Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@teplo ..ani mi nemluvte, F. vcera BOHUZEL nasel ovladac od klimatizace! to zas budou ledove vichry v byte.. (nez ho opet schovam ]-( ) je vubec mozne, aby dva lidi meli tak rozdilne vnimani teploty?? ja spavam pod perovou perinou, on ma tenkou decku a stejne se z ni porad hrabe ven :-( jeste, ze aspon mame kazdy svoji pokryvku!
Odpovedať
Profilova fotka
@teplo My mame jednu prikryvku, na tom jsme se shodli ;-), a ted uz par dni jen prosteradlo. Vcera jsme ulehli na nej a obudili se prikryti :-) A predevcirem jsem mela zivou nocni muru, zdalo se mi, ze na me pada matrace, zvedla jsem ruce, aby nezamackla Sima a pak jsem spadla z postele :-p Pred tydnem jsem totiz prevracela matraci tezkou jak prase ze zimni strany na letni, evidentne to na me melo nasledky :-D @jennynka5 Ja se marne od Sima ucim diplomacii ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys U nas na klimatizaci jeste nedoslo a doufam, ze dlouho nedojde, ja se u tchyne vzdycky nachladila :-p Mozna bys mela ten ovladac zrecyklovat :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko schvalne, prijde hodit do plastu nebo nebezpecneho odpadu? :-p :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Teda holky, ja nebudu stihat reagovat na tu vasi rozjetou diskuzi, nejak nestiham a vy pisete jak dive :-D @jennynka5 teda diiiiky, ty jsi me s tim studem mluvit tak strasne uklidnila, ze jsem hned prubojnejsi! ;-) Ted se chystam jit dokoupit neco na veceri, tak se tam s pani prodavackou hodlam rozpovidat :-D Uvidime, zda mi ta kuraz vydrzi az do obchodu :-D Jo a kdyz uz jsem u toho jidla, da se tu sehnat celer? Ja ho stale marne hledam... Jak pises ty pro a proti... je tu spousta veci, ktere mi vadi, hlavne to, ze je Sardinie ostrov a predevsim, ze pri cestovani do Cr, musim prestupovat v Rime! To me ubiji, je to vzdycky cesta na jeden den :-S Ale v lete mame prime lety, tak aspon neco, ted se k nam chystam zacatkem cervna na sestrenky svatbu, bohuzel bez manzela, ma moc prace a nemuze se ulit, ach jo :-| Jinak je tu take takova zvlastni mentalita - my ted bydlime v dome v patre nad manzelovou maminkou...ze zacatku mi prislo uplne nenormalni ty jejich rodinne porady, ci jak to nazvat. Kdyz se treba mel koupit dejme tomu novy stul do kuchyne, sesla se cela rodina a o stolu se vasnive diskutovalo :-D Kazdy mel svuj nazor, vsichni se prekrikovali a nakonec se vybral ten stul, ktery se skoro nikomu nelibil, nechapu :-N Manzel je nastesti velice ovlivnitelny :-N takze se podobnych rodinnych zasedani uz neucastnime :-) Ted si stavime nase vlastni bydleni - dnes se nam zacala delat strecha ;-) tak na Vanoce uz snad budeme v novem. Ne, ze by se mi nad tchyni zilo spatne, to ne, je fajn, sice uz starsi, ale myslim, ze me ma rada a bez problemu me prijala za dalsiho clena rodinnych rad :-D Ale vite co, ne? Neni nad to byt ve svem...ja jsem zvykla z Cr delat "bordel" (poustet si pozde vecer nahlas muziku, dupat, atd.) a tady se musim silne omezovat, jelikoz jsem ohleduplna a nechci je dole obtezovat, takze tak ;-) @oky tak prijed na dovolenou, at Sardinii lepe poznas :-) Rada Te poznam i osobne, to plati pro vsechny, takze kdyby sem mel nekdo cestu, dejte mi vedet ;-) Co se tyce te profilove fotky, tak ano fotim, ale kratce, nejsem zadny profik ;-) Foceni me ale hrozne bavi a je to asi muj nejvetsi konicek ;-) lejinka@ mas pravdu, italove ty narodnosti odhaduji podle toho jakych cizincu je u nich nejvice...tady je na severu spoustu francouzu, asi taky proto, ze je blizko Korsika, ze? :-) Trvale zijici nemku jsem tu jeste nepotkala, ale spoustu nemcu sem jezdi na dovolenou, v lete je to sileny, plne more bilych zadku + ten muj :-D @sisiko a ty uz jsi v Italii pracovala, nebo taky teprv hledas praci, ze jsi stejne tak jako ja tou krasnou zenou v domacnosti? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@deia tak to jsem rada, ze jsem te povzbudila, ja myslim, ze to je naprosto normalni a navic to mas tezsi, ja si fakt myslim, ze sardsky prizvuk je tezky, obzvlast pro nekoho, kdo to chce vstrebavat. V tom je dobra TV, tam mluvi hezky.. A odkud jsi z CR? A co jsi pracovala v CR? jsem zvedava, vzdycky se musi clovek na zacatku zeptat :-D gratuluji k vlastnimu bydleni! x-) Bracha meho pritele je na Sardinii jako vojak, take provincia di cagliari;-) Presny nazev nevim. Se zvanim to neprehanej, at nas tam za chvili nemas vsechny nasackovane ;-) Hmmmm to bych si dala rici. Ale pockame, az budete mit tu novou vilku v cajku ;-) :-D Zertuji..
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, za chvili vyrazim na veceri domu k jedne kolegyni, nemohla jsem se vymluvit a vubec se mi nechce, dovedete si to asi predstavit na zaklade mych drivejsich informaci o tom, jaky vztah k nim mam. tedy v praci vztah dobry, ale takhle soukrome vecer...myslite na me, nechce se mi ;-) Ale aspon bude dobre menu al pesce, tak snad to tam nejak preklenu. @dita snazim se to brat pozitivne a s nadhledem ;-) Jak dopadl vas sraz s Lucinkou?
Odpovedať
Profilova fotka
@reys Haha, spise ten nebezpecny :-D @deia Tady v Turine nas "cesky" celer mame, i v Auchanu, Italove mu rikaji sedano rapa. Hledala jsi ho i na trhu? Bydleni ve vlastnim bude uplne o necem jinem, moc vam to preji :-) Jeste jsem v Italii nepracovala, jinak jsem byvala pansorka ci souzka :-D Beru to ted aklimatizacne a porad mi chybi italsky CV, ktery tedy sama nenapisu, ze, a Simo - manzel se do toho taky moc nehrne ;-) Ale naporad to takhle nevidim, to by me nebavilo. @jennynka5 Dobre chutnani a kazdopadne si veceri uzij, kdyz tak po jidle hned prchni, neco si uz vymyslis ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@deia taky te tady vitam :-) A pridavam se k ostatnim s italstinou...ja se ji navic nikdy poradne neucila - to, co umim mam naposlouchano...s manzelem jsme se seznamili v Irsku a mluvime spolu anglicky, v Italii jsem teprve rok a celou dobu na materske, takze s lidma az zas tak do styku neprijdu...ale italstinu jsem poslouchala uz v Irsku, Mick tam mel italske kolegy, pak jsme zacali jezdit k jeho rodine a tam jsem teprve dostala "skolu" ;-) - on je z Kalabrie, takze uplne chapu tvuj problem s dialektem. Ja to mam to same v bledemodrem... :-N Navic stizene faktem, ze Mick se nikdy prilis neobtezoval s tlumocenim, hlavne v zapalu diskuze...kdyz zachytil muj zoufaly pohled, prelozil mi jen samou podstatu, neco jako "ted se bavime o vlaku z Milana na jih"...to jsem ale pochytila sama...ovsem, co o tom vlaku resili, jsem se nikdy nedozvedela 8-( Holt zacatky byly tezke...kdyz uz jsem zacala trochu rozumet italstine, narazela jsem prave na to, ze na jihu stejne vsichni mluvi dialektem...treba Mickuv mladsi bracha proste italsky nepromluvim, pry mu to nejde z pusy, asi mu to prislo jako marna namaha, kdyz jsem i tak rozumela jen malo, umite si predstavit, jak jsem se citila =-) Ted uz naopak do italstiny prepina sam (pro me jednoznacna znamka, ze me prijal do rodiny) - ted uz totiz vi, ze italsky rozumim 99% a tak si dava zalezet, protoze jsem vdecnou posluchackou jeho vtipu, ktere uz jinak vsichni znaji :-D :-D Dialektu uz taky trochu rozumim...rekneme tak 50 na 50, na orientaci o cem se mluvi, to staci, zbytek si domyslim, protoze ted uz vetsinou znam souvislosti. Mick tvrdi, ze jsem nebezpecna, protoze uz nemuze "utect" ani do dialektu ;-) Obcas se uprimne divi, cemu a ze vubec se smeju, kdyz nekdo rekne neco vtipneho. Netusi, ze v 70% pripadu mi staci uz jen vyraz a nonverbalni mluva dotycneho, aby me to rozesmalo :-D Jo a vite, jakou ma jeste vyhodu, ze jsem samouk? ;-) Kolikrat rozumim i Mickove 87-ti lete babicce a oni sami se divi...to je ale tim, ze ja jsem naucena byt porad ve strehu a chytat se kazdeho slova, coz rodily Ital delat nemusi a tudiz pak nerozumi, kdyz je nekomu jen trochu hur rozumet ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@deia nic si z toho nedelej...ja prave s jazykem na veste dopsala odpoved tobe a uz tu byla zase dalsi stranka, zensky se nekdy neumi krotit ! :-p A taky te podporim v mluveni - mne treba hrozne dlouho trvalo, nez jsem se rozmluvila, rozumela jsem uz dlouho, ale porad ne a ne promluvit...teda krome pred Mickem...ted uz se pomalu otrkavam i venku, ale jde mi to lip, kdy jsem sama, kdyz je tam Mick, vzdycky nakonec zklouznu do anglictiny a necham ho prekladat...i kdyz je to treba neco, co bych dala sama dohromady ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Pridavam sa k dialektom hovoriacemu okoliu.... na zaciatku som nerozumela vobec nic.... moja taliancina mi bola uplne na nic... casom som sa vsak naucila zachytavat zaciatok alebo nejaku cast slova a hned to slo lepsie a lahsie, ale dialekt je fakt fuj... teraz uz mu rozumiem a utahujem si z Nella ked sa pozabudne a vyhrkne na mna dialektom... ale sama nim nikdy hovorit nechcem, mne to pride ze nim hovoria hlavne starsi a menej vzdelani ludia... ked som tu chodila na VS tak som bola taka rada ze konecne len taliancina okolo mna:)... @deia jj, holky jedou :) zvykaj si :) ale cez vikend je tu zas opusteno... vacsinou.. inak zeler... ja som sa tiez na to pytala dievcat a kedze ja byvam na juhu, nemame tu ani take obchody ako na severe a zrejme ani take zasobovanie, tak som sa musela uspokojit s tym, ze zeler ako sam o sebe nenajdem, ale su tu tie stonky a vraj to ma rovnaku chut... Ja som sa na to tiez pytala kade tade ale nic... neviem ako na Sardinii, mozno budes mat stastie:) Fotenie mam tiez strasne rada! Uvazovala som o kurze, ale zatial na to nebol cas... :-| @Jenny ako vecera? Tema vecera? a Menu? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
z toho mluveni si holky nic nedelejte, ono to chce cas a aklimatizaci.. muzu vam rict, ze italstinu ted uz delam 10 let, mam certifikat, mluvim naprosto bez problemu (preklady me donedavna vlastne zivily) a stejne mivam nekdy takove momenty, ze se mi nechce pred rodilymi mluvcimi otevrit pusu. ale to se casem podda! nevzdavat to.. vzdycky si reknu, ze lepsi NEJAK nez NIJAK. ;-) a nejlip se stejne jazyk nauci konfrontaci a mluvenim, knizky jsou jen podpurny material.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@lejinka tak vecere byla nastesti predevsim rychla, dve hodinky a neco se daji prezit. Byla tam kolegyne, co pred mesicem a pul porodila, po hodine, co nemluvila o nicem jinem nez o kojeni, prsech, strikani mleka (dobrou chut), svem dvouletem synovi a poustela nam asi 50x zvukovou smsku, kde jedno dite krici a druhe rika "ciao beffane" me to fakt uz nebavilo. Chapu, ze svet se toci okolo jedine veci, kdyz porodis. Ale me to momentalne vubec nezajimalo..ehm, tak tolik k tematu vecera. Menu: sformatino agli asparagi s prelivem z besamelove smetanove omacky, primo: pasta fresca con gamberetti e zucchine, jako secondo: polipo, par hlavicek vareneho kvetaku (to jsem moc nepochopila) con velutata ai piselli. Bylo to zajimave, kazda jednotliva vec dobra, ale dohromady to moc neslo (myslim to secondo). Jo a byly v tom kousicky bresaoly. Takove zvlastni...husty hraskovy krem-ale mel hodne nasladlou chut, nasladly kvetak a kousky chobotnice-ta byla tedy vynikajici, byla perfektne uvarena. Tak tot vse. @deia ja jsem si oblibila ten rapikaty celer, ty stonky jsou do spousty jidel podle me chutnejsi nez ten nas korenovy. Ale jednou jsem nasla korenovy celer v Carrefouru (pardon, nevim, jak se to pise spravne) a zamrazila jsem si ho na kosticky, davam ho vlastne jen do vyvaru. je to tezke ho tu sehnat. Alfi byl z toho tak paf, rikal mi, jestli se to fakt ji takovy koren a tak jsem pred nim par kostek snedla a uz mi veril :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 jej, z toho ja mam vzdycky husi kuzi...snazila jsem se (a snazim), abych to nikdy nedelala...zvlast bezdetnym lidem...navic do detailu treba u kojeni zachazim jen se "stejne postizenymi" a to jeste neni jedine tema naseho hovoru...stejne tak nemam rada, kdyz lidi nemluvi o nicem jinem, nez o tom, co jejich ditko dela nebo nedela...jakoby po detech zivot skoncil...obcas musim trochu krotit Micka, protoze on tyhle tendence ma (chlap!?) :-D Ja vetsinou mezi lidma o Tondovi spis jen odpovidam na otazky...sama tyto hovory nijak nezacinam a i pak je neprodluzuju ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna ja si myslim, ze tyhle vecere holky poradaji i kvuli tomu, aby prave ty, co koji, "vypadli" na hodinku dve z domu, protoze jinak je to k zblazneni-vsak to znas lip nez ja :-) No a potom tedy (budu mluvit za sebe) je ta vecere takova, ze hodinu mlcim a spolecensky se usmivam, sem tam se na neco zeptam nebo neco pronesu Typu - Veramente? Incredibile...poverina...ecc a to je vse. A nenapadne se divam na hodinky a pocitam minuty, az pro me prijede Alfi :-)No, takhle si zabavny vecer nepredstavuji. Nejde o to, ze by me dane tema nezajimalo, ale plati to ve vsech oblastech obecne, ze clovek se ve spolecnosti ruznych lidi nema upinat na jedine sve tema a hovorit o nem bez prestani, to neni dobre..Snazim se mit pochopeni pro pary s detmi, protoze se mi deti libi, mam je rada...Ale jsi jedna z mala vyjimek, co znam a zaroven ocenuji ;-), protoze naopak pary s detmi pro bezdetne moc pochopeni obvykle nemaji :-)) Haha..
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 vidim, ze u teba je vzdy same dobre papanicko :-p aj ked tentokrat to bola vecera niekde inde, ak som dobre pochopila... mnam :-) podobne ako pise @yellowbanna moc sa o detoch nerozpisujem a nerozkecavam, vynimocne s kamaratkami, s ktorymi chodime kocikovat, tam sa vykecame na vsetky detaily :-D ... inak, ty si sa pytala na Lindu, ako sa ma a ja som ti odpovedala len to, ze sa drzi, dufam, ze to nebolo moc nezdvorile.. potom som nad tym tak rozmyslala... inak je strasne kludna a dobrucka :-) ..... ako ste pokrocili s vybavovanim dokumentov, uz mate vsetko na svadbu? prepac, zase mi vypadol vas datum.. :-S kedy sa beriete? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina @yellowbanna jen bych jeste rada dodala, ze absolutne je potreba probirat vse mezi zenami, obzvlast porod, tehotenstvi, materstvi x-) -to samozrejme, aby to nevyznelo spatne. Ale s kamaradkami, duvernejsimi nebo s takovyma, ktere jsou na tom stejne. O to jde. Myslim, ze na pracovni veceri, kde se az tolik intimneji nezname (tedy presneji ne vsechny), se tyto veci zkratka nehodi...jinak jasne, ze bych mela potrebu (nebo budu mit potrebu) povidat si o kazdym usmevu a mrknuti oka meho miminka, to je jasny :-) x-) @rospina vubec to nebylo nezdvorile.. :-D Jsem rada, ze je s Linduskou vse ok a nejsou zadne problemy. A zoubky nebo koliky..? Datum svatby nemame, zatim jsme se nedostali jeste ani na ambasadu. Tedy drive nez za pul roku to zatim nehrozi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@holky ake je u vas pocasie? Ja to nechapem, ale nam kazde poobedie zacne prsat o 14 hod, pravidelne! uz je to snad 7. den! Je teplo, dnes som videla v Salerne na teplomeri 27 st., ale poobede je vzdy skaredo a mna to stve pretoze poobede úrichadza slniecko na balkon...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : Ja si zase myslim,ze kdyz se me tu nekdo zepta,zda jsem Ukrajinka,tak to neni zase az takova urazka, protoze oni berou,ze jsou Ukrajinky hezke (ale bohuzel chude). Kdezto my jsme doma vzdycky pouzivali vyraz: Vypada jako Ukrajinka, jako ze vypada hrozne.... @jennynka5: Ja mam ale oci zelene...;-) To ses mi moc hluboko do oci nedivala ;-) Vcera jsme se videly s Luckou a jeste s dalsi Ceskou a Italkou a bylo to super. Lucka by mohla delat baby sitter Federicovi, je s ni uplne v pohode. Musim vas docist, od vcerejsiho dopoledne mam porad co delat.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 tak ja kdybych sla na takovou vecer, abych vypadla, tak se budu snazit mluvit o cemkoliv jinem, jen ne o detech! :-D prave proto, abych si od toho od vseho trochu odpocinula. Ale ja to mam v tehle oblasti asi trochu jinak ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir no tu mi skor pride, ze ukrajinky beru ako slecny, co rady robia spolocnost po nociach.... my sme tiez doma pouzivali kopec prirovnani, ale teda na ukrajinu nic, len na rumunov, ako napr ze rumuni nemaju cesty, alebo ked sme prisli do hotela a nebol tam fen, ze ci sme v Rumunsku a tak... na Ukrajinu teda nikdy nic :-) a hlavne nemam rada ked niekto zovseobecnuje, akoze taliani podvadzaju a su neverni a rozvedu sa s tebou a nechaju ta s miminom samu... u nas sa toho napr vela nahovori aj na ich ucet...
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko : Dekuji Ti za ty jemne rysy :-D @deia: Ja mam problemy mluvit pred lidmi i po deseti letech. Zvlast kdyz je neznam. To se pak snazim mluvit tak,aby nebyl slyset prizvuk a on je pak jako naschval slyset jeste vic ]-( A kolikrat mi nejdou na jazyk uplne normalni slova,ktera bezne pouzivam. Treba dnes jsem se ptala na tilko pro Fedeho a nemohla jsem si vzpomenout,jak se rekne tilko. A doma,kdyz si nemuzu vzpomenout na nejake slovo,tak misto toho reknu : coso ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@deia : Ja nevim,jak na Sardinii,ale tady celer mame. Uz jsme to tu s holkama jednou resily. V nekterych supermarketech se daji sehnat. A ja bych na dovcu prijela hned. Ted tam nejspis pojedou moji znami z CR. @lejinka : Hlavne se nikdy neuc dialektem mluvit. Me vzdycky ex pritel ze Salerna rikal,at se ho klidne naucim,abych rozumela,ale ze je hrozne osklive,kdyz je hezka holka a ona promluvi dialektem, ze se z ni uplne zkazi ten hezky dojem. A ja jsem si taky ze zacatku v Salernu pripadala jak tatar,kdyz mluvili dialektem,ale pak jsem se nejak dostala mezi uplne jine lidi a tam uz se moc dialektem nemluvilo. Akorat,kdyz prisel do prace nekdo z nejake vesnice a byl uz starsiho data,tak ten neumel moc italsky a to byla fuska. A jak pises o tech Italech, tak je pravda,ze u nas se takove veci rikaji,ale pravda je opacna. Naopak mi prijde, ze prave Ital te jen tak s ditetem nenecha (narozdil od Cecha). Dnes jsem zasla na prefetturu poptat se na to moje obcanstvi. Pani koukla na papir a zkonstatovala, ze po dvou letech bych uz mela mit odpoved, tak napsala sollecito. A mam pry jeste donest Federicuv rodny list a stato di famiglia. Tak jsem zvedava...
Odpovedať
Profilova fotka
@dita Diti, promin, jasne ze mas zelene..ale i takove namodrale, tak snad jsem se te tolik nedotkla :-) Ale nasmala jsem se u Tveho gagu o hlubokem divani do oci :-)) @lejinka no a to je prave ten rozdil mezi nami a nimi, ze ac se u nas rika na Italy tisic vtipu, nenapadne me vpalit kazdemu pritmavlemu chlapikovi ve slunecnich brylich do obliceje : "Ty jses Ital? Haha". Mne se ptaji i lidi rano v autobuse, coz nechapu. Koho to zajima, co jsem, no ne? :-)) @dita presne. Vcera na ty veceri se mi to stalo pred tou kolegyni, cpo jsem ji dele nevidela a prisla jsem si jak trdlo, pritom s holkama v praci uz se mi to nestava. Mimochodem, jak reknes natelnik, tilko-na chlapa?? ;-) @lejinka Leni, ja to vidim sama tady v Bologni (musim tedy vzacne ;-) zapet chvalu na Bolognu-lidi mluvi krasne srozumitelne, jak v TV :-), v tom jsem si tady fakt mohla libovat). Kdyz potkam holku, malinkou-cca 1.5 m, tmavou, s briskem a stehny-proste jiz od pohledu napoletanka (vetsinou me tyto typy nesnasi a velmi okate pomlouvaji svym drahym polovickam, jakmile me spatri-to se vzdycky bavim..) a otevre pusu a zacne chrlit ten jejich prizvuk, tak se mi zjezi chlupy a podle me to fakt degraduje. U nich na jihu v rodnem meste jeste jakz takz ok, ale v Bologni...To je jako kdybych spustila hanacke nareci v Praze ve spolecnosti..jako pest na oko.
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir ked si zacala s tym stato di famiglia, odpocitavate si z dani na konci roka lieky a prehliadky u doktora a take tie veci? Co vsetko sa da odratat a co na to treba? :-) - otazka nie len pre Ditu, ale pre vsetky co sa vas to tyka :-) :-) @ditakir je fakt ze ked vidis nejake pekne dievca a spusti na teba krasnou taliancinou z centro storico di Salerno tak to je fakt udiv... chlapy to fakt nemaju radi...to mas pravdu..
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 dovolim si sa votriet :-o , my teda volame vsetko canottiera, aj zenske aj muzske :-), je to nejako odlisene?
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka jee diky za odpoved, ja jsem doposud pouzivala maglietta senza maniche nebo maglietta con spalline..proste opisuji :-) Tak canottiera hmmm..ja nevim, zda je rozdil, ale ja rikam tilko na zeny a natelnik pro muze. Boh.. @ordinace holky, videla jsem uterni dil dnes rano a bylo mi strasne lido Bely, jak v te lecebne brecela, ta bezmoc..hruza, uplne me to dostalo. Ja si myslim, ze se to totiz muze klidne stat (teoreticky) i v realnem, zivote, ze vam nekdo, kdyz moc moc chce, muze udelat peklo na zemi...brrrr Snad MUDr Wagnerovou dnes vecer potrestaji! :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@dialekt Simo rika, ze kdyz nekdo spusti narecim na cizince, je to mala educazione ;-) Ja se snazim kontrolovat svuj prizvuk i v Praze :-D S kamaradkami stejneho geografickeho puvodu jsme delaly velky nakup v Tescu a oslovil nas chlapek: Holkyyy, vy jste z Moravyyy, ze joooo, ja uz vas poslouchal u chlebiikuuu :-D A pak si od nas nechal poradit, ktery jogurt si ma koupit :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka Simo ma canottiera, ja mam top :-D S danemi nevim, uz to mame zarizene 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko aaa, mas pravdu, ja vlastne taky rikam top :-) Nejak mi to nedoslo.Canotta jsem fakt neznala. Diky holky :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?