Termin svadby 6.6.2015 alebo 4.7.2015?

Potrebujem poradiť, lebo sa so snúbencom nevieme zhodnúť na termíne svadby. Uvažujeme nad týmito dvomi, pričom ide hlavne o praktickú stránku veci - čiže 6.6. ako pekný termín nie je argument :-D Tu sú moje úvahy, opravte ma, ak sa mýlim: 6.6. - začiatkom júna by nemuselo byť tak teplo alebo búrky -> výhoda pre hostí, koláče,... 4.6. je u nás (Nemecko) sviatok - ľahšie pre zahraničných (ca. 8 hostí) si naplánovať trebárs predĺžený víkend na Slovensku, ešte nie je obdobie dovoleniek, je lacnejšie ubytovanie, lebo to je mimo sezónu a už máme predbežne na tento termín DJ-a a sálu (ešte bez zálohy), odrádza ma ale, že snúbenec má alergiu, tak sa bojím, aby svadbu neprekýchal a tiež máme hostí so školopovinnými deťmi z druhého konca Slovenska - nie je vtedy na konci roka posledné skúšanie a nebude problém, keď celý víkend preflámujú? A tiež sa obávam či tento termín nebudú problémy s dodávateľmi 4.7. - dva dni po našom 7.výročí :-) , začiatok prázdnin - decká už nemusia potom do školy, pondelok po (6.7.) je sviatok v Čechách (odtiaľ máme ca. 6 pracujúcich hostí), už bude určite po alergii, ale bude drahšie ubytko, niektorí možno budú chcieť ísť na dovolenky a obavám sa, či nebude moc horúco a búrky Tak ja neviem - čo by ste robili na mojom mieste, resp. máte ďalšie pre a proti? (Viem, že všetkým nevyhoviem, ale chcela by som :-S
Odpovedať
@gertie ahoj, podla mojho nazoru, ak das dopredu vediet pozvanym, ze 4.7. je svadba, nenaplanuju si dovolenku. Preco by malo byt drahsie ubytovanie v juli? Asi zalezi od miesta, ale podla mojich info v BA cena nezavisi od mesiaca jun - jul. Asi by som sa sustredila na to, ci je volna ta miestnost a ten kostol/urad, kde chcete mat. Mozno ten zdravotny aspekt je dolezity, ak ma drahy alergiu. Podla mna je pocasie tak teraz nevypocitatelne, ze tak 6.6. ako aj 4.7. moze byt horuco ci burky...
Odpovedať
@sslavulka Ďakujem, asi máš pravdu s tým počasím aj dovolenkami :-) A tá alergia ma fakt trápi. Ubytovanie je ale naozaj drahšie, to už máme zistené - v Tatrách na leto zdvíhajú ceny, niektorí už v polke júna, niektorí od začiatku júla, niekde dokonca už v lete ani nerobia svadby kvoli sezóne ]-(
Odpovedať
@gertie ahoj, Tatry su asi iny pripad, tam su sezonne ceny, to mas pravdu. Tak drzim prsty, aby ste sa dobre rozhodli...
Odpovedať
ahoj, ja by som si vybrala určite skôr jún, nemusí byť ešte tak horúco ako v júli, aj keď pri dnešnom počasí to nevypočítaš... To, že deti nemajú ešte prázdniny by som určite neriešila... Čo je najdôležitejšie, je to VAŠA svadba, preto si vyber dátum, ktorý sa viac páči vám a nie čo bude viac vyhovovať hosťom... Kto je skutočne váš priateľ a rodina, ten príde tak či tak... :)
Odpovedať
@lenka2005 @sslavulka dakujem dievcence. Vcera bol u nas svedok a on hovoril, ze radsej jul (kvoli tej alergii), tak ja neviem, asi sa rozhodneme na poslednu chvilu, buduci tyzden ideme rezervovat :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?