Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@Yellowbanna, ja celkem chapu, ze se tak nehrnes na jih za pribuzenstvem sama...Krom toho, ze je to psychicky napor, tak jak pises, Tonika by ti urcite trochu kazili apod. No ale stravit leto u more taky neni spatne:) S Mickem tam pojedete na jak dlouho? No a sada hudebnich nastroji je pekny darek, urcite bude mit radost. S tim duplem bych asi jeste pockala, prijde mi to az pro vetsi deti. Jinak my mame momentalne sedacku od Chicco:) My sme jedni z tech, co od Chicco kupuji skoro vsechno:) Ta nase je 0-18 a malemu v ni zacina byt trochu tesno, ale snad to jeste vydrzi. Mne se hrozne libi, protoze to byla jedna z mala, ktera se dala posunout dopredu, takze maly se tam mohl v pohode vyspat. Ona vetsina je tech vysokych rovnych a to pak vypada, ze to dite sedi s pravitkem za zadama:) Jo a s Kiddy sme nepokracovali ani nevim proc...ja se o ty bezpecnostni testy nezajimam. Hlavni je, jestli se mi zdala pohodlna pro davidka a jestli byla esteticky dobra:) @Reys, no na to, ze ste byli v Brne jen na tyden, tak ste toho stihli hodne:) A ty se chystas na nakup auta? Uz mas neco vybraneho? @Ditakir, a jaka je predpokladana doba cesty? To mate fajn, ze jedete i s dalsi rodinou, aspon si deti vyhrajou spolu. Tak hodne fot:) Salzburg musi byt nadherny. Jo a co se tyce te pojistovny, mne jako nebudou vzdycky davat tu ceskou karticku. Na tu nezbytnou peci mam narok i na tu italskou. A nemusim vubec nic platit, samozrejme krome preventivek nebo neceho vylozene na mou zadost atd. @Sisiko, no vy ste to pekne oslavili:) Jak jsi delala ten krem? Ja totiz vetsinou delam pudinkovo maslovy a na Italy je to moc tezke:)) @Oky, tak zlinskou zoo znam, byli sme tam uz dvakrat a moc se mi libi. Jen sem jeste nikdy nestihla projit ten zamek. Jinak taky doufam, ze se ta predpoved, co jsi slysela, nevyplni. To bysme tu meli zive koncerty uz od kvetna. Jo a ja sem na fb pod Pavla Torresi.
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna : O tom problemu s Mac Larenem jsem slysela,ale to bylo jen u jednoho typu. Koukali jsme na to u kamaradky a to tam mela jinak udelane. @paulina21 : Jedeme jen na 3 dny. @oky: Ja jsem pod mym jmenem a misto prijmeni mam jmeno meho syna ;-) Nerikej,ze sis poridila Facebook ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 četla jsem knihu GIANLUCA MOROZZI: Blackout, docela jsem si o vedru v Bologne udělala představu :) ps: super kniha, ale není pro slabé povahy...
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko my tiez nemame sky, to by sme pozerali len futbal a mozno este futbal... fakt... a nonstop, lebo tam je stale nejaky zapas... no a Nello samozrejme nasiel, streaming na nete, takze ako keby sme sky aj mali... ach jo...tiez to preziva, ale celkom sa kroti, nic nerozbija a neskace, ale krici, to ano :-) a ja sa musim tiez tvarit ze som tomu rada, samozrejme, lebo zevraj aj ja fandim Napoli :-o @jennynka5 ja som na to uplne zabudla, prepac... ale je to velmi jednoduche... podusis cukiny, ci uz osupane, alebo len umyte a pokrajane na kococky... ja ich niekedy dusim aj na cibulke a ked je cukina makka, tak to zalejem vyslahanymi vajickami, do ktorych dam trocha cierneho korenia,sol, lyzicu muky a malo mlieka a struhaneho syra... ono to vyjde zakazdym inak, niekedy dam aj peperoncino, my mame radi stiplave.. inokedy zas kusky syra na kocky, ked sa ta omeleta pecie, tak sa ten syr trocha pripecie a je to tiez dobre... no a ked ju mam z jednej strany hotovu tak ju este obraciam a necham pripiect aj z druhej... ona vzdy vylezie az z panvice von, ako narastie, a ked vypnes sporak zase "splacne" :) rovnako ju robim so zemiakmi... namiesto cukiny zemiaky, to je taka polovicna "TORTILLA" :-) @holky docitam vas neskor, som v praci a dnes mi pride nova holcina na zaucanie... fakt sa mi chce vysvetlovat zase vsetko od zaciatku...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsem si uz myslela,ze se tu zasebevrazdim, protoze dnes mi sem prisly dve zenske, jedna si zkousela boty a ze prijde s kamaradkou,aby ji poradila a druha zase koukala na tasku pro maminku,ale ze specha do prace,tak prijde jindy, takze urcite obe prijdou,az tu bude kolegyne a ta si to zapise do "svych zasluh", no a prisel chlap, prohledl si boty,ktere si pry vyhledl uz v nedeli a vzal je pro manzelku. Jen tak, boty za 200 Euro, bez zkouseni. Tak to je kadr. Ja to vzdycky rikam,ze chlapi jsou mnohem lepsi,co se tyce nakupu. I v nedeli, jak tu byl ten jeden par, tak chlap by koupil aspon dva pary bot a pani se porad cukala. @paulina21: Nemas nejake zpravy o Beusce? Uz se tu pekne dlouho neobjevuje a koukala jsem,ze je i vedena jako "neaktivni". Jak jsme se byli v pondeli projet na kole,tak dnes jsem vyrazila na kole do prace a pekne me bolel ze sedatka zadek, jak nejsem zvykla :-.
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir to je pech, ale jako nestranný a nezainteresovaný pozorovatel vidím, že jsi reprezentovala váš obchod a třeba se někdy podaří, že přijdou paní, které se předtím byly jen podívat u kolegyně ne? nebo třeba přijdou zítra ráno :) navíc já jsem se taky jednou šla "podívat na kabelku pro maminku" a pak jsem jí tam šla opravdu koupit :) a to je mi jasné, že tohle se asi nestává vždycky, že lidi hledají, až najdou. W chlapi, co kupují ženám boty, že @sisiko? (ten můj taky jednou došel domů a říkal: skoro jsem ti koupil boty, tak mě to potěšilo, i když je ve skutečnosti nepřinesl :-) )
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia : Dekuji za podporu ;-) Jo, je to tak, akorat ze ta pani,co je odpoledne, tak si ty svoje zakaznice pekne drzi, i sefova mi rikala,ze ji slysela,jak rikala jedne,at prijde odpoledne, protoze je tam ona a ze si pamatuje,co si zkousela....atd....Me totiz rozciluje,jak pri zapisovani toho,co prodala, pise "cliente Gabri" (ona se totiz jmenuje Gabriela), proste jsou vsechno JEJI klientky. A ma dokonce i dve klientky Rusky, to nemuzou prijit,kdyz jsem tu ja, kdyz jsme "krajanky" ?:-D Uz se tesim,az misto ni nastoupi nekdo novy. Aspon budeme obe zacinat od zacatku. Jo a musim rict, ze me uz Cri tady v tom v krame taky koupil driv boty,ale sportovni :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 @ditakir jsem u posledniho dilu Prostreno - vari Martin...fakt sympatak... ovsem mam VYROK TYDNE! Postaral se o nej, kdo jiny nez Michal: "Carpaccio s domaci focacciou - znam, to je dobre jidlo. Doufam, ze k tomu bude dobra francouzska bagetka!" :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir je trapná, nic jinýho :-p ale chápu, že to musí dlouhodobě štvát, tak snad přijmou někoho hovýho
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna já jak jsem to viděla, tak jsem to hned musela napsat Simovi, a smála jsem se jako blázen!!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 prave ze ten krem neni vubec tezky a priprava je snadna :-) Treme 140g masla se 140g cukru, pridame 140g zmekle cokolady, 2 vejce, vymichame a prikapavame 1 salek (italske velikosti ;-)) vychladnute kavy. @lejinka Zkopirovala jsem si tvuj recept, ja mam primo na plose slozku, jsem tak na vas pripravena :D @salsiccia ted mi Simo rikal, at se podivam na Netu na Conbipel, ze tam jsou v damske sekci moc krasne veci :-D Videla jsem dubnove menu v Kleci: 1.chod smazeny syr a 2.chod gulas s knedlikami, mne to prijde strasne vtipne, takova kombinace :-D To by si Cech prece nedal :-D @yellowbanna Haha, Michal je evidentne mimo misu :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
holky, videly jste toto? http://ceskepotraviny.webnode.it/
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Zjistila jsem tedy, ze z toho nepotrebuju nic a co potrebuju, to si sama dovezu, aspon se na to pak vice tesim :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko to je hustýýýýýýýýýýýýýýýýý :-D a nad 45 € poštovné zdarma, to se vyplatí :) jinak Conbipel je docela prima, vidíš, jak na tebe myslí :) a to menu... ty knedlíky bych teda chtěla vidět, já mám pořád v hlavě ten bramborák, to byl omyl šéfkuchaře :-S ale myslím, že toho sýra bude jen na ochutnání asi, ale máš pravdu, že to není na první a druhý chod :)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna : Tak to byl pro me tez vyrok tydne. My jsme to komentovali i na FB (jsem ve skupine Prostreno ;-) ), ze obcas je lepsi drzet usta a nedelat,ze vsechno zna. @sisiko : O tom psala jedna holka na FB,ze bude delat internetovy obchod ceskych potravin. No, ja bez toho preziju, obcas si neco privezu a ostatni nejak nahradim ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko ja si prosim recept :) dakujem... :) s tou oslavou.... a sedenim na balkone si mi uplne pripomenula nase letne veceri s Nellom, ked sme este byvali v Salerne s vyhladom na more, vecer sme si sadli na terasu ci balkon ci ako by som to nazvala a pili prave vodku, sice len ochutenu melonovu, ale to bola taka strasna pohoda!!! Tak mi to chyba... teraz si mozem sadnut a pozerat sa na sad jedneho pana, co si tam pestuje zeleniny od vymyslu sveta...ach jo... jo a ja by som moc na net nevyhadzovala datumy kedy nebudes doma, lebo sa ti lahko stane, ze sa vratis a doma nebude uplne nic ;-) @yellowbanna a nechceli by mna v kalabrii? :-D ja zas nechapem ze nad tym uvazujes, keby som ja bola doma, a mala taku moznost... tak by som sa im tam nasackovala od 1.5 do 1.10 :-) i ked zase chapem ze bez Micka by to bolo asi na nic... mna by k nellovym rodicom bez nella nikto nedostal :-D :-D by som sa tam unudila, podla mna by som zacala nieco vyrabat, alebo studovat ako sa toci slnko a podobne blbosti, ktore robili ludia pred nami, ked mali vela casu a prd na praci... @oky @facebook celym menom :) a uz mam tri nove kamaratky!!!! som sa chcela pochvalit :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko skopirovane :-) ;-) ;-) ja som robila minule podobny, akurat som dala plnku pudingovu, stale s curkom a maslom a kuskami cokolady... jedina chyba bola, ze sa mi tie kusky cokolady rozpustili (ako ten puding este nebol dost studeny...), oni to boli gulicky cokoladove -kupovane :) a mala som z vanilkoveho zlteho pudingu proste hnedu plnku, co uz, ale chutilo to dobre :D a tiez to bolo dost sladke, ale ja mam take rada... ako maminka robi :) konecne som vas docitala
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka stale s curkom a maslom co to je curka nebo curok? :) ah, to je cukr?
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko ano, taky jsem videla, ale ty ceny jsou dost desive.. a z toho, co mi schazi, tam nemaji vlastne nic. no aspon se budu vic tesit domu jedou za cas ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia cukrom :) co je curka:)? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia ten bramborak byl nechutny :-D Ja porad myslim na unorove menu: kuba + hovezi s orechovou omackou, to bylo fakt vyborne :-) Jinak, tento mesic se opakuje strudl, ze bychom si tam zajistily kseft a pekly jim moucniky? 8-) @ditakir Prave uz kvuli te FB skupine me tady ten obchudek odpuzuje ;-) Taky se snazim nahrazovat, co se da :-) @lejinka S vyhledem na more to musela byt uplna parada x-) Ten vzduch a vune.. x-) Simo si do vodky kape citron a pridava 3 kulicky cerneho pepre. Ja tedy nejsem vodkova, ale tahle Wyborova byla fakt dobra :-D To s temi daty me taky napadlo.. :-S Takze vlastne nikam nejedu, slysite, holomkove :-p :-D Recept na opravdu lehky piskotovy korpus (neleknout se fotky auticka :-D): http://recepty.vareni.cz/narozeninovy... @oky ja taky celym jmenem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka no, já si jen nebyla jistá, jestli to není nějaká tajemná slovenská ingredience 8-) @sisiko ano, to je správné slovo, bohužel, a s těmi moučníky mi to říkali ve Španělsku, ale tady jsou zvyklí na krémové a to já bych nedávala, teda ne v nějakém industriálním množství :) ale třeba perníku jim můžu napéct na kila, zatím, než si vypotřebuju koření, apropos, to tam stojí na té stránce 0,42 € a to je teda hodně... a nemají miňonky, ale jinak dobrý nápad, jen nevím, nakolik to může být podnikatelsky úspěšné se tu opět svíjím u práce, jakože svíjím z toho, jak se mi nechce... záda lepší, vydělávat prachy dobrý, ale ten gauč na mě tak vyzývavě kýve :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia nieco ako bryndza :) no bohuzial nie... zatial iba cukor, mozno neskor prideme na nieco co sa v CR nepouziva :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka jo, tak teď jsi mi připomněla. @holky jedí vaši muži cime di rapa? a jíte to vy? já o tom na trhu prohlásila, že to je tráva pro slepice (a myslela jsem to vážně) a oni se skoro urazili, no a myslím, že o víkendu jsem jedla rizoto s listy ředkviček, to bych teda taky dala jedině slepicím. ale je to tajemství, protože jsem u toho vaření nebyla a byl v tom (taky) hrášek, takže se to nedalo pořádně rozluštit. a hlavně se mi tomu prostě nechce věřit, takže ať muž potvrdí nebo vyvrátí, tak to zůstane napořád tajemství. holt Italové už vymysleli, co se v Česku nejí, teď jsou na řadě Slováci 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia tož to zní fakt blbě, jako kdyby Slováci byli drůbež, tak to opravdu myšleno nebylo...
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia tak s tou praci Ti rozumim.. mne se taky posledni dny silene nechce nic. ted jsem ziskala velmi inspirativni napad pri veseni pradla: vsimla jsem si, jak nam pekne pari slunicko na balkon, takze zena cinu hned nemeskala, vytahla prodluzku, plastovy stolecek a hura, uz se griluju i s notasem pred sebou 8-) mozna si sem pak dam i zehleni.. F. tady neni, aby mrmlal, ze se vystavuju na balkone (beztak sem neni videt a stejne je vetsina lidi v praci) a tak mam pohodicku, prijemne s uzitecnym...
Odpovedať
Profilova fotka
@reys :-) já jsem u otevřeného okna, takže pro chvíle rozptýlení koukám z okna, naproti nám je takový krásný dům, jak někde z hor, tak se celý den kochám
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, @yellowbanna jojo, to byla dobra hlaska Michala, to jsem se taky bavila a jeste u toho, jak chytraci vsichni vedeli, jak nema chutnat prava minestrone a to nevi ani pravy Ital, protoze se tam muze dat kde co.. @ditakir Diti, neboj, pani urcite prijdou k Tobe! ;-) A pises si tam taky poznamku "cliente Dita"? :-D Preji stastnou cestu na zitra!!! Takze budes mit na foru absenci? Pisu Ti aaacko :-) @lejinka diky za recept, udelala jsem to v podstate podobne (musela jsem spotrebovat zbyle bilky), ale bez mouky a mlika a tak to byla takova zajimava michanice, ale moc dobra. Diky za typ. Uz zaucujes? A jaka je nova holka? Mela jsem shon v praci, tento tyden mam perny, ale vse napravim a pisnu :-) @reys chachaaa Alfonso je taky trosku paranoidni, abych se nevystavovala na balkoone :-) @salsiccia cime di rapa znam, ale nejim, jim bietola-je to bud hodne podobne nebo stejne, ale na me to ma moc "repovou" prichut, tak to snesui jen velmi zridka, klasika aglio olio pepperoncino..a v te knizce se pise co konkretne o vedru v Bologni? @dita pockej Diti, ja Te v lete pozvu a necham si Te tady pekne prohrat :-)) presneji receno ogrilovat za ziva :-p @oky Ty jsi na FB????? :-) @lejinka no balkon naproti more, tak tomu rikam velky luxus a zpetne zavidim... 8-( :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 odehrává se to několik dní kolem Ferragosto a třem hlavním hrdinům je fakt horko, mně se to strašně líbilo (Testo di Marco Marangon in esclusiva per InfiniteStorie.it. La riproduzione in qualsiasi forma è vietata) - tož dělejme jakoby nic... Se cercate emozioni forti e una storia da brivido che vi tenga incollati alle pagine, Blackout è il libro che fa per voi. In questo formidabile thriller non c'è spazio per esercizi di stile, divagazioni e lunghi passaggi descrittivi. Gianluca Morozzi punta tutto sulla suspense, raccontando una vicenda di ordinaria follia che inquieta e sconvolge per il vorticoso succedersi di eventi brutali. Gli attori del dramma sono tre: due vittime, Claudia e Tomas, e un carnefice, Ferro, spietato assassino che ricerca il piacere attraverso le più inaudite violenze. Una sorte capricciosa si diverte a far incontrare i tre personaggi in una situazione estrema. È ferragosto a Bologna. La città è deserta e in completa balia di un sole crudele. Esiste forse un momento peggiore per rimanere intrappolati in un ascensore? Se poi uno dei tre prigionieri è addirittura un serial killer, è inevitabile che il soggiorno forzato si trasformi in un incubo da cui i due ragazzi, Claudia e Tomas, disperano di risvegliarsi. Anche Ferro però deve guardarsi le spalle, perché nel claustrofobico microcosmo della cabina d'acciaio, le regole del viver civile subiscono un grottesco ribaltamento, lasciando il posto al primitivo istinto per la sopravvivenza. Morozzi sa destreggiarsi benissimo nella dimensione onirica e gestisce con abilità la metamorfosi dei suoi personaggi, alle prese con una nozione del tempo e dello spazio sempre più distorta. Le sensazioni visive, tattili, uditive mutano drasticamente con il passare delle ore. Realtà e allucinazioni, ricordi lieti e foschi pensieri si alternano senza tregua in un coinvolgente caleidoscopio di emozioni. Seguire con distacco la vicenda è difficile, resistere alla tentazione di conoscere al più presto il suo scioglimento è impossibile. Blackout è il classico romanzo che si divora in brevissimo tempo. Con pochi fronzoli e una trama dirompente Morozzi ci costringe a confrontarci con pulsioni inconfessabili e paure ataviche, che accompagnano l'uomo da sempre condizionandone l'esistenza. Un libro da leggere assolutamente. Attenzione però: dopo la lettura di Blackout prendere l'ascensore potrebbe non essere più tanto semplice.
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia : Ja miluji cime di rapa, ale ten muj to neji :-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?