Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir: babovku delavam bud slehackovou, velmi podobnou te @sisiko a nebo tady jsem zacala delat pudinkovou, tu jsem loni nasla jako recept na velikonocniho beranka a protoze nam moc chutnala, delam to ted jako babovku...ta neni tak sucha, tak to zkus: 3 vejce, 150g mouckoveho cukru (davam klidne piskovy), vanilkovy cukr, 5 lzic rostlinneho oleje, 5 lzic horke vody, 150g polohrube mouky (davam "0"), 1 zarovnana lzicka prasku do peciva, 1 vanilkovy pudink, 1 vrchovata lzice strouhane citr. kury, 10 kapek citronoveho aroma, spetka soli Oddelime zloutky od bilku, zloutky utreme s cukrem, pridame olej a horkou vodu a uslehame do peny. Mouku smichame s praskem do peciva, pudinkem a citr. kurou. Bilky uslehame se spetkou soli a citr. aroma. Na stridacku pak vmichavame mouku se snehem do cukrove peny. Testo nalijeme do vymazane a vysypane formy (vysypavam i ty neprilnave, je to prece jen vlhke testo) a peceme v troube predehrate na 180st do hotova:-)
Odpovedať
Profilova fotka
do testa muzes nasypat rozinky a orisky, ja posledne davala i platkove mandle a bylo to mnam!
Odpovedať
Profilova fotka
Mnam, holky, zmente tema :-D Ja se tady uz 2 tydny chystam na Eskymo rezy - kokosovy pudink + tvaroh, to bude neco.. x-) Jinak, ja za cely svuj zivot potkala zname Slovaky, vsechny mam rada: Magda Vasaryova, Milan Lasica, Fero Fenic a Hana Hegerova :-) Joooo, a na letisti, kdyz jsem cekala na Sima, Tomase Skuhraveho ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja se priznam, mam tady casopis, ktery se jmenuje Babovky :-D
Odpovedať
Profilova fotka
teda já se musím taky pochlubit, viděla jsem Babicu, dále bez komentáře... a na zítra se chystám na kynuté koláče s tvarohovou náplní a sypáním :) jsem je chtěla dělat dneska, ale vzhledem k tomu, že jsem spala do desíti a ležela do skoro jedenácti se to nějak nemohlo podařit
Odpovedať
Profilova fotka
@holky, co mi to delat, blaznite?? :-D Vite, jaky mam hlad???!! :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia : Posli, posli. Klidne se snehem. Ja sleham a nemam s tim problemy ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna : :-D Pravda, Bova a zapad slunce... hmmm ;-) To je to samy, kdyz davali serial Capri. Tam byly zabery z Capri a ja to miluji, takze se mi to strasne libilo. I kdyz me se to celkove libilo.
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Ty jsi kucharka, jak moje babicka-ta taky dela kynute kolace a takove pokrmy, co pises:-) Complimenti ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna : Tak jsem si Tvuj recept nazvala Babovka Yellowbanna :-) Recept je podobny,jako jsem ted delala,ale asi jsem neco popletla, protoze jindy byla dobra. Asi jsem dala mene oleje a tentokrat jsem tam dala cely pytlik prdopece. Opsala jsem si vsechny vase recepty :-) a u toho jsem dojedla Nutellu ]-( Parada. Tak kdyz uz jsme u toho vareni, posle mi nekdo recept na listove testo se spenatem? Myslim,ze sisiko to casto dela ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Jeee,tak ja vas prosim o ten recept na spenatovy dort a zrovna tady na me jeden vypadl z me sbirky. Ale prijde mi desne slozity. Neco jednodussiho ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir ja to robim tiez dost casto, ale teda nemam na to nejaky speci recept... hlavne ako mi napadne a co mam doma:) s maminou som to doma robievala vzdy len duseny spenat s cesnakom a posypane struhanym syrom, samozrejme tehlou, cim inym :-D no a tu som to naposledy robila so spenatom, len tu maju aj listy ktore su ovela lepsie... a dala som tam do toho aj ricottu ono to robis ako strudlu jablkovu namiesto jablk das spenat:) alebo ja napr. davam aj rajcinovu stavu s oreganom a postruhanym syrom, chuti to ako pizza:)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@holky ja som teraz kukala tie recepty co ma Emanuele na stranke "s italen v kuchyni" a on tam robil "babà", by som si hned dala.... a nevyzera to ani nejako extra zlozito teda, co som necakala...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : Lijinka, Ty si muzes dojit do obchodu pro babà ;-) Je v Salernu jeste obchod Babà Napoli? Bylo to kousek od Piazza S. Francesco...Meli tam vsechny mozne druhy.
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir jj, je, minule som kupila z kazdeho druhu :-D fakt dobre... no ja som len kukala ze to nie je az tak zlozite... inak holky ja cim dalej kukam tie recepty tym viac zistujem co mi doma este chyba, ake vsetky misky a noze a tak.... aby som bola na urovni babicky... inak ta moja je teda extramoderna, ona mala napr tie keramicke noze snad hned ako ich vyrobili :-D priamo z vyrobne k nej domov, sa vzdy smejeme, lebo ma vzdy vsetko, co reklamuju:) sranda...skoda ze je tak daleko... ona tiez robi take dobre pecene buchty, a parene buchty tiez...
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir diti, byva u nas v hostely teraz jedno dievca, neviem do kedy tu bude, vraj jej zomreli obaja rodicia.... a dnes rano mi sef vravi, ze jej mama bola Ceska... celkom ma to prekvapilo, ona je zo Salerna.. tiez mi je celkom zvlastne, ze skoro 18rocne dievca nema kam ist, ale daju ju sem... samu... no a Ceska, som netusila ze tu je este nejaka Ceska.. i ked, bohvie co zas doplietli...aj to je mozne Vcera odchadzalo jedno dievca od nas, mimochodom, bola Slovenka a samozrejme v programe ju zaregistrovali ako co? No predsa Slovenia, ved to je to iste...
Odpovedať
Profilova fotka
pro @jennynka a @oky ;-) http://technet.idnes.cz/jake-jsou-nej...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka @ditakir a co to je ty dobrutky, o kterych se bavite?? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : Jestli to neni Cecenka? :-D Ne, Cesku by si snad nemuseli splest. @yellowbanna : To je takovy zakusek, ja to neumim popsat, tak Ti posilam odkaz ;-) http://www.google.it/images?hl=it&rlz...
Odpovedať
Profilova fotka
Mam pustene Uomini e donne, jsou tam dve holky, ktere hledaji chlapa. Jedna je blondyna,takova ta klasicky hodne napadna, ma upravenou pusu, ona je znama, pamatuji si ji jeste s neupravenou pusou a vypadala lepe a druha je hnedovlasa, hezka,ale takova nenapadnejsi a kluci spis ocenuji tu nenapadnejsi. ....
Odpovedať
@yellowbanna tak uvidime jak to dopadne ;-) ... @ditakir co je to "cely pytlik prdopece"?? :-D S babovkama mi teda delate chute :-) Delam je dost casto, ale prakticky stridam porad jen tri dokola: cokoladovou, orechovou a trenou. Takze uz jsem vase receptiky zkopirovala a budu podle nich postupne delat. Dekuju ;-) A abych necim prispela i ja, tak treba tu cokoladovou: Ve vodni lazni rozpustit 250 gr masla a 150 gr horke cokolady (ve vodni lazni! Je to sice trochu otrava, ale rozpoustet to na sporaku v kastrulku nebo v mikrovlnce se mi neosvedcilo ;-) :-D ). Mezitim uslehat do peny 5 celych vajec se 150 gr cukru krupice. Pak do toho kratce veslehat maslo s cokoladou. A nakonec jemne vmichat 150 gr hladke mouky a 0,5 prasku do peciva. Servirujeme s kopeckem slehacky nebo bilym jogurtem a kouskem ovoce. :-D @lejinka ju, Emanuel je fajn. Diky nemu jsem se kdysi naucila varit ta zakladni italska jidla :-) ... ted uz ho tak moc nestiham sledovat, ale z reklamniho bloku jsem ted postrehla, ze v nedeli bude delat Profiteroly. Ja je uplne miluju!! Tak se strasne tesim. Doufam, ze to nebude slozite a pujde to udelat bez trouby (jen s remoskou) :-D :-p :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky : Prdopec - Prasek do peciva :-D
Odpovedať
@ditakir :-D :-D To jsem nikdy neslysela :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna jo a je to namacane v rume a ked si to kupujes ti to este poleju :) je to dost mokre ale moooc dobre..plnene slahackou, alebo vanilkovym kremom, nutelou, kinder bueno bianco a tak :D
Odpovedať
Profilova fotka
Jeee holky, ted me na tom FB jedna holka dostala. Bavime se o certifikatu CILS, ja pisu,ze mam uroven C2, jedna holka se me pta,jestli to bylo tezke, ja ze ano a na to dalsi: No me se nezdalo... Tak to me teda dorazila. No, asi jsem teda blba, kdyz mi to prislo tezke...
Odpovedať
@ditakir tim se nenechej vyvest z miry :-) To je asi jedna z tech "co sezraly veskerou moudrost a maji celou Italii na haku" (jak jste s yellowbannou psaly vyse) ;-) :-D ...
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir ach boze, no vidis, to je presne to, co jsem mela na mysli... @ lejinka MNAM to cukrovi znam!! Jsem zjistila...jen jsem nevedela, jak se to jmenuje;-)...to je typicke z jihu, ne? Nebo se pletu? holky, z tech babovek me chytla nostalgicka...ale prekvapive - po Dublinu! :-. Kdyz jsem nekdy mela v tydnu volno, chodivali jsme s Mickem na obed. Jeho kamarad otevrel kousek od jejich office italskou restauraci. Jen par mist, ale hrozne dobre varili - normalni italska kuchyne, ne ta "italska" irska :-). No na obedy tam mival narvano...ale Mick vsechny ty kluky znal - hral s nima fotbal, tak to bylo jako chodit na obed domu. Navic s nima byla hrozna sranda... no a ta babovka. Dezerty a studenou kuchyni jim tam pripravoval jeden Slovak (zlaty ruce, rikam ja :-D) A on kazdy den pekl tak ze dve, ze tri babovky. Ale jaky!! Pak se to samozrejme prodavalo jako ciambellone :-) Ale ja si vzdycky objednavala "babovku" :-) Dokonce se to pak i ten italsky cisnik naucil rikat a vzdycky kdyz me videl, rikal: "Un caffe e babofka" :-D Joooo, to byly casy...vidite, kdybyste mi rekly pred rokem a pul, jak ted budu nostalgicky vzpominat...ach jo
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna : No vidis, to je to,co ja rikam o Salernu! Taky jsem tam na spoustu veci nadavala, porad jsem vymyslela,jak se odtamtud dostat a dnes na to vzpominam se slzou v oku a porad premyslim,jak a kdy bych se tam zase mohla zajet podivat. :-) KOukam na Prostreno, jak to ze zacatku vypadalo rozpacite, tak se to celkem rozjelo ;-) Akorat tam dnes jedna pekne zataktizovala.... Jeste k tomu FB... Jsou tam fakt nektere,ktere u toho snad sedi cely den. A jsou tak chytre.....Jen nechapu jednu vec, kdyz je zenska rozvedena, zije sama a na Italii si stezuje,proc se nevrati do Cech? Chapu,kdyz je tu kvuli lasce,ale takhle? Ja mam takovy pocit,ze nektere jsou ty typy, ktere si na Italii stezuji a pak kdyz jsou v CR,tak maji zase kecy typu: No to v Italii.....A nakonec by nebyly spokojene ani v CR. @reys: Ja se da rict slusne: Z ho..a kralovna (nebo jak rikas Ty, Premyslovna ;-) ), aby se to dalo publikovat? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, hezky jste poctive psaly;-) A o takovych dobrotach, vidim, ze vsechny mate babovky v malicku :-) Ja tedy asi budu jedina vyjimka, ale Baba mne vubec nechutna :-| To mokry a rumovy me vubec nebere :-D Ale sfogliatella a coda di aragosta (jestli se to tak jmenuje) a diplomatica (vse jsem ochutnala v Neapoli) - tak z toho se muzu zblaznit.. @yellowbanna to je tedy agitace :-D precetla jsem si to o tom FB..diky :-) No ja mam na to takovy rozporuplny nazor. Souhlasim se vsim, co jste tu rekly na tohle tema-pratele, zapomenuti, udrzovani kontaktu, fotky deti atd atd-to vsechno joooo. Ale zbytek-mne to obecne prijde trochu neprirozeny kontakt, mam k tomu blok. Mam pocit, ze nas ta doba temito elektronickymi virtualnimi kontakty pohlcuje, je to i zrout casu, ja se mnohem radsi s nekym vidim osobne..ale jasne, to vy taky, ale prijde mi, ze tam musis vzdycky neco placnout "na silu", protoze je neslusne nereagovat a vlastne se vcelku toho moc nedozvis-ja se do toho nebudu zamotavat, chtela jsem jen vyjadrit nazor na tu vec :-) Ja treba nemam rada ani prani emailem, po smsce, napisu rada pohled, s dedou si pisem dopisy..jsem v tomto jakasi zastarala =-) Treba kdyz se posilaji ta hromadna prani k vanocum-uplne se mi jezi chlupy. Najednou 24.12. mi prijdou nejake rikanky od lidi, co jsem leta nevidela, neni v tom nicn osobniho, proste jen maji moje tel.cislo v telefonu. No a k tomu bych prirovnala FB.. Ted se asi do me pustite :-D Nechci to jen negovat, mam to tak pul napul, ty duvody, co jste rekly vy tady, me lakaji..premyslim o tom jen kvuli vam, ale vas mam tady! x-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?