Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir pobavila som sa na citani :) tak mu treba :-D @reys nechces fakt prist pracovat k nam? :-) @salsiccia super! Pekneee, a ako to odraza farby, pekna duha... @jennynka5 NAPOLI UDINESE :-D 20.45 Ja idem tiez domov, ale az 29.aprila, ideme autickom, tak som zvedava, ked sa stratime niekde na pol ceste, tak vam zavolam a prideme na navstevu :D Inak tatino mi vravel v piatok, ze je u nas 7 stupnov, tak ja tiez neviem, ci brat zimnu bundu alebo co... min tyzden bolo 25 ci 27 ci kolko a teraz 7... to su zas tie nase extremy
Odpovedať
Profilova fotka
yellowbanna: Toto by Te mohlo zajimat ;-) http://www.cpzp.cz/clanek/1468-0-Mame... Ne teda ted,ale treba za ten rok. Ja ted hledam rady, protoze Fede najednou od te doby,co oslavil 2 roky,zacal byt pekne vztekly. Tak me ty clanky docela uklidnily,protoze je to pry normalni. Ja mela strach,jestli nedelame neco spatne a jestli se nam ten hodny a poslusny chlapecek nezmenil ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka no ani mi nemluv, sla bych k vam hned.. uz me ty radoby pohovory pekne nebavi. v patek jsem opet jela hodinu a pul tam, baba se me zeptala obligatni 3 otazky (odkud jsem, kolik mi je a proc jsem v Italii.. po tom ji, mimochodem, nic neni, ze) a za 2 minuty jsem byla uz na ceste domu. chapu, ze chteji videt nazivo, s kym maji tu cest, ale aspon by se mohli namahat vzbudit zdani minimalniho zajmu.. clovek si pripada, ze si z nej delaji srandu. jinak holky, diky moc vam vsem za podporu! @salsiccia ten lustr vypada fakt sympaticky! ja jsem si ho take coby "vzducholod" predstavovala jinak, ale musim rict, ze me mile prekvapil ;-) @jennynka5 mas muj obdiv, ze Te bavi priprava ryb a podobneho.. ja uz se prekonala a zvladam manipulaci s masem, ale morske potvory prozatim prece jen sleduju radeji zpovzdali :-D @rospina to je fajn, ze mate moznost malou aspon na chvilku nechat tchanovcum.. prave vcera jsme byli na veceri se znamymi, co maji 3,5letou holcicku a bohuzel ani jedny prarodice ci pribuzne blizko, takze pokud chteji ven, museji ji vzdy brat s sebou. ne, ze by to nekomu v restauracich vadilo, ale je mi ji lito, kdyz vidim, jak se chudak decko - v tu dobu uz radne unavene - nudi (a nasledne zacne zlobit a upozornovat na sebe vsemi prostredky, pochopitelne..)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, tak jsme dnes podruhe (oficialne neboli s "mistni" rodinou) oslavili Tonikovy narozeniny :-) Nakonec to bylo docela fajn :-) Jeste nas ceka jedna oslava za tyden dole v Kalabrii...jen aby si pak Tonda nemyslel, ze se narozeniny slavi na trikrat! :-D @ditakir: diky za tip... tusim, ze se bude hodit ;-) uz jsem hodne slysela o dvouletem obdobi vzdoru a mam z nej dost hruzu...Tondulova berani hlava se projevuje uz ted, i kdyz zatim je to sranda...nechci to videt pak ! @rospina to zni hezky, ze jste si tak vysli, to bych potrebovala jako sul! Ale tady nema kdo hlidat... taky jsem zvedava na nejake dalsi fotecky, jak vam ta vase princeznicka roste :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna: Nevim,zda-li to byla nahoda, ale vcera vecer jsem se snazila aplikovat to,co jsem s docetla v tom clanku a pomerne to fungovalo. Vecer jsme stravili temer v objeti na gauci, sledujic Afery (Cri sel na nejakou "politickou" akci, tak jsem hned prepnula na ceske programy) a dnes rano me Fede objimal a pusinkoval,chtel zacit delat sceny pri prebalovani,ale ja ho "ukecala" a probehlo to vse v klidu, tak uvidime,jak to bude dal. Taky se tam u nej ta "beranci" povaha projevuje....;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng s tím bytem to je super zpráva, a je jen logické, že si na něj manžel nebude dělat žádné nároky, ne? to by ještě scházelo, hlavně si to pořádně ohlídej, vím, že ti to možná říkají všichni a když mě takové věci někdo připomíná, tak si říkám, nejsem malá, ale je to fakt důležitý, ale to víš dobře :) @rospina máš štěstí, že máš hlídání a že ti malá u hlídačů vydrží, nemáš s tím sama problém jí nechat s někým bez tvé přítomnosti? je jen doře, jestli nee, já mám takové superochranářské tendence, takže jestli tohle zvládnu, tak to bude fakt úspěch... @reys :) díky. já jsem vůbec šikovná něco popisovat... @lejinka kuju :) @ sisiko převezla docela dobře, v příručním zavazadle, ono se to celé vlezlo do půlkoule, která je plastová (tvrdá) a vůbec to nezabralo moc místa a nebylo to extrémně těžké, takhle se to prověsilo až po rozbalení :) dneska jsem v Padově, šéf je tu na služební cestě, tak mě vzal s sebou, sedím v hotelu a chytám síť na recepci, mezitím finguju práci. za normálních okolností by mi ta snídaně, co jsem spořádala, vystačila do večeře, ale v jiných okolnostech budu mít za chvíli hlad :) a to tam ještě napsali: la colazione non é da asporto :-D to asi mají zkušenosti
Odpovedať
Profilova fotka
@reys to s tou prací to je fakt pitomý, ale nevěš hlavu, hlavní je, že nejsi na tom něco najít závislá, ne? já mám s hledáním práce zkušeností málo, ale vím, že se mi to, co popisuješ dělo i Česku v jednu dobu, kdy jsem něco hledala (naštěstí jsem právě nemusela, jen jsem hledala, co kdyby náhodou něco zajímavýho přišlo) a bylo to samozřejmě dost ubíjející, přišla jsem si hrozně, ale to není tak, že je člověk hroznej, je to prostě jen to, co oni hledají a co ty hledáš, určitě se někdy sejdete a klapne to!
Odpovedať
@yizheng ty jo! Ty si sikulka! Jsem strasne rada, ze se ted kolem tebe kupi i prijemne veci ;-) @rospina mate fakt strasne hodne tchanovce, kdyz vam hlidaji Lindu :-) Uplne zavidim, ze je mate tak blizko :-) ... @jennynka a nechces prispet nejakym vyzkousenym receptem na morske plody? :-D Ja zvladam jen ryby (treba oratu a tak - ale hodne jednoduche veci) ... pak vongole (ve spagetach) ... a to je asi vse ... tchynku mam daleko ... ale rada bych zkusila treba chobotnicu nebo tu sepii ... :-D ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky simo udělal jednou salát z chobotnice, to ti bylo tak dobrý, bylo to strašně zvláštní (musela jsem si na tu chuť zvykat), ale dobrý. jestli chceš, nechám ti sepsat recept jinak sépie, ty malý bílý, mi chutnají jen tak na pánvi, olej a citrón, jiný sépie jsem nejedla. a pak mi chutnaj ty růžový potvory, co se jim musí sloupnout krunýřek,ulomit tykadla i s hlavou a nejlépe i vyndat hovínka, to je teda vopruz, ale jsou dobrý (ty potvory, ne ty hovínka) :) teda doufám, že tu není někdo extrémně citlivý a po obědě :)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia : A pro koho vlastne pracujes? Ja myslela,ze jsi neco jako na volne noze a ze obcas delas nejake preklady. Me jednou jedna prodavacka v rybarne poradila mazzancole obalit v pancette, napichat jako spiz a dat na 15 minut do trouby, to byla dobrota. Ja mam vubec hrozne rada tyhle morsky potvory,ale taky to s nima moc neumim :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir ty moje růžový byly taky mazzancole :) ale sama bych si nevzpomněla. jo, já jsem na volné noze, muž je tu na dva dny pracovně, tak mě vzal s sebou, já tu pracuju na svém překladu :) a to moje "fingování" práce je, že pracuju a mezitím se rozptyluju na netu :)
Odpovedať
Profilova fotka
tak podla toho co pocujem od inych mamiciek a co tu pisete si naozaj zacinam vazit, ze mame svokrovcov tak blizko... odkedy sa mala narodila su tu kazdy den, okrem soboty, to ich zase ideme navstivit my :-D linda si zvykla na nich a ked sme vecer von, sa necha uspat od babky, nema zatial s tym problem... tu je nachvilocku nazivo.. ;-) http://www.youtube.com/watch?v=y3yhL2...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@rospina teda to je fakt krásný miminko! teda ta paní do ní pěkně žďuchla, ale rozdejchala to :) jak panenka tam je v tom kočárku
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina hlidani zavidim, ale nevim nevim, jestli bych zvladla mit doma tchyni kazdy den ;-) Linda je moc krasne miminko, jeste tak kdyby na ni pani chtela prestat sislat :-D Ale moc ji to tam slusi a tobe taky! Meli jste to pekne nachystane, jdu zkusit najit, jestli mam nekde fotku Tonikova krestniho dortu :-) @ditakir opravdu to funguje? Asi si to vytisknu a zalozim, vsichni mi rikaji, jaky ja jsem klidas, ale kdyz Tonda rve jen, aby si neco vymrcel, tak to me opravdu nadzvedava ze zidle, takze az bude v obdobi vzdoru, to bude boj!! Tento tyden se chystam, ze ho ostriham, uz ma tu ofinu hrozne dlouhou a tezkou, jak nema zadny tvar...chci mu to trochu provzdusnit ;-) Teoreticky to v hlave zvladnute mam, tak ted jen ta praxe, pak vam sem hodim fotku, chudacek, snad nebude muset nosit klobouk nez mu to odroste :-D Jinak obdivuji vsechny kdo nejen jedi, ale dokonce i pripravuji morske potvory, ja na to nemam zaludek...nechutnaji mi, parkrat jsem to sice ze spolecenskych duvodu musela zvladnout, ale vyhybam se tomu jako cert krizi... frutti di mare e funghi - nic pro me!! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia tie tvoje popisy :-) :-) : to ruzove, comu ulamuju tykadla a hlavu a vyberaju hovienka... :-) :-) ja som tiez pochopila ze ta sef zobral na sluzobnu cestu, manzela volas sef?:) Ja mam tiez rada kalamare, ale aj sepie cele, ked su plnene este lepsie :) @rospina aj ja si kuknem video, hned ako sefko odide, aby sa tu na mna nepozeral, ze co to tu kukam :-D :-D @yellowbanna jj, frutti di mare a funghi, vsetko slizke :-D :-D to znam, tiez som tym presla, vsetko som skusila, teda okrem musli, to fakt nedavam, ale zvysok sa na, lenze mne to vsetko choti nejak rovnako, akoze je to Ok, ale nevyhladavam to a ani nevarim... nastastie ani Nello nie je na frutti di mare..
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka s tím, že to všechno chutná podobně, to máš pravdu, ale je to (aspon podle mě) tím, že na to nejsem zvyklá. jinak svému muži (není jím ze zákona, toho nevím, jestli já se dočkám, ale to je na jinou debatu :) ) šéf neříkám, to mě jen tak napadlo dneska :)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia tiez si myslim ze je to o zvyku... ale ako to tu tak popisujete tak by som si aj ja dala nejaky dobry recept :) ale napr na tie sepie... musle ee =-) alebo chobotnicu ;-( ja tie chapadla proste nedokazem dostat do ust... mozno ked vyrastiem ma to prejde :-o :-o :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia : No tak Ty jsi nas takhle zmatla ;-) @yellowbanna: Nevim,zda to funguje a nebo to byla jen nahoda, ale i dneska je s nim dobre porizeni ;-) Tak uvidime,zda to bude fungovat i nadale. @rospina: Pujdu se podivat na to video. Dnes jsem byla v parku a hned se tak ke me pridala jedna maminka a mela vylozene chut komunikovat. Tak jsem si vzpomnela na to,jak jsme se tady o tom jednou bavily,ze ty maminky nejak zapominaji na rasove rozdily (i kdyz ja na prvni pohled nevypadam jako cizinka, tak matu). Ale stejne jsem si vsimla,ze uz davno neplati,ze Ital nebo Italka musi byt tmavi, ja kolkrat vidim tak svetle lidi,ze ja proti nim vypadam jak cistokrevna Italka ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka ten salát z chobotnice byl bez chapadel, teda ona byla nakrájená a bylo to moc dobré, ale je fakt, že s tím byla šílená piplačka, ale to si vychutnal Simo @ditakir matu tělem ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina: Tak Linduska je fakt nadherna. Hned bych si taky nejakou takovou holcicku poridila ;-) No vazne, ja ted v posledni dobe vidim same hezke holcicky ( v parku mam jednu krasnou vyhlidnutou ;-) ) a tak si rikam,ze bych jeste holcicku docela dost rada.:-)
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, ted uplne mimo. Nevidely jste zpravy,jak v Praze spadl autobus do potoka? Ridic mrtvy a 13 zranenych. To je hruza.
Odpovedať
Profilova fotka
@reys mrzi ma to s tym pohovorom, ktory tak dopadol. drzim palce, aby sa ti skoro naskytlo nieco normalne... ozaj, a katari sa tu uz dlho neozvala, si s nou v kontakte? ako sa ma? @ditakir dita, tak do toho ;-) urcite vsetky uvitame dalsie dievcatko.. :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys tak taketo pohovory priam milujem, ja s tym mam tiez skusenosti, ma volali aj tu v Salerne a nakoniec sa ma len spytali, ci si s nimi nechcem otvorit realitnu kancelariu s domami na Slovensku... Casto ma volali len kvoli tomu, ze videli Slovensko a mysleli si, ze im donesiem so sebou celu republiku a daju im zarobit... Vela stastia! najdu sa aj normalny, neboj... a tebe by sa pacilo robit v hotely? ja mam mozno este kontakt na jedneho riaditela, ma par hotelov v Rime a zauca si ludi dopredu, ked niekto odpadne tak nastupis ty.. pride mi to fajn system.. Inak @holky... od piatka dalsia nova kolegyna na zaucanie ... asi si kupim diktafon a budem im to len pustat...
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina linduska je fakt pekna, ake pekne ocicka... (odisiel sef tak som mohla skusknut ;-) )
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna dakujem, ono tie denne navstevy svokrovcov maju vyhody aj nevyhody.... ale celkom som si zvykla, vela na vyber nemam, tak sa snazim z toho vytiahnut to pozitivne. nasla si tu Tonikovu tortu? :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka dik, az teraz som si vsimla tvoj prispevok...ako v praci? ako to, ze zaucas novu kolegynu, mate malo personalu?...
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina ale vkuse niekto odchadza a ked uz niekoho zaucime tak odide aj ten, teraz som zaucala jednu extra lavu, povedala som to sefovi, ten sa s nou porozpraval, ze mamy aky ten standart di apprendimento a dnes uz neprisla.. takze v piatok bude uz tretia v poradi... a je nas malo, no... okrem toho ja idem domov 29 teho :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka teď mi došlo, že mi ten tvůj nekonečný příběh připomíná mou bývalou práci, to byla naprostá personální krize... bylo nás málo a pořád někdo chodil nový a pořád se to nedařilo a bylo to na bednu :-| tak snad se ti konečně podaří tam ulovit někoho dobrého
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak se tu za mnou v praci stavila slovenska kamaradka,ta, co misto me nastupuje do hotelu a jen tak mezi reci vyslo na povrch, ze do hotelu vzali na bar jednoho Slovaka. Tak ji rikam jmeno a ona ze jo. Byl to kluk,ktery tady studuje,seznamili jsme se pres FB,on me prosil,zda nevim o nejake praci pro nej a pro pritelkyni, tak jsem mu domluvila pohovor v hotelu. Mel mi dat vedet,jak to dopadlo a neozval se,tak jsem si myslela,ze to nedopadlo a ted jsem se dozvedela,ze uz mesic pracuje. Sakra, to mohl napsat jeden radek,ze to dopadlo dobre a ze mi dekuje,ne? Fakt me to docela mrzi :-| @yellowbanna : cetla jsem ted,ze chlapi,co maji vrchni vicka, ktera smeruji dolu, jsou verni, tak jsem koukala na Micka, ze muzes byt klidna ;-) A ja snad taky ;-) Jinak vcera vecer mel Fede zachvat vzteku, byl nevyspaly,protoze odpoledne nespal, tak jsem se snazila ho uklidnit objetim,jak radili na jedne diskuzi a melo to uplne opacny efekt. Nastvala jsem ho jeste vic. A k tomu rikal: "No mamma". Mluvit jeste neumi,ale tato dve slova mu jdou vyborne ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir únava je pes, sama jsem neskutečně protivná, když mám hlad nebo jsem unavená, co chudák dítě. ale jak tě tu čtu, tak to máš v hlavě docela dost srovnané, že jako je ti jasné, že ke to normálka a musíš se snažit to s ním překonat a hlavně pomoct mu, aby se sám sebe naučil zvládat. a ono to půjde z toho nevděčnka si nic nedělej, ono to tak chodí, že jakmile je malá doma, tak se na to, jak se tam dostala snadno zapomene. já jsem zaparkovaná na recepci hotelu, muž je ještě v zajetí práce, to jsem zvědavá, kdy my dneska půjdeme spát, domů to máme pěkně daleko
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?