Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@daniela Tak to jsi sikovna, jsou to moc hezke zvyky...a ty mydylka jak vyrabis? Pomlazku jsem nezavedla, Alfi casto byva na velikonoce doma, protoze vetsinou to vyjde tak, ze na vanoce jsme spolu a na velikonoce se rozdelime a jedem kazdy domu:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela Pomlazka musi byt, abychom byly prece zdrave a plodne (chtela jsem napsat urodne :-D ). Simo je pro vsechny tradice a mrska opravdu decentne ;-) A vy tam mate vrbu? Nejakou specialni velikonocni primo na zahrade ;-) Objednala jsem si 10 techto vajicek, cekaji na me v KA :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko a do toho zajíce od Lindtu :) gnamm
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko ty jsou nadherny!!! x-) Kraslice jak vysite :-) Jj, presne jak rikas, my taky vyrabely se segrou kde co, moc rada na to vzpominam:-) Ale domecek pro panenky z krabic od bot a nabytecek-to muselo byt uplne rozkosny :-D Mne tatka tehda vyrobil k vanocum pro Barbiny domek vysoky jako ja, ze dreva, tak jsem nemela potrebu vyrabet z krabic..ale nebyt toho domku, mozna bych k tomu taky dospela ;-) K tomu kamionu-klasicky zakon schvalnosti 8-) Ale s trochou trpelivosti ho tam zase poslou...:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela pernicky jako PFka taky jeden rok byly :-) Pernicky obecne mivaly uz v Irsku hrozne velky uspech, vzdycky se nasel nekdo, kdo se nemohl prenest pres fakt, ze jsem je pekla sama ;-) Nicmene se musim priznat, ze zdobim jen z donuceni...napecu co chcete, ale zdobeni me strasne nebavi... No a velikonoce... priznam se, ze mi pomlazka a vyprask zas az tak nechybi...ono kdyz zijete na sidlisti, je to vetsinou docela trapne...takze jsme s kamoskama zavedly kdysi davno svoji vlastni tradici - na Velikonocni pondeli jsme braly psy a vyrazily na prvni jarni celodenni vylet :-) V Irsku mi to pak hodne chybelo... no a ted jezdime na Velikonoce do Nocery...tam maji velmi specificky velikonocni zvyk uzce spojeny s nabozenskym vyznamem Velikonoc a je tam vzdycky hrozne zvlastni silna atmosfera... takze mi to tak vyhovuje - Vanoce doma, Velikonoce v Italii...spokojeni jsme oba ;-) Ale vajicka obcas nabarvim, prvni rok, co jsme byli s Mickem spolu, jsem mu dokonce jedno vyfoukla a povesila na masli...loni jsem pekla beranka...takze proti Velikonocum nic nemam, ale pomlazku nemusim ;-) @sisiko bohuzel jsem si zadne ze svych PF nevyfotila....skoda...asi jsem mela... :-|
Odpovedať
@yellowbanna tak casopisy mi chodi take ;-) :-D ... Me je to pak navic lito vyhazovat - takze rozdavam dalsim Ceskam v Italii nebo (jede-li se do CR autem) tak Cechum v CR :-D :-D ... jsem asi blazen :-N @danieladaniela Velikonoce slavime i s pomlazkou ;-) ... ale jen mezi 4ma stenama ;-) :-D ... Kdysi, hned ze zacatku nasi znamosti, byl v CR na Velikonoce a videl vsechny ty koledniky co k nam cely den chodili a rikali basnicky a strasne se mu to libilo x-) :-N :-D Takze Daniel vyzaduje rucne malovana vajicka. Loni jsem mu dala "jen" cokoladove a byl strasne zklamany :-D x-) ... Ale napred mi musi odrikat basnicku:D :D @sisiko krasna vajicka :-)
Odpovedať
Profilova fotka
cau holky, konecne se dostavam k pc :-) a vidim, ze nestiham docist, co jste tady mezitim popsaly.. k te tvorivosti: my jsme se segrou taky vymyslely a vyrabely kde co. mozna i proto, ze tech penez na utraceni tehdy tolik nebylo, kdyz jsme chtely neco specialniho, holt se to udelalo doma. domecek pro Barbiny jsme mely zrizeny ve skrini, nabytek jsme nejaky dostaly, ale o to vic jsme se vyradily na modni tvorbe.. ty mely satnik, ze i slovutna Anna Wintour je proti tomu otrhana smudla :-D dokonce jsme jim z moduritu vyrobily i lyze a lyzaky.. jinak na tradice se u nas doma dost drzelo, minimalne ty zakladni. ja jsem to driv moc neprozivala, ale jak clovek starne, zacina spoustu veci videt jinak a asi se meni i meritka hodnot.. takze jste me docela i popichly s temi kraslicemi, nejspis neco na Velikonoce taky spacham! mamka delavala krasne cerne se slamenymi ornamenty, na to nemam, ale aspon neco jednoducheho barevneho..
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Ale jen ty dva zamilovane v tasce ;-) @jennynka5 Ty brdo, tatka je sikula, takovy obrovsky dum 8-) My jsme domluveni, ze vezmu tchana a zajedem za kamionem kamkoli v Piemonte ;-) Vsak ja se dockam :-) @yellowbanna Vsak mi na tobe nejake to PFko napresrok vymamime, neboj ;-) Mne vzdycky bavi, jak ti Italove tady chteji piknikovat na Velikonocni pondeli v takove zime ;-) Navic pro me je piknik intimni zalezitost a tady jsou vsichni tak pospolu v parcich :-) Takze uz 2x jsme piknikovali sami v bytecku a jednou jeste v uplne prazdnem s puvodnimi tmavymi no comment 20 let starymi tapetami byvale majitelky :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@reys joo, ty cerne kraslice se slamenymi ornamenty zboznuju..muzu se zeptat, jak se to dela? Mne se strasne libi. Znam i v jinych barvach. Meli jsme to doma a ani nevim, jestli to nasi tehda nekde koupili a nebo to nekdo delal (treba babicka)-nevim. @holky, tak ja teda taky neco vymyslim. Napiste mi, co kdo budete delat, at mam inspiraci. Nejjednodusi jsem jednou delala s babickou, barvili jsme cibulovymi listy:-) Poradte, dik ;-) @oky taaak, dalsi odberatelka-co odbiras? Holky, od te doby, co vas "znam", mam spoustu dobrych napadu :-D @sisiko brrrr, ja tedy piknikuji raramente, ale kdyz uz, tak v lete :-D
Odpovedať
Profilova fotka
No me taky chyta lidova tvorivost, tak aspon pletu po vecerech svetr :-D
Odpovedať
Profilova fotka
já jsem loni chytla slinu a dělala jsem všechno možný z plsti a z papírů, tohle je jeden z "vrcholů" mé tvorby. posloužilo jako vánoční přání
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 jak se delaji spravne, nevim, tak Ti muzu popsat max. alternativni postup nasi mamky, pokud si vzpomenu vse :-) normalne obarvila vyfuky cernou barvou, nechala zaschnout. hodne dulezita je kvalitni slama, dlouhe stonky a neposkozene (kde ji ale v dnesni dobe sehnat..?). slamu naparila, aby byla mekka a pak z ni s presnosti hodinare vystrihovala nuzkama trojuhelnicky a kosodelnicky, no proste tvary podle potreby a lepidlem lepila na kraslice nejake fantazijni ornamenty. nakonec se to cele jeste lakovalo bezbarvym lakem.. zni to jednoduse, ale je to silena piplacka, ja na to bohuzel nemam nervy, vzdycky jsem mela lepidlo az za usima a kraslice byla cela uchytana :-) jinak jsme taky barvivaly na vajicka "batiku": vajicka se obalily nejakym kusem vzorovane puncochy (tim myslim sitovane) a hodne se to stahlo a uvarilo v barve nebo s cibulovymi slupkami. moc se mi libi propichovane dirkove vzorky na vyfucich, co vypadaji jak krajka, ale to uz vyzaduje specialni naradi...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@sisiko brava, taky pletu! :-) tchyne ma z toho desnou radost, protoze jeji vlastni dcera je na rucni prace leva a ona sama je pletaci maniak..
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia kruci salsa to je ale pekne prani x-) Jste tady nejake moc nadane, taky sectele a taky mluvite perfektne italsky.. :-D je to inspirativni, snad me to vybicuje se taky nejak pohnout kupredu :-p @reys tak Ti povim, ze je to desne slozite..nevim, kde se v It koupi cerna barva na vajicka, slama a presne jak rikas, mela bych to domatlane az hruza, pokud by mne jeste predtim vajicko neprasklo, kdyz bych se soustredila na tu dekoraci u toho bych ho drzela :-D @reys @sisiko holky, jste sikovne, ja kdysi pletla jako mala a uz jsem premyslela, ze bych si dovezla pleteni z Brna, ale uz to asi neumim. Ja chci jet k vam na navstevu a naucit se to:-) Me taky takove veci bavi.. x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia jeste me napadlo, ty vlocky, to jsme delavali ve skole a v druzine!! ted jsem si na to vzpomnela..:-) jednoduche, ale muze z toho vylezt tak pekna vec :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Sikulko :-) a ted by to chtelo velikonocni variantu s plstenym zajickem ;-) @reys Jee, ty taky pletes :-) Dneska uz moc nikdo neplete a nekdy si pripadam jak exot :-D Pletu od 11 let, me to bavilo nosit sve veci, navic je to levna zalezitost (v CR) a taak uklidnujici :-) Kdysi jsem mela produktivitu 1 mesic = 1 vyrobek, ale to uz je pryc :-D A jednou mi Simo upletl 5 ok :-D Holky, nevite, jak se prelozi "druky"? Takove ty velke kovove cvoky? Na ten muj svetr.. :-) @jennynka5 My te to s @reys naucime ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja druky popisuju jako "gli automatici da punzecchiare". I italska Burda tomu tak rika. Jinak jsou to automatici da cucire, normalni nasivaci patenty. Zklamalo me, ze jsem tu nenasla druky jako u nas v balicku s tim onym na narazeni, musim se vzdycky s kusem obleceni dostavit do galanterie a tam mi to prodavac pricvakne (a necha si zaplatit). Ja taky pletu, no nevim, jestli se tomu tak da rict, upletla jsem jen dva svetry. Nikdy jsem to neumela, naucila jsem se to loni za pochodu z knizky. Par lidi (starsich dam), co znam a pletou, mi nechce verit, ze se to da naucit podle obrazku 8-) Ja jsem uz takova, neco si usmyslim a prosty fakt, ze to neumim, neberu v potaz. Jako treba jit studovat do Italie a neumet si italsky rict ani o chleba. A pak se dat do prekladani knizek (jen pro sebe/zname, ne jako vy tady profesionalne!). A pak do pleteni copankoveho svetru. A pak osmibarevneho. A pak se nastvu, jak muze obycejna panska kosile stat 90 €, a zacnu sit kosile. A pak se pustim do peceni chleba, stloukani masla, vareni mydla, plysovych zviratek, lukostrelby a kdovi, co me jeste napadne. Ale pozor, to neni tak, ze bych se nasla v nejakem konicku, jako treba Sisiko s dvanacti svetry za rok. Proste chci svetr, presne vim, jak ma vypadat, nemuzu ho sehnat (taky tady u nas na konci sveta zadne obchody nejsou, ze) a pak se nastvu a udelam si ho sama. A pak zas jehlice odlozim, treba i na furt.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky holky, zdravim z CR. cesta byla v pohode, mala jsem cele dvousedadlo, tak jsem se i docela pohodlne vyspala. jak sjtes e tu ptaly na ten spenatovy kolac, tak ja ho delam. kupuji pasta sfoglia, pak smycham 250gr ricotty, 1 vajicko, trochu strouhanky, nastrouhany parmezan, sul a pepr. uvarim mrazeny spenat (nebo cerstvy), necham ho okapat, primycham ho do smesy z ricotty. pasta sfoglia rozlozim do kulate formy, na ni dam spenatovou smes, ohnu trochu okraje a pecu zhruba 30 - 45 minut. je moc dobry a rychly. babovku pecu smetanovou, podbny recept jako jste tu psaly vy. taky delavam strasne rychly jogurtovy kolac. 1 kelimek bileho jogurtu smycham s 1 vajickem, 100gr cukru, 150gr hladke mouky a pul sackem prdopece. hustejsi testo dam do kulate formy, na to nakrajim broskve (cerstve nebo zavarene, nebo treba i kadlatky) a pecu zhruba 40 minut an 180 stupne.
Odpovedať
Profilova fotka
Vajicka (vyfouknuta i uvarena) barvim v OVO barvach z CR nebo v ledascem prirodnim, co me napadne. Bud jen tak jednobarevne, nebo na ne navliknu podel ci napric par gumicek (tech cernych, placatych) a pak mam prouzkovana vajicka. Anebo priplacnu listecky a zamotam do obinadla nebo puncochy. I sitka od mandarinek se da pouzit. Loni jsem chtela prirodni cervena vajicka a po ctyrech alchymistickych vecerech to dopadlo to jako na obrazku. hnědá - slupky červené cibule zelená - šafrán, kmín a červený čaj béžová - jalovčinky a černý čaj šedá - borůvková marmeláda
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela ano, tak v Tvem popisu se castecne nachazim taky.. proste kdyz neco hodne chci, tak se to naucim sama a necekam, az bude po ruce nekdo, kdo to vysvetli :-D ale jinak ja se takto nabytych znalosti vzdavam dost nerada.. @sisiko v CR pleteni vyjde levne, ale tady v Italii sezenes zase velice kvalitni vlnu, jakou do Ceska vubec nevozi a nebo dovazeji, ale za nelidske ceny ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak ja se bez muceni priznavam, ze patrim do skupiny osob na rucni prace levorukych! Asi hlavne proto, ze me siti a pleteni nebavi... jednou jsem asi v deseti letech upletla cca 20 cm neceho, co zrejme jednou mela byt sala. Hladce, obrace:-D Sala se z toho nikdy nestala... se sitim jsem na tom tak, ze knoflik prisiju a to je asi tak vsechno... kdyz potrebuju neco spravit nebo usit a nespecha to, shromazduju to na chvili, kdy prijede tchyne nebo my jedeme dolu. Mickovu maminku tyhle veci hrozne bavi a vzdycky na me mami, jestli nemam neco na zasiti :-D Tak ji nechci pripravit o zabavu :-p Lidi jako @danieladaniela obdivuju. Uprimne. Fakt. @reys slamena vajicka jsou narez, pred maminkou klobouk dolu. Ja se jednou pokusila o skrabane vajicko...zabralo mi to pul dne a vypadalo to vselijak...njn... @sisiko uvidime...da-li panbu i PFka budou :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela Ty jsi proste vseumel sikula 8-) Vajicka jsou moc hezka :-) Dik za ty druky. No, ale aby mi je tady nekdo pridelaval, to se mi moc nelibi :-p @reys Vlnu tady maji ukazkovou, ale 4 eura za pidi klubicko, to asi ne.. :-. Ja si vlnu objednavam pres toptex, 1x za uhersky rok 2 kg + vlna jako darecek :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ja strasne obdivuju kraslice polepene slamou. Takova presna piplava prace!
Odpovedať
Profilova fotka
Jsem si na obed pripravila krupicovou kasi, moje babicka ji rikala Pohadka mladi :-) Dneska jdeme na veceri ven, tchyne ma narozeniny, tak abychom nebyli u nich doma, trochu zmeny ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko píšu na seznam, co dovézt, krupici v sáčku, super jídlo, ale jak si ho udělat v Itálii, že?
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna : To jsi fakt sikulka. Ja jem nejak ztratila tvrorvost. Kdyz jsem byla mala,tak jsem porad neco vytvarela, chodila jsem dokonce do lidusky na kresleni, kde jsme i delali veci z keramiky a tak, doma jsme pak s mamkou delaly veci z moduritu a na to jsme kreslily, ja jsem si i sila obleceni, byla jsem velka ctenarka knizek, chodila jsem do sboru zpivat a na piano a dnes????? NIC. ]-( :-( Moje cetba se zuzila na cetbu Marianne a Harpers bazaar pred spanim a v TV se velice rada podivam na oddychove filmy a serialy. Trochu na tom ma podil zivotni styl a taky materstvi....... @jennynka5 : Ja jsem taky nejdriv Facebooku odolavala. Asi tak rok jsem tvrdila,ze nic takoveho nechci,ze je to ztrata soukromi apod. a dnes jsem na nem denne. ALe taky tam nepisu denne prispevky, jen kdyz mam chut neco "vykricet" do sveta anebo si pisu s kamaradama.
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko : Tobe to jde okopirovat? Ja uz vcera zkousela copia e incolla e neslo mi to :-( Co delam spatne???? Me se to nechce vsechno opisovat.....
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia ale krupice tady prece je... semolina... z toho udelas vzorovou kasi ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Jde to okopirovat do Blocco note ;-) Do Wordu ne, nechapu proc..
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna : Vis na co jsem docela ted alergicka? Na ta PF s detma. Jak se vyfoti cela rodina s ditetem a poslou to jako PF. Ja vim,ze je to hezke, deti, jasne, ale loni jsme si uz se segrou rikaly,ze jsme fakt mimo,ze jsme se nenechaly nafotit u profesionalniho fotografa a nerozeslaly to e-mailem,jako vetsina nasich kamaradek.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?