Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, moc nestiham sem chodit, to ten predvanocni pracovni stress :-( . tady je dneska hrozne hnusne, mlha, sedivo a zima, brrr. zitra pry ma zacit snezit, tak bojim bojim. tak koukam, ze letos nebudu jedina, kdo bude travit prvni Vanoce v Italii. snad si to holky uzijeme, jenom ta atmosfera mi tu chybi. jak jste psali o te vyzdobe mestecek, tak u nas je na "namesticku" pred supermarketem stromecek ze zelenych plastovych lahvi! a vypada docela hezky. z dalky jsem myslela, ze je to opravdovy stromek :-N Oky, vitam te mezi nami. blahopreju k miminku a soucasne trosku zavidim... ;-) jennynka, muj pribeh zni docela banalne, potkala jsem manzela v praci, prijel nam do Brna montovat tiskarny. od te doby me psal porad na skype, ale ja ho skoro rok ignorovala :-D . pak odjel pracovne do ciny, ja tam jela par tydnu pote na dovolenou s kamaradkou. zkontaktovala jsem ho a brala jsem ho jako zachytny bod v daleke cizine, hihihi. od se toho chytil, zacal volat a slibovat, ze za mnou prijede...atd. Ja si delala srandu, nebrala jsem ho vazne...jake bylo moje prekvapeni, kdyz fakt prijel. na 4 dny! po 4 dnech laska jako tram, odletel do ciny, ja za nim letela na vanoce na mesic...na vanoce me pozadal o ruku a dal mi prstynek, ktery koupil po tech 4 dnech v Brne :-D :-D ! zazadala jsem si o presun do ciny v ramci firmy, zili jsem tam spolu 6 mesicu...svatbu planovali na dalku. brali jsem se po 8 mesicich! pak jsem zustala v Italii, on jeste par mesicu pendloval mezi Italii a cinou...zatim nam to klape a dlouhe chozeni na dalku bych nezvladla. v tom vas holky obdivuji!!
Odpovedať
Profilova fotka
Pauli, jak jsi pokrocila s akvariem? ;-)
Odpovedať
@jennynka5 juju, potvrzeni o praxi/zamestnani s popisem pracovnich naplni jsem jim tam poslala (z CR i z Italie). Tak uvidime :-) ... Ohledne tehotenstvi: taky neznam nikoho komu by bylo nejak extremne spatne - neboj, to bude dobry ;-) @rospina jak se jmenuje rychlobezka v italstine nevim ... ale je to proste ten co rychle meri (a kdyz jsem byla dite tak rychlobezka existovala rtutova, jen byla delsi nez normalni teplomer). Jo, a jeste jsem slysela, ze snad existuji teplomery s pruznou spickou (pry se tak miminku neporani zadecek). Nebo zkus procist diskuzi na mk, v sekci "Vybava", zadej do vyhledavace "teplomer" a vyjede nekolik diskuzi se zkusenostmi maminek;-) @paulina21 u tech dospelych jsem pres rok a pul, u tech nezletilych trictvrte roku. Mno, rizikove to asi svym zpusobem je (jsou tam ruzni klienti s ruznou minulosti a ruznyma problemama, ktere se v jejich jednani a soucasnem zivote odrazi) ... ale na druhou stranu se nikdy nic neprihodilo (tuk, tuk ;-) ) ... i kdyz hranicni situace uz nastaly ]-( ... ja si to snazim nepripoustet, to bych to jinak delat nemohla :-D . Ale na druhou stranu, co dneska neni nebezpecne - staci prejit ulici ... kdyz clovek nekdy cte, co se kolem deje ... @sisiko juju, manzel chce jen ceske Vanoce - s kaprem, salatem, polevkou, cukrovim, hromady snehu, Jezisek atd. x-) ... nic jineho nepripada v uvahu ani v Italii :-D ... Mu se asi hodne libi i ta ceska atmosfera: pry je to cele hezci nez v Italii ...
Odpovedať
A dekuju vsem za gratulace k tehu x-) ... a chtela jsem se zeptat maminek a nastavajici maminky: jak jste to resily s kocarkama - ja jsem zoufala :-N ... Nejprve jsem ho chtela koupit v CR, mam tam 2 favority, ale neprodavaji se v Italii takze v pripade poruchy by to byl asi pruser ... italske internetove stranky mi prijdou silene neprehledne a kdyz uz tak bez cen (nebo neumim hledat :-N ) ... obchody jsme teda jeste s Danielem neprobehli (snad tuto nedeli) ... ale zajimal by me Vas pohled na vec ... nejake doporuceni ;-) ... A totez autosedacky. A taky mam dojem, ze se prodavaji jen dvojkombinace (a vetsinou je jeden z tech kocarku na prd) nebo trojkombinace (a to byva naprd sedacka a jeden z kocarku) :-D (ty zavery mam z diskuzi a zkusenosti kamaradek) ... Ach jo ... :-D
Odpovedať
@yizheng ten Vas pribeh je ale rychlopribeh :-D Krasny x-)
Odpovedať
Profilova fotka
sisiko, wow, obdivujem ta, ze si pat rokov ucila na gympli :-) . ako ta brali studenti..mali pred tebou respekt? hlavne ked si ucila taka mladucka... po statniciach na jazykovke a este pred vyskou som ucila len rok nemcinu na zakladnej skole na sk, velmi pekna skusenost, ale pri tom vyucovani som bola stale na tej istej jazykovej urovni, a chcela som ist dalej, no a potom som zacala s tou vyskou.. yizheng, to, ze ste boli v cine sami a este ste sa dobre nepoznali, napriek tomu ste boli odkazani jeden na druheho muselo byt moc romanticke :-) oky, my sme kocar dlho neriesili, v obchode nam predviedli viac modelov, nakoniec sme boli za talianske znacky a nerozhodni medzi inglesinou a peg peregom. na talianskych forach dost odporucaju tu inglesinu, lebo je lahsia a sportovejsia. cenovo su vlastne skoro rovnake. nakoniec sme rozhodli ale pre peg perego trio, nasla som tento link na ukazku http://www.primimesi.com/product.php?... je sice trocha tazsi, ale viac sa nam pacilo vypracovanie tej latky a celkove vyplnenie vnutri, ktora sa zda byt ta "imbottituora" pevnejsia..casom sa uvidi, ci neobanujeme a ci sme vlastne rozhodli spravne. oproti inglesine sa da pri peg peregu to vajicko v aute aj polohovat aj dozadu, takze to babatko moze aj viac lezat ako sediet. inak tam velky rozdiel s tou inglesinou nebol. ten teplomer bude pre zaciatok asi len ten klasicky digitalny, pozriem aj mk, dik :-)
Odpovedať
Profilova fotka
chcela som napisat "imbottitura", uz pisem ako tatar :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Yizheng-take moc hezky pribeh!Ani tento neni zrovna nejobvyklejsi :-) A timto vyzyvam jeste Ditu a Pavlinku aby se pridaly se svou "troskou" do mlyna ;-) Jak jste poznali sve drahe manzilky? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, zdravim z Brna...nestiham cist, dneska jsem to cetla snad na trikrat a k odpovedi se dostavam az ted...Tonik ma zrejme problem s aklimatizaci nebo se proste prehoupl do obdobi fixace na maminku, ale kdykoliv se jen pohnu z mistnosti je rev :-( Nestaci mu ani dedecek ani babicka, musi tam byt mama a to jeste ho musi vzit do naruce, aby se uklidnil, pak rozdava usmevy na vsechny strany... takze jsem toho dneska moc nezvladla...Ovsem let byl luxusni, Tonik absolutne bez problemu, jak kdyby lital denne, navic z Milana do Brna je to takova chvilicka, ze jsem se ani nestihla zacit nudit, jak se mi obcas v letadle stava... hodina, deset minut cisteho letu. V nedeli predtim jsme jeste stihli vyvezt naseho tatku do Milana, aby videl Duomo a La Scalu... Ted jsme teda tady a ja nevim, jak si naplanovat dny, normalne bych litala po vanocnich nakupech, ale to s Tonikem dost dobre nejde (nechci ho tahat po obchodech), hlidani zatim nehrozi.... zitra me porad lanari kamaradka na jakousi divadelni akci v Alfa pasazi (info pro Brnaky :-D), ale je to az navecer, tak nevim nevim, to uz chodi Tonule spat a ja mu nechci rozbijet rezim...uz tak minulou noc budil maminku co dve hodiny... =-) @rospina my mame doma digitalni teplomer Chicco, merim Tonikovi teplotu v zadecku, pak se odecita 0,5 stupne. Prijde mi docela spolehlivy. Meli jsme na zacatku i dotykovy na celo, ale byl to hrozny sunt, meril, jak si zamanul a nikdy jsem z toho nebyla moudra, neverila jsem mu. Samo, ze nejlepsi byly rtutovy, ale ty uz se opravdu nevyrabeji a navic u tak malych deti potrebujes teplotu namerit rychle, ony nepockaji ;-) a to se rtutovym nejde. @oky taky gratuluju ke kvetnatku... :-) I nas Tonik mel byt kvetnatko a pak si nejak pospisil a je z nej dubnatko :-D A jsi "stastna to zena" - ja prozvracela cely prvni trimestr a skoncilo to az v patem mesici... muj ranni ritual (ovsem nekdy i v prubehu dne) byl nemenny... fakt to byla otrava... ale tak zle, jako to licila @jennynka5 to teda nebylo. A Jenny, ja to mela jinak nez moje maminka ;-) takze bych se te dedicnosti zas tak moc nebala...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj yellowbanna, jsem moc rada, ze let vam probehl dobre a Tonicek byl v pohode!Uzij si Brno a domov, mne uz je smutno, tesim se tam :-) navic rikali, ze by mely byt po letech bile vanoce x-) Tonicek si urcite zvykne a bude klidnejsi. Dekuju za informace o tehu a preji dobrou noc*
Odpovedať
Profilova fotka
juj, tady je jeste jedna stranka :-D @oky ja resila kocarek strasne dlouho a taky jsem byla nerozhodna...holky si jeste vzpomenou :-D Mela jsem stejne duvody jako ty, proc nekupovat kocarek v CR, ale nakonec se mi v It zadny nelibil a taky byly hrozne drahe...my chteli trojkombinaci, ale s nafukovacimi koly (ctyrmi), to v It nenajdes...nakonec jsem po pul roce pecliveho prozkoumavani netu koupila na posledni chvili kocarek v Brne na veletrhu Pro dite - od polske firmy o ktere jsem do te doby neslysela:-D A musim to zaklepat - az na dve pichnuti, coz se u nafukovacich kol stava, jsme nemeli zadny problem. A vsichni se za nama otaceji :-D Je pravda, ze oproti tem elegantnim modelum, co tu jezdi, mame tak trochu SUV, ale ja proste chtela, aby se mi mimino vlezlo do hluboke korby jeste v pul roce a ejhle - je mu osm mesicu a jeste v ni porad jezdi :-) i kdyz po Novem roce uz asi do sportaku preci jen bude muset...pravda - autosedacka je spis zakladni, ale staci...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tady je zase dneska zima, to je hruza. Vic jak hodku se s malym neda venku vydrzet. Na teplomeru sice bylo 8, ale to bylo na slunicku, vcera odpoledne byly jen 3 stupne. A vcera i snezilo, jen teda asi pul hodinky a tak lehce, ale snezilo. Byli sme zrovna s malym venku a byl z toho uplne nadseny, pusu od ucha k uchu a chytal snih do pusy:) No doufam, ze mu to nadseni vydrzi i na te dovolene v dolomitech. JInak vcera sem byla nakupovat darky a mam tri, uspech:) Koupila sem konecne ty hodinky, pak dve knizky a pak diar. Dneska jeste jedem do decathlonu, tak se chci podivat po nejakem sportovnim kompletu a bude to. Sisiko, no me stejne zarazi, ze ti na italsky oddaci list napsali nove prijmeni. Oni to tady prece tak nedelaji, ani v zakone to nemaji. Ale tak at nove nebo stare, vzdycky je to pak slozite:) Tak ty ses s manzelem taky bavila spanelsky? My taky:) A ja s nim teda spanelsky jeste porad mluvim....i kdyz uz to neni cista spanelstina, co zapomenu, nahradim italstinou:) A jak se ti libilo v Santanderu? Ja bych se do tech casti nekdy chtela vypravit, Spanelsko je hrozne krasna zeme. cestovala jsi jeste nekde jinde? Yizheng, jak ti to vlastne dopadlo s tou praci? Mela si mit nejake pohovory, ne? S akvarkem sme zatim nijak nepokrocili, na jeho budoucim miste ted stoji vanocni stromecek, takze bych ho nemela kam dat. Nechame si zarizovani az po vanocich. A jak planujete stravit ty prvni vanoce v italii, po italsku nebo po cesku?:) Oky, ja kocarek taky kupovala v cesku, chtela sem taky s nafukovacima kolama. No jenze mela sem ho jen dva mesice, protoze pri prevozu do italie se nam nedal do auta, tak sem koupila takovy vetsi sportak. Takze maly byl uz od dvou mesicu ve sportaku. A bylo to v pohode:) Sedacku sem taky brala v cesku. No ale kdyby se mela rozhodovat ted, vzala bych nejaky italsky. Hlavne aby se autosedacka dala pripnout na korbu kocaru, to nam u toho naseho hodne chybelo. Uvidis, ze kdyz se pujdete podivat po obchodech, poradi vam. Rospi,vcera sem to poslala, tak snad to co nejdriv prijde, mas tam i ten recept:) Jenny, tak ja se s giorgiem seznamila po tydnu pobytu v italii. Dojela sem sem po roce aupairovani na mallorce opet jako aupairka. Jenze se mi tu vubec nelibilo, ani s rodinou sem nebyla spokojena, tak sem si zacla hledat jinou. Po tydnu sem se poprve vydala do mesta, ze abych si aspon koupila ucebnici italstiny, vesla sem do knikupectvi a tam na me hrozne ziral jeden chlap. Myslela sem, ze to byl prodavac, tak sem za nim sla a on se zacal smat, ze to neni prodavac....byl to jen muj budouci manzel:) Pockal na me u pokladny, sli sme na kafe (to bylo me prvni a posledni kafe v italii:) a bylo to:) Druhou rodinu sem uz nehledala, po trech mesicih sem se prestehovala k giorgiovi za rok a neco sem otehotnela a letos v cervnu sme se brali:) Yellowbanna, tak to je mi lito, ze se Tonik tak spatne aklimatizuje.Snad ho to brzo prejde a necha te jit:) Verim, ze zrovna ted se to moc nehodi, kdyz si mohla kupovat darky. co budete vlastne kupovat Tonikovi? Jo a gratulace k letu, sem rada, ze ste to tak dobre zvladli. Mimochodem jake byly letusky v ryanairu?:)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
holkyyyyyyyyyyy! od 27/03/2011 leta Wizzair 2x tydne Brno-Rim Fiumicino!!! 8-) zadne vanocni darky uz letos ani nemusim dostat, tohle je bezkonkurencne nejlepsi zprava! uz zadne 3 hodinove kodrcani do Prahy/Bratislavy, pekne za pul hodinky budu od nasich na letisti a v Rime to mam domu jeste o neco bliz.. :-p HURA HURA HURA! omlouvam se za ten vylev, ale proste mam silenou radost!
Odpovedať
Profilova fotka
Reys, tak to ti uprimne preji a dovedu si predstavit, jakej je to pro Tebe darek. To mas stesti!!!!!!!!!!!!!!!!! ;-) Uprimne Ti to i zavidim, je to i muj sen..Cekala jsem, az otevrou lety do Brna, ale Milano je pro me porad daleko, kdyz ne casove, tak financne. Takze se ted musim na chvili vratit k Tourbusovani-to je otrava :-p Pavli, diky za pribeh, take pekny :-) Uz mi chybi jen Dita. Diti, ozvi se!! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
reys, no to je super, ja vedela, ze se nekdy letu do Brna dockam:) I kdyz teda zrovna fiumicino neni nic moc, kdyby to dali z ciampina, udelaji lip. No a snad neco otevrou i z Bologne do Brna...nebo z Forli nebo z Ancony:)) Ale ty to mas tedka bezkonkurencni, v podstate z domu do domu:) Muzes pak jezdit domu, kdy se ti zachce.
Odpovedať
Holky, dekuju za rady ohledne kocarku ;-) ... Kazdopadne jsem se zamilovala do jednoho (z CR), ale bohuzel se sklada tak, ze se nejdriv sunda korbicka a pak slozi podvozek (proste to nejde slozit "naranu"). Bohuzel jedine negativum, ktere by mi asi za normalniho provozu nevadilo. Ale pak mi doslo, ze urcite s kocarkem poletim letadlem ... a budu chtit jezdit vlakem (mam spady na Milano) ... myslite, ze je to problem?? Asi jo, ze? ;-( ... a jsou nejake "parametry" kocarku, ktere bych s ohlednem na let letadlem mela brat v uvahu??? ... tak a to byl posledni kocarkovy dotaz a uz vas prudit nebudu :-D @yellowbanna a kdyz se ti propichla ta kola, tak jaks to resila??? To jsi to reklamovala pres CR, kdyz se ta tva znacka v Italii neprodava. Nebo ti to byly nekde obchody/servisy ochotni opravit? .... juuuu, a gratuluju k prvni zvladnute ceste letadlem ;-) @paulina21 zavidim darky ... nemam jeste ani jeden :-N No ostuda :-D @reys supeeer :-) Take si pamatuju tu mou radost, kdyz mi to zacalo litat do Brna (a to to pro me neni primo z/do domu, ale urcite bliz a rychlej) ...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, taky jsem se sem delsi dobu nedostala, tak novinky: U nas v Comu jsme meli pekny zimni tyden s chumelenicema, samozrejme dopravni kolapsy na dennim poradku. Na zahrade jsem stavela snehulaky a doma pekla pernicky a dalsi cukrovi, cimz jsem zkolaudovala novou kuchyn (Veneta cucine, uplne jednoducha bila s drevenym prouzkem, ale konecne skrinky a ooobrovska pracovni plocha. To blaho, moct po ctyrech letech delat cukrovi na lince a ne shrbena nad stolem!) Na konci listopadu jsem dokoupila darky a dostala jeden ze svych skvelych napadu, ze tatovi jako darek upletu svetr s barevnym obrazkem. Podotykam, ze jsem nikdy nepletla a barevne uz vubec. Takze jsem z knizky nastudovala, jak na to, a pustila se do svetru, no srandy kopec, v jednu chvili jsme bojovala s dvanacti klubickama zaroven. Jako darek kamaradum a kolegum jsme chteli dat polentu z naseho pole, ale jak porad prselo a pak zas snezilo, jeste neni ani sklizena. Takze jsem narychlo varila mydlo (levandulove, skoricove, pomerancove a salvejove) a vykrajovala ho formickama na cukrovi. Pak k tomu delala cedulky, darkove balila, no spousta prace, ale me takova "prace" bavi. Do toho jsem ze sameho shybani k troube chytla zanet neceho s dlouhym nazvem, takze jsem konecne poznala sveho obvodniho lekare. Dal mi na tyden neschopenku, nevzpouzela jsem se, aspon jsem v klidu dobalila darky a zacala badat, jak ke svetru uplest rukavy. Pak prislo volno na Immacolatu a sv. Ambroze, kdy jsme se jeli podivat do Torina, ani jeden jsme tam nikdy nebyli. Libilo se mi o moc vic nez Milano, takove vic k ziti, spousta umeleckych a alternativnich obchudku, kilometry podloubi, pesi zony. Byli jsme i na vystave o Vittorio Emanuele II v palazzo reale a v egyptologickem muzeu, ve kterem by se dal stravit tyden. V nedeli se vracime v sedm vecer domu a zvoni mobil, na ktery vola automat, kdyz doma spusti alarm. Hned jsme volali 112 a spechali domu. Okenice znicene, ocelove dvere rozmlacene, alarm zaflakany montazni penou a vevnitr naprosta spoust, vsechny skrine a zasuvky vyhazene. Vyrusili jsme je, utekli s tim, co zrovna pobrali do kapes, ale ten binec! Skoda na dverich a oknech za nekolik tisic, navic kdo se ted pred svatky pohrne do zednickych praci, ve firme na dvere nam rekli, ze to prijdou zmerit 10. ledna. Carabinieri prijeli za dvacet hodin po tisnovem volani. Tak ted mame dum vzhuru nohama, dvere zajistene prisoupnutou skrini, darky ukradene. Pojisteni nemame, protoze po peti letech jeste geometra nebyl schopny vlozit dum do katastru. Hezky advent.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka: Tak odpovidam nejdriv Tobe, kdyz na me dorazis :-D Vcera jsem se nejak nestihla pripojit a dnes to nestiham docist. Ja mela nejdriv pritele v Salernu, kde jsem zila pres pet let. No a mela jsem jeste jednoho kamarada,ktery zije v Bologni a obcas jsme si zavolali nebo poslali sms a on se vzdycky divil,co delam na jihu, ze me tam je "skoda" a ze v Emilia Romagna to je lepsi ;-) Kdyz jsme se s pritelem po letech rozesli,tak jsem kontaktovala tohohle kamarada,kteremu jsem se sverovala se svym trapenim a on mi rikal,at se prestehuji do Romagne,ze se tam lepe hleda prace a je tam lepsi zivot. Nakonec dal na me cislo svemu kamaradovi, ktery provozoval hotel,aby mi zavolal a pomohl mi sehnat nejakou praci. Takze ten jeho kamarad mi zavolal, pak mi zavolal jeste jednou, kdy jsme si zacali dost povidat a zjistili jsme,ze jsme si sympaticti, pak jsme si volali asi tak trikrat denne a po nekolika tydnech jsme se chteli sejit osobne. Ja dorazila do Rimini a byla z toho laska :-) Takze takhle asi ve zkratce :-) @ Yellowbanna: Ja mela s Federicem ten samy problem. Kdyz jsme driv prijeli do Cech, tak jsem ho mela porad za zadkem a nemohla jsem se od nej na metr hnout, jinak zacal brecet. Prvni dny byly hrozne. Pak se to po nekolika dnech urovnalo. Podle me to je tim,ze je v neznamem prostredi a mezi neznamymi lidmi, protoze on je jeste maly a moc si nepamatuje. Az bude vetsi,tak to bude lepsi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Jo a malem jsem zapomnela. Nam tady z Rimini zase bude od brezna letat Wind jet do Prahy, takze taky parada. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@Oky: S kocarkama neni problem ani ve vlaku ani v letadle. Ja letala s kocarkem Quinny, ktery se taky musi rozkladat (sunda se korbicka a pak se slozi podvozek) a bylo to uplne v pohode. Ja jsem s timhle kocarkem moc spokojena, koupila si ho ted i moje sestra a kamaradka,ale rozhodne bych se nesnazila nekoho presvedcovat,at si ho koupi, protoze asi zalezi na vkusu. Nam se libil moc a nekomu jinemu treba zase ne. @Pauli: Me teda materske pudy nechytaji. Ja jsem stastna,ze Fede je uz vetsi a nemusim kolem nej tak litat. Synovec ma ted mesic a moje sestra je ze vseho pekne na vetvi. Stve ji, ze je cely den doma sama, protoze jeji manzel je cely den v praci a tam,kde bydli, nema zadne kamaradky. Takze ted prijela do Hradce a jsme tu vsichni spolecne. A opravdu bych ted nemela chut na ty zacatky: kojeni, nocni vstavani, prdecky...........................
Odpovedať
Profilova fotka
@Daniela:To me mrzi,ze jste meli takovehle "prekvapeni". To je fakt hruza. Kevsemu pred Vanocema. :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@oky Nase ceske Vanoce porad jeste maji sve kouzlo a tvuj manzel to naprosto chape ;-) Ten muj se tesi na kapra, pry ho nedavno videl v Auchan, tak jsem zvedava, jestli ho sezeneme. @rospina Na tech 5 let uceni nikdy nezapomenu. Bylo to moc fajn, studenti mili, vychovani, dokonce se ucili ;-) Navic v jazyce se da vykladat uplne o vsem, kazdou hodinu jsme si uzili hromadu srandy. Nevim, jestli v jine praci bych se tak nasmala. :-D Mela jsem velkou radost, kdyz zacinali mluvit, bavilo je to a nebali se. Navic jsem zazila vse z druhe strany - maturity, maturitni vecirky, skola v prirode, tridni schuzky, vylety... Ted v rijnu jsem do skoly zasla a stravila tam uplne cely den, bylo to moc mile. :-) Zrovna vcera mi maturanti poslali fotku ze Stuzkovaku, extra pro me vyfocenou, tak me to dojalo.. Na rozloucenou jsem od trid dostala darecky. Urcite nejoriginalnejsi bylo baleni spaget od kazdeho studenta + krabice popsana spanelsky, tahla jsem domu 7,5 kg testovin! Ted je maji nasi, to by bylo noseni drivi do lesa :-D Jake mas dojmy z uceni ty? @paulina21 Ja mam spanelstinu od unora zakazanou :-D Na zacatku to bylo tezke, to mi do italstiny porad skakala sama spanelska slova a Simone mi rikal: Ja ti nerozumim :-) Kdyby tuto taktiku pouzil hned na zacatku, mluvila bych italsky jak on. :-) Santander je nadherne mesto!!! Cely sever je zeleny (dost tam prsi), jsou tam hory a more, vzdousek, proste nadhera!!! My se tam chystali dokonce i zit, ale jaksi tam neni prace, i Spanele odtamtud odchazeji.. Byli jsme tam i na svatebni ceste (nase misto cinu 8-)) a pak dojeli az do Viga, ktere je na zapade nad Portugalskem. Celou cestu jsme podnikli autem, bylo to super! :-) Souhlasim s tebou, Spanelsko je fakt nadherne a takove ruznorode. Byla jsem vsude mozne, Tarragona, Girona, Barcelona, Valencie, Andalusie, Ceuta, Toledo, Madrid, Segovia, Avila, sever, Galicie... ve Spanelsku se citim jako doma a manzel to se mnou sdili :-) Dokonce jsem 2x vyrazila do Spanelska se studenty. A jednou tam zazila obrovske prekvapeni. V Girone, kdyz jsme zrovna cekali na prohlidku Arabskych lazni, se objevil na schodech Simone! Nic mi nerekl a proste za mnou priletel. Scena jak z filmu! ;-) Studenti zirali 8-) @reys To je super, ze budes mit prime letove spojeni! Mne asi nikdo linku Torino - Karvina nezavede.. :-D :-) @danieladaniela To je mi moc lito.. Ted to chce spoustu sil a hlavne si nenechat zkazit Vanoce. Ja vim, snadno se to rika.. Drzim palce, at vse v pohode zvladnete. Jinak ja jsem z Turina. Je takove elegantni, spousta historie (no jo, 1. hlavni mesto Italie :-)) a ta podloubi, muze prset jak chce a clovek se prochazi a lize zmrzlinu (nejlepsi zmrzlina je z Turina!)... Vase pribehy se mi moc libily ;-) Holky, jdu se slechtit, jdeme se Simonem na veceri, jen my dva ;-)
Odpovedať
@danieladaniela teda kdyz jsem si cetla tvuj prispevek tak jsem si rikala jak to mas fajn hezke, darecky delas, vsechno krasne a pozitivni x-) ... a takovy zaver toho vseho :-( Teda fakt masakr :-S ... a takhle pred svatky ... ;-( ... drzte se! @ditakir dekuju :-) @sisiko tos me potesila, ze pises, ze kapr byl v Italii viden! :-D Dneska jsme se s Danielem domlouvali jak to na svatky zorganizujem s jidlem (delam i pres Stedry den a ty dalsi svatky mam dost rozhozene smenama) a tak jsem mu rikala, ze vsechno zaridim, ale kapra (nebo aspon kousek kapra :-D nebo aspon nejakou sladkovodni rybu ) ma na starosti on :-D Tak rikal, ze kapr bude (a zadna jina ryba), ze snad v pescheria nejaky bude. A kdyz ne tak ho objedna nebo pujde asi lovit (ne-ne, rybar neni) ... no a hned dneska v praci sondoval a kolegyne mu rikaly, ze nikdy zadneho kapra nevidely ... tak z toho byl cely smutny x-) ... takze ho zkusim vyslat taky do Auchanu. To jsem zvedava jestli ti nasi manzele svou misi uspesne dokonci :-D x-) Holky, souhlasim, ze uceni je fajn. Take mam tu zkusenost (ale ne s jazyky) a bylo to prijemne ... a hlavne ten pohled z druhe strany byl takovy skoro opojny po tech letech v pozici studenta :-N :-D ... Fakt krasne x-) ... ale musim uznat, ze i svym zpusobem dost narocne ... Jen teda jak jste tady vsechny psaly, ze delate pernicky a jak vsem chutnaji - ty me vubec nejedou a nikdy jsem je nedelala a nikdy jsem je nevidela delat :-N Asi jsem nemela stesti na nejake dobre ;-) My mame jen kazdy rok od zname pernikovou chaloupku jako dekoraci :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, tak nam tady taky konecne snezi, to je super:) A dokonce i hodne, takove velke tezke vlocky, doufam, ze to vydrzi aspon do zitrka:) My odpoledne jeli do san benedetta a pekne sme se zasekali na dalnici, jen mirne snezilo a doprava byla uplne ochromena. Jezdili odhrnovace....netusim, co chteli odhrnovat:) No ale nastesti sme uspesne dojeli a castecne nakoupili malemu zimni vybavu. Jen jsou teda uz vyprodane vsechny snehule a rukavice, to je hruza. Oky, i s dvoudilnym kocarem bys nemela mit problemy. pri odbaveni na let se te ptaji, jestli mas jeden nebo dvoudilny kocar. Jen pri ceste vlakem bych rekla ze plati, cim vetsi, tim horsi:) Vytahem to na nastupiste sjedes, do vlaku ti snad nekdo pomuze. Daniela, tak to me opravdu mrzi, to obzvlast pred svatkama nepotesi. Doufam, ze to brzo date vsechno do poradku. To bylo v okoli prvni vloupani, nebo uz to nejakeho souseda potkalo? Sisiko, vidim, ze si byla opravdu oblibena ucitelka:) To je fajn, ze jsi mela takove pohodove zaky. S tou spanelstinou....je to tezke ji uplne vynechat, hlavne kdyz se italstine tak podoba, i gramaticky. Pak nektere slovicka co jsou stejne znamenaji treba jine veci:) Ja uprimne ted mluvim strasne, mela bych asi taky spanelstinu vyradit....jenze se mi nechce, je to moc krasny jazyk (hezci nez italstina:)) A vidim, ze jsi procestovala cele spanelsko,to ti zavidim. Ja bych tam nejradsi jezdila porad na dovolenou, ale manzelovi se moc nechce. A to ma maminku z Granady:) Nemas treba nahodou facebook a na nem zdokumentovane to tve cestovani po spanelsku? Rada bych se pokochala:)
Odpovedať
Profilova fotka
@Sisiko: Tak to budu muset prijet ochutnat tu zmrzlinu u vas ;-) U nas v mestecku taky delaji vynikajici zmrzlinu. Kdyz za mnou prijede rodina,tak kupujeme zmrzlinu na kila :-) V Cechach si vubec zmrzlinu nedavam, neda se to srovnavat. Ja jsem asi fakt nejaka netypicka Ceska ;-) Me bramborovy salat nechutna, uz od malicka jsme s tim doma bojovali,protoze jsem ho nechtela nikdy jist a bez kapra se taky obejdu. Nasi ho ani nedelaji a me to vubec nevadi. Chutna mi nase ceske menu, i to italske. Tchyne je velice dobra kucharka, tak si tam vzdycky moc pochutnam.
Odpovedať
Profilova fotka
No snazime se, abychom to zvladli, je to samozrejme strasneho zarizovani a preorganizovavani takhle pred svatky, najednou nevime, kdy a kam budeme moc jet, firmy uz nechteji pred koncem prosince delat zadne zakazky a ze jsme bez dveri nikoho nezajima.
Odpovedať
Profilova fotka
pauli zatial este nic neprislo, mozno zajtra, aj tak dakujem :-) daniela, to ma mrzi, co sa vam stalo. ako to teraz vyriesite s tymi dverami... mohla by si nam dat recept ako varis tie mydla alebo je to tajomstvo? oky, takze uz robis posledny mesiac? robite tym ludom nejaky program alebo sa o nich nejak starate...? sisiko, podla opisu bola tvoja skusenost s ucenim pekna, na strednej skole alebo gympli je urcite vacsia moznost sa v tom ucenom jazyku zdokonalovat.... hned po maturite som dostala ponuku zastupit nemcinara na rok na jednej malej zakladnej skole na dedine, uctila som deti od 9-14 rokov, uplne od nuly, vymyslala som rozne hry a sutaze a deti sa takto velmi radi ucili, ku klasickemu uceniu sa donutit teda nedali. z pedagogickeho hladiska to bola dobra vyzva, ale z jazykoveho ziadna.. ako ked mas statnice z matematiky a musis vyucovat cely rok len nasobilku. ale inak som vdacna za tuto skusenost.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj daniela, je mi moc lito, co se vam stalo..i presto, ze jste meli alarm, to je des. Pak si dovedu predstavit ty cekaci lhuty na vse, klasika Italie. U nas byly zlodeji v lete, kdyz jsme byli na dovolene, ale nastesti byli vyruseni a tudiz nam toho odnesli "malo" a byt nezdevastovali. Zato vykradli jeste 2 rodiny v dome a to pekne fest. Ach jo. Stalo se to v cervenci a dodnes pojistovna neni schopna reagovat. Budu vam drzet palce. nejhorsi jsou ty dvere. Chtelo by to asi nejakeho znameho, nedovedu si predstavit, jak to delate. Ten alarm-to je od nejake firmy?jakto, ze policie nereagovala? drz se. Diti, diky za info :-) Ale jeste mi musis vylicit, jak jsi se dostala do Italie do Salerna ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
daniela: to ma mrzi :( ,ze to predsa len nejako zariadite... reys :) gratulujem..takze od 27 si tu?? ja letim do rima 28 a na vikend ideme do hor..takze stretnut by sme sa mohli tyzden nato, co povies??? babenky, popisete toho tolko, ze ani citat nestiham, nie to este aj odpovedat. ale gratulujem oki k babatku. :) a prave som sa rozhodla, ze proste vianoce budu na slovensku..tu to nieje ono, vianocny thr ziadny, ani len koledy..si ich spievam sama. a ja chcem sneh. takze uz organzujem predvianocne stretnutia s priatelmi na vianocnych trhoch v banskej bystrici. a musim vyhrat lotto :) to by bolo..v robote nic nove: len ze nik nemoze mat vianoce, vsetci tam musime kvasit a sef tam uondelka nieje, ved musi ist do capalbia do vikendove domu vyzdbit ho na vianoce... :( takze pekne. boze som unavena ..... a nemohla som ani piect, lebo mi vybuchlo sklo na rure :( inak, uricte mate skusenosti: je lepsia plyva alebo elektricka rura??? my sa nevieme rozhodnut. okrem toho, ze elektricka vela skonzumuje a neustale nam vypne dodavku prudu..mame limit na 3,5 kw .... to s tymi limitni som este stale nepochopila..tak svokor prostestuje proti nasmu planu kupit si elektricku a tvrdi, ze plynova je lepsia... a ja chcem konecne piect cukrovinky a robit domace mussli bez toho aby mi zdola prihorelo a zhora bolo surove !!!!!!!!!! grrrr. inak vam prajem krasne prezitie vianocnych sviatkov :) pekne si to uz ite ci z v taliansku alebo na rodnej hrude......
Odpovedať
Profilova fotka
Katari: jasne, super, uz se moc tesim! urcite se domluvime, moc rada Te poznam osobne. konecne spriznena duse v Rime ;-) jinak k te troube: co vim, spis se vsechny kucharky priklanely k elektricke. mozna je to o zkusenosech, co ma kdo vyzkousene, nevim, ale na plynovku jsem nikdy zadnou chvalu neslysela. Daniela: proboha, no to je desne! :-( umim si predstavit ten stres.. tak hlavne, at aspon to podstatne vam do svatku nejak vyresi! jinak pridam svou trosku do mlyna k vyucovani: ja doucovala anglinu, dve deti kolem 13 let. no moc me to nenadchlo, ucit se nechtely, zadane ukoly nedelaly a kdyz jsem si stezovala rodicum, rekli jen, ze jsou "moc zivi a nevydrzi u uceni". coz se teda divim, na co jim pak ty hodiny platili :-D podle meho nazoru proste ztrata casu a penez. holt kdyz nekdo nema zajem, je to horsi, nez kdyz nema schopnosti.. takze radeji vyucovat dospele, kteri studuji proto, ze chteji.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?