Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko super program :) já bych se tam asi nehrnula, do té palby, ale zní to skvěle a bylo krásně, ne? já včera řídila, asi deset minut, na jedničku a na dvojku na parkovišti u Auchanu :) ale byla jsem na sebe hrdá. a dneska jsem se pořádně dopálila na ASL, ach jo, ty lidi a ty systémy, do akvárka se mnou, já to nedejchám...
Odpovedať
Profilova fotka
Nedes me, ja budu muset do ASL za mesic... zase jim vysvetlovat, proc po mne nemaji chtit uctenku na 500 € poplatek pro imigranty...
Odpovedať
Ahoj holky! Ja mela take hezkou nedeli :-) Napred jsme s kamaradkou orezavaly stromky na zahrade :-D :-D Zni to blbe, ale me to strasne bavilo :-D Ja tady bez zahrady trosku trpim (ten prostor, ta moznost vyjit z domu a nevidet asfalt, moznost si sednout ven aniz by me videlo dalsich x lidi ... )... Ale je fakt, ze na ty prace kolem jsem vzdycky nadavala;-) Ale ted, kdyz se k tomu dostanu tak jednou za rok, tak me to i bavi :-D Navic bylo konecne slunicko, 13°C ... proste nadhera a relax :-D x-) ... Navic to bylo na zahrade utulku - takze i dobry pocit ;-) A pak jsme sly na "kvetinovou - zahradkarskou - medovou vystavu" ... Uplne jsem jarne nalazena :-) @salsiccia jak to, ze se domu minimalne rok nepodivas? S tema prekladama bych rekla, ze clovek neni nejak moc omezovany ohledne cestovani ... asi ... @sisiko pomerancova bitva? :-D A neboli to? Ja bych se bala, ze mi nektery z pomerancu ublizi :-D :-N
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, tak zase jen v rychlosti zdravim. dneska jsem se potkala s Yellowbanna a musim rict, ze Tonik je ve skutecnosti strasne roztomily a hodny! a Iva je mila a sympaticka, presne takova, jak pusobi z fotky x-). je fajn poznavat vas osobne! uz se tesim na planovany sraz v Bologni ;-) @Dito, Jennynko, ze vy jste jeste v Bologni a plkate...mrzi me, ze tentokrat mi to s vama nevyslo...no snad priste. urcite jste si to uzili. ja se zitra vracim do It, akorat mi navsteva u nasich moc neprospela...nejsem zvykla na zimu, hihi, tak mam pekelnou rymu, trochu horecku a zacina me bolet v krku..super kombinace na cestovani...ach jo! hlavne, abych tu dovolenou neodmarodila..to by byl v praci asi prusvih. @danieladaniela, proc bys mela platit poplatek pro imigranty??? ty nemas nahlasny prechodny nebo trvaly pobyt? po me nikdo nikdy nic podobneho nechtel... jinak holky, obdivuji vas, ze jste si udelali tu zkousku z italstiny. to uz bych asi nedala, ja delala statnice pred 10 lety a od te doby jsem skoro vsechno zapomela, hihi. paradoxne, cim dyl jsem v italii, tim hur mluvim :-D, jsem exot. na statnice se me ale nikdo neptal ani na pohovorech v CR, ani v Italii...vzdycky rovnou zkouseli uroven mluveni nebo psany projev...vysvedceni po me nikdy nikdo nechtel.
Odpovedať
Profilova fotka
@oky ty jo, mi mluvis uplne z duse, ja to uplne zboznuju vylezt u babi nazahrade, treba v pyzamu a jit se podivat, jak to kvete (to teda v lete, na jare moc v pyzamu ven nelezu :) ) a co je novyho, utrhnout tresen nebo jahodu a tak, ale ty prace me taky moc nebraly :) ale tady v te betonove dzungli bych si je obcas pripomenula ja z myslim za roh, jako ze s brichem cestovat nebudu moc chtit a s mrnousem asi taky moc ne, teda aspon par prvnich mesicu, tak proto, a navic do te zimy, brrr, to jaro za rok vidim jako realnou moznost, ale to se vsechno uvidi
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia no, tak jsem treti do party, kdo ma rad zahradku! u nasich doma jsem na prace venku vzdycky nadavala (i kdyz to bylo i tim, ze clovek musel makat ve vsechny rocni doby, travit tam vikendy atd.), ale pak pri bydleni na privatech, kde jsem byla vdecna za kousek balkonu, mi to zacalo chybet. a chybi mi to moc i ted.. zjara urcite aspon nejake kyticky domu a na balkon poridim, at je to tu veselejsi! @sisiko mne je tech pomerancu lito.. prijde mi desna skoda znehodnocovat potraviny, kdyz pulka sveta chcipa hlady. ale za to Ty samozrejme nemuzes, jsem rada, ze jste se pobavili :-) ono stejne se znehodnucuji zemedelske vyrobky, ktere jsou podle nasi slavne Unie nad statni limit produkce a nikoho to prekvapive neboli.. a pak nas jeste drze bombarduji kampanemi na pomoc detem v Africe a na Haiti a ja nevim kde jeste a apeluji na nasi humannost... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@reys jj, je to děs, já vždycky na nákupu hážu smutný oči na kytky, takže už mám krásně osázenou mísu primulema a hyacintem a máme nový ornitogalum, který je prostě nejkrásnější na celým světě :) a mám předastavu, že si koupím v Ikee takový dřevěný poltostůl, vysokou dlouhou věc, která bude plná kytek :D
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng :-) Musim ti oplatit kompliment, bylo to moc prijemne takhle posedet, jsi presne takova, jak jsem si predstavovala, ze budes a proto jsem hrozne rada, ze jsme se videly osobne! I kdyz to tak chvilema mozna nevypadalo, Tonika nase posezeni prijemne naladilo do celeho dne a az do vecera byl jak slunicko ;-) Taky se tesim na tu Bolognu. Uz jsem i mluvila s Mickem a pry si uz nahlasil dovolenou. Takze i pro @jennynka a @ditakir - ve vasem okoli budeme od patku 25.3. do pondeli 28.3. Primo v Bologni pravdepodobne v sobotu... doufam, ze vam to vsem vyjde...videla bych to asi na nejaky obed, co vy na to? :-) Pripadne odpoledni kavicku... to uz necham na vas:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky No, zase to tolik nebolelo, stacilo si kryt oci pazi a uhybat. Ale dostala jsem jednu ranu, ktera mi vehnala slzy do oci, jaksi primo pod nadro, kdyz jsem se nesoustredila, boli me to na dotyk doted. Ja myslela, ze se budeme koukat z povzdali a ten kamarad nas zavedl primo doprostred namesti a pak jsme menili stanoviste. Jinak, kdo se chce primo ucastnit bitvy, si to musi samozrejme zaplatit, tem tekla i krev.. @reys Mne bylo tech pomerancu taky lito, ale tvrdili mi, ze jsou vyrazene, ze pry neodpovidaji jakesi norme, moc duveryhodne to ovsem nezni.. Ono je vubec divne hazet jidlem, ze. Viz taky Tomatina ve Spanelsku. Svym zpusobem to je postavene na hlavu :-S Souhlasim s tebou.. Potvrzuji @salsiccia ma krasne ruznobarevne primule :-) To ta moje s 30 okvetnimi listky zacala nejak odchazet.. Ja jsem taky zahradkova! :-) Co bych dala za domecek se zahradkou, ovsem taky se soukromim. Obe moje babicky mely velke pozemky, pole, role a zahradu.V zestatnene kukurici jsme si hraly s mou sestrou na schovku :-) Rano jsme behaly bosy v rose a ty vecerni soumraky, nadhera x-)
Odpovedať
@salsiccia jj, v pyzamku, pro ovoce - to praktikuju take x-) @reys @salsiccia a kdyz to "neco" vysadite na balkon: jak resite to, ze tam nekolik hodin pere sileny slunicko?? My mame malinky pidibalkon, x hodin denne bez stinu ... a nejaky "pristresek" pro pripadnou zelen se tam nevleze :-| ... Sousedky to resi novinama nad kvetinacem ... ale nez toto, tak to radeji nic :-| ...
Odpovedať
Profilova fotka
@oky To me taky zajima :-) Nas jizni kuchynsky balkon je pod slunecnim naporem a ten severni vede na ulici, takze ho ignoruju..
Odpovedať
Profilova fotka
No vidite, a my mame ctyri hektary a ja vubec nejsem zahradkarsky typ. @yizheng, na me se samozrejme zadny imigrantsky poplatek nevztahuje, normalne legalne tu ziju a pracuju, ale vysvetluj to tem muram z ASL, ktere o Cesku v zivote neslysely.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@oky @salsiccia @sisiko no prave, to silne slunicko je desny problem.. vy jste aspon o neco severneji, tady v Rime mam pocit, ze budem muset pestovat jen kaktusy ]-( ted jsem klestila truhliky po zime a krome rozmarynu a jakesi potvory pichlave neprezilo nic.. (i kdyz buhvi, co tam bylo, oni taky tady nejsou zrovna kovani na zahradkareni, ze :-p ) a zalevat se musi obden, to nechci videt v lete..! ale zase v sousednich domech vidim balkony zelene odshora az dolu, tak nejaka metoda byt musi..
Odpovedať
Profilova fotka
@reys Sever nesever, i v zime mam slunickovou kuchyn, topeni se muze vypnout, vyborne se pece, maslo je mekke hned :-) Ale pozor, mam posledni bazalku na severu, zakoupenou v lete, drzi se. Ja skoncim asi jen na bylinkach. Jeste mame pazitku. Jenomze bylinky nekvetou, ze :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, vcera jsme mely rande s DItou, bylo to uuuuzasnee x-) @yellowbanna tak jsme se s Ditou pripravily na tu sobotu 26.3.;-) Predbezne i s nasimi drahymi polovickami:-) Ja s Alfim s tim tedy pocitame, Dita rikala, ze je dopoledne v praci a tak mozna dorazi do Bologne pozdeji, a tak bychom si mohli dat vsichni nejaky pozdni obed ;-) Ale na domluvy je jeste cas :-) tesim se ;-) Jsem rada, ze jste se videly s Luckou;-) @yizheng Luci, stastnou cestu na dnes, snad se uvidime drive spolu pred tim srazem a povykladas mi, jak bylo v CR.. Holky, nam take na balkon sviti slunicko, ale asi je treba tomu prizpusobit typ rostliny-jsou typy, ktery to vylozene zboznuji, nebo kterym to neva a typy, ktery hned pojdou :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@dita Diti, nechala jsi mne tam ten casak? :-D Ja tam fakt vystoupim..... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 ja vam tak zavidiiiiiiim ty srazy! :-x ale zitra bych se mela videt s Katari, tak si to aspon trochu vynahradime, uz se moc tesim! :-) jinak, holky, segra je v porodnici, do zitrka bych mela byt teta.. drzim ji od rana palce, at to s prckem zvladnou, jsme vsichni jak na trni!
Odpovedať
Profilova fotka
@reys DRZIM PALCE TAKYYY x-) Co to bude? Dej pak hned vedet, jo? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 diky moc! bude to kluk - a navic prvni vnouce mojich rodicu, to bude slavy.. :-) mamca uz preventivne konzumuje zakusky a nebyt v praci, tak asi i nejakou tu stamprdli by si dala.. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@oky @sisiko @reys my máme tendone, a máme jižní balkon u kuchyně :) původně jsme nechtěli věšet, ale ono se to hodí. a severní balkon je do ulice :) že bychom bydleli se Sisi nakonec společně? :-o na severní v létě něco dám, sice je to do ulice, ale kytky se otuží a smrad přežijou a bude to pěkný, ať sousedky mají o čem mluvit dlouhou věc z ikea chci taky na sluneční stranu, na zazděný balkon s oknama přes celou stěnu, z kterého je teď pracovna, tam by se to hodilo naprosto dokonale!!!! jinak mně se podařilo zahubit kaktus, takovou tu židli pro tchýni, co jsem pracně dovezla z ČR, nechala jsem ho na balkóně a on pomrzl, chudáček jahody přežily, už se těším na úrodu :) @reys držím palce, už jsem z toho preventivně naměkko :D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte..ja som to s mojou terasou relativne vzdala... zo severu studeny vetrsiko, v lete 45 stupnov a praziace slnko od 10.00 az do zapadu...nic tam neprezije..mam tam dva kumquaty, jeden rozmarin, pazitku a kopec prazdnych crepnikoch po ratslinach co my vymreli..... :( esteze zahrada to isti a aspon trochu zelena je. qale nekvitne tolko ako tie nase v ceskoslovensku. :( skoda. neviem ako uvas, ale tu v rime je zima averu poriadna. vecer a cez noc nam klesla teplota na minus 3 stupne.. a ze vraj teplo tu je. a dom nieje izolovany ktovie ako dobre, tak von je dokonca teplejsie ako dnu :) :) dnes som vytiahla najhrubsiu deku aku som nasla....aj kocur sa do nej zakrutil.... reys... ako??? uz sa stalo??? drzim palce, zajtra porozpravas...
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Ty brdo, to mame fakt stejne ;-) A v pracovne mame okna po kolena :-) Tendone je asi jedine reseni, anebo porad veset pradlo :-D @reys Dame si pak na dalku stamprli :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@katari To chce uvarit grog ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko to jsou jako velký nebo malý, ty okna? :) může být tak i tak po kolena
Odpovedať
Profilova fotka
@katari ahoj katari, zdravím nově příchozí
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Ty vtipalku :-) I kdyz tady je vsechno mozne ;-) Jsou tak velka, nadhera, ale vedou na ulici
Odpovedať
Profilova fotka
@holky tak uz je ze me teta! hura! vsechno v poradku, clobrdik i segra OK. akorat mi potvora vyfoukla jmeno, co jsem mela v zaloze pro eventualniho mojeho potomka (maly je Simon, a mne se strasne libi italsky Simone) :-D asi si budem s F. muset pospisit, aby nam nevybrala i ta holcici a my nemuseli nakonec dat nejakou Pulnocni bouri :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 @oky @yizheng @lejinka: Na diskuzi na FB jsou nejake vase krajanky, nebo-li holky z Bologne, Piacenzi, od Modeny a jedna,co se bude stehovat k Salernu. Ja dnes dorazila z Bologne domu, jsem uplne hotova, protoze v noci se mi nepodarilo spat. S jennynkou jsme si daly aperitivo, bohuzel jsme se videly jen kratce,tak jsme pak jeste pokracovaly pres Skype, no, myslim si,ze kdyby nas nekde na tyden spolu zavrely,tak bychom to cele prozvanily a jeste si pak po propusteni zavolaly :-D Dari,ten casak jsem Ti v obchode nechala, doufam,ze ses pro nej stavila :-) Musim pochvalit bolognske autobusy, dnes jezdily jak svycarske hodinky ;-) Rano jsem byla ze S.Lazzara v centru za 25 minut a vyprsklo me to kousicek od obchodu. Jak jsem sedela v tom buse,tak jsem se musela smat pri vzpomince,jak jsme vcera staly u toho prechodu a ta sanitka cekala,az prejdeme, i kdyz jsme prechazet nechtely :-) Jesteze bydlime od sebe tak daleko,jinak by z nas nase polovicky asi meli velkou "radost".
Odpovedať
Profilova fotka
@reys : Gratuluji teticko! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys Gratuluji, juchuuu! :-) Ze bychom si na dalku opravdu pripily? ;-) Jinak se Salsi, ze?, mame radost, ze se ti libi jmeno Simone :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?