedet 8 hodin v kancelari u PC by me asi moc nebavilo.
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka fiffone :) to je leone, il cane fiffone, na kterého koukáme před spaním na Boingu :) jinak na zábradlí jsou miciny od @yizheng no a s tím do kamaradová tety, to byl překlep ;-) to mělo být od.. ale napadlo mě při té příležitosti, že to je zřejmě nějaký polakismus. oni říkají jdu do Magdy (jako za Magdou/k Magdě) a ríkají další legrační věci :) holky, já žehlím, jakoby toho vedra nebylo málo..
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka tož jsem dopracovala a dočetla si vás. mě by někdy zajímalo, jestli se pozná, že jsem Češka, přesně podle těch indicií, co říkáte. nebo podle chování. protože člověk si u sebe spoustu věcí neuvědomí. ale jako naprostej vidlák se necejtím, tak snad nejsem :) ale stačilo mi párkrát vidět lidi, co přijeli do Prahy z venkova na výlet nebo nákupy, rozdíly existují i uvnitř té země a poměrně dost velký. nechci vypadat jak nějaká namyšlená trubka z Prahéééé, ale rozdíl zvyklostí město a venkov je teda dost patrnej, viz například moji bratranci a sestřenice z města a ti z venkova. holky, dneska nám dovezli postýlku :) máme smontováno napůl, jedno čelo je dobité, tak musíme jít vyměnit, ale smontujeme na ukázku asi celé, páč zítra přijede delegace z daleka, tak ať vidí :) a dovezli nám aj kočárek, kterej si necháme doma, tak snad se nerouháme, ale nebudeme na pověry myslet, nemáme ho kam dát, ani do sklepa to nejde. ale stačí si to nepřipouštět, ne? a můj muž se šel pobavit k matince, ta zas vyvádí... kdyby to byl větší nervák nebo měl sklony k fyzickému vybití vzteku, tak včera po milionu telefonátů a sms snad hodil čímkoli, co se mu připletlo pod ruku, to je k vzteku, jak některý lidi otravujou vzduch jinejm lidem
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?