Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Ty brdo, takova blba zkusenost, pujcene obleceni, abys mu nedelala ostudu, to me mrzi.. :-( Ja taky v te dobe chodila ve vecech v doma usitych a upletenych vecech, jinak bych nemela skoro nic.. Kamaradka moji mamky utekla do Rakouska - se svym manzelem a 2 malymi detmi - a tam jim rekli, ze dokud se nenauci nemecky, nikdo se s nimi bavit nebude.. Protloukali se vselijak a ted se jim vede moc dobre. Osobne jsem poznala jen jednoho Rakusana, ve Spanelsku, byl to trochu prerostly Erasmus - 30 let. Bydlel s mym Simem, ale na to jsem prisla az po delsi dobe, protoze mi ho vubec nechtel predstavit (asi vedel proc :-D ). Simo mi pak rikal, ze o me slychaval kazdy den, az jsem mu byla nesympaticka :-D V sobotu jeste pred tou oslavou jsme sedeli na pivu (to byl proste pivni den :-D ) jeste s jednim kamaradem a ja koukala na lidi na ulici, jak jsou obleceni. Musim rict, ze jsem takovou originalni kreativitu asi nikde nevidela, proste mi prislo, ze tady v Turine si clovek muze oblict cokoli a nikdo to nebude resit, coz je fajn :-) Snad jen mladosi jsou jak pres kopirak.
Odpovedať
Profilova fotka
@dita tyy jo, ted me to uplne dojalo ta tva prihoda a rozhorcilo zaroven ten pribeh..Taky bych mu dala pesti ]-( , namyslencovi jednomu!!! Ja jsem rada, ze jsem tu porevolucni dobu prosla jako "dite" jeste a tudiz jsem nevnimala tak moc, jak se na nas divali. Dnes by me to silene stvalo, nebo i v puberte by me to stvalo. My jsme meli ve Vidni tetu a jezdivali jsme tam parkrat i za komaru, kriklave zelenym trabantem, to byla vzdycky podivana pro tamejsi lidi :-D Moje sestra (starsi o 5 let) trpela, byla uz v puberte a desne se stydela... :-D :-D Ale o nich je to znama vec...my tam sice mame neco jako polorodinu a to jsou velmi mili lide, jako vazne, ale asi proto, ze se zname..ze jsme se znali. Mozna i Viden obecne mi prijde o neco vice pratelska nez zbytek, ale kdo vi...ja mam Viden rada a vzdy se tam citim dobre a jelikoz jsem vycepovana z CR, tak mi zmena chovani nikdy neprisla. ;-) Jet tam po nejake dobe odzite v IT je uz tedy pekne studena sprcha,co..Na jednu stranu je to vyhoda, protoze nase zeme je jedna z tech baby-unfriendly, tudiz uz Te to moc neprekvapi jinde, spis jen prijemne (jako v It napr). To se mame, ze muzeme deti vychovavat tady, nee? ;-) ;-) @lejinka no to je fakt siiila s tou Polkou, chudera, bude to asi nejaka schizofrenie..? Bud opatrna..a kdy ze tedy pojede pryc? Ja jsem to prave nejak nepochopila z mailiku.. Je to fakt drsny... @rospina tak ted mam konecne diplom, vyrizuji si doktorat (uznani titulu, ktery mi stejne bude k nicemu ;-), ale tak uz to vezmu jednim smahem) a az si najdem nejaky prihodny den volna, pojedem na konzulat :-) My na to nejak nespechame, takze vse v maximalnim klidecku ;-) je to fajn , kdyz se system s miminkem uz trochu zabehne,ze? A tak vstavas v ty 4 hod a pak zase jdete spat? A dopoledne chodite ven? A manzel prichazi take z prace az pozde vecer (jako vetsina pracujicich muzu zde :-( ?
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko aha, no, já mám "luxus" vlastního počítače s českou klávesnicí (teda je koupený v IT, takže ty háčky a čárky jen tuším - hmatovou technikou teda nepíšu :-| ), abych mohla pracovat, ale někdy píšu bez, come mi gira :-) tož to nejde s tou dekou, se tu bavím textem, který má pracovní název hnus, fuj, odporňák jeden to je jinak jsme se včera začali zajímat o nějakou dovo u moře aj my a zatím to nevypadá dobře, s ubytováním, se všichni zbláznili asi, že už to všechno vyrezervovali, chjo
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir ja by som mu dala tiez pestou... :) osobne si z tejto doby nemozem nic pamatat, asi som to este nevnimala... skor len z rozpravania inych, takze to muselo byt dost blbe, ked si na nas vsade ukazovali prstom... @reys jj, my mame kazdeho hosta zaznamenaneho, aj len toho, co len napise mail a pyta sa, ci mame miesto... no a na nakych tych "psycho" ako tu nasa super schizo pani mame OI... ona je fakt vadna... @jennynka5 no mala by dnes odist... je mozne ze som ti to napisala tak, ze to nemalo hlavu patu :D... ja ked pisem nieco rychlo a este vytocena, tak to ma takyto vysledok ;-) @sisiko my sme boli vcera vonku o 16tej a mne pride ze tu fakt nie je take teplo ako vy vsetky pisete, je to mozne? tu bol taky divny opar... takze slnko moc nehrialo a vzduch mi pride stale studeny... ja sa asi odstahujem do afriky :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka Vcera jsem videla Predpoved pocasi, tedy, stihla jsem jen tu mapu a nejvetsi teplo je u nas v Piemonte, on by si clovek rekl Turin, tam chudaci mrznou, ale tady je fakt zase hic :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak se zas hlasim z Italie. Zas sem nemela cas sem psat...doma sem se chystala a ted od patku jen uklizela. No jinak cesta byla celkem dobra, jen teda na letisti sme natrefili na "prijemnou" pani, co nam nechtela dovolit vzit do letadla plastikovou pistolku, co mel davidek v ruce. Kdyby to rekla normalne, ale ona na me tak...to mu jako vysvetlete, ze tu pistolku nemuze mit, at nam tady kvuli tomu nerve...no krava. Nastesti pak sem natrefila na dalsi, co jim to nevadilo, takze sme ji nakonec prevezli:) Jo a v bratislave maji dalsi uzasny prodluzovac casu....tentokrat se tam vysleka. Takze krom skladani kocaru, vytahovani veci z tasky, piti napoju se musite vyslekat do tricka nebo natelniku:) Asi se tam nudi no...protoze tim se ta kontrola jeste dobre protahne. Nastesti maleho sem vyslekat nemusela, ale prohmatavali ho jak me...nechapu...No ale abych napsala neco pozitivniho, tak pri vstupu do gatu mi jedna letuska rekla, ze kdyz mam male dite, muzu si prejit i do priority boarding, i kdyz ho nemam zaplaceny. To bylo fajn, nemuset se mackat, nastoupit do letadla jako prvni:) V letadle to pak taky bylo ok, byli tam sami stewardi, ochotni, prijemni, s davidkem si hrali, tak to rychle uteklo. No a domu z rima sme dorazili v 11 vecer. A cely vikend sem pak jen vybalovala, uklizela a prala. Pry teda u nas byla uklizet tchyne ve stredu, ale podle tech chuchvalcu prachu na zemi to moc nevypadalo:) Vyzehleno sice bylo, ale na ukor zehlicky....vcera sem se z ni pokousela dostat takovou tmave hnedou spalenou vrstvu....a radeji sem jeste nehledala na obleceni tu stejnou tmavohnedou:) No a aklimatizujem se dobre, je tady vedro, o vikendu plna plaz, lidi se koupali, tak z toho moc nechapu. Kde je jaro?:) Dnes uz sme nabehli na nas rezim snidane, uklid, prochazka, obed, spat, takze davidek je spokojeny, uz videl dva svoje kamarady, byli sm v parku, no super. @Ditakir, tak to sem rada, ze se vam v Salzburgu libio, kde vsude jste byli? No a to sem nevedela, ze tam moc nemusi deti, ja vzdycky myslela, ze to je jak tady v italii, uz jen podle vysokeho poctu jejich baby friendly hotelu. No v te restauraci to byl asi pekny ignorant....Mimochodem Zelena mile taky patri k mym nejoblibenejsim filmum:) @Yizheng, tys mela vcera narozeniny? Ja ani nevedela, tak preju sice opozdene, ale prece....vsechno nej nej, hlavne at se ti to vsechno nejak vyresi a at jsi zas stastna a spokojena! @Rospina, to mas fajn, ze Linduska uz najela na takovy rytmus. kdy pridas zas nejake fotky? Urcite zas pekne vyrostla, ze:) @Lejinka, no ta zenska byla fakt nejaka strelena. Ty ses s ni uz setkala nekdy predtim v hotelu? Clovek aby mel uplne strach...i kdyz v hotelu by si urcite na tebe nic nedovolila. No snad vam brzo odjede pryc. @Sisiko, vy jste teda pivari:) Ale kure na pivu,mnam, to bych si dala:) Jee, takze vas ceka 2tydenni dovolena? To mate fajn...a kam ze to vlastne presne jedete na tu svatbu?
Odpovedať
Profilova fotka
yellowbanna: Vsechno nejlepsi Tonikovi k dnesnim narozeninam! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, nejak vas nestiham docitat, natoz odpovidat :-) Prdolka ma dneska narozeniny a i kdyz jsem si jeste vcera myslela, ze to bude pondeli jako kazde jine - jsme sami doma a jemu je to jeste jedno, ze ;-) - preci jen se citim tak nejak slavnostneji, mame zabalene darecky, budu delat nepeceny jablecny dort a vecer, az prijde Mick z prace, to oslavime... jinak jsme se rozhodli, ze nakonec udelame pidi oslavu v nedeli - vyrobili jsme s Tonikem pozvanky s jeho fotkou a otiskem ruky a vcera jsme je roznesli :-) Nakonec jsme radi, ze jsme se tak rozhodli, je to dobry pocit :-) @lejinka: davej na sebe pozor, jestli je ta zenska schizofrenicka, neni to zadna sranda, i kdyz ty jsi mezi lidma, tak je to v pohode... my meli jednoho kamarada-znameho, ktery byl schizofrenik, ale vetsinu casu byl uplne v pohode...On mel chalupu na Vysocine a my se k nemu (s nejlepsi kamoskou) jedno leto jely ucit na statnice. Teda ja se ucila, ona malovala...mno, asi tyden byla pohoda, protoze Kuba nam nechal chalupu jen pro sebe...ovsem druhy tyden se objevil v manicke fazi - byl hrozne divokej, porad chtel neco "slavit", byl to mazec, pak zas zmizel, za par dnu byl zpatky, ovsem v jeste horsim stavu - prestal totiz brat leky...kdyz znovu odjel s tim, ze se zas vrati, uz jsme na nic necekaly, na den se uklidily k jinemu kamaradovi do vedlejsi vesnice a volali nasim, aby si pro nas prijeli....on to byl hrozne fajn kluk, ale protoze se nechtel lecit, byly s nim takovyhle problemy...:-/ Tak to byla jen takova neradostna vlozka, ale jak rikam, ty jsi mezi lidma, to je v pohode, my byly na samote, takmer u lesa;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir dekujeeeem!! :-) @sisiko jojo, vcera jsem "u prilezitosti zapasu Juve" slysela, ze jste meli v Turine 33 stupnu!! Tak jsem na tebe myslela :-)
Odpovedať
Profilova fotka
teda su uplne blba - Kuba byl samozrejme manio-depresivni, ne schizofrenik...ono se to nekdy plete, tak jako ted mne, ze... :-.
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna Všechno nejlepší Toníkovi!!! To je samá oslava tady :-) ale tak je to správně!! Udělejte si hezký den a hezkou oslavu večer s taťkou.
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 : My jsme prosli cele centrum Salzburgu, chteli jsme jet lanovkou nahoru na hrad,ale zrovna ji opravovali a pesky do schodu s kocarkama a jednou tehotnou nebylo mozne. Pak jsme taky jeli na zamek Hellbrun a do ZOO. @sisiko: Tu Pugliu vam zavidim. Taky bych hned jela. Ja se chystam,jestli mi vyjde tyden dovolene v lete (zalezi,jestli se dohodneme s novou kolegyni,co ma nastoupit), do Salerna. Strasne mi chybi. @lejinka: My jsme taky meli v hotelovem programu memo,kam jsme psali ruzne poznatky o klientech. Jestli jsou klidni nebo neurotici, jak se jim u nas libilo,jaky meli druh pokoje atd. A obcas i nejaky drb ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@yellowbanna vse nej nej Tonickovi x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna njn, len momentalne som tu sama, na recepcii myslim, rano tu mam tu holku co zaucam, potom su tu sefovia a upratovacky a udrzbar... len poobede vsetci zdrhnu... ale sef povedal ze mam normalne zavolat policiu nabuduce.. tak snad to nebude treba.. Aj ja sa pripajam, vsetko naj naj :) a pekne oslavte :)! @ditakir aleco, do salerna! :) :-) :-) To by sme sa mohli stretnut! @sisiko: Pridavam sa k @ditakir, aj ja ceeeem... na tyzden, k moru... Ja som si teraz sadla na 20 min na slniecko, ono fakt pecie.... krasa... keby som mala dom pri mori tak predam aj pocitac :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 kolko % je ready?:) stavam sa zavisla :-D
Odpovedať
@FB ano, ano, podlehla jsem :-D ... Jsem tam pod jmenem a prijmenim (Martina ..... ) ... jen se tam jeste vubec neorientuju =-) ... a jeste tam nic nemam ... ale o nektera (vase) pratelstvi jsem uz zazadala ;-) @lejinka tebe jsem nenasla: posles mi prosim IP? :-) @jennynka5 Dari, ale ty jsi tam uz taky, ze jo? (teda jestli jsem se neprehlidla ... ) ... juuuu, tady maji v dubnu narozeniny asi vsichni :-D ;-) Tak vsechno nej Tonikovi i Lucce ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko vcera jsme byly s yizheng a mou kamaradkou v parku s jezirkem s chranenyma ptakama, je tam i par cernych labuti, jsou moc krasne..A opalovaly jsme se. Bylo to tak fajn, ach jo :-) A dnes zase do prace (zdravim Lucinku :-). Chlapi byli na stadione na fotbale a pak prisli za nama. Holky daly zmrzku, bylo to relaxacni :-) @salsiccia salsi nechapu s tou klavesnici, ja myslela, ze mas PC z Ceska, jak to tedy delas? Kde se skryvaji hacky a carky? je dobre, ze aspon nekdo na foru urzuje nas jazyk tak, jak ma byt ;-) :-D @lejinka prave jsem to moc nechapala a chtela se te na to zeptat :-) S tou schizofrenickou. A s tim pocasim, ja jsem si vzdy myslela, ze je to naopak, ale u Alfiho rodicu je vzdy vetsi zima, nez je v Bologni, uz s tim za tu dobu pocitam a beru o neco teplejsi obleceni v kazdou rocni dobu. Ja nevim, jaka je presne tva oblast, ale Alfi bydli primo pod horami ( a ze to nejsou male hory, to je hodne lidi prekvapenych, kdyz to vidi, takove druhe Alpy :-) a fakt predevsim na vecer je tam pekne cerstvo a casto fouka vitr..Takze bych rekla, ze to je takovy trochu mytus, ze je na jihu teplejc. Leni, az budu stihat, pisnu ;-) @sisiko Tak Torino vede nad Bolognou? Neuveritelne, ze je tu jeste teplejsi mesto :-D :-p Sisiko, ta Puglia je super, strasne si to uzijte, kdy ze to pojedete? proc se nam to taky s Alfim nestane? :-( Silvi, jinak na ponozky myslim, ale rikala jsem si, ze to poslu, az se vratite-pro jistotu. Tak mi kdyztak pisni do IP, kdy se vracite z CR ;-) òdita @lejinka holky, to ja vubec netusila, ze se to takto na hotelich dela-ze se pisou poznamky o klientech =-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky mozna jsem zpusobila chaoz, ale hned jsem ti poslala holky vcetne Lejinky jako "navrhy" :-) @yellowbanna Vsechno nejlepsi vasemu Tonickovi x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky neee, ja tam nejsem a nechci byt, ale koukam na tebe, jak se to prihodilo takova zmena?? :-. :-) @lejinka Leni, jeste nic, mam honicku v praci, stihnu tak max.tyto prispevky, ale neboj, myslim na Tebe ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky super ze si zacala s nami, ako s priatelmi :)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky : To je jina Darina ;-) Ta sem driv taky chodila na forum. Uz jsem Te potvrdila. Nejdriv jsem si zkontrolovala na foru,zda neco pises,protoze jsem nejdriv nevedela,kdo to je,ale vidic jen dve pritelkyne a jeste z fora,tak mi to doslo :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : Tu klavesnici si muzes stahnout na internetu. Ja to mela u predesleho PC,ale musela jsem si klavesy polepit pismenkama,abych vedela,kde jsou ;-)
Odpovedať
@sisiko nene, chaoz ne, dekuju ;-) @jennynka5, @ditakir ju, uz jsem se k tomu dopracovala, ze to neni jennynka ;-) Ja nez se tam v tom naucim chodit a nez to vsechno pochopim =-) :-N .... @jennynka5 mno, ja byla nahlodana dyl ... i kvuli tomuto foru, i kvuli ostatnim kamaradum ... tak, tak jsem dopadla :-D ... (mezi nami: me to trosku mrzi ;-)) @lejinka ano, mate tu cest byti v rolich zkusebnich kraliku :-D ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky vsak v nejhorsim se muzes zase smaznout :-D :-D Ale ja ti drzim palce ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky : Proc Te to mrzi? Me to zatim prineslo sama poztiva. @lejinka: To je super,ze mas dobry vztah s majitelama. Me zrovna dneska sefka rekla,ze jsem velice inteligentni. Ehm ehm ;-) Bavily jsme se o tom,ze mluvila s holkou,ktera by mohla nastoupit na tu odpoledni smenu,ze pry se ji moc libi,ze ma silny charakter,jedine,z ceho ma strach,ze ji prijde trochu tvrdohlava,tak aby pak spolu nemely problemy, protoze to jsou podobne povahy. A ze ja mam sice taky silnou povahu,ale jsem hodne inteligentni,tak se se mnou dobre vychazi ;-) Tak me velice potesila, protoze kdyz o me nekdo rekne neco podobneho,tak to je pro me velka pocta.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 já jsem pracovala v call centru, něco jako cestovka a tam jsme měli taky zajímavý poznámky o klientech :) hlavně když byli na cestě tam, kam jsme je poslali a volali, že mají problém, tak to tam bylo detailně sepsané pomalu s tím, co měli k snídani :) já mám pc koupené v IT, ale ono na tom jde "nainstalovat" či co, že píšeš, jakoby ta klávesnice byla česká, to je normální věc, já to asi jenom blbě vysvětluju. můžeš mít nainstalováno psaní na kolika chceš klávesnicích, IT, EN, CS. akorát že ta klávesnice je (nakreslená) po italsku (banální příklad: z a y jsou naopak), takže vím, že pod 8 je á, pod 4 je č atd. :) jsem IT barbar, takže kdyby to četl nějaký odborník, tak se asi bude válet smíchy pod stolem, ale snad to je pochopitelné :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ta klavesnice se nastavuje (ve Windows) vpravo dole, jak sviti ikonka jazyka (IT, EN...). A kdyz nesviti, tak klikni pravym mysitkem na spodni litu a otevre se roletka, z te vyber "Toolbars" nebo ekvivalent v jinem jazyce, a pak tam bude moznost Language bar. A tam se daji pridavat klavesnice. I ceska QWERTY, tj. Z a Y nejsou prohozene.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, chtěla jsem poprosit. Budu mít na svatbě pár italských hostů a dělám pro ně program v italštině. Sice s nimi italsky mluvím, ale rozhodně ne bezchybně. Mohly byste se prosím podívat na text a případně ho opravit? Určitě tam bude spousta chyb a já bych je ráda překvapila. Díky moc za laskavost! Pasti che potrete gustare alla party • insalate fresche • salmone affumicato, mozzarella, proscuitto • girello affumicato • carni ai ferri • altri... Torte di caffetteria Chocco, brioche nuziali. Bevande analcoliche, birra, bevande alcoliche. PROGRAMMA DEL GIORNO: 11:30 - incontro per un caffè nei ristorante Via Ironia, Vysoké Mýto 12:15 – partenza per la chiesa 13:00 – inizio di cerimonia nella chiesa Povýšení sv.Kříže, Litomyšl 13:45 – foto colletiva sulla scalea di chiesa 14:15 – pranzo al ristorante Via Ironia, Vysoké Mýto 16:30 – partenza colletiva con minibus per il castello 17:00 – visita guidata di castello 18:00 – arrivo processivo dei ospiti per la festa, ristorante Via Ironia 18-19:00 – arrivo digruppo Fireballs, prima danza dei sposi ??:?? – fine della festa
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia :-) pekny popis.. chapu, co myslis, ja takhle pouzivam muj cesky notas s nainstalovanou italskou klavesnici obcas. dlouho jsem byla zvykla psat na anglicke klavesnici. pak jsem zacala delat preklady a musela se preskolit na ceskou (kvuli hackum a carkam). nacez ted abych si zvykala pro zmenu na italskou.. nekdy me z ni berou dost certi, protoze nektere znaky marne hledam pul hodiny, az se nastvu, prepnu na ceskou a normalne to tam doklapu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@nanyska ahoj, proletla jsem to zbezne, mas to nahodou moc pekne napsane! ;-) opravila bych Ti jen "prosciutto", preklep. "al party" ..pak 11:30.. "nel ristorante". spis nez "foto collettiva" se pouziva "foto di gruppo". 13:00 "inizio della cerimonia" 17:00 visita.. "del castello". 18:00 "arrivo processivo" myslis jako postupny prijezd? ja bych to spis napsala jako "arrivo degli ospiti alla festa,.." (ono Italove jsou stejne zvykli, ze se trousi postupne :-) ).. a pak "arrivo del gruppo Fireballs",.."la prima danza degli sposi"
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?