Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko: Ten muj taky vytira balkon :-D Kolikrat ho zajima vic,jestli jsou ciste balkony nez uvnitr ;-) Jo a Cri se taky zajima o moje kamarady,chce je poznat a tak,ale vydrzi to jen chvilku :-D Tuhle jsem se v Praze sesla se znamyma a on me pak vynadal,ze jsem ho nevzala s sebou,ze je chtel taky poznat, protoze ho zajima vse okolo me. A ja ho nevzala s sebou,aby se nenudil. :-( Chlapum se nezvdecis ]-( @jennynka5: Jo jo, jak rikas. Me taky pak Cri v CR chybi. Ted bylo dobre, ze zacal v HK chodit do bazenu a taky,ze jsme objevili tu nekurackou kavarnu, kde delaji dobre kafe :-D ,takze ted uz se muzu i na chvili utrhnout ;-) Ja uz jsem v Italii zabydlena, mam tu spoustu znamych a vyziti,takze celkove je lepsi zit v Italii. Ja jsem sice dost spolecenska,ale taky se rada natahnu na gauc u televize, zvlast ted,co mame dite. Zato Cri by klidne chodil kazdy vecer ven (s nama,ne sam ;-) ) Ja mam rada lidi,spolecnost,ale musim se vyspat! ;-) Jak mam treba rano brzo vstavat,tak je tezke me nekam vecer predtim dostat ;-) Je zvlastni,ze i kdyz jsem ted mela takove divne obdobi, moc se mi nedarilo, tak me stejne neopustila dobra nalada. Vsimla jsem si,ze se porad usmivam, i kdyz jsem v aute sama :-) a prijde mi,ze potkavam same mile lidi. Dnes jsem si koupila boty a prodavacka byla strasne prijemna. Fede mi u toho asistoval,to byla sranda, pomahal mi do kozacek, do kterych jsem se nemohla dostat :-) A pak jsem treba jela s kosikem v supermarketu, byla jsem rozjeta a do cesty se mi dostala jedna pani,ktera koukala na druhou stranu a ona se mi strasne omlouvala a ja se na ni usmivala a omlouvala jsem se taky :-) Doufam,ze me tahle dobra nalada brzy neprejde ;-) Dnes v praci nejsem. Jdu tam v pondeli odpoledne a pak od patku az do stredy. Budu mit docela dost hodin,tak aspon neco vydelam :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng: Fede toho moc nezazpiva,ale libi se mu,kdyz ostatni zpivaji.:-) Ale zato je to velky tanecnik, jak slysi hudbu,tak se dava do tance :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng Tak dneska krajime mlhu my, neni to sice uplne Rakosnickov, ale i tak. ;-) @ditakir Az ty nase chlapy naucime poradne cesky, bude to proste jine kafe ;-) Fede je sikulka :-) Z toho, jak pises, je uplne citit, ze jsi tady v Italii moc spokojena :-) Ja verim tomu, ze kdyz se clovek usmiva, na ostatni to pusobi a ovlivnuje je to. Kdo se jen mraci, si proste pritahne dalsi brucouny. Uffa, tak dneska jsem konecne poslala fotografovi 140 foto do naseho alba. Kdyz on toho vyfotil 2100, byla to fakt fuska :-)
Odpovedať
Profilova fotka
a jeste vozime slivovici! :-D uz se za ta leta vyvinul takovy pekny vymenny obchod - my vzdycky vezeme tatkovi flasku grappy a on ma pro Micka domaci slivovici/merunkovici/hruskovici ;-) @sisiko Mick se mnou taky chodi za kamosema, uz jsou to i jeho kamaradi, i kdyz jsou vsichni o dost mladsi nez on... ale on je presne jak tvuj Simone - bavi se s nima anglicky a kdyz se prejde do cestiny a on se prestane chytat, bavi se aspon atmosferou...jsem za to hrozne vdecna... priznam se, ze je to jeden z velkych duvodu, proc muzeme byt spolu - ze zcela automaticky prijal muj svet, i kdyz se muze zdat hodne vzdaleny... a ja se snazim delat totez... uz jsem tu v lete psala, ze si vyrazil dokonce s myma kamosema sam... sli jsme spolu, ja se pak s miminem vratila domu, on jeste zustal a kluci ho pak v jednu posadili na taxika :-D byl hrozne nadseny, ze ma ted uz i svoje kamarady!! x-) @ditakir to Prostreno je jak je skupina lidi a kazdy vecer jdou na veceri k nekomu jinemu, boduji a na konci vyhlasi viteze? My koukali na anglicky original jeste v Irsku...ale nekdy tam byli fakt exoti :-D Ale bavilo me sledovat, jak lidi vari u sebe doma...zadny vyumelkovany kuchynsky studia ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna Moc se mi libilo, ze Mick vyrazil s tvymi kamarady a bavil se :-) Musi byt velky sympatak 8-) My jednou spali u me sestrenice a Simone se vzdalil s jejim manzelem. Nejdrive za svitu zarivky (v noci) hrali badminton, pak tajne pili domaci slivovici ukrytou v garazi a vykladali si. Jak, to nevim, ale od te doby se maji moc radi. A ja videla Simone poprve (ale taky naposled) pripiteho :-) My to mame taky tak, grappu za slivku :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Simoneho jsem chtela napsat, uz nejak prestavam sklonovat :-)
Odpovedať
@jennynka5 ju, do prace zase zacnu chodit- za to jsem moc rada - sef se zachoval uplne fantasticky (bylo tam se mnou kvuli tomu vsemu dost komplikaci, navic na prelomu roku) ... Myslim, ze kdybych nemela nad sebou tak fajn cloveka tak jsem asi bez prace ... a on to nakonec dal dohromady :-) x-) ... jeste mam rekonvalescenci, ale na konci mesice mam par smen ... ale stejne to bude divny ... probehlo oficialni rozlouceni at. ... trosku se toho bojim ... @sisiko teda tech fotek jste meli fakt moc! ... my meli tisic a vubec jsem nevedela co s tim:-D Tak Prostereno! nesleduju. Videla jsem par minut jeste kdysi, kdyz tam byly ty zname osobnosti a to me moc nezaujalo ... ale kdyz to tak chvalite tak tomu dam jeste sanci a mrknu na to;-) ... co me ale mrzi je, ze zrusili ceskou Ordinaci :-| A nejak dyl se tu neukazala Rospina, ze by? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky-oky neboj, vse bude v poradku, vsak tu praci znas a oni znaji Tebe, po tydnu budes urcite zajeta ve starych kolejich :-) Je moc fajn, ze tvuj sef je takovy, ne vsichni by se tak zachovali ;-) Prostreno! mam moc rada, divam se na kazdy dil. Kazdy vecer u toho varim. Ordinace bude pokracovat od unora, nastesti ji nezrusili :-o Rospina je urcite v porodnici, jsem strasne zvedava!!! x-) @ditakir Diti, at Te neopusti ta dobra nalada!!! ;-) Ja se taky snazim. Tady to jde lip nez v CR:-)
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, co mate ten dekoder na ceskou TV, poradte mi prosim..jsme v uzkych. To se pak plati, abych mohla videt ceskou Tv?A komu se to plati?Ja jsem myslela, ze mam tohle, naladim to a konec:-) Ale vypada to, ze ne. Takze jste se taky registrovali nekde na netu abyste mohli videt ceskou Tv?Diky
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla. Přestěhovala jsem se konečně za svým milým a dokončujeme byt, abychom vypadli od tchýně, je nehvyšší čas. A do toho, překvápko, v břiše se mi něco vylíhlo. Máme z toho radost, ale já mám aj hlavu plnou otázek. Nejsem tu ještě přihlášená, takže ani zdravotní péče se na mě asi nevztahuje, že? Chtěla jsem vás poprosit o co nejvíc info, co se týče péče o nastávající matky a zejména cen, jestli jste platily u gynekologa a jak by to bylo s porodem a tak. A jesti jste rodily v ČR nebo v Itálii a prostě cokoli. Já bych se nejradši vdala (v Česku kvůli příjmení po příteli), ale to se asi nestihne, on je takovej nespěchavej, protože mám pocit, že by to pro mě bylo nejjednodušší. Před pár dny mi řekl, že bych mohla jet rodit domů, ale já už mám jediné doma tady a nechci si ani představovat být v tom období před porodem a po porodu sama. Jen nevím, jak s těmi formalitami. Doufám, že jsem se vyjádřila :) Díky předem za všechny reakce.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak se konecne taky ozyvam, nejak mi to posledni dny nevychazelo. Ve ctvrtek sem tu mela tu ceskou kamaradku a byli sme na nakupech a v patek sem zas lehla ..achjo, my se z tech nemoci nejak nemuzem vymotat. Nastesti mne uz je dnes lip, jen me teda jeste dost boli v krku, ale to snad prejde. Jen maly porad kasle, leky mu davame a stejne se vecer porad budi. To nam ty hory ale staly za to. Sisiko, no myslela sem to cznet.it, nebo i na emiminu byla jedna diskuze o ceskach v turine a pak na fb, skupina cesi v italii (tam, kde sme prihasene snad vsechny:) Treba objevis nekoho fajn, prece jen je to pak veselejsi. Diti, tak to je super, ze Federicovi se v jeslickach tak libilo, budes to pak mit jednodussi. Jemu uz ted tahne na 2 roky, ze? To tak strasne rychle uteklo, jeste si pamatuju, jak jsi tu psala o tehotenstvi a uz je z nej takovy velky kluk. Je fajn, ze ted zas jdes pracovat do hotelu, aspon si neco vydelas. A u vas se jeste da bruslit? U nas uz vsechny ty umele bruslici plochy roztopili, bylo to jen do minuleho vikendu. jenny, to me mrzi, ze ste meli takovou neprijemnou cestu. Nasi s nim vzdycky jezdi, ale zatim si teda nikdy nestezovali, tak nevim. kazdopadne stiznost podejte, prece jen si platis za jistou uroven sluzeb a pokud ti dojede stara rachotina s neprijemnym ridicem, asi to neni ono. Jo a Giorgio to ma v cesku uplne stejne, je jen doma na gauci a odpocivat a ji a spi a hraje na pocitaci:) I kdyz teda on vzdycky prijede jen tak na par dni, takze ja si kamaradky obeham sama a pak kdyz je tu, venuju se jemu. Ale nudi se u nas, vadi mu, ze vsechny obchody zaviraji v 5, ze se vsude kouri, ze se neda najit poradne kafe, ze v restauracich to nestoji za nic...no u nas by to fakt neslo se prestehovat do Ceska:) A co se tyce cestiny, tak se zlepsuje v prime umernosti s Davidkem:) Zna bundu, cepicu, gate, salu atd:) Mne teda uplne dostal manzel ciufiny, jak sme u nich byli na te navsteve, on umi fakt dobre cesky! a dokonce to i pekne vyslovuje, zadne nesrozumitelne drmoleni. No ma muj obdiv:) Yizheng, s temi potraty nevim, prijde mi to tak pul na pul... co mi prijde horsi, ze tady jsou porad v televizi silene zpravy jak nekde umrel novorozenec, nebo doktori neco zanedbali...to v Cesku tak caste neni. Jo a uz konecne vytahnu to nase akvarko, vcera sem odstrojila stromecek, tak uz mam misto, tak se vrhnem na zarizovani. Kdyztak se priprav na bombardovani otazkama:) Jinak dneska sem objevila, ze u nas pristi tyden davaji v divadle Labuti jezero, tak sme si rekli s giorgiem, ze pujdem. Ted sme ve fazi hledani vhodne aupairky, tka snad nekoho objevime:) Jee, ja uz se tak tesim...na baletu sem jeste nikdy nebyla, ale urcite to bude nadhera.
Odpovedať
Profilova fotka
Sisiko, ty jsi v Turíně? Já jsem si diskuzi pročítala před několika měsíci, teď jsem měla sposutu zařizování a zatím nemám čas se ke všemu vrátit, ale dle Paulininy odpovědi to tak vypadá. Já jsem tady v Turíně :) Ale ještě jsem tu neoficiálně, jsem OSVČ a je pro mě poměrně komplikovaný vůbe jenom si představit, jak si to všechno zařídím. Ale vzhledem k tomu, že čekáme fazolku, tak se asi budu muset pohnout. Jestli budeš mít chuť, tak mi napiš :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jennynka5 tak to jsi me s Ordinaci uklidnila ;-) Ohledne TV pisnu IP. @salsiccia gratuluju ;-) ... ohledne materske neporadim, pac moc nevim mas-li tu trvaly pobyt ci ne, pracujes-li atd. ... Ohledne gynda prohlidek: pokud nemas tessera sanitaria tak se na tebe statni zdravotni pece nevztahuje (pokud to neni akutni) ... Takze pripada v uvahu leda soukromnik, ten te vezme i bez ni, ale plati se (plus minus 75 euro za navstevu (zalezi na velikosti mesta) + eventualni dalsi kontroly, na ktere te posle) ... porod bez tessera sanitaria teda nevim ... Byt na tvem miste tak si vyridim v Italii trvaly pobyt a na zaklade toho tessera sanitaria (jestli nepracujes tak bys mohla byt "a carico di marito") ... Pak, s tesserou se nemas ceho bat a vse bude lacinejsi ... Snad jsem neco nepopletla ... Holky, eventualne me opravte :-) Je mozne, ze v Italii neznaji Clovece, nezlob se a Pexeso? ... Manzel je z toho uplne hotovy a chce to porad hrat a strasne ho to bavi a nejvic to vyhazovani :-D x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky oky to bys byla hodna. Ja jsem pochopila, ze z It Novu a Primu gratis neuvidim..je to tak?Takze u te spolecnosti skylink si predplatim nejaky balicek, ale v zadnem jsem nenasla novu a primu. Jsem z toho fakt jelen:-) Je to me nikdy nenapadlo, s tim clovece a pexesem. Tak nevim. Ale pexeso si myslim, ze znaji, muj pritel asi jo, mozna neco podobneho:-) To je sranda, tak hrajete? :-)
Odpovedať
@jennynka5 vsechno v IP ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj oky, děkuju za odpověď. přítel říkal, že mám počítat cca s 60 eury, což byl přesně můj odhad, tak uvidíme, jdu ve středu a jsem na začátku, tak uvidím, jak to vůbec bude. v březnu pojedu do Česka, tak bych si tam chtěla zajít na ultrazvuk a na NT a další, co mi gynekolog tam poradí. My nejsme manželé a přítele do toho nechci tlačit, i když já to vidím jako to nejjednodušší řešení pro mě, ale nátlak vyvíjet teda nebudu. On má přítel nějaký super zdravotní pojištění, kam by mě mohl přifařit, ale už takhle je miminko ne úplně plánovaný, ne na teď, tak ho nechci dál "otravovat" ještě se svatbou. Už jsme o ní mluvili a řekl, že ok, ale že potřebuje čas si to nechat prochroupat v hlavě. Známe muže, n? Mám v ČR živnostenský list a pracuju doma, dělám překlady pro české klienty, takže se mi vyplatí si ho nechat český. Na českém úřadě mi řekli, že se tu můžu přihlásit k pobytu a mít ŽL nadále v Česku, ale připadá mi to všechno hrozně komplikované. Ale budu muset začít vážně řešit. Budu vděčná za další postřehy. Jinak Člověče jsem taky zavedla, říkáme tomu omini :) a největší úspěch mělo prší (tomu se říká komplot, páč jsme to hráli u moře s jedním kamarádem a on nebyl schopen překousnout, že pořád prohrával:) ) a dokonce zabrala i česká jména, nejmíň teda do hlavy vlezly žaludy, ale ghiande mu můžu občas odpustit :) jo a hráli jsme aj město-moře, tak to jsem taky suverénně vyhrávala, holt několikaletý trénink v dětství s dědou dělá svoje :)
Odpovedať
@salsiccia ach jo, ja jsem trdlo s tim "marito" ... vzdyt ja to pochopila, ze nejste vziti ... jen jsem pak rychlej psala nez davala do souvislosti :-N ... Jinak taky mi bylo receno, ze trvale pobyty muzou byt dva, ale pojisteni jen jedno. Ale nevim co obnasi OSVC v souvislosti s pojistenim v CR, s tim nemam zadnou zkusenost ... Takze ve finale ted moc neporadim ... jen bych treba zavolala na AUSL a zeptala se za jakych podminek mas narok na tessera sanitaria v pripade, ze mas trvaly pobyt v Italii (ten bys pak popr. zaridila), ale nejste svoji (jit by to podle me melo, jedna kamaradka to tak chvilku mela nekdy v roce 2004) ... Nebo pak litat co mesic kvuli tehu kontrolam do CR a pak tam zustat na porod ... Mno, snad poradi nekdo lip :-N ;-) My jsme ten soubor her dostali jako darek od kamaradky ... a ted jsme to po x mesicich vytahli poprve ... a nejvetsi uspech ma slovo "pinďulka" (tak rikame u nas figurkam z Clovece) :-D
Odpovedať
Profilova fotka
To nic :) Díky za tip na asl, to zkusím, nebo zatím alespoň na netu cosi zjistit. Vím, že bych mohla na prohlídku zadarmo do consultori, to je přímo gynekologické zařízení, které je pro všechny zdarma, ale nějak k tomu nemám důvěru, možná jsem pitomá, ale když se tu vše platí a pak je najednou něco zadarmo, může to mít stejnou, čti: dobrou, kvalitu? Možná jsem jenom moc náročná nebo mám předsudky. A navíc nevím, jestli v tom consultori dělají například ultrazvuk a tak. Ale jedno máme celkem blízko, tak se můžu jít zeptat i tam. Ve středu jdu k dr. nalezenému na netu, o kterém psali/y, že je dobrý a pracuje v porodnici, jen mě si pozval k sobě, asi že by v té nemocnici mě nemohl ani přijmout a takhle navíc vysolím přímo v jeho ordinaci. Ale na první prohlídku jsem chtěla jít k někomu, o kom se aspoň dočtu, že je odborník.
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia ja mam v It trvaly pobyt a nejsem zatim vdana. Pokud mas trvaly pobyt a pracovni smlouvu, ze ktere odvadis IRPEF, daji ti bezproblemu tessera sanitaria a medico di base. Pak neni problem, muzes si vybrat, zda pujdes ke statnimu lekari ci soukromemu. Ja problem mam, protoze mam l'asegno di ricerca-jedna se o nestndartni typ prac.smlouvy, ktera neodvadi IRPEF, jen L'IMPS. Takze pravo nemam. Na ASL jsem si vyridila vzdy la tessera sanitaria na pul roku a pak se prodluzuje kazdeho pul roku, ale neni to standart a zalezi vylozene, na jakeho urednika natrefis. Mne to vyrizovali jako turisticky casove omezeby pobyt s praci, a tak jsem to delala takhle. Ted se prave proto chceme vzit, problem Ti tim odpadne. Takze tak:-)Komplikovane..Snad jsem se vyjadrila aspon trochu srozumitelne
Odpovedať
Profilova fotka
@oky je to boj :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Oky to "je to boj" patrilo salsicce! :-) Jak jsme si psaly v IP tak mi to Tve jmeno zustalo v hlave :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia: Ahoj! Napisu jen kratce, protoze jdeme pryc a nestiham. Moc gratuluji k tehotenstvi! Je Te chci uklidnit ohledne toho konsultoria. Ja tam chodila cele tehotenstvi a byla jsem absolutne spokojena. Mela jsem fantastickou doktorku, s kterou mely zkusenosti uz moje kamaradky. Delala mi ultrazvuk na kazde navsteve a byla fakt pecliva. ZKus si zjistit nejaka info,jak je to tam u vas,ale muzu Ti zarucit,ze ne vzdy to nejdrazsi,je nejlepsi ;-) Zitra napisu vice ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia taky se pridavam ke gratulacim... ja rodila v Italii bez tessera sanitaria... mela jsem to trochu komplikovany, sice jsem uz byla vdana, ale oba jsme s manzelem meli jeste pracovni smlouvy v zahranici (stehovali jsme se z Irska), ja byla od irskeho zamestnavatele na materske, takze mi tesseru nedali, protoze jsem mela smlouvu a pojisteni v Irsku. Narychlo jsem si tam vyrizovala jiny typ pojisteni, abych byla kryta i na porod v zahranici... Rikam to proto, ze pokud si platis pojisteni v CR (kvuli OSVC), mohli by s tesserou delat problemy - trvaly pobyt na to nema vliv...ja uz mela carta d'identita, ale k nicemu mi to nebylo... Ucet v nemocnici jsme platili na miste a pak mi to pojistovna proplacela. Takze si i pamatuju, ze prirozeny porod a tri dny pobytu v porodnici prisly na neco pres dva tisice eur... (Milano) + samozrejme prohlidky pred porodem, i kdyz vetsinu jsem si odchodila jeste v Irsku a neco i v CR. Dokonce jsem se svou gynekolozkou v Brne uvazovala, ze bych jezdila na prohlidky tam, ale ono se to fakt neda... kazdy mesic jeste jo, ale pak jsou jeste castejsi... o tom consulatoriu nic nevim, ja nemela moc casu se tu rozkoukavat, vsechno jsme resili za behu a dost na posledni chvili, ale docela bych verila tomu, co rika Ditakir... asi je treba se jit do nejakyho podivat a uvidis, jaky z toho budes mit pocit... @paulina21 to jsem netusila, ze Giorgio se u vas doma nebavi...myslela jsem, ze se mu tam libi...jeden cas jste preci uvazovali hodne, ze byste sli do CR... a Ciufinin manzel mluvi dobre?? Mrzi me, ze jsme se tenkrat v tom Brne nepotkali... a ted jsou od nas dost daleko...Mickovi by prospelo (motivacne) poznat se s Italem, ktery uz s cestinou pokrocil :-) Nekdy ztraci motivaci, protoze je to dost tezky...ale zas si liboval, ze uz rozumi jednoduchym vecem, kdyz mluvim na Tonika, z toho mel velkou radost... dneska jsme byli na vylete v Bergamu...Mick mi chtel ukazat mesto... je to jedna z moznych variant na stehovani... uz vime, ze chceme do vetsiho mesta, abych tam nebyla ztracena, ale ne do Milana. Vyjeli jsme si si lanovkou do stareho centra, bylo to moc fajn, i kdyz byla mlha... mozna by se mi tam libilo...jeste bych si musela na vlastni nohy projit nove centrum a pripadne misto, kde bysme meli bydlet...zatim jsme nic vhodneho nenasli...uz jsme zacali s hledanim... tentokrat nas ale nastesti nic netlaci, tak si muzem vybirat... i tak to ale jeste neni na trvalo - v dlouhodobem horizontu chce Mick uplne pryc z Milana...a pak je ve hre i CR...
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna: Presne,to je ten program Prostreno! Tento tyden jsem umirala,videla jsem teda jen dva dily,ale byla tam pani,ktera neustale rikala,ze tohle neni a tohle nemuze a ted v patek na veceri si prinesla bagetu,aby nemela hlad! Ona teda rikala baketu :-D @oky: Me taky ty dily Prostreno se znamyma osobnostma moc nezaujaly. Az na toho tanecnika,ted nevim,jak se jmenuje,ten mel nadherny byt a zajimave menu :-) A Clovece nezlob se tady je, jmenuje se to "Non ti arrabbiare",uz jsme to v obchodech videla. A Pexeso je Gioco delle coppie,nebo tak nejak. My si zase ted ulitavame na hre Ticket to ride a Coloni di Catan (i kdyz ja tohle hrala jen jednou a moc me to nezaujalo,ale budu tomu muset dat druhou sanci,protoze vsem se to libi). @salsiccia: Ja taky moc nevim,jak to funguje s tim pojistenim,kdyz nejsi vdana. Ono se to ted hodne menilo a ja to mela snazsi, protoze jsem nejdriv mela pracovni smlouvu,pak jsem se vdala, pak dostala trvaly pobyt,pak dite....takze to bylo jednodussi. Ale kdyz si zajdes na ASL,tak Ti snad poradi. A jeste jsem se Te chtela zeptat na to prekladani. Ja sice mluvim docela dost dobre,ale kdyz mam neco prekladat,tak kolikrat fakt nevim,je to i tim,ze se mi zuzuje ceska slovni zasoba. Ty mas nejake specialni slovniky? A kde jsi vlastne studovala italstinu? @paulina21 : Jo jo, Fedemu budou v dubnu dva roky. Je to uz kus chlapa ;-) Jeste kdyby tak zacal mluvit ;-) Jak jsi psala o tom kasli, tak ja tenkrat davala Fedemu Stodal,ale to moc nezabralo, kdyz uz to trvalo dlouho,tak mu dala doktorka antibiotika a to pomohlo. Zkouseli jste aerosol? Loni jsme mu ho delali a taky to pomohlo. Jo,s tema jeslickama je to fajn. Prave jsem si rikala,ze az pak jednou nastoupi do jesli nebo do skolky,tak snad ani nebudu muset delat "inserimento",protoze uz je zvykly. Vcera jsme byli u kamaradu,bylo nas tam celkem 8 a pokazde,kdyz nekdo prisel,tak Fede ho vital jak nejvetsiho kamarad,i kdyz jednu dvojici vubec neznal :-) Pak jsme hrali Buzz (to je takova hra na Playstation,kde se odpovida na otazky) a pokazde,kdyz jsme odpovedeli dobre,tak jsme zvedli ruce a radovali se a Fede taky,porad se smal a tancoval a byl uplne v pohode,nechal nas v klidu hrat. A pak kdyz jsme sli domu,tak nechtel jit,normalne tam sedel na gauci,my zavreli dvere,jako ze jdeme pryc a ono mu to bylo jedno :-) Takze nam to potvrdilo,ze je superspolecensky a chce byt tam,kde je zivo :-) A koukala jsem na ty vase fotky z dovolene a meli jste moc hezke ubytovani. :-)
Odpovedať
@ditakir o consultoriu jsem nikdy neslysela :-N ... to nespada pod tu statni zdravotni peci? Tam se neplati ani tiket?? ... Ja se divala na netu, ale moc toho nepisou ... A jak dlouho jsi v Italii?? Me tak nejak prijdes hodne v obraze se spoustou veci :-) Jinak co se stolnich her tyce tak to fakt nechapu, ze to neznal z detstvi, kdyz to tady existuje:-N ... musim vysondovat s cim si vubec hraval :-N :-D Dito, btw: ja zacala mluvit ve 3 letech;-) Nekde jsem slysela, ze deti, ktere zacinaji mluvit pozde tak je to proto, ze nemaji proc mluvit = jsou spokojene, nemaji si na co stezovat ;-) :-D @yellowbanna juuuu, Bergamo mame s Danielem radi x-) On odtud pochazi, mame tam celou rodinu a pry je tam spousta Cesek :-) A sem tam si tam zajedeme i jen na jidlo/vylet kvuli memu oblibenemu "piatto", protoze to tady u nas nedelaji :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, děkuju moc za všechny odpovědi. Je jasné, že drahé nemusí být nejlepší,hledala jsem na netu a našla jsem dobré komentáře na toho lékaře, ke kterému jsem se teď objednala a vzhledem k tomu, že pracuje v místní porodnici (co jsem pochopila, tak jsou v Turíně dvě??, ale možná jsem to pochopila špatně, ale zdá se mi to teda málo..), tak jsem se rozhodla tam zajít alespoň na tu první prohlídku a pak se uvidí. Do Česka na prohlídky, to by mě ani nenapadlo, ten březen je plánovaný už od dřívějška, tak to chci využít. S tím pojištěním to je opravdu komplikované, je možné mít jenom jedno, ale teoreticky bych mohla být dál OSVČ dle českého práva a mít pojištění (jen zdravotní) dle italského, musí mi to povolit na jakémsi úřadě, ale paní, co jsem s ní o tom psala vypadala v pohodě, že to jako nic nejni. V itálii jsem teď od začátku ledna, teda jako trvale, že jsem pustila byt v Česku atd. Jinak sem jezdím dva roky, vztah na dálku a vzhledem k tomu, že jsem byla vlastně celou dobu na volné noze, tak jsem tu občas byla tři týdny, měsíc a tak. Nevyznám se teda vůbec, aspoň mám ten pocit.. Mám dost problém komunikovat, protože s cizíma lidma jsem jakási zablokovaná, zvlášť když v pizzerii řeknu acqua naturale e pizza buffala a on na mě: EH? Tak vážně nevím, co si mám myslet.. Ale někdy narazím i na lidi, co jsou docela ochotný mě poslouchat. Mám pocit, že mluvím jak tatar, italštinu jsem se naučila za pochodu, umím španělsky (to je teda taky silné slovo, páč se mi to neskutečně plete a když mám mluvit španělsky, tak chvíli vyvchází naprosto nekontrolovaný shluky slov a pak možná dám dohromady větu), tak to šlo na začátku docela dobře, ale nejsem nějak schopná překročit takovou hranici asimilované osoby. Snad to přijde.. Překladatelství jsem studovala a ta škola má svoje mouchy, ale trochu člověka na tu práci připraví a dá tipy na to, jak o překladu přemýšlet a jak na to jít. Někdy je to samozřejmě boj, ale každá práce má svoje a ta moje je výhodná v tom, že teď sedím v obýváku a píšu sem, ale za pět minut budu pokračovat v práci a když chci, tak mám volno a hlavně mi nevypadl během stěhování sem příjem, což by nebylo rozhodně nejlepší řešení. Děkuju vám i za gratulace, jsem úplně na začátku, tak doufám, že se fazolka udrží na místě a dám ji taťkovi v září k narozeninám :) Hezkou neděli, tady se konečně mlha rozhodla boj vzdát a svítí.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, Salsiccia, ja ten tvuj vzkaz prve prehlidla, psaly sme asi naraz:) No ja to mela s pojistenim taky komplikovanejsi, vlastne porad jeste mam. Nechala sem si obe dve. Ja vim, ze to oficialne neni mozne, ale tady v italii sem si ho zaridila na partita iva a v Cesku sem rekla, ze v italii ho nemam, podepsala sem nejake prohlaseni, ze nekecam, zaevidovala sem se v tehotenstvi na pracak a bylo to. A rodila sem v Cesku, prohlidky sem z casti absolovovala tady,z casti v Cesku. JInak tady je cena opravdu kolem 2 tisic, i po jedne zname tolik chteli. V cesku pry normalni stoji kolem deseti tisic a cisar kolem sto tisic. Co se tyce osvc tak nevim. Podle me, kdyz jim v cesku nic nereknes, klidne si zarid pojisteni tady. Jo a gynekolog se da sehnat i od 50 euro za prohlidku, teda aspon tady u nas. Plus teda kazdy mesic krevni testy a pak se myslim plati zvlast ty specialni testy kolem 2.mesice. JInak pokud nejste svoji, urceni otcovstvi udelejte urcite pred porodem, my to nechali az po a ted s tim mame silene starosti. Vidis, ted sem si vzpomnela, ze sem ti uplne zapomnela pogratulovat k miminkovi:) Doufam, ze ti vsecko bude probihat v poradku, ted si vlastne na uplnem zacatku, ze? Kdyz termin je az v zari. No a mas opravdu moc fajn praci...nic idealnejsiho na tehotenstvi a materskou snad ani neni:) Yellowbanna, no opravdu se v Cesku moc nebavi. Ono to tak bylo vzdycky, ani se mu nedivim:) Proto sem se i tak divila, kdyz tehdy navrhoval to stehovani. A uprimne o tom mluvi doted. I kdyz vlastne uz prestal, ja mu totiz rekla, ze sem se definitivne rozhodla, ze bych chtela zustat v Italii a ze pokud budem mit nekdy penize na dum, tak ho koupime tady. No a Ciufinin manzel opravdu mluvi moc dobre, ja to vubec netusila a on pak u stolu vypalil celkem slozitou vetu, tak sem zustala s otevrenou pusou:) Je fakt, ze ted to k sobe nemate moc blizko, ivana mi rikala, ze milano maji nejak 250km daleko. Ale tak treba vam to vyjde v Brne. Mimochodem, doufam, ze to vyjde i zas nam. Rada bych konecne videla Tonicka. Nahodou nepojedete nekdy na jare?:) Ja si ted kupovala letenku od 10.3. do 8.4., opet s ryanairem. Chtela sem zkusit tu novou linku wizz airu, ale neslo mi to koupit, proste nebrali mou kreditku, nevim. No jejich chyba:) navic maji ten let dost pozde, to mi taky moc nevyhovuje. Jee, a vy jste uz zacali s hledanim noveho bydleni? Tak to preju, at objevite neco podle vasich predstav. A co hledate dum nebo byt? A ke koupi nebo k pronajmu? Diti, ja se na prostreno taky divam..i kdyz jen v Cesku. Ale je to super porad, opravdu se u toho nasmejes. Sem zvedava, kdy ti Federico zacne mluvit. U nas porad nic moc. I kdyz posledni dobou mi prijde, za maly vsechno vi, ze uz proste vsechny ty slovicka vi, jak v cestine tak v italstine, jen to ze sebe jeste neumi dostat. Kazdopadne je to ted s nim sranda:) Jo a zacina me volat, ze chce jit na hrnec...ja teda nez pribehnu a vyslecu ho, tak je po, ale zaklad je, ze si to uz umi uvedomit. Mu totiz kazdy den rikam, ze s plenkou ho skolky nevezmou:) ty Federica uz davas na hrnec? Jo a aerosol sme jeste nezkouseli, ale silne pochybuju, ze by si to nechal udelat. Kapky mu potajmu davam do jogurtu a do nosu kapame nasilim:)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia ja to mam s italstinou uplne stejne!! Rozumim vsechno (skoro), ale kdyz mam mluvit, je to bida... hlavne kdyz je Michele se mnou - jednak vim, ze me zachrani a jednak se pred nim tak nejak stydim mluvit, o to vic me nastve, kdyz mi odmitne prekladat, at to reknu sama :-. jinak ja jsem taky studovala preklad :-) teda ne uplne primo obor preklad, ale na anglistice na FF v Brne jsem si vybrala smer prekladu, takze jsem k tomu taky trochu "pricichla" ... ono je hlavne nutne, aby clovek mel i teoreticke i prakticke znalosti - mela jsem spoluzaky, kteri meli vypilovanou "hoch" anglictinu a teorii prekladu, ale chybel jim kontakt s kazdodennim, praktickym jazykem, coz u prekladu chybi (ted mluvim hlavne o beletrii), ale stejne tak plati, ze ne kazdy, kdo umi a pouziva denodenne jazyk jej muze ucit nebo prekladat (to jen na okraj, jak @ditakir rikala, ze mluvi dobre, ale prekladat ji nejde :-) ) @paulina21 je pravda, ze prirozeny porod v CR stoji kolem tech deseti tisic, ale cisar tak drahy neni ;-) Podle tabulek cca 21 tis. Zjistovala jsem si to loni, kdyz jsem zvazovala, jestli rodit v CR bez pojisteni. Ono takhle by se to dalo - kdyby se clovek mohl spolehnout na to, ze nenastanou dalsi komplikace... protoze pece o predcasne narozene deti (napriklad) je hrozne nakladna, tam uz by to byl problem, pokud by detatko potrebovalo specialni peci po porodu... jinak ja bych te taky zase moc rada videla... nevim ale jeste kdy zase pojedu domu... chtela bych se tam zjara podivat, ale bude to jen na par dni, protoze to bych jela jen sama s Tonikem... povedu v patrnosti tvoje data a jestli se budu moct trefit do toho casu, pokusim se ;-) k tomu stehovani - hledame zatim zase byt a zase pronajem, protoze jak jsem psala, natrvalo v tehle oblasti zustat nechceme...ale v Rescaldine uz taky dyl nevydrzime, takze radsi skousneme dalsi stehovani (s miminem - no nazdar =-) ) ...no a jak rikam, Bergamo je jedna z moznosti... @oky tak to beru jako doporuceni stehovani do Bergama ;-) mne se tam na prvni pocit docela libilo, ale jak rikam, musela bych si to projit i dole ve meste, proste se tam trochu porozhlednout...uz nikdy neudelam takovou chybu, abych se stehovala nekam narychlo (pokud to budu moct ovlivnit) bez znalosti okoli...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj yellow, Ty beres Rescaldino jako "Milano"? Manzel pracuje kde? Napadlo me Lecco, tam je prijemne.
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela to ne...to jsem nekde rekla? =-) Mick pracuje v centru Milana, takze to musi byt na dojezd vlakem. A z Lecca je to cca 2 hodiny, ne? to je hrozne moc... to jsou 2 hod rano, 2 vecer, to by s nama uz vubec nebyl doma :-( a autem by to bylo asi zhruba stejny ve spicce...takze to musi byt nekde bliz a nejlepe na vlakove trati, dojezd tak do hodiny :-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?