Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : Ja si tam cliente Dita nepisu ;-) Ja jsem nad veci :-D Tak dnes jsem vyrazila s Fedem opet na kole, ujeli jsme 1 km do centra, tam jsem si vyzvedla assegno na vyplatu,zastavila se v obchode u kolegyne a pak jsme sli opet na zmrzku,koupila jsem tez Fedemu auticka a hrnecek s Mickey Mousem. Celkem me tento "vylet" stal 12,80 €, timto stylem budu za chvili na mizine ;-) A pokud si dam pokazde zmrzlinu,tak to na tech par km na kole vyjezdim ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia som rada ze si sa opravila s tima slepicema :D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 zaucuju zaucuju, vyzera byt sikovna, nastastie je tu len 4 hodiny denne, keby bola 8, tak to mam zas vyschnute v hrdle :-S Zda sa celkom fajn, ale po minulej skusenosti, ked sa mi aj ta predtym zdala v pohode a odide po 3 tyzdnoch... inak novinka, odchadza aj kolega!!! Uplna parada, co to znamena? ze budem zaucat dalsiu kolegynu... za chvilu si zalozim nejaku agenturu zaskolovania recepcnych... Holky zavidim zavidim va, vsetkym, co mate cas na balkon, ja som vcera padila domov po praci a ked som dosla domov tak uz bolo slnko za stromom :-S ;-( a tiez tie bicykle ako ste spominali, ze do prace na bici, len neviem ako by som sla ja, my to mame po dialnici :D Holky prajem vam pekny den a pekny pracovny den aj tym, co pracuju a aj tym, co pracuju na balkone :-p dnes je zas krasne!
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka nemůžu si dovolit rozpoutat mezinárodní konflikt :-p já jsem si na "balkóně" (zastavěný balkón, který je teď součástí obýváku a mám tu "pracovnu") dala zatím snídani a koukám na farmáře, psychická příprava na nechutný kus překladu, který mě teď čeká, a pak možná i perník, ať má taťka překvápko a pak teta Sisi na programu 8-) já se mám
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia tak to se teda mas, neni nad takove klidne rano :-)) Zastaveny balkon-tim chces rici jakoby zimni terasu, jak je zasklena a da se to otevrit? Jinak diky za vcerejsi dokonaly popis te knizky, chtela jsem Ti odepsat uz vcera a jak jsem zacla psat, tak mi volal tchan :-) Musim se priznat, ze jsem na to vubec nemela naladu, konecne jsem si kolem 21 hod sedla a snim je to vzdy nadlouho a opakuje 100x ty stejne veci :-) ..a on pry "Auguri auguri!!" a ja - jezis nemam nahodou svatek nebo neco? A tak nejiste odpovidam-k cemu? No prece k titulu, jsi konecne "doktorka" - vysvetlim: mne totiz dali vcera KONECNE certifikat o VS titulu, ale je to jen car papiru. Ja jsem tedy byla v euforii na podzim, kdyz mi oznamili, ze mi to uznali, tehdy jsem vsem volala a mela chut slavit...ted, po 6 mesicich, co to vim...nemuzu byt logicky v euforii a slavit, ne? A tak rikam: aaaa, jako k titulu...a on: no jasne, ty jsi nejaka sklesla, ti sento moscia..jak to, ze neslavis...tak jsem mu rekla, ze "doktorka" (v CR by to bylo Mgr., abych nekoho nezmatla, ze jsem treba MUDr. ;-) jsem uz 10 let a to, ze mi to uznali v It, vim uz pul roku, tak se necitim na nejake spontanni slaveni :-)) Zdalo se mi, ze se trochu urazil nebo co, ale proste je to tak, nechapala jsem, proc mi tam zpiva auguri... Prijde mi to podobne, jak statnice a promoce - v momente, kdy jsem udelala statnice, jsem byla mimo, silene stastna a mela jsem chut se valet v tom momente po zemi, kricet na vsechny, ze to mam, slavit...a vsichni jen Noo, tak dobry, no joo. Pak, za 3 mesice jsme meli promoci, kde jsem uz necitila nic :-| , uz jsem si na ten pocit zvykla a prislo mi, ze je to takove saskovani k nicemu.. No a tam zacnou vsichni proslovy, prani, brecijou a objimaji vas a to uz to tak proste v te chvili necitite.. Tak to byla jen takova vsuvka...No a pak jsem musela 20 min telefonovat, pak jsem toi telefonovala ALfimu (byl v praci) a pak uz jsem se ke psani nedostala..tot. vse :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 tak tos vystihla presne :-) ono promoce je stejne jen fraska pro rodice a dalsi, kteri to s nami vydrzeli cely prubeh studia.. radost, kterou clovek ma v momente, kdy mu reknou, ze uspesne absolvoval statnice (nebo maturitu ci cokoliv takoveho), rozhodne neni spojena s tim kusem papiru, co mu pak za zneni fanfar nejaky pantata v talaru slavnostne preda. @lejinka no vsak vis jak to je, ja mam sice balkon, ale Ty mas praci ;-) vydrz, pekne pocasi pry potrva aspon 2 tydny, tak urcite mezitim nejaky volny den mit budes..
Odpovedať
Profilova fotka
Asi proto delaji v Italii statnice a promoce zaroven! Reknu vam, ze poprve jsem z toho byla dost na vetvi, kdyz studenti obhajovali pred placicima babickama a tetickama. @yizheng, jak se dnes citis?
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Teda Salsi, tolik planu, jsi sikovna, ja nestihnu ani zajit na postu, si dnesek nebudu kazit placenim elektriny, preci :-D (i kdyz mi to prijde nejak malo, nevim : 4,5 mesice = 63 euro, s tim jak Simo vsude sviti ;-) ) @promoce: tak ja mela promoce dva tydny po druhych, vlastne tretich statnicich, nepamatuju si skoro nic, jen ze univerzitni sbor krasne zpival hebrejske pisne :-) Nechtela jsem to vubec slavit ve velkem, takze na obede byli nasi, moje sestra a jedna kamaradka, z toho obeda si nepamatuju lautr nic, byla jsem uplne mimo. V te dobe jsem mela 50 kg, jak jsem byla vystresovana z cestiny a diplomky, nemam na to moc hezke vzpominky, ale coz ;-) Ani nevim, jestli mi ten diplom tady na neco bude :-p @jennynka5 auguriiiii auguriiii :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Na Simovy promoce mam super vzpominky :-) To jsem prchla z prace, ze skolstvi! na 2 tydny a porad jsme jen slavili a slavili a pili 8-) Na obhajobu a promoce prisli snad vsichni jeho kamaradi a z rodiny tam byli jen jeho rodice, bylo to super :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 ten popis byl kradený :) já nikdy nevím, jak to popsat, abych případně nezkazila nějaké překvapení, tak jsem si vypůjčila popis toho pána, abych to měla na koho svést ;-) ovšem tvůj tchán, který to podá tak, že když máš ten italskej papír, tak teda jsi právoplatně dottoressa, no jo, pro ně, ale je to absurdní, že to musí tak složitě uznávat, ach jo.. @sisiko z perníku nakonec nic není, jsem pracovala, ať to mám na zítra z krku, teď už mám strašnýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý hlad, jdu to urychleně řešit :-) my koukali předevčírem na nějaký film o klukovi, co mimo jiné studoval na VŠ a tam ukazovali zkoušku, to bych asi nevystudovala, přede všema, natož pak státnice, to by byla ostuda!!! ale na promoci mě to dostalo, holt jsem plačka 8-) je ale pravda, že mít promoci tři měsíce po státnicích je divný, ale co už
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, preji hezky slunecny den... @daniela, ted uz je lip a bude to cim dal lepsi doufam...prece jenom uz to budou skoro 2 mesice..tak clovek se s tim tak nejak nauci zit...hlavne me dost pomohlo se vykecat tady s vama...a taky pomaha, ze manze neni vecne doma, takze mi v podstate ani chybet nemuze...doma nebyval skoro nikdy :-( ted jsem mela hodne starosti kvuli bytu atd...Ale jeste nekontaktoval advokata..tak se vsechno desne protahuje...je to na prd. vypada to ale, ze jsem nasla super bytecek, maly, zarizeny a s pomoci rodicu ho zvladnu i koupit...na hypoteku...tak budu ve svem! ted jenom cekam, co mi rekne realitka...tak doufam, ze se timto blyska na lepsi casy. jinak me to silene mrzi, nikdy jsem necekala, ze takhle skoncim, nikomu z vas to nepreju,...jenom uz priste holt nesmim byt naivni a duveriva...ale kdyz je clovek zamilovany, tak to asi rozum moc neovlivni :-N jak vas tak ctu, tak jsem tu jedina bez vysoke skoly, bez titulu...takze ke statnicim se nejak vyjadrit nemuzu. ja kdyz udelala statnice z italstiny, hihi, tak jsem je oslavila vyletem do Rima, haha.
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng jsem ráda, že to takto bereš, ono ti teda bohužel objektivně nic jiného nezbývá (to zní pitomě, ale je to tak, že?), ale obdivuju tě, že jsi taková silná. s tím bytem to je skvělá zpráva!!! doufám, že ti to vyjde. jsem zajedno s tebou, že člověk nesmí být příliš důvěřivý, ale přijde mi, že kdybych nemohla věřit tomu nejbližšímu člověku, kterého jsem si vybrala a on mě, tak by to bylo nesnesitelný, ale je holt pravda, že nikdo neví, jak to dopadne. určitě si to ohlídáš, ale dej si pozor na to, kdo rozchod "zavinil", oni to v tom zákoně v IT nějak moc řeší, aby to pro tebe nemělo nějaký důsledky
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
v italskem zakone nic neresi...pry ani kdyz prineses fotky jako nevzratny dukaz nevery, tak to nic neznamena! ja si taky myslela, jak to tady neni resene a kdovi jak zenska neni protetta...a ono houby. byt je jeho, narok nemam, musim doufat, ze pristoupi na dohodu...jinak nebudu mit nic, protoze za cele ty 2.5 roky jsem platila pouze neprokazatelne polozky, cili slovo proti slovu, klidne muze tvrdit, ze jsem nikdy nic neplatila. on ma dukazy, ze platil hypoteku, bolette, ...ja nakupy v Coopu, obleceni, kosmetiku...zradlo kockam...svoje auto a pojisteni...nic slolecneho neprokazu..takze tak. budu muset byt 3 roky minimalne separato, pak se da pozadat o rozvod. ten plati, kdo o neho zada. bohuzel manza uz naznacil, ze klidne muzeme byt cely zivot jen separato...takze to moc na rozumny rozvod nevidim. podle ceskeho zakona se rozvest neda, pokud minimalne 6 mesicu neziji v CR. coz bohuzel kvuli praci nemuzu! takze uzasna situace. jedine "pozitivni" ze dokud budeme jenom separato, kdyzby jeden z nas umrel, tak druhy automaticky dedi...uffa! tak ted doufam, ze na dohodu pristoupi, jinak se nemusim hnout z bytu...ale zas nevim, kdy soud rozhodne, trvalo by to leta..a s nim se uz zit neda. kdyz je doma, tak je to sileny napor na nervy...je mi lip, kdyz je pryc. to je ale paradox, co?! no nic, ja mu verila jeste pred 2 mesici...pred vanoci na me chtel dokonce prepsat byt, aby nemusel platit vyssi alimenty na malou...a ted...v podstate ze dne na den...kvuli mailu a jednomu kafe... v nasem pripade rozhod zavinil on...ja jeste pred par dny znovu zkousela vysvetlovat a vysvetlovat...ale nikam to nevede. kazdy pravnik i soudce pochopi, ze jeden mail a kafe neni padny duvod...cili je tu neco a cem nevim...ja muzu klidne dokazat, ze jsem neudelala nic...on nemuze dokazat opak...vse je subjektivni...
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng ty jo, to je hrozná situace, no já si to asi spletla s tím, že někdo odejde z domu, to jsem v obč. zákoníku četla, že to je jako opuštění společného domova a je to hrozně težkej zločin. s tím rozvodem to je fakt síla. takový středověký pravidla. s těmi výdaji to je na houby, on si platí svůj byt a ty mu platíš věci, což by v normálně pokračujícím vztahu bylo ok, ale takto, když dojde potom na dohady ohledně majetku, tak to je fakt hrozný. doufám, že ti přiznají alespoň výživný
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng ja som si teda myslela, ze najskor sa musi chodit na nieco ako posedenia u psychologa a az potom sa prejde k rozvodu, ked psycholog uzna, ze ty dvaja fakt uz spolu nemozu byt... A vy ste mali svadbu v CR, ked spominas aj ceske zakony? prepac ze sa tak pytam na rovinu... velmi ma to mrzi, naozaj, ale je fakt ze to beries dost dobre a som rada ze si nas tu na fore neopustila! Drzim palce a tiez sa tesim kvoli bytu! @promoce mozno by som sa mala za to skor hanbit, ale ja som na promocie vobec nesla, vyzdvihla som si diplom na studijnom po par mesiacoch, ked som si vybavovala Erasmus... mna celkovo na statniciach strasne nastvali... ale nehorazne, tak som si povedala, ze teraz mi zaplatia pekne krasne aspon rok na Erasme, preto som sa zapisala na Mgr. a sla som na Erasma, na rok, a tym sa skoncilo moje studium :-) :-) dufam, ze to pouzije niekto teraz proti mne :-D takze mam len bakalara, ale osobne mi pride jedno, ci mam bc alebo Mgr, pokial som studovala jazyky a chcem sa venovat turizmu... diplom odomna v praci pytali a nikto mi nehovoril nieco, ze si ho mam dat uznat alebo podobne, proste si ho vzali tak ako mi ho dali v Brne. @reys njn, balkon alebo praca... ale taka praca na balkone nie je zla... alebo rovno na plazi.... joj @holky dnes som mala super debatu so sefovcami a manzelkou jedneho sefa, ohladom otazky "personalu", chcu to nejako vyriesit, lebo je nenormalne, ze kazdy hovori, ze nie je praca a tu vsetci odchadzaju het... Super sme si pokecali a nasmiali sa, pytali sa ma ze kedy odchadzam ja, tak hovorim, ze o tom uvazujem, ci este zajtra pridem :-D ...oni su taki pohodaci... celkovo atmosfera je to taka odlahcena... Este dnes rano mi povedal jeden profesor z conzervatoria, co k nam chodi casto, ze sa mu paci, ze som vzy taka vysmiata, tak som sa citila hned lepsie... je fakt ze ked sa citi clovek v praci dobre, moze predavat aj hotdogy na vaclavaku,,,
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng jen dotaz: vy jste byli oddani v CR nebo v Italii? jak pises o 6 mesicich v CR, to je mineno jako kdykoliv v prubehu manzelstvi? jinak bud rada, ze nemate dite, vidis, jak uvazuje i o tech alimentech, pritom jsou to penize pro jeho dceru.. ach jo, ty rozvody jsou smutna zalezitost :-| ale neboj, to zmaknes..
Odpovedať
Profilova fotka
oddani jsme v CR, takze cesky zakon je mozny uplatit jen pokud jako obcan cR ziji po dobu minimalne 6 mesicu nepretrzite v CR. ja bych byla radeji hned rozvedena...nez takhle debilne separato a kdovi na jak dlouho...psychologove tady nejsou vubec nutnost, to je vse dobrovolne, manza to odmitl, takze nic. on by spis ale potreboval psychiatra, ne psychologa...nema to v hlave v poradku. s tim vyzivnym to jeste uvidim...avvocatessa tvrdi, ze neco dostanu urcite, o castce se bude jednat...i jeho pravnik si je vedom toho, ze kauza kvuli mailu a jednomu kafe nemuze dojit az pred soud, takze se ho bude snazit navest na cestu dohody...rikala me avvocatessa, ze kdyz mu rikala o tom mailu, tak ze se jeho drahy pravnik zacal smat...takze si dovedete predstavit tu srandu pred soudcem, kde jako dukaz domele nevery predcita z maiku, kde pisu dotycnemu, ze ho nechci ani videt, ani se slyset casto,..jenom si obcas napsat par radek o knizkach a o zivote :-D :-D :-D !!! to by fakt treba poslali k tomu psychiatrovi. jenom nechapu, ze porad ze zacatku tak tlacil, ze rychle rychle...ted je to vic jak mesic, co jsem se domluvila s pravnickou a on furt nic...na co kurna ceka tedka! kdykoli se zeptam, tak udobrovat se nechce, tak nechapu, proc to oddaluje...mela bych jednodusi i tu hypoteku, kdybych vedela, kolik mi bude davat...doprcic s chlapama uz! tohle jsou chvile, kdy bych si snad prala byt lesba :-D :-D , s chlapama je ten zivot desne komplikovany, (ikdyz krasny podotykam ;-) ). to jen tak pro zasmani. @reys, ja myslim, ze to zvladnu, hlavne, ze mam praci...trvaly prijem, vim, ze mi kdyztak pomuzou nasi..mam tu kamarady..a jinyho lepsiho chlapa taky urco potkam! ;-) stejne jsem kazdym dnem vic a vic presvedcena, ze to nejsem ja, kdo neco ztrati...
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng a ty by si bola schopna sa k nemu este vratit a zabudnut na to ako sa zachoval, keby sa on rozhodol "udobrit"? Asi blba otazka... ale proste ked sa takto sprava kvoli "nicomu"... mne tiez pride, ze je za tym nieco ine, alebo skor, ze si chcel dokazat svoje muzske ego, ako si pisala o tom, ze mozno po case ho to prejde a potom sa vratite k sebe, ako keby ta chcel potrestat, na urcity cas a potom ako keby sa nic nestalo budeme spolu...(?)
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng s tím mailem mě napadá jen to, jak k němu přišel, nebylo by to na žalobu na narušení soukromí? ale jak píšeš, asi to nemá v hlavě dořešené, ale je pitomé, že to odnášíš i ty. jinak s tím, kdo to zavinil, ať si na to dáš pozor, viz předchozí příspěvek, tak to jsem myslela tak, aby on to někomu nenakukal nebo tak něco, ne jako že to byla tvoje chyba.. zvláštní, že se do toho vůbec pustil, když vlastně nic nemá v ruce a jsou to jen problémy. s tou prací to je naprosto nejlepší, co tě potkalo, neskutečně důležitý záchytný bod
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng ahoj Luci, tak v nedeli mam s Tebou pocitat? Kamoska uz to vi a je rada..oslavime Tvoje narozky? :-) Prijedes teda do Bologne?
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka, no jasne! a rada! pokud vam to nevadi...doladime hodinu...urcite se mnou pocitejte ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ok, to vis, ze s Tebou pocitame!!! :-))
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, hlasim sa na chvilku, v tychto dnoch (asi ako u vas vsetkych) je nadherne, skoro letne pocasie, tak sme stale vonku. v nedelu sme mali krstiny, a dnes odisli nsi, tak ostalo v dome trocha prazdno...horsie je to asi pre toho, kto ostava... yizheng, velmi ma mrzi tvoja terajsia situacia. velmi ti drzim palce s tym bytom a tesim sa s tebou, ze si ho nasla a mas vyhliadky byvat vo svojom. ako pisali uz ostatne dievcata, musi tam byt este nieco ine, jeden mail a cafe je trocha malo... pripada mi to trocha ako "pretesa" zo strany manzelika, nieco, co mu dobre zahralo do kariet a mohol to vyuzit... je to teda blba situacia, na druhej strane super, ze mas pracu na tempo indeterminato. moc ti drzim palce a myslim na teba
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj salsiccia, ako pokracuje tehotenstvo, uz vam povedali ci chlapcek alebo dievcatko, alebo je to tajomstvo ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina ahoj rospi :-) myslím, že všechno v pořádku, na UZ ve 20. jdeme za dva týdny, tak snad se odhalí, jinak jsem začala mít pocit, že je mi jedno, jestli to budu vědět. mám totiž strašný problém se jménem pro případnou holčičku, ale stejně mi to nenechají zvolit až po porodu, tak to budu muset vymyslet (budeme!, samozřejmě) předtím. včera jsem poporvé zaregistrovala, že se mi nadzvedlo břicho, jak mě koplo, kope teda často, ale takovýhle alien, to jsem viděla poprvé x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Nechci malovat certy na zed, jsem jen realista - necekal on nahodou na to, az budes mit smlouvu a tempo indeterminato, protoze pak by ti nemusel platit alimenty? A ze je za tim neco jinyho, to se takhle z tech informaci, co mame, zda nad slunce jasne. Cely tyden pryc, byt si nechal napsany na sebe, no, prumerne inteligentni clovek se fakt nerozvadi kvuli kafi.
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka, jo jo, to si taky myslim, chtel me potrestat, myslel si, ze jen tak narychlo vypadnu z bytu a budu nekde tise zpytovat svedomi...a az se to panickovi rozlezi, tak prileze e jeste mi to prednese stylem, ze mi jako velkoryse odpousti, a ze se muzu vratit domu...se asi zblaznil! jenom ja nemam kam jit, takze bez rozhodnuti soudu se z bytu nehnu...uz to mu vadi..ale platit se mu nechce...tim, ze jsem sla za pravnikem jsem ho nastvala jeste vic, uvedomuje si, ze cesta zpatky pak nebude tak jednoducha...odpustit, neodpustit, je to kvuli kravine a i kdyz je nahodou doma, tak vypada fatk sklesle...jako ze ho to uvnitr stve, ale navenek nesmi ustoupit ani o pid...ta jeho pitoma hrdost! nevim, co za tim je, jina zenska na 99% ne...spis chce byt sam a litat s klukama na motorce jak decko...a ze to nema v hlave srovnane dokazuje i to, ze uz vi, ze ho to prejde, ale jenom se mu TED na to nechce myslet... @daniela, ne to myslim, ze necekal...ono to totiz nehraje roli. hraje roli vyse vydelku..ne ty smlouvy. bere vic jak dvojnasobek, alimenty na dceru se nepocitaji...takze neco mi urcite dat musi...jen castka bude zalezet na domluve. ja v podstate nikdy byt na sebe prepsat nechtela..ze zacatku jsme o tom mluvili, ale stalo by to moc penez u notare...tak jsem se rozhodli, ze na oba by byl napsany az ten, co jsme chteli koupit spolecne...loni v zari... @rospi, dekuji za podporu ;-) @salsiccia, to je super, ze uz mimi kope...pak nam sem hod fotecku s UZ jo? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng jj, ráda :-) snad se bude tvářit civilněji, než na té první, nekecám, že tam vypadá jak J. na turínském plátně, abych se nerouhala.. možná už je mu to teď líto, teda teď jsi o něm psala moc hezky, ale vyznat se v něm a pochopit ho a souhlasit s tím, co dělá, to je asi opravdu dost těžký...
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna tak toto jsem Ti musela okamzite napsat. Na Blesku jsou titulky, ze "Lenka opusti koziho dedka a ten se rozbreci..." Ivi, my se segrou jsme ho tak nazvali uz prvni dil farmare (kozi dedek, pak jsem psala s tebou kozi muz, abych nebyla na foru "vulgarni"), tak si to predstav! :-D Taky jsi ho tak "pracovne" nazyvala? A Lenka to tedy vzda a on ji pry nebude chtit pustit..snad se nezlobis, ze jsem Ti to vyzvonila driv :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Holky sorry za off topic :-) Mne to prislo v tu chvili desne legracni.. ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?