Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka tady uz si vsichni musite myslet, ze jsem uplne nahlavu s tou tessera sanitaria :-D opakuji to tu porad a nikdo nema stejny problem :-D Dekuju za info.. ale tady v Bologni je to jinak. OP mam. Mam i prac. smlouvu. prijdu na ASL a reknu, ze bych chtela prodlouzit tessera sanitaria. A oni reknou: predlozte prac.smlouvu a OP. Ja predlozim. Oni proctou smlouvu a reknou: vy ale odvadite jen l'inps, neodvadite l'irpef. A tak nemate pravo na tessera sanitaria naporad. A jak jsem je pak ukecala, pan se sel nekam slozite informovat,( telefonaty), ze mi ji dali na pul roku jako pro kratsi pobyt v it. A pak musim prijit na dalsi prodlouzeni. No ja si myslim, ze na jihu (jak to znam tam), se te jen zeptaji a duveruji. V Bologni ne, proctou poctive smlouvu a v mem pripade zjisti, ze neodvadim zdravotni, ale jen socialni (to je to l'inps a l'irpef). kdybych byla Italka, nemam tento problem, jelikoz Italove at maji smlouvu nebo ne maji automaticky pravo na tessera s. a medico di base. Omlouvam se timto vsem, ktere to ctou po x-te :-D No, dam pak vedet, jak to dopadlo.:-) @salsiccia jablko muzes taky umyt jen amuchinou. V podstate plati pravidlo, ze by se nemela jist zadna zelenina a ovoce, ktere jsou v kontaktu se zemi a pripadne zviraty. vse loupat. To, co je neoloupatelne nejist, nebo amuchina. Plati to pro veci v syrovem stavu. uvarene je to ok. Cili co me tak napada-salaty, mrkve, kedlubny, redkvicky, finocchio, jablka, merunky, broskve, tresne...
Odpovedať
Profilova fotka
ked citam ten kedluben a musela som si ho najst na google-immagini tak ma napadlo, ci to tu aj maju a ci tu maju zeler, lebo ja som ho nikdy nenasla a aj ked som ho ukazovala u nas v tescu priatelovi sa na mna pozeral, ze ake korene to jeme... u nich je to asi nejaka burina,ze? @jennynka5 no ono to zalezi na pracovnikovi zas, v bologni su uz asi moc fiskalny, co sa tyka tychto veci, alebo to moc vela ludi zneuzivalo a snazia sa to obmedzit, daj potom vediet!
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka @oky jsem rada, ze jsem vas trosku inspirovala :-) @lejinka ty stehna jsou velmi jednoduche-osolis je, na panvi olivovy olej a cesnek, opeces je z obou stran, nakrajis do toho kousky cerstveho zazvoru, hodis listky salveje a zalijes vyvarem z kostkly a zakryjes poklici a na mirnem ohni delas cca hodinku, prilevas vyvar. Jede to samo, to ja zase mam rada veci, co se delaji "samy":-) @oky jojo, s tou syrovou zeleninou a ovocem je to zname, plati to pro ty, ktere toxoplazmozu nemely. Kazdy kus ovoce nebo zeleniny, ktery neni chraneny slupkou se ma bud povarit, nebo nejist, nebo dezinfikovat-pak zalezi na kazdem. Je to na levacku, co?Clovek musi furt premyslet. PS:@salsiccia souhlasim s kamaradkou :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka celer maji, sedano, tady v kazdem marketu. Ale kedlubnu-to jsem tu jeste nevidela a kdyz jsem ji ukazala Alfimu u nas v Tescu, neznal:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 jo, to mi řekli taky, že co přišlo do styku s hlínou a mohlo by od ní být kontaminované, tak nejíst nebo mýt, @oky že dokud nebudu vědět, jestli jsem imunní (jestli jsem toxo měla), tak je riziko nákazy. a smoazřejmě styk s kočkama, ale ne normální hlazení, jen styk s výkaly nebo jak mi jednou naše isotta dala francouzáka (to zní blbě, ale ono to tak vypadalo :) ), tak si samozřejmě mýt ruce. v pátek bych měla mít výsledky a v ponděí mi k tomu doktor snad něco řekne, esi je teda zase neztratí. měla jsem mít 26/01 výsledky těhotenstkého testu a stále nic, jsem fakt zvědavá, co mi k tomu řeknou, ticket jsem zaplatila a ten test už ani nechci, on mi byl od začátku na nic, ale uvidíme, jestli mi prašule vrátí @jennynka5 s tou tesserou to jsou teda problémy. já pracovat nebudu a chci si občanku zařídit v dubnu, až se vrátím z Česka a už to vidím, jaký s tím budou starosti...
Odpovedať
Profilova fotka
ja som teda sedano este nevidela, len tie listy :-) a to som si myslela ze to je vnatka z petrzlenu :-) :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
hloky, diky za prijemny pokec, ja jsem dnes zustala doma, potrebovala jsem den volno, zaridila jsem si letenku, listek na bus a vyridila telefonaty, za chvili jdu na comune pro dokumenty ke snatku. Tak jsem aspon diky vam nemela depresivni myslenky;-) v noci jsem nespala, Alfi byl ve sluzbe, a tak jsem se potrebovala rano aspon trochu prospat, uz me par dnu boli hlava, nevim proc a spatne spim..tak se mejte pekne a diky vsem za rady :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka to je dobrý, co to jako jíme za kořeny :) já jsem si minule objednala celer a bylo mi donešeno to zelený, tak jsem to do té čočky dala a bylo to chuťově stejné, ale moc důvěry jsme k tomu neměla :) a dám to aj do ragú, i když v Praze jsme to dělali z petržele a celeru, těch našich, a Simo koukal, ale už nepamatuju, že by byl nějak moc šokovanej, jen říkal, že tady celer v kořeni nemaj :) a kedlubna gnammm. @jennynka5 ty jsi tak informovaná, dneska jsem četla, že máslo v tepelné úpravě bych neměla vůbec, co ty o tom víš, ani v jíšce? v bešamelu? to je divný, ne? píšou, že nesmím, ale nepíšou proč a já bež toho proč tomu nevěřím :) možná to ví aj rospina, ale ty jsi psala, že jsi polévky jedla, zahuštěné normální jíškou z másla? nebo na oleji? to mě tak napadlo s tím kedlubem, páč taková kedlubová polévka na máslové jíšce, to je lahůdka
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 tak pobyt venku ti snad udělá dobře :)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia o masle jsem to nikdy neslysela..poptam se , v praci vedi vsechno k tomuto tematu :-) Prijde mi to jako blbost. No prave,kedlubnova polevka mnam a kedlubna tu neni :-( Jinak sedano jako koren tady u nas v Bologni maji vsude, davam ho prave taky do te cocky a do kuskusu. Jmenuje se to cuor di sedano. Ale i cely (koren + listy) najdu tady vsude, to je divne..
Odpovedať
@lejinka proste si necham natlacit ty smeny misto do 4 tydnu do 3 tydnu ... Ale mame to jinak nez u vas, protoze u tech dospelych klientu delame jen nocni (na denni se tam nechodi-to jsou v praci atp.), tj. 18:00-8:00 ... (nebojte, tu smenu nejedu v zatahu. Pracuje se tam tak do pulnoci/do jedne/vyjimecne druhe hodiny a pak zase az od cca 6:00 ... v tom mezicase muzeme spat ... ale ja tam stejne malokdy usnu ... a kdyz nahodou jo, tak mi to stejne nestaci ... takze to dospavam doma) ... @jennynka5, @salsiccia dekuju :-N ... jojo, s tema kockama jsem to vedela, ale ze je to az tak brutalni s tim ovocem a zeleninou =-). Teda samozrejme, ze vim, ze je nutne radne umyvat, ale to s tou dezinfekci! me dostalo:-N ... A kedlubnu jsem taky jeste bohuzel "nepotkala" ... a to uplne miluju kedlubnove zeli :-D
Odpovedať
@sisiko prosim te, kdysi jak jsme se tu bavili o te ryzi ... tak jste mi tu spolu s rospinou radily, kterou koupit v Italii a jak ji udelat ... to, co mi pisla rospina jsem si stacila okopirovat a ulozit ... ale to od tebe ne :-N Nechces mi jeste jednou pisnout, kteru ryzi to kupujes (se mi to nechce v te spouste prispevku dohledavat). Ja dnes totiz uvarila posledni sacek z CR ...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Jasne @oky ;-) Ta moje ryze je: Riso superfino Arborio sottovuoto - idealni na risotto pisou :-) Holky, ja nejak nestiham, napisu pozdeji :) Vcera jsme meli pulroku od svatby: spumante a jednohubky :) Jak rika Simo, byly to dvahubko :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko ty jo to je super :) romantika
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia @lejinka holky, tak jsem ja to ale ... jsem to s tim celerem pochopila az ted, jak jsem byla koupit v obchode zeleninu. Vy jste myslely urcite koren celeru-to mate pravdu, to jsem tu nevidela (jen petrzelovy), ale vubec mi nechybi, protoze prave vsude krajim ty tluste celerove stonky (to je ten cuor di sedano nebo sedano i s listy), coz ma uplne stejnou chut. Nakrajim ho na kostky a mam ho v mrazaku (do vyvaru, kuskusu, cocky..). Tak abych to uvedla na pravou miru ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 tak to jo :) s tím mrazákem jsi mě inspirovala, jinak by mi asi odešel z balkonu... a kedlubna existuje, mají na to dokonce recepty, líbí se mi věta, že se do něj můžete zahryznout jak do jablka :) http://www.biocolombini.it/modules.ph...
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka, to me moc mrzi s tim dedeckem, ach jo. ale zase aspon uvidis rodice... @salsi, ty jsi tu kedlubnu videla nekde v obchode??? ja teda jeste ne...pochopila jsem spravne, ze ji rikaji cavolo rapa? zitra se poptam u zelinare ;-) s tou smlouvou to mam fajn, kbydy firma zkrachovala, tak mam aspon jiste odstupne, hihi. @rospi, je to ta firma, kde jsem uz 2 roky, pohrozila jsem odchodem a oni nabidli smlouvu. tak jsem si rekla, to jeste zkusim vydrzet :-N ted nevim, kdo se ptal, ale tchanovci maji klice, protoze kdyz nejsme doma, tak nam chodi krmit kocky a rybicky. takze to jinak nejde. uffa, priste musim byt opatrnejsi a nenechavat pradlo v kosi! s tou tesserou sanitaria taky moc neporadim. ja mela nejdriv jen na rok, protoze jsem byla registrovana a carico di mio marito. loni jsem ji sla obnovit, prinesla jsem smlouvu (tehdy byla na 3 roky). docela jsem se s babou u okynka pohadala, protoze po me chtela i vyplatni pasky a ty jsem sebou nemela, protoze po telefonu mi rekli, ze staci jen smlouva a OP. po delsim dohadovani s neprijemnou babou se baba upsala a ja mam ted tesseru na 5 let! hahaha, takze az ji pujdu za 4 roky obnovit, s touhle smlouvou co mam, bych ji mohla mi neomezenou, co myslite? s tim omyvanim zeleniny mi to pripomelo doktora na cestovni medicinu, kde jsem byla na par ockovanich pred odjezdem do CIny. porad mi opakoval: UVARTO, USMAZTO, OLOUPEJTO NEBO TO VYHOD :-D :-D :-D !!!
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, muz mi plave a ja se vykaslala na zehleni a pisu vam :-) @paulina21 Obed v agriturismu byl super, restaurace je v kopcich, byli jsme tam jen my, slunicko svitilo, bzucely vcelky, pohodicka :-) Navic ta pani je skvela kucharka, vsechny chody byly uzasne! Udelala nam i cenu, platili jsme 30 euro na osobu a to jsme meli: 4 predkrmy, 2 prvni jidla,1 hlavni jidlo, zakusek, kafe, grappu, vino. Bylo to moc fajn, pak jsme jeli k nam a kecali s nekolika kamarady do 1:30. Bylo to fakt pohodove a pripadala jsem si mezi svymi, to jsou vzacne okamziky :-) @lejinka Ja na Valentyna zrovna moc nejsem ;-) My jsme vlastne se Simonem na Valentyna nikdy spolu nebyli, on mi vzdycky volal a pral vesely svatek a ja nejdriv nechapala, protoze mi Valentyn vzdycky unikl :-) Ale ted nad tim premyslim a asi upecu jeden kolac, co jsem videla na Netu, je pokladeny srdicky x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 Je mi moc lito, ze ti umrel dedecek.. @yizheng Ufff, tak tchyne ti pere tve pradlo.. to je sila. Moje tchyne nase klice sice ma, ale jeste toho nezneuzila ;-) Pokazde, kdyz jsme se vratili z cest, byly kytky nezalite, coz je dobre znameni :-) Kytkam jsem predem domluvila a prezily to, zalevani behem nasi nepritomnosti nebylo nutne. Gratuluji ke smlouve! :-) @oky I 6 dni v CR stoji za to, juuu, vy se mate :-) @salsiccia A neni ten kedluben na fotkach nejaky divny? :-) U Italu mam uspech s kurecimi stehny. Staci sul, paprika, Podravka, kmin z obou stran, navrch trosku masla, podlit a na sporaku prikryte dusit 30 min z kazde strany. Pak do trouby odkryte na 15 min z kazde strany, polivat. Uspech zarucen ;-) Kamaradi byli prejezeni, chteli si dat 1 stehno napul, nakonec snedli kazdy jedno :-) Tak jdu v patek poprve cvicit, zda se, ze jsem zvitezila nad shnilobou, chystam se cvicit uz 16 let :-N Kamaradka chodi 3-4x tydne, porad do me hucela a ja ji v dobre nalade po agriturismu rekla, ze teda jo, ale odlozila jsem to az na patek, abych se jakoze psychicky pripravila a ona napsala na fb trenerovi, ze prijde novy prirustek a on, ze me ceka s otevrenou naruci, tak to fakt musim prijit :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 Ty jsi tady videla koren petrzele? Ja teda jednou koupila neco takoveho, ale nebylo to dobre, asi to byl pastinak, ci co.. A jednou u nas supermarketu bylo neco jako petrzel a jmenovalo se to "radice" :-D Korenovu zeleninu potrebuju do vyvaru a do bramboroveho salatu. Jeste ze tu je aspon sedano rapa :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, ja ted mela nemela moc cas na net, ale uz taky neco napisu. I kdyz nevim, na co driv reagovat:) No hlavne co se tyce toho jidla v tehu....zas to tak prehanet nemusite:) Mne gynekolog na prvni prohlidce udelala hodinovou prednasku co vsechno nemuzu, giorgio me pak i hrozne hlidal, ale jak sem byla sama, hned sem do sebe narvala vsechno:) Jedla sem uplne vsechno ovoce i zeleninu jen omyte vodou a prezila sem. To se zas nesmi tak brat, to by byla jooooo nahoda, kdybyste zrovna v tehu dostali tu toxoplamozu nebo listeriozu. Tady dokonce zakazuji i vsechny salamy, krom prosiutto crudo. Taky ne pastiky, syrove morske plody, plesnive syry, kofein, tonik atd. No nemohlo by se skoro nic, uz proto se to musi brat s rezervou:) A byt 9 mesicu bez zuppa inglese nebo zmrzliny, kam se davaji syrova vajicka...to by asi neslo prezit:) @Jennynka5, to je mi hrozne lito s tvym dedeckem. No ale dozil se opravdu pekneho veku. tak aspon uvidis rodinu a trosku si oddychnes od prace. Jo a jak ste tu resili to jidlo, koren od celeru tady je, ale jen kdyz je v sezone...coz je zrovna ted, takze v tech vetsich supermarketech byste ho meli najit. jmenuje se to tusim sedano rapa nebo tak nejak, ted si nejsem jista. Ja z toho akorat minuly tyden delala polevku a pomazanku. No a popis vasich receptu zni moc dobre:) vidim, ze hodne delate maso, my sme spis na ty testoviny a rizota. A hlavne ja pres tyden delam zasadne jidla, ktere maji pripravu do 15 minut, vic se mi na tom travit nechce. Mimochodem nemate nejaky dobry recept na upravu jater? Jsem si je vcera koupila a nevim, jak je udelat.
Odpovedať
Profilova fotka
Sisiko, jsem rada, ze ste si obed tak uzili, videla sem fotky a vypadalo to moc pekne:) Teda, a ty zehlis v 10 vecer? To se ti jeste chce?:) Gratuluju k rozhodnuti ke cviceni, na jaky typ cviceni se chystate?
Odpovedať
Profilova fotka
holky, nestiham vas :-) @jennynka5 taky je mi moc lito, ze ti umrel dedecek... ja vim, jake to je, kdyz je clovek daleko, kdyz se neco takoveho stane...jeden rok v Irsku se mi to tak seslo trikrat :-( Jen na jeden pohreb jsem mohla jet...prave na dedeckuv...to si pak clovek rika, jestli to ma vubec smysl byt tak daleko od rodiny... myslim na tebe! a jeste strucne k tomu jidlu v tehotenstvi, @salsiccia, souhlasim s @paulina21 - nic se nema prehanet, musela by ses z toho zblaznit, kdybys mela neustale resit, co nesmis a hlavne jak moc vazne to bude, kdyz si das... vseho s mirou... urcite tabu jsou syrove veci (sem patri ale i prosciutto crudo - to se divim, Pavli, ze to se podle Italu muze...), vajicka (na hnilicku apod), s tim plisnovym syrem uz to nebude tak horky, jak se driv rikalo...no a s tim ovocem a zeleninou - to jsem teda vubec nehrotila...myla jsem si ho, ale desinfikovat by me ho ani nenapadlo :-D Snazila jsem se jist co nejmin "umelych" veci a treba jsem si hodne davala pozor na glutamat sodny, co byva treba v bujonovych kostkach a dochucovadlech... ten mi vadil vic, nez potencialne spinave ovoce... takze je dobre byt informovana, ale podlehat by se tomu nemelo ;-) diky vsem za podporu s Tonikovym ekzemem... dneska jsem se docela vztekla u doktorky, ale bohuzel se to s mou italstinou nedalo prevest do slov :-( Ona ekzem okamzite vyloucila, ale vubec me neuklidnila... vlastne se na nej skoro nepodivala... hned s tim byla hotova, ze to ekzem neni - jen podrazdena sucha kuze (a neni tohle definice ekzemu?), vubec se nezeptala, jak to ma dlouho, kdy to dostal, JESTLI HO TO SVEDI...! Kdyz jsem ji rikala, ze ja atop ekzem mam a tudiz o tom neco vim a dostala jsem ho, kdyz mi bylo 7 mesicu, sice se podivila, ale diagnozu nezmenila 8-( Vubec me nepresvedcila... nicmene do bazenu muzem, at uz je to jakkoliv... No a pak se divila, ze T. jeste nesedi...no nesedi, protoze teprve nedavno zacal lezt a deti sedi (samy od sebe, bez posazovani) az potom, co lezou... vim, ze je v pohybu trochu pozadu - pozde se otacel, pozde zacal lezt, ale ke vsemu dospel svym vlastnim tempem, i kdyz pozdeji...ostatne ma narok, na svete byl naopak driv... :-. Jenze pani doktorka ustrnula v tabulkach z pred 20 lety a zacala ho posazovat a rvat mu ruce pred sebe, aby se o ne oprel...T. na to samozrejme reagoval revem, protoze to pro nej byla neprirozena pozice...a ona, ze tak mame cvicit (!) doma... takovych nesmyslu :-( Uplne ztratila posledni zbytky me duvery, takhle se pediatra meho syna teda chovat nemuze, ja potrebuju nekoho, komu muzu verit, nota bene v cizi zemi :-( A nejvic me nastvala, kdyz najednou zacala tvrdit, ze je hypertonicky :-( Kdyz jsem se ja pred mesici ptala, jestli to neni mozne, ze by byl (protoze se hrozne zaklanel a napinal jako male miminko, coz je priznak...), tak mi tvrdila, ze ani nahodou...mozna kdyby nas uz tehdy poslala na fyzio, mohl dneska T. sedet podle tech jejich tabulek 8-( Prominte, ze jsem byla tak trochu off topic, ale mne to dneska hrozne hnulo zluci :-( a hrozne me to mrzelo hlavne kvuli nemu... chudak byl pak uplne rozhozeny a k neutiseni, uz na sebe od ni nechtel nechat sahnout a ona mi jeste povida: "on maly asi nevidi moc jinych lidi, ze"?? To bylo na ranu mezi oci..jeste to bude svadet na to, ze se ji boji, protoze neni zvykly na lidi...pritom, kdyz jsme prisli do ordinace, jeste se na ni usmival.... |-|
Odpovedať
@sisiko dekujuuuuu :-D ... a posilovnu zavidim;-) ... ja chtela zacit chodit od zacatku unora ... no, a jeste jsem tam nebyla ... mam miliony duvodu, proc se to jeste nehodi :-D ... aktualne ten, ze jedu do CR a prece nebudu riskovat, ze treba onemocnim:-D ... @paulina21 jatra jsem mela zrovna vcera k obedu (sice Daniel je neji, ale ja je miluju). Mela jsem mezi receptama uz nejaky rok vystrizek receptu z casopisu. Doba pripravy 20 minut ;-). Takze na 4 porce: 500 gr kurecich jater, 200 gr mrazene nebo sterilovane kukurice, 1 cibule, 4 lzice oleje, 200 gr jasminove ryze, sul, pepr. Ryzi uvarit dle navodu :-). Jatra omyt, osusit, odblanit, pokrat na kousky o velikosti sousta. Cibuli nakrajet najemno a nechat zezlatnout na oleji. Pridat jatra a michat dokud nezhnednou. Nesolit, jatra by ztvrdla a zhorkla! Po 10 minutach by mela byt jatra mekka a po rozkrojeni nekrvava. Prisypat kukurici (ja mela Mais cotto in vapore od Bonduelle - takze tam nebyl ten divny sladko-kysely nalev a byla spis nasladla x-) ) a kratce povarit dokud nezmekne. Osolit, opeprit. A fakt mi chutnala :-D @yellowbanna to je mi lito s tou doktorkou :-( ]-( .. co ji tak zmenit?? Nebo zajit konzultacne k pediatrovi do CR? Pro jistotu ... Fakt ta MUDr. reaguje divne... ]-( ... a na vyvojove a rustove tabulky kasli: ja byla taky narozena driv a opozdena uplne ve vsem ;-) ... dulezite, ze je Tonik spokojeny a v pohode;-) ...
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : To me moc mrzi,ze Ti umrel dedecek :-( Ja uz nemam zadnou babicku ani dedu. Moji rodice jsou nejmladsi z rodiny,takze meli uz "starsi" rodice. Budes mit narocnou cestu,tak at to dobre zvladnes.
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka: U nas uz celer prodavaji, jmenuje se to sedano rapa-nebo tak nejak ;-) @yizheng : Gratuluji Ti ke smlouve,to je parada. Uz jsem psala i jennynce,ze budu od 23. do 25.2. v Bologni,tak se muzeme sejit. Chci si to domluvit tak,abych tam jednu noc spala. Nam teda tchyne do bytu neleze a uz vubec by si nedovolila vyprat nam pradlo, jen, kdyz ji ho tam obcas Cri odveze a to jsem velice rada :-D ,aspon pak na me neceka po navratu z Cech kopa pradla na prani a zehleni. Ja jsem teda jednou segre doma taky vyprala pradlo,protoze tam mela silenou kupu a tak jsem ji chtela pomoci...... @yellowbanna : Fede teda zacal nejdriv sedet a pak az lezt. Vim ze mu to lezeni moc neslo, zacal docela pozde. Tak celkove ve vsem byl trocku opozdeny,ale doktorka rikala,ze je to tim,ze je hodne velky, protoze ty vetsi deti jsou takove "brambory". Ja jsem v tehotenstvi prosciutto crudo nemela jist. Ale obcas jsem zhresila. Co se tyce te syrove zeleniny a ovoce,tak je to pravda, je lepsi to poradne omyt. Ja jsem z te toxo mela docela strach.
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna : to byla nejaka kaca, ta doktorka! nekteri pediatri se fakt minuli povolanim... kdyz jsem byla mala, taky jsme k jedne takove se segrou chodily; vse od boleni bricha po anginu lecila Biseptolem (to byl lek, u ktereho se nesmelo jist zadne ovoce a nic kyseleho, tedy zadne prirodni vitaminy), a kdyz jsem dostala zapal plic, tvrdila, ze je to zarazena ryma. no comment.. @jennynka5 : uprimnou soustrast Tobe i rodicum.. vim, jak smutne je to cestovani.. hlavne dobre dojed! @rospi : zabydlovani? no celkem to jde.. pekne pocasi mi pomaha :-) chvilemi mi nedochazi, ze je to uz "nastalo". ale zle mi tu neni. uz jsem se osmelila, trochu se koukla po okoli, vyzkousela cestovani MHD.. chybi mi jen rodina a nas pejsek, ale vidame se casto vecer na messengeru, tak to neni az takova hruza. jinak vcera jsem byla na pohovoru, ale moc odvazana z toho nejsem. cesta tam trva hodinu a pul a pracovni doba prakticky od rana do vecera.. samozrejme nevim, zda se mi ozvou, ale popravde za takovych podminek me to ani moc nelaka. asi jsem moc narocna, ale vracet se domu trvale v 9 vecer mi prijde na hlavu. :-| holky, ale nepochopila jsem, co je ten koren celeru. nemyslite nahodou tu nadzemni bulvu? prece celer pod zemi ma jen malinky korinek a ten se ani neda jist..
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir no, dyt jo...kazdy miminko je prece jiny, nektere deti napriklad preskoci lezeni uplne a najednou behaji :-) jde hlavne o to, nechat je jit svym vlastnim tempem...normalne by mel prijit nejdriv lez a pak sed, ale pokud se to mimco nejdriv samo posadi (jako Fede), pak je to taky uplne v poradku... dulezity je, ze k tomu dospeje samo, ze ho nesmime tlacit nekam, na co vyvojove jeste nema... viz umele posazovani a kdo jiny, nez ta doktorka by to mela vedet ]-( ale marne se rozcilovat... 8-( @oky uz jsem na to taky myslela...ale nevim, kam bych sla...zadneho pediatra v CR neznam, nemame tam ani pojisteni, nevim, nevim, jestli by me nejaky detsky doktor vzal jen tak, aby mi rekl co a jak... zkusim se poptat kamosek, co maji ted male deti... tak me tchyne pere pradlo jen kdyz jsme u ni na dovolene a ja ji par kousku pridam... :-) Doma mi ho prala jen, kdyz jsem byla v porodnici s Tonikem. Jo a pak mi taky aktivne vyprala periny - mam pro hosty periny z ceska, takze klasika duchna + povleceni. Ale ona jak to neznala, tak mi do pracky nacpala celou tu perinu i s povlecenim a vyprala to cely :-D tak jak ty jejich prikryvky
Odpovedať
Profilova fotka
@reys :-D biseptol si pamatuju, to byla pekna otrava! Vzdyt tahle mi taky dala nejaky krem na tu Tonikovu kuzi a pak nekdo volal na konzultaci a ona mu doporucila uplne ten stejny krem... asi je v akci nebo co 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, dekuju vam za podporu..vsem. S tim jedenim veci v tehotenstvi si to musi kazdy zvazit sam, jiste, ze riziko je malinkate, ale znam 2, co to v tehu dostaly (tu toxoplazmozu) a to pak bylo drsny..no ano, nic se nesmi prehanet, ale je dobre byt informovan o riziku a pak se rozhodne kazdy sam;-) @yellowbanna ach jo, s tou doktorkou to je naprd, tu musis rozhodne vymenit..bohuzel nektere pediatricky se prubezne nevzdelavaji a tudiz zustavaji zaostale v nazorech..S tim ekzemem uvidis, jak to pujde dale..treba to fakt nic neni (Tonickovi bych to prala;-) Vsak si s tim mozna poradis lip, nez ta doktorka ;-) S tou perinou je to sranda :-D Nic se ji nestalo??:-) @reys napis neco vice o te praci, jsem zvedava ;-) A mas nejake dalsi nabidky? Ted bude prichazet jaro a bude vse zase veselejsi:-), ja uz se taky nemuzu dockat. V Rime musi byt kasne pocasi.. x-) @ditakir @yizheng tak si pak musime dat vedet, jak se poitkame, ja se moc tesim;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?