Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky. yizheng-ja jsem koupila soupravu saly s rukavicema a kabelku ve stejne barve. Moje tchyne nepouziva moc kosmetiky, ale kdyby pouzivala, sla bych do erbosterie a koupila nejaky hezky balicek darkovy (treba kremy, telova mlika, olejicek-zalezi, je tam hodne kombinaci). Taky me napadaji kozene rukavice, penezenka..nebo i neco veseleho do kuchyne, co neni moc obvykle, nejaky vtipny krajec, takovy ten zasobnik do lednice na zbylou cibuli ci citron (je to hezky, je to v tom tvaru daneho ovoce ci zeleniny) ..snad se Ti nejaky napad bude hodit:-) Holky, preji vam vsem krasne a vesele vanoce, hlavne poklidne, mejte hezky stedry vecer a vychutnejte si tu krasnou kouzelnou jedinecnou atmosferu! Ja jdu zitra jeste do prace a po obede vyjizdime smer jih ke tchanum. Tak prijedeme rovnou na veceri x-) :-p -alespon doufam, ze nezustaneme trcet nekde v zacpe a nestravime tak stedry vecer na dalnici:-) Do auta si beru pocitac, kam jsem si stahla ceskou stedrovecerni TV klasiku - 3 orisky pro popelku, Kristian, Pysna princezna atd atd. Tesim se jak mala :-D Ahoj holky***
Odpovedať
Profilova fotka
cau holky, ja ted zas nemam cas vubec psat, tak se omlouvam.. ale darky uz mam vsechny pohromade a sbaleno SKORO taky :-) letenka je vytistena, listek na autobus do Prahy taky, pytlik s eury pripraven.. tak snad nic nebude schazet a toho 27/12 vse probehne bez komplikaci. preju vam vsem moc hezke Vanoce, hlavne pohodu a klidek, at uz slavite doma nebo v Italii!!!
Odpovedať
Profilova fotka
Taky vsem preju krasne a pokojne Vanoce i Co nejuspesnejsi Novy rok ( i kdyz do te doby se jeste "uslysime") :-) Tady je to moje prani tak trochu nazornejsi ;-) http://picasaweb.google.com/lh/photo/... A dekuju vsem, ze jste... diky vam byl muj presun do Italie a prvni mesice o neco snazsi... Tak stastne a vesele!
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, taktiez vam vsetkym zelam krasne vianoce, plne pokoja a pohody s vasimi najblizsimi :-) yellowbanna, ta pohladnica je nadherna. reys, nech posledne pripravy na stahovanie prebehnu uplne v pohode, mozno sa budeme dovtedy este citat, ak nie, zelam stastnu cestu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky, preji vam vsem krasne Vanoce a vse nej nej nej do noveho roku! jdu dobalit posledni darecky a pak uz budu jenom odpocivat x-) . yellowbanna, to prani je nadherne! Tonik je nadherny miminko!
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak vam taky preju krasne Vanoce! Poslednich par dni sem vubec nestihala, tak sem ani nepsala. Dneska sem jeste uklizela, ale ted uz nic, jenom osmazim lososa a muze se jist:) Reys, taky preju stastnou cestu do Rima!
Odpovedať
Ahojte dievcata. Taktiez vam chcem popriat Stastne a Vesele Vianoce :-) A vsetko naj.naj.naj. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja se pridavam uz skoro s krizkem po funuse ;-) ,ale Vanoce jsou vlastne az zitra ;-) . Hodne stesti, zdravi, lasky a pohody nejenom na Vanoce,ale i po cely pristi rok. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, ako sviatkujete? dufam, ze dobre a aj ze darceky boli pekne. dnes sme si spravili pekny vylet do Sieny, nadherne ozdoby, trhy a aj ked nebol sneh, bola dost zima, hlavne ze neprsalo ;-) ako sa pacili darceky manzelom, svokrovcom atd? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina relaxujeme, obchazime rodinu, Tonik je za hvezdu :-D darecky se libily...nakonec jsem Mickovi vyrobila dva "poukazy" - jeden na to letiste a druhy na prodlouzeny vikend se mnou a s Tonikem v nejakem wellness hotelu...at si vybere...a on se moc smal a pry ze ten vikend uz je objednany a to byl vanocni darek PRO ME! :-D A byl hrozne nadseny, ze urcite chce ten kurz, tak ho ted musim objednat ;-) Jinak doufam, ze se taky vsechny mate moc pekne a uzivate svatku... @rospina trochu jsem ztratila prehled, kdyze to mas ten termin? Moji sestrence se ted 23.12. (na Mickovy narozeniny) narodil chlapecek Tomasek :-) Uz ma doma dve trilete holky - dvojcata :-) A jeste mam jednu kamosku, ktera ceka nadilku kazdym dnem ;-) Tak at je vsechno v pohode!!
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak vidim, ze tu toho jeste moc nepribylo, vsechny jeste odpocivate, ze.I kdyz vlastne dnes by se mela vracet Dita i Reys, zejo, tak snad budou mit fajn cestu a v poradku dojedou. U nas byly vanoce moc pekne. Ja teda az do stedreho dne makala jak sroubek, abych mela vsechno pekne nachystane, ale pak se jen odpocivalo. Slavili sme uz v patek, stedrovecerni veceri v 5 odpoledne. Po jidle sem vyhnala maleho s manzelem do pokojiku a aranzovala sem darky pod stromecek:) Jenom sem slysela,jak maly vola z okna baboooo...jakoze uz ma konecne prijit:) No a bylo to moc pekne, maly byl nadseny, jenn tech darku na nej asi bylo moc,tak si jich nechal par na rano. Ja byla spokojena, dostala sem spoustu kosmetiky,nejake obleceni, knizky, fen, rychlovarnou konvici a nejake caje s hrnkem a konvickou,jo a taky wii sports resort....to uz sem si prala loni, ale jezisek to nepochopil a donesl mi nejakou strilacku:) Darky pro giorgia meli taky uspech, tak sem rada. Sobotu sme pak travili u tchanovcu na velkem obede a nedeli zas u znamych....k tem mozna pujdem i na silvestra. Normalne sestra te zname ma ted par mesicu adoptovaneho chlapecka, je stary jak davidek a adoptovali ho na Ukrajine, sem moc rada,ze se jim to konecne podarilo, vim, ze se dlouho snazili o vlastni a nic. Je to pekne, ze daji domov cizimu (teda ted uz vlastnimu) diteti,co by jinak skoncilo buhvikde. Rospi,a jak ste slavili vy vanoce?A kdy, 24 nebo az 25? A copak jsi dostala pekneho? No za chvilku uz vas ceka ten darek nejvetsi,ze:) Nemas uz nejake priznaky, poslicky atd? Jinak sem rada,ze ste si tak pekne uzili vylet, muselo to byt hezke. Yellowbanna, tak co rikal Tonik na stromecek a darecky? A kde mate nakonec objednany ten wellnes vikend? to je fajn, ze se Mickovi tak libil ten poukaz na letiste, vidis, jak jsi vybrala dobre:) Jinak vidim, ze kolem tebe se rodi o sto sest:) Teda, mit trilete dvojcatka a do toho jeste novorozence musi byt pekny zahul....ale pekny, meli krasny darecek pod stromecek:)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, yellowbanna, to je super, ze manzel nakoniec ten vikend na letisku chce, urcite to bolo pren pekne prekvapenie. 21.12. bol spln a vidim,ze sa naozaj zacalo rodit naraz vela deti :-) len jednej kamaratke z predporodneho kurzu sa maly akosi nechce este narodit, termin bol 22.12. uz ma aj prve bolesti, vcera zacala aj krvacat a sa otvarat, ale poslali ju domov, ze vraj je este skoro....tak neviem, co si mam o tom mysliet (teda o tych doktoroch)... :-S ja mam termin 10.januara, ale zda sa, ze mam este viac energie ako predtym, nie som kludna, kym sa neprechadzam vonku aspon dve hodiny, inak sa neviem nejako "unavit" a normalne zaspat... vcera mi to s tym vyletom v siene tak dobre padlo, este ziadne velke priznaky,ani bolesti, mozno to vydrzim este aj do polovice januara, ak sa nic nezmeni :-p pauli, som rada, ze ste pekne oslavili a darceky sa pacili. ten wii sport resort poznam, je to zabavne, hlavne aby si mal dost priestoru pred telkou :-) ja som dostala okrem ineho aj ten fotak, co som si chcela kupit, velmi sa z neho tesim :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ahoj holky, tak se taky hlasim po vanocich. Vanoce v Italii nakonec dopadly dobre, mela jsem z toho trochu obavy, ale vazen parada. sice bez snehu a bez Jeziska, hihi, ale babbo natale se s darkama vytahl. od Alessandra jsem dostala bryle...a od tchanovcu mobil. moje darky taky mely uspech x-) . holky, mam na vas dotaz. mate nektera zkusenosti s posilanim veci do CR po ridicich Tourbusu??? Alessandrova kolegyne z Modeny ma kamaradku co tady byla vdana, ted se rozvadi a odstehovala se zpatky do Prahy. je to ceska. je na tom docela spatne co se financi tyka, ma male dite...a tak by ji ta manzelova kolegyne chtela poslat par veci, ale nevi jak. Ja uz parkrat slysela, ze se baliky daji posilat prave po ridicich Tourbusu, ale osobni zkusenosti nemam...co si o tom myslite? taky by pry potrebovala sehnat praci, kdekoli po republice...tak kdyby nekdo o necem vedel...ja ji sice neznam, ale rada bych pomohla...tak dekuji za kazdou radu x-)
Odpovedať
Profilova fotka
AHoj holky, tak vas zdravim uz z Italie. Cesta letadlem probehla vyborne, Fede usnul jeste pred vzletnutim a celou cestu spal,tak byl klid. Let trval jen hodinu! Letely s nami jeste dve kamosky z Rimini,co byly na Vanoce doma. V Cechach to bylo fajn,ale posledni dny jsem se uz tesila zpatky do Italie, do sveho a taky na odpocinek. Ja se v CR nikdy nevyspim a moc si neodpocinu. Kevsemu Fedemu se za ty dva tydny prorezaly dva spicaky,takze zabava v noci byla vyborna. :-| Vcera jsem vybalila, nahazela veci do pracku a jeste tu mam dalsi kopec veci,co ceka na vyprani. Dnes dopoledne jsem vyrazila do centra Rimini, s dvema kamaradkama (Italkama) a detma, zasly jsme si na snidani, bylo to moc fajn a tak jsem si zrovna rikala,ze uz si s nima rozumim o neco vic,nez s nekteryma kamoskama v Cechach. V CR mam par super kamaradek,ktere zboznuji a chybi mi,ale nektere mi najednou prijdou rozdilne, ze maji jine starosti a trochu jiny zivotni styl. Nekdy mi prijde,ze se predhaneji v tom,ktera se ma lepe, co si koupily a zduraznuji ruzne znacky a me tohle zrovna moc nezajima. Hlavne my zijeme normalnim zivotem, mame se dobre,ale prece jen musime premyslet o tom,jak a za co penize utratit a tak,kdyz nekdo zacne licit, jak byl nekde na exoticke dovolene a za mesic jede do sve vily nekde jinde v cizine a nevi ,zda si koupit Bavoraka nebo Mercedesa, tak se citim trochu mimo misu. A hlavne jde o to,jak to kdo prezentuje. Nasi kamaradi v Italii se maji taky velice dobre,ale nijak se tim nechlubi. Jo a tak nejak mi prijde,ze tady v Italii je to fakt lepe prizpusobene detem, s holkama muzeme jit do kterehokoliv baru,aniz bychom se musely bat,ze nam tam deti otravi cigaretovym dymem. V Cechach musim porad hledat nejaky podnik,kde se nekouri a jeste neni receno,ze tam budou nadseni z pobihani malych deti. Tuhle jsem se musela s jednou holkou dohadovat na veceri, zda pujdeme do kuracke nebo nekuracke casti, i kdyz jsme byly dve nekuracky a jedna kuracka. Skoro jsme se kvuli tomu pohadaly. Jinak Vanoce byly pekne, Fede si to uzil, u kazdeho darku rikal: Jeee :-) Meli jsme pak problem nacpat vsechno do kufru, takze jsme nektere veci museli nechat v Cechach. Dnes mi volali z hotelu,zda muzu prijit ted okolo Silvestra pomoci, tak pujdu docela rada, aspon si neco privydelam a dostanu se mezi lidi. @Reys: Tak jak probehla cesta do Italie a jak se zabydlujes?
Odpovedať
ahojky všem. opožděně vám přeji hezké sváteční dny a hlavně štastný nový rok at se vám splní i ty nejtajnější přáníčka :-) :-)
Odpovedať
když to taky tak pročítám,tak vám musím napsat že vám pěkně závidím,že mužete být v Itálii. Já bych tam byla hned,Itálie mě učarovala a jakmile si vzpomenu na zážitky jak z dovolené tak i se sběru paprik tak se mě vždy rozbuší srdce a je mi tak nějak těžko.....kéž by se mě splnil sen a mohla jsem tam být.. :-(
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, dita vitaj naspat :-) stihli ste sa nakoniec stretnut s reys na tom letisku? dufam, ze aj ona mala dobru cestu. to je super, ze ti volali z hotela, po dovolenke budes mat troska zmeny a aj si zarobis. mali ste vela snehu na vianoce v cr? niekedy aj ja mam pocit, ze ludia na sk maju ine starosti a problemy, mozno to bude trocha inym zivotnym stylom, a trva mi, kym sa trocha "vzijem"... to, ze nie vsetci tu davaju najavo az moc dobru financnu situaciu, je pravda. mame tu kamaraotov a znamych, ktori teda nemaju o nic nudzu, a napriek tomu sa da s nimi porozpravat o vsetkom bez toho, aby davali najavo, kolko toho maju alebo si mozu dovolit. yizheng, skus ist na stanicu k autobusu a spytat sa na to posielanie veci priamo soferov. viem, ze na slovensko to celkom dobre funguje, myslim,ze za tasku beru tak ca 10 eur. osobne som teda este nic neposielala, ale co som pocula, kamaratky takto veci posielaju po soferoch a su spokojne. co si nakoniec kupila svokre? :-) tak vcera sa tej kamaratke narodil matteo a je stastna, ze to ma zasebou. takze o dalsieho maleho cloviecika naviac :-) ahoj podpora, dik za priania, taktiez vsetko najlepsie do noveho roku. napis nam nieco o sebe. skusila si uz v taliansku zit? bud studium alebo praca tak na dlhsie...dovolenka moc skresluje pohlad na vsetko, najlepsie to vyskusat nejakym dlhsim pobytom a spravit si obraz :-)
Odpovedať
Profilova fotka
:-) Ahoj holky, moc vas vsechny zdravim, zase jiz z Bologne. My jsme stravili vanoce pekne, na jihu bylo o neco tepleji, sice bez snehu, ale krasny cerstvy vzduch, citrony a mandarinky na stromech :-) vzdy nas rodice nabali tak, ze mame plne auto po strechu a musim rict, ze jsem spokojena..nemusim zase nejakou dobu kupovat maso, oliv.olej, citrony (tech mam asi 20 kg :-), orechy, rajc.stavu atd. uzivam si to :-) rospina-moc moc budu drzet oba palce, at vse krasne dopadne:-) Budu zrovna v CR (odjizdim 4.1., vracim se 12.1.), ale urcite nakouknu, jestli uz neni nejaka zprava vyvesena :-) x-) To je hezke, ze mas tolik energie, ja jsem si vzdy myslela, ze ti spis ubyva sil s rostoucim briskem a vidim, ze to nemusi byt pravda:-) je urcite fajn, ze tolik chodis, i ze zdravotniho hlediska!tak tfu tfuj!! Dita-ahoj Diti, vitej zase v It, ja se taky vyspim dobre jen v nasem byte v Bologni, clovek uz je zvykly na sve pohodli, na zvuky bytu ci domu, na stupen tmy:-) a tak. jsem rada, ze Federico tak krasne zvlada letadlo, ale jestli si dobre pamatuju, i Tonik od Yellowbanny "fa il bravo nell'aereo" :-) jenom Pavlinka mela trochu pernejsi zazitky z letiste :-p Jinak k tem kamaradkam-taky se mi nektera odcizila, ale ja narozdil od Tebe mam kamaradky jen v CR, tady v It ani jedinou. To, co popisujes, znam prave od kolegyn z prace tady v It, to "vychloubani", davaji mi pocitit i jine veci, nez jen tyhle "majetkove", zadna by si se mnou rozhodne nevysla na snidani v nedeli nebo nekam na obleceni nebo tak. To mas fajn, je videt, ze si rozumite! tady u me je to trochu americky styl, napovrch mile tvare, ale po praci nezajem. Takze si myslim, ze je to spis vec toho, na jake lidi natrefis, nez Ital versus Cech. Musi to byt rozhodne neprijemne, takove vychloubani a "soupereni", sama to znam a clovek se pak unavi to poslouchat, obzvlast, kdyz ma jine zivotni hodnoty..mam zkusenost, ze to casto rikaji lide, kteri nejsou az tak "happy" ve vztahu, ale to nemusi byt pravidlo. Jinak ja mam tady v It kamarady jen "muzskeho pohlavi"-spolecne s pritelem a ti jsou skveli, presne jak rikas, ikdyz nekteri "maji", vubec to nepoznas, naopak, dali by Ti vsechno. To se v Cesku nevidi az tak casto..precejen jsme vice skudlivi narod. ja uz pred lety jsem si vsimla v italii (ikdyz deti nemam), ze jsou Italove na deti mnohem vic trpelivi a uzpusobeni, rozhodne vtomto v Cesku mame hodne co dohanet. My jsme se segrou vzdy obdivovali i Italske muze a manzele, jak jsou trpelivi s detma, treba na dovci si vyjdou chlapi spolu s detma (klidne priberou i psy:-) a v klidku si povidaji, houpaji kocarek, nebo si s nema hraji, nestydi se za to, neukryvaji pred ostatnima samcama (to, co casto delaji cesi), jsou naprosto v klidu, nejsou nervozni a zenske si zatim pocouraji par obchudku-tohle se mi vzdy libilo. Take rozvodovost je tu jedna z nejmensich v Evrope, zatimco u nas, bohuzel. je nejvyssi v Evrope. Tak to je jen takove doplneni tematu, kdyz jsem si stezovala na Italky, tak zase hazu do "plena" chvalu ve prospech Italu :-) Yizheng, ja jsem posilala kufr pres student agency, vzali si 10e za zavazadlo, rano mamka cekala, kdyz nahodou meli zpozdo nebo prijizdeli driv, zavolali ji. Bylo to v poho, myslim, ze to udela v poho i Tourbus a myslim, ze kdyz vylozene nenatrefis na nejakyho neprijemnyho joudu =-) , nebude problem. Budes posilat darecky? Co jsi nakonec dala tchyni? Moji tchyni se kabelka i sala moc libily:-) Reys, jak je, ozvi se !! Snad se pekne zabydlujes a vse probiha ke Tve spokojenosti!! Holky, a co budete delat na Silvestra? Pa a pozdravy vsem
Odpovedať
Profilova fotka
Dobre poledne holky, tady je posledni dny takove zima, to je hruza. Dneska jen 3 stupne, aspon teda sviti slunicko, ale zima hrozna. Tak jak vsechny pokracujete behem svatku, pracovne nebo po navstevach? My oboje, manzel uz pracuje, ale vecer k nam vetsinou nekdo prijde. No a hlavne ted resime silvestra. Ja ho opravdu nerada slavim a nejradsi bych byla doma....narozdil od manzela:) Letos do me porad huci, at jedem za jeho kamaradama do Rima, ale to se mi fakt nechce. hlavne kvuli ceste, maly by to nedal jet 31 tam, pak 1 nazpet a 2 do bolzana. Doufam, ze mu to jeste rozmluvim. A kde se chystate slavit silvestra vy? Jo a zas sem tu poznala jednu novou cesku, to je super. Je primo z naseho mesta, dokonce bydli nedaleko od nas a ma rocniho Tonicka:) Nejlepsi je, ze sme se asi pul roku mijely v parku...byla to jedna z mala mamin, co chodi ven za jakehokoliv pocasi:) Rospi, a jakypak si dostala fotak? Vidim, ze mas jeste spoustu sil, to na porod asi fakt jeste nevypada. JAk tady vlastne dlouho nechavaji prenaset? A vy wii mate taky? JInak velka gratulace kamaradce, Matteo je moc pekne jmeno. Yizheng, to jsi mela pekneho jeziska. S tim posilanim veci busem nemam zkusenosti, ale taky sem slysela, ze to jde. Ono to asi hlavne zalezi na ochote tech ridicu:) Diti, vidim, ze uz si opravdu rada, ze ste zas v italii. Posledni dobou mam uplne stejne pocity jak ty po navratu z Ceska. o tech nekurackych restauracich a barech se radsi ani nezminuju...Jsem rada, ze se Federicovi stromecek a darecky tak libily. Ted uz je to lepsi, ze, jak je vetsi a vsemu vic rozumi:) Chtelo se mu vlastne nazpet nebo by radsi zustal jeste v Cesku?
Odpovedať
Profilova fotka
Jenny, nevsimla sem si tveho vzkazu, myslim sme napsaly zaraz:) Tak vidim, ze ste si vanoce pekne uzili. Ten olivovy olej a citrony zavidim:) A tam bylo takove teplo? Ja myslela, ze zima dorazila i na jih...podle zprav o pocasi:) A jak ste slavili stedry den atd, a copak ste meli dobreho k jidlu? vidim, ze te jeste ceka cesta do Ceska...jak jedete, letadlem nebo autem? A mas pravdu, ze Italove jsou na deti vic uzpusobeni....ja si myslim, ze je to tim, ze pro ne zivot nekonci narozenin ditete, ze se proste chodi najist,nekam si sednout, proste vsude mozne i s detma....narozdil od Ceska, kde mi prijde, ze s ditetem vsichni sedi doma, krom materskych center teda:) A s tema schopnyma italskyma tatinkama si mi pripomnela....zrovna v pondeli sem videla jednoho, co sel na prochazku s asi 3letou holcickou a pred sebou tlacil kocar s tak rocnima dvojcatkama:) Toto je pro me maximalne schopny tatinek, kdyz dokaze manzelce tak pomoct a prebrat aspon na hodinku vsechny deti:)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte holky. tak to je super, ze to posilani veci po ridicich autobusu funguje. darecky posilat nebudu, ale od manzela kolegyne potrebuje poslat par veci kamaradce do prahy a ptala se me jaky je nejekonomictejsi zpusob :-N , tak me napadl tourbus. tchyni jsem nakonec koupila teplakovou soupravu do posilovny, takovou smrncovni. ona ted tam ted chodi kvuli zdravotnim problemum a zacalo ji to i bavit. a fakt mela radost x-) . tchan kdyz uvidel tartufo tak skoro skakal radosti :-D . do Cr se chystame v lednu, ale zatim nevime termin. Alessandro ma honicku v praci, navic to vypada, ze da vypoved a bude pracovat tam, kde ja :-N ! udelali mu dobrou nabidku a prace by ho bavila 1000x vic nez to co dela ted. navic by byl doma a ne v Torine...jedine minus, ze nebudu moct dat vypoved ja :-( . je to komplikovane, ale ptali se me snad 100x jestli je pro me problem pracovat s nim v jedne kancelari a ja tvrdila, ze nee...jinak by mu praci nenabidli...ach jo! tak jsem o tom hodne discutovali a bud tam budeme oba nebo jenom ja...tak uvidime. uz jsme spolu pracovali v predchozi firme, tak z toho strach nemam. spis, ze jsem od tama chtela pryc a ted tak nejak nemuzu...tak holt jeste budu muset vydrzet Rospi, jsem rada, ze jsi porad plna energie. ja mam kamaradku tady v IT, ktera ceka holcicku v breznu. od zacatku tehotenstvi je doma, ale fakt zavrena doma. nevychazi, ma strach z bakterii a mikrobu..a pritom je vsechno OK a je v poradku...nevim, ale nejak se me zda, ze tady moc aktivnich tehulek jako jsi ty neni. jennynka, vitej zpatky v bologni. mam to uplne stejne jako ty. nejlepsi kamaradky zustali v CR a tady v it mam pouze kolegyne nebo pritelkyne manzelovych kamaradu. a presne jak pises ty, v praci jsou mile, usmevave, ale po praci se nikam jit neda. driv me to mrzelo, ale ted uz je me to jedno. znam tu dve chorvatky, ty jsou fajn. mela bych i par kamaradu italu, ale s tema s nestykam, protoze manza zarli! ]-( . holky, jak jsou na tom vase drahe polovicky se zarlivosti? Diti, to je super, ze Fede nema problemy s letanim. a je fajn, ze se vratis do hotelu, i kdyby jen na par dni, aspon budes mit zmenu. Reys, jak je v Rime? vsechno OK?
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina : S Reys jsme se na letisti nepotkaly. Nam to letelo asi o dve hodiny driv,tak to nevyslo. Na Stedry den bylo v CR hnusne. Roztal snih a prselo! Bylo to hruza! Sli jsme se projit,ale po 15 minutach jsme se vratili,protoze to vubec nebylo nic prijemneho,takove vlezle pocasi. Ale 25. uz zacalo snezit a prituhlo, tak jsme si to vynahradili. @ Jennynka5: To mas super, ze mas takovou zasobu jidla ;-) My jsme tu naopak jak u snedeneho kramu,ale mame velkou zasobu sladkosti ;-) To me mrzi,ze mas takovehle kolegyne. Ja si na kolegyne z prace nemuzu stezovat, jsou moc fajn, berou me uplne stejne jako ostatni a obcas i lepe ;-) a s jednou jsme dokonce kamaradky, chodime spolu na kafe a byly jsme spolu i v centru benessere. A ta mi taky dala spoustu obleceni na Federica po svych dvou detech. A ty ostatni kamosky jsou taky fajn, pisou mi i kdyz jsem v Cechach a pokazde,kdyz se neco organizuje,tak mi zavolaji nebo napisou. Takze si fakt nemuzu stezovat. A prijdou mi i uprimnejsi nez nektere "kamaradky" v Cechach. Dnes dopoledne jsem byla na prochazce u nas v mestecku a tak jsem koukala,jake je to tam pekne a i hezky nazdobene, vsude lidi, kteri se na me usmivaji a tak jsem premyslela, proc vlastne chci porad jezdit do Cech, kdyz je to tu mnohem lepsi ;-) ALe asi to bude o te rodine, o tom,ze jsem se tam narodila a znam to tam a taky,ze tam mam jeste nejake kamarady.... @Paulina21: Tak vidis, poznala jsi dalsi krajanku, to je super. Ani nevim,zda se Fedmu chtelo zpet nebo ne, jeste se nijak moc neprojevuje. Ale posledni vecer v CR byl hrozne vesely, porad blbnul, tancoval a smal se. Kdyz jsme se vratili, tak byl trochu protivny,ale to bylo asi tou zmenou a unavou. Kdyz pak videl tchana,tak byl strasne nadseny a vcera jsme se sesli u kamaradu a vsechny tam nadsene vital :-) Je to takovy vitaci typ. Kazdemu udela "festu" a pak jeste podava ruku :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Pavli!Tady taky zima, mraz, ale u nas dnes namerili v Jizerskych horach az -27!!!Jezismarja, ja jsem strasne zimomriva a nevim, jak pojedu k nam, co si oblecu?!:-) Jinak na jihu bylo kolem poledne tak 12 stupnu, ale v noci take zima. Ale citrony a mandarinky plodi nejvice prave na vanoce. Ja miluju tu vuni, to, ze jsou prirodni z jejich zahrady, takze v klidu muzes nastrouhat nekam kuru bez chemikalii:-) jinak jsme meli veceri 24.12. vse na bazi ryb a morskych plodu-takze neco pro me ;-) Predkrm smazeny carciofi, strudl se salatem scarola, hrozinkami, pinoli, olivy. Pak bruschette. Pak spagety se skeblama, ryby-bacala, orata, losos. Pak gamberi, smazene sepie. Salat. Pak typicke sladke z Campanie. A moje cukrovi, co jsem privezla :-) Moc chutnaly rohlicky a kulicky rafaelo, ale nikomu pikantni cokoladove lanyze :-D A co jste meli vy? Co se ji v Marche na vanoce?A slavi se spis 24.12. vecer nebo 25.12. rano? Dostala jsi hezke darecky! A ten wi resort (jestli jsem to dobre pochopila) je ta interaktivni hra, kterou delas pred televizi? Presne jsi to popsala s tim italem a detmi, ja jsem za toto rada, i muj pritel je takovy, ma more trpelivosti, je rad s detmi a myslim, ze proste vetsina Italu tohle ma v krvi, oni se s tim rodi. Musim v tomto opravdu Cechy pokarat :-) Samozrejme ne vsichni jsou takovi..ale vime vime. A vy proc jedete jeste do Bolzana? Jo a my jsme jeli na jih pres Marche-pocasi tam bylo 24.12. navecer silene, ale ty kopce a vinice :-)Krasa. Tak ja jdu makat, jsem ted v praci. Snad nejak vymyslim, jak uz neprijit 31.12..nikdo tu neni, neni nic na praci a sef ma stejne dovcu :-) Tak papa hezke odpoledne
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng : Tak to je skvele s tou Alessandrovou praci! Ja tak rada ctu a slysim dobre zpravy. Nam nezbyva nez doufat,ze rok 2011 bude lepsi ;-) Me proste prijde, ze nekdy se bud porad dari a nebo uplne nedari. A proc bys nemohla Ty odejit z prace? @Paulina21: Ja musim rict, ze manzel je taky dobry tata a ze se o Fedeho dobre stara. Kdyz vidim neketere moje kamaradky z CR, tak jim moc nezavidim. A vyhovuje mi,ze tady v IT. jsou zvykli brat deti vsude s sebou, kdezto v CR lidi uz vecer nikam nejdou,protoze deti musi jit spat a hlavne neni moc mist,kam je mozne jit i s detma. My jsme ted v sobotu sli na veceri s kamaradama a Cri chtela vzit Fedeoho s sebou,ale ja ho odvezla k mamce,abychom meli klid a pak jsem koukala,ze by tam byl Fede uplne jedine dite. Docela me taky prekvapilo,jak brzo chodi deti v Cechach spat. Spousta mych znamych uklada deti uz v 19 hodin,ale to se pak prece nemuzou divit,ze jim vstavaji mezi 5.-6. hodinou ranni... Kdyz jsem rekla,ze Fede chodi spat ve 22 a budi se v 8,tak mi na to kamoska rekla,ze chce videt,jak to budu delat,az bude F. chodit do skolky. No jak? Pujde spat o hodinu driv a a o hodinu driv se vzbudi,ne? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Diti, no jasne, jak bys to jinak resila? ;-) Mne prijde, ze u nas v Cesku si lidi delaji zbytecne problemy, porad kvuli necemu stresujou. Naucila jsem se tu hodne, i od pritele, spis nez na neco nadavat a nic nevyresit je lepsi brat veci s lehkosti a jednosduse najit jine reseni. Hlavne no stress :-) . Driv jsem byla taky takova, porad nekam stresovat, myslet na situace 3 roky dopredu..ted si zvykam na jejich mentalitu a libi se mi to. Je vse mnohem jednodussi a hlavne veselejsi.Nezda se Ti to taky tak?Ale to neznamena, ze nemam rada Cesko-naopak. Ja bych se porad chtela vratit :-)
Odpovedať
Profilova fotka
yizheng-jsi v praci? A kam jdete na silvestra? Take se pridavam s otazkou, proc bys nemohla odejit, ikdyz prijmou manzu? ;-) A jake jsi dostala bryle?S tou zarlivosti-ja mam pritele z jihu, takze je zarlivy. Ale tak nejak klidne. On je celkove klidas, nekdy az moc ;-) Nedela sceny. Ale urcite veci si proste nemuzu dovolit, jinak by bylo zle ;-) A to ja presne vim, co a kdy jo a ne :-) Jakmile trosinku vybocim, hned me upozorni. ;-) Tvuj manzilek je hodne zarlivy? Jinak jsi vymyslela dobry darek pro tchyni. Libi se mi to jako napad. Pavli-Ja jedu do CR Tourbusem, 4.1. vecer. I s pritelem. S temi detmi, jak to pises, souhlasim. Tady neznamena mit dite=sedet doma. Tady dite tvori soucast zivota rodicu, ne ze se ceka jak na vysvobozeni, az vecer usne a pak se zije. No jo, ja ale rozumuju, hlavnme abych to tak taky vnimala se svym potomkem, ze jo :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : Ja se taky snazim byt trochu vic "easy",ale ne vzdy se mi to dari. Jsem dost "anziosa" a tak nekdy dost veci prozivam. Ale treba co se tyce vychovy deti,tak se samozrejme snazim o nejaky rezim a vychovu,ale nechci ani Fedeho porad nejak stresovat. Treba moje sestra ho porad okrikuje,aby nesahal na to a na tamto a divi se,ze ja ne. Zaprve si myslim,ze je normalni,ze deti chteji poznat nove veci a prostredi a tak si to musi "osahat" a to,ze ho budu kazdou sekundu okrikovat, mu moc neprospej-nehlede na to,ze Fede je docela hodne dite. Byli jsme v detskem koutku a on si tam v klidu hral,byl hodny,nikoho nemlatil ;-) ,coz se o ostatnich detech rict nedalo. Jak pises o tom navratu,tak ja fakt nevim. Na jednu stranu me to docela tahne do Prahy (do Hradce neeee),ale pak si zase rikam,ze by tam ten zivot byl asi tezsi nez tady. Tady si vsude dojedu v klidu autem, mame vsechno blizko a v Praze je to s tou dopravou prece jen slozitejsi. Tady se mi fakt moc libi. Jedine,co mi chybi,je rodina a par kamaradek a taky nejaka poradna prace, podle me v Praze by se dalo sehnat neco solidniho...
Odpovedať
Profilova fotka
Jo a s tou zarlivosti.... Normalne ten muj zarlivy neni,ale kdyz se neco prihodi (zvlast haklivy je na meho ex ;-) ),tak to zarlivy je. Zatim jsem mu moc prilezitosti k zarlivosti nedala,takze fakt nevim :-) Ale asi by mu taky vadilo,kdybych nekam chodila s klukama, i kdyz nejake to kafe s kamaradem v Cechach mi toleruje ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, moc vas zdravim a jsem rada, ze jste si Vanoce krasne uzily! :-) Pisu az ted, Internet jsem pres svatky ani nezahledla :-D @oky Diky moc za radu!! :-) Objednali jsme si cerstveho kapra v Gigante, z Lago di Garda, byla jsem naprosto nadsena! Manzel ho vykuchal (jaksi na to zapomneli, i kdyz jsme jim to rekli), poprve v zivote. Nejdriv jsem mela obavy, protoze on povazuje kapra za pohadkovou rybu, ktera ma hezka ocicka. Zvladl to hrave :-) Kapr byl vyborny a tchyne si pridala! 8-) Jeste se vratim k tomu uceni... Mas pravdu, slovo "opojne" je to prave. Navic decka dokazi neskutecne nabijet pozitivni silou, vracela jsem se domu vysmata :-) @paulina21 Presne tak, IT a SJ maji spoustu amigos falsos, ja treba rekla tchyni, ze bydlim na seconda pianta a muj manzel se smal s tim, jestli to je kopretina nebo slunecnice :-D Ja zacinam mluvit strasne spanelsky, vsechno mi ted naskakuje italsky. Navic mam obdobi, kdy v italstine rikam vsechno s opacnym prizvukem, vubec nevim, kde se to bere, uplna barbara jsem :-D A co se ti vic libi na SJ nez na IT? :-) FB mam, i kdyz moc fotek tam ze Spanel neni.. Poprve jsem tam jela v 15 letech, digitalni fotaky jeste nebyly a fotky se delaly v rozmeru 9x13 cm! :-D Skoda, protoze jsem tehda projela fakt kus zeme. Ale motivovala jsi me a asi nejakou slozku ze Spanelska vyrobim ;-) Tvuj manzel ma maminku z Granady? Ta je nadherna! Bydli tam tatka meho kamarada Spanela a ma vyhled primo na Alhambru! Ja bych taky porad jezdila do Spanelska, je to nadherna zeme se skvelymi lidmi, ale jsem rada, ze bydlim v Italii ;-) @ditakir Ja taky zmrzlinu v CR nejim, to se neda srovnavat, ta ceska je proste "industriale", bohuzel.. Zato ta italska...to je lahoda! Na sladkosti jsou Italove machri. Ale Italky neumi pect jako my Cesky 8-) @yellowbanna Tvuj tatka i Mick jsou oba uzasni, ze se zacali ucit jazyky a navic tak prichystali krasne prekvapeni :-) Tonik je nadherny chlapecek :-) @jennynka5 @ditakir Ja se taky ucim nestresovat, vzdyt o nic nejde :-) Libi se mi ta zdejsi pohoda, nikdo nikam nespecha...15 minut sem, 15 minut tam (v lepsim pripade:-D ).. Na Cesich mi vadi 2 veci, jednak zavidi se i ten nejmensi malinkaty uspech a to vecne stezovani si.. Kolik ja jsem potkala v rijnu nastvanych lidi, az jsem si rikala: Sakra, vzdyt me vidis po 4 mesicich, to se nemuzeme bavit o hezkych vecech? Nastesti nasi takovi nejsou, po nich a po me sestre se mi fakt styska.. A po mych kamaradkach. Tady znam fajn lidi, aspon 1x tydne se sejdem, ale jeste to neni uplne ono. Ovsem s jednou mou italskou kamaradkou jsme sly na trh a pak jindy na veceri a do baru. Bylo to super! Jenze pokecat si cesky, to je jine kafe, ze. Ale holky za mnou prijedou, uz se to zacina rysovat :-) Mejte se moc krasne a poradne si uzijte Silvestra! 8-) My zitra rano vyjizdime autem do Parize v 5 lidech + pejsek (barboncino). Tatinek kamaradky tam ma pritelkyni a ta nas pozvala, no, pro me je to tedy cest ;-) Francouzsky umi jen ten tatka, tak to bude fakt sranda. Jdu se balit, jupiiii! Tak ahoj v novem roce! A vsechno nejlepsi, at je ten rok 2011 plny jen krasnych zazitku, pohody a Lasky!
Odpovedať
@rospina ahojky ano už jsem tam pracovala na sběru paprik 5 měsícu..a právě proto mě učarovala a dovolená to ještě více umocnila
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?