Svadobná cesta do Egypta. Idete niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
kdo letíte do Egypta, popř. kam?
Odpovedať
http://www.novinky.cz/zahranicni/bliz...
Odpovedať
Presne jsem čekala, že se to tady hned objevi:-D
Odpovedať
@helenitta V Turecku jsme byli minulý rok a bylo to super. Nicméně i tam nedávno byli nepokoje, takže ono si nevybereš. Každopádně teď mnou projel šok, když vidím titulek, že v Egyptské Hurghadě našli mrtvé dvě ženy. Jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí, ale zatím se jeví nejpravděpodobnější otrava...No ale úplně ve mně zatrnulo :-)
Odpovedať
Ano, my letíme do Marsa Alam v neděli do hotelu Oriental Bay... 8-)
Odpovedať
@barborelka Tak dejte pak vědět, jak jste se měli :) A moc si to užijte :)
Odpovedať
@barborelka Marsa Alam super.... :-) Oriental Bay ... no, k moři je to trochu dál, ale mají to tam pěkně vyřešené :-)
Odpovedať
@kronecka007 určitě dám...ale myslím, ře to bude ok,máme připlacený lepčí pokoj + nahlášeno že jse o svatebku tak se necháme překvapit ;-) ...nejsme nároční, proto taky asi jsme nebyli ještě zklamaný...víme o čem Egypt je a nečekáme Evropu.... 8-) byli jsem i v horších hotelech a dala se v poklidu.... :-D
Odpovedať
@princina byla jsi v Orientalu...? :-) jo k moři dál, ale v CK nám říkali, že je to vyhlášená oblast na potápění, že se tam slézají i z jiných hotelů třeba ze Sentida atd.... :-D
Odpovedať
Egypt je super místo, já tam byla jak byly ty první silné nepokoje před cca 2ma - 3mi lety a nijak se nás to nedotklo. Jezdilo se na výlety, vše ok. Ale nevím jak je to tam letos. Sice na seznamu.cz je článek, že jsou mrtvé 2 češky, ale tady bych asi počkala na informaci co se vlastně stalo, protože o tom tam není zatím ani 1/2 slova....... Jinak Egypt na svatební cestu je za mě určitě báječný.
Odpovedať
@kronecka007 a kam razíte vy...?
Odpovedať
@barborelka Taky jsme si připlatili lepší pokoj, o svatebce jsem říkala také, ale pochybuju, že to paní na druhém konci drátu nějak postřehla :) Rozhodně nepatříme také mezi náročné klienty, přestože jsme byli v různých hotelech, vždy se nám dovolená líbila. Důležité je počasí a dobrá nálada :-) Takže to máme nastejno :-)
Odpovedať
@barborelka Na pláž se dostane přes frekventovanější silnici - ale stojí tam místní "ochranka" a řídí dopravu - zastaví auta, abyste přešli... Takže snad v pohodě, v období odlivu tam moc vody nebývá,takže se musí trochu dál do moře - jinak šnorchlování je v celé oblasti Marsa Alam super :-) Pěkně si užijte dovolenou a odpočiňte :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kronecka007 na hotelu při příjezdu řekněte, že jste zda na líbánkách, a jestli by se přeci jen lepší pokoj nenašel... my jsme dostali nádherný pokoj s vyhlídkou na moře a všude jsme měli blízko :-) a do pokoje nás vedl manager, který nás po každém setkání v recepci zdravil a ptal se nás, jak jsme spokojeni :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Byla jste některá v hotelu Sultan Gardens? Zajímá mě, jak je to tam s dress code na večeři, zda jsou vyžadovány dlouhé kalhoty u mužů apod. Díky :-)
Odpovedať
@capybarka já sem třeba tyto info našla rovnou v katalogu CK...třeba u Setida bylo v poznámce přímo napsáno, že u mužů se na večeři vyžadují dlouhé kalhoty.... ;-)
Odpovedať
@princina Hm to je dobrý nápad, ale mají právě většinou pokoje již rozdělené dopředu, tak uvidíme no. Naše jazykové dovednosti nejsou úplně úžasné... :-) Připlatili jsme boční výhled na moře, přímý už byl fakt masakr na to, že člověk v pokoji skoro není. Je fakt, že minulej rok v Turecku to bylo super, ale pokoj jsme měli snad ten nejhorší v hotelu :) přesto jsme mlčeli a byli rádi za to...Ale na svatebce bych chtěla mít nějaký lepší...
Odpovedať
@barborelka My razíme do Makadi Bay, hotel Serenity Makadi Heights. Letíme s ITS Billa, už jsme s nimi byli dvakrát a vždy spokojenost. Tak snad bude i tentokrát :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@barborelka Já to právě nikde nenašla, pouze obecnou poznámku, že ve většině egyptských hotelů jsou vyžadovány. A když jsem se ptala přímo cestovní agentury, tak mi poslali pouze ten stejný odkaz, který jsem už četla. Tak kdyby tu byl někdo s osobní zkušeností, bylo by to nejjistější.
Odpovedať
@kronecka007 Tak také dej vědět jak bylo....určitě bude...říkáme si,že jakou si tu dovolenku uděláš, takovou ji máš.....pokud turisté bazírují na hloupostech a cíleně jdou a fotí závady a pak říkají už nikdy tak mají akorát zkaženou covču.... ;-)
Odpovedať
@barborelka Přesně můj názor :) No my letíme až 25. 9., takže zatím čas :-) Ale i tak zjišťuji situaci...
Odpovedať
@kronecka007 Určitě tam bude delegát nebo pomocník delegáta a ty hovoří i česky- blbě, ale jo... minimálně to zkuste :-)
Odpovedať
Holky my byly taky na svatební cestě v Egyptě. Ale podruhé bychom jeli jinam. nebylo to vyloženě špatné, ale byla jsem na mnoha krásnějších dovolených. Takže za sebe nedoporučuji. mě k té svatbě nějak ladí čistota, romatika, porcházky... a ne Egyptský bordel a Faraonova pomsta (nebo jak se ta hcoroba jmenuje). A dneska jsem četla, že tam zemřely dvě češky. Máma s dcerou. Asi na otravu. Určitě se to může stát všude, ale nemyslím, že je teď v Egyptě uplně bezpečno. Pokud to máte už zaplacené tak v pohodě, pokud Egypt znáte a sdeíd vám, tak vyloženě super Ale pokud jste ještě nebyly a nemáte zaplaceno, tak to změnte na jinou zem a do Egypta jeďte jindy, ne nasvatební cestu. Tolik moje rada. Jinak hezký svatby všem holky!!!!
Odpovedať
@pincola Pokud bych jela na svatební cestu v červenci nebo srpnu, tak si také vyberu jinou zemi - Řecko, Španělsko...Jenže svatbu máme koncem září a na dovolenou tedy jedeme přelom září - říjen a to už se z důvodu počasí do evropských zemích bojíme jet. Takže zbyly země jako Turecko, Tunisko a Egypt. V Turecku jsme byli minulý rok a nemůžeme si stěžovat, nicméně co se týče šnorchlování jsme si tam na své nepřišli. Proto volíme Egypt a doufáme, že nebudeme litovat :-) Rozhodnutá pevně ještě nejsem, záloha je zaplacená a za měsíc až budu doplácet zbytek se prostě s cestovkou domluvím co a jak...
Odpovedať
@kronecka007 Aha tak to jo. my taky přesně měli zaplacenou zálohu a rozmýšleli jsme. Já bych za sebe doporučila to Turecko. Je fakt že tam není tak krásné šnorchlování, ale Egypt je porstě specifický. Bylals už někdy? jsou lidé, kteří se tam vracej, pro ty toje. Ale my tam jeli poprvé na svatební cestu a to byla chyba. Už tam nám delegát říkal, že na svatební cestu jsme si měli vybrat něco jiného.Ale zas nemůžu říct že by to bylo vyloženě špatné. Moře bylo přenádherný a na ubytování nároční nejsme. Takže v tom bylo fajn. Jídlo taky fajn. Ale bylo i dost nepořádku a to nám vadilo, Faronova nemoc taky proběhla, nikams e tam nedá jít, jen v areálu hotelu, dost hluku, dost hlučné Ruské mládeže. Já bych řekla, že to na svatební cestu bylo trochu málo honosné slavnostní. Podle mne jet tam s partou a na vodní sporty a tak to stačí. Ale já byla poi svatbě taková naladěná...prostě bílé šaty, zámek, hudba, zámecká zahrada, načančané svatebné stoly a pak špinavý chaotický Egypt. V cestovce nám doporučovali Kanáry a Krétu a Malorku a trochu už vím proč. Ale ráda na to vzpomínám, ona svatební cesta je jiná než všechny ostatní dovolené. Takže v tom to bylo kouzelné i v tom zaprděném Egyptě. Pokud pojedete, vyberte si hodně dobrý hotel.
Odpovedať
@pincola Ja teda Egyptu nestranim, i kdyz za posledni rok jsme tam byli 3x, ale teda nemuzu souhlasit s tim, ze se da pausalne rict, ze je tam neporadek. Ano v Hurghade urcite, tam nema smysl jezdit, je to tam uz dost "vyjezdene" a ani v mori nic poradne neuvidite. Ale pokud bych si vybiral svatebni cestu, tak zvolim jine letovisko, na vyber zbyva v podstate Sharm El Sheikh nebo Marsa Alam, jelikoz do Taby se ted posledni roky moc nejezdi s cestovkama. V Sharmu jsme nebyli, ale podle vseho je to tam luxusnejsi nez v Marse, takze to co budu rikat o Marse tam plati nejspise taky. Pokud clovek chce honosnou slavnostni cestu, jak pises tak si podle toho musi vybrat i hotel ve spravne kategorii. Bohuzel jsi nenapsala v jakem letovisku a hotelu jste byli. Ale pokud vyberes honosnejsi hotel na kanarech nebo podobne, tak za stejnou cenu sezenes i honosny hotel v egypte. Dvakrat jsme byli v Hiltonu v Marse, tak muzu potvrdit, ze to nebyla nahoda, ale sluzby maji opravdu na urovni a zaroven se na urovni chovaji k hostum a pokud aspon dodrzujou trochu dress code, tak si muzou byt jisti ze manazeri hotelu s nimi budou zachazet jako s VIP. Pokud pises, ze je to pro partu na vodni sporty, tak jsi musela byt vazne na spatnem miste, jelikoz vodni sporty jsou u prirodnich rezervaci (prave ty plaze s koraly a vsim tim nadhernym) zakazane. Takze opravdu staci vybrat lepe misto a neporadek jsem v lepsich letoviscich nevidel.
Odpovedať
@mateo1 -my právě byly na Hurghadě a moc pěkný a čistý to tam nebylo :-( Ale na jiných místech to může být krásné. Já byla jen na té Hurghadě :-(
Odpovedať
@pincola Tak alespon uz jsi zazila to horsi a nebudes zklamana pokud se podivas do hezcich letovisek a nekdy v budoucnu az budete chtit nekam jet mimo sezonu a nebude kam, tak to vyzkousite. Muzu doporucit stranky trip advisoru, kde je kazdy hotel moc dobre okomentovany a do te marsy se da jet za rozumne penize. My byli poprve taky v Hurghade a nelibilo se nam to cca pred peti lety. Podle me mimo sezonu nejlepsi pomer cena/vykon na valeni u more a podobne. Na poznavacku to nema vubec smysl prave kvuli vzdalenosti, to radeji vzit plavbu po nilu nekdy v breznu kdy jeste neni moc vedro.
Odpovedať
Profilova fotka
my jedeme do Sentido oriental dream v Marsa Alam a už se moooc těšíme :) v Egyptě jsme už byli a lepší dovolenou jsme nezažili :-) hlavně to moře se opravdu nedá srovnat s jakoukoli jinou "dovolenkovou" zemí, takže je pak už jen na člověku, jestli dá přednost honosnější Krétě a nebo nádhernému moři se spoustou korálů a krásných rybek ;-)
Odpovedať
bacha na egypt, abyste nedopadli jako ta rodinka ted propirana v mediich!
Odpovedať
Já jsem v Egyptě byla několikrát, je pravda, že ne na svatební cestě, ale na normálních dovolených a jsem tam spokojená. Záleží, jakou oblast si člověk vybere, pokud dobře zvolíš hotel, tak není pravda, že se budete pohybovat jen v areálu hotelu ;) Pročtěte dobře recenze a volte 5* hotel. Moc se mi líbilo v Mamlouku - parádní hotel, suprový servis, během pobytu i zařízení večeře v mexické restauraci (tam byla skvělá obsluha a bylo to nóbl), hotel není odříznutý v poušti, dá se vyjít ven, hned kousíček jsou bazárky i kavárny na posezení, kousek od hotelu velké nákupní středisko Senzo Mall. Prostě fajn dovča...Mamlouk je jeden z nej hotelů v Egyptě. Musíte prostě dobře zvolit oblast i hotel :) A co se týče té otrávené rodinky, tak toho bych se nebála, podezřelý je právě manžel, ostatním lidem v hotelu nic není...Takže tohle asi s největší pravděpodobností nemá nic s Egyptem společného :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?