Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko ja som mysela biele, ale ako keby boli s kuskom bezovej alebo ruzovej tak mi to urcite nevadi... ja som v tomto dost otvorena... proste si vyberiem co sa mi paci asi na mieste, salon ktory pripada k uvahe je tento: http://www.salonnatalia.sk/body.php?a... kukni si tam aj tie colet, ak chces... ich saty sa mi velmi lubia, su take princeznovske :-) @holky ja samusim priznat, ale ja som o tom odsavani tiez este nepocula.. mozno preto ze som sa o to nejako extra nezaujimala este, ale fakt ze vysavac... ta trubica ako vyzera? @oky, robim ten tvoj studeny cokoladovy kolac piskotovy, ale pride mi ze som dala do chladnicky len tmave piskoty:):) som zvedava co z toho vyleze... skusala som to zo savoiardi, lebo tie nase piskoty nemam, tak mozno toho vela nasali... na vystavu to nebude ale dobry bude urcite :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko Pronovias su tiez velmi pekne! Ale dam prednost talianom pred spanielmi :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ja jsem svemu muzi na rozloucenou udelala tiramisu, je toho teda fakt nejak hodne :) aspon se bude mit dobre letim zitra a jeste si to nejak poradne neuvedomuju, jsem na jakykoli zmeny rezimu pomerne citliva, to bude narez :) strasne se tesim. tady se asi moc neukazu, ani nevim, jak to budu mit s internetem, vratim se do studentskych let a budu delat okupa u dvou kamaradek, jedna noc v hotelu, vikendy na venkove, zadna nuda. doufam, ze se vratim a bude jaro, v Turine zase dva dny v kuse leje jako z konve budu se sem na vas tesit zpatky
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia stastnu cestu a uzi si to tam vsetko naplno, aby ti potom nic nechybalo ked prides! @holky, chodievate domov samy, alebo chodia s vami aj manzelia/ priatelia...?
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka děkuju :) zajímavá otázka, i tím, jak je položená. teda já taky říkám domů, ale předevčírem jsem volala babi a ona: kde jsi? a já: doma. a ona: doma? tak to bylo takový zvláštní. jakoby jí bylo líto, že domov v Itálii nazývám domovem. ale tohle je moje doma. tam taky, ale tohle je doma teď a tady. a navíc doma se dá chápat, jakože v bytě, ne někde venku nebo v knihovně nebo tak... k tvé otázce: já jsem zatím jezdila sem za Simem, jsem tu napořád teď od prosince, takže krátko, teď jedu sama a příště zřejmě pojede se mnou. doma u nás byl dvakrát, což mi přijde k četnosti jeho cest do ČR adekvátní. někdy jsme se viděli ve třetí zemi, takže v ČR byl celkem asi, hmmm, nevím, pět až šestkrát, někdy třeba jen na pět dní, to jsme k nám nejeli
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia stastnou cestu a poradne si uzij domova, kamaradu, ceske stravy a tak vubec!! ;-) @lejinka ten muj ma tak uzasneho zamestnavatele, ze pokazde, kdyz si chce vzit vic nez 1 den, je to problem.. takze do budoucna nevim, jak casto bude jezdit se mnou. no protentokrat se nam podarilo to ukecat (nepustili ho moji segre na svatbu, tak aspon ted na krtiny synovecka). ja poletim v nedeli 27., on ve stredu 30. a zpatky pekne spolu dalsi nedeli. ale jinak ja ho v CR celkem na nic nepotrebuju, kdyz jsme tady spolu porad. :-p jde spis o to, aby mel spojeni i s moji casti rodiny.. a taky nezaskodi, kdyz si osvezi, jake to je byt nekde cizinec, ze.
Odpovedať
Profilova fotka
@reys tvoje poslední věty podepisuji. tentokrát by mi to pro něj přišla jako ztráta času, budu obíhat doktory a banku a další, tak by tam byl jak přívěšek a doprovod, ale na to dovolenou plácat nemusí, až pojedeme tak, že budeme spíš u nás doma, tak budu ráda, když pojede se mnou
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Stastnou cestu a super pobyt, krasne si to uzij! 8-) Ja rikam "doma", at jsem kdekoli, treba par dni u kamaradky nebo v hotelu, jakmile nekde pobyvam, je to proste doma :-) @lejinka Budu se vracet teprve podruhe a Simo se mnou opet pojede, ale zase se vrati driv, tak dlouhou dovolenou by mu nedali, diky bohu za ten tyden, to je primo zazrak :-)
Odpovedať
@toscany ahoj :-) Kde v Italii bydlis? @ditakir jak jsi psala, ze ses odhlasila z te diskuze na FB ... ze ti chodilo denne 60 upozorneni na mejl ... to jako proc??? @reys uz mas ty kufry? :-) ... (jinak letime ve stejny termin ;-)) @salsiccia juuu, tak uz je info o miminku venku :-) Gratuluju ;-) ... Nechova se ted k tobe treba tchyne lip?? A jinak preju stastnou cestu a uzij si to a nakrm miminko nejakyma ceskyma dobrutkama (at si zvyka ;-)) @lejinka krasny saticky :-) Uplne zavidim ty pripravy :-) Teda, jen nektere jejich casti :-) :-D Jinak do CR jezdim casteji sama ... ale pokud Daniel jen trosku muze tak frci taky ... a vyhovuje mi to jak to je ;-) :-D Ohledne terminu "doma": u nas je zabehy termin "doma 1" = CR a "doma 2" = Italie :-D :-D Doufam, ze se ti dortik podaril ... jsem zvedava, jak to bude s tema italkyma piskotama... ten dojem, ze "davas do lednicky jen tmave piskoty" je spravny ;-) :-D Tez jsem z toho byla prekvapena, ale dopadlo to dobre ;-) Ohledne toho nasati piskotu: ty ceske to kakao nenasaji, tzn., ze na rezu zustanou svetle ... jsou jen uplne mekoucke (nasaji tedy jen tu vlhkost) ... prikladam foto toho meho vytvoru at vidime jestli pak na zaklade ruznosti piskotu budou rozdily. Ale foto berte s rezervou: je to posledni a ne prilis reprezentativni kousek :-D ... plus trosku neostra foto :-p Btw: tak se mi zda, ze tento mesic letime do CR postupne vsechny :-D ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky fakt letime zaraz? no toto! skoda, ze to neni jak autobus, ze bychom lidi ze severu nabirali cestou.. :-D btw. kufry stale nemam :-| nepodarilo se mi opakovane dozvonit k osobe, ktera by udajne mela mit na starosti "klicove" zalezitosti v nasem dome, tak jsem ji nechala ve schrance listek s vylicenim nasi patove situace. dnes rano uz tam listek nebyl, tak doufam, ze na moji zadost s opakovanym zduraznenim urgentnosti vyrizeni co nevidet zareaguje. jinak......?
Odpovedať
Profilova fotka
@reys si ma pobavila, ze ho tam na nic nepotrebujes:).... ten zamestnavatel je dost blby v tomto... @salsiccia jo,ja napr tiez opravujem Nella, ked hovori ze ide domov, mu poviem: a casa dei tuoi? :-p ale aj ja ked ide na SR hovorim domov, je to podla mna normalny jav.... domov je aj u nasich, aj tu, a aj akoze "doma" a nie vonku... ja som "doma" pouzivala uz aj na intraku v Brne napr :-) Nello bol na SR len raz, teraz pojdeme druhykrat... len je to aj tym, ze sa tam dostaneme fakt malo a inak s tym priveskom je to krute... :-) ja som rada ak bude chodit vzdy so mnou, len potom mam taky ten zvlastny pocit, ked sa mam stretnut s kamoskou, ze ci sa bude on nudit alebo kam ho dam :-) jo, to je fakt ze teraz sa chystaju vsetci domov, asi preto ze skoncila zima:) @salsiccia a doma v CR ako reagovali na novinku?:)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky vyzera to dobre, tesim sa nan:)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@reys nabirani severanu navrhneme aerolinkam :-D :-D ... ach jo, to jsou fakt radosti s tim kufrem :-| ... to vypada na nekonecny pribeh ... no, pri nejhorsim koupis novy kufr ... nebo vypacite zamek (zalezi na tom, co bude levnejsi) ... a pak vse date proplatit "klicnikovi" :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka doma v ČR to ještě nevědí :) chci vidět, jak se u toho budou tvářit. fakt jsem nevěděla, jak to říct do telefonu, takové blbé mi to přišlo, zvlášť, když teď brzy jedu, jinak bych to asi řekla.
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia super! ja by som to urobila rovnako... i ked o svadbe som povedala vsetkym po telefone... ale inak sa to nedalo :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia ja taky jela domu oznamit to osobne :-) Teda nasim... vyslo to tak, ze jsem uz tyden po tom, co jsem se dozvedela, ze jsem tehotna, letela do CR vyzvednout si nove dokumenty. Tenkrat jsem to udelala tak, ze jsem pres SKype zavolala Mickovi a pozvala nase, at ho jdou pozdravit. Pak jsem jim rekla, ze budou babicka a deda. Aspon takhle byl Mick taky u toho :-) Sirsi rodina se to dozvedela az o Vanocich, az jsem byla v patem mesici... Tak preju stastnou cestu a uzij si to doma! @lejinka kdyz jedu domu, snazime se to planovat tak, aby jel Mick se mnou...ale nekdy to kvuli jeho dovolene nejde a pak jedu sama...to se pak vidim treba i s lidma, se kteryma se on nezna, kdyz je tam se mnou, nemam ale problem "kam s nim" ;-), on si porozumi skoro s kazdym a i kdyz nerozumi stoprocentne cesky, bavi ho jen tak poslouchat a snazit se odhadnout, o cem se mluvi... moji kamaradi pak vetsinou mluvi anglicky, takze neni problem
Odpovedať
Profilova fotka
@holky, vyvesily(i) jste vlajku? ;-) Nam ji koupil tchan. Siamo uniti! ;-) Zdravim vas z 1. hlavniho mesta Italie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko no me dneska na pohovoru v personalce tak vytocila jedna arogantni italska slepice, ze bych nejradsi na tu zerd byla povesila ji! :-| ach jo..
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, pred chvili jsem se vratila z Milana. Az na sileny dest to bylo super. Byli jsme ve trech firmach,od kterych bereme boty a tasky a vsude byli tak prijemni. A hlavne, ja si myslela,ze jsem imunni,co se tyce bot a ono ne!!! ;-) My jsme zaparkovali na parkovisti v S. Donatu a pak jsme jeli metrem, byli jsme zmanteni v tom parkovisti a jeden pak se nas hned ujal a jeste nas doprovodil spravnym smerem :-) Takze i v Milane jsou fajn lidi ;-) Do uplneho centra jsme se nedostali,ale i tak jsem neco malo videla. @rospina : My jsme tu odsavacku na vysavac zacali taky pouzivat pomerne brzy. Ja jsem nejdriv koupila tu normalni odsavacku,ale dech mi nestacil ;-) A tady tu odsavacku na vysavac neznaji, je to madarsky vyrobek a neni zas tak dlouho na trhu. Ja jsem je minuly rok vozila vsem mym kamaradkam do Italie z CR ;-) Prodala jsem jich aspon 15 :-) Ale zjistili jsme,ze ten madarsky vyrobce ma zastoupeni v Neapoli. A taky se tu nejdriv lidi divili, odsavacku na vysavac, to mu vysajes mozek... Pak to vyzkouseli a chteli ji vsichni ;-) Jdu vas docist....
Odpovedať
Profilova fotka
@reys co ta slepice chtela?
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka co chtela? nevim, asi si zhojit svoje problemy na nekom, kdo ji moc nemuze oponovat a rict, co si o podobnem chovani mysli. podle me takovi lidi nemaji v personalkach co delat.. ale uz jsem se pres to prenesla, holt na neprijemne jedince se obcas proste narazi kdekoliv. na zpatecni ceste jsem na schodech do metra uklouzla a nejaky pan me chytil, abych to nesrolovala az dolu, byl moc mily, malem by me odvedl az k metru :-) tak mi spravil naladu. vecer prisel zazvonit nas slavny "klicnik", takovy srandovni deda. ovsem radost netrvala dlouho, protoze jsme zjistili, ze klice, ktere prinesl, jsou od jine chodbicky (a od te nasi zrejme nema). ten sklep je asi proklety :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@oky : Ten dort vypada uzasne. Budu to taky muset zkusit, akorat jsem zapomnela rict mamce,at mi priveze piskoty. Ja jsem asi jedina,ktera ted v breznu nepojede do Cech ;-) No,na mail mi chodilo neustale upozorneni,ze Ruza Dvorackova pridala neco do diskuze atd. Takze jsem porad jen mazala a mazala. Ty holky neustale neco rozebiraly,ale i takove kraviny. Fakt nechapu,jak u toho mohly doma neco udelat, kdyz u toho sedely cely den.Ale jak jsem pochopila,tak spousta z nich nepracovala....... Ja rikam doma v Italii, i doma v CR :-) Ale asi je ted pro me vic doma v Italii, protoze tady je prece jen uz moje rodina a taky "muj" byt. Dnes jsem byla mile prekvapena,sla jsem s kocarkem a prede mnou dva schody. Zrovna sly okolo dve zensky,co si povidaly a ta jedna na me,jestli chci pomoci s kocarkem. Ja ze ne,protoze ja ho otocim a v pohode ty schody sjedu, je to takovy terenak. Ale udelala mi radost,ze se sama od sebe nabidla.:-) Jo a vcera v tom Milane jsem poznala primo samotneho navrhare tech bot,co hlavne prodavame. Hrozne moc fajn.
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky!!, tak mi dnes vecer odjela segra s malou no ani se nebudu rozepisovat, jak je mi smutno!!!!Byl to super tyden, jsme si to fakt uzily. Ted je to tu prazdne, Alfi ma nocni a tak nevim, do ceho pichnout :-| @yellow @dita @yizheng takze tedy ta sobota 26.3.plati?Tak to my muzeme oba. @yizheng ja bych take sla sama bez partnera, kdyby to bylo o tyden pozdeji a vubec bych to neresila!! (Alfi ma ten dalsi vikend sluzbu). Vsak je to sraz dulezitejsi pro nas zenske nez pro ty nase partnery,no neee? :-D :-D ad zubar - ja platim bez pojisteni za nejakou plombu, prohlidku do 700 kc, oproti Italii za pusu, takze souhlasim s yizheng, nejsem tak bohata, abych mohla chodit k zubari v Bologni :-D ad gynekolozka platim za prohlidku vcetne prsou a steru cytologie 300 kc, takze prochazka ruzovym sadem. Ale kdybych byla tehotna, tak si najdu gyndare tady-per forza..Jeste vas musim docist.. Jak jsem doprovazela segru s malou na autobus (jely Tourbusem), prisla tam nejaka slecna a chtela promenit cekse penize na eura. A tak jsme se daly do reci, zije tu uz 20 let a to v Modene @yizheng ;-) Tak mi dala na sebe cislo, tak se asi uvidime nekdy na kafco, byla sympaticka (ty eura ji promenila segra, mela shodou okolnosti opacny problem, ma eura a chce ceske penize :-)
Odpovedať
Profilova fotka
oky, ta torta vyzera naozaj moc chutne :-p uz ked sme pri sladkom, vcera som jedla po dlhej dobe canoli siciliani, boli vynikajuce.. salsiccia, kam vlastne letis? nejako som nepostrehla....v kazdom pripade stastnu cestu a pekny pobyt :-) dita, to je pravda s tou odsavackou, v kazdom pripade ju budem pouzivat, sestra mi sice jednu poslala, ale ako som pisala ,sa mi to zda skoro pouzivat na malej. v tej lekarni som sa pytala ake tipy "di aspiratori nasali" maju pre deti, no a ked mi vysvetlovala, ake, tak som sa pytala ,ci sa to da dat aj na vysavac, tak sa na mna pozrela poriadne udivena, akoby som svoje dieta chcela tyrat :-D ... radsej som to zahovorila, nemala som chut a naladu jej vysvetlovat, ze u nas sa odsava vysavacom.... som zvedava, ako sa budu tvarit holky z kurzu (predporodneho), s ktorymi teraz chodime s kocarmi von, ked im poviem o tom odsavani vysavacom.... ako ste stravili dnesny sviatok? my sme boli v meste, vsade poriadne vela ludi, chaos... doobeda vzal drahy malu na prechadzku, tak som si mohla oddychnut, ale musela som stihnut este aj navarit... .
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng no jasne, ze to nevadi, ze prijdes sama! Prosim te ;-) @jennynka5 ma pravdu - hlavne si pokecame my zensky...no a chlapi (velci i mali) nam budou delat spolecnost :-D neeeeeeeeeee, tesim se na vas uplne na vsechny !! @rospina: my dneska nevystrcili nos, bylo tu jeste porad hnusne...teda kdyz nepocitam tydenni nakup...bohuzel jsme se k nemu nedostali pres tyden a dneska jsem uz fakt museli... to byl ale blby napad! Lidi bylo v Auchanu snad vic nez na namestich ]-( Nastesti jsme tam jeli v dobe obeda, tak se to jeste dalo, ale kdyz jsme odjizdeli, uz parkovali lidi i na privadeci k parkovisti a vevnitr se nedalo hnout, ufff... a to bylo jeste predtim, nez zacali zadarmo rozdavat zeleno-bilo-cerveny obri dort 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
@oky mam ta pozdravit od Nella :-D , torta sa podarila a po veceri padla polovica :-D @jennynka5 si mi zas pripomenula ten tourbus, ak si minule vravela ze tym uz nepojdes, co je na nom zle? @rospina ja som to oslavila statocne v posteli, lebo som mala predtym nocnu, a dnes znova a teraz ma cakaju dva dni volna, takze konecne!!!! huraaaa inak mame stale pocasie na prd...
Odpovedať
Profilova fotka
@holky, dekuju moc za info o zubarich a gynekolozkach :-) Ta odsavacka se fakt primontuje na vysavac? To vubec neznam, asi jsem 100 let za opicemi i s Italy :-D @rospina Mne ta festa zklamala, Turin narvany, ze jsme nemohli jit rovne. Vzali jsme s sebou tchana, aby nebyl sam (tchyne je jeste v Rime). Navic, jak jsou vsechna muzea gratis, vsude neskutecne rady, to nepochopim, jen proto, ze je to zadarmo, vzdyt muzea nejsou az tak draha :-p Proste az na ty vlajky mi to nepripadalo, ze siamo uniti :-. Navic vsechny obchody byly otevrene, i treba s povlecenim, holt se musi vydelavat. A lidi nakupovali kdeco - krize? Ja moc chtela videt Italii provedenou v cokolade, 14 tun, snad to do 3.4. stihnu :-) Ve stredu v noci jsme videli v TV film Vesna va veloce - s Terezou Zajickovou (ja ji videla poprve). Bylo to o ceske holce, ktera v dobe komunismu nenastoupi do Karosy a zustane v Italii. Bez penez, takze se z ni stane jak jinak prostitutka. Simo byl z toho filmu moc smutny, jeste rano, sotva se probudil, mi rikal, jak to bylo smutne. A ze ta Vesna (typicky ceske jmeno ;-) ) vypadala jak ja, kdyz mi bylo 14 (oblicejove tedy) - no fakt ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko kde ta čoko Itálie je? jinak jsem tu a světe div se, prší, od včerejška nepřetržitě :) asi si to vozím s sebou v kabeli... včera jsem padla před desátou do postele, ale zařídila jsme mega věcí a dneska je sice brzo, ale mám v plánu další mega věci, zubař za mnou a nic mi nedělala, což je buď dobrý nebo to nedělala schválně, páč by mi možná nemohla dát injekci a já bez injekce visím na stropě :) včera mi máma řekla, že o víkendu bude u nás doma sešlost ještě kvůli narozeninám babi, kdo nemohl minulý víkend, tak se to aspoň sfoukne najednou, že se o oa dozví spousta lidí :) a byla jsem na gyndě se objednat a musela jsem říct, že žiju v IT, jinak by nechápali, proč jsem tam do čtvrtého měsíce nedošla, tak strašně hnedka zjišťovali, jestli mám pojištění, ach jo, že si ti lidi nevěří... ale jo, chápu prchám do víru velkoměsta :)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Tady nam sviti, ty sis ten dest vcera asi fakt odvezla ;-) Jsi sikovna, jak vse zarizujes :-) Ta rodinna seslost je uplne idealni :-) Edizione straordinaria di Cioccolatò - 13m, 14 t :-D Piazza Vittorio - 17 marzo - 3 aprile 2011 - takze to stihnes :-) La grande Italia in cioccolato sarà riprodotta in scala con alcuni fra i suoi principali monumenti, fra cui la Mole Antonelliana, il Duomo di Milano, il campanile di San Marco a Venezia, la Lanterna di Genova, la Fontana Maggiore a Perugia, il Colosseo, il Maschio Angioino di Napoli ecc. W il cioccolato! x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko to vypada dobre.. maji stesti, ze Torino je pro me z ruky, jinak bych jim to tam asi o vikendu jela ohlodat :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?