Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka teda nevim, kolik je stupnu, ale dneska je venku priserna zima.. priletl sem ledovy vichr, fakt je to jak na Sibiri, hnus! @sisiko tak o 10 min. intervalech si tady muzem nechat zdat.. mozna nekde v centru, ale nestalo se mi, ze bych nekde na bus cekala min jak ctvrt hodiny (jedine metro nastesti jezdi casteji). a to jsme v Rime, cim dal na jih, tim je to, myslim, horsi. pamatuju si, kdyz jsem pracovala v Calabrii, tak jizdni rad mezi vesnicemi normalne mel 2 spoje rano a 2 odpoledne.. a z toho obvykle jel jenom jeden (ten pozdejsi, pochopitelne). vzhledem k tomu, ze jsem na tech spojich byla zavisla, kolikrat to bylo o nervy. ovsem dorazilo me, kdyz si ridic s ledovym klidem Anglicana zmenil trasu asi o 10 km a zajel si domu pro pytlik s obedem. prala bych vam videt (a slyset) ty mistni baby, co vezl.. Kelisova hadr :-D :-D jinak na Sicilii, v Siracusach, jsem ucinila jeste silenejsi zkusenost s MHD: nikdo nevedel, zda vubec nejaka MHD v meste existuje, pripadne kde se nachazi zastavky ]-( az nam par starousedliku ukazalo misto, kde uz udajne autobus byl viden.. samozrejme tam nebyla zadna cedule, lavicka, natoz jizdni rad.. po pul hodine podupavani v prachu na plnem srpnovem slunci uz nam zjevivsi se autokar pripadal jako fata morgana. ze je skutecny, jsme poznali az podle smradu uvnitr :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojkjy, @Dita, Jennynka, ja mam na patek nahlaseny pul dne dovolene, takze ja muzu v kazdem pripade. uz se na vas hrozne tesim. no a kdyby Dita kvuli nachlazeni nemohla, tak Jenny muzeme neco podniknout spolu, co ty na to? ale tise doufam, ze se nam Dita uzdravi x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys ja Ti to rikam porad, ty musis napsat knihu :-D Tvuj zpusob popisu veci je jedinecny, jak kdybych cetla knizku :-D @lejinka na to vybaveni veci jsem cekala chvili, tesseru mi vytisknou na papire jako provizorni, ta prava plastikova mi minule behem 6 mesicu ani nedosla. Ale v nemocnici na CUP ten papir s vytisklou tesserou staci.. @tady se taky ochladilo, lidi nadavaji, ale extrem to neni. Teplota padla tak cca o 4 stupne dolu @sisiko verim, ze ty fotky z vecerni zabavy musi byt pekne, pekna vzpominka-mladi jsme jen jednou a vdavame se jen jednou..Jinak ja FB nemam a nechci si ho zakladat, ale rekni mi aspon, jak se jmenuje a kolik je ji roku nebo neco:-)Diky:-) A sem by nechtela prijit? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng urcite! Ja mam taky dovolenku:-) Jen mi holky reknete, jestli byste uvitaly jit k nam-bud i na jidlo nebo jen na kavu,kolu, vinko, at neco domu koupim. Ja bydlim blizoucko u nadrazi, takze problem by to nebyl. Jak chcete. Pak bych vas samozrejme doprovodila. Jinak je problem, ze v centru je docela draho a ani tady v okoli neznam mista, kde se da v klidu posedet a kecat, protoze my kdyz jdeme ven, jezdime autem na periferii..tak proto., Ale jestli radeji chcete nekam ven, tak na neco urcite natrefime:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 Jmenuje se Eliska a ja ji na fb poslala zpravu, tak uvidime, jestli se ozve a objevi se tady ;-) Jee, holky, vy se mate, ten sraz bude super! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko tak super ;-) Uvidime
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka aj to me mrzi, ze v Salernu nic neni..ale treba neco casem nabidnou ;-) Zitra jdu na tu masaz, tak uvidime, jestli se chlap ukaze nebo mi propadne 40e :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Tak si predstavte, Simo je teprve na ceste z prace :-. Zitra v 8h ma call, tak se chtel pripravit.
Odpovedať
Profilova fotka
@reys Vazne mas vypraveci talent, napis knihu a my se ti postarame o odbyt :-D
Odpovedať
Profilova fotka
jj i ja vam zavidim :) @reys to si mi pripomenula ked som sem prisla pred dvomi rokmi studovat a mala som si najst bus co pojde na univerzitu... ako hruza, zvyknuta z brna ze sa nemusim nic pytat a je tam presne tolko informacii kolko ti treba, spoje jazdia casto a presne... tu som videla len nejake morde tycky a to boli zastavky (ospravedlnujem sa teraz hlavnej stanici, ktora ma vsetko :-) ) a nevedela som ktory autobus tam stoji, kam ide a ani kedy, takze vlastne absolutne nic... ludia su zvyknuty sa na vsetko pytat, tu je hlavna komunikacia, oni tie informacie nikam nezapisuju, nearchivuju, oni si ich predavaju z generacie na generaciu... takze sa mi stalo kludne na zastavke ze pride pani, a pyta sa: sla uz 24ka? 25ka? a 12ka? a 6ka? a kolko tu uz cakate? ako aby som si pomaly zacala zaznamenavat na papier od kedy tam stojim a ktore autobusy uz isli... prvy rok som mala z toho strasne nervy ako aj ty pises, ale teraz som si to na zvykla... :-) a ja sa tiez pytam ked pridem na zastavku :) ale zase musim povedat ze busy chodia presne.. podla jizdniho radu, ktory je aj na nete, ale ked sem niekto pride len tak, novacek, tak ho moze aj o zem hodit z nervov...
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko co simo vlastne dela? on sa tiez vracia nejako neskoro domov...
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir to je neuveritelny, jak je ten svet maly :-N Verca je fajn, aspon mam z ni takovy pocit, vymenily jsme si par mailu a uz se tesim, az ji poznam na zivo...pry je tu jeste jedna holcina v Legnanu a jedna ve Varese, tak nas snad bude vic a nebudem se bat vlka nic :-D a jinak vam zavidim ten vas sraz, uz aby probehl ten nas vylet do Bologne! @lejinka @reys vam by se "libilo" v Dublinu :-D Tam jsou jizdni rady jen na ozdobu, ale hlavne - je na nich napsano, kdy ten autobus vyjizdi Z KONECNE! Takze vy treba stojite na 12. zastavce a muzete jen hadat, jak dlouho mu to potrva, nez se k vam dostane :-D Coz samozrejme nikdy neodhadnete, pak taky treba spoj vynecha, kolem vas projedou dve "sluzebni jizdy", pak zas dlouho nic a pak konecne vas vytouzeny autobus, ale nezastavi! Protoze je plny! (To, jestli je plny rozhoduje ridic. Rozhodne nehrozi, ze by zastavil a cekal, jestli se tam jeste narvete. Takze pokud na vasi zastavce nikdo nevystupuje mate smulu) Jo a vsechny zastavky jsou na znameni. Pokud nemavnete, autobus nezastavi. Takze pokud ho dobihate a mate tu smulu, ze mu neprebihate pres cestu a nemavate na ridice, jak pitomi, nezastavi LOL... fakt si nevymyslim :-D Joooo, ted uz se smeju, ale kolikrat mi bylo do place... Navic vsechny linky v Dublinu jsou usporadane hvezdicovite, takze musite vzdycky pres centrum. Nekdy je to tak absurdni, ze do mista, ktere je vzdalene 20 minut, jedete hodinu, protoze musite do mesta jednim busem a tam presednout na druhy, ktery jede tam, kam chcete... hehe
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@yellowbanna tak to je ulet, v tom Dublinu..to by nebylo nic na me:-) ja musim rict, ze v Bologni jezdi casto a i podle radu-samozrejme kdyz neni extra zacpa nebo demonstrace nebo stavka (to je tak 1-2 dny v mesici), jinak super. Jako v Brne:-) Ale chybi mi tu saliny-(pro nebrnaky tramvaje :-D Zrovna vcera jsme diskutovali s jednim parem z Bologni o Neapoli-uplne zhava diskuze, oni jsou neapoli silene znechuceni..chapu to. Ale Alfi k ni ma srdcovy vztah-ale nikdy by tam nezil. Byla to velmi zajimava diskuze, ja mam takovy rozhovory hrozne rada, kdyz posloucham, jak o sve zemi (treba jinych castech) mluvi ti lide, co tam ziji. Casto se treba zaseknu s nekym v baru a diskutujeme o kuchyni, zvycich, podnebi a ja to zboznuju. Treba hodku se neklde zdrzim a vykecavam,. Alfi uz nervozne podupava nohou, ze chce jit domu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
OVSEM musim pridat k dobru jednu historku s dublinskym busem (nebo teda spis jednim ridicem), ktera se mi stala hned prvni dny, co jsem byla v Dublinu uplne poprve (to bylo hned po maturite, jen na 6 tydnu na jazykovy kurz, takze ne ted, co jsem tam zila dyl). Tudiz jsem mesto vubec neznala, anglicky jsem umela asi tak, jako ted italsky...asi i min :-D Bydlela jsem v rodine, kde byl jeste jeden student - Spanel. Chodili jsme do stejne skoly, tak si me vzal "pod kridlo". Vecer jsme chodili ven spolu s jeho kamarady a vraceli jsme se vzdycky spolu. Takze ja nijak zvlast nesledovala podrobnosti. Jeden vecer se jemu ale nechtelo. Ja uz byla domluvena s kamosema, byla jsem tam tyden, rikam si, to v pohode zvladnu. Nebydleli jsme tak daleko od centra a vim, kde mam vystoupit. Tak si tak pekne jedu (jeste jsem si sedla nahoru do patra). Vim, ze vystupuju na treti zastavce. Nicmene zapomnela jsem na dulezitou malickost - zastavky na znameni (to se pak pocitaji tezko) a hlavne na fakt, ze v noci busy meni trasu!! Takze moje normalne treti zastavka byla ted uz druha a ja ji prejela. No a protoze Dublin je Dublin, neslo proste jen vystoupit a jet zpatky - nocni linky jezdi jen ve smeru z centra (!). Cela zoufala jsem sla za ridicem, ze potrebuju tam a tam, jak se tam mam dostat. Jemu to bylo jasny. Rika mi: "sedni si tady, pojedes se mnou na konecnou a pak te vezmu zpatky." Navic se ukazalo, ze busovy garaze jsou za rohem od domu, kde jsem bydlela, takze me neodvezl zpatky do centra, ale vzal me cestou do garazi a vylozil me skoro pred barakem!! Krome toho, kdyz vsichni na konecne vystoupili, zacal si se mnou povidat, ukazalo se, ze jsme byli na dovolene na stejnym miste a tak...byl to chlap tak kolem 40, strasny pohodar... moje prvni opravdove setkani s "nefalsovanym" Irem a od te doby jsem je milovala :-D Teda tuhle stranku jejich povahy...dodneska na nej vzpominam...asi me uchranil velkych problemu, jak se dostat domu... ted uz bych si vzala taxika, ale pripominam, ze jsem tenkrat byla mladounka a poprve sama v zahranici...teprve tyden... bah... x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ty autobusy jsem si uzivala v Salernu. Obcas jsme se rozhodli jet nekam na vylet a nejvetsi dobrodruzstvi byvalo vubec autobus najit, detektivne vypatrat nejakeho zamestnance, nejlip posedavajiciho o ctyri bloky dal v baru, vytahnout z nej, odkud to jezdi (s presnosti na kilometr rekneme), kdy ("verso il mezzogiorno", coz mohlo znamenat od deseti do pul treti), presvedcit ridice, at to nevzdava, nejde domu a odveze nas, i kdyz nikdo jiny, nejlip jeho znamy, nejede... Pro me s mou nemeckou povahou to byla dobra skola zivota. Taky jsem jednou duverive nasedla do obvykleho OZNACENEHO autobusu (diky zvykovemu pravu jsem uz i vedela, kde a jakou gestikulaci pouzit, aby to pochopil jako znameni k zastaveni a ne pratelsky pozdrav), pokojne sledovala zastavky, pak uz mene pokojne, protoze se vydal uplne jinam do kopcu, pak i ostatni znervozneli a pak se ukazalo, ze ridic nejede k sobe domu pro obed, ale proste se ztratil. Tak se ho mistni jali navigovat, samozrejme ne podle trasy, ale podle toho, jak chteli byt vylozeni pred svymi domy, o cemz se zdlouhave a halasne diskutovalo. Ja nakonec skoncila o par vesnic jinde, stopla si auto a dojela ziva a zdrava.
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj @holky. zcela off-topic: “Meglio stare zitti e dare l’impressione di essere stupidi, che parlare e togliere ogni dubbio”, to není narážka na žádnou z vás ;-) jsem si vzpomněla na úplně jinou osobu. jsem stále zavalena prací a chybí mi sem chodit, ale ono se to zlepší. mějte se fajn
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : A Ty nemas knizecku s jizdnima radama? ;-) Ja ji v Salernu mela a mela jsem o mistni doprave vetsi prehled nez mistni. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 to jsme si vsimli, ze jsi baba ukecana :-D @danieladaniela no koukam, ze ty zmeny trasy jsou v Italii zrejme na dennim poradku :-) pak maji jezdit vcas! @yellowbanna Kristova noho! divim se, ze jsi se pak jeste chtela do Irska vratit, haha... ale vazne, obcas clovek narazi na spravnou osobu na spravnem miste a ta ho zachrani v posledni chvili pred prusvihem. mne se stalo neco podobneho, prave kdyz jsem se vracela do Calabrie na druhou pulku sezony. v Praia a Mare me dopoledne vyhodil autobus s turisty, ze uz dal nejede (ja potrebovala do Tropey, o 200 km dolu). sedla jsem na nejblizsi vlak smerem k jihu, ktery dle jizdniho radu koncil v Paole (o pouhych 70 km dal). rikala jsem si, ze odsud chytnu hned zas nejaky spoj do cilove zastavky. jenze chyba lavky! do Paoly jsme dorazili v 13 hodin a do 17 h nic nejelo :-| (hlavne, ze mi na informacich jmenovali dva spoje, co mely v te dobe projet...) a to si musite jeste k dokresleni situace predstavit, jak se clovek citi "fajn" pote, co stravil 28 hodin v autobuse z Ceska v poloze sediciho skrcence, upoceny, zapraseny, s fyziologickymi potrebami zarazenymi kdesi :-| jakmile se konecne objevil zpozdeny vlak smer jih, naskocila jsem. k me smule to byl Intercity. kdybych nehrala, ze neumim italsky ani slovo, jeste mne pruvodci napalil pokutu, ze nemam listek s priplatkem! takhle me s mrmlanim pustil s tim, ze ale musim vystoupit v Lamezia Terme (60 km do cile), protoze Intercity v Tropee nestavi. radost! ale coz, vystoupila jsem tam, odplahocila se s kufry k informacim, abych zjistila, ze posledni vlak do Tropey odjizdi za 2 minuty z uplne nejzazsiho nastupiste. kdo hada, ze jsem to nestihla, hada spravne: proste mi ujel pred nosem. zustala jsem sedet na kufru uprostred prazdneho peronu a normalne se rozbrecela.. bylo pul osme vecer a ja, devatenactilete tele, jsem zustala sama v neznamem cizim meste, silene unavena, hladova, a tech par euro, co jsem si vezla, by mi vyslo tak na taxi k hotelu. zkousela jsem volat kamosum z okoli, bohuzel coby zamestnanci hotelu/restauraci ap. zrovna vsichni pracovali (sobota vecer). ale nekdo nahore nas ma rad a ve chvili, kdy padame do totalniho srabu, nam posle pomoc.. vsimnul si me mlady zeleznicar, co jel kolem na drezine. (boze, to zni jako z cervene knihovny! :-) ) kdyz jsem mu vylicila situaci, slibil, ze me po smene odveze, kam potrebuju. v tu chvili uz jsem byla tak hyn, ze se mi nechtelo premyslet, zda to neni treba nejaky uchyl, co me za mestem podrizne a hodi do krovi.. no nastesti pro me nebyl. musela jsem teda jeste do 2 hodin cekat mezi ruznymi zivly na lavicce na nadrazi, nez skoncil s praci, ale pak mi koupil pivo, nalozil me, cobydup jsme byli v Tropee. rozloucil se, zamaval - a zmizel.. proste andel od drahy :-D jo, lidi, kteri necestuji, se pripravuji o spoustu zazitku..! holky, jednou ty nase historky dame dohromady a vydame povidkovou knizku..
Odpovedať
@yellowbanna o nejake holcine z Varese jsem slysela shodou okolnosti tento tyden ... pry studovala chemii a pry je fajn ;-) ... ale osobne neznam ... ... Juuu, a mam uplne shodny zazitek s tebou!!! ... Ja teda na MHD tady v Italii spise nadavam nez ji chvalim. Ale jednou, to jsem tu byla pomerne chvilku (stalo se to pred 7mi lety), me Daniel odvezl na uplne jiny konec mesta (ktery jsem neznala) hrat volejbal ... No, a kdyz volejbal skoncil (kolem 21:00 hod) tak jsem zjistila, ze uz zadne busy nejedou!!!! Chytla jsem jen nejaky, ktery byl posledni ... vubec jsem netusila kam jede, ale rikala jsem si, ze snad pojede smer centrum + ze furt lepsi nez stat v noci sama na zastavce (Dan byl v praci takze pro me nemohl) ... mno, pekne jsem si oklikou pojezdila celou tu neznamou cast mesta:-N ... Pak mi ridic rika, ze uz je na konecne, ze at vysednu ... mno, a ja mu rekla, ze ja na konecne nejsem a vubec netusim kde jsem :-N ... a kdyz pochopil o co jde tak me take zavezl az pred dum x-) Byl fakt super ... .... a byli jste vcera s Tonikem u te doktorky? @reys take mily zazitek ;-) ...
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, s vami je takova legrace, to se fakt jednou musi publikovat :-) @lejinka Simo pracuje v Accenture jako consulente, ted uz za 4 lidi, proto chodi tak pozde.. Dneska mel hodinovy call z domova v 8h, s Belgicany a Australany a ja to zaspala :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, s vami je takova legrace, to se fakt jednou musi publikovat :-) @lejinka Simo pracuje v Accenture jako consulente, ted uz za 4 lidi, proto chodi tak pozde.. Dneska mel hodinovy call z domova v 8h, s Belgicany a Australany a ja to zaspala :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Prisaham, ze jsem to poslala jen 1x :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mam takovou radost, objednala jsem si z fler.cz 10 nadhernych kraslic, dneska prisly k nasim a kazda je jina, presne jak jsem chtela, juchuu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, delsi dobu sem tu nebyla, zas sme vsichni byli nemocni. Nejak se nas to porad drzi a nechce pustit. S malym sme jeste vcera byli u doktora, protoze celou noc rval, ze ho boli ucho, ale nastesti to neni zanet, jen ho to boli z te rymy.A ted do toho jeste to blbe pocasi. Taky je u vas vsech takova zima? Nebo zima ani ne, spis ten ledovy vitr, co nam zas z bytu dela prirodni klimatizaci...Postupne sem si vas docitala, ale ted fakt nevim, na co driv reagovat:) Vidim, ze budete mit sraz, to mate moc fajn. I u nas ted delame jeden ceskoslovensky:) Je ted v sobotu, tak sem zvedava, kdo tam vsechno bude. JInak ja s autobusy vesele historky nemam, mistni dopravu nevyuzivam a ty mezimestske jezdi nacas stejne jako vlaky. K te tessera sanitaria....mne ted nedavno akorat dosla ta plastova na nove jmeno a plati mi az do 2017, to sem byla celkem prekvapena. Jen teda Davidkovi jeste nic neprislo, jen ta karticka na codice fiscale. Chtela sem si ted v cesku zrusit zdravotni pojisteni a oni mi to nechteji udelat bez nejakeho papiru, kde bude napsane, odkdy to pojisteni mam. Netusim, jak ho sehnat, na karticce je jen scadenza. No budu koncit, dnes sme byli na nakupech a ja si koupila ingredience na gazpacho, tak jdu varit....at mame nejake vitaminy:) Jo, jeste me napadlo, nevideli ste tu nekde v obchode bilou redkev?
Odpovedať
Profilova fotka
Vlaky jsem v Italii uz uplne vzdala, kdyz neni zbyti a musim nejaky pouzit, uz k tomu pristupuju s filozofickym klidem, radne najedena, nenapita, oblecena a s knihou se postavim na nastupiste a nezatizena predsudky ocekavam, co se stane. Muj rekord je Milano Lambrate - Monza 170 minut, vcetne ctyr prestupu, vypadku proudu, evakuace cikanskeho tabora a sebevraha v kolejisti, to vse potme a v desti.
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir jo, uz mam, ale prvy rok som vobec netusila ze nieco take existuje zejo :) @reys Ja som pracovala v Praia a Mare!!! :-) @sisiko za 4 ludi? @paulina21 ja teda neviem ako je to u Vas v CR ale v SR mi zrusili poistenie na zaklade toho, ze som napisala len cestne prehlasenie, od kedy som v Tal. presne a preco ho chcem zrusit... i ked ja teraz rozmyslam, ja som mala jeden certifikat ze som "akoze" student Tal. Akademie na rok, cize asi to mali podlozene... no a ked im normalne povies, ze Tesseru mas na rok (hovorim priklad, neviem na kolko ho mas...) a teda datum vydania je rovnaky ako platnosti, akurat rok pred... No a tesseru mas na nove priezvisko teda? A mas tam obe priezviska ci ako?
Odpovedať
Profilova fotka
mne zmizla fotka ci co... :-|
Odpovedať
@sisiko budes delat v Italii ceskou vyzdobu? ;-) ... my mame kraslice uz vyresene: mame kamaradku malerecku takze jsem byla zasobena uz driv ;-) @paulina21 tak preju at se do soboty uzdravis a srazik si uzijes ;-) ... mno, jinak s tim pocatkem pojisteni v Italii nevim. Ale snad kdyz na ASL pozadas tak ti neco napisou ... akorat to bude potreba asi prelozit ... a ty mas italske pojisteni/tesseru az ted? ... @danieladaniela to uz se toho ani vic za tu jednu cestu zvladnout nedalo :-D ... ale je mi jasne, ze ti moc do smichu nebylo :-| ... hrozny ...
Odpovedať
@paulina21 A jeste me napadlo mrknout do mojich tesser: v te plastikove a modre (mezinarodni) mam jen scandenza, ale v te papirove mam i pocatek pojisteni ... je to sice v kolonce "data scelta" (jakoze kdy jsem si vybrala praktickeho lekare, ale odpovida to pocatku pojisteni), ale treba by to stacilo ...
Odpovedať
@paulina21 mno, jak jsem ted tak cetla prispevek @lejinky tak se mi zda, ze ma snad kazdy region v Italii i jinou karticku :-N ... ja na tessere zadne datum vydani nemam :-N ... ach jo ...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?