Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
ahojky všem..chci napsat něco tak trochu o sobě..mám 2 děti ale už dospělé a tak mě skoro nepotřebují,a před 3 lety jsem byla na sběru paprik v Itálii nedaleko Verony..byla jsem tam asi 5 měsícu a tak mě Itálie učarovala a tím že tam jezdíme i na dovolenou to ještě víc umocnilo..vím,nikde to není pohádka,ale to co se děje tady,je fakt peklo....štve mě jak si tady lidi závidí,pomlouvají se za zády do očí dělají jaký jsou kamarádi..atd.. např.co se mě stalo když jsem se vrátila z paprik..tam jsem si zvykla na klid,na galantnost chlapu,ohleduplnost atd..(nevím ,asi určitě nejsou všichni stejní,jako u nás) ale přeci jenom tam to tak bylo..a když jsem jela domu,tak v Praze na Florenci je to do uschovny zavazadel po schodech..no já narvaný kufr,sotva jsem ho vezla natož abych ho unesla po schodech..tak jsem poprosila jednoho pána jestli by mě mohla pomoct s tím kufrem..a jeho odpověd aniž by se na mě podíval byla NEMOHL...a šel dál..a já tam stála jak opařená a najednou mě napadlo kam jsem se to vrátila.....nelíbí se mi jak se tady v čechách lidi k sobě chovají......a tak bych ráda do Itálie...pracovat i když vím že i tam to není lehké najít práci..ale chci se o to pokusit..a pokouším se každý den hledat na netu..ale nějak nemužu najít ty správné stránky..to co jsem zatím našla byli samé podvody......tak pevně doufám,že budu mít snad štěstí a něco se mi povede..... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
podpora-ahojky podpora, kdyz jsem cetla tvuj prvni prispevek, rikala jsem si, jak je to vzdy vse naopak. Tady v It se rika: "Kdo ma zuby, nema chleba a kdo ma chleba, nema zuby". Treba ja jsem strasne touzila se vratit do CR, mela jsem nekdy uplne uzkostny stavy, ze jsem vse opustila a odjela atd., ani na to nechci myslet. A najednou se zjevi jedna a pise, ze by chtela byt moc tady a ne v CR, ze ji to tam stve. No jo, nikde to neni ruzovy. Asi obecne vzato, jsou tady lidi milejsi, sami k sobe navzajem, urcite ta pomoc, o ktere mluvis (viz kufr), ktera nikoho nic nestoji a presto je pro Cechy tak tezke udelat neco "jen tak", to znam a musim rict, ze me to stve, kdyz prijedu domu do CR a natrefim na podobne situace, jak pises. Treba jsem sla po ulici a najednou slysim" Ty ku..o, jak to do pr..le chodis" a zustanu v totalnim soku. Nejaky auto jelo po silnici a asi jsem neprechazela dost rychle a hned takova agrese. To je u nas fakt hruza. Nechapu, kam lidi porad spechaji a o co jim jde..Tak tohle je tady lepsi, ale zase spousta jinych veci, co zase u nas funguji lepe..to je tezky. Ale jestli tak moc touzis, tak by to treba stalo zato to zkusit. co by sis predstavovala za praci a kde?Zkus napsat neco vice. A chtela bys prijet sama na kratsi dobu nebo treba s detmi?Moc Te zdravim ;-) A preji stastny novy rok. Holky, vam vsem take preji hodne zdravi a krasny a uspesny novy rok, tehulkam co nejpohodovejsi start s mimcem :-) Sisko, stastnou cestu!!To je nadhera. bratr meho pritele s pritelkyni jedou do Parize na silvestra, krasa:-)
Odpovedať
Profilova fotka
Jo, holky, jak pisete, nikde to neni uplne dokonale a vsude je neco. Ale docela dost souhlasim s Podporou. Tim,ze jezdim do Cech jen obcas a zustavam tam maximalne 14 dni,spoustu veci nevidim a snazim se nevnimat. Hlavne se vidim jen s lidmi,s kterymi se chci videt, mam to prakticky jak dovolenou a ono to je neco jineho,nez pak zase najet do kazdodenniho stereotypu. Takze moje kamaradky jsou mile,fantasticke a zlate,ale spousta lidi je takovych,jak psala Podpora. Taky me stve,jak si porad Cesi stezuji. Vidim to i na holkach,jak nadavaji na materskou a rodicovsky prispevek,tak jim casto pripominam,ze ve vetsine ostatnich statu rodicovsky prispevek neni. Jak se rika v Italii: L'erba del vicino è sempre più verde.... A podle me chceme (a do toho zahrnuji i sebe) vzdycky to,co nemame a mnohdy si nevazime toho,co mame. Ja musim rict,ze kdyz nekomu z mych kamaradu z CR reknu,ze jsme uvazovali do presunu do Cech,tak se mi zacnou smat. A muj tatka mi rekl,at zustaneme tam,kde jsme,ze ani nevime,jak se mame dobre. Tim myslel,hezke prostredi,more a hlavne spoustu kamaradu okolo nas. On tu u nas byl,tak to videl. Akorat co se tyce te prace,tak to podle me neni moc jednoduche. Ja ted koukam po ruznych inzeratech a proste vubec nic solidniho neni. Pokud bych ovsem nechtela jit pracovat manualne. Takze to vidim tak,ze miu nezbyde nic jineho,nez jit zase delat v lete do hotelu. Timto vlastne odpovidam i Podpore,mozna pro zacatek by bylo nejlepsi si najit nejakou sezonni praci nekde u more, treba v nejake restauraci nebo v hotelu,kde neni potreba uplne perfektni italstina. Ja jsem ted po tech dvou tydnech skoro zapomnela italstinu ;-) Mluvila jsem porad cesky, koukala na ceskou TV a pak trochu italsky s Cri,kdyz priletel,ale vsimla jsem si,ze jsem se fakt zhorsila. No, dnes jdu do prace,tak se do toho snad zase hned dostanu.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak nevim, ja zase mivam zachvaty paniky ze situace (spolecenske, politicke) v Italii. V Cesku je taky strasny binec, ale takovy nejaky nas, maly, provincni. V Italii (na severu) jsme odkazani sami na sebe a nepomuze nam nikdo, ani urady, ani mafie. Ted jsem trochu nahlidla do komedie kolem kontroly z Guardia di finanza, ti si na plnou hubu reknou o uplatek, kdyz se to ohlasi na policii, nechce s tim mit nic spolecneho a ve vysledku mate zkrachovalou firmu a financaky vysmate. Proti lidem, co vam hazi pytle odpadku na zahradu, nemuzete udelat vubec nic a navic vas popotahuji, protoze castecne znecistuji i verejnou komunikaci. Neexistuje jit nekam vecer sama, nedej boze jeste hromadnou dopravou. Nedokazu si predstavit vychovavat tady deti. A s tim nepomahanim po zdvorile zadosti jsem se setkala prave tak i v Italii. Treba kdyz jsem chodila o berlich a poprosila jsem nekoho o podani kosiku v obchode. Nejake sousedske pomahani tu taky nefunguje, kazdy je sam pro sebe a chlubeni se majetkem a znackama citim MNOHEM silnejsi v Italii. Takze vsude je asi neco.
Odpovedať
Profilova fotka
to je zajimave procitat vsechny ty nazory...ale obavam se, ze musim souhlasit asi vic s Danielou a Jennynkou... ja si zivot v CR neidealizuju, uvedomuju si, ze kdybych tu mela zase zit a ne jen prijizdet na par tydnu, spoustu veci by mi vadilo a vytacelo...najdou se takove i za tech par tydnu a ja tu zaznelo, je to prave ta neochota a casto neurvalost lidi...ale jak rekla Daniela, protoze z te zeme pochazim, umim s temi negativy taky lip zachazet a postavit se jim - jsou nase, blby a provincni, ale nase...ale kdyz narazim na nejakou neprijemnost v Italii a muze to byt daleko mensi vec, nevim si s tim rady... uznavam, ze lidi jsou obecne v Italii asi o trochu prijemnejsi, ale zas ne o moc, hlavne tady na severu - Mick kolikrat prijde z prace uplne vynervovany, protoze v Milane a pak ve vlaku nikdo nekouka napravo, nalevo, klidne vam polezou po hlave, kdyz to bude vyhodny pro ne... ja to doma zas tak nepocitim, skoro nikam nechodim, ze, ale Micka to ubiji hodne a to neni cizinec... Jak psala Daniela, taky citim duraz na znacky vic tady v Italii, mozna ne verbalne, ale podvedome hodne, kdyz jsem videla, jak v jednom obchode prodavacka snasela do kabinky dziny asi 12-lete holce stylem "tady ty jsou Armani, tyhle jsou ....jina velka znacka" , uz si to nepamatuju...to prosim nebyl nejaky posh obchod v Milane, ale nakupni centrum tady kousek od nas...v tu chvili jsem se opravdu zacala bat, co bude, az bude Tonik vetsi a uvidi vsechno tohle kolem sebe jako normalni...a bez prehaneni si tam nekde v hloubi duse myslim, ze v CR bych ho dokazala toho vseho uchranit tak nejak lip...zase proto, ze i kdyz i u nas uz je vsechno hodne materialisticke, zase vim, jak s tim pracovat a znam alternativy, ktere tady v Italii tezko hledam... @ditakir souhlasim s tim, ze v Italii prijimaji mnohem lip vsudypritomne deti...a vzdycky to zminuju kamaradum i znamym jako jedna z veci, co by mi fakt chybela...tady hrozne zalezi na konkretni osobe a nekdy aby se clovek bal i vjet s kocarkem treba do obchodu... na druhou stranu si nemyslim, ze je az zas takova vyhra, ze v It berou rodice deti opravdu vsude, i vecer... ja si taky nemyslim, ze s detmi konci zivot, ale holt jednou mam male dite a tak se musim prizpusobit jeho rezimu, ne ono memu... myslim ted hlavne na vecerni spani... Tonik chodi spat takovym kompromisem mezi italskym a ceskym rezimem...nezenu ho do postele v sedm, ale zase neusina az v deset...takhle si to ostatne nastavil sam a funguje to..chodi spat po osme a vstava v osm... od Mickove sestrenice nam bylo uz nekolikrat naznaceno, ze bysme se mu meli min podrizovat, jinak se nehneme z domu a rozmazlime ho...mne tohle jako rozmazlovani neprijde, to vidim spis u nich, kde deti nemaji nastavene zadne mantinely... my jsme si ale uz nekolikrat overili, ze kdyz zkusime z nastaveneho rezimu (podotykam nastaveneho ne nami umele, ale jim, jak to vyplynulo) trochu uhnout a treba zustat nekde vecer dyl (napr ted parkrat u kamaradu nebo pribuznych), nekde se nam to vrati - v tu chvili je i v pohode, ale pak nemuze usnout nebo spatne spi celou noc nebo je nervozni, coz se prenasi i na nas a my si to nakonec stejne neuzijeme... no to by bylo jeste na dlouho...je to ted u nas pomerne aktualni tema ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
jo a jeste jsem chtela dodat, ze i kdyz Italove berou deti s sebou do kavaren a obchodu, paradoxne, kdyz jdu ven s kocarkem jen tak na prochazku, jsem jedina mama v sirem okoli :-( maximalne potkam nejakou babicku s vnoucetem a to jen, kdyz je hezky... kdyz jsem vyjela tady v Brne, at uz jen po sidlisti nebo do centra, byla jsem jak v Jirikove videni, kolik jsem potkala maminek s kocarky... v autobusech, v tramvajich...v Italii se s detmi jezdi vsude autem...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak arogantnych ludi som stretla tak v it, na sk alebo v nemecku, ja by som to moc na krajiny nedelila. aj ked tie mentality su ine a taka "urazka" sa nas vsade dotkne trocha inac. co sa tyka tych znaciek, tak som kratko po prichode do talianska asi este pred ca piatimi rokmi hladala nejaku bielu bluzku, boli sme pozvani na svadbu. na jednom kruhovom objazde pri kostole bol taky obchodik s napisom SONIA, tak som sa sla pozriet, ci nieco nenajdem. jednu peknu som si vyhliadla a chcela som si ju oprobovat, ale este som sa spytala na cenu a ta pani ze: 350 eur!! uplne som zneistela, zrazu som nevedela, ci som dobre pochopila to cislo a ta predavacka sa ma pytala trocha drzym tonom, ci nepoznam znacku Max Mara, ta bluzkabola totizto znackova, nikde to nebolo napisane, len na tom usku za limcom takym malickyum pismom, co som si naozaj nevsimla. keby sa ten obchod volal Max Mara, tak tam idem s inym ocakavanim cien, ale s napisom SONIA ma to teda nenapadlo. tak som jej povedala ,ze je to proste vela a neekonomicke dat 350 eur za bluzku a ze na znacky si nepotrpim, cim som jej odpovedala takym istym tonom, podakovala sa a odisla som. ten obchod po case zatvorili, zrejme tam ani nikto nekupoval. co sa tyka sukromia, som sa s takymito pripadmi moc nestretla...
Odpovedať
Profilova fotka
Dobre poledne holkyv, ste se tu vcera nejak rozepsaly:) Chtela sem napsat jeste vecer, ale sleduju na jednicce ten serial o vampirech, tak mi to nevyslo. Sem si rikala, ze to urcite bude nejaka kravina a nejak me to nakonec chytlo:) Taky od vanoc ctu svou prvni italskou knizku...Draculu:) Teda ale ctu to tim zpusobem,ze si podtrhavam slovicka, co nevim, zapisuju si to do sesitku a pak mi to manzel vysvetluje:)) Nejhur sem na tom s popisem krajiny a historickych deju:) Yizheng, tak preju, at to nejak dobre vyresite s tou praci. Asi to neni lehke rozhodovani, co. Bud mit manzela v Turine nebo s nim sedet kazdy den v kanclu, no nevim, co bych si vybrala. Vidim, ze tvoje darky opravdu udelaly radost, to je fajn. Co se tyce zarlivosti, tak Giorgio je opravdu hodne zarlivy. Priznavam teda, ze kdyz sme spolu zacinali, trosku sem mu k te zarlivosti i davala duvody, ale zarlil i tak bez duvodu...vlastne az do te doby, co sme meli maleho:) Diti, taky si vzdycky po prijezdu z ceska vazim toho, jak se na me tady vsichni usmivaji a zdravi a ptaji se, jak sme se meli atd. V Cesku je to prece jen takove "chladnejsi". A mas moc fajn, ze Federico je takovy spolecensky, aspon nebude mit problemy ve skolce. Kdy vlastne zacne chodit, uz tento rok v zari? Ja mam takovy pocit, ze s Davidkem asi budem hodne bojovat, je to hrozny introvert, kdyz je kolem nej moc deti (jedno, dve jeste snese) tak si vezme jednu hracku a jde si hrat co nejdal od nich, jen aby ho nikdo neotravoval:) A navic porad rve, kdyz mu neco nejde a chce abych mu byla nablizku...no nevim, premyslim, ze ho snad budu posilat sem tam do soukrome skolky od noveho roku, at si trosku zvykne. Hold to asi podedil po nas, ja i giorgio sme byli oba taky takovy. Jo a jak jsi to psala o tech detech v Cr,tak to je pravda, davaji je spat hrozne brzo. Tady ale zas hrozne pozde, vetsina deti nasich znami nejde spat pred 11, coz uz je zas dalsi extrem. Asi to chce nejaky ten prumer:) Kazdopadne je mi sympatictejsi, ze tady tu vychovu az tak nehroti, v Cesku se vsim hned stresuji. Ted sem si cetla na modrem konikovi diskuzi,kde jedna maminka byla nespokojena, ze jeji 13 mesicu stary syn jeste neji sam lzickou:)) Davidek ani nevi, kde lzicky mame, a zatim to nejak neresim:) Jenny, no prijezd do ceska asi bude teplotni sok:) Ale tak ten tyden snad vydrzis a nezmrznes:) Pri popisu te vasi vecere se mi sbihaly sliny na jazyku....muselo to byt fakt dobre. Jak pripravujes ty cokoladove lanyze? My meli smazeneho lososa a bramborovy salat a nejake predkrmy, mela sem zakazano delat velkou veceri:) A typicke jidlo v Marche by me taky zajimalo, kdyz sem se na to ptala manzela, tak rekl,ze se ji zampone...na silvestra:) A na vanoce ze nevi:) Tak vidis,jakeho mam praveho marchegiana:) JInak my slavili 24.veceri, ale normalne se slavi klasicky 25.obedem. JInak pochopila jsi spravne, wii je ta interaktivni hra, mimochodem fakt super, co sme se s tim nablbli driv. Vim, ze to giorgio koupil tyden pred mym porodem a ze sem ten tyden "proparila" na hrach:) Kazdopadne doporucuju, pro vsechny vekove skupiny super zabava. Jo a mi jedem do Bolzana na takovou kratkou dovolenou, od 2. do 6.ledna, teda ne primo do Bolzana, ale az do hor, do jednoho agriturismu. Uz se tesim, jen mam trosku strach z cesty, pocitam, ze minimalne 6 hodin nam to da:( Jinak ja si rikala, ze ste urcite kolem nas museli cestou na jih projizdet...priste se stavte na kafe:) Mimochodem zvladla ses podivat na vsechny pohadky v aute?:) Sisiko, ja si rikala, ze ses tu nejak dlouho neukazala:) Jee, tak vy ste meli i kapra? To je super, ja se ho ani nepokousela sehnat. Seconda pianta je dobre:))) Ja mam doted par slovicek, ktere rikam zasadne ve spanelstine....treba ventana, todo apod. proste mi to italsky nenaskoci:) Ale stve me, ze ty oba jazyky tak mrzacim, jenze s kym si tu povykladat spanelsky. JO a ja preferuju spanelstinu, vzdycky se mi libila vic, co ty? A nejakou slozku s fotkama ze spanelska urcite vyrob, ja se moc rada podivam. JInak preju stastnou cestu do Parize, to budete mit krasne travit tam silvestra.
Odpovedať
Profilova fotka
jee, tady byla jeste dalsi stranka,to jsem prehledla:) No ja nejvic souhlasim s Ditou, napsala to presne, chceme vzdycky to, co nemame:)) No ja to mam ted tak 70 ku 30 pro Italii:) Kdyz si vzpomenu, ze jeste letos na jare sme si chteli kupovat barak v Cesku....asi by to nebyl moc dobry napad:) S tema znackama....tak tady si na to potrpi hodne, ale to je asi normalni, vetsina velkych znacek pochazi prave z Italie a Italky se rady oblekaji znackove:) Vsak existuji i neznackove obchody, obchody "mensich" znacek nebo trhy,podle me je vyber celkem velky.
Odpovedať
Profilova fotka
Musim rict, ze zrovna mne ceska uzavrenost a akuratnost vyhovuje lip, coz je samozrejme povahou a ne narodnosti. Ja mam radeji, kdyz se vecne a bez reci resi, nez prvne deset minut cukrovat come stai a nakonec nic z toho. Znackomilce mam vsude kolem sebe a to jsem rekneme ve stredni vrstve spolecnosti (kancelare nadnarodni firmy). Kdo nema na svetru napis Armani Jeans, jako by nebyl. Pritom je svanda, ze vsichni cekaji na slevy, protoze normalne na ty veci nemaji. A o kvalite tech "znacek" (Emporio Armani, Burberry a tahle sorta) si iluze vuuuubec nedelam, dost kousku jsem uz v obchodech obratila naruby, abych zjistila, ze to za ty prachy opravdu nestoji. A ty pohledy prodavacek taky znam, hlavne kdyz clovek promluvi a ony zjisti, ze jste cizinka, ba co hur Slovanka. Proto nechodim do butiku (hehe, jako bych shoppingovala kazdy tyden), jen parkrat do roka nejake C&A nebo jina prodejna, kde si to clovek sam projde a osaha a bez poznamek muze zas odejit. Jediny obchod, kde se prodavacky chovaji mile, je jedna Carpisa v okoli, taky tam pokazde ze dve veci koupim. Cele pribuzenstvo ma uz od nich doplnky :-D A pak taky uzkoprofilove obchody jako zelezarstvi nebo barvy-laky, jeste vedene postaru, kde vas pan majitel zdravi jmenem. Krome kolegu z prace mam vlastne nejcilejsi spolecenske kontakty s vedoucim galanterie u nas ve vesnici :-N
Odpovedať
Profilova fotka
pauli, teraz ma napadlo, ze som ti ani neodpovedala kvoli tym vianociam, ci sme slavii 24. alebo 25.teho, 24teho vecer sme mali slovenske vianoce s jedlom ako doma, nemali sme kapra ale len file so salatom, kapustu s hubami, fazulu so susenymi slivkami, kysnute makovce cestoviny, oblatky s medom atd, boli u nas aj svokrovci, po veceri darceky. pytala si sa aj na ten fotak je znacky sony, viete ci je to dolezite registrovat to na nete, ako to vsade pisu pri tych elektreonickych vyrobkoch? na co je ta registracia dolezita? nie, nemame ten wii sport, hrali sme to u kamaratov, bolo to moc zabavne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
daniela, uz aj ja som sa poucila a nechodim rada do malickych obchodikov, nech maju hocaky nazov, proste ma to prestalo bavit sa tvarit, ze si strasne zainteresovane pozeram tovar a chcem kupit detske tricko za 74 eur. taktiez chodim rada do vacsich centier, a sama si veci pozriem, vyskusam a potom rozhodnem, ci to aj kupim. tieto malicke ochodiky ako zeleziarstva atd tu este nejako "prezivaju" aj ked jeden po druhom zatvaraju, pedavaci maju aspon 70 rokov, ako aj v obchode kde som so svokrou pre nu hladala nieco elegantrne na nasu svadbu, tak kazda predavacka mala aspon 105 rokov, su dotierave a podlizacne, nic proti, ale taketo butiky fakt nemusim...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Vsak jsem taky v te galanterii dvakrat tydne, abych jim dala vydelat. Stary pan tam prodava se synem, ktery zalozil internetovy obchod, tak snad se udrzi.
Odpovedať
Profilova fotka
Rospi, to ste meli mooc dobre menicko na stedry den, hned bych si dala:) Co se tyce fotaku, ja nikdy nic na internetu neregistrovala, ani nevim, k cemu to je. A co je zac, nejaky ten maly do kabelky nebo uz nejaka profesionalnejsi zrcadlovka? Aspon ho ted vyuzijes k foceni male.....a pak treba konecne hodis na facebook nejake fotky:) A k tem malym obchudkum....ja zas tady u nas nasla par takovych, kde jsou veci levne, takze asi ne vsechny budou skryte znacky:)
Odpovedať
Profilova fotka
pauli, nie, toje len vreckovy fotak, taky akurat do ruky a do vacku :-) daniela, co kupujes v tej galanterke dva krat tyzdenne? :-)
Odpovedať
@jennynka5 děkuji za odpověd..já bych chtěla odjet do Itálie sama..děti už mají svuj život..a hlavně bych si představovala nějakou manuální práci..než se pořádně doučím jazyk..už jsem byla 5 měsícu na sběru paprik,tak vím co to obnáší..také by mě nevadili žádné uklidy,mytí nádobí,pokojské..prostě cokoli..nebojím se žádné práce a taky mě žádná nevadí..(teda kromě erotiky) takových nabídek je všude plno..ale já chci pracovat manuálně a zdokonalovat se v jazyku.........všem vám přeji hezkého silvestra a štastný nový rok a at se vám splní i ty nejtajnější přáníčka :-)
Odpovedať
Profilova fotka
podpora, drzim ti palce, aby si skoro nieco nasla, kde budes spokojna. viem, nie je to lahke, ale nech sa ti v novom roku splni, co si zelas :-) na silvestra budeme doma, nasi varia kapustnicu, pridu zase svokrovci a este jedna pribuzna a na polnoc si pripijeme doma.. nikdy som nemala rada hadzanie petard po okoli, a zajtra to asi nebudem moc riskovat chodit niekam von, hlavne ak vam niekto hodi petardu necakane rovno za chrbtom...nerada by som sa ocitla priamo na novy rok v porodnici ;-) sisiko, zelam ti krasneho silvestra v parizi a aj vam vsetkym, hockde ho budete travit :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela: Kdyz to tak ctu,tak jsem rada,ze bydlim tady,kde jsem, protoze to,co zazivas Ty,ja tady vubec neznam. Prakticky uplne vse naopak...
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21: No ja si myslim,ze spousta je veci fakt individualni. V CR mam kamaradku, ktere jeji dcera neusne driv nez mezi 22. a 23. hodinou a rano vyspava. Kamoska je nocni mura a nepracuje,tak ji to vyhovuje. A tady v Itali mam zase kamaradku,jeji syn zase nevydrzi dele nez do 21 hodin. A maly bratranec od manzela jeste usina nekdy kolem pul devate a to je mu sest let.....A ted jak jsme byli v CR,tak kamoska byla unesena z Fedeho,jak krasne sam ji a pije z hrnicku,ze jeji synovec,ktery je starsi nez Fede, to jeste neumi. No a Fede zase jeste neumi mluvit. Takze kazdy ma neco....
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna: Nas Fede chodil spat driv ve 21 hod. a pak se to porad nejak posunovalo,az z toho bylo 22 hod. A jemu asi vyhovuje tento cas, ja mu reknu,ze jdeme spat, on se postavi, dojde sam k postylce, ja ho tam polozim a on ani nehlesne a behem par minut spi. Taky ho nikde netahame po nocich,ale ta desata nam vyhovuje,ze muzeme na navstevu ke kamaradum,kteri maji taky male deti a kde se vetsinou schazime okolo osme, protoze diky pracovni dobe to proste driv nejde a on si s nima vyhraje a my si zase popovidame s kamaradama, takze takovy kompromis.
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina: Ja si myslim,ze ta registrace je kvuli zaruce. Mela jsem to tak i u kocarku. Ony ty velke znacky maji i mezinarodni garanci. Nejspis se Ti to vyplati zaregistrovat.
Odpovedať
Profilova fotka
A ted uz jen jednu malou perlicku... Ja si opravdu na chovani lidi ke me nemuzu stezovat (az na male vyjimky),jak v Cechach, tak v Italii, se mi malokdy stane,ze bych mela s nekym problem nebo konflikt a to dokonce i na uradech. My jsme ted byli v jedne nekuracke kavarne v Hradci a jen jsme tam vesli,tak jsme byli otraveni ze servirky,ktera tam stala jak spici panna a vylozene mela "radost",ze ji nekdo otravuje. Dali jsme si 2 cappuccina,ktera byla opravdu dobra a tak ji Cri rika: "Dobry" a ja dodala,ze delaji nejlepsi cappuccino v Hradci. Ta holka zacala roztavat a ja jsem pak k tomu jeste neco dodala a ona se dala do reci a kdyz jsme odchazeli,tak se usmivala a prala nam vse nejlepsi. Takze ja si myslim,ze je to kolikrat o tom,jak se k ostatnim lidem stavime my. Samozrejme jsou lidi,kteri jsou proste jedovati od prirody,ale spousta jinych treba potrebuje jen "popichnout". A zase treba moje mamka ma obchod s oblecenim a kolikrat prijde domu nastvana,ze ji v krame nekdo do oci rekl,ze se mu tam nic nelibi, ze nema hezke veci. A to se ji nestalo jen jednou. To proste nepochopim,i kdybych si neco takoveho myslela,tak to prece nebudu tomu druhemu cpat, jednoduse pozdravim a odejdu. Ale nekdo se v te jedovatosti proste vyziva....
Odpovedať
Profilova fotka
Pavli, mne strasne letos chybi bramborovej salat. nevim, jak to na me prislo, ale fakt-celej rok si na nej nevzpomenu a najednou na nej denne myslim. No tak asi poprosim mamku, at mi ho pripravi :-) :-p Ty pralinky se delaji z kvalitni cokolady (80%kakaa), rozpusti se s trochou masla a slehackou a pak se prida nejaky kvalitni konak s rozdrcenym chilli nebo peperoncinem. Je to pikantni, nam to moc chutna, ale na jihu z toho byly v soku, ze nejsou na pikantni zvykli. Zalezi jestli ma nekdo rad palivy ci ne :-) My jsme jeli po silnici statni (45), protoze dalnice byly vsechny ucpany. Vy jste u more, my jsme teda jeli vnitrozemim, ale je to fakt pekna oblast. Jinak pritel pochazi z jedne vesnicky u Avellina, blizko Vesuvu. Je to tam prekvapive hodne hornaty a hodne zelene. Prave je ted vrcholne obdobi citronu a mandarinek a je to fakt nadhera, i docela zvlastni v zime videt ty obsypany stromy. Chtela jsem se Te zeptat, oco jde v te interaktivni hre?Docela me to zaujalo ;-) Jinak Ti moc preju, ze jedete do hor, proste parada, odpocines si, je tam i nejake centrum di benessere?A malej jede s vami, mozna jsi to uz psala a ja to prehlidla. Tak si to moc moc uzijte!!!Taky krasna oblast Alpy, Bolzano. Pritel pracoval 7 let v Bolzanu. Moc se mu tam libilo. Ale vy jedete dal do hor, je mi to jasny :-) Koukala jsem, jak se rozjela diskuze o It a Cesich :-) Mohly byske jednou dat zazitky dohromady a napsat nejakou knizku, ze jo holky :-D Jinak jeste pridavam muj postreh, ze si myslim, ze na severu (jako uplny sever, hlavne Milano a okoli), je ta mentalita opravdu uz hodne vice tvrdsi a studenejsi, dokonce uz i v jazykovce jsme to rozebirali s ucitelem a taky jsem se hodnekrat setkala s nazorem, ze do Milana jikdo jit dobrovolne nechce, kdyz to neni vylozene kvuli praci. Pry shon, snobismus, chladnejsi lidi, zmatek, davy lidi, draho-klasika velkomesto mody. Ja treba v praci mam pulku kolegym, ktery si potrpi na znacky a pulce je to fuk. Ale musim podotknout, ze vetsinou vsechny znacky (Armani, DaG, Gucci, Valentino atd atd) jsou Italsky a ze od tech Italu je to i takovy vztah k jejich vyrobkum a kvalite, je to neco jineho, nez kdyby obdivovali znacky odjinud. A to se mi na nich taky libi, ze si koupi vse domaci vyroby a podporuji tak vlastni trh a ekonomiku-auto, parfem, nabytek, hadry, boty-no to o Cesich (=nas) se rict neda. Vse prodavame cizincum, vse, co jsme meli a za neco to stalo. Neznam nikoho, kdo by podporoval vyhradne nas domaci trh-naopak, jdemem po vsem zahranicnim. od yogurtu az po mleko. to mi prijde trochu smutne. Mimochodem, vite, co se mi onehda stalo'Sla jsem do Esselungy a vidim horu krabic s mlekem a ctu "Tatra". Tak jdu a rikam si-to neni mozne. Otocim krabici a fakt. Vyrobeno v CR :-D No neni to absurdni? :-) Diti, ja bych taky se svym budoucim ditetem chtela treba obcas na veceri ke znamym, aby si deti pohrali a my pokecaly. To se mi libi, jak to mate nastavene. Ale ja vim, planovat se nic neda, ono se to nastavi nejak samo, hema smysl neco lamat pres koleno, ze jo :-) Podpora-a kde hledas?Ja si myslim, ze pokud je Ti to vcellku jedno, jaka by to byla prace, ze by to nekde ve vetsich mestech nemel byt problem. A jak mas velky deti?A odkud jsi z CR? Holky, vsem vam preji hrozne moc zdravi, pohody a spokojenosti v novem roce, stesi a lasky a vsem nam bojujicim Ceskoitalkam preji, at se mame fajn, at uz tady nebo tam:-*****
Odpovedať
Profilova fotka
Jo, Tatra mliko mivaji u nas v Bennetu taky. Ja si myslim, ze to o chladnem Milanu platilo tak pred 60 lety, kdyz to tu bylo opravdu plne milananu. Ale dnes je minimalne, opravdu minimalne pulka obyvatel z jihu, byt v druhe nebo i treti generaci. A tak mi prijde, ze se tu smichalo to horsi od obou narodnosti. Vemte si, ze kdyz byla ekonomicka konjunktura v sedmdesatych letech, severan nesel dobrovolne do statni sfery, protoze mel na vyber soustu mnohem lip placenych praci v podnicich. Takze se to zaplnilo jizany, kteri meli doma situaci spatnou a byli za statni misto radi. A samozrejme uz tepla mistecka nepustili, takze ted na poste, na policii, na ASL.... abyste milanana pohledali. Otevrenost, bezstarostnost a "non ti preoccupare" je fajn u hostitelu na prazdninach u more, kdyz na takoveho narazite podvacate na urade, je to unavne. A ten spech a stres je hodne zapricineny tim, ze je tu moc obyvatel a nefungujici infrastruktura. Co tu znam lidi, strasne radi by zvolnili tempo, ale kdyz vite, ze jen cestou do prace a z prace stravite denne ctyri hodiny, na to popijeni cappuccina v baru vam moc casu nezbyva. (Ne ze by v Neapoli MHD fungovalo, ale tam kdyz dorazite do prace o hodinu pozdeji, pravdepodobne se vam stane min nez v Milane, kde jen jen cekaji, jak vas vyhodit.) Opravdu bych se rada dockala konce krize, abych videla, jak se to zmeni. Muj muz konjunkturu pamatuje a byl to opravdu jiny zivot v mnoha aspektech.
Odpovedať
moc děkuji za přání a i já vám všem přeji jen vše no nej .do nového roku a at se vám všem splní i ty nejtajnější přáníčka...děti mám ve věku 24 a 26 let...je mi jedno kde bych práci našla...nemám nějak vyhraněné místo....jen asi nemám odkazy na ty správné stránky......vše co jsem našla jsou bud samé podvody..už nekolikrát jsem naletěla..a nebo jsou to nabídky do klubu..ale manuélní práce nikde nic......snad v novém roce bude líp........VŠEM NÁM TO PŘEJI,AT TEN NÁSLEDUJÍCÍ ROK JE LEPŠÍ NEŽ TEN STARÝ
Odpovedať
@jennynka5 já jsem kousek od Plzně v čechách.....
Odpovedať
Profilova fotka
Dobre poledne, tak predem vam vsem chci poprat pekne straveneho Silvestra a hlavne stastny a vesely zitrejsi Novy rok! Nevim, jestli se sem zitra jeste dostanu, tak radsi uz preju ted:) Diti, to je Federico sikovny, ze uz sam ji. Ja tady toto zatim moc neresim, jako jezeni, mluveni, hrnec apod, ono to prijde. Spis me stve, ze je takovy mamanek....ale jake sem si to udelala, takove to mam, no:) Asi je to normalni, kdyz vetsinu dne travi jen se mnou. Jo a maly chodi spat ve 21hod a vstava kolem pul osme, takze ok. NAstesti jeste i po obede spava tak 2 hodky...doufam, ze mu to vydrzi co nejdyl:) Jo a davali ste mu k tem vanocum nejake to auto? Libilo se? Jenny, ten recept na ty pralinky zni dobre, to je asi velke afrodiziakum, co:)) Cokolada a peperoncino:) Zajimalo by me, jak to chutna, ja pikantni rada, asi to nekdy zkusim. A kudy vnitrozemim ste jeli na ten jih? Mne ty cisla silnic moc nerikaji:) Co se tyce toho wii, je to proste takova herni konzole, kupujes si do toho ruzne hry, neco na zpusob play station. Jen tady mas k tomu takovy ovladac a on reaguje na tvoje pohyby, blbe se to vysvetluje:) Proste treba mas hru, kde mas hrat tenis, tak v ruce drzis ten ovladac, stojis pred televizi a tou rukou machas, jak kdybys opravdu ten tenis hrala. No a v televizi vidis kurt a postavicky, co te vlastne napodobuji. Je to fakt sranda a ty hry jsou moc pekne graficky udelane. Mne se nejvic libi wii fit, to si poridis jeste takovy stupinek a na tom pak cvicis....a zase v televizi vidis, jak to mas delat a jak ti to jde, je to fajn. Neni to sice uplne nejlevnejsi vec, ale podle me dobra investice...ja se uz hrozne tesim, az si s tim s malym budem hrat....zatim mi pomaha jen zavodit v autickach:) No doufam, zes to trochu pochopila, ono se to lip vysvetluje, kdyz to vidis. I kdyz ja to zezacatku nechapala, ani kdyz mi to manzel nazorne ukazoval:) No a do tech hor jedem vsichni, ja chtela, aby si maly trochu uzil snehu. Jen zadne benessere se nekona, jedem do agriturismu v horach, vlastne je to statek nejake rodiny, co tam pronajima 2 apartmany. Ale maji tam i farmu se zviratkama, tak to snad bude fajn. Tak pritel pracoval 7 let v Bolzanu? No tam je vlastne vojenska zakladna, ze. A jaktoze nakonec skoncil v Bologni? Podpora, taky ti preju, at si neco v Italii najdes a muzes se sem vratit.
Odpovedať
Profilova fotka
@Ditakir, nevsimla sis ted v televizi reklamy na to playhouse disney live? maji jedno predstaveni i v ancone, ted sem se akorat divala na jejich stranky a diskuze na fb, ale teda....ty ceny!! Pisou, ze je to krasne, i pro malinke deti, ale nevim, jak by maly videl,kdyby nesedel uplne vepredu. vy ste o tom nepremysleli?
Odpovedať
@paulina21 moc děkuji
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21: Ja taky nijak neresim,jestli mluvi nebo sedi na nocniku. To jezeni prislo uplne samo, on uz dost brzo chtel drzet lzicku a chtel sam jist,tak jsem mu v tom nebranila, to same s pitim. A nocnik mu nijak nenutim, v Cechach uz spousta deti chodi na nocnik,ale pro me je vetsi pohodli,kdyz to pusti do plin :-D Zacnu s tim az tak ve dvou letech. A to mluveni, uz jsem se smirila,ze to bude jeste trvat. Fede taky odpoledne spi tak kolem dvou hodin,tak je to fajn. To auto jsme mu nakonec nedali, protoze v CR dostal spoustu darku, koupili jsme mu tam i dve mala auta a tak jsme to nechteli moc prehanet. Dostane ho k narozeninam ;-) My tu Wii mame taky, mame ruzne hry a taky ty wii fitness,to je super, obcas jsem na to cvicila a hrala tenis. Uzijte si to na horach! @yellowbanna : Souhlasim v tom,ze v Cechach kolikrat vis lepe,jak se v urcitych situacich zachovat a jak co vyresit. Ja jsem tohle vysvetlovala manzelovi,ze pro me je treba snazsi podnikat v Cechach, protoze vim,co mam udelat,kam zajit a co zaridit,kdezto v Italii vubec nevim co a jak. @danieladaniela: Ja videla,ze hodne Italu nema Milanany rado. Rikaji,ze to jsou snobove a je pravda,ze kdyz v hotelu ma nekdo problemy,tak je to vetsinou nekdo z Milana. Kdezto "Romagnoli" jsou vyhlaseni tim,ze jsou sympaticti, takze tady je fajn. Ja si tady opravdu nemuzu stezovat, to bych se rouhala. Je tady nekolik Cesek, ktere se tu vdaly a rozvedly a presto tu zijou dal,i kdyz nemaji zadneho pritele. @podpora: Zkus se mrknou na tohle: http://www.ilfoannunci.it/engine.asp?... lavoro
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?