Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna jsi lepší, co se dá dělat 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia ano to je placacka ta na tie muchy :-D dovoz priamo zo slovenska ;-) to je dobre, ze ti darovala vacsie veci...mne niektori darovali pre lindu vecicky na 01 mesiac, pritom uz mala dva mesiace, takze som to rovno odlozila... ozaj, prave zacinaju tu vo florencii ohnostroje na sv. Jana, teraz presne o desiatej :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina v Turíně byl ohňostroj od 2230, ale to já jsem už spala jako andílek, muž šel s kamarádem, ale bylo prý strašně moc lidí, víc než na Silvestra je pravda, že pokud někdo nedaruje dopředu (což mi přijde lepší, aby to lidi nedělali), tak je lepší vzít o něco větší věci, ale tohle se fakt sekla :) navíc mi dala věcičky na léto (a Simo tvrdí, že je to na holku, i když je to zelené), a tři čtyři měsíce mu budou v zimě, ale jak říkám, snaha se cení :) bude to mít na léto 2014 hezký víkend všem, dneska si @sisi užije oběd a pak hurá na výlet :)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, jeste se vracim k nasi diskuzi o jmenech pro deti... co jste to rikaly o tech Kevinech v Italii? :-D Dneska jsem si precetla na Rodine.cz clanek "Co pro nas znamena vlastni jmeno" a u posledniho odstavce jsem se musela smat: "V Německu, kde proběhla studie, která se tímto aspektem jmen zabývala, jsou za spíše přátelské, výkonnější a vychovanější považovány malé Charlotty, Sophie, Marie, Hanny, Alexandři, Maximilianové, Simonové, Lukasové a Jakobové. Naopak Chantal, Mandy, Angelina, Kevin, Justin nebo Maurice se asociují se slabšími výkony a nápadným chováním. Specifické postavení zaujímá jméno Kevin: jak prohlásil jeden z oslovených německých pedagogů, „to není jméno, to je diagnóza.“ Takovému „Kevinovi“ dá pak dost práce, aby dokázal, že nepatří do předem vyhrazené přihrádky… " A jen jako perlicku: ptali se i par znamych osobnosti s neobvyklym jmenem, napriklad i na to, jestli to nejak ovlivnilo vyber jmen jejich deti. Mezi nimi me rozesmal Jeronym Klimes: "Ano, člověk by měl mít jméno, které nemá nikdo v jeho okolí. Jméno by mělo být jednoznačné ID. Proto mé děti mají vcelku neobvyklá jména: Judita, Erlan, Žofie. K Erlanovi: Když jsem jako 18letý listoval modrou učebnicí petrologie, obdivoval jsem zvukomalebnost názvů hornin: buližník, gabro, luneta, mineta, obsidián. Tehdy jsem si řekl, že až budu velký, tak můj syn se bude jmenovat Erlán, tzn. vápenato-silikátový kontaktně metamorfovaný rohovec. Tedy, jestli bude mít můj syn v dospělosti nějaké poznámky ke svému geologickému jménu, tak mu řeknu, že může být tak akorát rád, že není Čedič. " :-D :-D Preju vsem hezkou nedeli! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
SOS codice fiscale! Jak tu občas nově vdané dámy koumají, jak to udělat po změně jména s codice fiscale, tak já jsem asi vyhrála nějakou loterii, protože se comune takhle jednou vzbudila a rozhodla se, že mi změní codice fiscale sama od sebe! Že moje jméno je příjmení a příjmení jméno. Poslali mi o tom nedoporučený dopis v nezalepené obálce, že už to udělali ať si oběhám instituce, které by to mohlo zajímat (INPS a tak). Zůstala jsem docela paf, JAK SI MŮŽOU DOVOLIT jednostranně mi změnit CF??? Dělá se mně špatně jen při představě, co budu muset oběhávat. Teď v létě ve vedrech. A úřad zavírá ve 13:30. A je 30 km ode mě a 20 km od práce. A začínají dovolené, takže sehnat někoho kompetentního je záhul. :-S Když opadl první šok, šla jsem si nastudovat (to já tak dělám) všechny ty zákony a nařízení, na které se vznešeně odvolávají. Postupně jsem se propracovala až na začátek řetezce, a víte, na základě čeho mi to provedli? Circolare Ministero dell’Interno n. 12 del 15 aprile 2010: regole per l’iscrizione anagrafica di cittadini egiziani. Tož tak, to abych se přes léto nenudila.
Odpovedať
@lejinka tak to si opravdu nemam na co stezovat =-) ... smeny po tydnech! =-) ... @sisiko bublaninu uz mam v seznamu pro priste ;-) @yellowbanna tvuj prispevek o jmenech je super :-D :-D :-D ... pry cedic :-D @danieladaniela je mi te uplne lito ... ze ty mas vzdycky stesti na takove "polizanice" :-| ... preju pevne nervy a prijemne uredniky! @yellowbanna jsem se tebou nechala inspirovat a v sobotu jsem si delala zemlovku ... nemela jsem ji asi sto let takze mezi obedem a veceri jsem snedla vic jak pul remosky :-N :-D ... Daniel si dal taky a chutnalo mu :-) Jen to nechape jako plnohodnotne jidlo, ale spise jako dezert :-D Jsme ji pojidali u televize :-N ...
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna Jeroným je teda pěkný číslo :D s tou jedinečností jména souhlasím, nakonec když o tom přemýšlím, tak aj po těch dědečcích pojmenovávat není až tak jedinečné, a pořád myslím za roh, tak si říkám, co na to řekne to druhý dítě, až se to dohmátne... a s tím Kevinem, to je fakt jak nějaký znamení, teprve teď mi ale došlo, o kterým filmu to Simo mluvil Sám doma, v it. se to jmenuje Mamma, ho perso l'aereo. jsem si říkala, co to je :) @danieladaniela a předtím byl CF "správně"? například podle toho internetového tvořítka? ale je to docela dost málo veselá příhoda, jestli musíš opravdu všechno změnit.
Odpovedať
Profilova fotka
Jasne, predtim byl spravne, co je moje jmeno a co prijmeni jeste vim. Volala jsem na Comune a ackoli jsem mluvila jen se sekretarkou, slibila mi, ze se na to podivaji, no...
Odpovedať
Profilova fotka
@jmena ja si nemyslim, ze by jmeno melo predurcovat dite k tomu, do ktere skatulky ho ve skole zaradi. Zda se mi to spis smutne, jestli to tak funguje.. @salsiccia @dita holky, vzpominate si, jak jste tu mluvili o nejakem institutu, kam jste chodily, kdyz jste otehotnely, ja si nemuzu vzpomenout na ten nazev. Ma to tam byt levnejsi nez u normalniho doktora. Muzete mi o tom pripadne neco vic napsat? Jestli se vam teda chce. Diky.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 ja teda nevim nazev toho institutu, ale .... je to aktualni?.... ;-) @oky uz bych si tu zemlovku dala zas! :-D
Odpovedať
@jennynka5 myslim, ze holky tenkrat mluvily o consultoriu ;-) ... ale vic nenapisu, protoze jsem tam nikdy nebyla ... jen se mi matne zda, ze holky psaly, ze je to snad dokonce zadarmo ... @yellowbanna :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 consultorio famigliare. u nás je to na asl (je to poliambulatorio), ale na asl ti minimálně řeknou, kde je tvoje příslušné (je to dle bydliště). myslím, že se tam snad dá jít, i pokud jnejsi těhotná, ale to si nejsem jistá. pokud jsi těhotná, tak stopro :) dostaneš agenda di gravidanza a objednají si tě na kontroly. já agendu nemám, páč nejsem residente. aha, teď mi dochází, že agenda je možná jen pro Piemonte, ale třeba aj u vás ji máte. no, v každém případě tě tam sledují jako asi u nás, jen na začátku jsem se tam necítila úplně dobře, ale teď už je to ok, jsme si na sebe asi navzájem zvykly (píšu -y, páč problém jsem měla s jednou ostetricou, doktor je v poho). jinak minule, když jsem tam byla, tak doktor říká, hele, do konce července si tě pozvu ještě dvakrát, páč potom tady celý srpen nebudu, jsem se teda nevzmohla na nic, ani se zeptat, kam jít, kdyby něco, hlavně, že jsem si četla, že v poslední fázi žena chodí na kontroly co dva týdny nebo co týden... ale to je na jinou debatu :) neříkám, že nemá právo na dovo, ale měl by podle mě fungovat zástup.. no nic, kdyby tě zajímalo ještě něco, napiš. a hlavně nám napiš, jestli je to aktuální ;)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Holky, je to jen informativni. Consultorio, to je to slovicko, co jsem zapomnela.. @salsiccia diky za dokonaly popis. Urcite v budoucnu napisu :-) A ty jsi tam neplatila ani tiket? A neni tam riziko jak ve statni nemocnici, ze treba maji misto na UZ (je to fakt jen priklad) az za 5 mesicu? A za UZ jsi tam zaplatila kolik? Diky, je potreba nektere veci vedet.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 neplatí se absolutně nic, já jsem chodila na procedury (UZ, odběry) napsané od nich až od x-tého týdne, plácnu 20., což je myslím hranice, kdy přestáváš platit ticket, pokud to teda souvisí s těhotenstvím. ale tohle je jen praktická zkušenost + dedukce, nemám to podloženo teoreticky, ale myslím, že to tak platí. něco jsem i o několikátém týdnů těhotenství četla, že pak je žena esente. tzn. neplatila jsem žádný UZ a žádné vyšetření krve/moče, byla jsem aj na kontrole na interně a nic jsem neplatila ani tam. jen na kardiogram jsem asi platit měla, ale nakonec nee. doktor píše kód pro esenzione do levého horního rohu na té červené žádance. ale u některých vyšetření to právě neplatí, viz kardiogram, já neplatila shodou okolností ;) ale fakt si nejsem jistá, jestli to není co regione jinak, ale bude to snad aspoň nějak podobně. jo a s těmi termíny. já jsem volala na objednání na tu internu na centrální objednávací místo a do nemocnice, kterou považuju za dobrou mi dali termín asi za tři týdny, do jiné, kam chodí hodně žen, ale mě absolutně nepřesvědčili, mi nabízeli termín cca za tři měsíce, objednat se podle mě můžeš kamkoli, kde mají to oddělení/přístroj a kde tě objednají jako servizio pubblico. asdi se u vás taky objednává na asl, tak tam ti určitě řeknou, kde mají temrín nejblíž. ale ta základní povinná vyšetření, na ta tě objednají určitě. tady mi doktor řekl, ať jdu tam a tam a že mě objednají. objednává se podle konkrétního týdne, na ty diagnostický věci, jako je screening na downův syndrom a tak. takže se neboj, že na vyšetření povinný nebo urgentní (ať už tě čeká cokoli) by ses z consultoria nedostala. jsem na příjmu pro případné další dotazy :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, pokusim se vam rychle napsat. Tentokrat,kdyz napisu,ze vubec nestiham,tak fakt neprehanim. Chtela jsem jen napsat,jak probehl nas vylet za Pavlinou. Bylo to super, moc jsme si to uzily. Pavlina je super, i kdyz je mladounka,tak je to rozumna holka, moc fajn :-) Maji byt primo naproti plazi, takze to bylo super. Pavlina nam dokonce zaridila soukromou diskoteku :-D Na plazi byla totiz diskoteka a u nas v pokoji to bylo slyset,jako kdybychom byly primo tam. Lucka teda usnula skoro hned a ja musela pockat,az dohrajou ;-) Jinak ja ted musim pridat muj postreh, ze neni vse cerne nebo bile a ze ne vsichni Italove jsou nevychovani a Cesi (nebo Slovaci) jsou ti "dokonali". Meli jsme tu ted ceske a slovenske hosty a muzu rict,ze mi bylo obcas stydno i za ne. Nemluve o jazykove NEvybavenosti. Proste mi prijde,ze ta starsi generaci jeste moc "neumi jezdit po svete". A ta jmena bych tak nehrotila. At si to kazdy udela,jak chce. Zalezi,jak se domluvi ta dvojice a muze jim byt jedno,co si o tom ostatni mysli. U nas v CR ted dala jedna holka diteti jmeno HUGO (aniz by se tak jmenoval dedecek ;-) ) a taky si do toho nedala mluvit. A moje kamaradka v Salernu dala jmeno diteti Egidio (coz pro ME je celkem strasne),protoze se tak jmenoval jeji mrtvy tchan a ani nijak neprotestovala... @jennynka5: Angelo je nahodou pekne jmeno a pokud se podle toho odviji charakter,tak budes mit doma andelicka ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5: Jo,tam jak jsem chodila v tehotenstvi, se to jmenuje consultorio ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 jo, pěkná blbost, chodila jsem určitě od dřív, ne od dvacátého, to je pátý měsíc, jsem pako, ale neplatila jsem nikdy.
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia super, dozvedela jsem se presne to, co jsem potrebovala :-) A zni to logicky. Obratim se na Tebe zase v pripade nejasnosti :-)) Dik! @dita Ja uz to vlastne vim, jak jste se mely, a tak uz se nebudu opakovat... :-) More se zda z fotek krasne ciste x-) Se jmeny at si to kazdy dela podle sveho. S Angelem jsi zlata, diky :-) Jenze ja tam mam tu asociaci s tchanem. Uz jsme nase diskuze uzavreli na kompromisu, pokud budeme mit chlapecka, bude mit dve jmena. Uzavreno. Btw Hugo se mi treba zrovna libi.
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia to jsem si myslela :-), teda ne, ze jsi pako :-)), ale ze jsi se prepsala..Tipuji treba od 6.tydne..Dulezite je, ze to takhle jde, ze jo ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 že to existuje, je super, jinak platit za každou prohlídku, tipuju celkem jich je tak deset, 120 euro a pak veškerý odběry UZ a tak, to vydá na zařízení pokojíčku!! a ještě zbyde mamince na norkovej kožich.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : No tak vidis, Tobe se Hugo libi, takze je to opravdu individualni. Co jednomu prijde hrozne, to se druhemu libi ;-) Jen nevim,jak bych Hugovi rikala zdrobnele ;-) Tak co,myslite,ze v sobotu prijedete? Desim se jen jedne veci, 1.cervence je tu NOtte rosa, tudiz cely vikend koncerty a predstaveni, tak aby nebyl na silnicich velky provoz :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir me se nahodou Hugo taky libi, ale jen v cestine. Ugo v italstine je des =-) . Jinak vzdycky si nejakou zdrobnelinu najdes....mam kamaradku a ta ma taky syna Federica a nerikaji mu Fede, ale Ico ;-) . vzdycky se mi to docela libilo, ale je fakt, ze Fede je taky hezke ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dita zdrobnelinu pro Huga taky nevim :-D Jedine co me napada, je Huginku nebo Hugi :-) @yizheng rikat Federicovi Ico je zvlastni, slysim to po prve :-) @dita No Alfi me prave taky varoval, ze bude notte rosa. Ja ted nevim. nerada bych stravila 3 hod na dalnici, pak 1 hod s Tebou a zase 3 hod na dalnici :-( Jenze dalsi termin je v nedohlednu, pristi vikend dovolena (2 vikendy), takze bysme mohli prijet az pak ten nasledujici po nasi dovce, to budes v Rimini? Je to 23/7.
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng : Hlavne Ugo Ti pripomina Fantozziho :-D Jj, tady taky obcas nekdo pouziva Ico nebo taky Chicco ;-) @jennynka5 : Mohla bys mu rikat Hugacku :-D No ja Ti to prave s tou Notte rosa napsala, protoze si dokazu predstavit,ze bude asi chaos, protoze uz tuhle sobotu prijeli klienti do hotelu a rikali,ze v Bologni byly silene zacpy :-| No ja pak toho 23.7. nemuzu,protoze tu mam mamku,ale mohla bych ten dalsi vikend a cely srpen. Ja vim,ze beze me nemuzes zit,tak bys chtela prijet co nejdriv ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dita tak toho 30/7? Predbezne :-) To bude klid, aspon doufam. Napisu ti do IP, at tady neotravuju s osobni diskuzi @holky :-))
Odpovedať
Profilova fotka
@holky co je notte rossa? :-) @dopravne prostriedky: dnes som cakala na bus rano do prace a co sa nedozviem... sciopero... uz vcera bol, vraj okolo obeda, tak dnes pre zmenu cely den... no comment... uz ma to ani nestresuje, proste pridem do prace neskoro... predtym ma to tak stvalo ked som meskala, ale teraz... vkuse strajkuju.. @jennynka5 kolkeho vyrazate? a ako idete? zavidiiim :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka je to svatek, ktery se slavi na celem pobrezi romagna, kdy zustane vse otevrene do noci-hlavne bagni, ktere musi jinak zavirat v 19, vsechny diskoteky, zabavy, restaurace, bary, koncerty-vse otevreno, vse jede naplno. Vse ladeno do ruzova. Vsude spousta lidi, v bagnich organizuji vecere. Bolognesi to miluji. Jednou jsem videla i ruzovou piadinu :-)) Ale ma to sve nevyhody-zmatek, vse preplnene, dalnice zacpana..klasika :-) @sciopero znam znam, ale asi je zbytecny se stresovat, protoze nic nenadelas, ale taky me to vzdy nastve, kdyz se mi to stane.. z ]-( Mozna je reseni jit pesky, ale v tvem pripade by to asi neslo..:-) @dita Hugacku je moc hezke :-) Chicco, to je roztomily..ale nespojila bych si to s Federicem ;-) Mame jednoho studenta v praci, Federico, strasne moc mily clovek, rikame mu taky Fede :-) ALe mne se osobne nejvic libi Fediku-Fedicku :-)) @salsiccia haha, to jsem se nasmala, mamince by zbylo i na norkovy kozich. Tak to souhlasim ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 ty jo, teď mě napadlo pro Huga, teda asociací. Gogo, mně je tahle zdrobnělina/přezdívka strašně sympatická, říkali jsme tak jednomu Gonçalovi portugalskýmu, kterej byl hrozně fajn, tak proto je mi to tak milý. a pro Huga by to šlo taky :)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia gogo dobry :-) Jsme si tady s tim jmenem pekne vyhrali :-D Holky, mate taky takove desne vedro? Zapinate klimatizaci? A co v noci, spi se vam dobre? U nas v Bo je to v noci tak na hrane.. :-| @lejinka jedeme 8.7. rano, po pobrezi Chorvatska k Zadaru, nekde prespime a v so rano po pobrezi do Basky, kde se potkame s mojima :-) Ja se uz nemuzu dockat dovolene, pocitam kazdy den. @dovolena kdo kdy kam jedete? V patek mne prijede Alfiho bracha se snoubenkou, nastesti jen na 1 noc, jsou ale fajn, neco jineho nez tchanovci. To uz bych ted asi nezvladla :-) Nicmene tentokrat jdeme jist nekam ven a tudiz nebudu robotem v kuchyni. Ani by se to nedalo v tech vedrech.. Tady je dnes nedychatelno, nastesti mame v praci klimu a vecer delame pruvan, taky nam kamarad daroval staryho pinguina, a tak to mam zapojeny, ale nemame na to v obyvaku misto, a tak to tam stoji u balkonovych dveri, pootevrenych a chobot trci ven :-)) Ale aspon neco
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : My mame klimatizaci v loznici,ale pouzivame ji jen vecer na ochlazeni celeho bytu a na noc ji mame vypnutou. Zatim to je jeste dobre. Tady je pres den porad trochu vetrik,tak je to prijemne :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?