Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Holky tie povinne obedy vam moc nezavidim, my chodime k svokrovcom celkom zriedka, teda urcite castejsie, lebo je teplo a pekne a tam je pekne more ciste a krasne modre :) a v tom pripade som celkom rada ze nemusim varit, ale aby som to mala naordinovane na kazdu sobotu alebo nedelu, neviem neviem ]-( @yizheng mozem sa zahrat na hlupu blondinku? :-) kolac som si ulozila a vytlacim recept pri najblizsej prilezitosti, ale asi som nepochopila tie vajicka, mam ich rozbit, ze? takze rozbijem 4 vajicka a zvazim - to bude aj hmotnost muky a potom rozbijem este jedno do toho, cize 5 a to bude hmotnost cukru? ano? =-) =-) - hanbiaci sa smajlik
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng ci celkovo tam ide 9 vajiciek? :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka :-D Ja tedy myslim, ze zvazis 5 vajicek nerozbitych a to je hmotnost cukru. Pak jedno oddelas a je to hmotnost mouky, kterou das do testa ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka tož já jsem měla stejnej problém :) jestli jich je devět, nebo kolik vlastně :) a řekla bych, že se váží rozbitý. minule mi Simo řekl, že jsem bionda nell'anima... a bohužel má pravdu, teda ne že bionda, ale tonta a to tak že dost někdy :) prostě mi některý věci naprosto nedochází
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka ked mne prislo divne ze najskor rozbijem 5 a potom 4 :)
Odpovedať
Profilova fotka
:-D :-D :-D , jee, holky, to me nenapadlo, ze bych to mela vysvetlit lip...pro opravu. vazime nerozbita vajicka a je to jak rika blonkynka Jennynka :-D . napred jich zvazite 5 a pak jedno oddelate ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng aha, tak to jsem netipla :)
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng Luci, jsem prekvapena, ze tam neni tuk. Vis, co jsem si rikala dnes rano, kdyz jsem ji dojidala slastne k snidani? :-) Rikam si, ze se Te zeptam na recept, ale ze bude v tom piskotu minimalne jedno cele maslo nebo hodne oleje, protoze je tak mokry a dobry..jsem strasne rada, ze tam neni tuk ;-))
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak mame dneska slunovrat, to by chtelo nejakou pravou pohanskou festu :-D @reys Uplne ti rozumim, ja ty sobotni obedy nemam taky rada, u nas je to v bledemodrem. Vy ale aspon sedite na terase, kdezto my zavreni v obyvaku. To pak obcas vylezu na balkon, smutne tam zavyju a musim rict, ze uz to zafungovalo, Simo me vzal na prochazku a k tchanovcum jsme se uz nevratili :-D Se Simem se da nastesti mluvit a ja delam vse mozne, aby se obed konal aspon ob tyden ;-) V nedeli budu mit narozeniny a predstava, ze travim tento den zavrena doma s tch. je opravdu otresna :-p Tak uz jsem predem Simovi avizovala, ze bych si moc prala vylet do okoli, do nejake vesnicky u Turina, zas tak narocna nejsem. A Simo vymyslel Genovu a rika: Takze bez nasich? :-D @jennynka5 A jak se jmenuje tvuj tchan? ;-) @yizheng Co jsi myslela tim, ze az budou deti, bude hur? Mne prave jedna kamaradka z CR uklidnovala, ze s detmi bude lip, co se tyce vztahu s tch. :-. @vajicka: holky L+S, to jste me fakt pobavily :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko já bych to hůř chápala tak, že např. budou mít řeči na různý věci, jak co děláš, nebo že budou ty návštěvy ještě povinnější, to čeká asi mě.. u nás se neobejde bez komentáře ani nákup přebalovacího pultu, já to mám zprostředkovaně, ale stejně si říkám, proč to tak musí být, proč není ve světě víc respektu k druhým a k jejich rozhodnutí v neděli si určitě výlet zasloužíš :) včera mě napadlo, jestli nejedete někam na celý víkend, nebude mít Simo v pátek volno? můj ne, páč pracuje v Settimo a festa je jen v Turíně.. my jsme byli na moje i Simovi narozeniny pryč už minimálně třikrát nebo čtyřikrát a je to to nejlepší, co se dá udělat, teda za daných okolností
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko, bude hur v tom smyslu, ze asi aby si vnouce uzilo babicky a dedecka, tak je sebou budete vozit na rodinne vylety, budou k vam chodit na vecere i pres tyden se zaminkou navstevy vnoucka...atd. s nama jezdili tchanovci i do zverimexu pro rybicky :-D :-D , co kdy tam male nejaky krecek treba ukousl prst..to vis, 2 dospely lidi chudinku malou neuhlidaji...k tomu je potreba babicka a dedecek :-D :-D , uplne se pri vzpominkach osypavam. taky se nebudou konat dovolene jen s detma, ale i s prarodici, oni vnoucka radi pohlidaji na plazi, aby si rodice odpocinuli...hihihi, a navic byt s vnoucetem cele dny i dva tydny v kuse...navic prarodice v duchodu, a to holky neverim, ze se jim postavi sebelepsi manzel! na to dam krk! jeden sobotni obed klidne obetuje, protoze nasleduje x dalsich...ale spolecna dovca 1x za rok... lepsi nemyslet! s tema vajickama jsem se pobavila...ale chapu, ja se taky radeji nekolikrat zeptam. buchta je tak "morka" protoze to ovoce ji rozmoci...az na ten cukr je dietni x-)
Odpovedať
Profilova fotka
No.. nedelam si iluze, ale musi se to hned z kraje stanovit, jakmile se to takhle automaticky zajede do koleji, je to konec.. Uplne vidim prehnanou starostlivost, az jednou budeme mit dite.. do te doby musim vymyslet nejakou psychologickou strategii ;-) Tchanovci si pronajali na cervenec byt u more, byli by nejradeji, kdybychom za nimi kazdy vikend jezdili, ale me to nechava chladnou, no, 1x prijet muzeme :-D Ani nevim, jak to dopadlo, protoze nejdrive meli vyhlidnuty byt, kde by vsichni spali v jedne mistnosti :-p @salsiccia No jo, budeme mit v TO festu, mne to uplne uniklo. Ale Simo se netvari, ze by mel mit volno.. Jinak vcera volal jeden kamarad, jestli neprijedeme na vikend k nim k mori a Simo rika, ne ne, my mame v planu Genovu. Tak me potesilo, ze muj vylet je pro nej dulezity x-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@sisiko, normalne nejsem pesimista, ale vazne neverim tomu, ze se da vymyslet taktika, jak se temto "povinnostem" vyhnout. ze zacatku to treba pujde, manza bude na tve strane, ale tlak rodicu bude tak velky, ze driv nebo pozdeji podlehne..a ty se bud prizpusobis, nebo zacnou hadky o nicem...zas mluvim z vlastni zkusenosti. holt italsti chlapy to maji v hlave jinak nez na co jsme zvykli...a zalezi, jak se jako zenska dokazes prizpusobit. tady proste plati MAMINKA JE MAMINKA, ty jsi jenom manzelka :-D . nejlip jsou na tom ty, co maji tchanovce dostatecne daleko...ale jak to k vam maji 5 minut autem je to hooodne nebezpecne :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng @sisiko sisiko mas dobrou myslenku, ale bohuzel, bohuzel se priklanim k Luccinymu nazoru :-( V mem pripade by platilo tatinek je tatinek, ja JEN manzelka, to uplne vazne, kdyz jsme se s ALfim bavili o jmenu ditete, myslela jsem si, ze mi meho tolerantniho, strasne hodnyho a trpelivyho Alfiho nekdo vymenil a ze mluvim s uplne cizim chlapem...brrrrr, holky, radsi nad tim nepremyslim, proste cizinec-musi se pocitat s necim, co treba nemusime z domu znat..Ale italsti chlapi pro me maji tak velke vyhody, ze jsem ochotna nad necim privrit (nebo zavrit?) oci..ale jen nad necim. Bez kompromisu to nejde. @sisiko tchan je Angelo. Nejhorsi to neni, jsou horsi jmena, ale mne to nejde z pusy a jediny Angelo je tchan, tudiz chapes, co mi to imituje. Autoritu a due marroni che ti fa girare proprio in modo esagerato ja myslim, ze jedine nase stesti je fakt toto, ze jsou daleko. Horke poznani. Ale diky bohu
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng Tak uz se tesim..U nas je to autem 7 min, ale dikybohu me nikdo pres tyden nekontroluje, i telefonat probehne jen 1x za mesic :-D Jednou mi tchyne rekla, ze se ji nelibi, kdyz prarodice casto hlidaji vnoucky ;-) Uz jsem to vymyslela, pres tyden budu porad s tetou Salsicciou :-D (jako, neboj ;))
Odpovedať
Profilova fotka
@pepa1 ptala jsem se kolegyn z prace, melo by byt lepsi nez Bibione atp. Je to Marche-Abruzzo.
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 Chapu, pri vysloveni jmena ditete spatrit sveho tchana.. Jojo, konzervativni Italie, vsichni Simovi bratranci se jmenuji Giuseppe. Takze ja budu pokracovat v tradici svych tchanovcu, kdyz se to pravidlo uz jednou porusilo :-D Jmeno tchana neprichazi v uvahu, Simo prisel s navrhem, co kdyby to bylo 2. jmeno ditete ;-) Jo, a navic to citim jako naprosty nerespek vuci otci zeny, tak.
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko to jsem presne Alfimu rekla taky a on rekl, ze ho vubec nechapu, ze to s tim nesouvisi a proste jsem s nim nehla!!
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko klidně jako a klidně doopravdy :) já jsem ti fakt zvědavá, jestli spolu budou mluvit česky, ale řekla bych spíš, že nás vypečou a budou si brebentit italsky.. to zas myslím za roh :D @yizheng @jennynka5 u nás dovo naštěstí nepřipadá v úvahu, tím jsem si jistá, a je to fakt dobře, to by nešlo.. a návštěvy se mi protiví z principu, nelíbí se mi přístup k tomu druhému vnukovi, jak o něm před ním mluví a tak, jakože rozebírají, jestli se vykakal a co jedl a tak, přijde mi to 1. ponižující nebo 2. nástroj pro to dítě, jak prudit s něčím, co dospělí považují za problém a ještě to před ním strašně řeší... ale vztah k babičce mu rozhodně upírat nechci, je to něco jedinečnýho a byla bych ráda, kdyby to šlo aj s bratrancema a sestřenicí, co se teď narodí, ale jsme asi tak jiný v přístupu ke všemu, že nějaký super amiconi zřejmě nebudem nikdy u nás je to se jménem jinak, sama jsem to navrhla, ale tchána jsem bohužel nepoznala, takže to nemám zkreslené. ale jak jsem říkala, když Simo začal v sobotu, že to bude Boris nebo Vladimír, tak tchýně měla okamžitě připomínky, kdyby se třeba Boris jmenoval můj táta? ona nic neví a blbě mluví... no nic, mám pocit, že mám pokažený gramofon a nějak to pořád přeskakuje, ale aspoň se tu s váma vykecám. včera mi bylo pod psa, takovej debilní zážitek večer. a hormoy k tomu, nevhodná kombinace.
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia hormony s blbym zazitkem jsou opravdu vrazedna kombinace. Ale mas Sima a to je velke zlato a urcite si pokecas i s tvyma, treba pres skype, ne? A s miminkem, to uz bude asi pekne informovany, az vyleze na svet co? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 Simo je super, ale někdy to na něj nechci valit... informovaný, myslíš jako o tom, co ho čeká? :) však já sama nevím, co nás čeká :) ale con calma to zvládnem
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia tak nejak :-) Jojo, con calma si fa tutto. Jak rika muj tchan :-D ehm ehm: piano piano, passo dopo passo.
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia jinak ti rozumim, ze se to vsechno neda na ty chlapy chrlit, co maji rict, co maji delat, ze jo..:-)Asi se musime naucit to nekdy prejit se zavrenyma ocima a usmevem na rtu. Tak at ti to jde, tfuj tfuj :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ted mi na pevnou volala tchyne, byla dost zmatena a rekla mi, ze se spletla, ze chtela volat Simovi na mobil :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@dita @yizheng holky, uzijte si zitra pekny vylet, pozdravujte Pavlinu a at se vam vse vydari, hlavne pocasi ;-) @tchanovci holky, to je takovy klid, kdyz jsme tady sami a nikdo me porad nepoucuje :-))
Odpovedať
Profilova fotka
no holky, s temi jmeny je to boj.. ne, ze by to bylo ted pro me nejak aktualni, ale kdyz jsme se o tom kdysi bavili s F., tak mel taky nejake napady, jako ze po jeho tatinkovi by nebylo spatne nejake dite pojmenovat. hned jsem mu rekla, ze se vsi uctou k pamatce jeho otce nehodlam jmena v rodine opakovat, kazdy at je original. pak se ani nevi, o kom se mluvi, no ne? a navic, jeho segra si taky vybrala jmeno synovi po svem. takze u nas maly Enzo nebude ani omylem ;-) horsi vec, ze mame totalne odlisny vkus na jmena, mne se libi kratka a univerzalni (poucena z vlastnich problemu s hacky a souhlaskami ap. bych rada, aby se jim pripadni moji potomci vyhnuli a mohli se pohybovat kdekoliv ve svete). a on zas kratka jmena nesnasi. no jak rikam, jeste, ze to zatim neni aktualni. duvodu pohadat se se najde i tak dost :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko vidíš, my o vlcích :) @reys s tím neopakováním je to pravda. mně vždycky přijde, že jako prvorozený bude po dědovi a ten druhej, když to bude kluk, když nějaký druhý dítě bude? bude se cítit méněcennej jen proto, že třeba není pojmenovanej po nikom.. no, ale u nás to tak bude, ale asi to nebude tak dramatický :) s tím, že se bude cítit případnej mladší brácha méněcenně :)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia : Jezismarja, ja kdybych nechtela rict tchanovcum jmeno jejich budouciho vnuka,tak by vypukla snad 3. svetova valka! ;-) A myslim si,ze i v Cechach. S mamou jsem se v patem mesici pohadala kvuli jmenu,protoze se ji jmeno zdalo dlouhe a pry ze nebude vedet,jak mu rikat.....Jinak jakmile jsme vedeli pohlavi,tak mi z Cech posilali "suggerimenti" ;-) @reys: Ja si taky porad rikam,ze se budu ucit jazyky, chodit do posilovny a delat spoustu dalsich veci,ale nakonec to vubec nedelam,jelikoz jsem bud lina a nebo to pri diteti proste nezvladam. Ja jsem zjistila,ze ja nad sebou asi musim nejaky ten bic, kdyz do prace proste musim,tak se podle toho zaridim a tam pak vykazuji produktivitu prace. Ale jak bych asi mela delat neco sama a doma,tak bych se k tomu nedokopala. Porad jsem si myslela,jak by se mi libilo valet si sunky doma,ale zjistila jsem,ze moje nalada a osobni uspokojeni je mnohem vyssi,kdyz chodim do prace (ktera me musi samozrejme aspon trochu bavit). @rospina: Federico me hrozne rad kouse do brady (dobre se mu do ni zakusuje ;-) ) a ted me pekne skrabnul na tvari (hned jsem mu ostrihala nehty). Vcera jsem byla prvni den v hotelu, byla to teda fuska, po sedmi hodinach jsem byla znicena,jako kdybych hazela nekde lopatou. Ale za to super privitani vsech kolegu to stalo. Bylo videt, ze maji fakt uprimnou radost,ze jsem se vraitla. Taky tam mame 4 Cechy od nas z mesta (zname), tak je sranda. Jdu vas docist, ted to asi nebudu moc stihat....
Odpovedať
Ahoj holky! :-) Tak se hlasim z vyletu ;-) Mela jsem se mooooooc krasne x-) Nejradeji bych si to prodlouzila nebo zopakovala :-) @jennynka5 kdyz jsme kdysi resili jmena tak se Danovi take libi Angelo - brrr :-D ... Navic se tak jmenuje asi cela jeho rodina, vc. zenske varianty ... Takze jsem Angela velmi rychle zatrhla a proslo mi to :-D ... @jmena je pravda, ze se v Italii chlapecek nesmi jmenovat krestnim jmenem po tatinkovi????? ...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?