Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, zdravim vas po vikendu! :-) To ja tady dohanim spolecensky zivot a na Net nestiham. Dostali jsme pozvani na svatbu v srpnu, v Puglii, tak se moc tesim 8-) @salsiccia Ahoj, ja bydlim taky v Turine! :-) Trvale od srpna, po 7 letech vztahu. Gratuluji k fazolce! :-) I k samostatnemu bydleni ;-) Odkud jsi z CR? Napisu ti do IP! Rekla bych, ze kdyz clovek zmeni prizvuk a nevyslovi dokonale zdvojene souhlasky, Ital prestava rozumet :-D Pro me je to nepochopitelne, ja rozumim uplne vsem. Nedavno jsme mluvili it. s jednou Cinankou, rozumela jsem ji jen ja 8-) Taky mam zazitek. V jednom baru jsem si chtela objednat piti, tak rikam barmanovi: Menhetn. A on: Eh??? Simone na me mrkl a rika s italskou vyslovnosti: Manatan. Prece tady nezacnu spatne vyslovovat anglicky (viz: viladz = village, tost = toast atd.) :-o :-D @paulina21 Na Labutim jezeru byla moje sestra, vratila se naprosto nadsena :-) Uz je ti lip? Jak jste se tady bavily o hrach, muj manzel zna Pexeso pod nazvem Memory a hrajeme ho tady s krteckem :-) Prsi taky, jeste Zolika a domino s obrazky Karvine ;-) Takova mala poznamka k prekladum... Nedavno jsem prelozila jednomu it. kamaradovi pracovni dopis. Byla to fuska, same odborne veci.. Predevcirem mi rekl, ze firma, pro kterou pracuje, na zaklade toho dopisu vydelala 50.000 euro!!! (on z toho samozrejme nevidel nic) Tak jsem si rekla: Ty vole.. :-D Za chvili jdu s tchyni do centra kouknout na vitriny ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ salsiccia @sisiko :-D :-D :-D :-D :-D Strasne jsem se nasmala, je to uplne ta klasicka "italo-anglictina" a ty jsi to krasne popsala. Nedavno jsme hrali s pritelem na PC nejakou hru, jsou tam okruhy pro zavodnicky pojmenovane podle velkomest. A ja zrovna neco delala a ptam se "co jedes za okruh?" A on odpovida "Manattan". No, rikala jsem si, ze to bude asi nejake japonske mesto nebo tak neco, pak jsem prisla k PC a vidim, ze to je "Menhetn" :-D :-D Nebo v Praze na Staromaku na vanocnich trzich si pred nami 2 italove objednavaji vodu: "Van botol of vater", tak jsme se s Alfim smali, bez nejake urazky, on se smeje taky a vi, ze tak Italove mluvi. Problem je, ze TOTO je ten hlavni duvod, proc nemuze s mymi kamarady v CR mluvit anglicky, byt treba jen minimalne. Protoze by si navzajem nerozumeli ;-) PS-sisko, peknou prochajdu s tchyni ;-) @salsiccia-ja take moc gratuluji k mimiskovi x-) A zajima me to same, jako Sisiko @yellowbanna-preji hodne stesti a dobrou volbu pri hledani bytecku (nebo domecku?) V Bergamu jsem nikdy nebyla, ale mela bys to perfektni s lety do Brna :-D Jinak manzela je mi lito, ze tak cestuje kvuli praci, ja bych to asi nedokazala, jsem na cestovani denne alergicka, stoji to hodne sil..A z Bergama za jak dlouho to date autem do centra Milana? Drzim pesti.
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko jeste k tomu tematu pridavam, ze si take nechci pokazit vyslovnost anglictiny, ale uz si ji nekdy kazim, protoze v praci mi jinak nerozumi! My mame vetsinu clanku a navody a metodiky v anglictine a kdyz chci, aby mi kolgyne rozumeli, musim jet presne tu vyslovnost, co maji oni. Napr. i kickbox musis rict italsky se zvyraznenym a vyrcenym K a X, jinak nerozumi. Sila, co?:-) Je to takovy uvolnujici, kdyz muzu ty postrehy s nekym sdilet a zjistim, ze si toho taky nekdo jiny vsiml :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, píšu bez konkrétního odkazu, protože mi píšete všechny, tak nechci na žádnou zapomenout :) Jsem v pátém šestém týdnu, je to brzo a neříká se to, vím, ale jednak jsem té informace tak plná, že si nemůžu pomoct a jednak jsem prostě chtěla nějaké tipy, co dělat. S tou výslovností anglicky to je vážně prča, nemůžu si za nic vzpomenout, jakou anekdotu jsme to měli u nás doma, ale něco na ér, wear nebo tak, prostě nevím. Simo to řekl asi pětkrát a já vůbec nechápala a pak jsem to asi viděla napsané a říkám aha: tohle a on jo, tohle, vždyť to říkám. Takhke to vyprávět to vyzní opravdu pitomě, ale asi si to umíte představit :) Ale Simo ještě docela dobrý, i když si strašně nevěří, náš kamarád René, to je dílo!! Ale jsem zvyklá si to překládat už od Španělů, to jsou taky experti. A s tím mrtvým -e na konci každýho slova, co končí na souhlásku, to je taky legrace. Nemůžu si pomoct, ale vždycky se tomu směju, blbý je, že mám pocit, že jsem si to naposlouchala a už to říkám taky :) Jinak překlady o velký prachy, to je poměrně běžná věc, vždycky si říkám, ty jo, oni mají základní kapitál bůhví kolik milionů euro a mě za to zaplatí X, ale aspoň, že zaplatí. Jo a ještě jedna věc, na kterou jsem si vzpomněla, nevím, jestli to muáte taky, když třeba koukáte na telku nebo posloucháte rádio. Já mám rádio puštěné skoro celý den, radiožurnál, hudba nic moc, ale aspoň poslouchám, co říkají. Nebo když se ponořím do překladu do češtiny, tak pak slyším někoho na ulici, jak něco křičí italsky a jsem totálně mimo a říkám si, jé, kdo to tu mluví italsky. S tímhle asi budu mít problém pořád, nebo do určité míry, taková komunikační schizofrenie. Stává se vám to taky? Přitom když mám mluvit nebo myslet nějakým jiným jazykem aktivně, ne pasivně), tak mi naskakuje italština. Doufám, že se mozek nějak probere :) A nepřidala jsem se do diskuze o pašování kontrabandu. Vzhledem k tlomu, že vždycky jenom lítám, tak je to komplikovanější, ale pudinky a čaje jemča (teplá limonáda), ty si vozím vždycky. A kartáčky na zuby tepe se zvířátky a vložky, páč tady takový prostě nemaj... Ale ta moje zásoba z poslední cesty mi snad vydrží hodně dlouho, když se tam teď zahnízdila fazole :) Docela by mě zajímalo, jak jste sháněly práci. Vím, že některé z vás pracují. Já bych ráda našla později něco na půl úvazku, abych se dostala mezi lidi, ideálně domorodce, a měla nějaký stabilní předvídatelný příjem. Překlady dobrý, ale nevyzpytatelný a navíc za české peníze, takže na italské poměry málo..
Odpovedať
Profilova fotka
@oky: Ja jsem v Italii celkove 10 let,tak uz mam trosku "prehled" ;-) Ale ne ve vsem samozrejme :-) To consultorio spada pod statni peci, nevim,jak to presne funguje,ale vim,ze tam hodne chodi m.j. cizinky a kdyz jsem tam ja chodila v tehotenstvi,tak tam meli ceduli,ze oni cizince "neudavaji", to bylo v tom obdobi, kdy se chtelo po lekarich,aby hlasili cizince,kteri nejsou regulerne v Italii. Tady v Rimini byli hodne vstricni. Byla tam porodni asistentka strasne zlata, mela jsem ji na predporodni kurz, hodne se o nas zajimala i po porodu, pomahala me s kojenim, protoze ze zacatku jsem mela tak moc mleka,ze to byl pekny boj a kontrolovala mi Federica,ktery mel ze zactaku zloutenku a byl hubenoucky (coz asi tak po dvou tydnech bohate napravil ;-) ). @salsiccia: Mozna se Ti i vyplati nebyt vdana,az se Ti narodi miminko, protoze bys tim padem mela mit narok na rodicovsky prispevek, coz my vdane nemame ]-( @paulina21: Fede umi ric akorat mama (nebo mamma ;-) ), ham a ne, a ted po me opakuje neco jako tata,jaja,dada apod. On je vylozene liny mluvit. On si tim svym "eeee" vymuze,co chce,tak co by mluvil,ne? ;-) A na nocnik jeste nedavame, i kdyz v CR jsem mela depku z toho,ze tam uz to deti davno umeji,ale me tady kamoska rikala,at s tim v klidu zacnu v lete,ze bych si ted na zimu komplikovala situaci,coz je fakt ;-) @yellowbanna : No ja prave mluvim pomerne dobre,ale kdyz mam prekladat manzelovi nebo nekomu, jsem trochu v uzkych, najednou me nenapadaji slova a mluvim jak tatar... Jo,zitra mam pracovni pohovor v jendom hotelu. Je to na cely rok,ale jinak vic nevim. No, za popovidani nic nedame. Jsem ted v praci, tak musim prerusit psani. Jeste jsem vas nedocetla.....
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 a @sisiko : Jezisi holky,ja to tay nesnasim! Treba BATMAN, SPRAJ, COLGATE atd. atd. Me obcas ujede neco jako sprej a oni na me koukaji,co to jako rikam,ze jsem si nejaka blba ;-) Ale treba moje kamaradka mluvi vyborne anglicky,ale kdyz mluvi italsky,tak proste pouziva anglicke vyrazy poitalstene,tak nevim...
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia: Me se zase obcas stava,ze v Italii slysim nekoho mluvit a prijde mi,ze mluvi cesky a pritom mluvi italsky :-) A kolikrat si neuvedomuji,jakym jazykem mluvim, zvlast ted,kdyz na maleho mluvim cesky a na manzela italsky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ty jova, deset let, to je dost. je dobry videt (teda apson ja to z tebe citim), ze jsi v pohode a mas se dobre, minimalne to z tebe sala. me vsichgni neskutecne zrazovaly, doma skoro az vydiraly, jako babicka zejmena, jako ze je necham samotny (je mi tricet!!!) a tak. ale to clovek nesmi poslouchat. a tchyne neustale melduje, ze jak dlouho to bude trvat a tak... ale ja jsem o nas dvou presvedcena, tak si za tim budu stat a doufam, ze za deset let budu stejne pozitivni jako dita :) Do toho consultori rozhodne zajdu, zni to opravdu dobre, tak snad narazim na sympaticky lidi aj tady. Dceka mého bratrance začala mluvit (srozumitelně) teprve asi před půl rokem a to jí jsou cca čtyři. Ona měla svoji hatmatilku a vůbec ji neštvalo, že jí kromě mámy a táty nikdo nerozumí. Nakonec s ní šli k logopedovi a docela se rozmluvila. Ono okolí totiž pěkně prudilo, že je jako postižená nebo co, ale to jako nejni. U těch dětí je to opravdu asi dost individuální. Kamarádka má rok a čtvrt starou dceru a kolem sebe spoustu jinejch drobků a říkala, že to mají rozdělený, někdo mluví, někdo chodí a tak :)
Odpovedať
Profilova fotka
Yellow, psalas "v dlouhodobem horizontu chce Mick uplne pryc z Milana", tak z toho mi to vyplynulo. Ale teda nevim, jestli by si s Bergamem nejak pomohl. Byt vami, hledam na tratich Ferrovie del nord, pokud uz by pak v Milanu nemusel prestupovat. Ja dojizdela FFSS rok a - NEDA se to. Nejsou to lidsky dustojne podminky. Kolegove, kteri jezdi FFN, si nestezuji.
Odpovedať
Profilova fotka
Dito, me spolehlive rozchechta reklama na DOVE! :-D A jinak taky jedeme ve firme s anglickou dokumentaci na vsechno, takze spousta anglickych terminu se pouziva mezi Italy, samozrejme poitalstenych, a kdyz pak mam mluvit s Anglicanama, honem to musim "prekladat" zpatky do opravdove anglictiny, no sranda. To stejne samozrejme s ceskymi kolegy, kteri pracuji pro italske zakazniky, takze kdyz do telefonu nekdo rekne "stahni mne to do PC", vysloveno italsky......... 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, ja se prave vratila z courani s tchyni a tchanem.. Oni jsou hodni, moc hodni, fakt moc hodni, ale chteli si me jeste odvezt k nim, ze tam pockam na Simoneho. Holky, ja si ted musela dat panaka kubanskeho rumu na ex, co mi zbyl od peceni.. Odpovim zitra :-D
Odpovedať
Profilova fotka
preji hezky vecer, tak jsem vam stihla docist teprve ted. od soboty mam horecku tak jsem se na net nedostala. dneska jsem byla rano u doktorky a mam neschopenku do stredy, uffa, radi tu nejaka divna chripka, v patek jsem jeste byla uplne OK, v sobotu rano jsem se vzbudila s horeckou 38° a az do vcera do vecera po 38° nesla! no hruza. dneska uz je to lepsi, uz jsem na 37.5° :-N . jak jste tu psali o tom prekladani, tak ja ma strojni prumyslovku a po maturite jsem delala rok na jazykovce intenzivni kurz italstiny, kde jsem po roce slozila zakladni statni zkousku. nemam zadne specialni prekladatelske kurzy, a v podstate i jazyk jsem se ucila za pochodu v praci. nicmene jsem pracovala 2 roky jako tlumocnik ve vyrobni firme v Brne. prekladala jsem porady vedeni, delala prostrednika mezi italy a ceskymi delniky...klidne i 13 hodin tlumoceni v kuse. za zacatku jsem z toho mela strach, ale clovek do toho rychle prijde, kdyz musi. je fakt, ze se lip preklada to, co cemu clovek rozumi. . holky, chce to odvahu a nebat se, firem je tu spousta a co si budeme povidat, italove na tom s jazykama jsou fakt bidne, takze na preklady at uz do cestiny nebo do anglictiny ci nemciny budou vzdycky nekoho potrebovat ;-) . ted jedine co mi dela problem, je prekladat z italstiny do anglictiny a naopak. jak ani jeden z jazyku neni matersky, tak je to sileny! anglicky umim dost bidne, prakticky porad jsem na urovni skolni anglictiny, ale ve srovnani s ostatnimi kolegy je moje anglictina più che sufficiente :-D yellowbanna, jak pises, ze nechcete do budoucna zustat v okoli Milana, co se prestehovat treba do Bologne? je tu krasne, vid Jennyko? ;-) . holky, mate nektera zpravy o Rospine? ze by uz Linda byla mezi nami??? x-) Diti, budu drzet palce zitra na pohovoru! at ti to vyjde, prace na cely rok by byla super salsiccia, blahopreji k fazolce x-) , s doktorama a porodem ti neporadim, ale co se prace tyce, tak to bude chtit hlavne spoustu trpelivosti, neni to lehky tady neco najit. a kdyz uz najdes, tak vetsinou smlouva stoji za prd. uffa! Paulina, ohlede akvarka ti rada poradim, pokud budu vedet, hihi a labuti jezero doporucuji. urcite s Giorgem jdete, stoji to za to. Sisiko, kontakt na Elisku jsem ti poslala do IP. tak snad se vam podari se sejit ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahoj holky, vy ste toho teda stihly popsat:) My dnes konecne byli koupit ty listky, jee, ja se tesim, konecne nejaky kulturni zazitek:) Uz sme malem meli i hlidani od jedne overene aupair, ale padlo to, tak si nakonec volame tchyni, snad to tech par hodin nejak zvladne. Zrovna sem si v tom divadle vzala i knizecku predstaveni na celou sezonu a jsou tam fakt zajimave veci, treba se nam z toho stane pekny zvyk. Yellowbanna, a uz ste nejake potencionalni byty videli? Kdyby nam to na jare vyslo, bylo by to fajn. vsak ty ted mas to super letecke spojeni, tak muzes jet kdykoliv:) Jak ja vam vsem zavidim tu blizkost letiste. Sisiko, dekuju za optani, uz je mi lip, jen mam posledni dozvuky rymy. To jsem rada, ze to Labuti jezero melo uspech i u tve sestry:) S tou anglictinou mas pravdu, nekdy je to naprostro silene....ale tak na to uz sem si zvykla ve Spanelsku, ted nedokazu rict, ktery narod je na tom hur:)) Kazdopadne kdyz slysim giorgia rikat treba aj haf to tynk-I have to think, padam do kolen:) Diti, tak oni se kluci ani moc nesnazi, protoze jim rozumime, zejo:) Tim jejich mamma s ruznymi tony hlasu dokazou rict vsechno:) Jo a ja uz radsi neporovnavam maleho s detma v Cesku...teda v tom, co uz umi atd, fakt tam dost tlaci na pilu, ja tomu radsi nechavam volny prubeh. Vsak nez pujde do skoly,tak se to vsechno nauci:) Jinak preju hodne uspechu pri zitrejsim pohovoru! Salsiccia, tak to je asi normalni, ze doma te v odchodu do Italie moc nepodporovali, urcite jim po tobe bude smutno. Vsak oni to casem pochopi, hlavne az uvidi, ze jsi tu stastna. A tchyne te moc nebere nebo jak jsi myslela to, ze se pta, jak dlouho to bude trvat? Yizheng, preju brzke uzdraveni, snad te to brzo prejde. Ale tak aspon si chvilku odpocines od prace:)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky :-) dneska tu bylo krasne, tak jsme jeli s Tonikem zkontrolovat, jestli se neco zmenilo u jezera Varese... bylo tam krasne... a protoze si zdrimnul po obede jeste doma, vzala jsem misto kocarku nositko, aby z tech kacenek a labuti taky neco mel... horko uplne nebylo, tak jsem si vzala jeste takovou mikinu na noseni deti - ja ji normalne obliknu, ale vepredu ma jakoby klokani kapsu s dirou na hlavu, kudy kouka Tonik - jestli si to umite predstavit :-N No, byla jsem jeste za vetsiho exota, nez kdyz jsem ho nosila jen v satku :-D @danieladaniela tak to jsem se spatne vyjadrila...proste hlavne chceme co nejrychleji pryc z Rescaldiny, odkud Mick jezdi FFN do Milana. Chceme jen nekam, kde se nam bude zit o neco prijemneji, chceme, aby to bylo vetsi mesto nez tahle dira, ale musi to byt porad pro nej na dojezd do Milana za praci. Nicmene, ani tohle dalsi misto nebude na furt... Mick chce z Milana (z prace) uplne odejit a nechat se bud a) prelozit na nejakou jejich mensi pobocku (pak by to klidne mohla byt i Bologna @yizheng, tam by pry sel hned ;-) ) nebo za b) hledat novou praci (pak je ve hre i CR) nebo za c) sebereme vsechny penize co mame a misto domecku je vrazime do nejakeho podnikani, haha (a pak je ve hre treba taky CR) ... no, toz tak... takze proto to Bergamo - je to preci jen vetsi mesto, ale da se z nej dojizdet do Milana. Ale teprve zaciname koukat kolem... @jennynka5 no on prave Mick to dojizdeni taky hrozne nesnasi, takze proto chce z Milana uplne pryc...jezdi vlakem...autem by to trvalo jeste dyl...takhle je zatim od nas za 40 min az v kancelari v centru (nadrazi mame za barakem), z Bergama nevim, snad by to nebylo o moc delsi... jak jste se tu bavily o Italech a anglictine, ja bych mohla psat knihu :-D Jak vite, seznamili jsme se s Mickem v Irsku, se vsema nasima italskyma znamyma jsem se tam tudiz vzdycky bavila anglicky a nekdy to byl fakt zazitek :-D Krome toho i hodne mych kolegu v praci bylo Italu, ale protoze pracovali pro italsky trh a nepouzivali anglictinu v praci, nemeli moznost si vybrousit vyslovnost, i kdyz jinak mluvili anglicky skvele... Mick pouzival anglictinu v praci, ale hlavne (jak tvrdi on) se zlepsil az potom, co potkal me x-) Ale tady jsem se s anglicky mluvicim Italem nepotkala, takze zazitky zatim nemam... @sisiko :-D tak to se tesim na zitrejsi story, kdyz te to stalo panaka rumu!! :-D @ditakir hodne stesti na pohovoru! holky, Tonik zacal dneska couvat! :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir diti, take se pridavam s drzenim pesti, dej pak vedet! @yellowbanna anooo, je to me tajne prani v ramci tohoto fora... x-) Pojd do Bologne, je fakt skvela ;-) Do te doby snad take zapracujem na mimi a pak si budeme notovat a mohla bys mi radit, jako zkusena mamina-jee, to by bylo hezke :-D 8-) @yizheng @paulina21 holky, uzdravte se, at je vam brzy co nejlepe! Pavli, uzijte si divadlo ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
No te prsk, dojizdet z Bergama! To jako autem? Po A4 a pak tangenziale, jo? Pod dve hodiny? :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21: s tchýní je to naprosto katastrofální stav. ona je neskutečně hysterická a má pravdu, vždycky, teda představ si vždycky a pak to vynásob asi tak nekonečnem a já si na hlavu sr... nenechám, pardon za ten výraz. jsem zvyklá, že když mi někdo nesedí, tak se s ním prostě nebavím a to je ve společné domácnosti docela oříšek. neříkám, že jsem svatá, ale ona má občas různý výlevy, to, že Simovi říká, že je pod pantoflem a že dělá věci pro něco, o čem stejně neví, ja to bude dlouho trvat, jako jestli spolu zůstaneme a tak, tak to je naprostý minimum. že nám minule řekla, že můžeme taky oba umřít, tak to už na mě bylo fakt moc... o fazoli samozřejmě nic neví, nechci si ani představovat, co bych si tady za ty dva týdny (maximáně, snad!!!) ještě vyslechla... ale to není moc dobrý pozdrav na dobrou noc. zítra nám dovezou sporák, tak zas o krok dál :)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 holky! jste me tak naladily...tak si tu hledam info o Bologni a ono by to bylo super! A predstavte si, ze bysme to (oba!) meli domu o 200km bliz! Ha! Uplne jste me nalomily :-D Kdyby to bylo tak jednoduche! Takze sice jeste mam porad jako No.1 navrat do CR, ale jestli mame zustat v It, tak misto jako Bologna by se mi libilo moc... ach jo... a bylo by to i na vylet za Rospinou nebo Ditakir, ze... apropos Rospina...asi uz se neco deje ci udalo :-) snad je vsechno v poho a brzy od ni uslysime o male Linde x-) Mick rika, ze si pry nekdy muzeme zajet do Bologni na vikend... tak bychom se pak videli na obed treba ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela prave ze autem ani nahodou... Mick jezdi do prace vlakem...a jezdil by dal... autem to nehrozi, to je jasny...proto furt rikam, ze to musi byt na dojezd ale vlakem
Odpovedať
Profilova fotka
@Yellow, a v Milane pracuje u nadrazi? Protoze co mam kolegy od Bergama, tak to s dojezdem autobusem az do prace (Segrate) ty dve hodiny da.
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna to by bylo fajn, urcite prijedte, muzeme si dat nejaky obed a videt se ve ctyrech, mozna i v 6ti s yizheng a manzelem, kteri jsou z Modeny, ktera neni daleko (20-30 min autem). Co rikas yizheng ;-) ? To by bylo fajn:-) Ani Ti nerikam, jak moc by to bylo skvely, kdybyste se pristehovali!! Zacnu ti asi vypravet o Bologni same pekne veci:-)) Ale vazne, musela b y se ti libit a muselo by to byt to ono, jako laska na prvni pohled :-) Jinak bych si to nechtela vzit na svedomi =-) Pridam tedy obcas nejakou modlitbicku navic :-D Podle me je uz Linduska tady, cekam kazdym dnem zpravicku od Rospiny x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia prve jsem prehlidla Tvuj prispevek ze vcerejska v noci-to te tedy lituju, to je fakt hrozny. Nemam slov. Doufej, ze to budou opravdu uz jen 2 tydny. Dulezite je, jak se k tomu stavi tvuj pritel, to by mohlo byt do budoucna nebezpecny, jestli ji treba posloucha a da na ni..nechces popremyslet o uplnym odstehovani na tezko dosazitelne misto..?ja vim, ono to neni tak jednoduchy, co :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela v Milane pracuje cca 10min pesky od Duoma... nevim, jak je to s nadrazima v Milane, vim, ze to na ktery prijede ted z Rescaldiny je pak jeste cca 2 zastavky metrem nebo 15 min pesky od jeho kancelare...dohromady i s cestou je fakt za 45 min v kanclu... nevim ale, jestli vlaky z Bergama jezdi na to stejny nadrazi nebo jinam... no ale to si zvazi on... Mick uz v Milane pracoval, nez sel do Dublinu, a do Bergama jezdil docela casto, takze ma predstavu ;-) @jennynka5 tak co jsem zatim videla a cetla me docela presvedcilo ;-) Ja bych sla treba zitra :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna x-) x-) x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia: Taky doufam,ze se Ti tu jednou bude libit. To vis, zacatky jsou tezke,taky jsem se za zacatku chtela vratit domu,ale pak si casem zvyknes, vytvoris si svoje zazemi a bude Ti fajn. :-) Urcite se najdou nejake mouchy,ale ty se najdou vsude. Hlavne clovek nesmi byt mentalne uzavreny a chtit,aby tu bylo vse jako u nas, proste musime umet prijmout kulturu te zemi,kde zijeme a snazit se prizpusobit,ale zachovat si nasi identitu. :-) @danieladaniela : Nerikej mi,ze rikaji DOVE? TO jsem jeste nezaznamenala. @yizheng: Ja mam taky strojni prumyslovku,ale je mi teda uplne na houby :-( Chtela jsem jit pak jeste studovat na dva roky cestovni ruch,ale z financnich duvodu to neslo.... A taky mi neni dobre. Minuly tyden me bolela zada, krcni pater, hlava a ted se pridala i ryma. Ach jo. K tomu malo spanku.... @yellowbanna: 40 minut do prace neni zas tak hrozne. My to mame do Rimini 10 km,ale kdyz je rano provoz,tak to trva i tech 40 minut.... Ja moc anglickou vyslovnost radsi kritizovat nebudu, protoze na tom taky nejsem zrovna nejlepe ;-) @salsiccia : Jezismarja,to mas ale hroznou tchyni. .... No a z Bologne to mate holky kousek do Rimini a v lete byste mohly prijet k mori :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Tak jak vypadal pohovor a jaky z nej mas pocit? ;-) @yellowbanna @jennynka5 Holky, tak jste me inspirovaly a ja si hledala informace a fotky Bologne :-) Moc krasne mesto s bohatou historii. Zjistila jsem, ze tam v 19. stoleti zil egyptolog českého původu - Giovanni Kminek-Szedlo ;-) Preji vam, at si vyberete to nej misto pro vase bydleni :-) Ja zustanu v nasem cokoladovem Turine x-) Simo pracuje samozrejme az na opacnem konci, v lepsim pripade dojede do prace za 35 min. Coz se porad jeste da. Ja dojizdela 5 let do Ostravy. Kdyz jsem ucila v 7:50, budicek byl v 5:20. Nastesti ten ranni bus byl rychlik. Ted je to pro me neco naprosto nepredstavitelneho, v 5:20 mam pulnoc :-D @jennynka5 Historky s jazyky jsou fakt zabavne :-D Nedavno jsme videli americky film, protagonista se jmenoval Ivan, tak si rikam, asi nejaky Rus :-) Z titulku jsem pak zjistila, ze to byl Ewan :-D Ja bych chtela videt jejich ucitele anglictiny. Ti by se na nasich skolach nechytali ;-) Italove przni vsechny jazyky, staci kouknout na fotbal: Goomedz :-D Ale jeden priklad na jejich obranu: Terminejtr. A nebo uz blbnu? :-D @yizheng Uz je ti lip a horecky jsou pryc? 13 hodin tlumoceni?? To mas muj velky obdiv. Mne staci u nasich prekladat beznou konverzaci a po 2 hodinach na sve rodice mluvim IT a na Simoneho CZ :-) Dekuji za kontakt ;-) @salsiccia Uf, ta tva tchyne je teda sila.. Ona je taky v Turine? Zije sama? O miminku ji vubec nerikej, kdyz je tak negativni. Na to je vzdycky cas ;-) @jennynka5 Odstehovani na tezko dosazitelne misto moc nedoporucuju, to by taky tchyne mohla prijet na mesic :-D @yellowbanna Opakuji, mi tchanovci jsou moc hodni. Ale vcera to byla opet sila. Setkani vzdy zacne pozitvne a pak to skonci negativnimi historkami, vytahuji se stare story, ktere se podle me maji zapominat, ale o to ani nejde. Velice strucne: Oni nas vidi jako 2 decka, tchan ma vzdy pravdu a vse umi nejlepe, tchyne nema kamaradky, s tchanem ma divny vztah. Clovek nema srovnavat, ale nasi jsou uplne jini, je videt, ze se maji radi, objimaji se, vykladaji si klidne az do noci a raduji se z kazde malickosti. Tchanovci mi vcera vysvetlovali, co je to FIAT a umyvadlo, to si pak pripadam jako totalni kreten. Byli jsme v centru jejich autem. To, ze si me automaticky vecer vezli k nim, s tim, ze tam pockam na Simoneho, me fakt dostalo. Vubec mi to nerekli, proste se sami rozhodli. Kdyz jsem jim oznamila, ze chci radeji domu, podivne ztichli. Pak me chteli doprovodit az do bytu, budiz, ale tchan nam koukl do kuchyne a pak do loznice, jestli pry je vsechno ok, ze to tak dela kvuli zlodejum. Pak odesli a ja rovnou exla panaka primo z flasky. Byla jsem cely vecer cervena jak rak :-D Simonemu jsem vse rekla uz do telefonu. On je a vzdycky byl na me strane, nastesti. Omlouvam se za ten vylev.. :-N @paulina21 @ditakir Muzu vam rict, ze deti, co dlouho nemluvily, pak z niceho nic zacaly mluvit v dlouhych souvislych vetach :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5: jednoduchý to není a jsem ráda, že jsme našli byt celkem pěkný kousek od ní, i když ve stejným městě, ale pěšky sem nedojde, tak dobrý. je mi líto přítele, protože prostě matka je matka, i když je to hysterka a samozřejmě k ní cítí jakousi povinnost se o ní postarat, nebo jí prokazovat, že se o ní postará, ale je na mý straně. nesouhlasí se vším, co dělám, třeba mi říká, příště jí třeba řekni, že byste spolu mohly poobědvat, ale toho se jaksi nedočká. ona na mě několikrát ječela, že jsem cretina, morta di fame, disperata (jako proto jsem se přistěhovala do Itálie...) a bůhví, co ještě, a já s takovým člověkem prostě komunikovat nechci.
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko me to vzdycky strasne rozesmeje, vzpomen si jeste na neco ;-) Ja jsem si vzpomnela na jedne konferenci byla italka, co rikala plural od mys: MAJZIIS (plural ani neexistuje, ne:-) Ale bylo to roztomile @ditakir diti, jak bylo na pohovoru? Chtelo by to trochu odpocinku, vid? Jsi nevyspala kvuli malymu?
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia to je teda vazne sila, mne dela zle to i jen poslouchat od Tebe. Nemam na to slov..
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir já mám pocit, že jsem celkem otevřená, ale je fakt, že když mi něco nebo někdo nesedí, tak se šprajcnu, protože mi to nestojí za tu energii. a snažím se přistupovat k našemu vztahu tak, že ho chci opečovávat a rozvíjet a dbát na to, aby to třeba jednou bylo tak, jak píše sisiko o svých rodičích. každodenní starosti jsou vždycky, ale ení jen jídlo nebo vyžehlený trička. možná jsem ještě mladá a blbá, ale věřím, že člověk si v sobě pěstuje to, co chce a když to moc chce, tak se mu to podaří rozvíjet. @sisiko jj, bydlí v Turíně a z různých důvodů Simo bydlel doteď "doma", teď bude bydlet tchýně sama v bytě, na kterej Simo platí hypo a k tomu budeme platit nájem, má ještě dvě sestry (Simo) a nějak fungujou, ale ne tak, jak bych například očekávala á, že se podělí o výdaje na bydlení tchýně. asi bych toho chtěla moc.. ona má taky vždycky pravdu a jakmile jí něco řekneš, tak začne ječet jak Viktorka na splavu, masakr. a to nejhorší je, že ona je celý den doma, já jsem celý den doma, ona je v kuchyni, já jsem v pokoji a snažím se pracovat a ona celý den telefonuje s těma dcerama a vykládá jim, co děláme, co jsme řekli, co jsem jedla, kdy jsem se šla osprchovat a tak. takže já pak občas vypustím páru z hrnce a hned jsem ta zlá a ošklivá... a tvýho tchána bych teda asi taky nesnesla :) aby mi někdo lezl do bytu, ale ono je nesmírně těžký těm lidem něco odmítnout nebo si snažit prosadit svůj názor, když se hned urazí. story ze silvestrovské večeře, byli jsme u švagrové (jedna z těch dcer) a byla tam aj tchýně a že prej švagrová nechce už vánoční stromek, že je moc velkej a že si ho má vzít Simo (oni zásadně nekomunikují, jako že jsme dva, jako že je on) a já do toho: "já stromeček nechci." je umělej a obrovskej a vůbec. a to jsem teda řekla jenom tu první větu a okamžitě hrobové ticho a nepřekonatelnej problém, kterej se po telefonu řešil ještě týden, než si vymyslela něco jiného... už to máme tak, že se non c'é terremoto, c'é alluvione, jako v tlevizních zprávách, ona prostě o něčem mlet musí to jsem se teda rozjela...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?