100 ludi a viac

Profilova fotka
Baby, vzdy som chcela mat vacsiu svadbu, ale pre mna vacsia znamenala 80 ludi. A teraz, ked sme zacali organizovat sme na cisle 140. Tieto, ktore ste mali taku velku svadbu, bolo to ok? Myslim, nenudili sa ludia? Vedeli ste sa im venovat? ja si to neviem ani predstavit, tolko ludi pokope...
Odpovedať
1
2
Fuuha to si v celku predstavit ani nejak neviem. My sme na cisle 50 a to mam uz strachy aby som si nasla cas a s kazdym vedela prehodit aspon zopar slov. Ono sa podla mna nejak nudit nebudu, no ty sa im isto nebudes moct povenovat kazdemu. S tym by som na tvojom mieste ratala, lebo nebudes robit nic ineho, len chodit od stolu k stolu a svadbu si potom neuzijes hlavne ty.
Odpovedať
Ahoj, my máme 130 ľudí, a vôbec sa nezamýšľam nad tým, žeby som sa mala každému venovať, lebo si ten deň chcem užiť hlavne ja (asi som sebec) :-D . Základ je podľa mňa dobrá hudba a zasadací poriadok, oni sa už budú hádam baviť medzi sebou. Samozrejme, že sa im budeme venovať, ale iba v rámci možností... Nám sa na svadbách nejak extra mladí nevenovali, samozrejme prišli raz za celý čas, lebo šli okolo keď mala hudba pauzu, dali si poldecko a odchádzali ;-). A zas, boli sme aj na svadbe, kde bolo 40 ľudí, a taktiež mladí nejako extra neobchádzali hostí.. takže všetko bude ok, a ľudia to podľa mňa vôbec nebudú takto vnímať, že sa im nevenujete :)
Odpovedať
@kajika88 povedala si to dobre. Ono sa asi neocakava, ze si budu mladomanzelia sadat za kazdy stol a bavit sa s kazdym osobitne. to by si tu svadbu neuzili ani keby mali 30-40 hosti. Podla mna cim viac hosti, tak sa medzi sebou viac zabavia. Toto by som nejak neriesila. Hostia si poradia sami neboj sa nic @petolucka
Odpovedať
@petolucka och 140 ludi je uz fakt vela. Co mi kamaratka hovorili, mali tak 80-100 ludi a uz vtedy mali problem sa vsetkym venovat. Ako jedna vec je ta, ze ty si svoju svadbu az tak neuzijes. Budu to nervy a predsa len aspon vacsine sa budes chciet venovat. Tak sa nato uz pomaly psychicky pripravuj:-) My budeme mat 60 ludi a uz aj pri tomto pocte sa obavam, ci sa budem stihat venovat, ale snad ano
Odpovedať
Profilova fotka
My sme sa momentálne zastavili pri presnej 100ke a už sme povedali, že to je strop vyššie nejdeme :-D Nudiť sa jednoznačne nebudú už len preto, že ich bude toľko takže sa budú mať s kým porozprávať, poprípade aj zoznámiť tí čo sa ešte nestretli a čím viac ľudí tým viac sa uvoľnia napríklad pri tancovaní takže tohto by som sa nebála :) A podľa mňa sa nebude nikto hnevať ak sa s ním nebudeš rozprávať pol hodinu. Podľa mňa sa stihneš aspoň na pár sekúnd v pohode pri každom pristaviť, veď noc bude dlhá :-)
Odpovedať
Profilova fotka
My sme mali do 140 a bolo to super. Baviť sa vedeli aj medzi sebou, tak sme ich posadili aby mal každý niekoho takého pri sebe s kým si rozumejú atď. Samozrejme sme sa počas svadby pristavili pri stoloch, svadba je dlhá takže s tým žiaden problém nebude :) A tiež aj oni musia chápať, že to proste nejde aby mladomanželia chodili len po stoloch a rozprávali sa s každým neviem ako dlho. A za ďalšie, na svadbe sa má baviť a tancovať, nie sedieť za stolom. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
My sme mali 100 ľudí + 20 prišlo večer o 21h, takže dokopy 120 a bol to taký ideál :) mali sme asi pol na pol rodinu a kamarátov, z toho nad 50rokov tam bolo asi len 11 ľudí, takže prevažne mladí a energickí hostia a detí bolo asi 15 .. hostí sme porozsádzali tak, aby sa každý mal s kým baviť (sesternice a bratrancov sme dali zvlášť a ujov a tety zase zvlášť - nie každý chce sedieť pri rodičoch :-D ) pri takom počte hostí snáď neočakávajú, že budeš mať s každým čas si 10minút pokecať, my sme boli radi keď sme mali čas sa najesť a napiť sa :-D a keďže som mala zlomenú nohu, tak som nemohla toľko tancovať, tak som mala čas si sadnúť ku každému stolu, ale už po 2minútach zas niekto prišiel že ide sa tancovať, alebo fotiť, alebo bol program a tak .. pokiaľ sa budete vy dvaja baviť a užívať si to, tak ľudia nebudú potrebovať sa ťa pýtať že ako sa ti páči, lebo im to bude jasné :-) ja som si s každým pokecala počas vykrúcanky (tanec po čepčení), síce s niektorými len 20sekúnd, ale aj tak sa ma každý pýtal to isté (ako noha? bolí? ako sa bavíš? si pekná a gratulujem) :-D dôležitá je dobrá hudba, aby ľudia tancovali, alkohol, aby sa bavili a jedlo, aby sa až tak neopili a vtedy nemôže svadba dopadnúť zle :-)
Odpovedať
Profilova fotka
to budete mať riadny zástup teda :-D ale tým, že bude toľko hostí tak by som sa nudy nebála vôbec, práveže naopak, budú sa mať s kým rozprávať aj bez toho aby si sa im musela venovať iba ty :) a tak isto si myslím, že nikto nebude čakať, že sa mu budeš venovať celý večer veď tiež budú vidieť koľko tam je ľudí :) netráp sa takýmito vecami
Odpovedať
ja som by som sa toho tiež nebála :) my budeme mať cca 110 hostí, večer trošku viac a práveže sa nebojím vôbec, či sa budú alebo nebudú zabávať, asi som optimista, takže verím, že budú :) Práve že som zažila svadby pri menšom počte ľudí, cca 50 a tam je väčší ostych sa s niekym zoznámiť, niekoho zobrať do tanca, pretože aj parket vyzerá prázdny. Na druhej strane som bola kamarátke na svadbe a tá mala cez 220 hostí, bolo to už moc, ale čo sa mi páčilo, každý tancoval s každým a najviac bolo, keď novomanželia asi po prvom tanečnom kole šli za každým hosťom, ktorý bol pri stole, štrgnli si(samozrejme s vodou s citrónom, lebo pri takom počte pri skončili pri 4 stole :D ), poďakovali im, že prišli, že sú s nimi a to úplne stačilo :-) to bolo veľmi milé, dovtedy som to nikdy na svadbe nezažila. Ze si našli čas na každého ešte pred tým, ako im neskôr dávali peniažky. takže NO STRESS :)
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som chcela praveze taku mensiu svadbu, no maximalne do 50 ludi aj to sa mi zda vela takze vas zienky obdivujem, ze ste sa dali na taketo pocty :-D ale cim viac ludi tym vacsia zabava takze z tohto by som nemala vobec strach byt tebou :-) a ak aj nestihnes kazdeho osobitne pozdravit, co si nemyslim, ze by sa nedalo stihnut tak sa nebude nikto hnevat ved budu vidiet kolko mate hosti a ked mate nejaky nabity program na hostine tak sa to da pochopit
Odpovedať
@marcipanka002 to je pravda, ze cim viacej tak tym vacsia zabava ale aj tym vacsie naklady a vacsie percento ze sa tam nieco stane. Napriklad to, ze sa tak niekto spije a podobne. My budeme mat max. do 80 ludi a uz to sa bojim, ci vsetko fajn dopadne
Odpovedať
Profilova fotka
@tereziona Ja som bola zatial iba na velkych svadbach kde bolo vacsinou tak do 100 ludi, dokonca na jednej 120 a nikdy sa nic zle nestalo. Vacsina ludi si nechce vyrobit taku hanbu, ze sa nejako spije pod obraz bozi na cudzej svadbe. To je podla mna dost velke faux pas :-D Maximalne co raz bolo, ze sme sa nezmestili vsetci naraz na parket ale starsi ludia potom poodchadzali a bolo dobre, to bol jediny problem, na ktory som narazila pri velkej svadbe
Odpovedať
Článok sa načítava...
Na Takej veľkej svadbe som veru ešte nebola. Zatiaľ sa počet hostí pohyboval tak okolo 80 - 90. tak na jednej strane sa hostia postretajú a budú mať o čom a kým všetkých obehnú, tak sa nebudú aspoň nudiť. Len neviem si to v celku predstaviť len na základe toho, že u nás je napríklad taký zvyk, že sa novomanželia pristavia pri každom stole alebo hosťovi a prehodia s ním pár slov. No ak by som mala obiehať 140 ľudí, tak by som si svadbu asi moc neužila.
Odpovedať
@borka77 tak to teda nevieš o čo si prišla keď si na takej nebola :-D v niektorých situáciách to má taký chaotický nádych ale inak je to ohromná zábava :-D ja som práveže na malej svadbe bola asi iba dvakrát a to som mala taký pocit, že tam každý každého sleduje čo robí, ako tancuje, čo je, o čom sa tí druhí rozprávajú, no proste som mala pocit, že sme tam všetci tak pod drobnohľadom a nevedela som sa tak uvoľniť napríklad pri tancovaní
Odpovedať
@marienka_liena niečo na tom byť môže. ako píšeš, keď je málo hostí, každý na každého vidí a to niekedy nie je moc dobré. no ale tak ani na veľkej svadbe to nemusí byť ono, mne by osobne asi také množstvo ľudí vadilo. neviem, hluk vydýchaný vzduch, na to všetko treba myslieť
Odpovedať
Profilova fotka
Mna nikdy nejak moc velke svadby nelakali. Neviem, pride mi to take zbytocne ak by som to mohla tak nazvat. Zazila som taku velku svadbu aj to kocka robila taku len preto, ze chcela co najviac nazbierat na svadobnych daroch. To mi pride sebecke a my vobec tak nezmyslame. O dary mi teda nejde isto, ale tak nie kazdy je taky
Odpovedať
dobrý zasadací poriadok, jedlo a Dj - a ľudia sa zabavia :-) nudiť sa budú aj 40ti, keď tieto veci budú chýbať/budú zlé... a venovať sa im ty nejako extra nemusíš, nie je povinnosť sa pri každom pristaviť, kto chce, nájde si ťa.... bola som ako člen rodiny na svadbe so 130 hosťami, nuda nebola, všetci sa bavili, jedlo skvelé, hudba tiež, a nevesta sa ani nepristavila pri všetkých stoloch, kto chcel, šiel za ňou :-) a skvelá zábava.... zato bola som aj na menšej svadbe (40 ľudí) a tam som sa nudila
Odpovedať
@leixi a keď sú jednoducho obaja z veľkých rodín? neodsudzovala by som to hneď, ako "sebecké" a čo ľudia s pár hosťami, ani nie celou rodinou, lebo sa napr. "nemusia"? to nie je sebecké?... každý, ako to má v rodine, takú svadbu spraví, všetko má pre aj proti a nudiť sa dá aj na malej, aj na veľkej svadbe, baviť detto
Odpovedať
Profilova fotka
@leixi nam neide o to, ze by sme chceli nazbierat peniaze alebo co, ani s tym neratame, a ani som sa nad tym takto nezamyslala, takze tvoj nazor je totalne mimo, nehnevaj sa, a neidem to radsej dalej ani rozoberat, lebo by z toho nevznikla rozumna konverzacia. Keby bolo iba po mojom, tak taku velku svadbu nerobime, ale kedze obaja rodicia robia prvu svadbu v rodine, tak si povedali, koho tam chcu mat a preto z toho vznikol taky pocet ludi. Ano obaja sme z velkej rodiny a okrem toho si beriem vychodniara, kde svadby o pocte 150 ludi su uplne normalne a bezne a nikto to neriesi, pre nich je praveze svadba s 50 ludmi vec, ktora sa bezne nerobi a je zvlastna. @zuzuliennka budeme mat skupinu, jedla aj pitia hodne, kedze to bola podmienka svokrovcov, aby nikto nebol hladny ani smadny. Takze s tymto som uplne v pohode :)
Odpovedať
@petolucka neboj sa, zvládnuť sa to dá, len to treba najlepšie s maminou a sestrou, príp. družičkou dôkladne rozplánovať, zasadací poriadok je, dovolím si povedať, 80% úspechu; je pravda, že hostia sa po večeri zvyknú už podvíhať a každý bude inde, no predsa, je to dôležité; potom dobre rozplánovať (s reštauráciou) jedlo, aby neboli veľké prestoje, ľudia budú nervózni; aby bolo všetkého dosť no a DJ, ktorý odsleduje dianie, bude hrať tak, aby sa ľudia bavili, aj oddychovali, dobrý DJ to má v oku a vidí situáciu.. no nezvládnuteľné to nie je a ty tiež nie si povinná sa všetkým venovať, ako som písala vyššie, dôležité je, aby si si to užila 🌸😊 svadbu som vždy chcela mať ako taký "rodinný ples", ľudia sa jednoducho budú nestrojene baviť, rozprávať sa, tancovať, jesť 😊 a tak aj bolo a svadbu nám chválili ešte 3 týždne po nej
Odpovedať
Profilova fotka
Nebála by som sa jej. Podľa mňa má takto akú takú istotu, že sa ti hostia zabavia a nebudú sa nudiť. Pri takom počte, to podľa mňa ani nie je možné. ako písala @zuzuliennka zasadací poriadok bude cestou k úspechu. no to by som povedala, že t platí pri všetkých svadbách a oslavách
Odpovedať
neviem, ako ostatné žienky, no ja som vlastnú svadbu brala v prvom rade tak, že svadba v hl. úlohe so mnou, ja v bielych šatách a ako hlavná postava celého dňa - taká svadba už v mojom živote nebude a preto si ju v prvom rade užijem ja.. a áno, dá sa to.. aj som si tu pred svadbou čítala, ako si niektoré moc ani vlastnú svadbu neužili, že tá sa robí najmä pre hostí - hej, beriem, ale aj tí ľudia na našej svadbe boli a budú ešte hosťami aj na iných ale ja ako nevesta už nie.. takže zasadací, DJ, dobrá hudba a ľudia sa bavili (nemali sme ani žiadne hry, ani starejšieho /toho vlastne robil Dj akokeby/, ani zvyky).. aj vlastná svadba sa dá maximálne užiť, pokiaľ mám priority a naozaj nie je podľa mňa povinnosťou žiadnej nevesty obehať všetky stoly, keď má viac hostí.. mne sa to podarilo, stolov bolo 7 po 8- 10 ľudí, ale veľa ľudí prišlo za mnou, alebo na parket hlavne - nepridávajte si stresy 😊😊
Odpovedať
@zuzuliennka to je pravda. No vies, kazda nevesta berie svadbu trocha inak. Jednej je po pravde jedno, co si hostia pomyslia,preto ze to robi pre seba a pre partnera a ina sa trapi hlavne hostami, aby sa im pacilo a hlavne, aby ju púotom neroznasali vsade, za to, ze sa im nieco nepacilo. Je to rozne
Odpovedať
@otil_a ale mne nebolo vôbec jedno, čo si hostia pomyslia a že to robím hlavne pre seba - ja som to chcela tak, aby sa to hosťom páčilo, aby boli nadšení (čo aj boli) a zároveň aby som sa skvelo bavila aj ja 😉 to vôbec nie je "buď-alebo", dá sa to pekne spraviť "dokopy", mne sa to podarilo a nie je to nemožné
Odpovedať
ono 100 ludi, 100 chuti (alebo 140 ludi, 140 chuti) ... mysliet si, ze kazdemu vyhoviete a stavat sa preto pomaly na hlavu je podla mna naivne ... preto treba tieto (zbytocne) starosti zahodit za hlavu a v prvom rade mysliet nato, co sa paci vam (je to vasa svadba v prvom rade) ... mozno to znie sebecky, ... nech ;-) kazdopadne som aspon pri pripravach neosedivela ... a neuverite, aj hostia vyzerali spokojni ;-) suhlasim so @zuzuliennka
Odpovedať
Profilova fotka
@mo_tylik tiez som povedala mama, ze mi sice zalezi na tom, ako sa budu hostia citit, ale ze sa hlavne chceme zabavit my s drahym, kedze dufam, ze sa vydavam prvy a poslednykrat v zivote. A svokre vysvetlujem, ze sa neda vyhoviet vsetkym aj keby sme sa akokolvek snazili, ked tam niekto pride s tym, ze sa bavit nechce tak sa bavit nebude, a mozme mu aj modre z neba zniest
Odpovedať
@mo_tylik ešte napísala jednu najdôležitejšiu vec - nevyhovieš nikdy všetkým, aj na našej svadbe sa možno niekomu niečo nepáčilo, ale o ničom takom ani sprostredkovane neviem, a keď niekto chce byť mrzutý, tak bude.. dôležité ste vy, nevesty, je to vaša svadba a vôbec to nie je sebecké, chcieť si užiť vlastnú svadbu @otil_a a nerozumiem zmýšľaniu - "neveste je jedno, čo si pomyslia, robí to pre seba"...? a aby ju neroznášali všade, že sa nepáčilo?? každá do svojej svadby vkladá určite maximum, tak ak sa niekto chce sťažovať, je to len a len jeho problém, prečo by som si to ja ako hl. postava dňa nemala užiť, kvôli nejakým takýmto ľuďom? odfiltrujte, bavte sa 😊 všetkým sa nikdy vyhovieť nedá
Odpovedať
@petolucka hlavne si do toho nenechajte príliš kecať najbližšími, svokrou.. áno, poradiť sa, predsa len, majú viac skúseností, ale stáť si aj za svojím - ja som nechcela čepčenie, babka ma presviedčala, aj čepiec priniesla, normálne sme sa ale porozprávali, že ja k tomu vzťah nemám a nechcem niečo len preto, že je to zvyk a všetci to pochopia.. a čepčenie ani nikomu nechýbalo, videla som ako debatovali všetci za stolmi, pri jedle, na parkete, mala som okolo polnoci dokonca pocit, že by som im to aj "pretrhla" 😊
Odpovedať
Profilova fotka
na mna je to osobne mozno az prilis vela ludi ale niekto chce mat malu svadbu a niekto velku. je to potom na nom ako zvladne uskalia takejto velkej svadby. povedala by som, ze je to hlavne o financiach, podla nich sa odvija asi aj pocet hosti. nevesta zo zenichom si maju uzit svoj svadobny den a nik by sa podla mna nemal hnevat za to, ze nepridu ku kazdemu a nevenuju sa mu osobne, o tom predsa svadba nie je
Odpovedať
Profilova fotka
Veľa - málo. To je podľa mňa každého vec. Niekto chce mať na svadbe len najbližšiu rodinu a niekto úplne všetkých. ako si písala @konvalinik je to aj o peniazoch. Každý si spraví takú svadbu, na akú má. A ja som sa teda ešte nestretla so svadbou, kde by sa ľudia nudili, to nie
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?