Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina : To je spravna prihoda :-) @yellowbanna: A uz jsi tak premyslela, kdy byste chteli druhe dite? Na me to uz docela prichazi, akorat si uvedomuji,ze ted by to zrovna nebylo moc idealni. A Cri mi rekl,ze ma hruzu z toho me zase zazit nevyspalou,protoze ja jsem pak strasne nervni a s malym ditetem se opravdu nevyspis (pokud nemas doma andelicka). :-S @salsiccia: Ja jsem ted cetla diplomovou praci jedne holciny o biligvismu a tam byl priklad Cesky,ktera byla vdana za Itala a zili v Nemecku a psala tam,ze zas ty kulurni rozdily mezi nama nejsou tak velike,ze jedine,co upravili, byly Vanoce, ze darky nedavaji o pulnoci jako v Italii,ale drive. Predstav si,kdybys mela nejakeho Albance nebo Turka,tam by teprve byly rozdily v kulture. A co se tyce tech dvou jazyku, je prave dulezite zasvetit ty deti do obou kultur, ne jen do jazyku. A my jsme doted jeste zadnou Befanu ani Mikulase neslavili ;-) Tatka dal sice Fedemu k Mikulasovi cokoladoveho mikulase,ale Fedeho zajimalo jen to,ze je tam cokolada ;-) Takze snad az pristi rok a to mu to zacnu vysvetlovat-snad to uz pochopi ;-) @ordinace: Videli jste vcera Ordinaci? Me dostali,ze na nahrobnim kameni meli datum smrti te Vitazkove 8.6.2011,coz byl den,kdy odvysilali jeji smrt. Ti to teda maji vychytane ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina to muselo byt moc roztomile, deti si vzdycky nejak porozumi, ze :-) @yellowbanna vse nejlepsi k svatku Tonicka, ikdyz se zpozdenim.. @dita myslela jsi asi Cesty domu-jo, je to drsny, uplne mi behal mraz po zadech..
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna díky, já si to prostě jen neumím prakticky představit. a s tou kulturou to je svatá pravda, já jsem se na to vždycky takhle koukala, když jsem se učila nějaký jazyk, jazyk je cesta ke kultuře a naopak. jen mám strach, jak to bude konkrétně. a vím, že je brzo ale třeba bych si přála, aby četl a psal i česky, ale to bude asi složité, i když samozřejmě ne nemožné. knížky určitě číst budeme a když televize, tak ze začátku dvd s rákosníčkem a jeho kámošema, aby měl češtinu i jinak, než ode mně. jsou to asi nějaký normální strachy před tím, než to mimi vůbec přijede. @ditakir na začátku září, druhého. už jsem si v kalendáři vyznačila, do kdy bude lev a od kdy bude panna :) a máš pravdu, že ty naše kultury nejsou tak vzdálené, mohlo to být divočejší :) já jsem se třeba ptala Sima, jestli koupíme na Vánoce kapra, oni je teda asi prodávají v kuse, ale dá se zamrazit a on že jo, ale hned si dával zadní vrátka, že kdyžtak si ho udělám sama a on si dá něco jiného :) hrozné je, že tady je Štědrý den pracovní den, i když letos například je to sobota. a horší je, že my oba bychom to ani nepotřebovali nějak "slavit", ale s dětma to vidím jinak, ony nemají možnost se rozhodnout a rodiče by jim to měli nabídnout a ty tradice představit jinak v tu sobotu k nám ty kroupy dojely někdy kolem půl deváté/deváté večer, jeli jsme směrem do kina a nbylo vidět skoro na krok, masakr, Simo jel chvíli snad 30 v hodině, a všichni kolem, pak pršelo hodně, ale naštěstí ne takhle.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : No jo Dari,ja su blba-Cesty domu. Ja mam v hlave jen Ordinaci :-p Ja u toho zase bulela. Jsem nejaka precitlivela. @salsiccia : No jo,tak to uz to mas za par ;-) Co se tyce toho bricha,tak me nejvic vyrostlo ty posledni dva mesice, do te doby bylo hodne male. A jakeho mam dnes chlapaka ;-) Ja si myslim,ze pro ty nase deti je vubec prinos,ze maji moznost poznat dve kultury, otevre se jim dost obzor a ja to treba vidim tak,ze jeden rok bude mit italske Vanoce v Italii a dalsi zase v Cechach,tak to bude pro nej vetsi vzruso ;-) Jinak ja zatim nemam moc velky uspech s ceskyma DVD, minule zvladl jednu epizodu Rakosnicka a Tipa a Tapa,ale pak uz nechtel. On porad ukazuje na Krtecka,ten se mu moc libi,akorat ze Krtek nemluvi! Je sranda,jak se u toho smeje a v jednom dilu krtkovi skripne tlapu masozrava kytka a Fede se u toho chyta za ruku a rika: "Au" :-D Jinak se ted naucil Aoj (bez H) a pa pa. To byl prinos tydenniho pobytu moji rodiny. 8-) Jinak jede italstinu a na me otazky v cestine odpovida italsky. ..
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir jj, celkem se to blíží, ale ještě je času dost. v mých černých představách si říkám, že aspoň do konce července, aby se pořádně dopekl, ale snad to vydrží až do konce :) ahoj říká i taťka, tak to snad zvládne :) jinak možná jako obvykle řeším věci moc za roh a pak to nějak bude :) jsem sama strašně zvědavá, jak to všechno bude
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia : Tak to pak napis,jak budes zvladat leto,protoze ja mela vzdycky hruzu byt tehotna pres leto, ze bych pak hodne trpela ve vedru. tak jsem dnes chtela jit na aerobic,ale pry jsem byla zapsana jen ja,tak se to nekona. Hm,tak si zacvicim doma.
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina teda to je parada, ze si ta mrnata tak rozumela mezi sebou..! tak nejak me to uklidnuje, ze prece jen deti ty jazykove a kulturni bariery moc neresi. vlastne kdyz vidim vsude kolem smisene pary a pristehovalce ze vsech koutu sveta (a jejich deti mluvi normalne italsky, protoze chodi do skoly tady), tak si rikam, ze ta pristi generace by mohla byt o dost tolerantnejsi..
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir jj, to jsem četla, že přes léto to není nic moc a hlavně že je větší pravděpodobnost předčasného porodu, tak si budu držet palce :)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak ako sme sa kedysi bavili o tom, aki su tu ludia individualisti, tak sa chcem podelit s vami, co mi prislo, je to moc pekne :-) Un sant'uomo ebbe un giorno da conversare con Dio e gli chiese : «Signore, mi piacerebbe sapere come sono il Paradiso e l'Inferno» Dio condusse il sant'uomo verso due porte. Ne aprì una e gli permise di guardare all'interno. C'era una grandissima tavola rotonda. Al centro della tavola si trovava un grandissimo recipiente contenente cibo dal profumo delizioso. Il sant'uomo sentì l'acquolina in bocca. Le persone sedute attorno al tavolo erano magre, dall'aspetto livido e malato. Avevano tutti l'aria affamata. Avevano dei cucchiai dai manici lunghissimi, attaccati alle loro braccia. Tutti potevano raggiungere il piatto di cibo e raccoglierne un po', ma poiché il manico del cucchiaio era più lungo del loro braccio non potevano accostare il cibo alla bocca. Il sant'uomo tremò alla vista della loro miseria e delle loro sofferenze. Dio disse: "Hai appena visto l'Inferno". Dio e l'uomo si diressero verso la seconda porta. Dio l'aprì. La scena che l'uomo vide era identica alla precedente. C'era la grande tavola rotonda, il recipiente che gli fece venire l'acquolina. Le persone intorno alla tavola avevano anch'esse i cucchiai dai lunghi manici. Questa volta, però, erano ben nutrite, felici e conversavano tra di loro sorridendo. Il sant'uomo disse a Dio : «Non capisco!» - E' semplice, - rispose Dio, - essi hanno imparato che il manico del cucchiaio troppo lungo, non consente di nutrire se stessi .... ma permette di nutrire il proprio vicino. Perciò hanno imparato a nutrirsi gli uni con gli altri ! Quelli dell'altra tavola, invece, non pensano che a loro stessi ... Inferno e Paradiso sono uguali nella struttura ... La differenza la portiamo dentro di noi ! "Sulla terra c'è abbastanza per soddisfare i bisogni di tutti ma non per soddisfare l'ingordigia di pochi. I nostri pensieri, per quanto buoni possano essere, sono perle false fintanto che non vengono trasformati in azioni. Sii il cambiamento che vuoi vedere avvenire nel mondo". Mahatma Gandhi.
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina : hezke, ja jsem to uz cetla kdysi v cestine ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina myslím, že je to dost přesné, když ne já, tak ani ostatní, ale člověk si naštěstí může lidi, se kterými u toho stolu sedí, do určité míry vybrat
Odpovedať
Profilova fotka
@dita Diti, psala mi Lucka, ze jedete za Pavlinou, to budete mit super! x-) , Conero je nadherne, mam tam pro to more slabost. Jakto, ze si muzete takhle vzit volno uprostred tydne?:-)) Ja doufam, ze se za Tebou brzy dostanu, jsem hrozna, vim, ale ted jsme nemeli pojistku na auto (jezdili jsme busem) a tento vikend prijedou tchanovci. Nemas nekdy zase cestu do Bologne? x-) Rada na to vzpominam. Prijde mi skoda, ze se nemuzem vidat casteji, ach jo. Tak napis, jak na tom byvas o vikendu, mne dovolena v tydnu bohuzel nehrozi, skoda. @rospina pekne :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
tak jsem vcera vecer upekla merunkovou bublaniku a donesla jsem ochutnat do prace.. sklidila obrovsky uspech, tak mam radost x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@Jennynka5, ja mam jeste spoustu dovolene z lonska, tak proto si ji vybiram prubezne, po dnech a klidne i uprostred tydne.
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng tak ta musela byt vyborna :-p Ja jsem dnes koupila prvni merunky, uz maji prijatelnou cenu:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@Jennynka, nam tady merunky a tresne prodava contadino u silnice, chodim k nemu uz 3 roky a merunky ma proste bezkonkurencni...pristi tyden ti je dovezu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng jee tak jestli dovezes, tak si dame do nosu ;-) A co Jack?
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng : Ja zase predevcirem udelala jahodovou bublaninu :-) A skoro celou jsem ji snedla ja ]-( Uchranila jsem ted par kousku pro kamarady,co prijdou vecer. A delala jsi ji podle toho receptu,co jsem Ti poslala nebo jsi mela jiny? @jennynka5: Ja mam jednou za 14 dni volno ve ctvrtek,tak kdyz ve stredu skoncim v praci ve 12.30,tak mam jeden a pul dne volno. A tak jsme to takhle s Luckou spachaly. Uz se tesim! Ja nemam rada stereotyp,obcas potrebuji nejakou zmenu a staci mi i takhle vyrazit na jeden den. Taky se tesim,jak si poklabosime. Ja jsem ted skoro porad sama, Cri rano vyrazi pred osmou hodinou a domu se vraci a z tak ve 22 hod. Sice ma odpoledne par hodin volno,ale to si jde vetsinou schrupnout. Takze jsem ted takova svobodna matka. Prakticky bych mela dostavat nejakou socialni podporu pro svoobodne matky :-D Ted se nejspis do Bologne nedostanu, zvlast ted,kdyz je hezky a muzeme chodit s Fedem k mori, byla by to skoda ho vozit do velkomesta....Bylo by lepsi,kdybyste si udelali vylet vy k mori ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dita Tak to mas super. ja prave taky obcas potrebuju vybocit ze stereotypu, zrovna dnes mam nejak depku. Tak ze bychom prijeli s Alfim pristi vikend? Tento tady mame suoceri. Hlavne, aby se ti to hodilo a neotravovali jsme :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@Jennynka5, jasne, ja ve stredu otestuji vlakove spojeni do Rimini a vyrazime nekdy spolu... @ditakir, tu bublaninu jsem delala podle tveho receptu! ja snedla taky vic jak pul plechu sama 8-) , o vikednu udelam konecne tresnovou...
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : Pokud se nic nestane,tak ten pristi tyden mam volno. Cri stejne o vikendu dela,tak ja jsem s Fedem sama. V sobotu delam odpoledne a pak mam volno odpoledne a celou nedeli :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : Na me taky obcas padaji takove minidepky. Ani kolikrat nevim z ceho. Ale jak jsem rikala,abych tomu predesla,musim se porad na neco tesit, mit neco pred sebou a vybocit ze stereotypu. Ja jsem uplny opak moji tchyne,ta jede v zajetych kolejich, jak je neco jinak nez jak je zvykla,tak ji to rozhodi....
Odpovedať
Profilova fotka
@dita presne. Tak bezva, predbezne domluvene, prijeli bychom v sobotu po obede, hm? @yizheng mnam mnam, tresnova bublanina...dovezes mi kousicek? Staci i jeden :-))
Odpovedať
Profilova fotka
@dita + @yizheng podelte sa s receptom, rada vyskusam nieo ine :-) to mate fajn, ze ste d conera blizko, hned by som taky vyjazd brala... uz o tyzden sa chystme k moru tu v toscane, to bude nova skusenost, tentokrat s malou :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys o tej toeancii kiezby si mala pravdu...aj tak to tu v taliansku vnimam inak, vztahy k cudzincom su ovela tolerantnejsie ako v inych krajinach..... teda z ludskeho hladiska....z administrativneho a fiskalneho uplny opak..
Odpovedať
Profilova fotka
Dneska se sestřenici narodil kluk :) sedmé pravnouče do sbírky
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia gratuluji! :-) mne taky nedavno pribyl mimisek, ale holcicka. Jak se jmenuje, jestli to neni tajne? @rospina souhlasim, Italove o sobe rikaji, ze jsou skryti rasiste, ale to asi nebyli u nas v CR, tam to nikdo neskryva :-| Tak uz varim na zitrek pro tchanovce, je to tedy fuska v tom horku :-p Delala jsem hrnkovy knedlik a samozrejme mi nesel vyklepnout, takze jsem si musela pomoct nozem, je trochu odrbanej, ale dala jsem dovnitr chleba, pazitku a petrzel a chut ujde.. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, ctu ted knizku od Josefa Kaspara Italie znama i neznama. Je to cesky novinar, kteryt zije myslim 35 let v Italii a pise mj. o rozdilech mezi Italii a CR, o ruznych klise,jaky je rozdil mezi ruznymi kraji atd. Libilo se mi,ze mel na mistni dopravu stejny nazor jako ja, ze i kdyz je to obcas blazinec,tak se tu citi jisteji nez v CR,protoze ty lidi proste vedi,ze musi davat pozor i na ty ostatni. Je to takova slaba knizecka,jsem asi v pulce,ale je to fakt zajimave. http://it-it.facebook.com/note.php?no...
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina : Poslu Ti odkaz na ten recept,az budu doma, ted nevim,kde je. Me je dnes tak blbe, vsechno me tak nejak pali, hlavne oci a v krku, asi si pujdu po obede lehnout.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 jmenuje se Kryštof :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?