Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte! Ja jsem vcera taky slavila narozeniny (tricet! To to leti!), muz me vzal do Milana na veceri, vec u nej nevidana, a do klenotnictvi vybrat si darek, vec naprosto scifi. Mam krasny prstynek z bileho zlata, dalsim kandidatem byl jeden s kaminky kolem dokola, ale vypadal az moc zasnubne, tak jsem mu rekla, at si ho dobre zapamatuje, kdyby NECO :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Oky, to me hrozne moc mrzi.....tady jsou slova utechy asi zbytecna, kdo si tim neprojde, tak nevi, jak to boli....preju, at se z toho brzy dostanete!! Doufam, ze aspon zdravotne jsi uz v poradku. Daniela, tak to preju vsechno nejlepsi, oslavili ste to s pritelem opravdu pekne. Rekla bych, ze i ten pravy zasnubni prstynek za chvilku dostanes:)
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela: pockej, Ty jsi TAKY 11/01?! chachaaa, tak to je mazec.. ja slavila vcera 28.. utika to silene @oky: to je hrozne smutne.. drzte se!
Odpovedať
Profilova fotka
@luckaroland: Tak to asi nebydlis v Santarcangelu,tady je vsechno blizko ;-) Kde presne bydlis? My tu mame nekolik supermarketu,ktere jsou otevreny od rana do vecera,akorat ty ostatni obchudky maji poledni pauzu,ale na to jsem si uz zvykla a maly stejne v te dobe spi,tak to vubec neva. Ja uz jsem si tu tak zvykla,ze uz je vazne jen malo veci,ktere mi tu chybi. Ale to pecivo by mohlo byt lepsi ;-). Ja kupuji celozrnne pecivo v jednob ochodaku (Le Befane) a tam je docela dobre. My jsme se dnes sesly s tou moji kamaradkou a bylo to bezva,super jsme si pokecaly. SKoda,ze jsi neprisla. Uvidime se i zitra dopoledne, jdeme zaplatit bollo na auto ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky : Jezisi, ted jsem si precetla,co se Ti stalo. To je fakt hruza :-( Zvlast, kdyz uz jsi byla uz v patem mesici. Moc me to mrzi. Ale mam nekolik znamych ,ktere taky prisly o miminko (moje sestrenice tez v patem mesici) a vsechny maji dnes nekolik deti. I kdyz v takove situaci jsou vsechna slova utechy malou naplasti....
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela: Dodatecne vsechno nejlepsi a gratuluji k prstynku! @reys : Ja pouzivam mimo jine ryzi COOP riso fino ribe a to se fakt nelepi. Nebo aspon me ;-) Me se zase lepila v CR ta ryze v sacku :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@oky Oky, je mi to lito.. Preji vam obema hodne sil, at jsi v poradku a vse prekonate.
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 Vzdyt ses stacila i rozloucit, Pavli ;-) Cesky tady zatim zadne neznam, ale pri velikosti Turina jich tady musi byt spousta :-D Asi jsi myslela cznet.it, ze? No, ja dovazim uplne to same co vy :-D Jen mouku jsem vynechala, polohrubou micham hladka+hruba 1:1 a funguje to. A Vegetu tady prodavaji Rumuni, ma stejny obal jako Podravka, takze tu uz taky nedovazim. Jeste bych na nas cesky seznam pridala povidla, Fernet Citrus a Kofolu :-D @yizheng Kdyz ja ty pudinky tady mam uplne vsechny.. :-D @danieladaniela Vsechno nejlepsi k narozeninam a vitej v klubu tricitek! 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja si taky vozila pudinky a kyprici prasek a to hlavne kvuli cene :-) To same s korenim. Koupila jsem tu bobkovy list (sice bil BIO ;-) ),ale stal nekolik Euro a u nas asi 10 KC a nebo treba sojova omacka asi 3-4 Euro a v CR ji koupite za dvacku ;-) Ale co vozime na kila, to jsou orisky a mandle v cokolade a v jogurtu. A uplne nejvic si ulitivame na mandlich v cokolade a skorici! Ted jsme si privezli domu asi 10 balicku a dnes jsem nacala posledni :-( A to se divim,ze mam po svatkach o kilo navic. Jo a vcera jsem si vsimla,ze jsem ztratila zlaty naramek. Mela jsem takovy,co jsou na nem povesena takova ta cingrlatka, v CR jsem porad kontrolovala,zda ho mam, protoze se mi uz parkrat rozbil, no a vcera koukam na zapesti a on nikde. A vubec si nemuzu vzpomenout,kdy jsem ho mela naposledy. Pekne me to stve, to uz je druhy zlaty naramek,co jsem ztratila (silny, o tech slabych ani nemluvim...) :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Hlavne nekupujte bobkovy list. Biolisti vam na zahrade natrham, kolik libo, a poslu v obalce ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Presne tak, cena se neda vubec srovnat, tak proc utracet ;-) A nasi ceskou sojovku ma muj mnohem manzel radeji, totez plati o paprice a o horcici ve skle ani nemluvim! :-D My si i z Parize skromne privezli veci, co tady nejsou: mlety koriandr, uzeny salam a oriskovy syr Rondele (mnaaam) :-) Ja miluju vse v cokolade!!! Kamaradi nam tady v Turine koupili boruvky v horke cokolade, to bylo neco! Zahlidla jsem ovsem cenu... 7 euro za tak maly balicek, uffa. JENOM kilo navic? A jak to delas? :-D Treba ten naramek jeste najdes. Ja tady ztratila hodinky, vsimla jsem si toho v aute cestou do restaurace. Vratili jsme se, vse prosli a nikde nic. A na druhy den je manzel nasel, doma. No.. byly za zachodovou misou, pro me neco zcela nevysvetlitelneho :-o :-o
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir: zkusila jsem se nakonec vzeprit radam navodu a ryzi pred varenim normalne peru v sitku. a uz je normalni, takze stacilo fakt malo.. :-) s tim naramkem je to skoda, ale treba ho najdes nekde doma. me taky pokazde vytoci, kdyz neco ztratim, hlavne z tech veci, co clovek nosi casto a ma rad.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@sisiko: Teda co jsi delala za tou zachodovou misou ;-) Taky jeste trochu doufam,ze ho nekde najdu,ale zarazi me,ze jsem si toho nevsimla driv. Je to skoda, prece jen nestal jen par stovek. @paulina21: Dnes odpoledne jsem vzala Fedeho do jeslicek kousek od nas. Chodi tam moje kamaradka. Jsou to normalni jeslicky a v pondeli a ve stredu odpoledne je otevrou i pro verejnou a muzes tam jit s ditetem. Plati se asi 2 Euro (dnes jsem to mela zdarma). Deti si tam hrajou, pak maji svacinku a nakonec zpivaji pisnicky. Fede si vyhral a byl uplne uneseny z toho zpivani. Je taky fajn, jak vsechny deti spolu jedi, predtim si jdou vsichni umyt ruce a pak si sednou ke stolu. Nastesti v tomhle s Fedem nejsou problemy,tak jsem ho tam nikde nemusela honit ;-) A jak zpivali,tak Fede mel oci az navrch hlavy a nakonec tleskal jak blazen. Ted je pekne unaveny,asi pujde brzy spat ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky to je mi hrozne lito! :-( jak uz tu zaznelo, slova jsou jen slova a smutek nezmirni, ale snad pomuze, ze na tebe myslime... doufam, ze uz se aspon po zdravotni strance citis lip...drz se! @danieladaniela Vsechno nejlepsi! :-) Ty oslavy zneji opravdu velkolepe! Kampak jste sli na veceri? Ja teda v Milane neznam ani jednu restauraci, ale stejne - pochlub se :-D holky, ja taky vozim vsechno mozne i nemozne :-) uz od dob Irska, ale tam jsem se musela krotit, protoze jsem litala...ale co ted jezdime autem, jsem k nezastaveni :-D mouku, koreni, pudinky, caj (miluju cajove svaraky od Loyds Tea), vozim si bujony v kostce - ty prirodni bez glutamatu, obcas kdyz je misto, privezu i ze dva bochniky chleba a zmrazim si ho na horsi casy :-D A ted, co mame Tonika, vykupuju pravidelne dm, protoze jsou absolutne bezkonkurencni ve vecech pro deti - od vlhcenych ubrousky, pres plastove lzicky az po vyzivy...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, zdravim vas z jarniho slunickoveho Turina! 8-) Nadeje na snih je pryc :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, ted jsem vas docetla, vsechny vas moc zdravim po navratu z CR. Bylo to strasne super, moc jsem si to uzila a je mi ted docela smutno. Jsme tu zase sami 2. Ale Alfi se tam uz hrozne nudil. Na jednu stranu je to i jeho chyba, ze se nenauci nic Cesky. A ja mam vzdy domluvenych hodne srazu, tak je bud doma na PC nebo jde se mnou a nudi se, pak mam vycitky svedomi..a tak porad dokola, znate to taky nektera? :-) Moje mala neterinka hrozne plakala, kdyz jsme odjizdeli, navykla si na nas, jezdili jsme ji kazdy den vyzvedavat do skoly..no ja si taky navykla, tak si musim zase odvyknout :-) @oky - oky mrzi me moc, co se stalo. Achjo, sakra. Vydrz, drzim pesti. @paulina21 - pavli, cesta byla ok, ale s Tourbusem to bylo opravdu sila, podavame ted na ne stiznost. Byl tam agresivni ridic, silene se choval a cely ten autobus byl, jako by ses vratila o 25 let zpatky. nemluvim o tom, ze za cenu stejnou jako st.agency nenabizi nic, neni tam nic, zachod nefunguje a nevyspis se tam ani chvili. Rano jsme dojeli do Bologne, mela jsem hned navstevu u lekare a rovnou do prace. Ted jsem mrtva :-) Tys mi jednou psala, ze za Tebou jezdi Tourbusem, nikdy jsi neslysela nekoho si na ne stezovat?Ty hory Ale cesta tam 10 hod? :-o To je jak kdybys jela do CR!!! 8-) @ditakir @yellowbanna - holky, stryc mi nadelil k vanocum dekoder s diskem pro ukladani dat a skylink kartu, jsem stastna!!! :-) Byli jsme u nej na navsteve a on to mel na zahranicni programy, tak jsem to tam zkoumala a vyptavala se, rikala jsem mu, ze jste mi to popisovali a dalsi den jsem to nasla doma pod stromkem :-) @danieladaniela vse nejlepsi k narozeninam! Vitam tu Lucku a doufam, ze tu budou s pritelem spokojeni. Sakris holky, vy mate stesti tam blizko toho Rimini!! :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 pavli chtela jsem napsat "ty hory musely byt krasne", asi to nejak vypadlo :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 Vitej zpatky, Jennynko! Nebud smutna, vsak se zase do CR rozjedes nebo prijede nekdo za tebou ;-) Simone chodi na vsechny srazy se mnou, kamaradi umi anglicky a po rodine prekladam jak silena a Simo se snazi zuzitkovat vse, co za ty roky naposlouchal, a porad se culi. :-D On je hrozne spolecensky, jemu jiny jazyk neni na prekazku :-D S Tourbus jsem jela jen jednou, protoze litam. Bylo to v roce 2004 a nic zvlastniho se neudalo, navic jsem jela poprve do Turina, tak jsem byla cela v euforii 8-) Agresivni ridic? Cech, ze? Mne prijdou agresivni ti, co ridi 119 z letiste, cizince vylozene nemaji v lasce. Strejda je kabrnak! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko jeee sisko ;-) to mas super, ze manzel je na tom takhle. Moji kamaradi i rodina take mluvi anglicky, ale Alfi moc mluvit nechce..rika, ze se stydi a taky to zapomina, mluvil naposledy na gymplu..chjooo, no neni to jednoduchy :-) 119 myslis z Dejvic na Ruzyn?Tak tim jsem jela jen jednou, kdysi, ale dovedu si to predstavit. Jo, tohle byl Cech, starsi, choval se, jakoby mu ten autobus patril a pak nas serval, jak maly smrady, lidi se na nas divali, jak kdybysme neco nekomu ukradli-no hrozna situace, je mi z toho jeste ted spatne, uz tim nepojedu, pokud to nebude vylozene nutne. Na reklamacich tourbusu jsem narazila na davneho kamarada, tak to vyrizuji s nim. Nechci, aby takove chovani ke klientum, kteri si plati listky, se opakovalo. Nojo, ale co s tim..uvidim. Hezky vecer, pozdravy do Torina :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 Uplne Alfiho chapu, ja se taky stydim mluvit anglicky, mluvim, jen kdyz je to fakt nutne, napr. v Praze zachranuju ztracene turisty 8-) Musime ty chlapy nejak donutit naucit se cesky ;-) Simone ted ma oblibenou ceskou vetu: "Co to bylo?" Staci, abych se nejak zatvarila a uz ji rika :-D Hlavne se vyziva v pismenku "L", ktere mam takove slezske, rekla bych. Presne ten bus myslim, to si vzdycky rikam, chudaci turisti, sotva vylezou z letadla, uz je nekdo sprdne.. Nekteri lidi jsou proste hulvati. Takze byly Vanoce moc fajn? :-) Hezky vecer do Bologne! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, Jennynka vitej zpatky. jake bylo v CR pocasi? tady je tyhle dny pres den krasne, jak na jare, teplo, slunicko, cely den mame v kanclu otevrene okno a pohoda. jenom rano a vecer jsou tu silene mlhy! nebyl Rakosnicek z Bologne? kazde rano si vzpomenu na "za mlhou hustou tak, ze by se dala krajet" :-D . je to docela o hubu v te mlze ridit. dneska rano jsem potkala hulvata s bilym autem a bez zapnutych svetel!!! nebyl vubec videt a ja se priserne lekla! bojim bojim . Oky, jezismarja, to me strasne mrzi, jak pisou holky, uvidis, ze to preboli a brzo budes mit miminko. holky, ted me napada, neni tech potratu v Italii vic nez v CR? ja v Cr neznam nikoho, kdo kdy potratil a tady pocinaje tchyni, pres kamaradky kazda minimalne jednou, nektere i vickrat...docela desive tady zastavaji nazor, ze nez mimi donosis, tak je normalni parkrat potratit. setkala jste se s tim nektera??? jinak Alessandro se u nasich taky asi nudi. nikdy nic nerekl, ale je to jak pise Jennynka, je porad zalezly na pocitaci nebo si cte, sam si s nikym nepokeca, protoze sice umi perfektne anglicky, ale nasi nee, mama uz druhym rokem dela italstinu na jazykovce, ale teda uprimne, vubec ji to nejde. tata se domluvi rukama nohama a segra se anglicky stydi. acho jo. takze porad prekladam. na srazy moc nechodim, protoze je me to vuci nemu blbe. pres leto to jeste jde, to jede s tatem na kole do lesa tak se vyradi. naucil se pouzivat vetu, sup sup jedeeem! :-D Dito, to je skoda toho naramku, ale neboj treba ho jeste najdes. Federica bavi zpivat? to je super, ze ho to ve skolce bavi, aspon budes mit cas pro sebe. Jeste k tomu Tourbusu, ja ho v minulosti docela hojne vyuzivala a nikdy jsem zadny problem nemela. naopak jsem mela vzdycky stesti na dobre ridice, mili, usmevavi...tak s reklamaci neporadim. Sisiko, ja znam v Torine Elisku z Brna, zije tam uz pres 3 roky. teda zila, ted ma miminko a prestehovali se do Cunea, ale to zas mas bliz nez treba Milano nebo Bolognu, tak jestli chces, dam ti na ni kontakt.
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko @jennynka5 tak vas tu, holky, "posloucham" :-) a pripomnelas mi, Sisko ;-), jak jsme v Praze zachranovali turisty my... prave na zastavce 119 na Ruzyni..ale to jen proto, ze Mick je prave jak tvuj manzel, on se z kazdym hned da do reci, je hrozne spolecensky (kdyz chce, jinak dovede byt pekny brucoun :-p ) ... byl se mnou poprve v Praze a meli jsme tam naplanovany vikend, vracela jsem se koupit jizdenky na bus do haly neb jsem nemela drobny do automatu. Vratila jsem se na zastavku a koukam, ze uz se tam s nekym bavi! :-D Byl to jakysi brazilsky kluk, ptal se, jak se dostane do centra. Tak jsem mu misto vysvetlovani navrhla, at jede s nama, ze tam jedem taky...cestou se ukazalo, ze ma domluveny hostel kdesi v Hostivari (!) a ze ma trochu zpozdeni...poprosil me, jestli bych tam nezavolala, aby na nej s ubytovanim pockali, posledne pry nemluvili nejlip anglicky. Tak tam volam, mluvim s nejakou starsi zenskou a ta mi hlasi, ze uz nikoho necekaji, ze jen jednoho Nemce a ten uz prijel. A maji pry plno! A ja na to, ze ji tam ale jede host, ktery si u nich pres internet zamluvil pokoj...a ona na to, ze to muselo byt pres kolegyni, ze ona anglicky nemluvi... no proste sprdla jsem ji na dve doby jako co ze to tam maji za bordel...kluk chudak vydeseny a asi dekoval vsem svatym, ze jsem tam zavolala...ta zenska mi pak dala cisla na dalsi dva hostely, v jednom z nich jsem pak tomu klukovi domluvila ubytovani...ale bylo to taky nekde dal od centra tak doufam, ze tenkrat dojel :-D tak to jen k tomu, jak i lidi pracujici s turisty jsou kolikrat fakt "na svem miste" 8-(
Odpovedať
Holky, dekuju ... @yellowbanna @paulina21 zdravotne to snad asi vypada ok, ale nevim, na kontrolu jdu az po sestinedeli ... @yizheng to jsem nikdy neslysela ... Me to prijde, podle doslechu, ze je to tak pul na pul (stejny pocet v CR i v Italii) ...
Odpovedať
@jennynka5 s Tourbusem jsem jezdila nekolik let a naposled v roce 2005 - nikdy jsem s nima problemy nemela takze neporadim ... Jinak co se jazykove bariery manzela a me rodiny tyce tak to mam trosku jednodussi: manzel cestinu docela zvlada (samozrejme to neni uplne super, svym zbusobem omezene tematove) takze ja uz prekladam minimalne (domluva jinym jazykem s mymi rodici nehrozi) ... travi s moji rodinou i nekolik hodin sam (beze me) a je to OK, i jim z Italie telefonovava (a to casto nejsem doma) x-) .... S mymi kamarady je to totez - vice mene vetsinu rozumi (ikdyz s hlukem v pripadne hospudce rozumi hur, ale zase je nadseny z te atmosfery :-D, takze ho to bavi ikdyz nerozumi x-) ) ... @jennynka5 gratuluju ke Sky link;) ....a jeste z CR vozim Becherovku (ta chutna i italske casti rodiny) :-D @yellowbanna a me zase ten tvuj zazitek pripomnel, jak v Praze na asi Andelu, v prodejne listku MHD mluvila pani cesky k turistovi, ktery na ni anglicky ... a porad dokola to opakovala v cestine a on v anglictine (no, nakonec jsem to nevydrzela a zasahla :-N ) ... a pak jsem zachranovala jednoho Itala v Praze na hlavaku, ktery chtel info na informacich. Nutno podotknout, ze pani zvladala anglictinu, nemcinu, ale Ital jen italstinu :-D ... taktez jsem zasahla-chudak, ten byl cely nadseny, ze potkal nekoho s italstinou :-D Holky, jsem uplne rada, ze tu s vama jsem - me tak nejak dokazete alespon na chvilku rozptylit :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Oky oky, to vis, ze na tebe myslime. Na veceri jsme byli v trattoria Il bragosso, pobliz Porta Venezia. Vynikajici cerstve ryby ze Sicilie. Neni to na kazdy den (pro nas ani kazdy mesic), ale na Milano, a na tu IA kvalitu, maji ceny rozumne (kolem 10 € predkrmy, 12 € primi, 16-18 € za secondo). Maji i www stranky.
Odpovedať
Profilova fotka
@oky @yizheng ja jsem zase slysela o potratech v CR, ale je to dane tim, ze tady nemam tolik kamaradek, ktere by mi o tom rekli, v CR jich mam hafo, takze je logicke, ze kdyz o tom slysim, tak spise tam. @oky jsem moc rada, ze se tu rozptylis, ono se tezko odpoutava od myslenek..ale vydrz vydrz, cas leci, jen je to trosku pomalejsi metoda. Jinak to je vsechno jasne, ze dalsi mimi bude, brzy brzicko:-) Ale to urcite vse vis!! :-D Vlastne ted si vzpominam, ze ma kolegyne z prace (v It) take prisla o mimi, bylo to minuly rok v lednu, a 24.12. 2010 uz ma chlapecka-Giovanni Maria :-) A chodis do prace nebo jsi doma? @yizheng-gratuluji k platu manzela, to je tedy velmi dobre polepseni-o 500e mesicne-to bych taky chtela x-) Kdy se uvidime? ;-) @yellowbanna @oky jste hodne, ze jste tak pomohli chudackum zahranicnim turistum :-D Je fakt, ze to tady nekdy musi mit tezke, co..
Odpovedať
Profilova fotka
Kdyz jsem v Praze sama, obraceji se na me anglicky Italove a Spanele, ja je vzdycky podle prizvuku odhalim a pak si vsichni oddychneme, ze uz nemusime mluvit anglicky :-D Kdyz jsem v Praze se Simonem, nikdo si me samozreme nedovoli oslovit :-D Pracovat v Praze v turistice a neovladat AJ, to je naprosty vysmech.. Chudaci turisti. No, ja si musim "postezovat" na to, co se mi stalo v Karvine, tam v hotelech AJ ocekavam taky. Pani z jednoho hotelu po mne v lednu (svatba byla v srpnu) chtela, abych ji napsala presny pocet hostu. Ja ji rikam, on jsou z Italie, takhle brzy vam to presne rict nemuzu, ale pocitejte s plnym hotelem (neni velky). No a za nejaky mesic mi bylo receno, ze je hotel z poloviny obsazen. A protoze jsem nezaplatila zalohu (jakou zalohu??), tak se mnou nepocitaji. Krasny pristup ke klientovi. Takze jsem honem volala do Penzionu Aldo primo s vyhledem na namesti, tam na me byli moc mili, pan majitel byl uzasny, recepcni byly skvele, vsichni mluvili anglicky a usmivali se. Ubytovala jsem tam tchanovce, nas a svedka. Tam to byla proste parada! :-) Pan majitel nam dal na rozloucenou i darecky! Prijelo mi 18 Italu, takze vetsina byla v onom napul obsazenem hotelu, kde nikdo nemluvil AJ. Napr. na otazku v anglictine: Takze snidane je od 7:30? Jim bylo receno cesky: No. Rekneme, ze to bylo pro ne mirne matouci, oni pak z toho meli srandu, ze ceske no znamena it. si. :-) Vecer pred svatbou sli vsichni Italove na veceri do Dinos (nej karvinska restaurace, dneska proste delam reklamu ;-)) Ja jim to tam rezervovala, rekli mi, ze Aj nemluvi a meli jen 1 jidelnicek v anglictine :-) Cisnik byl ovsem super a muj pritel ma dost dobrou slovni zasobu, pokud jde o jidlo :-D Videla jsem pak fotky, pivo teklo proudem, vsichni vysmati, i ten cisnik :-D A od te doby vsichni Italove miluji halusky, takze je budeme nekdy delat, v mrazaku mam pul kila brynzy, tak snad to tam prezije :-) @oky Jasne, becherovku a jeste domaci slivovici! 8-) Jeden it. kamarad nam tady prakticky vypil domaci jablkovici, porad si nalival a nalival, jsem na to koukala, oni vetsinou Italove moc nepijou ;-) @yizheng Jee, to by bylo fajn, posli mi prosim na Elisku kontakt, Cuneo je za rohem a navic Cuneesi jsou nejlepsi cokoladove bonbony na svete!!! :-N :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5: Jo, ja tohle presne znam! Z tohoto duvodu jezdim do Cech radsi sama a nebo aspon e neco driv nez Cri,abych si obehla moje zname a pak se trochu venovala i Cristianovi. Presne jak pises, chci videt moje kamosky,ale on se tam pak nudi, protoze nerozumi a ja mam vycitky svedomi. Taky proto se ani nechci stehovat do Cech, protoze uz vidim,jak by se tam Cri pak nelibilo a ja bych z toho byla spatna a akorat bychom se kvuli tomu hadali. Takhle je to lepsi. :-) Cri sice umi anglicky,ale zase ne vsichni nasi kamaradi mluvi anglicky anebo se proste stydi mluvit. To mas ale hodneho strejdu! To vubec neni zadna levna zalezitost. Tak ted jeste namontovat a muzes koukat na ceske programy. :-) Me se ted hrozne libi porad na Prime: Prostreno. Davaji to kazdy den od 18 hodin,ale moc to nestiham videt. Holky, vcera jsme byly s kamoskou na lede! Ja se postavila na brusle po 24 letech! No, myslela jsem si,ze to bude horsi. Strasne jsme se pobavily a rikaly jsme,ze pristi tyden pujdeme zase. Sice ten led neni uplne dokonaly, neuhlazuji ho tak dokonale jako u nas,ale i tak to bylo fajn.
Odpovedať
Profilova fotka
Haha, tak to Simone se mnou chce jit i na planovane kafe s mou studentkou, coz znamena mluvit spanelsky, ona ze spanelstiny maturuje a mluvi hodne dobre, takze by to mohlo byt zajimave 8-) Jeho lide z meho ceskeho sveta proste zajimaji :-) V Turine v centru se taky brusli(lo), jenze ja na bruslich nestala nikdy, ale dychlo to na me ceskou atmosferou :-) Ted jsem z okna prave videla muze pres 40, jak s mopem a kyblikem vytira svuj balkon. Ty jo, zazrak?? :-D Dneska mi volal Simo a ptal se, co prave delam, a ja, ze jsem umyla sprchu a on: Ona byla spinava? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir mas presne pravdu. Ja take jedu radsi sama, ale pak mi Alfi chybi a ted na svatky mi to bylo lito jet bez nej. Ale mam pak vycitky, ze nerozumi a taky mam vycitky vuci tem ostatnim, co mi "vycitaji", ze se vidime malo... Urcite to znas. No pripadam si pak jak na kolotoci, cely den se v CR nezastavim..Alfi se nemohl dockat (aniz by mi neco rekl, to poznam;-) na ten svuj klid v Bologni, kdy ja varim a on kouka vecer na TV..:-) On to ma takhle rad, ale ja jsem spolecenstejsi a mam rada kamose, spolecnost, pokec. No musime rozsirit partu a poridit miminko, at je u nas veseleji :-D to pak ticho urcite nebude!!:-)) jinak Diti ja bych se moc chtela vratit do CR, ale jeden z duvodu, co vim, ze je proti, je presne to, cos rekla. A jen bysme se hadali a treba by sel do kytek jinak perfektni vztah-nema se riskovat a clovek ma byt spokojeny s tim, co ma, ze jo :-N Ale ja se budu snazit Alfiho poslat do nejake jazykovky na CJ, aby se ucil 8-) Uvidime casem..je fakt, ze Cestina neni lehka a on nema talent na jazyky obecne, takze predstav si, jak je pro nej tezka cestina a navic je typ, ktery se stydi mluvit jinym jazykem..holt vsichni to nemame stejne..jsi dnes v praci?Na hotelu?:-) Sisko, klasika Cesi-bohuzel nemame ten pristup k lidem jako k lidem, ale nekdy to tam porad zavani komunismem. Je to skoda, jsme krasna zeme s bohatou historii a "chezkyma cholkama", ale nekteri lide jsou radi neochotni a nabruceni od rana do vecera. Mame se fakt co ucit!
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?