Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Koukam na to tady: http://www5.livetv.ru/webplayer.php?t... to jsou nervy..
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna super, blahozelam k tomu vybaveniu obcianstva, takze tonik ma teraz oboje? aj ceske aj talianske? ja som sa prave dnes rozpravala so sefovou zenou a ona mi zacala rozpravat o svoje kamaratke francuzske, ktora ma svojite obcianstvo, tal. aj francuzske, dva pasy a tak, ze si zobrala taliana... ale to sa u nas asi neda, ze? To by som celkom brala, skor ako len talianske.. mate s tym niektora skusenosti? (ze vam tak rusim hokejovu atmosferu)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko ach jo, je to v kelu.. nakonec jsem našla CT24, ale co uz...
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Mne to ve 12. min od konce samo skocilo ze slovenske TV na ceskou, ale bylo to houby platne.. :-. Simo mi 2x volal, jak to jde. Ale stejne jsme dobri, vyhrali jsme vsechny zapasy.
Odpovedať
Profilova fotka
Hezky vikend, holky!
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka zalezi na zemi. Napriklad Ceska republika umoznuje dvojite obcanstvi, ale pokud vim Slovenska ne. Je to tak, ze kdybys chtela italske, musela by ses Slovenskeho vzdat, ne? Mam pocit, ze jsem to slysela v souvislosti s Madary... @sisiko @salsiccia ja videla jen prvni tretinu, to bylo jeste dobry. Pak jsem musela odjet a tatka mi posilal smsky. Jela jsem vyzvednout Micka do sousedniho mesta na nadrazi. Vlak mel zpozdeni, ja nemohla nikde zaparkovat, tak jsem krouzila kolem bloku jako pitomec a do toho mi chodily zoufaly smsky od tatky, jako "4:2 12 min do konce" a pod... :-( ja se nemela koukat na tu prvni tretinu, dokud jsem se nedivala, vyhravali!
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky @yellowbanna dovolila bych se Te uklidnit, co se tyka hokeje ;-) , je to bohuzel velmi typicke pro nase hochy, ze pokazde (tedy skoro pokazde) se dopachti do semifinale a pak nic :-( Tedy jiste to neni Tebou :-D Je to uz dlouho, co nam prinesli nejake vitezstvi a stvou me!!! S chuti bych si na ne zanadavala...ale vim, ze bych tim mnohe jen nastvala, tak nic 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 njn, ale tentokrat to prave vypadalo, ze se nepachti, ale jedou, tak proto...jinak mi to zas az tak zily netrha, ale tesila jsem se, ze se v nedeli kouknu na finale, kdyz uz mi sisiko poslala ten link :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, az ted jsem si docetla nejake prispevky a vidim poznamku k mymu menu :-) Udelaly jste mi radost. Vecu mam zitra, ale predvarila jsem si dnes polevku, na plotne vre gulas-sakrys, to to ale trva, nez to hovezi zmekne...uz to varim 2 hod a jeste to chce-mate nejakou zkusenost, jak dlouho to varite? A jinak k tem jablkum s vanilk.kremem-to mi nadiktovala segra z kucharky Brabec, prave jsem pripravila krem a je proste pohadkovy!!!Mnam mnam. Prakticky krem je takto: 3 zloutky utreme s 8 dkg piskoveho cukru a 0.5 dkg skrobove moucky, vyloupneme zrnicka z1/2 vanilkoveho lusku (ten jsem si koupila poprve, sehnala jsem ho v CR v Penny za super cenu, tak jsem ho vzala). Dame varit 4 dcl mleka se zrnicky z 2.poloviny vanilk.lusku a pomalu prilevame varici mleko k utrenym zloutkum za staleho michani. Az je to vse, dame smes na mirny ohen a michame, dokud neprivedeme k varu a smes nezhoustne. Prepasirujeme pres sito a prelivame tim jablka - bud teplym, nebo studenym kremem. Priprava kremu zni slozite, ale trva to max.15 min. Ta jablka se v celku oloupou a vykroji se jadernik, dusi se v cukrove vode s citr.kurou, az jsou mekka, posadi se na kulatou susenku a preliji vanilk.kremem. Tuto cast absolovuji az zitra, pak dam vedet, jake to bylo ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@holky diky vsem moc za gratulace! ;-) ta prace neni z profesionalniho hlediska zadna vyhra.. penez malo, zadna perla do CV z toho nebude a ani nemam moznost nikam postoupit, ale na druhe strane jsem rada, ze mam vcelku "normalni" misto a nejsem nucena jit nekam surovat podlahy. a casem se uvidi... @oky smlouvu mam "a progetto", jak jsem psala. prislibili, ze pokud se osvedcim, z toho muzem po par mesicich udelat zamestnanecky pomer. no znam italske sliby a beru to s rezervou :-D ale prozatim mi to az tak nevadi, nechavam si cesky ZL, takze platim vsechny odvody v CR (mam v jednani zadost pres socialku, aby mi nedelali problemy, snad to klapne).. @jennynka5 mas doma kristalovou kouli nebo jaks to vedela s tim kvetnem?? musim rict, ze ses trefila, po dlouhem obdobi snazeni jsem presne v poslednich dubnovych dnech dostala 3 pracovni nabidky 8-) @lejinka ano, v kanclu mam net.. jen ted zkraje nechci moc prudit a zevlovat na siti misto, abych vyvijela pracovni aktivitu. ale casem se jiste "polepsim" ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
mimochodem, neco pro zasmani: Italove samozrejme nepekne potvori moje prijmeni, kolikrat jsem z toho otravena a rikam si, ze bych radsi mela jmeno italske. no dneska jsem nahodou u vchodu koukala na zvonky sousedniho domu a uvedomila jsem si, ze taky muze byt i hur... bydli tam totiz pan "Stefano Opice". :-D tezko rict, ktera verze vyslovnosti (ceska nebo italska) by v Cesku mela vetsi uspech :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna : Tak jsem mela vcera stejnou reakci jako Ty. Ani jeden zapas jsem nevidela a pokazde vyhrali. Vcera jsem se koukala az do konce druhe tretiny a prohravali,tak jsem si rikala,ze jsem se snad radsi nemela divat.;-( To je super, ze jste se s Veronikou videly a ze jste si padly do oka :-) @lejinka: Je to tyden,co nastoupila nova kolegyne. Je o par let mladsi a docela si rozumime. Ja se za ni obcas stavim a pak si popovidame a zatim to funguje :-) V praci to je docela dobre, nekdy jsou dost slabe dny,tak na me pada splin,ale pak se to zase zlepsi a jsem spokojena. :-) Co se tyce obcanstvi,tak ja mam zazadano o italske obcasntvi,ale asi mi ho nechteji dat,protoze uz to je pres dva roky a nemam zadne zpravy ;-) Ale nijak zvlast mi na tom nezalezi, spis jsem to chtela kvuli ceste do Kanady,abych nemusela mit vizum,ale stejne asi nebudou penizky na letenky,tak je to jedno ;-) Jak pise Yellowbanna, my muzeme mit dve obcanstvi,ale nevim,jak je to na Slovensku....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@reys : :-D To si delas srandu! To jsem jeste neslysela.:-D
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir @yellow no ja sa na to budem musiet asi spytat, i ked este neviem kde:)... pretoze mamina je ceska a ja som mohla mat aj ceske ocianstvo, takze si myslim ze to dvojite je povolene aj u nas, ale viem, ze tam boli dake podmienky na roky, v kt. dieta muselo byt narodene, tak preto sa obavam, ze u nas sa to tyka asi len deti, tak ako moje budu mat moznost mat oboje.... :-S @Opice je super :-) :-) tak v tomto pripade by som si urcite nechavala moje slovenske :-D inak ked som robila v Kalabrii tak som sa stretavala so strasne divnymi priazviskami, ako napr. Acquafredda, Beviacqua alebo Aragione atd, a prave stym Aragione sa mi stala super prihoda, kedze toto bola moja prva skusenost na recepcii a nevedela som ani nejako uzasne taliansky, druhy rocnik na VS, vsetci hostia z Neapole, takze moja taliancina mi tam nesluzila na nic, tomu dialektu sa proste nedalo porozumiet.. taliansky mi zase nerozumeli oni..... nedajboze som pouzila "LEI", to na mna kukali ze o kom hovorim, "Lei chi?".... no a ako oni zvyknu setrit slovom pride jeden chlapik na recepciu a bez pozdravu, bez slova vyhrkne: "Francesco ha ragione".... ja som nevedla co povedat, Francesco bol nas nocny straznik a netusila som, o com sa bavili a v com ma pravdu a co sa stalo... ostala som prekvapena a povedala som len ze: "Non lo so..." No a tento chudak na mna pozera a upresnuje, ze sa teda vola Francesco Aragione a ze sa prisiel ubytovat... No proste.... lenze keby tu ti ludia hovorili viac, mozno by sa medzi sebou aj sami rozumeli, ved taketo priezvisko... Alebo vcera dojde corriere (co som pochopila len z jeho oblecenia) na recepciu a bez buona sera alebo buon giorno sa na mna kuka a vyhrkne: "Mail boxes" predpoklada ze cely svet pozna mail boxes a este k tomu som netusila co prisiel robit, pretoze kolegyna mi nenchala ziadny odkaz, ze ma prist kurier, takze to zas bolo ako vytahovat to z deky...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka :-D :-D :-D Francesco ha ragione! :-D :-D super!! :-) @reys :-D radsi snad ani nekomentovat...tenhle pan by se do Cech opravdu prestehovat nemohl :-D @lejinka: Giro d'Italia prave miri do Tropey!! Pry ted projeli Nocerou. A my to prosvihli. Mickovi volal kamarad, ze byli na obede v jedne restauraci, co je hned u silnice a pry je cisnik posilal pryc, aby se vubec dostali domu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna jeeeeee, fakt? a ja som v praci.... skoda... akurat ked som prisla sa ma pytal jeden chlapik ze kde mame tv miestnost, takze preto :).. chcel si kuknut tropeu :)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir diti a ty budes mat teraz dvojite obcianstvo ci ako si to riesila? nejako im to dlho trva.. inak som sa docitala ze SR povoluje dvojite obcianstvo, ak to umoznuju predpisy inej krajiny. Takze by s tym nemal byt problem myslim..
Odpovedať
@yizheng ach jo, nemas to vubec jednoduche ... drzim palecky ... @hokejSeSvedama ja videla jen dve tretiny, pak jsem musela na kurz (to jsem se pri tech vsech sms, ktere mi chodily na tema hokej straaaaaasne soustredila :-D) ... a mrzi me, ze nevyhrali ... tolik vyher a jenom jedna prohra a tak nas to posune dolu ... ale zase musim uznat, ze Svedi hrali lip, no ... Ale dneska chcu urco divat a budu fandit :-) @yellowbanna to jsem si nemyslela, ze se mimcum tyto doklady muzou vyrizovat i dyl jak za rok ... ja myslale, ze se musi frcet do Milana do nejakych par mesicu ... A gratuluju ke zdolanemu Milanu :-) ... @jennynka5 nechala jsem se inspirovat: v sobotu byl okurkovy salatek - mnaaaam :-D x-) ... A ta kucharka Vrabce, o ktere pises, je uplne genialni! Ja ji hledala roky po ruznych antikvariatech, v ruznych mestech a nebylo mozne. Vsichni ji chteji a kdo ji ma tak neda z rukou :-D ... nakonec jsem ji dostala k tricetinam - uplne nejlepsi darek x-) Jen jsem si musela nechat udelat vazbu ;-) A jak dopadla hostina? ;-) @reys to prijmeni je super :-D a Francesco @lejinky je taky super :-D .... Ja kdysi videla, ze se jeden jmenuje Natele Rosso :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : Jestli mi to italske daji, tak budu mit dvoji. Zatim po tom nepatram,ale koncem roku se asi pujdu zeptat,jak to se mnou vypada. A Francesco Aragione je super :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Vcera jsem mela v praci pekny frmol. Mame tu ted dva dny fieru Balconi fioriti a tak chodilo dost lidi a ja prodala dost bot. Kevsemu bylo pekne vedro a ja byla pekne zpocena. Ted se nam to tu zatahuje a za chvili asi zacne prset :-(
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak Cinque Terre su naozaj krasne, ako ste hovorili. na FB najdete zopar foteciek. je tam aj fotka so svadobnou ozdobou na mole, boli tam dve svadby a svadobni hostia sli na hostinu lodou :-) pocasie nadherne, prijemnych 23 stupnov, napriek tomu vela ludi na plazi a niekto sa uz aj kupal... sentiero dell'amore romanticke, salsiccia, urcite sa tes na tu krasu :-) ....no az na pani na stanici, ktora nam nechcela dat kluc od vytahu kvoli kocaru, vraj vytah je len per disabili, tak sme kocar museli niest hore poriadne strmymi schodmi :-| @lejinka na ambasade v rime mi potvrdili, ze mame narok na dve obcianstva, teda vlastne je to tym, ze sme tu vydate. v opacnom pripade (napriklad ak si tu len za pracou) sa povolenie dvojiteho obcianstva na to nevztahuje. aj Linda, narodena v IT, moze mat dve obcianstva, teda zaroven aj slovenske, a nemusi mat na slovensku nahlaseny ziadny pobyt. vydanim slovenskeho rodneho listu sa automaticky stava slovenskym obcanom. uz mam jej rodny list apostilovany a prelozeny, v lete ju necham len zapisat na matrike na SK, a poziadam o slovensky rodny list...a tot vsjo.. :-) @ditakir neboj, obcianstvo ti daju :-) na comune mi potvedali,ze mozem poziadat o tal. obcianstvo najskor dva roky po sobasi a vsetko to trva asi tak tri roky, takze este aspon rok pockaj, ak sa oni neozvu skor... @reys to si ma rozosmiala s tym priezviskom, pocula som vselijake, ale toto je fakt dobre :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Mala technicka otazka, ako spravim link na hocijake slovicko v texte, vidim, ze to dost pouzivate, ja viem maximalne kliknut na "odpovedz", dik :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia to som ti este chcela napisat, kedze idete na ten vylet...zacali sme v Riomaggiore a sli sme do Manarola. Odtial sme sli uz len kusok smerom Corniglia a potom bola ta cesticka zatvorena kvoli zosuvu skal..aj tak bola ta cesticka uz dost uzka, takze s kocarom by sme uz dalej asi aj tak nesli... ale bola to nadhera, cajky sedeli pred nami na muriku a nebali sa... su tam aj vlaciky, da sa tam do vsetkych krajiniek rychlo dostat, ale my sme nimi nesli. a cestou spat sme sa stavili v Porto Venere, kde maju krasne molo. stretli sme vela milych americanov, je ich tam cele hufy, Linda sa stala takou ich atrakciou :-D .... poradili nam, kde najdeme vytah (ktorym sme nakoniec nesli :-D , ako som pisala), a ked som kojila malu na lavicke, prisadla si jedna mila starsia pani z Californie,ktora sa uplne rozrecnila, bolo to fakt mile :-) co sa tyka restik, neviem ti odporucit nic, vsetko je v uzkych ulickach a dost natesno, s kocarom sme tam ani nesli, obedovali sme v jednom malom, dost schovanom bare, ale bol vyhlad na more a dost velky klud...urcite potom napis, ako sa ti pacilo :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina staci @ a hned za to to slovo bez mezery:-) @hokej tak mame bronz :-) Dneska jsem videla tretiny dve a byl to mazec. Pak jsme zase sli pryc. Ale skoda, ze jsem nevidela i tu treti - 7:4 Rusum v souboji o treti misto je parada :-) Jinak to byl fakt pech - my vlastne ze vsech zapasu, co jsme hrali, prohrali jen jeden jediny :-( Ale v blbou chvili... @oky ja mysilm, ze na to neni casovy limit. Jeste jsem se ptala te pani na konzulatu (byla moc mila, i kdyz jsme tam dorazili 20 min pred konce urednich hodin a papirovani bylo fakt dost), jestli podle ni k necemu je, delat Tonikovi cesky pas, kdyz ma italsky. A ona, ze ne, ze snad jedine jestli s nim litam sama bez manzela, ze by se mi mohlo stat, ze me zastavi na hranicich a budou chtit videt manzeluv souhlas, ze muze dite se mnou vycestovat. Pry uz se to stalo. Kdyby mel Tonda cesky pas, pak je to v pohode. Ale ja mam prijimeni stejne jako Tonik, takze by to melo byt v bez problemu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsem vas docetla a s tim obcanstvim-ja take chci mit dve, az se vezmeme a @dita je to vyhodny pro USA, ja uz jsem si nechala udelat takovy ten biometricky pas v CR, takze uz nepotrebuji ani jako obcan CR vizum :-) Tedy je to jen takovy on-line formular. A ja ani nevedela, ze jsi chtela jet do Canady, mas tam myslim kamaradku? Je, to by bylo hezke, ne? A kdy a na jak dlouho byste jeli? A cela rodinka? @oky ja jsem nakonec na hostinu neudelala jedine z toho vyctu-okurkovy salat :-)) Ale zboznuji ho. Jinak jsem netusila, ze ten Vrabec je takova vzacnost, jako fakt? Tak az ted pojedu do CR, musim do nej nahlidnout, kdyz mi to tak vychvbalujes :-)) ALe slysela jsem nektere recepty a jsou fakt excelentni-rekla bych takova ta klasicka cerstva ceska kuchyne z dob minulych, ktera uz se bohuzel dnes nenosi, ale rozhodne se mi libi vic, nez ta dnesni...grilovaci koreni, syr, sunka a horcice do veprove panenky a zapect se smetanou ci slaninou-HRUZA, jsem na tento recept z Prostreno uz alergicka, nesnesu to :-)) Ostatni neznaji jine recepty nebo jako co? Tak to bylo trosicku mimo tema @Prostreno, ale jinak se mi sobotni hostina fakt vydarila, hostum chutnalo, dokonce se mi podarili hrnkove knedliky, ikdyz italsky rohlik je tak odlisny od ceskeho a mela jsem par komplikaci :-N Gulas jim moc chutnal, cibulovy kolac si pridali, a to pecene jablko nakonec dle Vrabce-holky, to bylo tak dobre-ten vanilkovy krem, jen bych dala mene cukru, bylo to fakt sladke. Ale fakt klobouk dolu pred timto receptem. @hokej mam aspon velkou radost, ze jsme porazili Rusaky!!! Jupiiiii, aspon neco.
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna : Ja taky videla jen prvni dve tretiny! Sli jsme pak na oslavu narozenin Federicova kamarada-2 roky. ALe byla jsem rada,ze jsme aspon v yhravali. Docela jsem se divila,ze se na to se mnou Cri dival a musela jsem se smat,jak tomu rozumel, porad jim radil :-D Federico ma jen italsky pas. A ja cesky. V tom italskem je napsane moje jmeno a Cristianovo a ze Fede musi cestovat za doprovodu aspon jednoho z nas. Uz jsme na to cestovali mnohokrat a nikdy jsem problemy nemela. @rospina: Ja o obcanstvi zadala necely rok po svatbe. Mohla jsem o nej pozadat 6 mesicu po svatbe,ale nevim,zda se ted menila pravidla. Tenkrat bylo na internetu napsano,ze by mi meli dat vedet do dvou let. Tak nevim. Ale tak za mesic se tam pujdu zeptat ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : Ja mam taky ten biometricky pas,ale pro Kanadu to nestaci :-( Ja tam mam kamaradku, tak bychom se za ni chteli jet podivat. My u ni muzeme bydlet,tak by to bylo super. AKorat ted premyslim,ze pokud mi daji i to italske obcanstvi, tak si budu muset zmenit i prijmeni na rodne a tim padem i pas a to s tim bude zase silene litani a dopadne to tak,ze to do te Kanady zase nezvladnu....
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Ten navrat k rodnemu prijmeni je na 100%? :-( Do Kanady ani USA se nechystame, ale vadi mi, ze tady nemuzu bez it. obcanstvi volit.. Nechci zpatky rodne prijmeni, sakrys. Vcera jsem sla se Simem k volbam, abych nakoukla do skoly, kterou vidim z okna a ocihla ji. Zvenku je nic moc, ale uvnitr vypada jak veznice :-p Steny a stropy ma z materialu (nevim, jak se to jmenuje, je to sede), ktery podle me neni finalni, ale pry se to tak dela z financnich duvodu. Pak me soklo, ze ve volebnich mistnostech nemaji lidi rozdelene podle abecedy jak u nas, ale na Femine a Maschi - vecna to separace :-S @hokej O prvni tretinu jsem prisla, protoze se mi vsechno sekalo, pak jsme na zapas koukali ve svedske (!) TV, ale aspon to jelo v kuse. Simo se mnou fandil o 106 a naucil se ruzne povzbuzovat (ma fakt uzasnou pamet), byla to prca :-D Na zaver mi zazpival nasi hymnu 8-) Rusy jsme proste museli porazit ;-) A Svedum to natreli Finove :-) O vikendu jsme byli s kamarady v agroturismu, byla to parada :-) Jsem na prirode zavisla :-) Meli tam i ping pong, fotbalek a lehatka, odjizdeli jsme az po 21h :-D A v patre nad nami se slavila svatba. Zajimave ovsem bylo, ze po 18h zacali odchazet prvni hoste, pak zmizeli muzikanti a v 19h se rozprchli ostatni. Trosku kratka oslava, ze? :-. @KucharkaVrabec: o neco jsem asi prisla, vubec neznam :-) Uz mi rasi kopretiny, juchuuuchuuu!! :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko : Co se tyce prijmeni,tak asi ano. Tenkrat me na to pani na urade upozornovala. A to jeste doufam,ze mi to aspon zustane s tim-ova a nebudou kopirovat prijmeni po otci, to by pro me byla v Italii tragedie ;-) Ja si myslim,ze volit bys mohla i bez toho obcanstvi. Me po tom,co jsem si tu udelala trvaly pobyt, prisel papir, zda chci volit, at to vyplnim a poslu,ale ja v te dobe zrovna rodila,tak jsem mela jine starosti a od te doby jsem se o to nezajimala.
Odpovedať
Profilova fotka
@hokej ja koukala na CT4, sice se to sekalo, ale s komentarem z Radiozurnalu a online zpravodajstvim na iDnes se to schizofrenicky dalo:-D Mick se se mnou nedival, v te dobe zrovna hral Juventus. Krome toho ho hokej nebere, no nikdo neni dokonaly :-D @jennynka5 kucharka Vrabec - neni to takova ta hodne tlusta? Neco takoveho maji nasi doma v salatovem vydani, ale jestli je to Vrabec, to netusim. V cervnu se mrknu. @obcanstvi mne to nijak nelaka. Volit tady nehodlam, to uz se spis dokopu k vyrizeni volicskeho prukazu, abych volila pro CR. Rozhodne se nehodlam vracet k rodnemu prijimeni. USA a Kanada - no v Kanade mame dva hodne dobre kamarady z Irska, ale zatim se tam rozhodne nechystame. Az to bude, treba uz viza nebudou potreba ;-) @ditakir mas pravdu, ze Tonik ma v pase taky nase jmena, takze je to v pohode, nebudu to vubec resit.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?