Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj dita, pozerala som tu babel, ten pribeh o tych filipincov, zaujimavy a lahky styl :-) kazdy den budu davat pribehy ludi z inej krajiny v ich rodnom jazyku, moze to byt zaujimave..
Odpovedať
Tak u nas dnes prsi.... A vcera uz tak krasne svietilo slnko.. Dnes ideme objednat tortu pre Chiaru na zajtra do skolky... V sobotu bude mat 4 roky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
jèè, tak bude oslava? aku tortu idete objednat? :-) dnes sa chystam upiect skoricove slimaciky z kysnuteho cesta... aj tu sa pocasie pokazilo, moc sme si teda slniecka neuzili.esteze som stihla pozbierat pradlo..
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak se nam to pokazi pekne kazi, od vcera uz je takove to podzimni posmourno a vlezlo a sychravo. Dneska sme zas byli u reky a priletelo plno vran a dokonce se objevily i labute...neklamny zacatek zimy:) Vcera tu byl ten svatek, tak sme jeli do vinohradu opect si spekacky a odpoledne sme uz byli doma. Jo a uz sem si konecne odlepila ty flastry z jizev a vypada to dobre, pan doktor byl moc sikovny a zasil mi to krasne. Aspon vim, kam mam priste zajit, rikal mi, ze bez pojisteni by mi jedno vyslo tak na 500kc, to se jeste celkem da. Yellowbanna, vis co, ono nekdy neni na skodu, ze z toho ryanairu jsou takovi neprijemni. Je fakt, ze nekteri lidi si proste stoupnou do ulicky a pul hodiny si tam davaji kufr a bundu atd a brzdi ostatni. Oni to delaji v ramci toho, aby to slo rychle a mohlo se rychle vzletnout, to je zas fajn.Ale teda mohli by odlisovat tady tyto brzdy a pak treba prave maminy, co se tam pracne soukaji s detma, to uz je zas neco jineho. No s tema pasama se nastvaly proto, protoze ja jim to rekla hned po nastupu a nikdo mi nic nedonesl, tak sem se pripomnela az kdyz nas pocital a to byl nastvany, ze sem to mela rict driv. S tim mistem mezi sedadly...mne prijde, ze vsechny ty nizkonakladovky to maji hodne natesno. I treba v lete sme leteli se spanairem a taky to nebylo buhvico. Jesteze litame jen tu hodinku:) A uz mate ty letenky koupene, kdy pojedes? Jinak ta tva tchyne je fakt na nervy:) Muzes byt rada, ze je tak daleko. Ono jsou to sice drobnosti, ale finale je toho proste moc, treba jednou to udela, ok, nevi, jak to mate vy. Ale kdyz to dela i kdyz ji rikate, ze si to neprejete, to uz je fakt drze. Diti, to je mi lito, ze ma federico antibiotika. Snad mu brzo zaberou a bude se citit lip. Ono je i fajn,ze se chce jen divat na televizi, aspon si odpocine. I u nas, kdyz je maly nemocny, tak mame takovy televizni tyden. A co vlastne ma? Jen ten kasel nebo i teploty atd? Rospi, jak se ted citis, co mala? A uz mate vybrane nejake jmena nebo to bude tajemstvi? Ty znaminka sem mela dve za krkem a jedno na pazi, bolelo to celkem dost, ale ted uz se to da. Jinak ja tu pojisteni jeste mam, takze sem to neplatila. Ale ted uz si ho budu odhlasovat, bohuzel.
Odpovedať
Profilova fotka
Janka, preju,at vam oslava vyjde a Chiara je moc spokojena jak z dortu, tak z darecku:) Co ji vlastne budete kupovat?
Odpovedať
Profilova fotka
Rospi, no ta filipinska telenovela je docela dost lehka ;-) Ale byly tam hezke zabery Prahy. Jinak ten program je docela zajimavy,ze tam pomaha ji cizincum se orientovat, treba ohledne prace nebo povoleni k pobytu. Pavli, Fede mel sileny kasel a rymu. Ryma ho docela presla a kasel taky uz pomalu ustupuje. Horecky nastesti nema. A kdyz je Davidek nemocny a kouka jen na TV, nechce to pak porad? Mam strach,aby pak Fede nedrepel porad u televize. Dnes jsem uvarila svoji prvni bramboracku a zitra se poustim do svickove. Kdyz uz jsem doma,tak at to aspon k necemu vyuziju. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Pozor pozor, zacinam si budovat to, co muj tatinek nazyva socialnim zazemim a vzdycky se starostlive vyptava, jestli uz nejake mam. Zapsala jsem se kurzu lukostrelby :-N
Odpovedať
Profilova fotka
No a abych byla k tematu stranek, tak v utery v hospode, kam jsme sli na neco tepleho, protoze se nikomu nechtelo varit, z nej s plnou pusou vypadlo "pristi rok bysme se mohli vzit, ne?" Tak doufam, ze to nebyla TA zadost o ruku.
Odpovedať
Profilova fotka
daniela: :-D :-D mame gratulovat? Ja teda gratuluju!! ;-) TA prava zadost urcite jeste prijde...Mick me timto a podobnymi zpusoby zadal o ruku (ci navrhoval snatek?) zhruba pres rok.... ale pak jsme jeli na prodlouzeny vikend do Rima a ja tusila, ze jestli to prijde tam, tak to bude doopravdy... a i kdyz obsahem se to velmi podobalo tem predchozim, byla preci jen jina, TA PRAVA x-) a taky gratuluju k te lukostrelbe!! Proc prave ta? S tim socialnim zazemim je to na vazne zamysleni i tady... ovsem lukostrelba by v mem pripade a rozpolozeni mohla byt nebezpecna volba 8-( :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Asi jak posledni dobou porad prsi, zacaly me zmahat ty tiche rodinne vecery na vesnici (rozumej muzicek spi na pohovce a ja se bavim podle sveho). Hledala jsem nejake krouzky, ale vsechno je bud daleko nebo drahe nebo moc impegnativo. No a kolega mluvil v praci o sve sportovni lukostrelecke kariere a ja se zminila, ze by me zajimalo to zkusit - jen zkusit - a on uz prodal luk a vsechno, tak mi rekl, at si najdu nejblizsi klub, ze maji porad malo lidi a jsou jen radi, kdyz ma nekdo zajem. Nevim, jestli byli tak radi za noveho clena nebo za to, ze tam prisla zenska, ale bylo to fajn. Az nahore v Proserpio, kde konci silnice. Byli jsme tam 4 cvicenci a tri instruktori :-p Z toho dva cvicenci mi sahaji do pasu. Ale rikali, at prijdu zas, penize zadny nechcou, tak dobry. A poznala jsem sest!!!! novych lidi.
Odpovedať
Profilova fotka
cau holky, teda Daniela, gratuluju! neboj, ona TA zadost urcite jeste prijde. podle me zacina muzicek rekognoskovat teren a pak se vytasi s TOU zadosti za nejakych extra okolnosti ..no mozna si rikal, ze poprve to zkusi, nez zacnes s tou lukostrelbou, pro jistotu :-D jinak super napad, chodit na neco takoveho. ja doufam, ze jak se trosku zabydlim (a snad nekde zapracuji), podari se mi zacit taky zapojit do neceho trosku akcniho, takove to backorarske valeni doma se dlouho vydrzet neda. jinak v Cechach vesti od pristiho tydne vyraznou zmenu pocasi.. prijde snih.. boze, uz jsem mela byt zpet v Rime! 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
Daniela, tak velka gratulace! :-D Ta lukostrelba je dobra, ja to jednou zkusila,ale byla jsem prekvapena,ze natahnout ten luk je docela fuska. Ja teda byla mala holka,tak nevim,jak by to bylo ted :-p Me by se libila opravdicka strelba. Na tabore jsme strileli vzbuchovkou a ja v tom byla docela dobra a bavilo me to,tak ted mi jeste chybi pistole ;-) Jinak ja vcerejsi odpoledne stravila varenim svickove, ja nemela zadny poradny recept, koukala jsem asi na tri recepty na interenetu a pak neco od oka, mela jsem hruzu,jak to dopadne a ono to dopadlo dobre. Vecer ji ochutnal Cri a rekl,ze je lepsi nez ta tatkova a to uz je co rict! :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ahoj pauli, ano meno je uz rozhodnute a nie je to tajomstvo ;-) manzel moc nechcel typicke talianske meno, ktorych je naokolo az az..vybral ho zo slovenskeho kalendara, jednoduche, strucne a zrozumitelne v oboch krajinach.. Mala sa bude volat Linda. Vlastne sa uz vola tak teraz, ked ju oslovime a pohladkame brusko, hybe sa a mrvi, akoby vedela, ze sa rozpravame s nou. Daniel sa s nou casto rozprava a dokonca jej vysvetlil, ze sa musi otocit hlavickou dole, co aj potom (mozno nahodou ;-) ) spravila. daniela, gratulujem k poziadaniu o ruku ;-) a co si odpovedala ty? dufam, ze si muzicka nesklamala.. lukostrelba je zaujimava, v kazdom pripade zrucnost naviac, co sa ti niekedy moze zist. a spoznanie noivych ludi je tiez fajn, clovek potrebuje trocha zmeny okrem prace a domacnosti.. dita, ako sa ti podarilo robit knedliky k svieckovej? ja som ich uz skusala, ale problemom bude asi ta muka, ktora by mala byt polohruba, zatial co tu mame len hladku... no v kazdom pripade to nebolo nic moc tie knedle.. tie skoricove slimaciky z kysnuteho cesta vysli moc dobre a este som zacala robit polpette di carne, to som si teda dala :-p ..narobila som ich tolko, ze som sla zaniest aj svokre na veceru.. yellowbanna, kedy letite? reys, tak tu by troska viac zimy nezaskodilo, este stale mame komare v byte, nie a nie sa ich zbavit, nie ze by bolo tak teplo, vlastne stale prsi a je vlhko, takze idealne pre komare :-| kedy sa stahujes? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
rospi: Linda je bezva jmeno, mela jsem ho v zaloze i ja, kdyby nahodou jednou casem prece jen nejake dite vyslo a byla to holcicka 8-) se stehovanim jsou porad problemy. az uz konecne mame volny ten byt, uz je i vymalovany, ja mam vyreseno tady s praci a urady, tak zas neni mozne sehnat nikoho, kdo by mne prestehoval muj skromny majetecek. coz o to, obleceni a boty muzu nacpat do par kufru a vzit i letadlem.. lozni, rucniky, elektroniku a knizky treba taky. ale horsi je to s nadobim, to se mi nechce riskovat tahnout letadlem, protoze vim, v jakem stavu by to dorazilo. a preprava zasilek nebo stehovani do zahranici je tak silene drahe, ze by se mi setsakra nevyplatilo.. Francescovi se sem autem nechce samotnemu, prece jen je to hodne daleko a navic v zime, tak nejak nevim, jak to provest. a zrovna ty veci do kuchyne bychom potrebovali! nechce se mi je kupovat v Italii podruhe, kdyz se mi tady vali doma fura vybaveni bez uzitku.
Odpovedať
Profilova fotka
rospi: jeee, Linda se jmenuje Tonikova babicka - Mickova maminka... teda ona se jmenuje Clorinda, ale nikdo ji nerekne jinak nez Nonna Linda :-) Je to pekne jmeno. A mala nebude mit se jmenem problemy ani v jednom jazyce... my meli pro holcicku nachystanou Annu... ale ted me nedavno nejak uhranulo jmeno Maddalena... porad na nej musim myslet (ne, ze by to bylo aktualni :-P), hrozne se mi libi, ze bych ji pak mohla rikat i Madlenka... no nevim, zatim druhe ditko nehrozi, tak me to mozna jeste prejde :-D my teda uz nemame komary v byte, ale mame jednu vytrvalou mouchu... vsechny ostatni jsem vyhnala nebo Mick zabil, tahle ale vsechno prezila... tak jsem ji zacala rikat Vaclav:-D Vaclav se nejakou zahadou presouva do mistnosti, ve kterych jsem ja - rano me prileti vzbudit do loznice, pak je s nama v kuchyni..uz se mi nekolikrat stalo, ze se objevil v koupelne, kdyz jsem tam byla a pak prede mnou (!) letel chodbou do kuchyne! :-D :-D Neni jich tu vic, je fakt jen jedna a nevymyslim si :-P Mick ho teda neustale ohrozuje na zivote, ale on vzdycky prileti za mnou! Vcera jsem si delala legraci, at ho necha byt, ze je to moje ochocena moucha a rikam "Vaclave, hop" a on mi pristal na rameni :-D :-D to uz se teda rezal i Mick a daroval mu milost, akorat ho nesmi otravovat :-D No nehrabe mi tady z toho uz??? :-D :-D :-D reys: chapu starosti s presunem, neni to tak davno, co jsme resili to same... prevoz z Brna probehl prave autem... se mnou ve 30. tydnu... kdovi, jestli to neprispelo k predcasnemu porodu =-) a z Irska neco prevezl Mick autem - jel sam Dublin-Milan (ale jeho to bavi, nedal si to vymluvit ]-( ) a to, co se do auta neveslo prevezla firma...ovsem bylo to strasne drahe, jak rikas (nastesti to platila Mickova firma) a navic jsme na ty veci skoro dva mesice cekali... takze poradit neumim...skoro by se mi jako nejschudnejsi zdalo to auto... nema Francesco nejakeho kamarada, ktery by s nim jel "na vylet"? To byla i nase puvodni varianta na presun z Irska...akorat to pak neklaplo...
Odpovedať
Profilova fotka
reys, zrovna som myslela na to iste co yellowbanna, tym autom by to bolo asi najlepsie riesenie, tiez ma napadlo, ci by ti to pomohol previezt autom niekto z ciech (u nas su predsa soferi viac nachystani a maju zimne gumy, v taliansku to nie je vzdy pravidlo).. daniel siel takisto autom z talianska do nemecka a odviezol mi pred stahovanim nejake vacsie veci, a potom sme sa museli este po par mesiacoch vratit furgonikom do frankfurtu pre ostatne veci, ktore som si na dohode s novym majitelom mojho ex-bytiku skladovala este u neho pivnici..bola to teda fuska tym furgonom taku dialku, bol januar, zrovna ked boli poladovice aj na dialniciach...no a nie vsetky talianske furgony maju zimne gumy.. nakoniec som rada, ze sa daniel trocha zblaznil do mena Linda, je to jedine z mala mien, ktore taliani vyslovia cisto a bez akehokolvek akcentu, niektore slovenske mena tu vyslovuju teda hrozne, co by mi bolo luto, ze by to nebolo "ono"... yellowbanna, Anna je moc pekne meno, ale zase moja mamina sa tak vola a mame ich v rodine viac... Magdalenka je moc pekne meno :-) ak zacnes Vaclava premaznavat, tak ti tam uz ostane ako dalsi clen rodiny a ani nahodou sa mu nebude chciet odletiet :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tak u nas Anna neni ani v jedne rodine... :-) Magdalena je sestrenice, ale ja bych v tomto pripade chtela italskou verzi - Maddalena... uz jen proto, ze zkracenina "Magda" se mi moc nelibi.. Madda uz je lepsi, Madlenka uzasny x-) I Mickovi se zatim libi... nuz uvidime, uvidime ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Na zadost o ruku jsem udelala jen neurcite "hm". Co taky rict. Vysondovano uz ma, shodli jsme se, ze se svatbou souhlasime oba, akorat se to nikomu nechce organizovat, tak jsme ji nechali plavat. Vubec se mi do toho nechce. Libilo by se mi proste byt uz vdana, bez toho vseho kolem. Jsem lina, no. Linda i Anna jsou pekna jmena, tu Maddalenu mozna budou Cesi komolit, ale Madlenka se mi pro holcicku libi. Jeste Martina je obojetne. A Elena. Filomena je asi uz moc :-D Tak me napadlo, ze Vaclav by taky mohl byt dama a na jare vam udelat peknou rodinku! Ja dnes likvidovala pavouky, fuj. Desitky a desitky si jich nadelaly hnizda v okennich ramech. A pro zmenu nam opet leje a leje. Sesty vikend v kuse! Kdy to prestane?
Odpovedať
Profilova fotka
taky Daniela je obojetne ;-) Filomena je pekne, ale v cestine asi opravdu uz moc, Elena byla manzelova byvala, takze nic, hehe... jeste se mi libi Adelka, ale tady by byla Adele a nebo by musela furt vysvetlovat, ze je Adela s "a"... no ale jak rikam, neni to aktualni :-) Hmmm, ze by Vaclav byl Vendula? To by se mi taky mohlo nevyplatit...no ale jestli mi nekde za peci snese "kotata", tak at si me nezada! :-D :-D :-D Vic nez jeden hladovej krk zivit nebudu ]-( Ja ho trpim jen diky tomu, ze je moucha a ne pavouk... ty teda fakt nemuzu...a to tak moc, ze je nemuzu sama ani likvidovat... volam Micka...uznavam, je to trapne, ale nemuzu si pomoct... pres leto jsem se naucila tolerovat jen takovy ty dlouhonohy, co si drepnou v koute u stropu a nikam "nechodi" - tyden jsem mela dokonce Boba a Bobka (fakt si pojmenovavam hmyz, ty blaho :-D), ale pak je nastesti Mick vymetl... ted v zime o nich nevim...v lete nam furt lezli dovnitr otevrenyma oknama...
Odpovedať
Profilova fotka
Yellowbanna, ja taky pavouky nesnasim. A kdyz jsou hnusny,tak kolikrat riskuji i infarkt ;-) Cri rika,ze diky pavoukum si pripada v rodine jako chlap,protoze to je jediny okamzik,kdy ho opravdu potrebuji a prosim,aby s "tou hruzou" neco udelal :-D Pri vysloveni jmena Filomena se mi vybavi Filomena Marturano z filmu "Matrimonio all'italiana", to je hruza,ze vzdycky musim to jmeno hned k nekomu priradit. Nejhorsi je,ze treba v italstine zni jmeno pekne a v cestine je to hruza. Zkuste si treba vyslovit "po italsku" jmeno Carla a pak to rict "po cesku". A nebo na jihu oblibene jmeno Alfonso... a v cestine Alfons, zabicka z Pan Tau ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
daniela...gratulujem !!!!!!!!!! :)
Odpovedať
Profilova fotka
A spousta muzskych italskych jmen zni v cestine priteplene. Alfonso, Valerio, Marcello... Tchyne prosazuje pro pripadne vnouce Armando po tchanovi. Armando! Chudak kluk! Anebo Andrea, Nicola, to by byl taky zmatek.
Odpovedať
Profilova fotka
daniela, aj dedko mojho manzela sa volal Armando. vtedy som to meno pocula po prvy krat a kym som si ho zapamatala, som sa zo zaciatku este s dost nerozsirenymi vedomostami talianciny pytala priatela ako sa ma "armadio"...
Odpovedať
Profilova fotka
Armando Maradona ;-) Me se hrozne moc libi Andrea,ale to je v CR nepouzitelne, protoze by si kazdy myslel,ze je to holcicka. Moji mamce se zase libi jmeno Sergio (to je muj tchan),ale me to zase prijde jako Sergej. Nebo se mi libi Alessandro,ale je to moc dlouhe a v Cechach by mu rikali Sasa :-|
Odpovedať
Profilova fotka
ditakir: Alessandro byla taky jedna z moznosti pro Tonika...ale jednak se tak jmenuje Mickuv bracha, tak by to bylo moc blizko v rodine, ale hlavne me odradil ten Sasa... :-| A Sergio je italske jmeno? Ja vzdycky myslela, ze spanelske... mela jsem spoustu spanelskych kamaradu, kteri se tak jmenovali...
Odpovedať
Profilova fotka
Jeste me napadla jako nekonfliktni Cristina a Gabriela. Jinak FAKT cely viken opet proprsel, v nedeli vecer jsme uz chodili jak tygri v kleci. Dneska rano prijel truhlar zmerit kuchyn, snad za dva tydny bude hotova.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte :-) tu dnes vykuklo slniecko, ale dopoludnia si poctivo poprsalo, stihla som pobehat este ASL a aj banku. skype mi totizto zrusil pausal lebo mi konci kreditka, takze kym si to abbonamento obnovim (buduci tyzden ma prist nova karta) zrejme nasim na pevnu linku nebudem moct zavolat. ale niekolko dni to vydrzime ;-) tak som si povedala, ze sa pojdem prejst kym je slniecko a stacilo, ze som si vyzdvihla sako z cistiarne, 10min tam a 10 spat, uz som mala pohybu dost a potrebovala som si zase oddychnut, tu unavu citit castejsie aj pri mensom vybehu :-p pri vcerajsom pocasi sme sa nakoniec rozhodli pre kino, sli sme peso do toho najblizsieho a pozreli si Harry Pottera, nikdy som to nemala kedy sledovat, ale za posledne dva roky som "dobehla" vsetky casti ;-) dievcenske mena maju asi ovela viac nekomplikovanych moznosti ako chlapcenske, pri chlapcovi by sme sa museli rozhodnut bud pre slovensku alebo taliansku verziu, kdezto u dievcata je viac mien, ktore sa zhoduju v pisani a vyslovnosti v oboch krajinach...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, koukam, ze resite jmena. nahodou manzel je Alessandro a v CR ho nikdo nidky nevolal Sasa, ale Alex :-N , tak bych se toho nebala. Sergio byl moje prvni italska laska nekdy v 18 na stredni, kdyz jsme meli vymenny pobyt s italskou prumyslovkou...takze hezke jmeno a jeste hezci vzpominky x-) je pravda, ze pro holcicky je tech jmen vic, nam se krome Lindy libi i Laura a hlavne Francesca. nas tata je Frantisek a uz pro me a segru prosazoval jmeno Frantiska :-D . mama mu to vzdycky zatrhla, ze zadnou Fanynku nee, tak ted vsude rozkrikuje, jak bude mit konecne Fanynku :-D :-D :-D Armando je jmeno jak z telenovely..ale treba muj tchan se jmenuje Loriano a jeho bratr Brunildo, tak nevim, co je horsi :-D jinak tady dneska cely den prsi...to je des. uz aby bylo jaro. ohledne nove prace zatim novinky nemam, byla jsem uz ve firme, na tretim kole pohovoru...meli by mi dat vedet do tydne, tak uvidim.
Odpovedať
Profilova fotka
yizheng, Loriano a Brunildo su teda super :-D drzim palce na tu pracu, zda sa, ze vyberove konanie bolo dost zlozite, az tri kola, v kazdom pripade nech to dobre dopadne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Brunildo vede! Prarodice meli radi Wagnera nebo co? :-D V Milane je dnes mlha, ze by se dala krajet, na motorce uz je dost zima takhle po ranu.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?