Koľko koláčov a občerstvenia potrebujem pre 120 ľudí?

Ahojte, viete mi, prosím vás, poradiť, ako treba rátať sladké a slané koláče na osobu a koľko alka (víno, pálenka, vodka, fernet, koňak) a nealka(minerálka, cola, malinovka) potrebujem na svadbu so 120 ľuďmi, ďakujem veľmi pekne za radu. :-)
Odpovedať
Ťažko povedať. Teoreticky by mali stačiť 3 - 4 koláče na osobu + prirátať koláče do výslužiek (cca 10 - 12 ks/výslužka). Alkohol by som rátala 1 fľašu na 3 osoby, nealko 1 fľaša na 2 osoby.
Odpovedať
Profilova fotka
no nieje flasa ako flasa :-D 0,5l alkoholu na osobu (podľa toho kto co pije) + 0,5l vina na osobu mineralku 0,5l+1l nealka radsej nech je toho viac ako ked mam o polnoci stresovat, ze nieje co pit :-) a ked vela zostane tak mozno do konca roka nebudeme musiet kupovat ziadne alko ani nealko :-D zakusky tiez tak 3-4 na osobu + velka alebo mal vysluzka na kazdu rodinu
Odpovedať
Profilova fotka
no ja si myslim ze teda jedna flasa nealka na 2 osoby bude malo. ja ratam asi 2 litre na osobu. lebo tak budete tak nejak mozno os cca piatej poobede do rana. tak mne by urcite tiez nestacila polovica flase, aj na zapitie jedla aj na zapitie nejakeho alkoholu.a po tancovani su ludia taktiez smadni. takze radsej viac ako menej a ako tatarida pise aspon ostane az do vianoc :)
Odpovedať
Profilova fotka
takze my sme mali kolace na hostine v pocte 3-5ks na osobu, a bolo to vela, nezjedlo sa, co sa tyka mineralok, tak nam sa v sept. vypilo na osobu 2flase (2x1,5l) to pije kazdy a stale, cely vecer az do rana.. aj ku vinu a aj len tak.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, ja rátam koláce 5ks na osobu (poradila mi to cukrarka, že to je také optimum) nealko - 1 lit. minerálky + 1lit. sladená , alko - 1 flasa 0,7 vína + 0,5 lit. tvrdý alkohol
Odpovedať
Profilova fotka
tu ja asi neporadim,my sme toho nakupili vela a pila sa mineralka vinea kofola,par flias tvrdeho a asi 5litrov vina,to sme mali 60ludi :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D .Vsetci ludia boli nonstop na parkete ku stolu sa chodilo len nealko pit :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Ahojky, my sme ratali na kazdeho 3 kolace (na hostinu), slaneho sme tusim kupovali 3 kg (tycinky) + na kazdu osobu maly pagacik. Co sa tyka pitia - ratali sme na osobu 1 dvojlitrovu flasu sladkej a 1 jeden a pol litrovu flasu mineralky (kupovali sme perlivu aj neperlivu), 0,5 l vina a kupovali sme tusim 20 flias fernetu + potom po flasi vodky (obycajna, sladka), demenovky, becherovky, slivka, hruska, marhula, ceresna, jaj este sme kupovali aj pivo tusim 30 flias.....najviac vsak slo u nas vino :-) samozrejme ze aj nam ostalo, ale vsak to sa ti nepokazi. tazke je radit, ty najlepsie vies, kto co pije :-D :-D :-D :-D mali sme cca. 50 ludi, no potom doslo asi dlasich cca. 30 kamaratov.
Odpovedať
my sme mali pre 74 ludi 3kolace na osobu (na hostinu, vysluzky neratam) slaneho asi 2-3kg cca 1,5l mineralky na osobu + z restiky sme mali v cene 0,25l flasky mix - tonik, dzus, kola... (neviem kolko sa popilo) 70x 0,75l bieleho vina (ostala 1 flasa) 50x 0,75l cerveneho vina (ostalo asi 5 flias) z vodky, fernetu, slivovice sa vypilo asi po 1 flaske. mali sme toho kopec v restike, ale nevypite sme mohli vratit dodavatelovi pivo sme mali tocene z restiky, asi 3 pohare sa vypili
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?