Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
@holky, a jak budete resit Scitani lidu, domu a bytu 2011 :-D ... nescitaji treba i v Italii?? ...
Odpovedať
Profilova fotka
@reys genialne!!!!!!!!!!
Odpovedať
Profilova fotka
holky, vy jste tady vsechny kreslene :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka Za 4, protoze z firmy vzdycky nekdo prchne (ani se nedivim) a oni misto, aby vzali nekoho noveho (v dobe, kdy je tady tolik lidi bez prace) to proste presunou na dalsi. A jednim z nich je Simo, bobek. @oky Budu delat vyzdobu, uz minule Velikonoce jsem tady naaranzovala ubrus a kuratka :-D Letos budou i vajicka, no, ale my vlastne jedeme na Velikonoce do CR :-D Scitani lidu v Italii?? Haha, to by nikdo nezorganizoval :-D A taky, vzpomente si na to "grotta" z lejstra, kdo by to obchazel, ze.
Odpovedať
Profilova fotka
@oky @sisiko nene, scitani lidu v Italii bude, musi. Ve vsech zemich EU musi probehnout v roce 2011. Zjistila jsem to ted, kdyz jsem hledala, kdy presne je to u nas. Tak jsem se pak ptala svagrove a ona rikala, ze pry snad nekdy v rijnu. U nas je to teda z 25. na 26. brezna a to bohuzel nebudu doma...docela me to mrzi, chtela bych, aby nas s Tonikem secetli i v Brne. No, co uz... @reys dobra historka! Tak kdyz jsi projizdela vlakem z Paoly do Lamezie, v Nocere Terme jsi projizdela kolem Mickovyho baraku, maji trat primo na zahrade 8-( Ja jela v Italii vlakem jen dvakrat - z Rima prave do Lamezie. Nejakych 6 hodin. V lete. Z toho cestou tam se zrovna v nasem vagonu porouchala klimatizace. SUPEEEEEEEEEER!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna Aha, to jsem nevedela, tak to ja se tady klidne secist necham :-) Trat primo na zahrade, to je nemile, to je ta zahrada docela naprd. :-( Ja jela vlakem taky jen 2x, a to Torino - Nizza, to byla krasa, trat vedla kolem more, nadhera x-) Proti ital. vlaku jsem asi nic nemela, nebot si ho vubec nepamatuju. Za to si pamatuju ten, do ktereho jsme presedli ve Francii, byl cely plechovy a nepruchozi, malinkata sedatka, proste asi 8. trida, fuj.
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko tak ja se tady taky necham secist, ale jako ze me mohli secist dvakrat :-D ta trat na zahrade je fakt mazec...zahrada je docela velka, ale na jejim konci je nasep a nahore vlak..neni tam plot ani nic takze to fakt je jako by meli trat na zahrade... a umis si samozrejme predstavit, jake to je, kdyz projizdi vlak... ale uz jsem si asi zvykla...horsi je silnice z druhe strany..v lete, kdyz musite mit otevreny okna a je sezona, se tam skoro neda spat... 8-( vloni to jeste slo - Tonik spal i pri ohnostroji, ale jsem zvedava letos, kdyz ho probudi i kdyz lezu do postele
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, nestihla jsem si vas precist a jen mimo tema jsem vam chtela rict, ze masaz byla naprosto super!Starsi chlapek, prijemnej, masiruje uz 20 let, fakt to umi, tesim se na priste. Kdyz rikal, jestli se chci zeslict cela (jako i pradlo) nebo radeji nechat, Alfi ztuhnul (sedel celou dobu metr od nas v bunde:-) , ale samozrejme jsem zustala v pradle. Jinak cekal venku, protoze ma studio v soukromem byte nekoho a nechce, aby tam lide zvonili..tak proto. Nicmene jsem rada. @yizheng @zitra ve 14 hod vas pockam na nadrazi. Prijdu drive. Budu koukat na vlaky z Modeny a Rimini. tesim se. Jen ma byt pekne klendra (jako zima :-D ), ale snad slunicko x-)
Odpovedať
@yellowbanna diky :-) ... jeste ale nad tim porad spekuluju: to, ze chces byt sectena v CR, ale zrovna tam nejsi nic neznamena, ne? ... Se to da vyplnit pres internet :-) ... A mam dalsi "dubbio" ... Ja pochopila, ze na kazdou adresu dojde tolik scitacich listu, kolik je na ni trvalych pobytu ... asi ... A jak jsem pochopila, tak nekteri z nas maji dva trvale pobyty ... kde se pak ma clovek scitat?? :-N ... Asi tam kde ma cestovni pas? ... ach jo ... @jennynka5 tak to se mi uplne ulevilo, ze to tak dopadlo ... super :-) ...
Odpovedať
Profilova fotka
@Jennynko, pa prijedu vlakem od Vignola, ne z Modeny. je to rychlejsi a pohodlnejsi. prijizdim na piazzale ovest jestli se nepletu, je to ta bocni budova. mam na vas holky cislo, tak se nekde urco potkame. a zima bude, to jo, i dneska rano bylo pod nulou tady u nas :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna jeje 8-( uprimne nezavidim, mit koleje v zahrade..( nebo zahradu v kolejisti? :-D no ono to vyjde nastejno). pamatuju si kdysi ve Spanelsku, ze nam vlak jezdil hned za hotelem a to bylo peklo.. jinak ale vlakem v Italii jezdim docela rada, je relativne spolehlivejsi nez autobusy.. a hlavne vetsinou vsichni vi, kde je nadrazi ;-) na jihu jsem pres sezonu cestovavala taky dost casto stopem, protoze se mi obvykle nechtelo cekat na bus.. a musim smeknout klobouk, ze se vsichni chovali vicemene sporadane, maximalne me nekam pozvali nebo tak, ale nenarazila jsem na zadneho uchyla. nebo mozna ze me jde hruza? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng ok :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@reys souhlasim s tim, ze jsou vlaky spolehlivejsi - take je mam radeji ;-) Ale narazila jsem na jednu specialitku: prijdes na nadrazi a vlak je "cancellato" ... to miluju 8-( ... (a podotykam, ze neni nejaka snehova ci jina kalamita) ... zatim se mi nepodarilo zjistit, proc sem tam nejaky spoj rusi ...
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 super! :-) tak nakoniec to dopadlo fajn! :-) V kazdom pripade urcite lepsie, ze ta Alfi odprevadil! Ked spominate tie vlaky, tak ja mam na ne tiez stastie, co sa byva byvania, ked sme byvali v Rime sa nam pod domom otacalo metro:) pretoze sme byvali na konecnej a izba bola podla mna presne nad okruhom, kde sa to otacalo a hucalo, ale na druhu stranu aspon som vedela ci stiham :-D no a aby to nestacilo tak ked sme sa nastahovali do bytu v Salerne tak sme zistili hned prvu noc, ze je pod nami tunel kade chodili vlaky tiez dost casto i v noci... :-) ale inak s meskanim nemam zas az tak skusenosti... a mam ich tiez rada na cestovanie... je tam viac miesta nez v buse...
Odpovedať
Profilova fotka
tak oni mi vymazali fotku pretoze som na nej nebola sama.... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@oky ono je to uplne presne dane - kdyz u nas je scitani 25. a 26.3. sectou se vsichni, kteri budou v te ktere domacnosti o pulnoci mezi temito dvema dny. "Informace do sčítacích formulářů se vyplňují podle skutečnosti platné v tzv. rozhodný okamžik, tím je půlnoc z 25. na 26. března." "Otázka V případě, že se dlouhodobě nezdržuji v místě trvalého bydliště, jak budu sečten? Odpověď Adresa trvalého bydliště slouží pouze jako pomůcka pro distribuci sčítacích formulářů. Není ale podmínkou pro sečtení osoby, ani není třeba, aby se osoba na adrese svého trvalého bydliště zdržovala. Každá osoba pobývající na území České republiky bude sečtena tam, kde se bude v rozhodný okamžik nacházet nebo kde fakticky bydlí (bez ohledu na adresu trvalého bydliště). Sčítací komisař trvalé bydliště nekontroluje ani nezjišťuje." Takze kdyz ten den nebudes v CR, nebudes tam sectena. A jeste jedna otazka a odpoved pro nas nejrelevantnejsi: Otázka V případě, že dlouhodobě žiji v zahraničí, mám povinnost se sečíst? Odpověď Pokud občan ČR žije dlouhodobě mimo Českou republiku, pak se postupuje analogicky jako v případě krátkodobé nepřítomnosti v době SLDB. To znamená, že občan bude sečten na formulářích doručených do jeho domácnosti v ČR, kdy za něho údaje vyplní jeden z přítomných dospělých členů domácnosti, případně mu do zahraničí předá kódy nutné pro elektronické vyplnění (přístupové kódy jsou uvedeny na sčítacích formulářích v listinné podobě). V případě, že žádná taková domácnost není, z dostupných údajů z Informačního systému evidence obyvatel (ISEO, spravuje Ministerstvo vnitra ČR) ve fázi zpracování vyhodnotíme, zda má obvyklé bydliště v ČR či někde v zahraničí. Je velmi pravděpodobné, že lidé žijící v zahraničí déle než rok se stanou součástí tamního sčítání lidu." Tak teda nevim, jestli jsem z toho dvakrat moudra... ale uz mam potvrzeny ten rijen v Italii...holky, ten internet je uzasna vec :-D "I dati provvisori regionali e nazionali saranno diffusi a partire da aprile 2011. A ottobre 2011 verranno realizzati il censimento della popolazione e delle abitazioni e quello dell'industria e dei servizi. I primi dati verranno diffusi a partire dalla primavera 2012. " @jennynka5 to jsem rada, ze to nakonec dobre dopadlo a ze sis to uzila...znelo to teda vselijak :-D clovek uz je nekdy podeziravy az moc...ale ono to asi dneska ani jinak nejde :-| @lejinka jeeeeeeeeeeeee, fotka :-) slusiiii!! ;-)
Odpovedať
@lejinka hezka foto :-) ... ... ty jo! Bydlet nad tocnou metra: to musi byt mazec! :-N @yellowbanna dekuju :-) ... ale myslim, ze se nas ta (tebou uvedena) prvni "otazka a odpoved" netyka (protoze tam mluvi o "osobe (v rozhodnem okamziku) pobyvajici na uzemi CR") ... No, moudra z toho taky uplne nejsem, ale prece jen moudrejsi nez minuly tyden :-) ... uvidime ... :-N :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna : Ja z toho taky moc moudra nejsem.... Takze v te dobe,aby lidi nikam nevyrazeli na dovolenou? ;-) @yizheng, @jennynka5: Tak devcata, dnes me uvidite v plne forme, mam pekny chrapot a zanet spojivek, takze se me prosim nelekejte,az me uvidite. Chtela jsem si na vas vzit podpadky, ale vzhledem k zime, si beru moje krasne, teple, pohodlne "bufy" :-D Ja asi budu muset navstivit doktora, jsem nejak nemocemi prolezla. Co se tyce vlaku, tak s nima nemam moc spatne zkusenosti. V Salernu jsem s nim jezdila z prace domu,to bylo super,za chvili jsem byla doma a hlavne byval vetsinou presny. A pak jsem si uzila trasy Salerno-Rimini. Tam taky spokojenost, bylo to vzdy IC nebo ES,tak fakt dobry a vzdycky jsem se s nekym seznamila,nemyslim tim chlapy,ale normalne i s jednou pani, ktera mi na sebe dala i cislo domu, kdybych neco potrebovala :-)
Odpovedať
Profilova fotka
My asi mluvime o uplen jine sorte vlaku, ja si uzila vlaky primestske, a hlaska "je tam vic mista nez v autobusu" me rozesmala. Krom toho, ze 1/5 vlaku byla soppresso, byly ty, co nakonec prijely, tak narvane, ze lidi viseli z okynek a kolikrat proste nebylo fyzicky mozne se do nich dostat. Obcas, kdyz jsem se prece jen dovntir narvala, a bylo to opravdu o zrdavi, zebra pohmozdena, lidi omdlivajici (ale zustavajici ve stoje, protoze zhroutit se nebylo kam), me nekdo na dalsi zastavce vytahl na nastupiste a namackl se tam sam. Drahy maji stejny problem jako vsechny firmy, snazi se setrit, ale delaji to na nespravnych mistech, omezuji personal, najimaji externi firmy, no a pak staci malo, aby proste chybely posadky vlaku. Navic u tech regionalnich vlaku maji drahy smlouvy s regiony, kde se zavazuji, kolik vlaku za mesic bude mit maximalne zpozdeni. Ke konci mesice uz maji kvotu naplnenou, a protoze zruseny spoj se nepocita jako zpozdeny, hlavne od 25. v mesici je tech soppresso mnohem vic.
Odpovedať
Profilova fotka
@oky mas pravdu, cetla jsem to v rychlosti :-) @ditakir: no, na dovolenou samozrejme lidi muzou. Pokud budou dejme tomu na horach v CR, v hotelu vyplni jen jakysi zkraceny formular a doma ho bud za ne vyplni jiny dospely nebo ho vyplni po netu a nebo ho vyplni, az se vrati zpatky. Tusim je v takovych pripadech lhuta do 20. dubna. To stejne, pokud jsou zrovna v zahranici (ne trvale)...ale skoro bych chtela, aby se na to muj tatka zeptal, az jim prinesou listky nebo az dorazi scitaci komisar. Ti totiz maji lidem s vyplnenim pomahat....docela by me zajimalo, jak to je...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka Moc hezka fotka :-) @yellowbanna Ty brdo, ty jsi ale informovana 8-) @jennynka5 To je fajn, ze ten maser byl ok, takze pujdes zase, ze? A opet s Alfim? ;-) Musela jsem se tady smat pri te predstave, ty v pradle, maser te masiruje a vse sleduje ostrizim zrakem Alfi v bunde :-D Holky, uzijte si sraz, je to super, ze jste se tak domluvily, ja bych sla taky hned :-) @ditakir At uz jsi zdrava a uzijes si to s holkama, i kdyz, uvidis, ze az budes s nimi, bude ti lip :-) Ale na jednu stranu mi je lito, ze me v CR nesectou, jak se mnou nepocitaji :-. @paulina Tak jak se citis, lepe?
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko ale houby informovana :-D Mam jen spoustu casu brouzdat po internetu :-D Uz na skole nam rikali (studovala jsem knihovnickou): "Nemusite nic vedet. Ale musite vedet, kde to najit" :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, vy jste teda informovane o tom scitani, tyyy jo, ja jsem nad tim jeste vubec nepremyslela a asi se nad tim zamyslim.. :-) Holky, to je takova skoda, ze neprijedete dnes taky..chjooo @ditakir jeee Diti to je mi lito, ze se to nelepsi..ale pristi tyden si odpocines, tak snad bude lepe. Ale ocenuji, ze prijedes i tak ;-) @sisiko myslim, ze sis to predstavila presne s tou masazi, ja jsem se snazila na to nemyslet a uvolnit se, at to stoji za to, ale pozorovatel by se asi nasmal..:-) Ale jsem rada, ze jde Alfo se mnou, prece jen clovek nikdy nevi.. Masaz byla super, chtelo se mi pak strasne curat porad a on rikal, ze to je spravny efekt. ;-) Drenoval me teda dost. tesim se na priste, to vis ze jo. Citila jsem se dobre, rikal, ze se nemas sprchovat, az dalsi den. odblokovaval mi cakry, ja jsem tomu nikdy extra neverila, ale musim rict, ze jsem mela zavrene oci a citila jsem v urcitych chvilich teplo jak blazen (aniz by se me dotykal) a proudeni jak el. proud, fakt zvlastni. Byl pak znavenej a rikal, ze absorbuju hodne a ze jsem se dokazala dobre uvolnit. fakt prijemny.
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela jo tak take vlaky tu teda nemame :-) @sisiko dakujem a aj ostatnym, dufam, ze tuto mi nevymazu, som to povedala vcera nellovi a ostal z toho smutny, ze nemoze byt so mnou na fotke :-| :-) @ditakir aj ja si myslim ze ta to prejde ked budes s holkami :-) @yellowbanna jj, mudra to skola! suhlasim! nam dekan vravel: "Nasavejte pokud jste u suda", mne sa to hrozne lubilo :-) @jennynka5 sranda :-) no ono je to asi dost narocne, ja som tiez pocula o tom, ze citis teplo z ruk a podobne, ale ono pokial to nezazijes sama moc tomu neveris... a ja som este na takej masazi nebola, takze neviem... a mal nejake specialne kremy hej? co su cakry?:)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, dekuju za rady s tou kartickou...ja si prave myslela, ze to dokazu podle te papirove, jenze me ji vubec nedali a hned za par dni po navsteve aslu mi dosla ta plastikova, kde to neni. Takze tam asi budu muset osobne a nejaky papir si vyptat....a pak ho prelozit. Ja totiz doted mela ty pojisteni dve, ale v cesku je to nezakonne, tak uz si ho tam teda zrusim, kdyz uz tu mam i novou karticku. A ono bude scitani lidu? Ja vubec nejsem informovana, no ale mne je celkem jedno,kde me zapisou:) Jenny, ten popis masaze s dohledem pritele me pobavil:) To si mela super, ze sis mohla nechat pradlo. Ja byla jednou jedinkrat na masazi...v laznich v Cesku...a musela sem byt cela naha (teda vlastne me prikryl od kolen dolu:) a masiroval me takovy stary dedula, co do me porad hustil nejake vypraveni o starych filmech. Ale teda kdyz mi zacal masirovat i zadek, tak uz sem mela dost, misto abych si uzila masaz, sem byla cela v kreci....a cervena jak rajce:) Jinak taky sem se zaregistrovala na te strance slev, ale teda moc tam toho neni. Neznate jeste nejakou jinou, kde je tech nabidek vic? A uzijte si sraz, holky:)
Odpovedať
@jennynka5 Tak to ten maser "jede" asi trosku v reiki ... Co vim tak prave ta resi poruchy caker a odblokovava je ... A vubec: kdy se jdes masirovat znova?? :-) Pujde Alfi znova s tebou? A dovolim si odpovedet @lejince: cakry jsou energeticka centra lidskeho tela. A je jich myslim 6 ... tedy jen tech hlavnich ...
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 Jo pauli, koukni se na ponuky v Salerne, a pak se stazuj :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Holky asi jsem maniak :-) Po hodine intenzivniho masakr cviceni jsem se vratila domu pesky, velice konstantni rychlochuzi 45 min, trumfla jsem o 5 minut Google 8-), kolem me prosvistelo 8 mych autobusu, a jeste jsem vybehla schody do 4. patra, jojo, zivot zacina po tricitce :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak podavam hlaseni z naseho srazu v Bologni s Ditou a Yizheng, bylo to supeeeer x-) x-) x-) Holky odjely az ve 21.30, byly jsme spolu od 14 hod a uteklo to jak voda :-D Bajecne jsme si pokecaly, prosly jsme se po Bologni a pak byly u nas doma, Alfi byl v praci, tak jsme mely "klid" jen na ceske klaboseni. Jsou bezva a cloveka to uplne osvezi, ted jsem tady sama (Alfi dorazi az v 1) a je tu takove divne ticho bez nich :-N Mely bysme nekdy udelat nejaky velkosraz...popremyslejte :-) @oky @lejinka jak uz rekla oky, jsou to energeticke drahy. Ale fakt jsem byla uplne uvolnena..moc toho o tom nevim @oky jestli se vyznas v reiki, pisni mi o tom neco, jsem zvedava..kazdopadne se tesim na pristi masaz ;-) @sisiko z Tebe se stava uplna sportovkyne, treba bys casem dobehla i za mnou do Bologne :-D Drzim palce v dalsim prubehu @dita @yizheng doufam, ze jste v poradku dorazily domu a diky za krasny den!!! x-) @lejinka znovu na masaz jdu za 10 dni a Alfi pujde se mnou :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@dita @yizheng jsem trubka, nevyfotila jsem si vas!! Uplne mi to vypadlo. @dita Diti, posles mi aspon ty dve fotky z namesti? :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?