Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, ako sa mate? tak do tej umbrie nakoniec nejdeme. pocasie nema byt moc pekne, nieze by sme chceli leto, moze byt kludne aj na nule, hlavne nech je slnecno, ale to teraz nebude, a s dazdnikom sa nam po orviete chodit nechce... okrem toho manzel este nachladol a trocha ho chytilo hrdlo...minulu nedelu sme boli pozvani na navstevu a nikto nedal vediet, ze pan domaci ma nadchu ako prasa, bolest hrdla a kasle ako tuberak. uz len kvoli tomu, ze vedia, ze som tehotna, a bola tam pozvana aj jedna holka s rocnym dietatom, ta musela mat asi tiez radost.. :-N takze manzel sa uz treti den snazi trocha liecit, tak len dufam, ze to nepolezie aj na mna. yizheng, ahoj, to ma teda mrzi, ze sa vam v praci kolektiv kazi, prave teraz, ked uz mas zmluvu na dobu neurcitu. je to tak zle, ze planujes naozaj odist za novymi ponukami? ono ale v kazdej praci najdes niekoho, kvoli komu by si musela odist..tak drzim palce, nech sa to nejako upravi. dita, neviem, ako sa vola tvoja ceska karta, ja mam Sky-Line, a satelitny prijimac na nu je znacky BigSat. Takze pri slovenskych programoch len vypneme prijimac zo Sky a funguje ten BigSat a opacne. pauli, ty uz o chvilu ides k vasim, tebe je :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky,zdravim vas z Cech! My jsme na posledni chvili naplanovali cestu do Cech,protoze Cristian ma tyden volna a mel chut jet. Takze jsme se behem puldne sbalili a dnes v pet rano vyjeli. Trvalo nam to 12 hodin. To docela jde, 1200 km s malym ditetem. Yizheng: Fedemu je uz dobre. Ve ctvrtek odpoledne mel horecku 39 a v patek 36. Asi ma to pevne zdravi po me ;-) Tak to je dobre,ze Ti poslou ty penize. Ja musim do kina taky autem,ale pro me to jezdeni je nastesti uplne v pohode. Mame kino i u nas v mestecku,ale ten provoz je dost omezeny. Nekdy se budes muset prijet k nam podivat,abys videla,jak je to tu hezke :-) Rospi: Ja mam tu kartu Sky-line. A ten prijimac jsi kupovala na Slovensku nebo v Italii?
Odpovedať
Profilova fotka
dita: jojo, Dixan je dobry, ten pouzivam na nase pradlo...ale avivaz pouzivam, jsem uplny avivazovy maniak, musim mit doma aspon dve nebo tri, ktere stridam :-N To je dobre, ze uz je Fedemu lip...a zavidim cestu domu, my se domu podivame az na Vanoce pauli: on Tonik nevyvadi, kdyz ho davam do sedacky, chvili tam vydrzi, ale je na nem videt, ze je mu cimdal tim min pohodlna a ze tam proste nechce byt...za chvili se zacne kroutit a prohybat v zadech...je to asi tim, ze mame jeste porad vajicko :-N , ale kdyz ani sam nesedi, nemuze mit vetsi sedacku, mame docela strach z cesty domu na Vanoce... jeste jsem nezacala nakupovat na Vanoce ani online...ale uz budu muset zacit...nejvetsi problem mam s Mickem - krome Vanoc ma jeste 23.12. taky narozeniny a to letos rovnou 40. ... vubec me nenapada, co mu dat... normalne bych asi vymyslela nejaky akcni darek (neco jako pivni lazne, ktere dostal pred dvema lety), jenze ted jsme s Tonikem ponekud omezeni v takovych akcich...nemate nekdo nejaky napad, kterym bych se mohla inspirovat?? ted jsem akorat "vyresila" tatkovy narozeniny, ktere mel minuly tyden. Nechala jsem mu zahrat v Ceskem rozhlase, na Praze pisnicku s pranim k narozeninam, kazdy den v poledne je tam takovy porad...a pak jsem mu na netu koupila novou webkameru a nechala ji poslat domu. Dorazila presne na den a uz odpoledne nam tatka volal ;-) on mel webkameru uz predtim, ale nebyla moc dobra. Ted diky te nove se vidime fakt jako v televizi...Tonik si zvykl, ze mu porad nekdo vola (ano - jemu - nez se narodil, nikdo nam tak casto nevolal!! :-D) a kdyz tu osobu vidi dobre na monitoru muze se zblaznit, nahyba se k pocitaci, mava rukama, smeje se :-D Jeeee, vcera Mick umyval balkonove dvere a jak je zvenku namydlil, vzala jsem Tonika do naruce, at se podiva, ze je tatinek za oknem...Mick zacal stirat vodu ze skla takovou tou sterkou a Tonik dostal regulerni zachvat smichu! :-D Smal se tak, ze dostal skytavku, dokonce si i trochu ublinknul, ale nemohl prestat...on je docela smisek, ale takhle jsem ho jeste nevidela, oba jsme s Mickem sami umirali smichy :-D :-D jeste vam musim rict, jak jsem se byla poprve v Italii ostrihat...normalne chodim v Brne ke svemu kadernikovi, ale ted je dlouha prodleva mezi navstevama a uz jsem se na sebe fakt nemohla divat...Mick sel se mnou - tohle jsem si preci jen netroufala vysvetlit sama v italstine...no, moc nadsena nejsem...hlavne jsem nechtela rovny strih, spis prostrihat no a hadejte, jak me ostrihali ]-( ale z ceho jsem byla u vytrzeni bylo, ze oni vubec nepouzivali nuzky! Nejen me, ale i ostatni zensky strihali pres hreben strojkem! takovym tim na holeni...! =-) Fakt i dlouhy vlasy...to se tady tak dela nebo to bylo jen v tomhle kadernictvi??? =-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jaky byl vikend? Tady bylo fakt krasne pocasi, vcera dokonce 23 stupnu, takovy ten pekny podzim, stromy uz jsou zlute, listi pada dolu, maly se mi v tom porad hrabe:) My v sobotu nedelali nic, ja uklizela a odpoledne sme byli na nakupech. Jo, musim se pochvalit..k nasemu 4letemu vyroci sem dostala akvarium:) Sme se o tom prave posledne dost bavili, ze by nebylo spatne neco poridit, uz kvuli malemu, kazdy den s nim musim do zverimexu a vysvetlovat, ktere rybicky jsou z Nema atd. No tak sem dostala jedno i se stoleckem. Akorat teda to bude hodne slozity proces, nez tam ty ryby budem moct dat, protoze chcem morske a ono to musi mit slanou vodu. No a v nedeli sme byli u tchanovcu na obede a pak na castagnate ve vedlejsi vesnici. Yizheng, jee, vy chodite na balet, to zavidim, hned bych taky sla. A kde ty vlastne presne bydlis, nekde blizko MOdeny? Promin, ze se ptam, ja to vzdycky zapomenu. A gratuluju k penezum, snad opravdu brzo dorazi. Mimochodem kdo se ti letos libi v Amici?:) Rospi, tak co manzel, uz se uzdravil? Doufam, ze si to nechytla i ty. Jak si popisovala tu veceri, to opravdu nebylo moc vychovane neoznamit, ze je nekdo nemocny. Mohlo je to napadnout. Diti, jee, ty jsi v Cesku? To byla teda necekana dovolena:) No a ujeli ste to opravdu rychle, Federico to asi zvladal dobre, co. Za 12 hodin se nam to nepodarilo nikdy:) I kdyz vy se asi u rizeni stridate, co, u nas jezdi jen giorgio. A kdy se vracite? Yellowbanna, no s tou autosedackou je to blbe...ale to ho prejde. A jestli je mu to vajicko uz male, tak kupte vetsi sedacku, treba se pak bude citit lip. JA si ted presne nepamatuju, kdy sme malemu kupovali druhou...nejak az mu trceli nohy ven myslim:) No a koupili sme jednu od Chicca a ona je od 0 do 18 kg myslim a ta se da dat i hodne nalezato, takze to mimco tam spis lezi nez sedi. Maly v tom teda zezacatku hodne letal, hlavne hlavicka, ale zajistili sme to plinkou a bylo to:) Co se tyce darku...tak mu dej nejaky relaxacni vikend...jedte spolu a jemu k tomu neco prikup, bud nejakou tu akcni vec nebo treba jen masaze, at si odpocine. Nebo ja treba premyslim dat giorgiovi nejakou sadu dvd jeho oblibenych serialu, pak klasicky knizky, kosmetika, kravaty, obleceni...ale to sou takove ty drobnejsi darky. Ja myslim, ze tim vikendem se nic nezkazi. JO a co se tyce kadernictvi, tak me striha normalne nuzkama:) To bych ji dala, kdyby na me vzala strojek:) Ve mne by to asi budilo dojem, ze to da dohola:) Tak zkus priste jinaci, treba budou sikovnejsi.
Odpovedať
Profilova fotka
Yellowbanna, me taky kadernice striha normalne nuzkama :-) Strojkem by ji to asi moc neslo, nechavam si to vzydycky sestrihat. A ono by to asi fakt chtelo uz tu vetsi sedacku. To vajicko je myslim jen nejak do 8 nebo 9 kg a ja si pamatuji, ze Federico se tam uz ani ke konci leta nevesel. Pokud si dobre pamatuji, tak nekdy ke konci leta jsme davali vetsi autosedacku a to taky jeste poradne nesedel. Taky jsme meli tu od Chicca a ona se da dat celkem nalezato. S tim darkem Ti neporadim, protoze ja s tim taky zapasim kazdy rok. Pavli, ja jsem sice taky ridila,ale asi jen tak 300 km. Za cestu jsme staveli asi tak desetkrat na WC, protoze ja vcera porad potrebovala,aniz bych nejak moc pila. Stavili jsme se na rychly obed a 2x na prebaleni plinky. Tim,ze jsme vyjeli hodne brzo,tak Fede dost spal a ke konci jsme mu pustili film na DVD, koupili jsme kvuli tomu prenosny DVD prehravac. Budeme tu tyden. Akorat mam pocit, ze se tu Cri bude pekne nudit. Uz dnes dopoledne mi rikal,ze mam pravdu, kdyz mu rikam,ze by se mu v HK nelibilo, protoze tu je mrtvo. Vcera se byl projit kolem 18.hod. a pravil,ze tu je "morte civile" ;-) Yizheng, me se zase letos X factor docela dost libi. Prijde mi to dost vyrovnane,ze neni vylozene nejaky favorit (i kdyz pro porotu to je Davide a Kymera). Me se moc libila Dorina, skoda,ze ji vyradili. Pak me hrozne dojima Stefano, i kdyz neni co se tyka zpevu nejlepsi,ale kdyz zpiva,tak mam vzdycky husi kuzi. Pak me vetsinou pobavi i Nevruz, takovy blazen ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak uz mam pred sebou posledny pracovny tyzden... :-) uz sa celkom aj tesim, dnes rano prsalo a bola poreiadna burka, ani sa mi nechcelo z postele.... dita, ten BigSat mam zo slovenska. uzite si cas s vasimi, to je parada, ze sa mozete takto spotanne rozhodnut a vyjst. ako pozeram, tak ta vzdialenost je taka ista ako k nasim, 1200 km..ozaj, nejdete teraz niekedy do berlina? pauli, manzela sa ta nadcha este nejako zahadne drzi, ani sa nezhorsila, takze to hadam skoro prejde..aj ty sa teraz chystas do ciech, na ako dlho? yellow, to je zvlastne, mna tiez striha noznickami, to si natrafila asi nanejaku zvlastnu kadernicku...Tonik musel byt zlaty, ked sa smial na tych oknach, musela to byt zabava ;-) s narodeninovymi darcekmi mi to tiez moc nepali, minule vianoce som manzelovi darovala navigator, lebo si ho chcel kupit a potrebuje ho kvoli praci, ale tieto vianoce neviem, uz som sa ho aj pytala, ci by si nieco zelal, ale mi len pohladil brusko a povedal, ze on uz darcek ma :-) tak asi vymyslim len nejaku kozmetiku, dobru knihu alebo nieco na oblecenie...
Odpovedať
Profilova fotka
rospi: jojo, to mi Mick taky porad rika, ze svuj darek uz dostal, to mam tak rada!! ]-( :-D s tim nachlazenim je to klasika - Mickova sestrenice nas taky chce porad videt a pak, kdyz tam prijdeme, jeji dvouleta holcicka je nemocna (obvykle ma i teplotu) a i ona kasle jako tuberak...vzdyt prece vedi, ze mame pulrocni miminko, to jim vubec nedojde??? Sara ta sva nachlazeni nikdy nevylezi a pak se ji porad vraceji :-( lidi proste nemaji soudnost 8-( pauli: ja bych prave normalne poridila neco jako relaxacni nebo nejaky jiny vikend, jenze nemame hlidani a ani bych Tonika jeste na tak dlouho nikym hlidat nenechala a ani nemuzu, kdyz porad kojim... no, jeste bych mohla zkusit vyhledat neco, kam bychom mohli vsichni, ale to zas nebude darek pro Micka...teda takovy, jaky bych si predstavovala k jeho kulatinam... :-| k akvariu gratuluju! a rovnou morsky ryby, to si teda troufate! ;-) tak at to vyjde... holky o tom Chicco vajicku jsem uz taky slysela...to nase je do 9kg, tonik ma 6.7kg, nohy mu z toho trci, ale hlavu ma jeste poradne schovanou a o to pry jde...no popremyslime...koukala jsem ted na to chicco nebo i inglesina dela pekne sedacky - ja jen nevim, jestli 0-18kg neni prilis velke rozpeti... diti: 1200km to je jako od nas dolu do Kalabrie, Tonik to posledne taky zvladnul dobre, ale to bylo jeste predtim, nez mu zacala sedacka vadit...do Brna to mame o neco kratsi, "jen" kolem 1000km
Odpovedať
Profilova fotka
yellowbanna, a keby si micka pozvala na nejaku romanticku veceru na tie narodky, na par hodin mozes maleho nechat postrazit. alebo nejaky pekny pansky naramok, nosi take nieco? nejaky osobny darcek bude asi nieco predsa len originalnejsie ako spolocna akcia s ostatnymi. nakoniec som nasla na talianskych forach o tych praskoch na pranie, pouzivaju tu detersivo sapone di marsiglia, ale to tekute. bez avivaze a pridaju k tomu len lyzicku bicarbonatu na dezinfekciu.. tak to skusim. pauli, to akvarium som uplne preletela. je to moc pekny darcek. tak nam potom napis, ake rybky ste si potom do toho kupili....manzel si uz davno zela akvarium, ale momentalne to asi nepripada do uvahy, a okrem toho, neviem, ci by sa o to aj tak staral, a museli by sme si poriadne premysliet, kde v byte by sme to umiestnili..:-p
Odpovedať
Profilova fotka
Rospi: pansky naramek by neprosel, Mick na takove veci vubec neni, ale tu veceri bychom mohli zkusit...ostatne na Vanoce budeme v Brne, tak by nasi snad Tonika pohlidali...i kdyz kdovi, jaky rezim spani a jidla bude mit v te dobe nastaveny...akorat mi to prijde takove "malo" jen vecere... musim prijit jeste na neco jineho...:-) dekuju za tipy! Kdyby vas jeste neco napadalo... :-N
Odpovedať
Profilova fotka
baby :) zvladla som to!!!!!!!!!! od 1 novembra mam zmluvu!!!!!!!!! najpr na 3 mesiace a potom na dobu neurcitu... sa vytesujem ako male dieta. mi to volali v piatok doobeda, len som im neodpovedala, lebo sme cestovali na ventotene. inak nadherny ostrov. pocasie uzasne, sice kazde rano prsalo, ale potom v priebehu hodiny ako vyslo slniecko, tak bolo az neznesitelne horuce. a s kamoskou sme sa tam vytesovali a objavovali historicke krasy ostrova. .. A nasi chlapi pre zmenu jesennu migraciu. :) a teraz mam nadchu a maleho cierneho kocurika na kolenach :( vola sa murko a je to nas novy prirastok do rodiny..v tychto chladnych dnoch zohreje :) lepsie ako radiator.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tady je dneska tak hnusne:( Vcera jeste kolem 20 stupnu a dneska 13 a dest a vitr. Dopoledne sme teda na hodinku a neco sli ven, ale pak uz se to nedalo. No aspon mam pripravu na Cesko:) Diti, jak ted vlastne je v Cesku? K te ceste....Federico je fakt sikulka, pochybuju, ze u nas by to davidek dal. A on vubec neplakal, neboleli ho ani zada z te sedacky? Nad tim prenosnym prehravacem sme taky uvazovali. Jeste lepsi by byl ten zabudovany do operatka, ale to uz by bylo asi drahe:) Jinak verim, ze Cristian se nudi. Giorgio kdyz je u nas, tak se taky zrovna dvakrat nebavi:) Vzdycky mi kolem seste sedme hodiny rekne, ze chce jit do obchodu a ono uz je vsude zavrene:) A musim rict, ze i me to prijde mrtve...sem zvedava, jak prozijem ten mesic u nasich. Rospi, no vidis, to ti rychle uteklo, posledni tyden a padla:) Pak uz jen nicnedelani a nakupovani a chystani:) Co nejaky predporodni kurz, chystas se? A kde vlastne planujes rodit, mas nejakou vybranou porodnici? JO a ja jedu do ceska na mesic, vracim se 27.11. Teoreticky by u nasich ted meli zapojit i internet, tak snad se budu moc nekdy ozvat. Jo a jeste k tem darkum....u nas je vdecny dar i ruzne pracovni tasky, slozky, penezenky, pasky....A nebo nejake sportovni veci, letos asi giorgiovi poridim nejaky sportovni komplet na fotbal:) A co se tyce toho akvarka, ono na udrzbu to neni vubec slozite, pani nam rikala, ze se to vsechno cisti samo, jen jednou mesicne vymenis cast vody a jednou za 3 mesice se vymeni 1 filtr. Tot vse. Krmeni se ma davat kazdy den, ale ukazovala nam jeden pristroj, co das na akvarko, nastavis tam cas a ono ti to krmi samo. Hodi se to, kdyz jedete treba na dovolenou. Ono kdyby to bylo nejak pracne, tak si to ani neporizuju, uz tam mam toho dost:) Ja se hrozne tesim, az ho budu uvnitr dekorovat:) Nakoupit nejake kaminky a skaly nebo i koraly..juu to bude pekne:) Yellowbanna, tak uz sem si vzpomnela, maly mel tu vetsi autosedacku od 7 mesicu. Co se tyce toho rozpeti, neni to velke, ono ta autosedacka ma uvnitr takovou vlozku...to kdyz tam davas male mimino. Pak ji muzes dat pryc, kdyz ti vyroste. Maly ju tam par mesicu mel a ted je samozrejme bez toho, ja si ju teda nemuzu vynachvalit. Urcite lepsi nez ty silene rovne, co v nich mimino sedi, jak kdyby melo za zadama pravitko:) CO se tyce toho darku, ja myslela vikend pro vsechny, ne jen pro vas dva. Ze byste jeli vsichni a mickovy bys prave neco prikoupila. Nebo pokud pohledas neco z nabidky kinderhotelu, tam by vam maleho i pohlidali. Katari, velka gratulace k praci. Co vlastne budes delat? Urcite mas velkou radost, ze:)A vy ste si poridili i kocicku? Ten ostrov musel byt krasny, kde vlastne je? Moje zemepisne znalosti italie jsou fakt hodne spatne:)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Pavli, koukam,ze tu sedacku Chicco mame asi stejnou ;-) . Akorat ze my jsme ji ted dali do meho auta a do toho "rodinneho" jsme koupili jinou s isofix, je to prece jen bezpecnejsi. Ja nevim,jestli Federica bolela zada, pred Prahou chvili vymrzoval,ale pak se zakoukal do filmu a byl klid. Zato dnes v noci nam teda dal. Porad se budil a pak se asi ve tri vbudil,brecel a chtel jit ven z pokoje,asi se chtel jit divat na televizi. Koukala jsem mu na zuby a vypada to,ze se mu dere ven spicak. Tak snad to bude z toho,je to na zblazneni. Jsme unaveni z cesty a ted to tady ani nemuzeme kvuli nemu dospat. Dnes dopoledne jsme zasli s Cri do bazenu. Byl nadseny, ze je to 50 m a hlavne,ze vstup na hodinu stoji 40 Kc! Tak zitra dopolku pujde asi znova a ja se sejdu s kamaradkou na kafe. Pocasi docela ujde. Sice je zima,ale dnes bylo i slunicko,tak to bylo celkem prijemne. Jo,dokud neprsi,tak je to pohoda. Jinak dnes jsme zasli na kafe, pozadala jsem barmanku o caffe macchiato, tak se me zeptala,zda chceme latecko. Rikam,ze kafe s trochou mlecne peny,donesla nam prakticky cappuccino,ktere se nedalo pit. Ja jen ze slusnosti odpila aspon trochu,byl to fakt hnus. A to maji ILLY,tak snad by je meli trochu naucit,jak ho pripravovat.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahoj, my tu meli strasne pocasi vcera, jenze do prace musime (vlastne nemuseli bychom, ale vedeni se snazi nas dotlacit k vypovedi, takze zadna prace z domova, i kdyz by to bez problemu slo). Takze prvne 50 km v desti na motorce rano a pak totez vecer, no zdimala jsem ponozky i kalhotky :-S To by me zajimalo, co se to v Italii deje, ze vzdycky, kdyz prsi - zadna potopa sveta, ale kazdy majovy destik - doprava totalne zkolabuje? Pokazde. Ja to nedokazu pochopit. V sobotu jsem byla ve Villa Erba v Cernobbiu, nadherna vila a park, ted se zbarvenymi stromy (a ze to jsou stromy, stalete platany, maji kmeny, ze za nima nebylo videt auto). Bylo sedivo, pod mrakem, z listu kapala srazena mlha, vitr od jezera, nikde ani noha, uplne mi to pripomnelo dekadentni atmosferu starych italskych filmu z aristokratickeho prostredi, Smrt v Benatkach a tak. A tu nahle zakopnu o informacni tabulku "V teto vile stravil detstvi a mladi Luchino Visconti". Tak to je jasne, kde se inspiroval. Ten park je normalne zavreny, ale postavili v nem (dost strasnou moderni) vystavni halu, tak kdyz je nejaka fiera, da se k vile dostat. V sobotu tam zrovna byla fiera degli sposi a kdyz uz jsem tam byla, zasla jsem se podivat....... To nebyl svatebni veletrh, to byl veletrh kyce a nevkusu! Zustala jsem z toho docela stajf, takovy straslivosti tam vystavovali... Fotografove s megaalby stylu "mam photoshop, tak ho musim radne vyuzit", bomboniere - to je kapitola sama pro sebe, vyzdoba svatebni tabule horor, no jestli je Italie zeme designu, tak potes koste. Ale asi si to zakaznik zada. Smutne. Zajimavy taky bylo, ze na celem veletrhu byly VSECHNY, uplne VSECHNY saty stejne, a ze jich tam bylo nekolik set minimalne (a dalsi v katalozich, co mi nalozily hostesky, zvici dvou telefonnich seznamu). VSECHNY mely korzet bez raminek a rozsirenou sukni. Fakt, nekecam, na vystave se nevyskytl ani jeden rukav. Nepripada mi, ze by Italky byly vsechny modelky, tak nevim, co delaji ty, co se nechteji takto odhalovat. Ceny nikde napsane nebyly a ja se neptala, ale dali mi tam dotaznik, kde u otazky "kolik staly vase svatebni saty?" zacinaly odpovedi na 1000 €. Ja si ty modely prohlizela zblizka a byla to prehlidka krivych svu, nekvalitniho zpracovani, mizernych materialu... Asi jsem narocna, kdy si za nekolik tisic euro predstavuju rovne usity odev. Jeste ze jsem svym bystrym zrakem zaregistrovala nenapadny stanek s asi deseti kousky odevu, ktere se na prvni pohled tak lisily od te masove produkce, ze jsem zasla za majitelkou a ano, byla to jedina svadlena na cele fiere. Tak jsme si popovidaly.
Odpovedať
Profilova fotka
katari, gratulujem k praci! napis nam blizsie co budes presne robit, znova vyucovat? :-) pauli, to akvarium nevyzera az tak narocne, pekne si to uzi.. tak aby si vedela, dnes som kupila uz nejake bodycka a ponozticky, celkom ma to kupovanie chytilo...len ma stve, ze tak vela veci (skoro vsetky) su robene v cine.. vie to rozculit aj vas? nasi ludia nemaju pracu a dokonca ani gumu do nohavic (ktoru som potrebovala kupit, a zial je tiez robena v cine)..uz asi v europe nevieme spravit a musime dat vsetko robit cinanom... :-S za to som dnes kupila aj paplon (teda perinku, alebo piumino :-D ) na spanie, je to jedna firma z alto adige s dlhou tradiciou, a da sa pouzivat cely rok, aj tym, ze sa da rozdelit aj na tensiu prikryvku na leto.. bol sice drahy, ale tesim sa z toho, ze aspon nieco co nie je z ciny..a aspon budu mat nasi na vianoce pod cim spat.. daniela, to ma mrzi, ze si natrafila zrovna na taku vystavu... ked hovorim o tej cine, tak dufam, ze tie saty za 1000 eur maju aspon taliansku vyrobu (aj ked su hrozne, asi to vies krajcirskym okom posudit dost dobre)..takze planujete svadbu ;-) alebo si sa sla pozriet len tak nahodne? tie ceny su zial take, a cudujem sa, ze tu ludia svadobne saty za taketo sumy aj kupuju..nerozmyslala si otvorit si vlastny svadobny salon, (a prenajom siat asi oceni vela novych neviest) ked ta bavi krajcirstvo? teda aspon mne tu davali pocitit, ake to musi byt uzasne si moct saty len poziciat a zase vratit za celkom normalnu sumu, namiesto draheho kupovania... dita, ten bazen ti teda troska zavidim, uz sa tesim, ked znova zacnem s plavanim, ta chrbtica to dost citi, a hlavne mi trpnu ruky, ale to asi v tehotenstve kazdemu...
Odpovedať
Profilova fotka
Ja nejsem ani vyucena (i kdyz kdyz vidim tu kvalitu, tak bych mohla svoje vyrobky zacit z fleku prodavat taky). A kdyz jsem se ptala okolo, tak byly Italky uprimne pohorseny myslenkou si svatebni saty pujcit. To se radeji zadluzi (a druhy den si je povesi do skrine a uz nikdy nevyndaji). Svatbu neplanujeme, ja tam byla kvuli prohlidce parku, kdyby se tam konal sjezd italskych vodovodu a kanalizaci, jdu tam zrovna tak. Ale rozesmutnilo me to, jak lidi neumi kvalitu ne ze ocenit, ale vubec poznat. Hlavne aby to bylo preplacane, blyskave a drahe.
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, koukam, ze jste se zas rozepsaly tady celkem nic noveho neni, zadny posun vpred, protoze uhanim jednu babu na pojistovne v Brne kvuli nejakym vyrizovackam a stale neni k zastizeni, tak nemuzu nic dal planovat. ale zitra si na ni jdu doslapnout osobne, a uvidime, kdo s koho! 8-) jinak Francescova segra uz je temer vystehovana a pomalu zjistujeme, co vlastne nam v byte chybi a bude potreba koupit. ted zacnou poradne vydaje! a asi taky hadky, uz jsme se chytli skrze takovou pitomost, jako je botnik u vchodu. no uznejte, prijde vam normalni, mit boty v loznici?! jenom proto, ze zadny Ital pry nema botnik v predsini, tak ja budu spat mezi bakteriemi a puchem z bot, ne..? tuuudle! Daniela: Tve zdeseni z veletrhu plne chapu.. snad jen cloveka prekvapi, ze takove sunty nabizeji i v Italii, centru mody! tady jsou taky pujcovny podobneho harampadi plne, jedny saty jako druhe, korzet, siroka sukne atd. ze to skoro nikomu neslusi, nejak nevadi: ochotna prodavacka podle potreby pritahne snury korzetu nebo je naopak povoli na max a vejde se do toho rachiticka divenka i stokilova "mařka" s ruckama jak salamy. no hruza! segra si nakonec nechala saty usit, mela to i s latkou a bolerkem za polovinu ceny, nez by dala za pujceni a jeste byly na miru a podle predstav (tedy zadne vypasovane princeznovske s milionem trpytek). Rospi: to se mas, za chvili uz si budes lebedit doma! vsak jen pekne odpocivej, at ma mala klid.. o vikendu jsme byli u segry, brisko ji pekne roste a synovec uvnitr se ma cile k svetu, tak jsem si na Tebe vzpomnela. Katari: jsi sikula, ze mas tak brzy misto! tomu rikam klika.. tak se drz a at se Ti v nove praci libi! kocicka je super, ja kdybych mohla, hned si nejake zviratko poridim. jenze budem bydlet v byte a tam by se chudacek jen trapilo. nezbyva nez pockat, az nasetrime na nejaky domek. ale kdypak to asi bude, s italskymi cenami nemovitosti..? Dita: holt ceske kaficko, chi.. to je neco jako ta gumova placka se salamem Junior a kecupem, co vydavaji na mnoha mistech za pizzu :-S Yellow: diky za inspiraci s kamerou, uz vim, co nasim nadelim! jinak ja darky shanim vzdy na posledni chvili (navzdory predsevzetim). Francesco jako spravny ajtak je technicky maniak, takze vim, ze s nejakou blbinou co se tyce pc, mobilu, fotaku nebo prehravani muziky neslapnu vedle. nejhorsi je z nej "nenapadne" vydolovat, co konkretne by chtel, protoze ja tomu samozrejme zas az tak nerozumim..
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, Katari, moc gratuluju ke smlouve! to je super, ze jsi nasla praci tak rychle, co vlastne budes delat? Dito, s tim rizenim ti zavidim, ze se nebojis, ja tady kvuli autu uplne trpim. spatna zprava z pojistovny, ze me sice vratili penize, ale ne vsechny, takze jsem chudsi o 1500€ a to me pekne stve! tohle vedet driv, tak auto neopravuju, a koupim si nove ojete!!! muj Smartik je podle pojistovny ROTAME!!! jinak my kdyz jedem do CR, tak to ma Alessandro uplne stejne, po par dnech se nudi a je se mu uprime ani nedivim. u nas navic nikdo neumi itasky, tak nema ani s kym pokecat. Nase mama zacala chodit loni do jazykovky na kurz, ale zatim ji to vubec nejde :-D . a Alessandro je liny se zacit ucit cesky. porad to vymlouva, ze nema cas. Pauli, s tim akvarkem pozor. ono to vypada desne nenarocne, ale je okolo toho strasnyho litani! my si v srpnu poridili male sladkovodni, jen 23litru a uplne z neho silime. mame tam jen jednu vetev s rostlinkou, tri kameny na sobe a na dne pisek, mame tam 7 gamberetti, prvnich 5 rybicek nam do 3 dnu chciplo!! dalsi jsme dali az po vic jak mesici, neonky a ty se zatim drzi. z 8 umrely 2! vyhoda je, ze sladkovodni jsou celkem levny, ale ty morsky stoji i 50€ jedna! to bych mela strach, kdyby me pochcipaly! vodu menime 2x do mesice, mame ji v kanystech, protoze musi byt odstata,...no des. zabere to spoustu casu a penez ]-( . a to mame taky filtr co ma udrzovat vse v cistote, a tvrdili nam, ze je to snadne na udrzbu :-D . tak pak dej vedet, jake je to morske,...do budoucna jsme o nem taky premysleli, ale po zkusenostech s timhle teda nevim nevim. V Xfaktoru se mi libi Stefano, presne jak pise Dita, pri zpivani prenasi emoce, az z toho mam husi kuzi. v Amici letos zatim jeste vylozene oblibence nemam, ale docela se mi libi ta ballerina Michelle, ty fandis komu? Yellowbanna, ja loni dala Alessandrovi k Vanocum seskok padakem a jeste si neskocil :-D podezivam ho, ze se boji, ale zase to jen vymlouva na nedostatek casu. to by se Mickovi nelibilo? ja letos tapu vic nez kdy jindy..uz jsem premyslela o nejakem hezkem peru na psani...neco typu Montblank a on podobne pero dostal od dodavatele na veletrhu minuly tyden ]-( , co mam ted vymyslet?! to je super, ze uz se Tonik tak krasne rechta! roste jako z vody. a k te kadernici...u nas striha nuzkama ;-) tak a jdu koukat na X faktor
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte :) co sa tyka prace: som sa autopozvala na druhy konkurz, lebo na prvom nemohli preskusat moju nemcinu a potom sa tyzden neozvali, tak som sa autopozvala. no a povedali mi, ze do konca oktobra sa potrebuju rozhodnut a ze ak to bude jednoduchy vyber ozvu sa edo kjonca nasledujuceho tyzdna (teda toho minuleho). my sme saq v piatok vybrali na vikend na ostrov ventotene (carlo za vtacikmi, ja sa historiou - doniesla som si odtial dve fresky z ville giulie :)) cele doobedie sme cestovali, tak som pocula zvonit telefon len raz a nevzala som ho, lebo som si myslela, ze to je moja sefka zo skoly anglictiny, aby mi dohodila dalsie lekcie. ked sme sa ubytovali, tak sm ho konecne vytiahla hz tasky a tam na mna kuka 6 neprijatych hovorov z nejakeho cisla...a to som uz vedela, o co sa jedna. som im zavolala a oni, ze ma teda cele doobedie hladali, lebo ma vybrali a od 1.11 nastupujem..teda technicky od 2, lebo 1 je sviatok :) chceli odo mna udaje, potom ked som prisla domov aj carta di soggiorno a obciansky...sme sa vytesovali hned na mieste. najprv zmluva na 3 mesiace (neviem kolko z toho je skusobna doba) a potom na dobu neurcitu ( co sa v ital neda zohnat- zo zakona s aziskava len velmi tazko). co bude naplnou prace ti este velmi povedat neviem: ale mam robit preklady anglina, nemcina, taliancina a osobnu asistentku riaditela, ked bude chodit na sluzobky a ked pridu ahranicny klienti za nim...kontrolovat z jazykovej stranky, ze ci sa ho nemci nesnazia prekabatit a vysvetlovat, ze reco berlusconi musi nutne merkelovu ustipnut do lica, vzdy ked ju stretne. :) plat dobry, karierny rast mozny - pokial nemas deti, ak ano- padaka. nahodena tip top - hm...uz som vyfasovala aj kreditku od draheho, ze mam ist na nakup. :) dovolenka 30 dni..takze teraz musim zistit kedy pojdem domov..chcem na vianoce..aj nasich vidiet, aj vas a vybavit ten bordel okolo svadby... tak drz palce. bolo by super, keby povedali, ze dva tyzdne okolo vianoc nerobia :) :) od utorka budem vediet viac. a konecne budem mat nejaky socialny zivot. len skoda, ze nechodime na salsu, ktoru sme zacali, ale vdaka mojim lekciam angliny nemohli dokoncit..tak nabuduce. paulina: ventotene sa nachaza este v Laziu, asi 150 km juzne od rima, Ischiu sme mali na dohlad. nadherne..ale nie na viac ako predlzeny vikend :) carlo si na slovensko vzdy prinesie knihu na citanie, robi a potom aj omnoho viac spolu hovorime slovensky.technmicky viac menej 70 percent casu, len ked vidim, ze uz vypina, tak sa nad nim zlutujem. aj tu v rime je fiera roma sposa..ale veru nejdem :) iba by som z cien bola sokovana ... daniela: preco vypoved? co sa deje? mame maleho cierneho murka, ktory sa vcera usalasil na roku dlazby pod pieckou a priadol tam..musime mu dat nejaku kozusinku, nech na nej drieme. momentalne mi spi na kolenach :)
Odpovedať
Profilova fotka
Nas podnik dava smlouvy na dobu neurcitou, castecne z tradice (jeste pred 20 lety to NECO znamenalo, pracovat tu) a castecne proto, ze mame silne odbory. Jenze musi propoustet, do konce roku 12 lidi. A vyhodit je nemuze, zejo. Takze se snazi nas natolik znechutit, aby lidi odchazeli sami ze sveho rozhodnuti. Tu presunou sidlo o 30 km, tu zrusi nejake pridavky, tu ti ztrojnasobi praci... Porad jsou ale nuceni dodrzovat etiku materske americke firmy, takze jeste nam napriklad sproste nenadavaji. Zatim.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky holky, u nas bylo vyslovene hnusne v pondeli, prselo cely den a foukalo, tak jsme sedeli doma. Vcera ale naopak bylo krasne, frisno, ale slunicko, sla jsem s Tonikem ven hned odpoledne, ale vcera ho asi zlobily zuby, skoro celou prochajdu proplakal, porad si rval do pusy kousatko a dudlik tim tvrdym plastem napred, i zbytek dne byl docela protivnej...v noci pak ale spal dobre... daniela: jak jsi psala, ze je kalamita, kdyz zacne prset...takhle to bylo v Irsku - teda ne s destem, na ten jsou tam zvykli az hanba 8-( ale se snehem...stacilo par milimetru noveho snehu a zivot se zastavil. Letos v lednu jsem si musela vzit tyden dovolene, protoze jsem nemohla kvuli ledu na silnici dojet do prace bez (objektivniho) rizika...to bylo prosim centrum hlavniho mesta!! Mesto pak cca 14 dni nefungovalo, protoze proste nebyly sypace a posypova sul se musela dovazet v lodich z Evropy :-D fraska... s nedavnym destem prisly ovsem neblahe zpravy z Kalabrie...vesnice, odkud Mick pochazi byla dost "slusne" vyplavena, i jeho maminka mela na zahrade a ve sklepe 1.5m vody :-( nastesti se nikomu nic nestalo, ale jinak regulerni zaplavy...a to jen proto, ze nad vesnici v kopci stavi na dalnici novy tunel a uplne odkryli kopec a ta voda v desti proste stekla po odkryte hline dolu na vesnici, protoze ji nic nestalo v ceste :-( A nikdo za to samozrejme neni zodpovedny, ze.... ]-( jinak jsi me pobavila licenim toho svatebniho veletrhu, uplne si to umim zive predstavit...ja jsem pri priprave sve svatby s temito a podobnymi "trendy" dost bojovala, abych si ji udelala podle sveho...i kdyz priznam se, ze saty jsem si taky kupovala, proste mi prislo, ze pri tech palkach, ktere se stejne plati i za pujceni uz si radsi priplatim a budu mit ty saty jen svoje (ale to slo jen proto, ze jsem mela z Irska trochu nasetreno, rozhodne bych se kvuli svatbe nezadluzila ani nevydala z penez), krome toho jsem chtela i nektere nevratne upravy, ktere u pujcenych nesly udelat, napr jsem nechtela vlecku (ooo ta hruza v ocich pani v salonu! ;-) ) a tu by mi jen u pujcenych satu neustrihly... ale taky jsem musela hledat, abych nasla saty bez flitru a odhalenych ramen ;-) no a jak to delaji nevesty, co nejsou zrovna modelky - tak jak tu rikala reys, proste se do tech satu narvou a jeste si mysli, jaka je to nadhera!! :-D reys: my mame botnik v predsini!! Teda v te casti obyvaku/kuchyne, ktera slouzi jako predsin ]-( Z uplne stejneho duvodu, ze nechci, aby se v botech chodilo po celem byte. Mick teda souhlasil, ze je to super napad (koupili jsme takovy ten vyklapeci, uzoucky v Ikei, ladi se zbytkem nabytku a je fakt nenapadny) JENZE botnik ted pouzivam jen ja...Mick se teda vyzuje u nej, ale boty pak odnese dozadu do bytu, kde mame jakousi komoru, kde ma vsechny svoje boty...rano se tam obuje, jde do koupelny, pak za nama do loznice, aby nam rekl ahoj a rovnou odchazi ]-( uz jsem mu to i rikala, ale ma to zrejme zakodovany v genech a vubec mu to neprijde 8-( nebo takovy to, ze kdyz nekdo prijde, rovnou ti napochoduje do bytu v botech bez ohledu na pocasi...ja vim, ze to je pitomy zouvat navstevu do ponozek, zvlast, kdyz jsou tam jen na skok, ale jak to resit, kdyz tu mam mimino, co se co nevidet zacne plazit a "zije" vetsinu dne na podlaze?? a ani nemame tu poradnou predsin :-( jak to mate vy? yizheng: tak za seskok padakem by se mi Mick myslim podekoval jeste vic nez za let v helikoptere nebo tak neco... on nemusi vysky a hlavne nema rad, kdyz neco nema pod kontrolou, coz by v tandemovem seskoku nemel... treba nerad lita...ne proto,ze by mel spadnout, ale protoze nevidi dopredu a nemuze to letadlo ridit a tudiz je odkazan na jine :-D to uz me napada, ze by se mu libily takovy ty kurzy, co delaji na nekterych letistich, kdy nechaji lidi nahlidnout do kokpitu, ukazou jim, jak vsechno funguje, nechaji je letet na trenazeru a tak...vim, ze to dela Ruzyne...hele, nevite, jestli neni neco takoveho na nekterem milanskem letisti??? to by bylo super... jak by se to mohlo italsky jmenovat? co bych mela zkusit hledat?? jinak, Luci, pero dostal vloni od naseho tatky, Parkera, a ani nevim, kde ted je :-( s tim autem me to mrzi...dej tomu cas, vsak to zas prekonas...ale musis jezdit a jezdit, jak ted prestanes, uz se za volant nevratis!! katari: gratuluju!! jsi sikulka, ta prace zni dost dobre, tak at se ti dari! jak vsechny pisete, ze se vasi chlapi v CR nudi...Mick tam jezdi rad...mame toho vzdycky dost - setkani s kamaradama, rodinou, jedem na vylety....naopak by asi privital, kdybysme nekdy jen tak "sedeli" doma :-D a kdyz ma pocit, ze by se mohl nudit, jde na pivo s myma (ted uz i jeho) kamaradama! :-N letos v lete me poprosil, at mu domluvim hospodu s jednim mym kamosem (dost si padli do oka uz predtim), ten muj kamarad privedl jeste dalsich par kamosu, ze se mi o Micka postaraji :-D Domu prisel v jednu ve vyborne nalade a ze to pry rozhodne nebylo naposled :-D :-D takze, ne, nenudi se x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Taky bojuju za botnik! A to nemame doma zadne deti. Je pravda, ze my vubec mame zatim minimum nabytku, ale jednoho dne prosadim botnik a VESAK NA KABATY u vchodu. Ze si couraji po byte v botach zvenku, to bude tim, ze nemaji koberce asi, no dobre. Ale ze ani neexistuje vesak, kam si odlozit bundu, to me zarazi. Na jihu budiz, ale tady tri mesice v roce mrzne! Jo, tchyne ma taky komoru na odkladani bot v nejzassim miste bytu. Nepochopitelne.
Odpovedať
Profilova fotka
daniela: tak ten vesak teda nemame :-( ale to jen proto, ze nemame predsin a kabaty by nam tak visely v kuchyni/obyvaku...holt je musime vzdycky hned odnest do skrine...ale to je tim nasim mizernym bytem...az se prestehujem.....!!!! ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, teda tady toho ale pribylo. No jo, skarede pocasi, tak sou vsichni doma, ze:) Tady i vcera bylo hnusne, dneska uz se to trosku protrhalo a dokonce sviti slunicko. jinak ja vcera byla kupovat posledni vanocni darky do Ceska a uz to mam vsechno...manzel me porad nenapadne vodil do vsech zlatnictvi a rikal, ktere hodinky se mu jako hrozne libi:) Takze na vanoce asi budu muset splasit nejake pekne hodinky:) No a dneska nam ma prijit hydraulik zpravovat oba zachody co tecou, tak sem zvedava, co nam tu vyvede...A taky jedem na navstevu k jednim znamym, co se jim nedavno narodilo male miminko, to uz se mooc tesim:) Diti, tak ja to pokracuje v Cesku, Federicovi uz je lip? No zuby umi potrapit, davidkovi ted rostou posledni stolicky a taky to neni uplne ono. To mate moc fajn, ze mate bazen blizko. S tim kafem naprosto souhlasim...my uz to s giorgiem u nas vzdali:) Po stovkach marnych pokusech o caffe macchiato vzdycky pozadame o normalni preso s mlekem zvlast:) Z toho nam stejne ve vetsine pripadu donesou tu smetanku v plastu:) Takze tragedie. Navic vzdycky nechapou, ze si k tomu nesedne a chce si to vypit hned na baru:) Daniela, to me mrzi, ze to ted mate takove blbe v praci. A dojizdet 50 km na motorce, to te teda obdivuju. A nepremyslela jsi, ze by sis nasla neco jineho? S tim veletrhem je to zvlastni, ja loni byla na nekolika a byla sem moc spokojena. Ono teda kazdy rok se trosku meni moda a styl vseobecne, ale loni byl na vyber opravdu spousta satu jak korzetovych, tak s raminkama, s rukavy, proste od kazdeho neco. Nam ty veletrhy byly i uzitecne, nasli sme tam par kontaktu. Jen teda ti fotografove me taky moc nepresvedcuji...hodne ty fotky upravuji a neni to pak ono. Rospi, no vidis, nakupovani na miminko chytne kazdeho:) Ted uz neprestanes, uvidis:) Chybi ti toho jeste hodne? Ty budes mit vlastne zimni mimco, ze, chystas kupovat i nejaky fusak? JInak ja moc nekontroluju, kde jsou ty veci delane....stejne naprosta vetsina z te Ciny je, s tim uz nic neudelame. A plavat muzes chodit i jako tehotna, ne? Florencie je velke mesto, mohl by tam byt nejaky specialni bazen pro male deti a tehotne. Reys, tak preju hodne stesti s tou pojistovnou. A ten vas budouci byt nebude vubec zarizeny, oni si vsechno odstahovavaji pryc? Jo a za ten botnik bojuj:) My ho mame taky, i s vesakem, hned u dveri. A Giorgio je nauceny, ze jakmile se vejde domu, tak se vyzuje. Plus navstevy nutime vyzouvat se taky, koupili sme kvuli tomu i navstevni papuce:) Jsme teda tady s timto jediny exoti siroko daleko, ale ja si to nemuzu vynachvalit. Bohate staci, kdyz uklidim jednou tydne, protoze se proste nic nezaspini:) A segra tady na beremese neni zaregistrovana? Jestli sem treba taky nebude davat fotky ze svatby:) Yizhned, to je blbe, ze z te pojistovny ti vratili min, nez jsi cekala. S tim akvarkem si me teda vubec nepotesila. Snad to nejak zvladnem a rybicky nam prezijou. My mame dokonce 60ti litrove, mne by teda stacilo mensi, ale pritel chtel toto. Na ty ceny se musim jeste poinformovat, pokud by bylo nejak moc, udelame taky jen sladkovodni. Nam prave pani tvrdila, ze se jen jednou za mesic vymeni cast vody a tu slanost tam zarucuji ty kameny, co do toho musis poridit. No jeste se ji pak musis poradne poptat..a chtelo by to i nejakou informacni knizecku:) Jinak v Amici taky jeste nemam favorita, jeste je brzo, stejne do Serale se to tam hodne promicha. Kazdopadne mi hlavne tanecnici a tanecnice prijdou letos na dost vyssi urovni nez treba loni. Katari, tak ta tvoje nova prace vypada moc dobre. Doufam, ze budes spokojena. To budes asi i hodne cestovat, ze? Pokud mas delat asistentku na sluzebnich cestach. No je to pekna prace...akorat opravdu jen pro bezdetne, asi to bude casove narocne. Jak mas vlastne pracovat, jako odkdy dokdy? A dalsi pozitivni vec...aspon mas prilezitost nakoupit novy satnik:) Yellowbanna, to me mrzi, ze ta Mickova rodna vesnice byla vytopena. hlavni je, ze jsou vsichni v poradku. Akorat teda asi nepotesi kdyz mas ve sklepe metr a pul vody. Ted uz se to tak uklidnilo? Ja si vsimla v pocasi, ze na jihu posledni dobou porad hlasili dest. I dneska, tak snad se jim to zas nevrati. A co Tonik a zuby, uz je mu lepsi?
Odpovedať
Profilova fotka
yellowbanna to s dedinou ma mrzi, dufam vsak, ze skody na majetku neboli velke. ako je to tu vlastne s poistenim proti povodniam??? daniela: to treba len zatat zuby a vydrzat...raz ich to prestane bavit a vyberu niekoho ineho. horsie je, ze to prepustanie bude pokracovat. pauli: robim od deviatej do pol siestej vecer. a veru, veru ..tu vyhovorku vyuzijem..uz zajtra !!!!! hor sa na via ottaviano!!!!! :) skrinku na topanky mame aj my. bez problemov..ale carlo si tento zvyk priniesol z nemecka. navstevy kratkodobe sa nevyzuvaju...dlhodobe ano...mame prave ikea papucu :) ale ten vesiak na bundy je dobry napa. v inych rocnych obdobiach si nan budem vesat kabelku... len kedy ho kupit..hm...
Odpovedať
Profilova fotka
yellow: Obavam se, ze to mate zarizene podobne jako my - to jsou ty pitome italske minibyty! Otevres dvere a hned jsi v obyvaku :-S Jesteze ne rovnou v loznici :-D Prave jsme se s Francescem domlouvali, ze musime ten vstup nejak oddelit aspon skrinkou nebo stenou. Tak jsem hned propagovala, ze by bylo vhodne tam umistit i botnik. A uz byl ohen na strese! Je fakt, ze je pohodlne nemuset se zouvat u dveri a vzhledem k tomu, ze jsou zvykli mit pomocnici na uklid, by me roznaseni spiny nemuselo az tak trapit. Ale boty v loznici mi prijdou jako totalni zhovadilost! Jenze jinde misto neni, leda, ze bych ho presvedcila, ze botnik dame do maleho pokojicka a doufala, ze nez bude porizovat nejake bejby, stihnem se prestehovat do vetsiho bytu. No, uvidime, jak to dopadne.. Pauli: Byt je castecne zarizeny, tj. mame komplet kuchyn, koupelnu a v loznici postel a vestavenou skrin. Zbytek musime opatrit, nejdriv hlavne pracku, stul a zidle do jidelny a stolek na PC. Ostatni prubezne doplnime. Ja nejsem ten typ, co ma potrebu si budovat hnizdo a nejak je mi celkem hodne jedno, jak interiery vypadaji, hlavne, kdyz jsou funkcni. Takze F. to bude mit jednoduche, muze vybirat, co chce.. Ja mam naroky skromne: potrebuju pouze dostatecne vytapeni (ne tech jejich 18 stupnu, brrr), velke skrine na obleceni, poradnou knihovnu a pripojku na net, jinak muze pro me za me treba veset ze stropu papirove girlandy a obedvat na podlaze :-D Segra bohuzel neni na Beremku, ona tyhle veci moc nemusi.
Odpovedať
Profilova fotka
reys : BRAVA!!!!!!!!!!!!!! tak drzim palce :)
Odpovedať
Profilova fotka
Reys, to te teda obdivuju, ze zijes bez pracky! Ja mam taky potrebu vetsiho tepla, nez jak jsou tu zvykli, nastesti mame vlastni vytapeni, tak si to muzu regulovat (to jsou vzdycky strasne debaty, jestli 19 nebo 21 stupnu)... A protoze jsem byla pred zacatkem topne sezony nemocna, bylo mi povoleno spustit topeni o cele dva dny driv. On je muz tak strasne poctivy, ze dodrzuje i oficialni topnou sezonu. Tusim, ze tento tyden nam v Lombardii vypnou analogove televizni vysilani, tak muzeme vyhodit oba televizory a bude zase vic mista :-D Od jara se chystame koupit novy televizor, ale jeste k tomu nejak nedoslo. Mame od tchanu z chalupy takovy "vintage", z umeleho dreva, obrovska krava. Dalkovy ovladac ma rozmery a hmotnost cihly :-N Ted chytame tri kanaly v pokoji a dva v kuchyni. Az to vsechno nakoupime a naladime, to bude sok, videt zase jednou ostry obraz bez duchu a zrneni! Ja si tak zvykla na toho naseho starecka, ze kdyz jsem videla u znamych na plazmove televizi jednu reklamu s Belen, byla jsem sokovana, ze jsou ji videt oholene chlupy v podpazi :-N Na tom nasem je umeni vubec rozeznat, ze je to Belen. Kam by se dalo jet na tenhle dlouhy vikend? Pred dvema hodinami mi muz s uprimnym udivem rekl, ze on mi PRECE davno rikal, at neco zorganizuju. Na severu ma byt pry hnusne.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky,tak co se týče botníku, ten my máme v koupelně ;-) Teda je to taková skříň,kde máme spoustu věcí a dolní část byla záměrně vyrobena na to,aby se tam mohly ukládat boty. Jinak teden pár máme vždycky u dveří,ale botník by se nám tam nikam nevešel, protože hned za dveřma máme topení. A věšák máme taky v "obýváku" v rohu u okna, to bylo jediné místo,kam se dal dát. No a moje tchýně má jak botník,tak věšák hned u vchodu, protože tam mají něco jako chodbička. A u nás je to spíš Cri, který si hned u vchodu sundává boty,já bych to občas velice ráda přeběhla i v botech ;-) Pavli: V ČR to pokračuje kupodivu v pohodě. Federico se uklidnil, už se v noci nebudí, se všema se tu kamarádí a je zlatý. Pořád se směje a ze všeho se raduje. I my s Cri si to docela užíváme, sice jsem videla jen dvě kamarádky a to na chvili (ostatním jsem ani nedávala vědět,že jsem tady, protože bych to s Cri nezvládala-nechám si to na prosinec),ale aspoň si docela užívám rodiny a ségry jěště než porodí. Dnes jedeme do Prahy, podívat se tam a sejít se s Olinkou a jejím manželem (ti,co jsou z Rimini). No a zítra skočíme zařídit poslední věci,nákup a v neděli brzy ráno zpátky domů. Pak jsme tři dny doma a letíme zase do Berlína. To jsme cestovatelé :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, tak ja se prisla rozloucit, zitra uz letime. Kufry jeste uplne pobalene nemam, ale hned je to o neco veselejsi, kdyz muzu mit dva velke a dva prirucni:) Sice nevim, jak to jeste s malym a s kocarem potahnu, ale to se nejak zvladne:) Zitra letime v 10, takze musime vyrazit uz kolem 5, 6 hodiny rano. No snad nam to vsechno dobre dopadne a ve zdravi cestu prezijem:) Maly uz se tesi, porad rika jak poletime letadlem a uvidime babicku a dedu a ze spolu budou delat blbosti atd:) No a pristi tyden by meli nasim prijit zapojit internet, tak snad to vyjde a budu se pak moct ozvat. Zatim se mejte pekne
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, katari, blahozelam k praci, podla opisu znie moc zaujimavo. bude to urcite pekna skusenost, tak nech sa ti dari :-) ked spravis karieru, tak sa potom rozhodnes oddychnut si konecne a ist na matersku :-D podla skusenosti daniely a yizheng sa utvrdzujem v tom, ze pracovna zmluva na dobu neurcitu este nemusi byt zarukou istoty. ak ta zamestnavatel bude chciest vystvat, tak bude vsetko preto robit, aby si sam odisiel... ked sme uz pri praci, tak dnes som oslavila posledny den a rozlucila sa s kolegynami, troska mi to bolo aj luto, ale moznosti na navrat su zatial aktualne, aj ked stale na dobu urcitu...no ved uvidime tak po roku :-D reys, nerob si hlavu z hadok z malickosti, aj ked botnik sa nezda malickost, ale este bude takych veci..nejaky kompromis uz najdete. nastastie mame v byte jednu malu miestnost bez okna, a to je satnik, kde mame skrinu s vysavcom, vesiaky na bundy a dva botniky, ale ked v byte nie su koberce, tak sa to vzdy neda nechodit po byte aj v topankach...nechcem ani na to mysliet, ze bude dieta liezt stvornozky po tej podlahe. uvidim, ci sa mi nieco podari vymysliet, aj ked si iluzie nerobim... koberce som si uz naniektorych miestach presadila, ved uvidime... pauli, zelam stastnu cestu, pekny pobyt doma...wow, jeden cely mesiac, pekne si to uzite, ostava aj giorgio cely mesiac alebo potom pride pre vas?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?