Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
cau holky, tady je bozi dopusteni.. snezi a snezi! sakra, uz abych byla pryc! v Rime rano bylo 12 stupnu a slunicko.. a my se tady brodime po kolena ve sr..ce 8-( jinak se pripojuji k prosbe o podrobnejsi vysvetleni k tomu satelitu - vcera jsem nadhodila, ze bych ho taky chtela poridit, tak nez se to F. rozlezi v hlave a zacne vymyslet, proc to nejde, musim uz mit pripravene argumenty. sice ted na ceskou tv skoro vubec nekoukam, nanejvys zpravy, ale vim, ze jak je clovek v cizine, je to jine..
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky holky, v Bologni je prekrasny den. Bily poprasek na strechach domu a stromech a slunicko!!Takhle by to mohlo byt porad a byla bych spokojena 8-) Chci se vas zeptat na tu ceske programy, jsem trochu natvrdlejsi a potrebovala bych to pochopit :-D My mame taky sky, cili mame parabolu (=satelit, pokud se nepletu? :-) A potom tedy musim udelat co? A kde? A za kolik? :-D Mejte se mnou trpelivost a diky za odpoved
Odpovedať
Profilova fotka
Reys: videla jsem fotky na seznamu. Boze, co to u nas je? Na druhou stranu mne se vice libi, kdyz je vsude venku bilo a trochu pod nulou, ze se snih nerozpousti, nez kdyz se snih zmeni hned na brecku a je treba 1 nad nulou.. Na jihu u rodicu meho pritele bylo vcera 18 stupnu a slunecno...no to je teda spravedlnost :-D A jak to vypada s tvym stehovanim? Paulina-doufam, ze cesta byla ok a jste v poradku.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tady je taky krasne. Dopoledne jsme byli na prochazce a bylo fakt prijemne. Tak k tomu prijimaci. Jmenuje se to Digitalni satelitini prijimac a k te ceske karte je potreba typ,ktery podporuje karty typu Irdeto. Je to takova ta krabice jako mate na Sky,ale musi byt jiny. Cristianuv strejda,ktery montuje satelity,mi rekl,ze je lepsi to koupit v CR,tak mam aspon jistotu,ze to bude kompatibilni. Kdyz si zajdete do elektra v CR, reknete,ze chcete satelitni prijimac na prijem ceskych a slovenskych programu,tak vam poradi. Takze: karta,sat. prijimac a parabola a konvertor. Nebo dalsi reseni: televize,ktera ma v sobe uz ten satelitni prijimac. Muze vas to vyjit tak plus minus na 5 tis. Kc. Jinak my ted mame: dekoder na Sky, na tom cesky sat. prijimac a na tom digitale terrestre :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Diti, diky, jsi sikovna - je to narocne , ale pochopila jsem to ;-) Tak dnes vecer to prelozim tomu mymu a uvidime :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Rospi, divala jsem se na slovensky serial "Panelak" a koukala jsem,ze tam jsou docela pekni chlapi. Ja to vzdycky rikala,ze Slovaci jsou hezci nez Cesi ;-) AKorat z tech hercu uz vubec nikoho neznam. Jen Bozidaru Turzonovovou.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, yellowanna, pokial viem, ten dekoder na sky sluzi len na sky. v pripade nasich programov by si mala mat este jeden satelitny prijimac, ktory je len na tu nasu kartu. dufam, ze to tu moc nekomplikujem.. :-N dita, na to "Ano, sefe" som sa v sobotu zacala pozerat aj ja, o tom motoreste, kde ten sef-kuchar prisiel ochutnat ich jedla. videla som to potial ako poriadne zvozil tych mladych kucharov, ze nevedia varit :-D , ale potom sme uz sli na sagru, tak som to nedopozerala do konca. ako to nakoniec dopadlo?... fakt su slovaci krajsi nez Cesi? to som este nepocula ;-) panelak sa mi nejako vymkol, nejaky cas som to nestihala sledovat, tak som stratila nit, takze to nepozeram, co je skoda...sem-tam sledujem talentmaniu, ale len podla nalady, hlavne vecer nechavam priestor aj danielovi, kedze mame sky a nase programy len v obyvacke.
Odpovedať
Profilova fotka
Rospi, me se libi vic i Slovenky (Cesky prominou ;-) ) ,prijde mi,ze je vic hezkych Slovaku nez hezkych Cechu. A nebo jsem mela stesti na Slovaky ;-) No dopadlo to tak,ze ta pani z motorestu pribrala noveho kuchare a Pohlreich se tam po nejake dobe vratil,ochutnal nekolik jidel a rekl,ze mu to chutnalo. Nakonec te pani dal samolepku s jednou hvezdickou a ona byla stastna. Ja jsem videla uz nekolik dilu a on je takovy,pouziva vulgarni slova a nebere si servitky. Ale zase pomuze tem lidem,aby zlepsili uroven restaurace.
Odpovedať
Profilova fotka
Vzhledem k tomu,ze je venku hnusne,koukam na TV a nase porady a vidim,ze manzelka Karla Gotta uvadi Vip zpravy na Prime. No,buhviproc. ;-) Ze by ji to nejak moc slo,tak to ne. Jinak co se tyce tech mladych "hvezd",tak uz jsem mimo misu, potrebovala bych tam jmenovky ;-) Rospi,mrkla jsem ted jeste na ten Panelak a on tam hraje Roman Luknar,strasne zhubl a vypada o 10 let starsi. Ja ho poznala jen podle hlasu.
Odpovedať
Profilova fotka
dita: o Panelaku jsem cetla, ale pak jsem na to nezacala koukat neb je to kazdy den... (da se to i na netu)... ale hezci chlapi, rikas :-P tak to se mozna na dil, dva kouknu :-D ted jsem dokoukala Vypravej, to me bavi moc :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dita, to je pravda, ze ten sef-kuchar si teda servitku nedaval a kazde druhe slovo pipalo, myslim, ze to prvotne ochutnane jedlo sa mu muselo poriadne protivit. takze ta pani najala noveho kuchara? a ti mladi tam ostali? jeden z nich bol jej syn, ak si pamatam.. to je fajn, ze takto pomahaju zlepsit uroven kuchyne v podnikoch, ale na druhej strane som si hovorila, ze to jedlo nemuselo byt az take zle, na to, ze to bol len motorest, a ziadny 4-hviezdickovy hotel. tak na tu primu - teda gottovu manzelku - sa raz pozriem. tazko posudzovat, ci su slovaci (-enky) alebo cesi (-ky) krajsi, ono to zavisi asi od toho, akych ludi mas moznost stretnut. vidim, ze slovenskych hercov poznas ovela viac, ale ako pises z tych "mladsich" ich teda moc nepoznam. no a v nedelu som pozerala na markize "Marecku, podejte mi pero", tieto stare ceske komedie si clovek pozrie aj stokrat ;-) takze vam chcem oznamit, ze som konecne prisla na napad, co darovat drahemu na vianoce. bude to prakticky darcek, tak si myslim, ze to oceni. vzdy, ked sa rano zobudime, tak sa ma ako prve pyta, kolko je hodin, kedze mam na stoliku radio s hodinami ja..alebo sa stale ponad mna naklana, aby na tie hodiny videl.. no a k tomu su taliani (co som si vsimla) dost fixovani na pocasie. bude to orologio barometro znacky Oregon, chcem kupit ten model s templomerom, vlhkostou vzduchu a fazami mesiaca, no a samozrejme kalendarom a hodinami, za tu cenu by tam musel byt urcite aj budik, ;-) no a oznacuje to predpoved pocasia na nasledujucich 12 hodin, tak dufam, ze sa z toho bude tesit. :-N yellowbanna, kde davaju to "Vypravej" a co to je? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj diti a rospi, ja Zdenka Pohlreicha mam strasne rada, videla jsem obe dve serie "Ano,sefe!" a ted sleduju "Na noze!", coz je taky parada. On je sice sprostsi a drsny, ale ma absolutne pravdu, u nas lidi nejsou zvykli varit z cerstvych potravin a bez dochucovadel. Ja jsem teda tady na italske kuchyni uplne ulitla, moc rada zkousim vse nove a delam vecere pro kamose, sleduju denne i "Prostreno" na Prime.. :-) Bavi vas to taky? A varite denne? Muzem klidne i rozjet malou diskuzi na tema "rozdily v ceske a italske kuchyni", moc me to bavi :-D Yellowbana-to Vypravej bych taky chtela videt, kde to najdu, v archivu CT1? Mejte hezky den! x-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Rospi: a jsi si jista, ze se manza naklani kvuli tomu budiku?? :-p jinak bezva napad na darek! F. prave predevcirem vyrukoval s tim, ze se mu moc libi jeden takovy budik od Oregonu, neco jako jsi popsala a ze bychom ho mohli koupit do loznice.. jenze stoji kolem 140 EUR, tak jsem mu akorat vynadala, jestli se zblaznil a at si koupi obycejny za 20 a nevymysli blboviny, kdyz potrebujem koupit uzitecnejsi veci jako koberec, zidle.. a satelit 8-) (a navic, kdyz Vanoce jsou tu cobydup, ze..) k tem poradum: Vypravej je fajn serial, takove retro, ale vtipne a dobre herecky obsazene, davaji to v patek vecer na CT1, taky koukam. Pohlreicha moc nesleduju, ale byla jsem v lete v jedne restauraci v Lednici, co velmi dobre ohodnotil a opravdu tam vari vytecne. na ceske pomery az nezvykle! takze asi ma to jeho nadavani neco do sebe.. tesim se na vase poznatky o vareni, me to zatim jeste uspesne miji. ale uz se toho celkem desim. sice me obcas bavi neco ukuchtit, ale prave jen OBCAS. jinak ac nejsem vegetarian (i kdyz maso mi staci 1x tydne), bytostne nesnasim krajeni masa, porcovani drubeze a ryb, o kontaktu s morskymi plody ani nemluve.. tak nevim, asi se F. bude muset chodit past :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Reys, ja to mela uplne jako ty, maso jsem jedla jen kureci, vzacne veprove libove a tim to haslo. Dokonce jsem byla v puberte par let vegetarian. Morske plody jsem nemohla ani citit!!!Ani se jich dotknout.. Stav nyni: upravuji s radosti vsechny druhy masa, mym vrcholem je, ze mi zacinaji chutnat i bifteky z hoveziho masa! :-) (jeste jsem teda nesnedla zadny v celku, ale chystam se na to ted o vikendu :-) ) a hlavne, zboznuju morske plody. Pripravuju je na vsechny mozne zpusoby a je to pro me fakt delikatesa x-) jedna z nejhezcich veci v lete na dovce je pro me vecere v restauraci na mori-plody more a bily vinko, poslouchat vlny a koukat na to moricko. Ach joo :-) Treba dopadnes jako ja s tim masem a plody more :-D Uz se tesim, az me budes informovat.. jedine, co absolutne nesnesu ani po chuti ani po zapachu je "agnello", cili beranci maso :-p Dobrou chut vsem k obedu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
rospi: jak rikala Reys, Vypravej je retro serial, natoceny rekla bych podle nejlepsi tradice ceskych serialu. Je fakt suprove obsazeny (hlavni roli ma napr slovenska herecka Andrea Kerestesova), z tech znamych je tam treba Svatopluk Skopal, Veronika Frajmanova, Veronika Zilkova, ale taky treba Marian Labuda... je to prima pohoda, ale taky exkurz do doby nedavno minule... takze fakt doporucuju. Rospi a Jenny: najdete ho na http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani... Zobrazi se vam posledni dil, ale listovanim v okne vedle se dostanete az na ten prvni, fakt to stoji za to ;-) Rospi a reys: vidite - ja jsem Mickovi k Vanocum taky koupila hodiny/budika :-D Byl to takovy okamzity napad, kdyz jsem v jednom online obchode kupovala zavesy a videla jsem ho tam. Je to takovy ten, co budi "zvuky prirody" jakoze dest, zurceni potucku a tak...krome toho se pomalinku rozvecuje zlutym az bilym svetlem, coz ma napodobovat svitani :-D Asi to bude pekna pitomost, jeste jsem ho nezkousela, ale nebyl zas tak drahy, tak jsem si rikala, ze to za tu legraci stoji. Micka kazdy rano budi budik na mobilu a me to hrozne rozciluje - do uplne tmy se rozsviti to bile svetlo a zacne pipat...krome toho vzbudi i Tonika, ktery pak uz neusne a dela v posteli blbosti...navic bych mela vstavat i ja tak nejak driv, abysme Toninovi udelali rezim i dopoledne (ja jsem hrozny nocni ptak a rano mam fakt problem fungovat), takze by mi pomohlo to svitani... :-N Dam vam pak vedet, jak moje teorie funguje v praxi :-D jenny: neda se rict, ze bych vareni nejak zvlast prozivala, delam to spis jen, ze neco jist musime a jsem rada, ze se s Mickem stridame, ze to neni jen na mne. Delame spis rychla jidla, se kterymi neni tolik prace. To uz musim byt v nalade, abych se pustila do neceho slozitejsiho nebo neco upekla. Na rozdil od Micka ale rada zkousim nove recepty, on by mohl jist tri jidla porad dokola. To ja si kolikrat hledam i veci na internetu, ale porad tak, aby to bylo neco rychleho. Je pravda, ze s nim jsem se naucila jist vic zeleniny, takovou varenou cuketu bych driv do pusy nedala ;-) On je zeleninovy a vrcholem jeho kulinarskeho nebe je oprazeny hrasek pripadne dusene fazolky...brrrr :-D Maso delam spis ja, ale doma jime nejvic kureci a libove veprove. A ryby. Tolik muj kulinarsky prispevek :-D Polhreicha jsem nikdy nevidela. Z toho, co jsem cetla je to okopirovany porad "F Word" anglickeho sefkuchare Gordona Ramseyho. Ten je prosluly nevybiravym slovnikem a celkove pristupem k lidem, kterym radi. Taky "pro jejich dobro" :-p Obcas jsme na to s Mickem v Irsku koukali. Ale obecne mame radsi Jamieho Olivera ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Jenny,ja taky zboznuji morske plody a nechutna mi agnello. :-) Ja varim docela jednodusse, takovy mix mezi ceskou a italskou kuchyni. Samozrejme spoustu testovin ;-) Ted jsem v nedeli udelala strudl, vzala ho na oslavu narozenin manzelovy babicky a vsichni se nad nim rozplyvali,jak je dobry :-) Ja se taky rada divam na porady o vareni,ale vetsinou skoro nikdy podle toho neuvarim. Rospi, ten napad je dobry. My mame taky ten budik Oregon,ale bez "predpovedi pocasi". Promita to i cas na strop,to je fajn. Ta pani v motorestu tam nechala sveho syna a i toho druheho kluka a dalsiho kuchare jen pribrala. Me se libilo,jak Pohlreich vyhodil z okna lahev kecupu, protoze ten kluk pridaval do masove smesy kecup-taky by me to moc nenadchlo. Ja premyslim,ze Cristianovi koupim takovy ten stojan-vesak na obleceni, protoze on vzdycky nekde polozi svoje obleceni a vypada to tu pak dost neusporadane. Nevite,jestli neco takoveho maji v Ikee? Jo,koupila jsem v Ikee periny, pro sebe jsem koupila stupen tepla 6,coz je maximum a ted si na noc musim sundavat spodek pyzama,protoze je mi strasne vedro ;-) Dokonce jsem chtela vypnout v loznici topeni,ale ono se to nejak zaseklo a nejde to. :-S
Odpovedať
Profilova fotka
Yellowbana a Diti, dekuju za kulinarske prispevky do diskuze :-) Yellowb.-duseny fazolky taky miluju, na cibulce a se sojovou omackou (bez konzervantu samozrejme :-) Jinak taky varim pomerne rychla jidla a prevazne jim jen kruti nebo kureci..ale vyjimecne udelam priteli hezky vysoky hovezi steak (kvalitni masicko je drahe :-) a ono to pak clovek vari a prijde mu na to sama chut :-) Je pekne, ze se stridate, t o jsou plusove bodiky :-)Jamie Oliver je take sikula a taky velky sympatak :-) Diti-ja taky tak, takovy nejaky hybrid ceskoitalske kuchyne mi obcas vyjde :-) jo strudl Italove maji radi, uz jsem si taky vsimla, vozim si z Ceska listkove testo a mam ho tu v mrazaku :-) Jinak ten dil, jak kecup leti oknem si pamatuju :-D Ale je to mozna i tak naschval, aby to bylo zabavnejsi. On je jinak pomerne klidas :-) Jee, ja mam taky pokryvku z Ikea (tu manzelskou), ale stupen 5. Takze v loznici vubec netopime a kdyz mam nejake teplejsi pyzamo, docela je to jak v saune, zbudim se splavena:-) nedovedu si predstavit, ze mam stupen 6 =-) Ale jinak jsme s ni moc spokojeni. A co Federico, jak se ma? A Tonicek Yellowbana?
Odpovedať
Profilova fotka
Jenny,ja kdyz stala u toho regalu,tak jsem koukala na ty stupne hrejivosti a hned me napadlo,ze musim mit tu nejvyssi,protoze jsem se kolikrat k ranu budila zimou. Ale prijde mi,ze jsem to prepiskla =-) Cristianovi jsem vzala stupen 4,protoze on si zase vetsinou stezoval na teplo. Ja ten strudl delam docela casto,protoze nasi kamaradi ho zboznuji a rikaji,ze ho delam nejlip ze vsech :-D Ja kupuji tady pasta sfoglia a dela se to z toho dobre. Jinak ja jsem strasne na sladke a mam rada i maso. Zelenina mi moc nejede. Ale treba spenat,kvetak,brokolici a zucchine mam moc rada.
Odpovedať
Profilova fotka
reys: s tym naklananim sa na ten budik neviem :-D po piatich rokoch spoluzitia je to teda zatial uz ten budik ;-) ten za 140 eur je dost drahy. mam vyhliadnuty jeden za 80 eur, aj ked to nie je malo, ale zase mi je luto dat mu na vianocny darcek digitalne hodiny na stolik, ktore stoja 23 eur (tie maju tiez :-p ). pritom viem, ze ja som si zelala novy fotoaparat a vraj si nemam do vianoc ziadny kupovat, takze moj darcek vieme uz obidvaja :-N yellowbanna, akej je znacky ten tvoj budik-darcek? podla opisu to znie zaujimavo, prebudzat sa v prirode ;-) dita, my sme kupili ten vesiak (omino) v lidli, ale uz davenjsie, v ikei som nieco podobne nevidela, aj ked predpokladam, ze nieco podobne urcite maju. jenny, obdivujem ta, ze ta varenie velmi bavi. ja sa skor dam do pecenia, niekedy uz mam pred obedom zakusok alebo tortu hotovu, ale obed este nie :-p milujem polievky a vyvary, nastastie ich ma daniel tiez rad, cez tyzden obeduje u rodicov, a tam ma stale cestoviny, takze vecera je slovenska ;-) polievka a maso so zemiakmi alebo ryzou, zapekane maso v trube, k tomu uhorky, strukoviny a niekedy kapusta. a po veceri aj palacinky :-p co sa tyka ryb, nie som moc milovnik, vonku ich teda zjem, pecene alebo grilovane, mam rada aj niektore morske, napr. cozze a to je asi vsetko", ale doma nic take nepripravujem. z taianskej kuchyne okrem nudli rada robim lasagnu :-p
Odpovedať
Profilova fotka
Diti-vska ta sestka Ti jeste urcite prijde vhod, zima teprve zacina!! :-) Tak Ty delas strudl z pasta sfoglia?Ja jsem to 1x zkusila a nezdalo se mi to ono..Jakou kupujes znacku?A tvar obdelniku?Ja nasla jen kruhovy.. rospi- tak ty jsi takova sikovna perarka, to musi byt manzel spokojeny;-) Jinak si tedy nejite spatne, palacinky po veceri, hmmmm 8-) Ja mam ted od srpna dietu a snazim se navyknout i pritele, jelikoz ma vyssi cholesterol. Tak o takovych vecech muzu jen snit:-) Ale Italie je perfektni tim, ze clovek muze varit dietne, zdrave a pritom velmi chutne, huraaaa :-) A Rospi, jak se citis, a jake jsi mela tehotenstvi, co nevolnosti atd? A Ty, Diti? Holky, rozepiste se mi trosku, jsem zvedava :-)
Odpovedať
Profilova fotka
holky, kdyz jste takove sikulky a delate ten strudl, mam tu pro vas zlepsovak, abyste nemusely kupovat testo! je to recept ozkouseny, delame ho uz roky. a fakt je to testo moc dobre (nesmrdi pivem nebo tak :-D ), dobre se rozvaluje a po upeceni je i hezky krehke.. doporucuju! Pivní štrůdl 45 dg hladké mouky 3/4 kostky ztuženého tuku 24 lžic piva =1/4 l -uděláme těsto a dáme na 1/2 hodiny pod teplý kastrůlek -vyválíme 3 pláty -posypeme jablky, strouhankou, cukrem, skořicí, ořechy a hrozinkami -pečeme v horké troubě Jen: dietu? drzis nejakou specialni nebo spis jen v ramci zdrave stravy? na fotce tedy nevypadas nejak silna.. jinak k tomu masu: chute se meni asi i v zavislosti na prostredi a zivotnim stylu, zdravotnim stavu a tak, umim si predstavit, ze za par let se treba budu stravovat uplne odlisne nez ted. ovsem ty polosyrove steaky, z kterych jsou Italove celi pryc, do sebe asi nedostanu nikdy, proste mi odjakziva dela zle "zive" maso.. plody more nektere jim, vicemene ty, co nemaji nozicky (takze musle, slavky, chobotnice, sepie,.. a normalni ryby) :-D krevety a podobnou zouzel ale opravdu nemuzu ani citit. Dita: periny stupen 6? pisu si! jaks to popsala, mohla by to byt totiz nadeje pro nas, osoby s vecne zmrzlyma nohama.. ten stojan na obleceni je fajn, v Ikee ho urcite maji. kdysi jsme ho dali tatkovi. akorat pozor, ze zkusenosti muzu rict, ze pokud je muzsky bordelar, tak si z toho udela jen dalsi misto na odkladani veci a chaos bude panovat nadale :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Jenny, pasta sfoglia kupuji takovou,ktera je zrovna v akci nebo je nejlevnejsi :-D ,takze Ti neporadim. Me se to vetsinou vydari ze vsech.A ty kulate se vzdy upravim do obdelniku ;-) Co se tyce tehotenstvi,tak moje bylo uplne v pohode. Spatne mi nebylo,akorat jsem se porad hrozne cpala zmrzlinou a cokoladou :-) Bricho jsem mela pomerne male,tak jsem si ani nepripadala jako hroch,akorat pak posledni dva mesice se mi spatne spalo,protoze na zadech jsem mela problemy s dychanim a boky jsem uz mela pekne otlacene. Ja jsem byla asi jedna z mala,ktera nechtela co nejdriv porodit. Tim,ze jsem nemela zadne problemy,jsem nespechala a hlavne jsem vedela,ze pak bude po klidu. No a porodila jsem o tyden driv. Moje kamosky,ktere se nemohly dockat,az porodi,tak prenasely vic jak tyden ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
rospi: jeee, ten budik je No name :-D je z bonprixu... http://www.bonprixsecure.com/it/searc... jen za 20 euro, je to jen takovy "bokovy darek" :-D ja se taky priznam ke strudlu...ten pecu asi nejcasteji, je to hrozne rychly...taky kupuju pasta sfoglia...teda koupila jsem jednou a vysel pekne...znacku si nepamatuju, bylo to v takovym trojuhelnikovym baleni, ale tvar testa kulaty...a jen jeden kus...normalne pecu dva, takze budem muset bud najit jinou znacku nebo kupovat dvakrat jenny: Tonik je zlaticko, ale zrovna dneska je na roztrhnuti... dopoledne nespal a i kdyz si odpoledne zdrimnul dvakrat, uz se to s nim tahne...
Odpovedať
Profilova fotka
Reys, diky moc za recept. Co ale muzu pouzit jako ztuzeny tuk? Jak asi vis,zde Heru nesezenu ;-) Ja mam taky radsi propecenejsi maso. Vsichni kolem me si objednavaji krvavy steak a ja jedina,ktera chce medium. ted v sobotu jsem mela dobry kus svickove a pulka byla doruzova,to bylo moc dobre a pulka krvavejsi a to uz mi tolik nejelo. Ale zato krevety a vsechny tyhle potvurky zboznuji. A pod tou perinou c.6 (s perim) se fakt zahrejes. Ja taky trpim na studene nohy a s touhle to fakt nehrozi. Stoji nejak okolo 35 Euro. A s tim stojanem mas pravdu. Ten muj je fakt bordelar. Nechava vsude pouzite ponozky. Ja mu je seberu a hodim k posteli (prece mu je nebudu rovnat :-D ) a ted uz tam ma asi 4 pary. Cekam,az se toho chopi sam, aby se to naucil,jinak to budu delat do konce zivota ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
hahahaa, holky, tak koukam, ze s varenim a jidlem jsme na tom stejne! Reys ani nevis, jak ti rozumim, ja se uplne stitim syroveho masa. doma varim jen kureci nebo kruti a krajit to tak, ze si je pridrzuji vidlickou, abych na ne nemusela sahnout! fiorentinu si Alessandro dela sam, to je spatne i z toho smradu :-N . varim nejcasteji testoviny, a neco mezi ceskou a italskou kuchyni. manza ma rad cesnecku, pecene maso v troube, brambory na vsechny zpusoby...zboznuje strudl, takze se pridavam do klubu :-). kupuju pasta sfoglia kulate,...a ani to neorezavam. normalne to zabalim do kulateho a vysledek je stejny. nase mama i babicka testo vzdycky valely dokulata, tak mi to ani neprijde divne! morske plody jsou fuj, pro me naprosto nepochopitelne, jak to nekdo muze jist. vsechy ty musle, chobotnice, krevery...brrr, z toho je me spatne jenom to vidim. v tomhle smeru se neprizpusobim nikdy, holt v tomhle jsem stredoevropan, co nema more :-D :-D :-D ! se me vzdycky vybavi Slunce seno erotika a Kelisova pri tom italskem obedu :-D :-D :-D . holky, nemate nejaky recept na tenerinu? moc mi chutna, ale jeste jsem ji nezkousela...na netu je spousta receptu, ale nevim, ktery vybrat aby se mi povedla.
Odpovedať
Profilova fotka
Dita: chtelo by to nejaky 100% tuk, nevim ale jak ho nazyvaji v Italii.. nebo muzes zkusit hodne vychladit normalni maslo a nastrouhat ho tam. bezne tuky ne, to by se hodne lepilo a testo by bylo prilis mekke.
Odpovedať
Profilova fotka
Reys-chtela jsem neco zhubnout, protoze jsem pribrala o par kilo za tu dobu, co jsem tady. Pak to taky nebylo v mem pripade az takova zmena, protoze v praci obedvam kazdej den stejne jen sacek salatu s balickem crackeru a cottage light nebo tak neco...to me naucili holky v praci (kdyz si nahodou prineses neco vic, hned to vsechny komentuji, 1000 reci...ja mam vubec s kolegynemi takove vesele vztahy ]-( . A pak taky pritel neji syr, smetanu, mleko, vajicka ve forme omelety nebo neco zapekaneho..takze tyto veci ve vareni pro nas dva nepouzivam-coz je dobre na dietu, ale chybi mi syry, chybi..tak to varim aspon rodine nebo pratelum :-) Jinak jsem snizila obecne pocet kalorii a jim more zeleninky na vsechny zpusoby...mnam mnam :-) A jak to mas ty s tim stehovanim? jinak pivni testicko zkusim,uz jen proto, ze mam doma ceska pivka. Dekuji za recept! jo a k te prikryvce-si teda pis, ze zahreje!! ;-) Holky, tady v Bologni v multikinu otevrely Steak house a vite, co tam nabizi k piti? Ceskou Plznicku pivko! :-) haha yizheng-takova milovnice Italie-a neji frutti di mare??!!Sei scandalosa!! :-D ja jsem se do toho uplne zblaznila, hmmm x-) Diti-diky za info o tehotenstvi,vzdycky jsem rada,kdyz to nekdo preklene bez vetsi ujmy :-) O porodu nemluve, az to bude aktualni, tak se vas zeptam,jo?Jinak jsem mrkla na ten recept s ricottou na str 24 (to je to, co doma nedelam, protoze to pritel neji, ale ja bych se po takovych vecech utloukla!!!)Az budu mit hosty, jdu do toho. bude to vynikajici,dik! Rospi a yellowbanna a pavli-holky, a jake jste mely tehotenstvi vy?
Odpovedať
Profilova fotka
Hera neni ztuzeny tuk, ne? Ztuzeny tuk je takovy ten uplne bily...my ho davame trochu do cokolady na polevu, aby byla hladka...taky netusim, co by to mohlo v Italii nahradit strudl taky pecu z kulateho, prijde mi to nastejno...a yizheng - naprosto s tebou souhlasim s temi morskymi plody, pokud to ma nozicky, ale i chapadla nebo pokud je to slizsky (ustrice, musle) tak to proste nemuzu =-) Jeste tak zvladnu krevety (vyloupany) a krabi maso - nejlepe v tycinkach LOL Mivam problem i s takovyma tema malyma rybickama (Alici), co se uplne cele obali v testicku a osmazi, dela se to hlavne na jihu... A priznejte se...kdo bude pect pernicky? To je jedine cukrovi, ktere jsem vzdycky i ve stisnenych podminkach v zahranici pekla...na Mikulase by uz mely byt hotovy...chci vzit nejaky na oslavu narozenin syna Mickove sestrenky...ovsem letos to bude jeste narocnejsi - mam jen jeden plech :-. Musim dokoupit...
Odpovedať
Profilova fotka
Jen: to mas pekne kolegyne! u nas v praci je to presne opacne: ja obedvam taky crackery, salat a kdyztak nejaky syr nebo jabko a vsichni si ze me delaji srandu, pry jestli zase budu jist ten baleny vzduch.. ]-( ad stehovani: zrovna dneska jsem sehnala slusneho prepravce, ktery mi zajisti stehovani za rozumnou cenu! bud jeste ted v prosinci nebo zacatkem ledna, podle toho, jak budou mit nakladku smer Italie.. jsem strasne stastna, vubec jsem si nevedela rady, jak ten prevoz provest, zas o starost min. zitra jdu obehat zivnostak a k notarce udelat kopie vysvedceni, tak snad se veci zacnou trosku hybat. Yellow: ano, ztuzeny tuk je ten do cokoladove polevy, v CR se ted jmenuje Omega, driv tusim Iva. ale jak rikam, hodne studene maslo by mohlo stacit.. btw. jak chutnaji Italum (resp. cizincum) pernicky?
Odpovedať
Profilova fotka
reys: ruce by mi utrhali :-D a kazdy rok se najde par lidi, co se uprimne divi, ze se takove veci jeste vyrabeji doma ;-) Miluju vetu: "Tos pekla vazne ty?" ]-( Ale to byli hlavne Irove...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?