Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 nasim stacilo ked zasli na mestsky urad a spisali prehlasenie, ze zijem v zahranici a popelnice uz za mne neplati. skus sa na to spytat, mozno je to aj u vas tak.. tiez som sa cudovala ze je to moc jednoduche, to by tak mohol urobit kazdy a vyhnut sa tomu, ale vraj to stacilo...
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 jsem trochu natvrdlá. tohle je pro mě novinka. máš to normálně i v italské občance? nebo tu nemáš? teda nechci jako vyzvídat tvoje věci, jde mi čistě o to, jak se to dá zařídit. já jsem měla pocit, že se musím vdávat v Česku (pokud si chci vzít bez problémů příjmení přitele), protože tam je na to ten pěkný formulář, že po svatbě budou používat společné příjmení Vattelapesca. přítel třeba tvrdí, že je normální, že budu mít jeho, ale jeho matka používá jako vdova svoje rodné. vím, že to je myšlení za roh, ale chci se pak jmenovat jako on a moje děti jednou provždy. no, to jen že mi to trochu šrotuje :)
Odpovedať
Profilova fotka
@Ditakir, takze maly jen chripku, no aspon nemusi brat antibiotika. Davidek sice posledne poslechove nic nemel, ale ze kasle uz mesi neni normalni, no sem zvedava, co nam dnes doktor rekne. Taky sem nedavno pocitala, ze jedna navsteva ceska me vyjde pekne nadraho... @Lejinka, dekuju za recept, urcite vyzkousim, jen pokud to budu varit i pro manzela, musim si odpustit kostky sunky, jako vegetarian by to asi nedal:) No a na ty popelnice se zkusim urcite zeptat, ono ja to platim jak za sebe tak za maleho a jsou to zbytecne vyhozene penize. @Salsiccia, italskou obcanku jeste nemam, tu si budu zarizovat az zmenime trvaly pobyt. Mame ho ted v jedne vesnici, kde sme bydleli driv. Ale rekla bych, ze s tim problem nebude, ono vsechno ti delaji podle tveho pasu z Ceska...no a kdyz tam mas prece jen jedno prijmeni, tak ti ho tam musi napsat. Vis, my jak sme se tady vzali, tak na italskem oddacim listu mam sve stare prijmeni. Ale pak sme spolu jeli do Ceska,na hlavni matriku do Brna a tam sme podepsali, ze budem mit vsichni stejne prijmeni, vlastne mi vydali cesky oddaci list, kde bylo psane jen to nove prijmeni. na to sem si zaridila ty dokumenty u nas. Je to trochu slozite, na vysvetleni i na zarizovani, ale jde to:) Hlavne pak uznejte male(mu) otce jeste pred narozenim, pokud se do te doby nevezmete.
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 kludne tam mozes dat este nejaky tvrdy syr namiesto tej sunky... ono sa to da urobit ako komu chuti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja bych asi stejne prijmeni resila jen kdybychom se natrvalo prestehovali do Cech. Vzhledem k tomu,ze tady maji ta prijmeni rozdilna, tak mi to vubec nevadi, ani to,ze Fede ma jine prijmeni nez ja. Ja to proste asi vidim jinyma ocima, kolem me se porad nekdo rozvadi ( v CR), tak jsem proste prisla o iluze. Kamoska ma jedno dite z prvniho manzelstvi, druhe z druheho, je sice znova vdana a zmenila si prijmeni,ale jeji prvni syn se jmenuje jinak. Takze jsme tam,kde jsme byli. A dalsi kamaradka (23 let) se vdala pred rokem, silene zmeny prijmeni a vse a ne ani po roce sli od sebe a ted ma noveho pritele...... Pred deseti lety bych urcite taky prijmeni resila....
Odpovedať
Profilova fotka
Ja bych teda chtela, aby se moje dite jmenovalo jako ja. A navic mam v prijmeni ctyri hacky a Italove z nej upadaji v paniku.
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 tak mi asi chyběl ten krok z Brna, zní to docela dost logicky. díky moc :)
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 Kren tady je: rafano cerstvy (ale jeste jsem ho nehledala) i sklenickovy Cren z Nemecka (dobry). Mam tady knizku Tapas a tam jsou docela fajn recepty, hlavne se zeleninou :) Na tapas proste ve Spanelsku ujizdim ;-) A musim rict, ze tchyne dela nej tortilla de patatas a taky empanada, to vzdycky cucim ;) A ty neco ze span. kuchyne varis? Ja hacky v prijmeni nemam, ale zato mam "z", ze ktereho mi Italove delaji "dz" + ten sileny rusky prizvuk na ova, to je sila :-D @lejinka Tvuj recept zni moc lahodne ;-) Asi budu varit :-D
Odpovedať
Profilova fotka
s tim prijmenim je to individualni.. ja bych si ho nejradsi nechala zmenit aniz se vdam :-D protoze Italove ho proste nevyslovi, ani kdyby se po...i a mam s nim jen problemy. a jeste to -ova na konci, hned je clovek za Rusku.. chjo. uz dost na tom, ze mi potvori krestni jmeno!
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, pridavam se k vam, me prijemni vyzni v italstine uuuplne jinak, mam ho tezke i v cestine, malokdy ho rekne dobre i Cech. Mam tam navic hacek a 2 dlouhy iii. Jsem Ocadlikova s hackem nad C a carkama nad I a A. No a ctou me okaaadlikova. Rikaji mi v praci takhle: "dottoressa Okaaadlikova di Praga". Je to sranda, z Prahy nejsem, ale pro ne CR = Praha:-) A ikdyz mam prijimeni ne zrovna super, prece jen zmenit ho takhle...to je moc. No a vdana bych byla Boccieri. A vy? Jsem zvedava, piste!!:-) To se zase nasmeju, jak vyslovuji. Jo a vcera Alfi mluyvil s tatinkem a mluvil mo bowlingu a tak jsem slysela asi 10x BULINGG :-))))) @ditakir :-)))
Odpovedať
Profilova fotka
A co se tyce krestniho jmena, tak pro ty, co me neznaji jsem klasicky Silvia, pro ty, co me znaji, jsem Silvi neboli pronuncia francese, pro ty informovanejsi jsem Siiilvje a Simo ma pro me milion jmen :-D
Odpovedať
@paulina21 Scordalii jsem se ucila podle videa :-D Mas to i s pisnickou :-D (i kdyz slabou, ze...) http://www.youtube.com/watch?v=-iob2i... ... to co pak da pani na tu hotovou prilohu jsou olivy, ne hrozinky (jak to pochopila moje mamka :-D) ... jinak taky se ten cesnek snazime jist ve dnech, kdy vime, ze potom nikam nejdem, ale ne vzdy se dari, ze :-D ... jo, ale jeste krome tebou vyse vyjmenovaneho, PRY pomaha proti zapachu kousat chiodi di garofano. @yellowbanna jeee, ten tvuj deda byl dobry ;-) Ono na tom neco bude, se rika, ze cesnek je prirodni antibiotikum - ja ho jim podobne jako tvuj deda, ale misto paralenu, kdyz na me neco leze :-D ... @lejinka dekuju za recept ;-) @danieladaniela ty si sikovna!! ;-) Delas domaci maslo, zmrzlinu a kdovi cos nam jeste nerekla ;-) @sisiko ... my 1x v Auchanu a 1x ve Sma vzali ten Budweiser, ale tak nejak mam pocit, ze to pivo nema ty spravne grady ;-) (myslim, ze je ve vyvozu neco malinko jineho, ne?) ... Plzen jsem jeste nepotkala! Tak to jsem prekvapena, ze jsem tu jedna z mala, ktera si nechala puvodni prijmeni ... ja si nechala puvodni protoze: a) je to moje pomerne jednoduche (davaji jinak jen prizvuk a nekdy zapominaji psat tu carku nad -ova), b) tez jsem nad tim dost premyslela a procitala ruzne diskuze, ale jednoznacne mi tato varianta prisla pro zivot v Italii mene komplikovana (dopadnout jak nektere me kamaradky: ze napr. pro Italii maji ceske prijmeni a soucasne pro Cesko italske nebo presvedcovat uredniky, ze ten VS diplom je opravdu muj ikdyz se jmenuju ted jinak atp. - dekuji, nechci :-D ), c) tez si myslim, ze jsou dulezitejsi veci nez stejne prijmeni ... A v Cesku se nikdo nedivil, spis mi to nekteri zavidi a jsem za "rebelku" a mam nekolik nasledovnic :-D (ale ceskym chlapikum se to nejak nelibi) ... ale uznavam, ze jsem s tim vsim pri rozhodovani trosku bojovala :-N :-D A rozhodnuti nelituju, zatim nikde zadny problem ;-) Holky, a jdou sehnat ovesne vlocky?? ...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@oky A nebyl to americky Budweiser? ;) Kdyz ono cepovane je proste cepovane, kolikrat bych si tak dala cerneho Kozla.. Na Velikonoce se asi zpiju :-D Ty vlocky by me taky zajimaly ;-) No, kdo zazil Spanelsko v noci, vi o cesneku sve ;-) Zato Italove jsou, pokud jde o cesnek, uzkostlivi. Nejdulezitejsi je zbavit se toho zeleno-zluteho vnitrku, ja to tak zacala delat az tady.
Odpovedať
Profilova fotka
@oky: ovesne vlocky jsou trosku problem, ale zapatrala jsem a sehnala je v discountu Todis. Conad, Sma a podobne je nemeli.. ovsem instantni ovesna kase, kterou jsem doma s oblibou papkala ke snidani, zde fakt neni k nalezeni. uz se tesim, jak si ji dovezu v breznu z CR.. :-p (samozrejme bych mohla varit kasi z tech vlocek, ale kdo by se s tim michal, ze.. 8-) )
Odpovedať
@sisiko no jo, je to ten americky ... a ty najdes v Auchanu cesky?? ... aha, takze zacnu vyhazovat ty zlutozelene vnitrky :-D ... (btw: a nejsou ty to nejzdravejsi?? :-D ... nevim, jen me to napadlo...) @reys dekuju ;-) ... no prave, i me jde o tu kasi (teda nemusim ji porad, ale sem tam mam chut) ... ale Todis tady bohuzel nemame :-| ... takze vozim zatim z CR, ale uz mi dochazi ... ... a micham se s tim treba ja :-D (ale je fakt, ze si umicham "moc" a pak ji mam v lednicce na vic dni :-D ... v mikrovlnce povoli a je jako prave umichana :-D ... rano, kor kdyz mam hlad, fakt nemam silu se s tim patlat pul hodiny 8-) ) ...
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko nejsem schopná sledovat celou diskuzi :) se mi na jednu čočoku podařilo připálit tři hrnce... víš, že se dá v Turíně pít čepovaná Plzeň? Nevím, jesti jí piješ, ale pro mě to byl úžasný zážitek :)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky : Tak jesteze mi nekdo rozumi! Uz jsem si myslela,ze jsem opet cerna ovce... ;-) Ja uz jsem tak zblbla,ze ja uz ani carku nad A nepisu ;-) Ja ovesne vlocky kupuji v obchode se zdravou vyzivou. V CR znam jednu pani,ktera si vzala Siciliana a ted se jmenuje: PISPICIA! Ja to nekolikrat cetla tam a zpet, jestli to dobre ctu a to bych snad Itala premluvila,at si vezme moje prijmeni 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky No, ja si rikala, ze by ti nechutnal nas Budvar ;-) Tady ho v Auchan mame (0,5l) a Plzen taky, zkus se u vas kouknout :) Mozna, ze prave ty vnitrky budou nejzdravejsi.. :-D @salsiccia Vim vim :) A mame tady minimalne 2 ceske hospody, ale jeste jsem v nich nebyla ;-) Simo v Lingotto, tedy v 8 Gallery, natrefil na cepovanou Plzen pullitr za 5 euro, ehm.. Co ty hrnce, zachranilas je?
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Chudak ta pani, ta to tedy koupila, jmenovat se takto nadozivoti a jeste se timto jmenem predstavovat :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia A kdes tu plzen pila ty? ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko : Dokud to je napsano,tak to jeste jde,protoze spousta Cechu nevi,jak se to cte,ale vzdyt se musi obcas predstavovat! Ja se ji fakt divim.... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir: :-D :-D :-D tak s takovym prijmenim nezbyva nez doufat, ze v Cesku vetsina lidi nevi, jak se to spravne cte :-D
Odpovedať
@ditakir ;-) ... carku nad A jeste pisu, ale uz vicemene poitalstenym smerem (= jako apostrof) ... chudak pani :-D @sisiko ne-ne, jsem si jista, ze ji u nas v Auchanu nemaji ... me ted zasoby dosly (tim jak jsme nebyli na ty Vanoce v CR) a fakt jsem hledala :-D ... ale jak ted napsala @salsiccia o tom "ceskem zastoupeni" v Torine tak mozna je to tim ... to pivo vam tam dovazeji proste protekcne! :-D ... ja take slysela, ze je kousinek od Torina ceska restaurace i s pivem. Vlastni to tam Ceska, my na to prisli pres jejiho syna ... mame tam v umyslu s Danielem uz delsi dobu zajet - jen ten volny cas nam chybi :-| ... ale ze jsou i primo v Torine jsem nevedela ...
Odpovedať
Profilova fotka
@oky Jedna ceska restaurace nebo spis hospoda tady je na 100%, jmenuje se Klec blazna, takhle cesky :-D O te druhe mam info z 3. ruky ;-) A jaky kousinek od Turina znas restauraci ty? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko Manhattan pub, via Giachino 46, 10149 Torino a jednotná cena 5 €, nad tím se snad už ani nepozastavuju... hrnce kromě jednoho jako nový :) a ten jeden přemluvím. jsem prostě poněkud neschopná multitasku (to jako mělo být nakrájení cibule mezitím, co se na oleji dělala mrkev...)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky, vy teda plkate, dva dny jsem tu nebyla a docitam vas skoro hodinu :-N . dneska jsem zase nebyla v praci, prozvracela jsem noc, uffi, tak jsem cely den spala, ted uz je mi lip. asi nejaky virus intestinale 8-( . navic ve stredu vecer jedem k nasim, tak hlavne, aby me nebylo spatne v aute :-( . k tomu prijmeni, ja mam manzelovo z praktickych duvodu. jak pise Jennynka, moje prijmeni je Porizkova s hackem nad r, dlouhym i a a :-D . pro italy jsem byla Porydzkova, coz zni desne! navic ze slovanskym jmenem je temer nemozne najit seriozni praci. uz podle zivotopisu koukaji na jmeno a ty cizi normalne vyrazuji. vidim to i u nas v praci. docela smutna zkutecnost,ale potvrdili me to i dve personalni agentury. takze ac mam ve svem zivotopise napsane narodnost ceska, oni koukaji na prijmeni a ze jsem cizinka poznali az na pohovoru. jinak bych se na pohovory ani nedostala ]-( Diti, to je sila jmenovat se Pispicia!!! hahaha, to je skoro jako moje sestra, co se po svatbe jmenuje Kakacova :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@Sisiko, tak zkusim ten kren pohledat, treba nekde objevim....krenovou omacku bych taky brala:) A tapas mam taky moc rada. moje tchyne, ac je spanelka, spanelske recepty vubec nevari, zasadne dela italskou kuchyni. Jedine, co sem u ni jedla spanelskeho, je tortilla...ale na mallorce delali lepsi, pridavali tam i cibuli a krevety, mnam. Ja nic moc nevarivam, hlavne proto, ze nemam zadnou dobrou kucharku, celkem me mrzi, ze sem si neco neprivezla. Mimochodem zavidim ti tu ceskou hospodu...tady jsou maximalne rumunske:( @Oky, moc dekuju za nazorny recept:) Urcite vyzkousim....s hrebickem po ruce:) To by mohlo pomoct, ma to celkem silnou vuni, ale teda rozkousat to bude celkem problem:) A ovesne vlocky sem zrovna tento tyden videla v Iperu, jmenovalo se to tusim fiocchi di avena...ted si ale nejsem jista. Kazdopadne tam meli bud klasicke obycejne, nebo i ty oprazene s ovocem nebo orisky. @Yizheng, preju brzke uzdraveni! tak vy se chystate do Ceska? a na jak dlouho?
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng Hezky se kuryruj, at jsi na pobyt v CR fit a uzijes si to :-) Dle mych zkusenosti, kdyz mne bylo hodne blbe a cekala me dlouha cesta, vzdycky me to preslo, asi psychicka zalezitost. Napr. mela jsem jet poprve za Simonem do Turina, busem z Brna a moje zlata kamaradka mela tim smerem cestu, tak me do Brna hodila autem. Do jejiho prijezdu jsem lezela zachumlana v perinach a na odpocivadle jsem si uz vesele dala pivo 8-) K tem prijmenim, i v CR jedno takove podobne mame, primo Pi...a ;-) To by me zajimala etymologie :-D @paulina21 Zkus trh, treba tam kren bude, ale on i ten ve sklenicce neni k zahozeni, myslim, na tu pomazanku. Tak tortilla s krevetami, no to musela byt vylozena lahudka, mnam! Tu hospodu jeste nemam vyzkousenou, takze zatim neni co zavidet, jsou i na fb, no uvidime uvideme :-) No vidis, a ja rumunskou kuchyni jeste nikdy neochutnala ;-) Jednou jsem koupila rumunskou uzenou slaninu, ta byla..
Odpovedať
Profilova fotka
holky mne dnes zacal tak debilne den... ;-(
Odpovedať
Profilova fotka
jo a v noci som rozmyslala, nad tym obcianstvom, neda mi to, ale musim sa k tomu vratit.. kedze si mnohe z vas nechavaju CR obcianstvo, dochodok vam bude vyplacat CR? Ci ako to je? Pracujete v taliansku a dochodok cesky?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?