Koľko vína na svadbu pre 130 hostí?

AHOJTE chcem sa spýtať mame cca 130 ludí. a chcela by som vediet že kolko vína cca ste asi kupovali frajer povedal že tak 70 flias stačí. ano závisí akých hostí mame, ale to sa neda určit, niekto pije tvrde ale zrovna vtedy sa bude krotit a da si víno. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ale zase na svadbe to dosť býva tak, že sa ľudia prispôsobia pri alkohole, nedá sa každému vyhovieť, že bude piť to čo vždy. Podľa mňa keď dojde víno tak si kľudne dajú aj niečo iné. Ale aj v tejto skupine by ti mali vedieť pomôcť alebo si tam prečítaj už čo tam písali http://www.mojasvadba.sk/group/6673/d...
Odpovedať
@hananevesta Ďakujem
Odpovedať
@z1984 My máme na svadbe 170 hostí ( ale vrátane detí), čiže asi 130 ako ty, máme dospelích. Víno kupujeme fľaškové, 35 litrov biele, 35 litrov červené. :) ak si nie si istá, jasné, môžeš kúpiť o 10 fliaš viac...veď to postojí :)
Odpovedať
Ja by som rátala si 0,7 l fľašku na dospelú osobu, to by mohlo byť tak akurát ale pozri si ešte tú skupinu čo ti pridala hananevesta tam sú celkom užitočné informácie.
Odpovedať
Profilova fotka
@z1984 my sme ratali tak, ze 0,5l na par. Uz teraz vieme, ze malo ludi bude pit vino, kedze skoro vsetci piju tvrde ale tak samozrejme vino nesmie chybat ale vela ho kupovat nejdeme
Odpovedať
treba si aspoň trošku pozisťovať kto čo pije a podľa toho si zrátať. ak sa 90% ľudí rozhodne, že bude víno tak 70 litrov bude málo. ak bude víno piť 20 ľudí tak to bude veľa takže aspoň akú takú predstavu musíte mať. a najlepšie by bolo keby beriete napríklad z veľkoskladu kde sa dá potom víno vrátiť ak by sa nevypilo a tým pádom by ste mohli zobrať aj trošku viac aby bolo zásoba keby čosi a prinajhoršom ho potom vrátiť.
Odpovedať
mali by ste aspon cca vediet kto bude co pit. ked dojde vino tak som si ista, ze ludia budu dalej byt to co zostane, to je na svadbe normalne ale ak vam ho zostane vela tak co budete robit? to budete musiet robit vinove polievky :D :D
Odpovedať
@zussane to sa neda moja sesternica pila tvrde a zrazu na jednej svadbe pila vino. Tak isto kamaratka vsetci fernet a zrazu kazdy pil vino
Odpovedať
Existuju vinarstva kde ti vezmu spat co sa nevypilo. Radsej mat viac. A ak mate kvalitne hedlo podobe dobre maj aj vino. Vyberak ho s vinarom
Odpovedať
@juliet86 my to presne tak ideme riesit. Vybavili sme si vinarstvo, ktore nam potom zoberie naspat zavrete flase a vrati peniaze
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?