Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia a proc Ti neco takoveho rekla, co se stalo?Vy se nejak hadate?Nedovedu si predstavit, ze nekdo rekne neco takoveho jen tak..Ja dekuji bohu, mam super tchany, neco takoveho si proste vubec neumim predstavit.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 jen tak to neříká, teda skoro ne, ale já mám pocit, že řeknu něco normálního, jestli jsem toho ještě schopná. příklad: zná instalatéra, potřebujeme zapojit dřez a sporák, jako že mu zavolá. říká Simovi, že mu zavolá a mele a mele hadry a já celkem klidně (aspoň si to myslím), jestli by jako Simovi nemohla dát telefon, že on zná náš rozvrh a z toho nevznikne diskuze, ale ona z toho začne ječet. guarda come si intromette, ona jako do ničeho nos nestrká, já se aspoň starám o věci, co se mě týkají, vzhledem k tomu, že až přijde instalatér, tak tady budu v bytě na něj čekat já, aby si Simo nebral volno a tak, ale s ní prostě není řeč.. ona se k němu chová jak k malýmu frackovi, co nic neumí a já jsem na to neskutečně alergická, přijde mi to šíleně ponižující. ta averze je nějaká vzájemná a víme, kde to asi začalo, ale pak se z toho stalo něco neskutečnýho, co se valí, jak lavina a už se to nikdy nezastaví a jenom se to dál zvětšuje.
Odpovedať
Teda holky, vy pisete jak draci :-) Vubec nestiham cist :-N ... S tou anglictinou souhlasim: sice na ni nejsem zadny expert, v praci ji nepouzivam, ale obcas take ziram :-D A jak pise @danieladaniela : nejlepsi je DOVE :-D @ditakir tak to je, 10 let je dlouha doba (a je to videt ;-) ) @salsiccia tak s tou tchyni ti to nezavidim :-| ... pouziva vuci tobe fakt dost drsny slovnik ]-( ... s tim jsem se jeste nesetkala, je mi z toho uplne smutno a zle ... a treba s tim instalaterem mi to prislo od tebe jako normalni/logicky navrh ... ale drz se, uz jen chvilku ;-) ... ... a jak jsi psala ohledne te jazykove "schizofrenie" to mam take ;-) ... v Cesku, kdyz se traba zactu do novin a pak o podal slysim cestinu, tak reaguju (jako bych byla v Italii a zaslechla cestinu). :-D A tim jak mi tu neustale frci ceska TV ci radio (by mi ale docela prospelo poslouchat italstinu) a pak uslysim sousedy tak je to zvlastni :-D ... a mam to tak nekolik let a neprechazi to :-D Jinak u nas nic noveho, byli jsme cely vikend doma, protoze Daniel marodil ( se divim, ze jsem to nechytla jako obvykle :-D ) ... a byla jsem se mrknout v praci a bylo to fajn.
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Tak takovou megeru jsem jeste nevidela.. Na me nikdo nastesti nejeci, to fakt nevim, co by se stalo, to bych se neovladla. Ja jsem italstine mnohem drsnejsi nez v cestine, i kdyz na to nevypadam. Jsem fakt v soku. Ona se v Turine asi nenarodila, ze? Takove to bla bla taky vylozene nesnasim. Ja si s nasima pisu mejly, volam docela malo, ale zato si pak 2 hodiny super povykladame. Zadne rozhovory o jidle, pocasi nebo co zas provedla sousedka. V porovnani s tebou se mi vcera nic nestalo, ale i tak jsem koukala jeste ve 2h na strop.. @jennynka5 plural je mice, ze? ;-) Az si na neco vpomenu, zase napisu :-D Ale jo, mini priklad, Simo pracuje v Accenture a vsichni Italove i Spanele to vyslovuji Asentur. A ja jedina si tady melu to sve Eksenčr 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko :-D :-D Kolegyne tady v praci vubec nechapou, proc se tu sama smeju u PC :-D A vis co? Vsadim se na 100%, ze kdyz reknes SPRAVNE "Eksencr", nikdo, ale nikdo! Ti nerozumi..ze mam pravdu? ;-) Kdyz si jeste vzpomenes, hned to sem hod :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky já mám podobný stavy :) jednou jsem tady na chodbě pozdravila sousedku dobrý den :) a jednou v obchodě. a teď si za boha zase nemůžu vzpomenou na něco, kvůli čemu jsem se smála jak blázen, mělo to dvě J v tom slově a oni to četli jako dž a my to čteme jako J a byla to prostě prča, ale vy se asi nezasmějete :) musím si to příště napsat :) @sisiko já už jí beru jako nemocnou osobu, s ní prostě nefunguje nic, ani když se dělám neviditelnou, ani když něco řeknu. je naprosto neschopná normální komunikace, například jsem zvyklá mít pověšený na lince ručník, ne utěrku, ale ručník, abych si jako mohla utřít ruce, když meju nádobí nebo ovoce a tak. a ona se ani nezpetá, nic, neřekne, že to tam nechce, dá to pryč (například v době, kdy já jsem přijela a ona odcházela k dceři na týden nebo jak dlouho jsem tu byla a ona se tam třeba přišla osprchvat, tak tam prostě pouklízela po svém a naprosto jí nezajímalo, že tam ten týden žije někdo jiný) a pak Simovi říká, ať to jako nedělám a tak. místo aby mi to v klidu řekla sama. to jsou takový idiotský příklady, kterých prostě za den může být deset a já už rezignuju na to si je i pamatovat, za chvíli ji asi přestanu úplně vnímat (sebeobrana mýho přítele a začínám dobře chápat, proč) který ale třeba dají minimální obrázek o tom, jak jí vnímám, naprosto zbytečný problémy. jak říká Simo, ona neumí být spokojená, aby byla spokojená, potřebuje být nespokojená a na něco nebo nejlépe někoho si stěžovat. je to neskutečně vyčerpávající. a abych nemluvila jen o pitominách, jednou mě napadlo udělat štrúdl, z kupovanýho těsta a Simo z toho byl totálně vydřenej, on naprosto zbožňuje sladký. co tak pečete vy, co na mužíčky zabírá? jo, před Vánoci jsem dělala oříškové pusinky a když je pak dělala moje máma, tak jsem si řekla AHA, nebylo to stopro (to moje), ale všežravec si nestěžoval
Odpovedať
Profilova fotka
cau holky, ja vas posledni dobou zanedbavam a vubec nestiham cist! :-| shanim praci a ve volnem case se snazim udrzet byt v provozuschopnem stavu plus uvarit, coz je pro me dost narocny ukol, neb jsem tyto veci nikdy moc neprozivala :-D ale v pohode, zatim udrzuju jakz takz obydli i moralku na te spravne urovni.. zaznamenala jsem tady pomerne zajimavou diskuzi o tchynich.. musim rict, ze dobra tchyne (zvlast kdyz jste v cizine) je vyhra. ja proti te moji "budouci" nemuzu rict fakt ani slovo. co jsem v Italii, jsme se poznaly zas o neco vice a je vazne zlata. ma dokonce i podobne zajmy jako moje mamka (a tedy spolecne se mnou)! bavime se o knizkach, o pleteni, radi mi s varenim... fakt super baba, jsem moc rada, ze ji mam! dokonce ani neni ten typ, co by ze zasady hajila sveho syna, kdyz na nej neco napraskam: spis se smeje, protoze ho zna a rika, ze je rada, ze ho uz konecne kroti zas nekdo jiny :-D takze fakt smekam, kdo musite snaset nejakou megeru, ja osobne si nejsem jista, zda bych to zvladla, ono je ta adaptace na jiny stat narocna i sama o sobe.. jinak k tem jazykum a italske "anglictine".. nekdy je narocne udrzet vaznou tvar. ja anglicky nemluvim kdovijak, prece jen vyslovnost a obecne kvalita ceskych ucitelu angliny par let po prevratu nebyla zazracna.. ovsem patvary, jake jsou schopni vyprodukovat Italove (a to mnozi ti, kteri se kasaji, ze znaji DOBRE anglicky), casto prekvapi.. vzpominam si na jeden meeting v Milane, ktery generalni reditel rozhodl vest dvojjazycne. kdyz po odkvakani italskeho vykladu spustil znovu tytez slidy doprovazene cimsi, co pripominalo krizence mezi esperantem a jazykem jihoafrickych krovaku, vsichni jsme na nej koukali hodnou chvili, nez nam doslo, ze to asi bude anglicky 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Ja bych rekla, ze na italske muzicky zabira cokoli sladkeho z nasi ceske kuchyne! Tedy myslim moucniky. :-D My tady porad jeste bastime cukrovi, co jsem napekla :-) Simone naprosto ujizdi na marokancich. On teda normalne neni na sladke a sladke vubec nevyhledava :-o Vydobyla jsem si tady mezi vsemi povest cukrarky, tak si rikam, aspon neco, vychod ziskal body ;-) No a strudly naslano a ruzne pomazanky, doporucuju! ;-) @jennynka5 Nerozumi mi vuuuubec nikdo, ale ja jsem tvrda palice a v tomhle se prizpusobovat nebudu, Accenture je proste Eksencr (Accent on the future, tak co by chteli) 8-) A misto PC rikam zasadne computer ;-) @oky Tak jdu zase pozde obedvat, tady ten cas tak leti :-) Holky, preju vam moc hezky den a at potkavate jen same prijemne lidi x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko pomazánky zabrají, to je fakt, udělala jsem cherry rajčátka plněná tuňákovu a bylo z toho pozdvižení. ona tchýně totiž umí udělat kotel omáčky, která se pak má jíst celý týden a to je asi tak všechno. já když nemám práci, tak se vždycky snažím (když jsme doma ve dvou) dělat čerstvý věci a nějaký zajímavý. jednou se mi teda povedl špenátový koláč ze sladkého těsta, to byl humus, ale jinak si zatím Simo na nic nestěžoval (kromě bešamelové bomby, kdy jsem místo cukety zapečené se smetanou, slaninou, sýrem a vajíčkem zapekla cuketu v hektolitrech bešamelu a nebylo to ono :) ) nejdřív jsem si nemohla zvyknout na to, že se jí tolik různých vědcí, že jako není jeden kombinovaný talíř, jak jsme zyklí v Česku, ale teď mi to přijde lepší. a pomalu přicházím na chuť různým "divným" zeleninám a kombinacím, třeba salát z finocchio (je to fenykl?) a granátového jablka. předloni o Silvestru jsem to teda nedala a letos v zimě jsem si o něj i sama řekla, aby se koupily suroviy :) teď teda můj žaludek přijímá zásadně jenom chleba s filadelfií a jablka a někdy salát a hlavně tisana rilassante na nervy jo, odpověď na minulou poznámku, tchyně se narodila v bývalé Jugosávii, možná je to dneska Slovinsko, to je na tom to pikantní, že ona pohrdá lidma z Východu a přitom by mohla mít kulturní základy odtamtud.. neměla jednoduchej život, brzo jí umřela maminka a tak, ale člověk by takový věci měl překonat a nezahořknout a nedeptat ostatní. mně je jí vždycky, když jí aspoň den nevidím, líto, ale jakmile s ní mám být pod jednou střechou, tak radary hlásí, že to nebude fungovat..
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia: Teda to chce pevne nervy. To ja uz bych byla nejspis v blazinci. Me na mych tchnovcich vadi,ze jsou hrozne uzkostlivi, porad se neceho obavaji,hlavne co se tyka Federica. Vcera mi zase Cri rikal,ze mu jeho tata rekl,ze ted skoncily dve deti v nemocnici,protoze vdechly kus jidla do plic,ze ma o tom clanek a at mi ho da precist. Oni se totiz vzdycky desi,ze si Fede nacpe plnou pusu jidla a ja jsem v klidu. A v noci nam ho nechteji hlidat,ze pry,co kdyby se neco stalo.... Ale jinak si stezovat nemuzu. Vis co, me jeden znamy psycholog rikal,ze i ta nejhorsi mama na svete je pro to svoje dite mama,ze clovek muze svoji mamu kritizovat, pomlouvat,ale nesmi to delat nikdo jiny, v tu chvili ji zacne to dite branit. Je pravda,ze ja si taky na moji mamu stezuji,ale nesnesu,aby o ni rekl neco spatneho nekdo jiny. Takze si musime trochu davat pozor na pusu,jak o tech nasich tchynich mluvime, i kdyz kdybych mela tchyni jako Salsiccia,tak bych to asi nevydrzela. Holky, ja jdu na ten pohovor az za chvili, domluvila jsem si to az na pozdeji kvuli hlidani Federica.
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia: Je, to mi pripominas,ze jedna moje kamaradka z Cech zila s klukem nekde od Benatek a jeji tchyne byla taky nekde z ex Jugoslavie, myslim Slovinka a rikala,ze to byla hrozna jezibaba. Tak jestli to nemaji v DNA ;-) @sisiko: Tak jsem se pobavila, protoze ja jsem Accenture precetla jako v italstine! :-D Proste c s hackem. Tak to jsem z toho pekne zblbla. A ja jsem tady znama diky svemu strudlu, zrovna ted me prosila kamaradka,zda ji ho naucim :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir máš naprostou pravdu, já to vždycky vidím, on něco říká a já když řeknu něco v podobném duchu, tak vidím, jak se kroutí. ale ono je to prostě normální zvířecí instinkt. mně je to právě proto líto, kvůli němu,jednak mu dělá brikule a jednak je to prostě škoda, že ten vztah nefunguje. a blbý bude, že já už k ní nikdy, fakt snad nikdy v životě, nechci jít na návštěvu a to bude boj. ale ona naděje na prova contraria fakt už není, jako že dokud nezjistíme, že je opravdu zlá nebo přinejmenším nesnesitelná, protože ona třeba některý věci dělá z dobrý vůle, jen není schopná komunikovat. ale to by měla zajít někam k odborníkovi. já mám sama co dělat se sebou, abych byla vyrovnaná a snažím se myslet pozitivně a vůbec a nemám sílu bojovat s větrnou tchýní.. já jsem štrúdl ošidila kupovaným těstem, ale i tak byl nadšen. a těším se jak malá na tvarohový jahodový knedlíky (ty jsem ve Španělsku naopak udělala ze soleného tvarohu, fakt mě nenapadlo, že by tvaroh mohl být solený...ale pořád lepší než sladký špenátový koláč :) ) a v Česku jsem mu jednou upekla kynutej švěstkovej koláč a to mi taky div nelíbal ruce :) je to snadný mýho muže nakrmit
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@ditakir držím palce na pohovor.
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Tak jsi me inspirovala a ja nachystala Simoneho nejoblibenejsi pomazanku - sardinkovou, na tu jsem ho dostala uz ve Spanelsku 8-) Ja jsem taky pro vareni cerstvych veci a vareni me tady vylozene chytlo. Finocchio = fenykl, o tom vim jen, ze je dobry ve forme caje pro kojici maminky. Moje babicka ho sypala do cervene repy a vzdycky ji ujela ruka, tak dodnes nemusim ani jedno, ani druhe :-) Simo mi nedavno rikal, ze listove testo je u nas doma nejkupovanejsi polozka ;-) Ja si tady casto varim Sogni d'oro na traveni, ja mam proste v Italii travici problemy odjakziva. Ono to je tim, ze proste nejsem zvykla se cpat na vecer. Mne uplne staci talir testovin, ale tady se jeste pokracuje hlavnim jidlem, zeleninou, ovocem, a i kdyz ode zbytku jen ochutnam, aby se nikdo neurazil, je mi pak spatne.. :-( Jinak z prochazky nebylo nic, nez jsem se vymotala, temer se setmelo, tak jsem sla jen do supermarketu = 2 x 10 minut, to se taky pocita :-) Koupila jsem si v offerte Nivea olejicek, tak jsem nadsena, no a jak jsem mela dneska dobrou naladu (tim, ze jsme si psaly, se mi ulevilo), koupila jsem i hermankovy caj, ktery od detstvi nesnasim, a dokonce ho ted tady piju. On je totiz zitra uplnek, tak uz to pusobi :-D Tva tchyne z ex-Jugoslavie me uz tedy vubec neprekvapuje.. Nevim, co ma zahorkly clovek ze zivota.. Ty ted musis byt v pohode a fit a s tchynou proste omezit kontakt. @ditakir Jestli se divate na Comeback, tak tam je tchyne z Chorvatska, pekna drsnacka. Ja ten serial miluju! Holky, je to mozne, ze tady proste neexistuje kedlubna?
Odpovedať
Profilova fotka
suocera di merda: quando é che vai via? Simo: giovedí suocera: meno male, non la sopporto proprio piú Simo: meno male si a to je SUPER zpráva, protože já jí jen slyším z kuchyně a večeřet budeme v pokoji a už jsem nervózní. a řekl jí, že mi řekla, že jsem morta di fame a ona: non l'ho mai detta questa frase ona je prostě nemocná a je mi z toho do breku, ale před chvílí jsme hledali adresu doktora, tak doufám zítra bude všechno v pořádku. je mi smutno, ale už bude brzo konec
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko ahoj sisko:-)kedluben jsem tu take nenasla a alfimu jsem ji ukazovala u nas. Fenykl jsem se naucila jist, protoze ma more vitaminu, jinak jsem ho taky nemusela, delam z toho salat-alfi bez toho nemuze byt. K tomu jidlu-takhle se ji jen na jihu:-) Libi se mi to, ale vsechny chody musi byt lehke, jinak se to neda..testoviny jime tak 1xtydne, jinak bych se neunesla ;-) ale mnaaam. sogni d'oro je u nas take skoro na dennim poradku :-D . S prochazkou jsi udelala dobre ;-) My nemame v blizkosti zadny vetsi park nebo neco na prochazky, tak jsem rada, ze se rano projdu cestou do prace, mam na zastavky daleko jak z domu, tak z prace :-) @salsiccia vydrz a presne, jak rika sisiko, musis ted od ni pryc a myslet jen na sebe. Je silena!!A ja jsem se strasne divila, ze Italka by mohla byt tak zla a zatvrzela vuci vychodu a ejhle, ona je sama z ex Jugoslavie, no proste klasika-. Vydrz a snaz se, at je mimisek v klidu. Jinak jak snasis tehotenstvi, jak se citis?Ja jdu veceret, tak pekny vecer vsem
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, dneska je mi lip, horecka je konecne pryc. akorat mi volal Alessandro z Torina, ze jsem ho nakazila, ze je na hotelu s horeckou on!!! :-( ach jo! Salsiccia, ani nevis, jak ti rozumim. kdyz ctu popis tvoji tchyne uplne v nem vidim matku meho byvaleho kluka. je to fakt az neuveritelna podobnost, hihi. s tim klukem jsem chodila rok a dokonce jsme bydleli spolu u nich doma v brne 3 mesice!! od zacatku to byla chyba, on mel segry, ktere dom moc nechodili, obe vdane...on zil s pocitem, ze se musi o matku strat, byla nekokrat rozvedena, jeho otec alkoholik. ona mi udelala ze zivota peklo, parkrat jsme na sebe i zarvali, mluvila se mnou presne jak popisus, pres pritele, o me ve 3. osobe! po trech mesici jsem sli po prvniho podnajmu co jsme nasli v novinach. pruser nastal, ze i po odstehovani on za ni chodil kazdy den, odpoledne, vecer, v nedeli na obed beze me!!! a zduvodnoval to tim, ze se mnou je cely tyden, tak ji prece nemuze nechat samotnou...po mesici jsme se rozesli, poslala jsem ho zpatky k mamince!!! a me se silene ulevilo! je to skoro 10 let zpatky, ale kdyz si na to vzpomenu jeste se mi hnusem obraci zaludek. Tim chci rict, promysli si vsechno fatk dobre, mas pred sebou dulezite rozhodnuti....co se domluvit s pritelem a najit tchyni chlapa?! :-N . Yellow, s Jennynkou te cekame s otevrenou naruci, jestli prijedes do Bologne tak dej urcite vedet. sesly bychom se hezky v 6 nebo v 8, co Dito? Ja Bolognu uplne miluji, je to nadherne mesto! ja tam jezdim hrozne rada. Alessandro je spis pro Modenu, mu na Bologni vadi, ze ji nezna, tak nas v podstate kazda navsteva autem stoji 70€ pokuty za Sirio :-D . ale s byvalym pritelem jsem ji prochodila krizem krazem a ma neskutecne kouzlo. k tem sladkostem, ja pecu skoro porad strudl, protoze chutna manzovi i tchyni, hihi. nekdy pecu pernik, nekdy bublaninu, ovocne kolace. z italskych umim mascarpone a tiramisu ;-) . na vareni moc nejsem, je mi lito casu, uz tak ho moc nemam a zabijet ho u plotny se mi moc nechce. navic manza dost pribral, od svatby skoro 15kg tak ani nechce abych varila. ze pry bez vareni snadneji zhubne, no nevim, zatim se mu to moc nedari. holky, cim tady nahrazujete tvaroch?? ja za ty 2.5 roku co jsem tady jeste zadnou nahrazku nenasla.
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia: Ja strudl delam jenom z kupovaneho testa. To by pak bylo moc prace ;-) @sisiko: My vecer testoviny nejime,ale zato je mame skoro kazdy den k obedu :-D Pro me je to nejrychlejsi obed a hlavne mi nejak dochazi repertoar. Ale je pravda,ze mi vadi ty pozdni vecere. Zvlast kdyz se ji pizza, to mi prijde,ze hned nakynu. Jo a z jednoho kila navic jsou uz dve kila. A to jsem ted po veceri snedla pulku vanicky zmrzliny. Jedna moje slovenska kamaradka je vdana v Chorvatsku a taky pry ma tchyni carodejnici, rikala,at te me libam ruce ;-) Na Comeback se nedivam. Holky,nemate Skype? Ja mam,najdete me pod stejnym nick name jako tady ;-) Jinak byla jsem na tom pohovoru. Tak majitel je pomerne mlady kluk,sympaticky,prijemny. Kdyz mi zacal popisovat praci,tak se mi to moc libilo,ze zacatku to vsechno znelo velice pekne. Pak jsme ale zacali resit pracovni dobu a to me usmev zacal opoustet. Full time,v zime 6 dni v tydnu a v lete kazdy den a kevsemu nekolik hodin dopoledne a nekolik hodin odpoledne az do vecera. Takze bych prakticky vyrazila rano a vratila se az vecer a jedine volne hodiny bych mela po obede,kdy Fede spi :-( Tak jsem mu to rekla,ze je to pro me dost neproveditelne,ze bych ani nemela na cely den hlidani. Domluvili jsme se,ze se uvidime pristi tyden i s jeho sekretarkou (ktera tam je od rana do vecera) a ja jim reknu moje pozadavky na pracovni dobu. No,je mi jasne,ze to proste nejde, ledaze by misto jedne na full time,vzali dve na part time,ale to nevim,zda by chteli.
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng ahoj, díky za reakci. vím, že to je strašné a navíc je to takový ten prototyp italského mazánka, co bydlí v mammahotelu, alespoň na první pohled na první vyprávění (a já ho samozřejmě hájím, že to tak není, ale myslím, že opravdu ne, ne se všemi těmi důsledky). Simo uklízí, vaří, pere, nežehlí, ale to neva :) dělá všechno, když to udělám já, je rád, ale když ne, tak se nic neděje. snáší moje víkendový směny, když mi přijde narychlo nějaká zakázka a je prostě fajn. zřejmě za ní bude chodit, ale snad ne každý den a každý víkend, už jsme o tom strašně moc mluvili a snad mě trochu pochopil. já občas něco někde přečtu a pak mu to cpu do hlavy, konkrétně: tchýně tvrdí, že sama nemůže spát doma, takže buď bude chodit k dceři, kam stejně často chodí, když musí hlídat skřítka nebo že by Simo někdy přišel spát sem. ale to jsem se ohradila, že tohle prostě nejde, že to nebude žádnej rodinej život a že pár otřebuje žít spolua tak. to jsem vyčetla, ale je to naprosto logický, no ne? já se prostě cítím v právu, v tom smyslu, že ona svůj život s manželem a dětma měla a teď je řada na mě žít s jejím synem. ale ona je na jednu stranu neskutečně sobecká a stará se o svý zájmy. příklad: její dcera je taky těhotná, v devátým měsíci a tchýně řekla: e con chi vado in vacanza? protože s nimi jezdí k moři, je to pochopitelný? to je prostě nemocná mysl... @ditakir to je teda síla, takové španělské orario.. uvidíš, co ti řeknou, ale pokud nejíte jen rohlíky, tak nemá smysl se připravit o čas s Fedem, ne? ale to si musíte rozhodnout vy. já jsem ještě před Vánoci dělala crema pasticcera, kupovaná pasta frolle, crema a pak ovoce a na sladký sama nejsem, ale tohle bylo fakt dobrý, že se teda takhle chválím :) a Simo přišel ze sprchy a říkám, že mám zavřát tu stránku Barbie, on i když mluvím o svatbě nebo o miminku atd., tak mě říká Barbie :) tak dobrou všem a moc děkuju za podporu @jennynka5 mám pocit, že jsem věděla snad hned druhý den, že jsem otěhotněla a naše kočka taky a jeden kamarád :) a celou druhou půlku prosince už mi nebylo dobře od žaludku a teď tak týden deset dní je to ta pravá ranní nevolnost, musím jíst to, co snesu (chleba a filadelfia a jablka :)) a prakticky celý den, ale je to dobrý. je mi líto, že se stresuju víc, než bych chtěla, ale do skleníku nevlezu, tak na fazolku někdy mluvím a taťka už o ní taky mluví a vymýšlí jí divný jména jako například fettinaimpanata a tak :) a to je asi jeho projev těšení dobrou všem
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsem zas konecne nakoukla, teda vy jste toho stacily naprndat, ze ani nestiham docitat. :-D A navic vidim plno novych jmen, ani se nestacim orientovat kdo odkud je, ale vsechny vas kazdopadne zdravim ;-) :-) Zpravy o Rospine asi zatim zadne, ze? Jsem moc zvedava, jestli uz maji malou u sebe. Pavli, jak je Davidkovi? Cetla jsem, ze se ho to pak jeste drzelo, tak doufam, ze uz je to pryc a je zdravy. Vy jste si tady vybrali ten nejhorsi tyden z cele zimy, to je fakt jak na potvoru. Tento tyden je naopak nadherne, skoro jak na jare. Jinak ja taky planuju jet do CR zacatkem dubna, tak se, holky, muzem sejit. A asi poletim z Bergama, tak se @yellowbanna muzem domluvit a letet spolu ;-) Taky je mne lito, ze nam to minule nevyslo, i Lo se tesil, jak vas pozna. Tak snad to vyjde priste, nebo byste si mohli udelat vikend v nasich koncinach, jak se trochu otepli. A jak tak ctu, planujete nakonec stehovani jinam? No u nas by se vam urcite taky libilo x-) Ty ses na roztrhani :-D @salsiccia tak nejdriv blahopreju k fazolce a taky ke stehovani od tchyne, to musi byt desny zit ve spolecne domacnosti s nekym takovym. Hlavne ted bys mela byt v klidu. Jak ses tady ptala na info ohledne doktoru, tak ja mam asi celkem cerstve info z letosniho roku, vlastne z lonskeho (no to zas bude nez si zvyknu na jine cislo). Pokud ses pojistena v Cesku, tak mas tady narok tri mesice na nezbytnou peci a tyka se to i prohlidek v tehotenstvi. Nikdo ti nedokaze, jak dlouho tady v Italii jsi, takze ty tri mesice bys mela mit zajistene urcite, devet mesicu ale tezko ukecas. Ja mam gyndarku taky na konzultoriu a je to nejlepsi dr kterou jsi kdy mela. A vsechno jsem u ni mela zadarmo. Ale jinak s porodem a celkove s peci nevim, asi bych mela strach do toho jit svobodna a bez pojisteni tady. Mam tady kamaradku, ktera se sem prestehovala z Turina, ona tam i rodila, tak kdybys chtela, muzu se ji zeptat, jak byla spokojena s porodnici atd. @ditakir teda ta nova prace by byla casove narocna i kdybys nemela Federica. :-. Part time by byl urcite super, tak preju at to vyjde!
Odpovedať
Profilova fotka
smankote, zensky, ja uz zacinala mit pocit, ze to vsechno zvladam tak nejak cist i prubezne odpovidat a ted jsem tu odpoledne nebyla a docitam vas cely vecer! :-D Koukam u toho jednim okem na Amici, tak se to da 8-) @salsiccia no teda, to je mazec... jsi dobra, ze to vubec takhle zvladas, ja se svoji povahou bych kazdou jeji poznamku obrecela :-/ drzim pesti, aby se to stehovanim trochu uklidnilo, protoze klid je presne to, co ted potrebujes nejvic! @sisiko ja jsem fenykl taky driv znala jen jako vyrazne koreni...az od Micka jsem se dozvedela, ze se to ji jako zelenina...on ho taky miluje a klidne si da dve nebo tri "cibule" jen tak, jako jablko, ani salat si z nej nemusi delat...i proto, ze na me je to moc aromaticke a nemam ho rada...ale Tonikovi ho obcas uvarim a basti ho s chuti ;-) Jinak se pridavam do klubu "strudlaru" :-D ale taky ho delam z kupovaneho testa, az takova hospodynka zas nejsem... dneska jsem pekla pudinkovou babovku...zitra jedu navstivit Janku (parkrat tu taky byla ve foru), bydli kousek od nas, bude to poprve, co se tu seznamim s nekym novym, tak se moc tesim :-) @yizheng tak Bologna je urcite na programu, dam vam vedet kdy ;-) Akorat tam budeme i s Tonikem, takze bych to videla spis na obed, pripadne odpoledne na kafe a zmrzlinu ;-) Ale to se domluvime potom na ten konkretni vikend, kazdopadne se uz ted moc tesim!!! @ditakir mas pravdu, takovy rozvrh je moc... snad pristoupi na dve part time... prala bych ti to, jako prace to zni dobre :-) @ciufina jaj, uz jsem si rikala, kde je ti konec :-) Jak se ma Lukasek? :-) To by bylo super, kdybychom leteli spolu, ale ja, pokud poletim, tak to asi bude driv nez v dubnu... v pulce dubna je v Milane veletrh designu a prijede mi kamoska, co pracuje jako interierovy designer a pak jedem na Velikonoce do Kalabrie...takze aby toho cestovani a zmen nebylo na Tonika prilis... :-/ No jeste uvidime... Kazdopadne do Bolzana a okoli bych se rada podivala...to si pis, ze by se mi tam libilo - vzdyt tam mate hory!! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng: To by bylo fajn,kdybychom se takhle vsichni sesli,ale pochybuji,ze se nam vsem podari dohodnout na stejnem terminu ;-) @salsiccia: Vidis,treba vcera jsem potrebovala v cestine napsat "orario spezzato" a nevedela jsem,jak to prelozit... Ja jsem o te praci premyslela a asi to uplne odmitnu. Ja mam trochu strach z te sekretarky,co je tam prakticky ve funkci reditelky. Ja jsem se s ni uz seznamila driv pres kamarady, normalne pusobi sympaticky,ale v praci to bude ase pekny das. Ona tam je snad 24 hodin denne,uplne pro tu praci zije a ja mam z takovych "fanatiku" trochu strach a taky z toho,ze ona je zajiste presvedcena,ze dela vse nejlepe. Nevim,mam z toho takovy pocit. A o te pracovni dobe nemluve. To bych se pak v rijnu podivala na Federica a rekla: Je,kdypak nam takhle vyrostl? Vcera se tchyne dozvedela,ze musi jit na operaci, ma neco na strevech,takze budeme opet bez babicky a tim spis si nedovedu predstavit, ze bych nastoupila naplno do prace. Dnes jdeme s holkama do wellness centra. Jsme dve Cesky a dve Slovenky. POtrebuji si prohrat kosti v saune, je tu ted pekna zima a skoro porad mlha :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@ciufina ahoj ciufino, děkuju a děkuju i za nabídku info, byla bys hodná, kdyby ses zeptala. jak jsem jednou psala, tak mám pocit, že se tu mluví o dvou porodnicích, ale přijde mi to málo. tak jakékoli informace uvítám. dneska uvidím a pak si zajdu do consultoria u nás ve čtvrti, super, že mají aj ultrazvuk a zeptám se tam případně na tenporod a na možnost pojištění opravuji příklad ze shora, švagrová je v devátým týdnu. někdy je mi líto, že ani s přítelovýma sestrama se nějak zvlášť nemusím, přijdou mi celkem sobecký, děti se narodí brzy po sobě, tak by to bylo docela fajn @yellowbanna já už nebrečím, i když je mi to líto. i když o mně ve vedlejší místnosti mluví, tak už na to radši nemyslím a zapomínám, co vlastně řekla, jinak by mě fakt odvezi do Bohnic... dneska ráno Simo vstal, tchýně už byla v kuchyni a hned nějaký bla bla, vstanu (takhle brzo, aby mě odvezl sem do bytu) a jdu do kuchyně si vzít jídlo s sebou a pozdravím a ona, že mi ani napozdrav odpovídat nebude, že ona není ipocrita (jakože jednou řekla, že mě zdravit nebude, že jsem nevychovaná, tak si ani pozdrav nezasloužím). na to já jsem už nereagovala, i když by se na to dala vymyslet nekonečná řada logických a klidných a smysluplných odpovědí, ale mluvit s ní rozumně nejde přeju všem pěkný start do nového dne
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir to jsou takový překladatelský oříšky. já si to pro sebe a na svou obhajobu vždycky vysvětluju tak, že my to ve své kultuře, a tudíž ani v jazyce, nemáme, a proto je složitější to pojmenovat, maximálně nějakým opisem. dlouhá pracovní doba s polední přestávkou nebo plný pracovní úvazek rozdělený na dopolední a odpolední směnu. ve škole nám vždycky jedna vyučující říkala, že nejlepší technika je používat např. když nevíme strom, rybu nebo tak, slovo tento živočich, tato rostlina, blbý je, když jich v jedné větě nevíme pět :) a tyhle typy, že ona pracuje, jakoby to byl její podnik a možná hůř, a přitom z toho nic moc nemá, maximálně to uspokojení, že je nenahraditelná, s takovýma lidma je to složitý. já bych na jednu stranu někdy ráda pracovala někde mimo domov, ale na druhou stranu se toho bojím, zvlášť v Itálii, ale věřím, že i ty komunikační problémy se u mě časem obrousí držím ti palce do rozhodování a do smlouvání
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia, to te vazne lituju, s takovym clovekem je tezke spoluziti. Mate obrovske stesti, ze uz je to jen na chvili. Moje tchyne mela sklony se az moc vmesovat - nikdy jsem ji neslysela rict proti mne krivy slovo, to ne, ale byla proste zvykla porad delat maminku. A najednou (najednou po trech letech znamosti) jsem prisla ja a nenechala ji umyvat podlahu a prat synackovi trenyrky. Ona to vzdycky mysli dobre, jako ze nam chce pomoct, ale mne se to protivi, aby se mi nekdo hrabal v pradle, stlal postel a tak. Ze zacatku jsem se snazila byt pokorna snacha, ale neni to moje natura, kdyz mi neco vadi, reknu to, takze parkrat probehlo "nedelej to" "proc?" "protoze ti to rikam" a ona splaskla. Nastesti ted se druhemu synovi narodilo dite, prvni vnouce, takze se preorientovala na jejich rodinu a my jsme mnohem vic v klidu. (Ale svagrova musi mit svatozar, vsechna cest ji.) Navic zacina trochu senilnet, zapomina dohodnute veci, zmatkuje a tak. A ja nejsem zvykla se o stareho cloveka starat, i moji prarodice, kterym je o dvacet let vic, jsou naprosto sobestacni, takze dost tapu. Navic jsem zvykla se o sebe starat sama, moji rodice me nikdy nijak neoprasovali, takze mam problem prijmout za sve takove to ukolovani, jen aby "neco delala", prijde mi to jako nemistne obtezovani. Ale ona je fakt nejstastnejsi, kdyz si cely den nesedne a jen lita kolem jinych.
Odpovedať
Holky, tak jak mluvite o tech jidlech a pomazankach: tak pomazanku delam skoro kazdy tyden: favoritem jsou sunkova, kvasnicova,cesnekova, vajickova ... + ma Daniel rad vajickovy salat, delam oblozene chlebicky (no, akorat mi chybi ta prava ceska veka) a z jidel ted delam mj. uz po 2 mesice jednou tydne hrachovou kasi (do te se uplne zblaznil :-D ) a uspech ma i kapusta (karbenatky nebo dusena) :-) ... Co se peceni tyce tak to mam moc rada (radeji nez vareni): bohuzel, jak jsem psala tak nemam tu troubu takze se nemuzu vyradit tak jak bych si predstavovala - takze improvizuju v remosce (nejcasteji delam ruzne kolace s ovocem, babovky, strudly, orechovy rez s polevou ... + italske tiramisu). @yizheng rekla bych, ze tvaroh je ricotta - jeste jsem nezkousela, ale radila mi to jedna ceska co tu zije (chci z ni totiz zkusit budapestskou pomazanku a zemlovku) ... @ditakir testoviny mi moc chutnaji, ale vubec je nezvladam jist tak casto jak jsou tady zvykli (skoro se mi jednu dobu zacaly fakt prejidat) ... spise se snazim do naseho menu protlacit neco jineho nez testoviny ;-) ... beata te, ze ti to nevadi denne - skoro zavidim :-) S tou pracovni dobou je to teda dost husty! To bys vubec nebyla doma! I bez faktu, ze mas Fedeho masakr :-| ... a myslim, ze dva polovicni uvazky by jim ani nemusely delat problemy: se mi zda, ze Italky casto hledaji polovicni uvazky a je to tezko sehnatelne ... a kdyby to rozdelili tak by udelali radost dvoum lidem :-D Drzim pesti! Holky, a prosim vas, jak byste prelozili: "s ohledem na okolnosti" a "kdyz pominu okolnosti"?
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela připomíná mi to tu moji, jen ta moje je level 2, to, že ta moje senilní, je naprosto jasný, ona si sama nepamatuje, co kdy na koho křičela a já jsem na slova dost opatrná, takže mě tady v tom někdo jentak neoblafne, že to neříkala a hlavně že by to ani nikdy neřekla. známe svý lidi... @oky zřejmě visto le circostanze. můžeš dát celou větu? hlavně na to druhé spojení
Odpovedať
Profilova fotka
@oky "a prescindere dalle circostanze" je bez ohledu na okolnosti a "considerando le circostanze" s ohledem na okolnosti. @yizheng tvaroh je ricotta (delaji ji i nizkotucnou, ale spatne se shani) a nebo mascarpone-ale to uz je o mnoho vyzivnejsi zalezitost :-) @ditakir ja si myslim, ze se obecne a nikde nevychazi vstric matkam co se tyce "part time" a je to skoda a fakt me to mrzi. Ach jo. Vzdyt by ti vsichni zamestnavatele bez< svych matek ani neprisli na svet, uvedomuji si to vubec?? ;-) Diti, to by bylo supeeer kdyby se ti to povedlo, drzim pesti a dej vedet
Odpovedať
@salsiccia @jennynka5 dekuju ;-) :-) @jennynka5 ja znam pripad maminky s 2,5letym chlapeckem, ktere s part-time vysli vstric. Takze doufam, ze @ditakir bude dalsi ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng Nejlepsi ricotta je Vallelata, ta se da krasne jist i jen tak. Delala jsem z ni tvarohovou napln do buchet, vyborna! Ale nas tvaroh to proste neni. A to ja byla zvykla na pravy domaci 8-) Testoviny primo miluju, ale jim je jen 1x tydne. My uz nejaky ten mesic jime jinak nez driv. Simo obedva v praci, da si giappu nebo neco jineho, vzhledem k tomu, ze vyleze z kanclu a je v obchodnim centru, muze si vybrat jakoukoli kuchyni. No, ja ted salatuju a veceri delame vylozene mini a la CR. Holky, vy jste tady nikdy nemely problem s vahou? Ja nabrala 8 kg, ted mam o 2 min, vsichni rikaji, ze vypadam dobre, ale me to hodilo z S do M a omezilo mi to satnik! :-D @ditakir Takove podminky bych nebrala, presne jak rika salsi, pokud jste zabezpeceni, neochuzuj se o cas s Fedem. My tady mame kamarady s 3 letou holcickou, ta travi cely den ve skolce a pak s baby sitter, se svymi rodici se vidi az pozde vecer a ja na ni vidim, ze neni vse ok. Hezky si to s holkama dneska uzij! @salsiccia Az se odstehujete mozna ji trochu sklapne. Hlavne potom nesmite podlehnout psychickemu teroru a là jsem tady sama, chudak ja. Ona si svuj zivot vybrala sama. Ted jste na rade vy a vas zivot ve dvou, ve trech.. :-) Muze byt jen rada, ze si Simo nasel poradnou a chytrou divku, sakra. Mnaaaaam crema pasticcera, 3x mnaaam, jsi sikulka! @oky Vsechny tyhle dobrutky zboznuju i Simone! Ja nedavno delala chlebicky s prazskou sunkou a uherakem, no misto veky jsem to soupla na toustovy chleba, mnam to bylo! Jak je ten uplnek, porad bych zrala, ale ovladam se a nezeru 8-) My jsme se vcera se Simonem bavili o tchanovcich, byl to moc fajn rozhovor, mne se hodne ulevilo. Dali jsme si ukol, co nejpozitivneji na ne pusobit, tak snad ve dvou to pujde lip.. Simo mi rikal, ze na jejich rodinu mam pozitivni vliv, ze to vidi. Tak snad neni pozde.. Uf, ted mi v radiu zpiva Eros, to nedavam, mamka mu vzdycky rikala umecena koza :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?