Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Yizheng,tak Loriano jsem jeste neslysela ;-) To Cristianuv dedecek se jmenoval Guerrino. Taky parada. Me se libi jmeno Cristian,ale tady neni zvykem,ze by s deti meli stejne jmeno jako rodice a ani toho nejsem zastance. Ja jsem dnes zase poslala prihlazku na kurz Contabilità ed amministrazione,je to zdarma a jak jsem videla,tak vsude maji v pozadavcich zaklady ucetnictvi. Drzim pesti s praci!
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, nejak sem ted nestiham psat, dokupuju posledni veci, darky, zacinam pomalu balit a hlavne si ve volnych chvilkach lepim konecne to nase svatebni album. JInak hlasim, ze tady prisla zima. Dneska bylo jen 7 stupnu, fuj, uz sem vytahla i rukavice. A maly uz ani nechce chodit divat se na kacenky, uz to na prochazkovani moc neni. No ale musim rict, ze celkove se nam pocasi vydarilo, tak teply listopad sem necekala. V sobotu uz jedem, nastesti me doprovazi i kamaradka, takze sem rada, ze mi nekdo pomuze. Jen jedem az do Rima...o necelou hodku delsi cesta domu, ale co nadelam. Diti, maly se na televizi diva celkem casto, ja mu to zas nejak nereguluju. Vim, ze to neni zdrave a dobre, ale ja proste potrebuju i uvarit nebo uklidit a toto je jedina moznost. Vetsinou se diva rano na pohadky tak pul hodky, pak jak prijdem z prochazky, tak mu pustim tak na hodku film a pak navecer po prochazce jeste na hodku druhy film. A co Federico vlastne, uz je zdravy? Daniela, taky se pridavam ke gratulacim k neoficialni pozadani o ruku. A jak jde lukostrelba? Vybrala jsi si zajimavy krouzek. Ja kdysi chodila do kurzu strileni ze vzduchovky a celkem me to bavilo. A jakou ste si vybrali kuchyn? Rospi, mate vybrane opravdu krasne jmeno. To by snad nemel zkomolit nikdo. Je vlastne i nejaka zdrobnelina od Lindy? Nejak me nic nenapada. A jak se citis? Mesic a neco a uz je to tady, co:) Chodis i na nejake ty predporodni kurzy uz? Reys, ja myslim, ze Francesco by to mohl zvladnout tim autem. Ono asi jina moznost nebude. Giorgio k nam jezdi zasadne sam a zatim to zvlada, taky me vlastne tak stehoval. Takze uz je nejaky pevny termin tveho presunu? Nebo treba ted jed do italie letadlem a nazpatek do ceska na vanoce to vemte oba autem, aspon se prostridate. Tech par tydnu by to bez tech veci treba slo vydrzet:) Yizheng, tak snad ti to s tou novou praci vyjde. Chtela sem se zeptat, sem tam si procitam neco o tech akvarkach a...co vy ste davali prva pri zarizovani, kaminky a rybicky a az pak rostlinky nebo prva rostlinky s kaminkama a az pak rybicky? Po navratu se na to vrhnu, tak at mi to vsechno hned nepochcipa:)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Pavli, Federicovi je uz dobre. Dnes jsem s nim byla poprve na prochazce. Nechala jsme ho hodne chodit,aby si to po te dobe uzil ;-) Ty dve hodiny u televize jsou v pohode, rikaji,ze do tech 2 hodin to byt muze. Me prijde,ze Fede by u toho drepel porad. Sice se pak po nejake dobe zvedne a zacne delat neco jineho,ale ocko mu tam porad sklouzava. Musim ho fakt krotit. Ale rano jako vstane,tak jde hned k TV, tak mu ji na chvili pustime, pak chvili po obede a pak navecer. Dnes jsem poprve delala pri obede letadylko s lzickou ]-( Fede jedl vzdycky jedna nadhera, snedl by vse,co jsem mu dala na talir a najednou si ted zacal vybirat. Jak je to zelene,tak to proste do pusy nestrci a najednou zacal i vyplivavat maso. Tak jsem to vzala a rozmixovala a ruznyma fintama jsem to do nej nacpala. Ale pekne me to stve, protoze co se tyce susenek a vseho "spatneho" to by do sebe rval horem dolem a jak jde o neco zdravejsiho,tak nechce. Co Davidek,jak to ma s jidlem? Co jsi mu kolem toho roku a pul davala k jidlu? Zdrobnelina od Lindy je Linduska. Jmenuje se tak dcera meho bratrance. Je to moc hezke jmeno.
Odpovedať
Profilova fotka
Yellowbanna, cetla jsem na Cznet,ze v Milane budou porad 28.11. ceskou Mikulasskou besidku. To by Ti stalo za to se tam vypravit. Treba tam najdes nekoho,kdo bydli blizko Tebe.
Odpovedať
Profilova fotka
SPOLEK KRAJANŮ A PŘÁTEL ČESKÉ REPUBLIKY SI VÁS DOVOLUJE POZVAT NA P Ř E D V Á N O Č N Í S E T K Á N Í SPOJENÉ S TRADIČNÍ M I K U L Á Š S K O U B E S Í D K O U V NEDĚLI 28. LISTOPADU 2010 V 15,00 HOD. V PROSTORÁCH ORATORIA FARNOSTI S.S. SILVESTRO E MARTINO SALA DEL PIANO INTERRATO Via Maffei 29, angolo Viale Lazio, Milano (MM 3, PORTA ROMANA) (non zona eco pass) Program: v Veselé hry pro děti v Občerstvení (oceníme vaše vánoční cukroví a jiné kulinářské výtvory) v Přichází Mikuláš s dárky pro děti (nezapomeňte přinést dáreček pro Vaše dítě) v Děti zazpívají společně vánoční písničku v Lotterie s cenami pro děti i dospělé
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak vam musim povedat, co ma dnes vytocilo.. dnes rano som musela ist znova na INPS a po dlhom kuse pesi som pri pri navrate domov cakala na autobus a hlavne na volne sedadlo ako na spasenie... cim dalej tym horsie znasam dlho stat na mieste a este k tomu aj to 20minutove hrkotanie sa autobusom z centra po tych neasfaltovanych cestach je proste jazda ako na traktore, (cesty sa predsa nebudu opravovat, kedze je tie kamenne kocky, cele rozbite a rozdieravene su historicka pamiatka nie? :-| )...volne miesto som nastastie nasla a o chvilu nastupila asi tak 45 rocna pani a pytala sa mladych chalanov (asi 12-13 rocnych), co sedeli vo stvorici, ci by jej jeden z nich neuvolnil miesto.. oni sa na seba pozreli, ako keby ich ziadala o nieco nesplnitelne a ostali udiveni dalej sediet, no a tak sa ta pani otocila na mna, ze ci by som jej neuvolnila miesto na sedenie.. v tej chvili do mna vosiel poriadny adrenalin ale som sa ovladla a slusne som jej vysvetlila, ze som tehotna a radsej budem sediet ]-( tak sa tak mavnutim ruky akoby ospravedlnila... no a ked ti chalani poculi, ze ja jej miesto neuvolnim, konecne si jeden vstal a nechal ju sadnut si. na nasledujucej zastavke, asi tak o minutu, vsetci styria chalani vystupili...neviem, ci uz starnem alebo sa mi sniva :-| ahoj pauli, tak na pred-porodne kurzy chodim s ostatnymi zenami z nasej stvrte, k jednej porodnej asistentke raz tyzdenne...prebieha to tak ,ze si posadame na zinenky s vankusmi, a ona dve hodiny keca a keca.... niekedy pusti nejaku hudbu a akoze relaxujeme, skoro ziadna gymnastika, ked vstanem po tych dvoch hodinach som asi este viac dolamana ako predtym, co som tam sla :-D no a co sa tyka nejakeho samotneho dychoveho cvicenia na porod, povedala, ze u kazdeho je to individualne a zalezi od situacie, takze nas nic ucit nebude. |-|
Odpovedať
Profilova fotka
Rospi,tak to chapu,ze Te to rozhodilo. Ja jsem Ti ani neodpovedela na ty knedliky. Ja je delam z pytliku. Vzdycky si je necham privezt a z toho jsou docela dobre.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky, Pauli k tomu akvarku, nejdriv jsme dali na dno pisek, pak tam mame tri vetsi placate kameny a zasadili jsme rostlinky. takhle to akvarko nechas asi 2 az 3 tydny. vysvetlili nam v obchode, ze se musi pomalu utvorit vyvazene prostredi, jako ekosystem (jakesi bakterie, rasy atd jako zaklad pro rybicky). po tech trech tydnech jsem tam dali gamberetti red cherry, ted uz jsou velci a cerveny, a je sranda je pozorovat. ze zacatky kdyz jsou maly, tak se bohuzel infilano nel filtro, tazke jsme skoro kazdy den lovili. ted uz je to dobre. rybicky jsem dali po mesici, ale do 2 dnu nam vsechny umreli. az pak jsme koupili takovy test na vodu, kolik obsahuje chemickych prvku atd. a teprve az byly hodnoty v norme jsem koupili dalsi rybicky a ty zatim ziji :-N . takze to chce cas a trpelivost. vodu menime kazdych 10 dni pulku akvaria. ty mas akvarko vetsi, ale postup bude asi hodne podobny. ted mame i 4 lumache e ty nam krasne cisti sklo zevnitr, takze neni zelene od ras...rybicky mame obycejne neonky.
Odpovedať
Profilova fotka
diti: dekuju za tip, zvazujeme, ze bysme s sebou vzali Mickoveho kolegu s dcerkama - ctyr a dvouletou...myslis, ze to bude vsechno v cestine? Nebo i v Italstine? Zkousela jsem to najit na webu, ale nachazim tam same akce z 2009, kde presne jsi to nasla ty? Snad to vyjde...byla by to fajn zmena... dneska jsem tu mela na navsteve zenu od Mickoveho kolegy, se kterou se zname jeste z Dublinu. Ona je Polka. Ted jsou taky presunuti do Milana a konecne ji vysel cas na navstevu... bylo to moc fajn a pro me hotova osvezujici sprcha...musime se videt casteji... Tonik se do ni vyslovene zamiloval :-D Normalne zacne natahovat, kdyz nekoho vidi i jen po delsi dobe, natoz poprve, ale s ni ne...hned se nechal vzit do naruci a pak na ni koukal jako na svaty obrazek... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Diti, tak to je fajn, ze Federicovi je uz dobre. Urcite byl rad po tydnu konecne na prochazce:) Jake je u vas vlastne pocasi? Ja jen at vim, na co se pripravit:) S tim jidlem to mame uplne stejne...teda on byl davidek vybiravy vzdycky. Ono vybiravy je i slabe slovo, kdyz proste neco nechtel, nedostala sem to do nej i kdyby to zamaskovala nevim do ceho. Ted s nim asi budu muset i k pediatrovi, protoze vubec neji maso, jen ryby a max salamy a parky, tak nevim, jestli nema treba malo nejakych vitaminu. Jinak kolem toho roku a pul uz mu hodne chutnala pizza, ma ji rad doted, ji ju i dvakrat denne, plus jogurty na svacinku, na snidani mleko se susenkama, obed zasadne testoviny nebo ryze, max nekdy brambory, zelenina zadna, ovoce jen v lete, sladke nema rad, max zhresi na nejakych bramburkach, tak nevim, jestli ma zrovna vyvazeny jidelnicek:) ja uz se hrozne tesim, az bude vetsi a dojde a rekne mi, mami, uvar mi rizek s bramborovym salatem atd:) Mimochodem ta zdrobnelina me vubec nenapadla:) Rospi, zazitek teda nic moc, nejsou moc vychovani. A ty na ty kurzy chodis jen k porodni asistentce? V nemocnici, kde budes rodit je nedelaji? Ja prave myslela, ze tam maji vsechno vysvetlit, i to dychani atd. To se mi zda, ze v italii to maji lip vyresene, v Cesku zadne takove kurzy nejsou (teda aspon u nas na jizni morave). A nepoznala si tam treba nejake sympaticke budouci maminky? Yizheng, dekuju za navod:) Oni prave nekde psali, ze prva ty rostlinky, jak jsi to psala ty a nekde zas psali, ze prva rybicky, zas kvuli nejakym jinym duvodum. A co to je zac ty gamberetti, jako gamberetti co se ji, jenom mensi?:) ja myslela, ze se to bere jako morske rybky. Snecci se mi taky libili, ostatni rybky jeste nevim, uvidim, co zaujme davidka:) To cisteni nam rikali jednou mesicne tak 20 litru (mame 60ti litrove), jeste se na to ale preptam.
Odpovedať
Profilova fotka
Yellowbanna, mas to tady: http://www.cznet.it/forum/viewtopic.p... Zkus se zkontaktovat s tou holkou,co to porada, urcite Ti da vic informaci. Jsou docela aktivni.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, jelikoz jsem take "budouci Italka", jsem velmi rada, ze jsem narazila na takove forum, kde clovek muze probirat s nekym podobne veci a zazitky. Ziji dva a pul roku v Bologni, jse take nekdo v Bologni? Preji vam vsem hezky den. Yelowbanna, diky moc za tip, moc me tento servr potesil, nemela jsem tucha, ze neco takoveho existuje!! :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
jennynka: ;-) neni zac, tady se ti bude libit :-) a kdyz jsi budouci Italka, jak to bude s budouci svatbou? Copak te zavalo do Italie? Laska nebo tu jsi potkala az tady? Ja se napriklad se svym muzem seznamila v Irsku...par let jsme tam spolu zili, pak jsme se vzali (na Morave) a presunuli se do Italie... a ted tady bojujeme s realitou :-D Dita: diky moc, poptam se, vypada to dobre!
Odpovedať
Profilova fotka
Yellow: Uz se mi tu libi ted, cetla jsem si vas trochu zpetne a uplne jsem se do toho zabrala, jak resime vsechny ty podobne veci :-) Skoda, ze jsem na vas nenatrefila trochu driv, nemela jsem to s kym probirat ;-) Svatba bude na jare ci v lete, ale zatim jen na radnici, s nejuzsi rodinou. Az nekdy v budoucnu budeme na tom lepe financne (nedavno jsme koupili byt a rekonstruovali nam cely dum, takze docela velka cara do rozpoctu..), udelame svatbu v kostele, s nasimi asi 200 pribuznymi. Bojim bojim uz ted, moc lidi me desi :-o :-) Jinak ja jsem z Brna. Pred 6 lety, na dovolene v Chorvatsku, jsem potkala meho draheho. 3 roky jsme se navstevovali, laska kvetla :-) a tak jsme se rozhodli, ze spolu zacnem zit. A tak jsem tady. Ja vyzkumnik, on vojak. V breznu jsme koupili na hypoteku byt a ted myslime na tu svatbu a deticky :-) :-N Tvuj osud je ovsem mnohem zajimavejsi. Tyyy jo, vy jste porad na cestach :-) A manzel je tedy jake narodnosti? Ir? A proc jste se presunuli zrovna sem? A libi se ti tu (v It)? Yellow, kdyz napises neco vice, budu rada. A co jsi delala za praci? Pa, pekny den 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj Jen, vitam Te mezi nami! apropos, hod sem pak foto, at vidime, zda jsi dalsi blondynka nebo rozsiris skromne rady nas ceskych brunet v Italii :-D jak se zije v Bologni? skoro jsem znejistela, zda nebudes slecna od bratrance meho pritele, ta pochazi tez z Brna a bydli v Bologni.. ale myslim neni vyzkumnice :-) obligatni otazka: jak jsi na tom s praci? mela jsi nejakou praxi nebo jsi sla hned po skole? jak rychle se Ti podarilo sehnat misto, jak se tam citis? a co rodina? jinak Morave zdar! ja jsem skoro-brnacka a v Brne jsem stravila poslednich 5 let. ted jsem prave ve fazi stehovani smer Rim, pokud sis cetla neco zpatky, tak asi vis, jak se veci maji (tj. ze mi stale skacou do cesty nejake prekazky).. s pritelem jsme spolu 3,5 roku, seznameni klasickou shodou nahod na netu.. zatim spolu nebydlime, tak nam to klape 8-) ted pri zarizovani bytecku sice obcas diskutujeme ponekud zapalene, ale to patri k veci, ze.. Pauli: F. prijet autem ted v zime proste nedonutim, ja neridim, takze by to bylo cele na nem a chapu, ze je to prece jen pro jednoho dost daleko. no uvidime, novy rok chci kazdopadne zahajit uz v Rime. kdyztak holt veci odvezu az na jare, beztak budu muset dojet, jak segra porodi.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak hlasim prvni snih:) Sice snezilo-mrholilo jen pul hodky, ale snih to byl. Jesteze uz se v sobotu vracime, zacina tu byt silena zima. Dnes sme navic meli blby napad jet za bratrankovou manzelkou, autobusem a maly se mi tam malem pozvracel...asi bude po mamince:) No ale ani se mu nedivim, plno lidi, pretopene. Ted uz sme nastesti dom a spi. JA se jeste chystam koupit adventni venec, a nejake blbustky na ozdobu. Nevite nahodou, jestli se daji v italii sehnat vetvicky na ozdobu? Jako myslim vetve treba ze smrku atd, proste na dekoracni vazy a svicinky. Nevim, jestli si to mam privezt nebo to nekde sezenu. Jenny, vitam te tady. Doufam, ze se ti tu na foru bude libit:) Predem gratuluju k pripravovane svatbe, kde ji chystate, tady nebo v Cesku? JInak ja sem z Civitanova MArche, do Bologne jezdime jenom na letiste:) Ziju v Italii 4 roky, mam dvouleteho kluka a sem od leta vdana. Tak ty si vyzkumnik v nemocnici? To mas zajimavou praci. Jo a manzela vojaka ma tady i Ciufina, jen ona zije v Bolzanu (ale puvodem je taky z Brna:). A jak se v Italii libi tobe, jsi tu spokojena? Reys, jeste me napadlo, nepremyslela jsi poslat neco treba autobusem? Tam vetsinou muzes mit vic kilo a prece jen s tim tak nemlati jak v letadle. A napevno teda odjedes po vanocich? A Francesco dojede na stedry den za tebou nebo to budou posledni vanoce slavene oddelene?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Reys, dekuju za mile privitani! Foto prihodim, jakmile budu mit vecer trochu casu. Nech se prekvapit :-) V Rime se budes mit krasne, jen to cestovani tam a ty zacpy bych nemusela. Jinak parada, fandim ti :-) V Bologni se zije tak normalne, rika se, ze je tu dobra zamestnanost a podminky ke kvalitnimu zivotu ve meste (kultura, nakupy, dostupnost veci, prace atd..)...ale...musim bohuzel rict, ze mne osobne k srdci neprirostla. Je tu na me velmi malo zelene, celkovy dojem historickeho centra je stisneny a ulicky tmave. Vysoka hustota obyvatelstva, vlhkost a mlhy od podzimu do jara. Jinak zbytek docela ok :-D Zni to asi dost skepticky, co?:-) Ale neco na tom asi bude, pritel to vidi podobne :-) Nemam tu kamaradky a tim je ten dojem z Bologne mozna jeste chladnejsi. Ale zato mame s pritelem hodne spolecnych kamaradu, to jsou supr kluci. Vyvadime spoustu spolecnych akci A 8-) Ale vis jak, chybi ti nekdy ten zenskej pokec a rodina.. ;-) Slecna od bratrance ma kolik roku?A ty a pritel? Ja mam 31, pritel taky. S praci jsem na tom dobre, to jsem mela a mam velke stesti. Vystudovala jsem prirodovedu a pak doktorat na medine, obor onkologie. V nemocnici jsem pracovala ve vyzkumu cca 5 let. Dozvedela jsem se, kam pritele chteji prelozit (byl v Bolzanu-vojak) a podle toho jsem sehnala nejprve staz v mistni laboratori (uplne stejny obor, co jsem delala v Brne). Prakticky muj sef oslovil na mezinarodni konferenci meho nynejsiho sefa (vyzkumnici se vetsinou mezi sebou znaji z ruznych konferenci), pul roku jsem tu makala zdarma (placena ceskym sefem) a pak pul roku nezamestnana-zoufalstvi. Ale pak z teto bolognske labiny odesla jedna kolegyne a prijali me. Byl to strasny porod s uznanim mych titulu, dodnes jsem jeste tuto bitvu nedobojovala, :-. s tim delaji opravdu velke problemy 8-( ale byla jsem prijata na zaklade "dichiarazione di valore". O uznani titulu stale bojuji. A prace me moc bavi. Mam smlouvu na 2 roky, pak se vzdy prodluzuje. Maximum je 8 let. Potom se uvidi. Ale snad mezitim vybojuji tu "equipollenza nebo riconoscimento dei titoli" a poohlidnu se po necem v soukromem sektoru. Ale nejdriv nejaky to baabetko ;-) Jsem to ale ukecana, je videt, jak mi tu chybi ty kamosky Cesky !!:-D Napis mi neco o sobe, tesis se? Nebude ti chybet rodina? Jinak s pritelem vam to bude urcite klapat jeste mnohem vice, az bydlet zacnete!!;-) Tak Morave a Brnicku zdar ;-) PS: ja jsem se taky stehovala autem. Pritel pro me prijel. Najednou jsme to zvladli. Co takhle nejprve treba jen prilet s par kufrikama :-) a pak se vratite autem oba dva pro zbytek,to by neslo?
Odpovedať
Profilova fotka
jennynka: nee, muj muz je Ital, z Kalabrie. Oba jsme v Irsku pracovali. Ja tam odesla hned po skole puvodne jen na rok, s byvalym pritelem. Muj muz tam byl prelozeny z Italie od sve firmy - pracuje pro investicni banku. Kdyz jsem se s pritelem rozesla, potkala jsem Micka (Michele) a z roka v Irsku bylo najednou 5 let :-N Zacali jsme spolu bydlet, ale ani jeden z nas nechtel v Irsku zustat, tahlo nas to zpatky na kontinent. Mick pozadal o prelozeni zpatky a tim jsme se ocitli v Italii - nemusel hledat novou praci, zustal v puvodni firme, to byla vyhoda...ale jak to vidime ted, jedna z mala :-( Usadili jsme se prozatim v Rescaldine, cca 30 km od Milana, protoze tady bydli jeho pribuzni, tak abysme zezacatku nebyli uplne sami... ale nelibi se nam tu, je to fakt dira, ne proto,ze je to maly mestecko, ale nic tu neni, nema ani historicky vyznam, nic, priroda v okoli veskrze zadna, vsude se musi autem a to neni nic na me... Pristi rok si chceme najit neco jineho nekde jinde (porad na dojezd do Milana) a teoreticky resime i ze bychom sli do CR... to by ale manzel musel najit praci... ja bych se vratila hned! Vim, jak se citis, kdyz tam nemas kamaradky...ja jsem na tom stejne... mam ted maleho chlapecka, Tonika, ma sedm mesicu a tim, ze jsem s nim doma, citim se jeste vic izolovana... Skoda, ze jsi v Boloni, asi bysme si dost notovaly ;-) Je mi taky 31, muj muz oslavi letos 40.
Odpovedať
Profilova fotka
Jenny: diky :-) ja zila kdysi rok kousek od Bologne, v Parme, tak to tam trochu znam.. ale Parma je male mestecko, proto jsem se ptala na BO, prece jen mentalita a zivotni podminky tam jsou asi trosku jine. no spolecny jmenovatel cele Padske niziny je ovsem pocasi. jeste ted mi vstavaji vlasy hruzou pri vzpomince na tu nekonecnou mlhavou zimu, smog a studene vlhko, co leze do kosti, brrrr! :-S i kdyz v Rime to taky v zime nebyva zadna hitparada, kdyz zrovna nefouka.. s praci jsi mela stesti, je super moct zustat u zamereni, co jsi vystudovala. zvlast, kdyz mas doktorat! teda, klobouk dolu, navic v takovem tezkem (a uzitecnem) oboru! zacatky jsou vzdycky nejhorsi, ja mam ze shaneni prace v cizine nocni muru. v CR pracuju uz 5 let jako asistentka a prekladatelka, v lete jsem odstatnicovala z ekonomie, ale co schrastim v Rime, buh vi... pritel je programator, ten mi pomuze tezko, protekci nikde nemam, tak holt nezbyde, nez dokazat, jaka jsem holka desne sikovna :-D jinak mne je 27, pritelovi (Francesco) 37, deti zatim nemame a dokud se trochu nezabydlim v Italii, tak radeji ani neplanujeme. co se tyce toho jeho bratranka z Bologne, nevim presne, ale bude mit pres 30, ta jeho kocka asi o neco mene. jestli se tesim? uprimne.. jak na co! diky memu nekdejsimu pobytu v Italii jsem se uz zbavila spousty iluzi, mozna naopak vidim situaci az moc pesimisticky, protoze tehdy se to nevyvijelo uplne idealne. vim, ze mi bude strasne chybet rodina, kamaradky, nektere zvyky a nejasam ani pri pomysleni, ze zas na me budou vsude koukat skrz prsty jako na "tu z vychodu". ale na druhe strane, Italie byla pro me odjakziva srdecni zalezitost, navic lepsiho chlapa bych kde tezko nasla a Rim fakt miluju. takze fifty-fifty x-) Pauli: o tom autobuse uz jsem tez uvazovala, v letadle by mi z pulky veci nadelali fasirku a stoji to zbytecne moc. diskuzi o Vanocich jsme nechali byt, F. nevi, zda dostane posledni tyden prosince dovolenou. takze s nim radeji nepocitam.. po svatcich poletim do Rima jako kazdy rok, bud poleti se mnou a nebo se proste uvidime az tam.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Paulino, diky i tobe za privitani, skvele forum :-) Marche-tam to mam moc rada. Jezdili jsme tam obcas k mori, Portonovo, Numana-a ty vecere u more, kopce a vinice, hezky region. A dobre vinko! ;-) V Italii se mi libi i nelibi, v prispevku (tom dlouhatanskem) :-) jsem to popsala. Myslela jsem, ze jsi take v Bologni, ale asi od tud jen litas (resp.litalas, Ryanaira Bologna Bratislava zrusili, skodaa). A co ty, spokojena v It? Gratuluji k chlapeckovi, jsi sikula:-) A na dalsi nepomyslite? reys: uplne mi mluvis z duse, nektere vety jako bych rikala ja sama :-) Uplne po tech letech tady mne to balzamuje dusi, ze to nekdo chape a ze to muzu sdilet. V CR jsem byla plna kamaradek, tady kamaradky 0. Italky nejsou (aspon u me v praci kolegyne) moc vrele, jen tak na povrch a prvni kontakt. pak si kazda hledi sveho a nepusti si k sobe nikoho (mluvim o vekove kategorii kolem 30, kde se pohybuji). Jako na "tu z vychodu" se teda nekdy koukaji, porad se me nekdo pta, zda jsem Ruska nebo Ukrajinka.. Jinak to vnimam uplne stejne, chlapa bych jineho nechtela, v CR jsem nenatrefila na ty spravny asi ;-) Takze spokojenost maximalni. Ty budes taky urcite moc spokojena, to je jasny! :-) Tes se!! S tou zimou lezouci do kosti mas naprostou pravdu, ikdyz neni na nule a je vlhko, vleze ti vsude :-. jinak k tem zavazadlum, ja jsem obcas posilala domu zavazadlo, dala jsem ridicum 10 euro a mamka rano kufr vyzvedla. Myslim, ze je to dobry napad, proveditelny. jen jestli jsou to krehke veci, musis je dobre zabalit :-) fotku jsem zkousela pripnout, ale byla moc velka. Casem snad neco najdu. S praci si nedelej velky vrasky, v Rime urcite neco najdes. I bez protekce. Prekladatelka tyy brdo, jakej jazyk? I statnice z ekonomie, to je proste vyborna kombinace na hledani prace,ne?Budes si nechat uznavat tituly? Yellow: tyy jo, to je zajimavy pribeh. musela to byt super zkusenost v Irsku, obdivuju.Obdivuji i to, zes to vse zvladla, v cizich zemich, manzel cizinec, dite a stehovani-no proste jste tady vsechny moc sikovny baby! :-) je mi lito, ze jsi tam tak sama, chtelo by to urcite aspon neco vetsiho, s moznostma nejakych aktivit pro maminy s detma a tak..S tou CR s tim taky porad spekuluju, ale pro vas je to urcite realnejsi-manzel urcite ma perfektni anglictinu a super obor..u me je to docela nerealny, muj je vojak, a anglictina spatenka spatenka :-( Hned bych se vratila, navic mu se u nas libi. Jste tu vsechny sikovne, complimenti a tutte :-) Nikdo jste nemeli problemy s uznanim titulu?Hezky a pohodovy vecer
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky, vitam jennynku! ja jsem skoro z Bologne! jupiii konecne nekdo z okoli. jsem tu 2 roky a zatim tu kamaradky taky nemam, jen par znamych a kolegyn. pracuju v Lippo di Calderara, ale do Bologne umim dojet vlakem :-D , takze nekdy sejit bychom se mohli. autem se do mesta bojim. Bydlim v Castelfranco Emilia, coz je provincia di Modena, ale do Bologne to mam tim vlakem 30minut ;-) . pracuju v soukromem sektoru, v obchodni firme, uz je to moje druha prace tady a ted zkousim najit neco noveho...tak snad to vyjde. Pochazim z okresu Blansko z Moravskyho krasu, ale poslednich 5 let jsem bydlela v Brne ;-) , takze se povazuju skoro za brnacku. studovala jsem prumyslovku v Jedovnicich a pak jsem delala statni jazykovku v Brne, italstinu. pak jsem pracovala jako tlumocnice v Mosilane, pak v Elplastu na Mendlaku. manzela jsem poznala v praci, zili jsem spolu 6 mesicu v Cine, kam nas poslala firma, brali jsem se po 8 mesicich od seznameni. k tomu zivotu v italii jsem na tom stejne jako Dita. libi se mi tu, jsem tu spokojena, Italie je moje srdecni zalezitost...nedokazala bych se vratit do CR, celej zivot me to tahlo pryc :-N . samozrejme jsou tu i veci, co se me nelibi nebo me vadi, ale v CR je to podle me horsi =-) , tot muj nazor.
Odpovedať
Profilova fotka
jinak jeste k tomu stehovani, me manza stehoval autem, jezdime k nasim jenom autem, letadlem se nam to nevyplati. nelita brno bologna, tak autem to mame vyhodnejsi :-N mimco taky zatim nemame, ale uz planujeme,...tak do roka a do dne :-D . manzel byva pres tyden v Torine, takze kdyztak napis, kde a kdy se sejdem ;-) pocasi je tu des. vlhko, ze mame doma plesnive zdi! prsi a prsi, a dneska rano uz byla mlha...ach jo! kdyby uz tak bylo jaro.
Odpovedať
Profilova fotka
Cauky yizheng!Rada Te poznavam.Konecne nekdo tady blizko! Ale Modena neni zrovna nejbliz, ale kdyz rikas 30 min vlakem, tak to se musime potkat. Ja klidne muzu jiz pristi tyden, jsem hladova po poradnem pokecu ;-) Ale spis jak se to hodi Tobe. Pracuji do 17, ale muzu se vyjimecne uvolnit i drive. Tak dej vedet, necham to na Tobe. Udelalas mi radost ;-) Snad z tebe nacerpam trochu vice nadseni z te tolik diskutovane Talosky 8-) PS-my take planujem miminko tak do roka. hezky vecer a budu se tesit x-)
Odpovedať
Profilova fotka
jee, Jennynka, ty pracujes primo v Bologni? ja delam do 18.00, takze vecery jsou na nic...co takhle vikend? treba sobotu,...manza nektere soboty travi s klukama na motorkach, tak mivam volno..urco se domluvime.
Odpovedať
Profilova fotka
yizheng: Jasny, pracuji i bydlim primo v Bologni. Tak fajn, az budes volna, dej vedet, ja jsem pro!!
Odpovedať
Profilova fotka
Jenny, takze nam pribyla dalsi blondynka:) Na fotce ti to moc slusi:) Ty musis byt moc chytra vystudovat takovy tezky obor. Muzu se zeptat co tedka v praci zkoumate? To je blbe, ze ti Bologna moc k srdci neprirostla...ja tam poradne nikdy nebyla, fakt znam jen to letiste a jeste tak vlakove nadrazi, takze nemuzu rict. A ted uz mi padlo i to letiste, doufam, ze ryanair ty lety zas obnovi. Ty vlastne jak casto jezdivas domu? Co se tyce toho uznani titulu, to je na hodne dlouho...manzel se tim jednu dobu zabyval a parkrat sem s nim byla i v rime na ministerstvu...ale treba mi prislo, ze Ceskam to uznaji rychleji nez Rumunkam apod. Vetsinou se to pohybovalo od pul roku do 2 let. Ty si ted v jakem stadiu, co ti jeste chybi uznat? Jee a vidim, ze to znas i u nas, jezdivate jen k mori nebo ste byli i ve vnitrozemi? A jak ses ptala, ja v Italii sem celkem spokojena. Zacatky byly tezsi a pak kdyz se mi narodil maly to bylo jeste horsi...rodina mi moc chybi...ale ted uz se to lepsi a priklanim se vic k italii nez k Cesku. No a druhe mimino...no asi tak nejak jak ste psaly vy...do roka a do dne bych taky chtela:)
Odpovedať
Profilova fotka
pauli diky za kompliment. Ale co se tyka meho oboru, uz bych si to podruhe asi nevybrala. Zkoumame biologickou lecbu krevnich nadoru. Jako vyzkumnici mame jine smlouvy nez normalni smrtelnici (jak v CR, tak tady),jsme placeni jen s fondu a grantovych agentur. takze napr. nemam tu pravo na dottore di base (proto se ted chceme brat, uz me neba si prodluzovat turisticke povoleni na doktora na dobu urcitou), nemam duchod a materskou mam 3 mesice po porodu za 80% platu a kdyz sef da souhlas, tak dalsi 3 mesice za 30% platu. Popravde mam trochu obavy, jak to zmaknu a predstava, ze dam maly drobatko, ktery se jeste samo ani neposadi, do jesli, me moc nelaka.Ale zvladaji to tak me kolegynky, tak to zmaknu taky. Chtela jsem se zeptat, jak to mas ty s materskou?A s praci, copak delas (nebo jsi delala pred materskou)? do Marche jsme jezdivali jen k mori a lehce jednou projeli kousek vnitrozemi. Mam pro ne slabost, libi se mi ty vinice a ta italska staveni jak z filmu :-)Mrknu se,kde je presne tvoje mestecko. Domu jezdim docela casto, treba i jen na 2 dny, kdyz je mi smutno. Ten ryanair je fakt skoda, do Milana daleko, vlak drahy. A ty?
Odpovedať
Profilova fotka
pauli tyyy jo to mas perfektni, jsi u more, u toho nadhernyho more v Marchach!Zavidiiiiim ;-) Kdyz jsme tam jezdivali, rikala jsem priteli, ze bych v te oblasti chtela bydleet. jo tak to je jina basen nez Bologna. Jinak jeste k tomu cestovani, jezdi mi tu Studentagency a Tourbus bologna Brno. Levny. Pres noc jedes, rano jsi na miste. Letadlo je lepsi, ale taky to jde. Jak jezdis ty?
Odpovedať
Profilova fotka
Jenny, tak prace je teda zajimava, i kdyz jak jsi psala, moc vas neohodnocuji...stejne je to na nic. Ti lidi, co fakt delaji neco uzitecneho, co pak muze pomoct ostatnim kdyz jsou nemocni a oni vas dotuji jen z nejakych fondu. Jak jsi psala, ze by si sla rada do soukromeho sektoru, jakou praci si mela na mysli? Co se tyce materske, tak ja pobirala rodicak z Ceska...teda kdyz to jeste slo, ted od kvetna dali nejaky novy uzasny zakon, ze uz na to holky, co zijou v cizine, nemaji narok. Takze ted nemam zadny prijem, zivi nas manzel. Ja ani pred tehotenstvim nejak nastalo nepracovala, sem tam sem delala treba v baru, restauraci, uklidy, hlidani deti, osetrovatelku, atd. Mne se doma libi, pokud to pujde, rada bych zustala zenou v domacnosti:) No a marche je moc pekny region, tojo. A to jste jeste poradne nevideli vnitrozemi, tam uz jsou vysoke hory a jeskyne a ruzne krasne historicke mestecka a hrady. no a u more sice jsme, ale taky to ma svoje mouchy, jako je prave ta silena vlhkost, at uz v zime nebo v lete. V lete skoro nespime, kvuli barum a restauracim pod nama a v zime po zmenu mame problem vytopit byt kvuli starym oknum. Ale pak kuknu z okna na more a ono se to tim trosku vykompenzuje:) S tim cestovanim...nahodou ty z bologne uz to do milana nemas tak daleko, podle me by se o tom dalo uvazovat. Ja jen do bologne jedu pres dve hodiny. Tedka v sobotu se vracim uz do rima, jediny spoj, co mi zbyl. Kdyz sem jeste nemela maleho, jezdivala sem busem, ale ted s nim se to neda, takze jen letame. Tourbusem mi vetsinou prijizdi navstevy:) A autem nekdy nejezdite domu?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Jenny, taky Te tu vitam! Koukam,ze Morava a Brno je tu plne zastoupena ;-) Ja bydlim v Rimini,coz neni z Bologne zas tak daleko a jak uz tu vzpominala Yizheng,me se tu moc libi. Samozrejme sem tam nejaka moucha je,ale to je vsude :-) Ja jsem vdana 2 a pul roku a mam 19mesicniho syna Federica. Jinak tady v Rimini je dost velka "komunita" Cesek. Zrovna zitra vecer se sejdeme na pizzu. Nechces prijet? Mohly byste se domluvit s Yizheng a prijet spolu ;-) No a klobouk dolu co se tyce Tve prace, jsi fakt sikovna. Chapu,jake problemy jsou s uznanim titulu, ja nemam uznanou ani stredni skolu. Chtela jsem si udelat kurz na realitniho maklere,ale to musis mit uznanou maturitu,coz nemam a kdyz jsem videla,co bych musela absolovovat,tak jsem se na to vykaslala :-( Reys, ja jsem taky driv vyuzivala autobus na posilani veci do Cech. Bud jsem ridicum dala 10 Euro a nebo to taky jednou spravila lahev vina, protoze si me jeden ridic na ceste z Cech oblibil ;-) Holky, vcera jsme byli v kine na filmu Maschi contro femmine, je to komedie typu "EX" a me se to moc libilo. Sice Cristian rekl,ze druha pulka byla banalni, jelikoz tam vse dobre dopadlo a to me se libi ;-) ,ale prvni pulka byla dost sranda. Hraje v tom spousta znamych hercu: Claudio Bisio, Nicola Vaporidis, Paola Cortelesi, Nancy Brilli a nas "soused" Fabio Deluigi......Jestli mate chut na oddychovy film,u ktereho se zasmejete,tak na to bezte.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?