Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko ja stale nechapu, jak tu probirate, ze nemuzes mit prijmeni po manzelovi-muzes mi to prosim Te vysvetlit? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 Ta urednice mi rekla, ze me nemuzou registrovat s prijmenim po manzelovi, ze je to proti it. zakonu. Jenze ja to it. prijmeni mam v pase i na tom it. Oddacim liste, takze vlastne jsem se ani nemohla prokazat mym ceskym prijmenim a ona nemohla delat nic ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko A na co se te ten vigile ptal, prosim te?
Odpovedať
Profilova fotka
Tak jsem napsala sama sobe, co udelaji urady s clovekem :-D @jennynka5 A na co se te ten vigile ptal, prosim te?
Odpovedať
Profilova fotka
:-D :-D :-D To zkusim, az sem nebude nidko psat, napisu si sama ;-) Jinak vigile byl moc mily a ptal se na nejakou blbost..jen jestli je vse v poradku a ze se mu mam podepsat, ze u me byl..
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko ty jo, to jsou zažitky :) ale hlavně, že to máš za sebou. o tom policajtovi, že přijde domů, jsem taky slyšela. mně dneska přišla kyselina listová z Česka a doporučenou obálku donesl nějaký chlapík, co vůbec nebyl od pošt, ještěže mě Simo varoval, že dopisy můžou nosit různý lidi, prý pět až šest firem. ani to nechtěl podepsat.. jenom si to projel kódem. docela blbý. jinak jsem se ráno cítila zase jako naprostý hadr, byla jsem v consultoriu a ostetrica tam na mě normálně křičela na chodbě, že ty odběry, který jsem po ní chtěla, že mi je jako neudělají, tak jsem jí snad celkem v klidu vysvětlovala, proč je to pro mě tak důležitý a ona že nemůžou předepisovat každýmu to, co si poručí, normálně na chodbě, před ostatníma tam na mě řvala. fakt jsem to nepochopila.. a pak jsem se cestou domů málem rozbrečela a to je tak krásný den.
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia A to sis objednala nejakou kys. listovou special? Ty italske se ti nezdaly? Jojo, postu nosi ruzni chlapici, jesteze nezvoni 2x :-D Ja se teda vzdycky podepsat musela, pokazde mi to prislo na jine prijmeni, tak jsem vzdycky honem koukla na adresu, to kdyz jsem jeste nemela novy pas. Nenech se rozhodit, Salsi, tak dneska to pro zmenu byla zase naka piiiii..., ze. Ja vim, oni tady i mluvi hodne nahlas, coz teprve, kdyz zbytecne krici.. Jsem zjistila, ze se musim stat vetsi drsnackou. Me chtela rozhodit ta urednice, ktera mi blabolila neco o tom, ze ona by si jmeno po muzi nikdy v zivote za zadnych podminek nevzala a podobne reci, tak jsem ji rekla, ze my zeny z CR s feminismem zadne problemy nemame ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Jo, k nam taky prisel vigile, ve stredu v deset dopoledna, cili my pracujici jsme pochopitelne doma nebyli. Ale chopila se ho tchyne (byl to nejaky nezkuseny mladik, co vcas neutekl) a tak ho svym tlachanim znicila, ze jen orazitkoval dokument a spitl, ze by si ale vyhledove meli mladi najit samostatne bydleni :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko s feminismem, hahah, no sisko, s tymi vigile urbani je to normalny postup, hlavne kvoli marokancom a podobnym, co tu nemaju ani povolenia a tak, aby im este viac skomplikovali zivot, ja som teda aspon toto mala bez problemov, pretoze capo dei vigili urbani byva o dva parta vys nad nami :-) , takze som sla k nemu domov a on ze, co tu robim a ci sa mi tu paci a to bolo vse, povedal ze na druhy den spise vsetko na comune a mozem si prist po OP, a bolo... no ja som sa pytala na ten codice fiscale lebo uz raz som mala s tym problem, ze mi na ASL vygenerovali uplne iny do tej knizky, ako mate pre medico di base, system mu tam hodil uplne iny CODICE FISCALE, no a to som sa potom docitala na nete, ze CF sa v ziadnom pripade nemeni a pouzivas ten, co ti dali na INPS alebo teda Agenzia di entrate, a pouzivas ho aj keby tam bola nejak chyba a ak sa ti stane, ze mas dva, musis vypisat nejake prehlasenie, ze: Ja...... s codice fiscale .........(stary) som ja....... s codice fiscale.....(novy), aby sa ti zaratavali cotributi a vsetko spravne, tak preto ma teraz zaujim, ze ked zmenim priezvisko budem mat codice fiscale ktory nevyzera byt vobec moj 8-( :-| a dva teda urcite nechcem mat.
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko já vím, ale je to strašný. a minule mi zase jiná dávala špatný info, tak jsem jí říkala, ne, já už jsem se informovala a ona, ne to stejně nestačí, chápeš to? místo aby byla ticho... nic neví a plká a stresuje. musím s tím bojovat. mě to vždycky tak rozhodí. takový zbytečný "problémy", co si částečně tvořím aj sama.. dobřes jí to řekla, můj Simo byl náhodou rád, když jsem mu řekla, že bych chtěla jeho příjmení a počítám, že tvůj taky :) člověk musí být v životě praktický, ale trocha romantiky tam taky patří, ne? a mně to přijde aj romantický a takový jako "důkazní", i když to samozřejmě není nutný "dokazovat", mně to přijde hezký
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia suhlasim :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela Rozumny mladicek to byl :-) A jak dlouho jste s tchanovi bydleli? @lejinka Takze ty jsi vlastne zkontrolovala, jak bydli capo dei vigili :-D Coze, oni ti chybny CF nevymeni, no to koukam. Dneska budu delat gateau podle tebe ;-) Simo se uz tesi :-D @salsiccia Ja to plkani a stresovani znam, ehm, viz tch.. Rikala jsem Simonemu, ze mi Italky prijdou agresivni a ze se vedle nich neumim poradne prosadit.. Muj Simo byl taky rad a dokonce je i hrdy, ze nosim jeho jmeno :-) Je to zacatek noveho zivota ve dvou, proste tvorime novou rodinu, takze to prijmeni k tomu patri ;-) I kdyz teda na zvoncich je to moje puvodni a zmena by vysla na 13 euro, pokud si dobre pamatuju. Ja uz asi mesic nemuzu v noci spat, tak do 2.30, uz si pomalu zvykam. Simo usne hned, jak je zmordovany z prace. Predevcirem jsem polohlasne, abych ho nevzbudila, rekla: To chce odvar z makovice. A on mi ze spanku odpovedel: Mam ti ho nachystat? :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@sisiko jo, přesně jak popisuješ, oni to asi sají s mateřským mlékem, že když nebudou na sebe řvát a nebudou agresivní, tak si nic neprosadí, oni nenechají ani mluvit, ale to je právě znak toho, že ani nemají co říct, ale jak se mám prosadit, že? jsem zvyklá, že se do řeči neskáče nebo že lidi alespoň nechají toho druhého říct, co si myslí. přišlo mi to jak schválně navozování teroru, aby si jako nikdo nevyskakoval a neměli práci a nemuseli hlavně používat hlavu jinak než pokrývku krku.. vůdce klanu však má plán, jak zřídit pořádek, aspoň že mám zastání, představa, že nějaká ženská je sama, v cizině, těhotná a ještě si na ní takhle vyskakujou, brrr s tím spaním to je síla, já naštěstí většinou spím dobře, i když když Simo usne dřív, tak si říkám, já snad nikdy neusnu, ale to musím být fakt hodně rozhozená nebo speedy z práce, abych nespala do noci/rána 13 € není zas tak moc, ne? :) s tím CF jsem četla, že to musí vydat to ufficie d'entrate a že žádný jiný neplatí, tzn. v nemocnici ho nemají co tvořit, i když se trefí, ale já si to tvořila na netu a vyšlo mi to dvakrát jinak, tak nevím, jestli byla chyba na židli nebo v systému
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia @sisiko holky, ja to s tim prijimenim po manzelovi vidim uplne stejne :-) Taky jsem to Mickovi vysvetlovala, ze nova rodina = nove jmeno. Necitim se tim nijak sovinisticky utlacovana :-D Kdyz se to dotahne do trochu absurdniho konce - ani puvodni jmeno neni moje, ale myho taty, no ne?? hehe A pri registraci na comune jsem si prosla uplne tim stejnym, jako sisiko... taky nejdriv nechteli ani slyset, ze by me registrovali s novym jmenem... na italskem oddacim liste, ktery nam v Italii vystavili na zaklade toho ceskeho totiz uplne vynechali prave tu kolonku dohody o budoucim prijimeni. Nastesti pak uznali, ze kdyz mam uz nove ceske doklady s novym jmenem, jejich zapis musi obsahovat jmeno stejne :-) Takze me zapsali s dvojitym prijimenim. A od te doby s tim nikdo problem nemel... Ale jedno vam reknu...kdybych mela volit znovu, uz bych nesla do dvojiteho prijimeni. Je to hrozne dlouhe a stejne nakonec v Italii pouzivaji to italske a v CR to ceske... ja si sve puvodni ceske nechavala jako kompromis, ale kdyz to ted vidim ,mela jsem si vzit jen Mickovo, problemy mi to nijak neulehcilo... A souhlasim i s tim, ze tady jsou lidi hrozne "od rany"... a ja to taky neumim... i s tim skakanim do reci... kdyz nekomu neskocite do reci a to jeste pekne hlasite, dost casto si ani neskrtnete :-| Mick vzdycky vsem lici, jak to je uplne jiny, kdyz se bavi oni (bracha, segra a dalsi) u vecere a kdyz mluvim ja s tatkou... :-))) Oni mluvi jeden pres druheho, kdezto ja neco reknu, tata posloucha, pak on neco rekne, ja posloucham (Mickova reprodukce) :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko tak to dobru chut teda :) a namiesto mlieka mozes dat kludne aj smotanu na varenie, ak mas :-o bude to este chutnejsie a kalorickejsie samozrejme :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia na ten CF zalezi, zda se zada jako misto narozeni Ceskoslovensko nebo Ceska republika. tezko rict, co je vlastne (pro nas narozene pred revoluci a delenim statu) spravne, ze.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
jinak s tim "prosazovanim se" za kazdou cenu to je tady fakt sila. holt jsme jina kultura.. sousedka nad nami kazdy den jeci jak sirena, bezne tak co 2 hodiny: bud na svoje dite (ktere pak zacne pochopitelne rvat) nebo na manzela - byt jim tak zdrhnu radsi bydlet pod most. pak se Italky divi, ze si Talosi radsi berou cizinky. chapu, ze obcas se clovek vytoci a dojde na hlasitejsi vymenu nazoru, ale hulakat kazdy den..? 8-( jake vy mate sousedy?
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia @yellowbanna A at to mame hezky komplet, to jejich zacinani od lesa, uff.. Dneska jsem se ptala tchyne na jejiho zubare, no, tak jsem se dozvedela, jak vybirala a vybrala zubare pro Simoneho, kdyz byl maly, blabla...tak rikam, a jste u neho porad? Neeee, blabla.. Nakonec jsem se dozvedela, ze vlastne ani k zubari nechodi. :-p Ja nez nekoho kritizuju, zacnu vzdycky u sebe, jestli neco nedelam dobre a tak, ale v tomto pripade ne-e. Tak. :-) Dvojite prijmeni, uff, nez jeden vyplni formulare.. ;-) @lejinka Prave jsem rozvarila brambory, to nam to hezky zacina :-D A navic ty brambory byly na hranolky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys Nasi sousedi nastesti vubec nehulakaji, ale sousedka kazdy den v noci, mam to ted zmapovane, pochoduje v kramflecich po loznici jak stado slonu, zadne ohledy. Navic nechapu, tolik mista tam zas neni, asi chodi kolem postele, nejaky ritual ci co 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
@reys @sisiko joooo, u nas to shora taky zni, jako by chodili nejmin Praha - Prcice 8-( A kazdy vecer je nahore hrozny hluk, jak kdyz se nekdo bavi na chodbe na schodech. Ja uz si myslela i ze maji treba otevreny dvere od bytu naproti sobe a proste se tak bavi...ale kdyz tam Mick parkrat sel, rikal, ze dvere jsou normalne zavreny, jen tak rvou 8-( Mick je na hluk jeste vetsi nervak nez ja, v lete chyta nerva z toho, jak kolem porad jezdi na skutrech a motorkach a samozrejme to pekne osoli...nejhorsi jsou ty, co maji vyndany tlumice ... normalne v obydlene zone je to fakt na mezi oci ]-( Jo a jeste porad nahore soupaji zidle... na te dlazbe je to fakt hrozne slyset, zvlast vecer, kdyz Tonik usne, nekdy mi to dokonce vezme i monitor, jak je to slyset ... uz jsem si rikala, ze preci neni mozne, aby lidi porad jen vstavali a sedali ke stolu a u toho soupali zidlema?? Nebo maji jen jednu a tu si porad pujcuji?? :-D Navic nekdy to zni i jako by soupali tezsi predmety, ale ze by kazdy vecer premistovali nabytek, to se mi taky nezda... uz na ne jednou Mick sel, ze jim to asi nedochazi, ale dole ze je to hrozne slyset a ze miminko a tak...(Tondovi je to uprimne jedno, to nam se z toho otevira kudla v kapse), tak se hrozne omlouvali, ze si to neuvedomili a asi dva dny bylo ticho... 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
@reys naši sousedi nahoře mají psa leopardato, že má jako obleček, teda se musí stydět v tom chodit ven... a ten občas štěká po chodbě, když se jde venčit, nechají ho asi desekrát štěknout a pak ho okřiknou, aby se neřeklo, ale docela dobrý. za ložnicí bydlí tydýt, který jednak chrápe nehorázným způsobem a denně mu pravidelně zvoní budík v půl sedmý a normálně ho nechá zvonit půl hodiny a do toho mu třikrát zvoní jinej budík. já mám docela dobrý spaní, zvlášť když jsem unavená, ale Simo se vzbudí i na to chrápání, strašný stěny, co tu jsou. a to je možná obdům, tzn. že by tam měla být ta zeď bytelná... a e fakt, že první dny se nám taky zdálo, že u leoparda stěhují nábytek třikrát denně, taky nechápu... @reys to máš asi pravdu s tím CF, jen jsem myslela, že to písmeno pro místo narození je jednotné pro cizinu, ale asi nee, ale to nechám koňovi, oni mi pak nějaký přidělí :) @yellowbanna motorky mi taky trhají uši, nejlepší to je v sobotu ve tři ráno, když člověk tak tak usne
Odpovedať
Profilova fotka
@reys tak ja sa celkom dost zabavam na vasich komentoch holky, co sa tyka nasich susedov, na jednej strane byva gay :-) na na druhej po sebe hukaju cele dni, ale fakt ze od rana do vecera, je to teda vedla spalne a vela casu tam netravim a chodime spat neskoro, ale cez den ich pocujem stale hukat,hlavne tu zenu na muza: a chod prec, chod do rima, este si len prisiel a uz kricis (a pritom ona ziape)... my si z nich teda robime prdel s priatelom a ked su oni ticho hukame my (ze snad im to dojde) :-D ale podla mna im to nedochadza... @sisiko ako dopadla nakoniec ta vecera?? chutilo? jo v byte kde sme byvali predtym sme mali presne susedov ako @ @yellowbanna , byvali sme na prvom poschodi tiez som si myslela ze maju otvorene vsetci dvere na chodbe, dochodci nad nami stahovali nabytok kazdu noc, asi sa za tych 50 rokov spolu este nedohodli ze ako bude rozmiestneny, tiez som mala nervy na vsetkych tam a este ako sa tu babicky rozpravaju s tymi ich vnucatami - tututu mututu, dici ciao alla nonna, guarda chi sta arrivando, nonna, dici ciao - a to opakovala asi 25krat, kym neprisla az k domu.... ono tam byvali sami dochodci, to bolo o nervy...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka dala jsi mi prima tip na otázku. jakou máte zkušenost s komunikací prarodičů, ale třeba i nějakých tet nebo tak s vašimi nebno cizími dětmi, vysvětlím. moje tchýně mluví o svém vnukovi zásadně jako bambino, ona by se z něj po.. ale nepoužívá jeho jméno, stejně jak když mluví se Simem: tua sorella ha detto bla bla, on má dvě, takže by bylo nasnadě mluvit o ní jménem a o těch dětech je schopná mluvit před nima, aniž by mluvila k nim. mně to přijde hrozný, nemám pocit, že by k tomu v Česku docházelo, mám v rodině docela dost drobotiny a na různých setkáních se přece probírají i věci týkající se jich, ale většinou se mluví k nim nebo o nich, když tam nejsou. třeba mluvit o pětiletým dítěti, co jedlo a jak se vykakalo ve školce, mně to přijde fakt divný, to dítě má taky nějakou důstojnost, nebo mi hrabe?prostě závěr je, že mi to přijde, že snima nenakládají do rozumné míry jako s partnery, ale jako s nějakýma zavazadlama další poznámka na okraj, aleto je asi tím, že je tchýně divná. ona vždyckymluvila o sobě, jen o sobě, i když se věci týkali víc lidí: dove abitavO prima, přitom nikdy nebydlela sama. mně by přišlo logický, dove abitavAMO prima. takový ustředňování pozornosti asi jinak vám přeji hezký den, venku svítí, ale je tam fakt mrazivo už od pohledu, brrr
Odpovedať
Profilova fotka
tak to jsem rada, ze v tom nejsme sami :-) soupani zidli, stehovani nabytku a klapani v jehlach po byte jim uz bohuzel zrejme nikdo nevykoreni, kdyz jim odmalicka nevstipili, ze hluk ostatni obtezuje. jen nechapu, ze jim samotnym to nevadi. (mimochodem prave prvni vec, kterou jsem prispela do bytu okamzite po prestehovani, byly gumove podlozky na nohy zidli a stolu.. :-p ) jinak dneska nam ten den moc pekne nezacal, hned od rana mam paradni migrenu. a jeste sousedka nahore od 7 hodin jeci na decko, asi ji brzo pujdu necim flaknout. vcera jsme dostali upozorneni, ze ve sklepech se kradlo: sice nas zustal zamceny (nevim, co cekali, ze tam najdou, idioti..), ale ponicili nam zamek a zalomili v nem neco, tak ho budem muset nechat vymenit. a aby to bylo veselejsi, porouchala se nam serranda v kuchyni, takze tu mam i paradni tmu. a jen buh vi, kdy se uraci nam to prijit opravit...
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia no na nakladani s detmi tady mam svuj (velmi negativni) nazor. strasne je rozmazluji, decka jsou pak nevychovana, uknourana a mysli si, ze muzou vsechno. my jsme meli pomerne zeleznou vychovu a ke skode to nebylo, nerekla bych, ze bychom pritom stradali citove. uz ted je mi jasne, ze se kvuli tomu budeme s F. jednou hodne tesat.. protoze disciplina je pro me zaklad a nejsem zvedava, aby mi nejaky spratek skakal po hlave jen proto, ze si skakat po hlave necha italska babicka.
Odpovedať
Profilova fotka
@reys jo, mas pravdu, oni na ti asi rezignuji, neokriknou je nikdy, ani kdyz viditelne obtezuji lidi v obchode nebo na ulici, obtezuji myslim ze pobihaji, ale tak nekontrolovane a treba naschval, nevim, jestli to bude pochopeno :) dalsi vec, kterou strasne nerada, ze oni je normalne posadi pred telku nechaji je tam a nevenuji se jim. jednou jsem ho mela hlidat ja a prisel, a ja rikam, chces pustit televizi (pac jsem to mela instruovano, ze pak nebude otravovat!) a on nic, tak jsem mu ji nepustila a on mi normalne asi dve hodiny porad neco vykladal a namlouvam si, ze mel radost, ze ta bedna pustena nebyla
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia tak to je vtipne s tou televizi ja teda este skusenosti s demi v ta. moc nemam, okrem toho co som videla okolo seba, a je fakt ze im dovolia co si decka zmyslia... ja som bola tiez vychovavana tvrdou rukou a casto si hovorim, ked vidim tie deti kricat aby nieco dosiahli, ze uz by som im jednu struhla po zadku, aby si uvedomili ze su este maly na to, aby si rozkazovali. Na predchadzajucich strankach som sa docitala ze jedna z vas bola v Sp. na aupair, nepamatam si ktora, ospravedlnujem sa :-) . No a ja som bola tiez, v Segovii, pri Madride. Mali dve deti, 8r a 4r a ta mala bola totalne rozmaznana, sme obedovali a ona buchla pastou po stole,ze: kto rozkazuje v tomto dome! No ja som zostala totalne sokovana, akoze 4 rocne decko...no dovidenia, a s rodicmi to ani nepohlo. No a dalsia vec, co som si tam vsimla, ked sme sli do restiky s vela ludmi na veceru tak manzelky a deti sedeli vlavo za stolom a muzi vpravo, o deti sa vobec nestarali, na stole vino, ale samozrejme iba pred muzmi,ako ja som sa cudovala, kam som sa to dostala. moc pozitivnych zazitkov stade nemam. A este k tej vychove, chodila som s malymi k bazenu a ked bola hodina olovrantu, tak tie matky nahanali deti po arealy, aby im dali jogurt alebo dake ovocie...tak to som si povedala, ze v ziadnom pripade, posadila som mala na zadok a povedala som, teraz sa bude jest a potom mozes ist, ako aby som ja nahanala male decko po celom arealy, aby jedlo... 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
jojo, deticky :-) Mickova sestrenice ma dceru, 2 a pul roku... to je teda dilo :-D v podstate je to tak jak to tu popisujete...taky jsme s Mickem rozhodnuti byt duslednejsi... uvidime, jak to pujde...ona sediva je teorie, zeleny je strom zivota, ze :-D Uz to obcas vidim haha... Mick je nastesti taky zastancem prisnejsi vychovy, ale uz ted je videt, ze to bude on, kdo bude ten "hodny" a ja holt budu za toho zleho policajta ]-( @salsiccia ta zminena holcicka ma jeste starsiho brachu - je mu osm. A on kazdy vecer veceri v obyvaku u velke televize, protoze se chce divat na kreslene serialy, kdezto rodice v kuchyni u vecere koukaji na telce na neco jineho 8-( No a ta mala mezi sousty pobiha mezi obema...dobre, ne? O tv v It uz jsme se tu bavili, ze ji hodne casto mivaji zapnutou porad, jako kulisu... ale ze ji nevypnou ani kdyz prijde navsteva na veceri, to uz mi prijde fakt moc... Jo a nejlepsi je, ze maminka tech deti i jejich babicka maji obcas tendenci nam naznacovat, ze Tonika moc rozmazlujeme a ustupujeme mu protoze chodi vecer brzo spat!! Misto aby se nam prizpusobil a my mohli treba na veceri...no neni to na hlavu???
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna to je teda debilní, to co píšeš jako poslední, jsou na hlavu!! s tím jídlem dětí, ten pětiletý kluk pořád nejí s dospělýma u stolu, od malička u něj vypěstovali problematický jídlo a jíst mu dávají tam, kde zrovna je, strašná chyba. jí se, jde se ke stolu, aspoň jak píšeš, to je moje teorie, pak jak to funguje, je otázka jednotlivců, ale přijde mi to strašný. možná jsem již psala, ale na silvestra jsem zažila šok: přijdeme se Simem na večeři ke švagrové, byla tam aj tchyně a dítě a bylo prostřeno pro čtyři, jen pro nás čtyři "dospělý", tchýně se šla dívat do jiného pokoje na svůj seriál a dítě si hrálo po zemi a pobíhalo a občas mu dali nějaké sousto. fakt mimo moje chápání
Odpovedať
Holky, vy jste toho, ale zase napsaly! :-D Ale s tema sousedama: to je tema pro me! ... My jsme s Danielem zoufali ... Nad nami vzdycky zili takovi dva starsi lide ... strasne hodni a ohleduplni ... a vzdycky, kdyz jim prijeli vnoucata tak se uz dopredu strasne omlouvali, ze je asi uslysime behat at... Pak ten pan umrel, pani je moc nemocna tak je nekde v ustavu ... a jejich deti ten byt pronajaly ... Uz vic jak rok jsou tam dva asi kolem 25 let, ale silenyyyyy ... a udivuje me, jak ty vase popisy sousedu sedi i na ty nase, zejmena s tim neustalym stehovanim nabytku, zidli a tim pochodovanim v podpadcich (to vypada, ze je to v Italii standard :-N ) + ti nasi i bez podpadku chodit neumi (proste jak stado). Vzdycky, kdyz se vraci nekde z diskoteky tak nas vzbudi. Rano, kdyz se vypravuji a jdou do prace nas budi. Asi 5x do tydne se hadaji (slysime vsechno, jsou strasne vulgarni a do toho jsou pri hadkach zvykli hazet po zemi vecmi, treba zavazim z posilovaciho stroje). Casto se treba zacnou hadat v jednu v noci a tim nas budi ... Neumi slusne zavirat dvere (proste jen mlati ... jsou tu rok a vchodove dvere se opravovaly uz 3x!! ... predchazejicich 9 let oprava potreba nebyla). Vodi si k sobe kamarady a poradaji party. Kdyz prijde nejaka reklama do schranky tak oni tu svoji nevyhodi, ale narvou do schranky souseda. Slecna vymeta smeti z bytu a drobky z ubrusu na balkon a tim padem to vse pada na balkony pod ni, popr. na pradlo co je tam povesene. Kdysi s tema drobkama vytrepala i nuz a ten spadl tesne vedle sousedky pod nama (slecna si toho vuuuuuubec nevsimla a ani se neomluvila ... proste ignorace). Vesi napriklad ten frote zupan vyprany a nevyzdimany hned na balkon = vsichni pod ni maji na balkone mokro, sousedce pod nama tak promocila kresilko i s krizovkama, my mame rez fleky na tendone ... des! ... a muzes se s nimi snazit domlouvat jak chces a nepomoze nic ... A ja trpim tupl, protoze jsem z CR zvykla zit v rodinnem dome, takze jsem zvykla na absolutni klid a ohleduplnost ... a hlavne nechapu, ze jim samotnym nevadi ten hluk, co produkuji ... A jak psala @reys: prvni co jsem udelala i ja, kdyz jsem se sem nastehovala, tak jsem dala pod nozky zidli a stolu takove "plstene" podlozky. A dala jsem je i mezi dvere a futra (jsou stare a kdyz se zaviraji tak proste bouchaji) ... ALE jsou to dva dny, co jsme se dozvedeli, ze nezvladaji platit najem a ze pofrci za dva mesice pryc - mame uplnou euforii :-D :-D :-p ... takze slavime (horsi najemnici uz prijit snad nemuzou) ... jen doufame, ze je to pravda :-D ... a nez nekoho najdou tak budeme mit sousedy jen pod nama ... (pani vedle nas se pred rokem odstehovala) :-D @yellowbanna a ta TV jako kulisa me take irituje ... trochu s tim doma bojujeme ;-) ... Daniel dokonce TV potrebuje, aby usnul :-( ]-( ... strasny zlozvyk ... (ja zase s TV neusnu, kdyby co bylo :-D, pac potrebuju klid) ...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?