Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko jeden nikdy nev,í, co když mi návštěva vleze aj do skříní? lepší být připraven :-p já mizzica slyšela poprvé asi před rokem od skoro-synovce, on to říkal pořád, a pak jsem se ptala Sima, co to jako je, jsem myslela, že to je třeba nějaká hračka nebo postava z kresleného seriálu :)
Odpovedať
Profilova fotka
Holky,jste snad v Prostreno,aby vam navsteva lezla do skrini?? :-p Ja kdyz byla pred 20 lety u znamych v Piacenze,tak ten kamarad porad rikal "figa" (jako u nas vole) a ja se tenkrat ptala,co to znamena (cervenajici smajlik x-) ). @jennynka5: Tak kdyby se mi nahodou nedejboze narodila dvojcata,tak ja se s Tebou rozdelim :-D . Jezisi, me uplne staci jedno a dochazi mi dech, natoz dve a v tomto pripade bych uz mela 3. Kdyz vas tak ctu,tak si prijdu silene prizemni. Ja doma s manzelem rozebiram akorat tak,co se deje v praci a co mi zase rekla tchyne...
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela : Me prave prijde,ze muj prizvuk se uplne nejvic projevi u kratkych frazi typu: due etti di crudo. Ja kdyz mam najednou rychle neco rict a treba jen dve slova,tak mluvim hrozne. Podle me je to taky tim,ze ted hodne mluvim s Federicem cesky,pak tu mam i nejake ceske kamaradky,tak uz to neni jako driv,kdyz jsem mluvila jen italsky.
Odpovedať
Profilova fotka
@oky uplne ti rozumiem s tym novym nabytkom, aj mna vzdy tesi, ked mame nieco nove a mozem si tam poukladat veci! :-) alebo ked sme sa stahovali a mohla som si vsetko znova ukladat, bavilo ma to.. @danieladaniela s dialektom s tebou suhlasim, ono nakoniec aj z toho neapolskeho sa da vela vytusit, ja som mala doma jednu nahravku, bolo to urcite z nejakeho zabavneho programu, kde pan (fakt neviem kto to bol presne) porovnaval prave ten dialekt z neapole z taliancinou, ze opakuju slova, ze im nestaci len "piano", ale hovoria hned "chian chian" a bolo to cele strasne vtipne, musim to pohladat v pc... 3 tyzdne! Ty sa mas... @jennynka5 nova skrin nova barva :-) :-) super! Nam chyba este stale jedna stena na domalovanie, nejak nebol cas... :-) pekny vikend holky!!
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir ja som si vsimla ze ked sa snazim nieco opisat a nieco ma nadchlo a chcem to povedat rychlo tak to poviem vzdy tak ze nikto nepochopi co som chcela :-) :-) alebo posledne dni, ako zaucam dve baby (pre zmenu) tak ked vojde sef pozriet, ze ako nam to ide, tak mi prave dojde slovna zasoba a neviem sa vykoktat:) ale to bude skor psychika nez jaz. zrucnost tieto veci... pretoze clovek sa prilis snazi a dava na to doraz... co sa tyka prizvuku neviem, podla mna je ho citit vzdy, ci uz kratke ci uz dlhe vety, po telefone naopak si to ludia vsimnu az na konci, ked sa ma spytaju, ze s kym hovorili, kedze na zaciatku si to nikto nezapamata.. takze oznamenim mojho mena sa vzdy zacina dalsia konverzacia o tom kto som a skade som.... 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
@dita ja svuj prizvuk taky citim pri vete due etti di crudo :-) @lejinka stava se mi uplne to stejne s tim prizvukem, kdyz jsem nadsena a chci to rychle rict, tak mi treba nerozumi, vyhrknu ten cesky zpusob prelozeny do italstiny, jak nad tim v tom momente nepremyslim a pro ne je to asi krkolomne, takze pak to musim prevysvetlit a uz to neni ono, citim se pak jak pitomec :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka a @jennynka5: ja mam proste dny,kdy mi prijde,ze mluvim velice dobre a dny,kdy si pripadam,ze jsem v Italii snad jen jeden rok a siiilene slysim svuj prizvuk. Ale treba,kdyz mi vejde do kramu Nemka nebo Ruska a rekne: Buongiorno, hned slysim odkud je a muze tu zit i treba 20 let.
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir jj, presne, prave som volala na assistenza clienti na program co pouzivame a hovorila som s nejakou polkou podla mna, strasne zatahovala... a taky ten mily naivny hlas :-) Holky ja vam musim povedat co sa mi vcera stalo :-) aspon sa zasmejete: vecer, ked som prisla z prace, som sa osprchovala a dala som si hned pyzamo (sem tam to tak robim lebo sa mi nechce prezliekat 5 krat denne).... no a chcela som, nech nello vynesie smeti ked pride z prace, tak som mu to sla dat na chodbu, nech to nestrasi po byte... takze vyjdem von, polozim tie sacky za dvere a v tom : BUUUUUUUUUUUUUUM, zavreli sa dvere.... nedochadzalo mi to asi este 10 sekund... :-D :-D :-D :-D :-D :-D ostala som na chodbe, bez hodiniek, mokre vlasy, v pyzame, na sporaku sa smazil cesnak :-) :-) netusila som kolko je hodin ani za kolko pride Nello :-) :-) nastastie ma nas sused pred dverami dva crepniky s kvetinkami, tak ked som pocula nejaky ruch, tak aby si o mne nemysleli, ze ma tam snad vyhodil manzel alebo co :-D tak som sa tvarila ze cistim listy :-D :-D ked prisiel nello tak sa skoro usulal od smiechu... (inak bola som tam len tak 10 minut, podla mojich odhadov :-) ale prislo mi to vacnost, kocur co na mna mnaukal spoza dveri nechapal kde som zostala, hahahaha ..)
Odpovedať
@sisiko @jennynka5 novou cast skrini mame v loznici :-) ... ale jen jsme obohatili sestavu, abychom meli vic ulozneho prostoru ;-) ... mame to strasne malinky ... takze o nejake knihovne ad. si muzu nechat jen zdat :-| @prizvuk tak ten mam urcite v kratkych i dlouhych vetach ... ja proste nejsem schopna jej davat do spravnych slabik ... a to co popisovala @jennynka5 s tim "ceskym zpusobem prelozenym do italstiny" se mi stava take :-N @lejinka jak z nejakeho filmu :-D ... hlavne, zes tam nemusela byt celou vecnost ;-) Holky, preju vam hezky zbytek vikendu a na chvilku se loucim, pac frcim do CR a uz se tu asi nestihnu ukazat ;-) Tak se mejte hezky! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka jedna z hrůz, že se mi to stane taky, chodím s mobilem aj na záchod ;) @ditakir jj, prtsřeno, ale odkládá se, Simo se zblázní, doufám, že si tento týden najdu něco nového na otravování, myslím, že toho mého plánování menu a vůbec už má dost :) jinak přidám historku: jdu koupit maso na špízy a další věci, ale špízy byly první na seznamu (v hlavě, ne na papíře), nakoupím všechno, kromě svíčkové, která prý přijde v úterý a jdu pryč, no a na semaforu si říkám, mám se tam vrátit nebo ne? vymyslím místo těch špízů něco jinýho nebo přiznám, že jsem pako a vrátím se tam? jsem na ně samozřejmě zapomněla.. vrátila a šťastně koupila, už si lebedí připravené v lednii, zítra bude mňamka
Odpovedať
Profilova fotka
cau holky, uz jsem konecne zas na prijmu. posledni dobou je vsechno nejak hekticke.. a prace moc a moc (kez by i tech penez! :-D) . omlouvam se, ze nezvladnu asi zareagovat na to, co jste mi psaly. doufam, ze se mate vsechny fajn.. tento vikend jsem se konecne poradne dospala po stresovem tydnu. tchyne je na 3 tydny na dovolene, tak zadny sobotni obed a podobne nucene akce, protentokrat jsem rezignovala i na uklid a nebylo to spatne. vcera se mi dokonce podarilo na chvili padnout na balkone na slunko a chytat bronz..! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : Tak to jsem se fakt zasmala :-D A co ten cesnek? Ten musel byt uplne cerny... Ja mam za sebou "narocny" tyden. Byla tu tyden mamka se svoji polovicko0u (vcera odjeli) a v patek dorazil tata se svoji polovickou. Tu spali dva dny na penzionu blizko nas a tak v sobotu byli cely den u nas doma, takze jsem musela uvarit obed i veceri (ted na to nejsem moc zvykla,jak ji Cri v hotelu),no a vcera rano jsem je odvezla ke Cri do hotelu a pak jsme byli skoro cely den u more. Ted jsou v hotelu a odjizdeji zitra rano. Je to fajn,kdyz za mnou rodina prijede,ale je to pomerne narocne,protoze se jim musim venovat, ted Cri jim vozil kazde rano Federica a ja ho tam jela po praci vyzvednout a to byl vzdy sprint. Ve 12.30 jsem zavrela kram, dojela na kole domu, tam jsem presedla do auta a dalsich 20 minut nez jsem dojela do Rimini,tam jsme se vsichni naobedvali a pak zase rychle domu,protoze Fede v tu dobu byva uz pekne unaveny,tudiz i protivny a musi jit spat. Cestou domu jsem do nej neustale stipala,aby neusnul, musel mi odpovidat jak dela kravicka a pejsek, protoze kdyby usnul,tak se pak pri vyndavani z auta vzbudi a pak uz znova neusne. Jo jo, deti.... Ted se moje kamaradka,ktera ceka druhe dite,dozvedela,ze to bude holcicka (prvni je kluk),tak je stastna jako blecha. Taky bych chtela druhou holcicku, mam uplny strach jit do druheho ditete,aby to nebyl zase kluk. Ne,ze bych nebyla s klukem spokojena,ale prece jen holcicky byvaji klidnejsi a ja si nedovedu predstavit,jak ve ctyriceti beham za dvema klucinama. :-| Ted tu stoji pred kramem tehotna holka a ma strasne videt bricho, vypada to,jak kdyz ji ho tam nekdo na to jeji hubene telo nalepil, kevsemu je to bricho dost nizko,tak mi prijde,jako kdyby se melo kazdou chvili urvat. Brrr...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@yellowbanna Všechno nejlepší Toníkovi k svátku!!
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir no vidíš, možná bych byla ráda, kdybys o mně řekla, že se mi to břicho co nevidět urve :) teda já si nemyslím, že není vidět a hlavně skřítek se pořád mele, tak si říkám, že je vše v normě. a doktor taky nic neříkal. ovšem v sobotu mi tchýně zase řekla, že teda jako je to už trochu vidět, ale stejně jako nic moc... měla jsem na jazyku "non siamo tutte ciccione", pak jsem to spolkla a ona si pak okamžitě stěžovala na všechny světové strany, že se s ní nebavím, ale co jsem jí na tuhle inteligentní poznámku měla říct?
Odpovedať
Profilova fotka
@dita Diti, to muselo byt fakt narocne, znam to :-) Ale ty jsi sikovna, tak jsi to urcite zvladla s prehledem. Ted v patek prijedou k nam na vikend tchanovci, bude to velika akce, uz se tesim :-) Alfiho tatinek jede po dalnici max 80km/hod, tak snad tu cestu chudaci za 1 den zvladnou ;-) Ale jsem rada, ze prijedou a uvidi, jak tady zijeme. Ikdyz, narocne to bude taky, nastesti jen na vikend ;-) A jinak se neboj, budes mit prece dvojcata a jedno bude urcite holcicka :-D x-) Ja jsem se vcera divala na jak se stavi sen a obdivovala jsem jednu navrharku, ze je tehotna a ma jen to nalepene bricho, jak rikas, nic vic. Jsou to stastne zeny a slusi jim to :-) @lejinka tak to je velika bomba, to jsi mela sakra stesti, ze Nello prisel za 10 min. A presne, co ten cesnek?Pekne totiz smrdi, kdyz se prepali a 10 min, to muselo byt pekne peklo, jeste dva dny to jde citit po byte, ne? ;-) Haha, cistila jsi listy chach :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir ja bych taky chtela druhe mimco holcicku, ale to spis, abysme si to jako vyzkouseli oboje, jsem zvedava, jaka by byla, kdyz uz vime, ze kluk je pekny rarasek :-D Ale jinak by mi nevadilo, kdybychom meli jeste druheho kluka, ted uz vim, jak na ne ;-) (jak jsem se predtim bala, ze nebudu umet kluka vychovavat), prijdou mi takovi primocarejsi a vetsi pohodari, s holkama se musi (aspon podle me) vic opatrne...pokud teda nemate Amazonku :-D @salsiccia Jeee, dekujeme! To jsi hodna, ze sis vzpomnela. Ja mu teda rano poprala, ale asi tusite, co si o tom myslel :-D Nijak zvlast jsme to neslavili, to az bude vetsi a bude z toho mit rozum. A z toho malyho briska si nic nedelej, jeste mas chvili casu a tesne pred porodem budes jeste rada, ze mas spis mensi bricho.
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna :) a podleitlského je taky Toníka? asi ne, že? já mám třeba pocit naprostého zmaru, když si předatavím mikuláše a tak, to se snad ani nedá "dokonale" vyváženě a z obou kultur, ne? hlavně by v tom měl asi pěkný bordel, co ta máma blázní, když ostatní nic neslaví... samotnou mě štve, jak si to připouštím, ale když od nich neslyším nic jiného.. a s tím klukem mám úplně stejné pocity, že nevím, jak na něj, ale pořád doufám, že to bude samo přirozeně vyplývat. kdyžtak zasáhne taťka, když si nebudu vědět rady :)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, to pocasi je des. tady pro zmenu zase prsi ]-( ...ach jo. co u vas? @Jennynka5, tobe prijedou tchanovci? tak nechci rusit...chces to zitrejsi kafco presunout na pristi tyden? urcite budes kvuli tchanovcum uklizet ;-) . @ditakir, ty se taky doma nenudis, navstevy pribuznych jsou fajn, ale cloveka vycerpaji ;-) , to ti rozumim. me ceka navsteva nasich i segry, ale az si zaridim nejake to bydleni. sice manza rikal, ze mu nevadi, kdyz prijedou, ale oni nechcou, necitili by se dobre v nasi napjate situaci. uffa, tak snad na podzim. jinak me marodi kocka. v sobotu jsem s ni byla na veterine, ma chudinka zanet mocovych cest. dostala antibiotika na 10 dni... akorat holky to byste neverili, jaka je to fuska nacpat do ni pulku prasku..dneska rano me to trvalo vic jak pul hodiny, honila jsem ji po byte, kdyz se mi podarilo strcit ji to do pusy, tak po chvilce to vyplivla...mrcha :-D ! a kdyz to konecne spolkla, tak se mi na protest vycurala prede dvere, kde do toho samozrejme Alessandro slapl :-D ! meli jsme holt dneska vesele rano...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka, moc se mi libi tvuj zazitek s klicema, pry jsi otirala listy :-D :-D , vazne povedena historka. ja vzdycky nez vyjdu z bytu, at uz se smetim nebo do garaze, tak vzdycky 3x kontroluju, jestli mam klice...
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng v Turíně je normálně duben. dneska jsem šla v deset ven, bylo příjemně, na tričko, ale ne vedro. dojela jsem 10 minut busem a foukal takový vítr, že jsem málem tahala bundičku z batohu. a jinak už 14 dnů skoro každý den prší, což jsem nakonec i ráda, že není nějaký enormní vedro. toť info o počasí :) ať se ti micina uzdraví, u zvířat je to ještě horší než u lidí, z mýho pohledu hlavně v tom, že nechápou, že to snad díky pilulím přejde a nebudou trpět pořád.
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.lidovky.cz/kdyz-je-pes-kun... "Asi před čtyřmi či pěti lety chtěla malá obec regulovat pohyb zvířat, zákon to však dovoloval pouze u psů. V posledním paragrafu tedy napsali, že pro účely této vyhlášky se psem rozumí i kočka, prase, kůň a ocelot – protože nějaký člověk v obci choval ocelota." alespoň jednou denně neškodí se od srdce zasmát :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@oky uzi si to doma @salsiccia a inak ako so svokrou vo vseobecnosti? Blbe poznamky ako predtym uz nema? Prijala ta ako sucast rodiny? @cesnak samozrejme bol cely cierny :-) ale v byte v pohode, co sa tyka smradu nic nebolo :), aj preto, ze my mame nonstop otvoreny balkon takze slo vsetko von... (a aj preto sa zabuchli dvere, kedze stale prievan :-) ) @holky co dnes porabate? @reys tvoj zhon celkom chapem, ja mam taketo posledne dva tyzdne, neviem kde mi hlava stoji, rano chodim na terapie na krcnu chrbticu, 13 hod sa dostanem domov, navarim, napapam sa a sup sup do prace az do polnoci, a na dalsi den zase to iste... neviem sa dockat az skoncia terapie!! 22-ho pride moj brat, sa tesim :-) :-) , az do zaciatku augusta, takze budeme mat veselo :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka kontaktů je málo, takže se to nedá nějak hodnotit. viděly jsme se tu sobotu po několika týdnech a jen tak, že jsme donesli zeleninu z trhu. minule mi Simo řekl, že si stěžovala, že bych jí mohla taky občas zavolat. tak na to jsem opravdu neměla co říct... jako že pro mě je prostě každodenní telefonování, který provozuje s dcerami o ničem absurdní. ale je fakt, že udělala vstřícný krok, když byl Simo týden pryč na služební cestě, tak mu řekla, že můžu jít spát k ní, kdybych se doma sama bála. ale já se doma sama nebojím. ale asi to je nutný brát jako nějaký signály, ale když pak naživo pretende, že jí skočím kolem krku, že jsme jako největší kámošky... mně jde asi nejvíc o to, aby respektovala, že nejsem jižanský typ, co se týče nějaké (často hrané, co si budeme nalhávat) srdečnosti. a to ona si hned bere osobně. kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti, řeklo by se, jako že bych se měla přizpůsobovat já téhle kultuře, ale myslím, že právo na vlastní identitu (i tu osobnostní) mají všichni stejné. dost filozofování...
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia: Kdy mas vlastne rodit? Ja jsem to nejak zapomnela... @yellowbanna: Me by taky kluk nevadil,ale chtela bych si "vyzkouset" tu holcicku. A hlavne bych konecne protrhla to rodinne zakleti,kde se rodi sami kluci (ono se jich zase tolik nenarodilo,ale tchan je ze tri kluku a pak veskery potomci byli kluci,ale vsichni maji jen jedno dite,tak to se neda posoudit). A taky snad vsechny moje zname,co mely holku,rikaly,ze skoro hned od zacatku spaly skoro celou noc a tak celkove byly klidnejsi. Fede je celkem hodny,ale je to sileny palicak,kdyz si postavi hlavu,tak s nim nikdo nehne 8-( Ale dnes jsem se v hotelu vytocila. Bylo tam nekolik malych kluku,kteri koukali na nejake DVD. Sedeli na gauci a Fede si tam chtel sednout. Nikdo si ho nevsimal,jen jeden kluk ho tam nechtel pustit a porad mu neco provadel. Ja vyckavala,ale kdyz ho chytil za tvar a tahal ho za ni a ten nas trouba se nechal,tak jsem zasahla. Priznam se,ze se ve me krev varila a musela jsem poradne krotit. A tak nevinne ten blondacek vypadal.... ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia : Tady je taky takove promenlive pocasi,ale vcera bylo cely den krasne. Nevim,jak u vas,ale tady ma byt od stredy velke teplo,kolem 30 stupnu.
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia I podle italskeho :-) Jemu to vychazi. Dneska je San Antonio :-) tradic se vubec neboj...prcek bude naopak ve vyhode, protoze bude slavit vic nez ostatni :-) Bude mit Mikulase, pak Vanoce a v lednu jeste Befanu;-) Dulezity je, jak mu to podas, u nas napriklad Mikulas chodi co jsme s Mickem spolu. Kdyz to budete mit jako tradici od zacatku, divny mu to neprijde. A az trochu povyroste, budes mu moct vysvetlit, proc to tak je, treba proto, ze to tak slavila maminka, kdyz byla mala a u dedecka a babicky (tety...dosad podle situace) se to tak slavi, tak na dalku slavime s nima...vysvetleni uz si urcite sama najdes :-) Dulezite je to cele videt z perspektivy predavani nejen jazyka, ale cele kultury. Urcite budes (uz mas) mit ceske knizky, basnicky, pisnicky...neboj, tvuj prcek nebude cizinec ;-) Ale chapu tvuj strach, taky jsem si tim sama prosla a jeste nekdy prochazim...ale kdyz vidim Tonika, jak se naucil vyborne odmlouvat v cestine (jeho prvni slovni spojeni - "mama nene") hehe, kdyz vidim, jak reaguje (pres Skype!) jak na ceskeho dedu, tak na italskou tetu, vecer v posteli "si cteme" Krtecka i Barbapapa, vim, ze se to da zvladnout...budu drzet pesti! @ditakir my uz rodinne "zakleti" prolomili Tonikem...teda v mladsi generaci, kde je to sama holka :-) Toz to su klidna :-D Ted uz muzu mit v klidu tu svoji holcicku :-D Vlastne by to bylo i lepsi - dalsi kluk by byl "jen" Tonikovym nasledovnikem, kdezto holcicka by zase byla special. A navic netusim, jak by se druhy kluk mel jmenovat :-D To jsou teda reci... LOL Az a kdyz druhe mimco prijde (a ja doufam, ze ano), budu rada, kdyz to bude zas takovy pohodar/ka a smisek, jako starsi braska :-) tady uz pres tyden kazdy den prijde bourka jako blazen...v sobotu jsme byli u znamych na obede v Milane a kdyz uz jsme se chystali domu, spustil se slejvak, pak prisly kroupy, ale neco takoveho jsem teda jeste nevidela! A trvalo to skoro pul hodiny...vsak ted mame taky na aute dulky ]-( Jeste jsem se vam nepochlubila, ze jsem nasla prvni neceskou kamaradku v Italii bez toho, abych byla nekym predstavena! V patek jsem byla s T. na ockovani a dala se tam se mnou do reci jedna maminka. Neni Italka, je ze stredni Ameriky, ma chlapecka jen o mesic starsiho nez Tonda a sedmiletou holcicku. Samozrejme pres deti jsme se rozpovidaly, ona se pak ptala, odkud jsem, byla moc mila. Je starsi nez ja, bude mit tak kolem 40, v It uz je pres 20 let. Nakonec jsme odchazely spolu, vymenily jsme si telefony, ze se urcite uvidime, az se vratim z CR. Tak jsem moc rada...dobre se mi s ni povidalo - vubec mi nevadilo, ze delam chyby. Asi ze taky neni Italka, i kdyz mluvi samozrejme plynule.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, celkom slusne ste ma presvedcili o tej zemlovke (asi dve strany dozadu), tak som ju spravila dnes na veceru :-) uz dlho som ju nemala :-p @lejinka, gratujlujem k povyseniu v praci, si sikovna:) @chlapec_vs_dievcatko kazdy hovori, ze dievcata su kludnejsie, urcite su aj vynimky. zatial si na lindu nestazujem, je kludna, ci to ostane, sa uvidi...co sa tyka spania, prespi vela, to bude asi dovod toho vacsieho kludu. @dita stretnutia medzi detmi byvaju niekedy zvlastne alebo smiesne. raz sme boli tu v ikei aj s mojim slovenskym synovcom davidkom (4 roky) a v detskom kutiku bolo niekolko talianskych deti v jeho veku. Kojila som lindu a pozorovala som ich rozhovor: davidko nastrci auticko jednemu chlapcovi: Chces sa hrat s mojim autickom? tal. dieta pozrie na auticko a prikyvne. davidko: Ale daj pozor, to mam nove.. tal. dieta: zoberie auticko a obzera si ho: Ma si accende qua?, ukazuje na urcite miesto v auticku. davidko ukaze na to iste miesto, aby sa presvedcil: Nieeee, to sa neda... a prenecha auticko znova kamaratovi.. Bolo uzasne pozorovat, ako si tie deti rozumeli bez toho, aby si uvedomili, ze hovoria kazdy inym jazykom :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia precitala som si o tvojej svokre, nie je tak trochu "permalosa"? ;-) dufam ,ze ked sa narodi babo ti bude viac pomocou ako naopak.... ja si na jednej strane na svoju svokru naozaj nemozem stazovat, nevypytuje sa, nema blbe poznamky a hlavne mi velmi pomaha. na druhej strane su dost "nalepeni" na ich jedineho syna, zeniekedy si neuvedomuje, ze sa s nim rozprava ako s malym chlapcom, ale kazda minca ma dve stranky :-N @yellowbanna, vsetko najlepsie k tonikovmu sviatku :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina "stretnutia medzi detmi" :-) :-) pekne :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina jee, to je krasna prihoda...no vida, jak to jde i "normalnim" detem ;-) Coz teprve ty nase - vicejazycne!! :-p taky dekujem za prani!
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?