Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dita to je krasny s tim Fediku pusinku x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko hahaha, gizd-to je tak brutalni skaredy slovo... :-D :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko souhlas, cizinci jsou k sezrani, kdyz mluvi cesky...Jsme taky holky roztomili-jako my Cesi, kdyz mluvime italsky treba??? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia ja bych mela zajem o ty orezdivky, aspon jednuu siiim ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 no ja nevim, zda jsme my Cesi roztomili, kdyz mluvime italsky. ja si spis pripadam blbe, protoze vim, ze nikdy nebudu mluvit jako rodila mluvci (tim myslim, aby nebylo poznat ani po pul hodine hovoru, ze nejsem cizinka) a desne me to stve. mozna jsem moc sebekriticka, kdybych mluvila ostatnimi jazyky jak italsky, byla bych v sedmem nebi.. :-D ale nejak proste mi ta IJ vic lezi na srdci.
Odpovedať
Profilova fotka
..no kdyz nad tim tak premyslim, ono by to bylo asi poznat, i kdyby me dabovali :-) protoze nekterymi zvyky nebo nazory do italske spolecnosti proste nasinec tezko zapadne, ze..
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia mym studentum, kteri nechteli sislat, se moc libilo sloveso nacer ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
myslim, ze ja svou italskou mluvou, prizvukem a vyslovnosti sveho L prijdu roztomila jen svemu muzi :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 Chechtajici se vyzkumnice je fakt krajne podezrela :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir souhlasím s @jennynka5 že Fede, pusinku je super. to u nás doma taky pořád pusu sem pusu tam :) off: ted koukám z okna a deda tam bezi s pidi vnukem a vnukovi se to desne libi, takova bzunda, ale porad dedovi pada na zem :) a deda drzi a bezi jo, nacer to je dobry sloveso, ale mne by to nedoslo, vidis, jako kdyz jsme v nemcine (bylo mi asi 13) probirali slovo Stuhl a ja nemela ani poneti, proc je ta zidle tak vtipna, ono to melo byt ztuhl, ale mne to proste legranda neprisla :) off: deda uz nese, ale jsou uz daleko, mozna fakt nekam pospichali a nebyla to hra :) @jennynka5 ty jsi ale zvědavá :-p jedna je teda wurstel, ale to nema nic spolecneho s vyukou nemciny, on si zacal se salsicciou, tak jsem mu to takto "vratila", ale vic pouzivam zviratkove :)
Odpovedať
Profilova fotka
tak si čtu v kuchařce, Savoiardi farciti con crema e mirtilli ingredienti per 4 persone: 24 savoiardi, 250 di crema pasticcera, atd. atd. a to to mám asi koupit nebo nevím, když tam nepíšou, jak se to dělá a není tam odkaz na jinou stránku, fakt moc chytrá kuchařka... zaručeně domácí strava..
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia : Takze salsiccia je Tvoje prezdivka od draheho? @reys : Me ten prizvuk taky stve. Nekdy to na me hned nepoznaji,ze jsem cizinka a nekdy se me zeptaji po druhem slove,odkud jsem. Akorat obcas nevim,zda je mate moje jmeno, vzhled nebo ten prizvuk, jelikoz se mi vetsinou stane,ze jak reknu,jak se jmenuj,tak se hned zeptaji,odkud jsem. Ale timto dekuji Dite von Theese, ze je tak znama, jelikoz uz se me aspon libi neptaji,co je to za jmeno a jestli to je nejaka zdrobnelina ;-) @jennynka5: Jak jsem Ti psala,ze me v Bologni balil ten kluk z jihu, tak se me zeptal,odkud jsem,kdyz jsem rekla z CR, tak hned reagoval: Jako Seredova! To je reakce tak poloviny Italu ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@dita jojo, dnes jsem cetla, ze se Seredova bude v cervnu vdavat :-) Ale nevidela jsem ani jednou ten program, ve kterem tady vystupovala, Ty jo?Zitra je v Bolognoi stavka autobusu, takze musim vzbudit Alfika po sluzbe, aby me odvezl do prace...to se tady minimalne jednou mesicne stava... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia ty savoardi zni vyborne..zajimave, docela by me zajimalo, jak se to pak dela..asi nastudeno jak tiramisu...?
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 tady v Rime je zitra taky stavka dopravcu.. ale mam dojem, ze tu stavkuji kazdy druhy patek :-| se divim, ze jim to za to stoji... (btw. stejne se moc nepozna, zda je stavka nebo ne, kdyz clovek prumerne na ten bus ceka 40 minut, ze.. ]-( )
Odpovedať
Profilova fotka
@reys jj, tady take casto..Z toho, co jsem 1x byla v Rime, Ti uplne rozumim a verim, ze cekas 40 min na bus-ja bych zesilela, opravdu velkomesto s velkym V, kam se hrabe Praha...Ale v Bologni to teda poznas, autobusy tu jezdi na cas, neco jak Brno rekneme.. ;-) A tak se mi stane, ze stojim na zastavce 20 min, 30, 40 a pak se dozvim, ze je stavka:-( Dnes jsem se to dozvedela nahodou, ze je to zitra...jinak bych tam stepovala do 10..) :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir vlasta - aťka - /jak se to čte? po mnoha pokusech to vzdal/ - salsiccia :) @jennynka5 ten recept byl určitě dobrej na jídlo, ale takovej nudnej, ty savoiardi se měly jen rozprostřít, na to dát crema pasticcera a připlácnout další savoiardi, to bych viděla tak do dětské kuchařky.. no nic, byl to dárek k Vánocům od kamaráda, Cucina piemontese :) něco z toho vyzkouším, jen je blbý, že nevím, jak to má vypadat a dopadnout, takže puro sperimento :)
Odpovedať
Profilova fotka
tak o Seredove mi uz nikdo tak 5 let nevypravel, nastesti, k ni se teda nehlasim ;-) U nas je dneska taky stavka MHD. Navic jsem vcera zjistila, ze vlastne jezdim nacerno :-D Protoze kdyz jedu do Panoramy, je to uz Settimo Torinese a kdyz jedu na cviceni, je to San Mauro Torinese, musim si koupit listky suburbano, mne to vubec nedoslo, my jsme vlastne mezi nemi vklineni a ja je brala normalne jako turinskou zonu =-) Navic do te Panoramy bych klidne dosla pesky, je to jen 30 min, ale on tam proste nevede chodnik, takze jezdim 7 min busem, pro me to jsou soky ;-) @salsiccia Tak to moje Kucharka kacera Donalda je teda mnohem komplikovanejsi :D Takove kotlety babicky Kacerky s kukurici, rajcaty a smetanou, mnaaam ;-)
Odpovedať
@sisiko juuu, tak Kucharku kacera Donalda jsem kdysi dostala taky :-D x-) ... ale ta uz je stara, co? Ja ji dostala tak k 13. narozeninam :-) A mym nejoblibenejsim receptem byly Dorticky Chipa a Dala :-D :-D x-) A prave delam cokoladovo-piskotovy dort za studena :-) Poprve, tak jsem zvedava co z toho bude :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@dita ja som Lenka :). Som rada ze sa ti v praci paci. @jennynka5 s tymi otazkami v praci si mi pripomenula moje kazdodenne otazky tu u mna v praci, v podstate neodpovedam na nic ine len na: "skade som", alebo najlepsia bola posledna: "Skade z vychodu si?" A ja to vlastne na tych ludoch vidim uz vo vyraze tvare ze co si myslia, niektori su tak priehladni... takze odpovedam fakt len na nevyhnutne a osobne veci vobec neriesim, na zaciatku som bola ina, by som povedala ze o dost "sympatickejsia", ale proste ludia si myslia ze ked sa na nich usmejem viac ako 5 sekund s nimi chcem hned nieco "riesit", takze praktikujem nellove "non dare troppa confidenza alla gente" a snazim sa zbytocne nerozculovat nad "vychodom"... Akoze, robim tu uz rok a nedavno ked bola taka hrozna zima kolega co tu robi sice len v lete zahlasil: "Lenka, aj v Bielorusku je taka zime?" nato som mu odpovedala samozrejme: "Neviem, nikdy som tam nebola..."... na zaciatku mi to strasne vadilo tie ich pripomienky a predstavy ako sa u nas zije... @sisiko moja babicka je z ostravy a to casto hovori ze: "jdu do doktora...." a s tym sklepem sa mi tiez nieco mari :) a zvysok vam nerozumiem :D @reys synek sa mi paci, to pouziva dedo:) a tiez este "potepy" to pouziva babicka, a to by som do slovenciny asi nevedela prelozit... @sisiko jo, tiez mi casto taliani hovorili, ze nechapu preco je u nas diminutivo o tolko dlhsie ako samotne meno :D @sisiko nacer je super :-D, s vyslovnostou "L" mam tiez nervy, priatelovi je to strasne mile a jemu sa to paci a ja sa vzdy nastvem, lebo by som chcela aby znelo "normalne" aj tu... @sisiko preco ti je seredova nesympaticka? ja som ju teda este v tal. nejak vystupovat na verejnosti nevidela, ani v CR.. ale nic zle som o nej nepocula... som to akurat citala minule na nete: titulka: Seredova: "Mi sposo per colpa della burocrazia"...
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir ja si myslim ze to nie je len tou vyslovnostou, ale proste aj rysy tvare a nasa vyska... a celkovo mozno... pretoze mna kolko krat po telefone pokladaju za talianku, az ked pride na koniec rozhovoru: "con chi ho parlato?" (ako sa oni radi pytaju aby sa potom nabuduce mohli zas pytat po tebe) a ja poviem "lenka" tak sa zacne dalsi pol hodinovy rozhovor.. to ked som robila v Kalabrii som si vymyslala mena, aj preto ze moje musim opakovat vzdy aspon 5krat :) takze ked niekto pisal mail alebo volal, ze informacie mu dala Laura, Cristina a Lucia a podobne mena, tak to som bola ja :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka @sisiko co mate s tim "L"?
Odpovedať
Profilova fotka
@oky cokoladovo-piskotovy dort za studena prosim si recept:) my sme zladovali cely pekac tiramisu asi za 3 dni:) tak sa teraz chystam na nieco dalsie ozaj holky ja som vcera nasla na nete stranku na strasne zaujimave recepty, aj zeleninove, som myslela hlavne na @jenny. Su take ine... link mam ulozeny doma v pc, vecer vam ho ked tak dam, ak niekoho zaujima... su tam take veci, ako zapekana cukina s nivou, zemiakovo brokolicovy pekac zapekany. ja som vcera urobila tu zucchinu a nellovi chutilo:)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys no ja som myslela ze to je take slovenske, uz celkovo ked vyslovujem moje meno tak sa na mna pozeraju kam trepem ten jazyk... lenka... no znie proste inak.. silnejsie podla mna... ako francuzske "R" len v zneni "L"...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka ano, tak s temi jmeny je to presne.. :-) mne to zacalo jeste kdysi, kdyz jsem delala v callcentru pro mezinarodni klientelu: vysvetluj treba Indovi, zijicimu v Londyne, co stezi zvlada anglictinu, jak se pise Eliška :-D takze jsem si zvykla se predstavovat pod ruznymi snazsimi jmeny, jako Lisa, Elisa, Ally, Alice.. a vlastne uz mi to zustalo. jsem radsi, kdyz me oslovuji nejakym vymyslenym pseudonymem nez zkomoleninou mojeho jmena, protoze na Eliska (bez hacku) jsem primo alergicka. i F. rodine uz jsem rikala X-krat, jak se to spravne vyslovuje, a nejsou vstavu si to zapamatovat. :-| asi se zacnu predstavovat Igor :-D a to nemluvim o prijmeni (tady uz jsme to kdysi resily): nikdo ho v Italii neumi vyslovit, takze mi stejne pro jistotu rikaji krestnim jmenem, i kdyz mi vykaji... ach joooo....
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : :-) Tak to jsem si mysela,ze budes Lenka ;-) Ja jsem byla pro spoustu lidi po telefonu Rita. I kdyz jsem se snazila to D vyrazne vyslovit,tak si asi mysleli,ze rackuju a mluvili na me jako na Ritu ;-) @reys : Taky nevim,co maji s tim L ;-) Me vetsinou prozradi "luglio" a jemu podobne. Proste to "gli" nam asi moc nejde. Ale vsimla jsem si,ze Slovenky maji proti nam lepsi vyslovnost. Asi je to tim,ze slovenstina je takova mekci. @jennynka5 : Ten program se Seredovou jsem videla. To uz je dost let zpatky. No, musim rict,ze si Alena dobre vybrala. Buffon neni spatny, je mi sympaticky a kevsemu je hoooodne bohaty ;-) Kdyz uz jsme u tech krasek, tak vcera v TV ukazovaly nase Missky za poslednich 21 let a prijde mi,ze ty starsi jsou hezci. Na nektere jsem uz skoro zapomnela a vypadaly vyborne, ale treba takova Kralova nebo Stocesova mi k srdci neprirostla....Budou ted zase volit, ktera z nich je nejhezci.
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka jojo, tak sem s tim linkem na zeleninove recepty @reys Igor :-D :-D :-D Ja zase se jmenem nemam problem:-)
Odpovedať
Profilova fotka
:-D :-D :-D @dita ahoj Rito!! :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@reys IGOR!!!!!!!!!!!!!!!!! rulez!!
Odpovedať
Profilova fotka
@oky Mnaam, ten dort zni moc dobre, ja bych taky prosila recept :)) V pondeli jsem upekla Eskymo rezy (samozrejme s panna acida) a jeste dneska chutnaji jak cerstve ;-) Dorticky jsem jednou delala, tu kucharku jsem dostala myslim k 11. narozeninam, je u nasich ;-) Kdyz reknu, ze jsem z CR, vsichni mi na to odpovi: Bydlis v Praze? Ta je bellissima. Coz je v poradku ;-) A v nedeli na tom karnevalu mi rikal rodinny znamy naseho kamarada: Mne se moc libilo i v Bratislavia atd. Pak postrehl, ze my to rikame jinak a zeptal se: Je to Bratislavia nebo Bratislava? To jsem ocenila, protoze normalne, kdyz Ital neco komoli, ani si toho nevsimne ;-) @lejinka Ty mas babicku v Ostrave? :-) Tam chodi do doktora vsichni :-D Ja myslela, ze problemy s L mame jen my ze Slezska, ze by vliv babicky? ;-) Simo mi rika, ze mam rikat L jako vase mekke l, to je pry v poradku :-) @reys Moje L je strasne tvrde, ja na to prisla az ve Spanelich pred 8 lety a musim rict, ze je to tak, to sve L od te doby fakt slysim :-D Simo rika, ze me trumfnul jen jeden cisnik v Praze, kdyz it. komunikoval s hosty, to bylo same poLLo, fiLeto di maiaLe, doLce :-D @lejinka Nemusim ji, prijde mi falesna a ne moc inteligentni. Treba v it. rozhovoru na Italii pela ody a v ceskem pak spoustu it. veci zkritizovala. Navic je to ten priklad, ktery sem prisel, udelal obnazeny kalendar a sup s ni do TV. My ji v CR rikali hokynarka :-D Prosim o ten link :-) prave dneska budu delat zapekany kvetak, Simo mi na nem a na brokolici primo ulitava :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?