Svadobý termín apríl 2007

Zobraz úvodný príspevok
ahojte, tak nakoniec sme skoncili na termine 28.4.2007 Dufam, ze nas tu zacne pribudat. Hladala som tuto temu, no nenasla som ju, tak som si ju dovolila vytvorit ja sama ;-)
Odpovedať
a akou rychlostou sa tie chumaciky tvoria :-p jooj zahradka to by som brala :-D ale aj na balkone je dobre :-D :-D :-D
Odpovedať
babulky moj pas uz je na ceste z BA x-) x-) x-) mozem zacat balit. uz ma chytala depka, ze co ak mi nedojde... no a v piatok odchadzame x-)
Odpovedať
Profilova fotka
joooj, Marcelka, u nas ani balkonika niet. A kde sa chystate?
Odpovedať
Profilova fotka
Ty ešte nebalíš???? Ja vždy balím už týždeň vopred. Resp. Balím len týždeň vopred. Potom sa na to už len kukám.
Odpovedať
no baby, teda nestíham čítať. čo sa týka prachu je to hrúza, každú sobotu robíme "velke " upratovanie zatial len ta jedna izba :-) a kam to marcelinka idete? u nás sa dovolenka bude odvýjať od termínu konkurzu, takže mi je zbytočné niečo pozerat, aby som nebola smutná :-).
Odpovedať
do egypta x-) tesime sa no nechcela som sa balit lebo pas bol neisty, ale teraz uz mi nic nebrani sa do toho pustit :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Tak pekne pomaly a na nic nezabudni, Marcelka
Odpovedať
Profilova fotka
moja svokra letí v sobotu na rhodos - takže dnes jej idem nakupovať (vždy to robím, aj ju zbalím, proste na letisku jej podám kufor a ide) superovsky sa teším. strašne rada nakupujem pre niekoho na dovolenky. napr. aj naši idú v sobotu na rhodos a v stredu prídu aby sme nakúpili. teším teším.
Odpovedať
Profilova fotka
marcelinka - na koľko idete?
Odpovedať
dobre ranko :-D Kristin a co im kupujes? a to jej normalne pobalis oblecenie? ideme na 8 dni, ale prave volal manzel ze posledny den uz sme o 9 v BA, takze je to len 7 dni...
Odpovedať
Profilova fotka
a v piatok letíte už ráno? prvé dni su najlepšie ... marcelinka - no kupujem tel.mlieko, šampón, krémy, žuvačky, cukríky, osušky ak treba, čiapky, nejaké tričko, knihy na čítanie ... no proste čo zistím že treba a čo nemá. tašku na pláž napr. a včera aj plavky - a sadli jej. keďže som s ňou bývala tak viem ako to robí ona. letí v sobotu o 19,00 takže baliť by začala o 16,00 s tým že "nemám toto, toto ..." a potom sme vždy cestou na letisko kupovali všetko potrebné, príp. keď sme šli s ňou tak na mieste. mňa z toho porážalo, takže už cca 5 rokov to riešim tak že s manželom jej fakt úplne všetko zabalíme, kúpime, pripravíme, vyberieme. ona sa nesťažuje - myslím že je rada. aspoň nikdy nepovedala že to nerobme alebo že jej niečo chybalo. aj do chorvatska keď ideme tak vždy všetko pripravím ja - od jedla na cestu až po vyzvihnutie voucheru, pas má celoročne u nás lebo vieme že keby boli u nej tak sa hľadá... príp zabudne. myslíš že je to blbé?
Odpovedať
v piatok o pol 8 rano sme uz tam no teda to je zaujimavy sposob, nemyslim si ze je to blbe, asi vam to tak vyhovuje a to dolezite. len je to zvlatne :-N musis mat prehlad aj u nich doma
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
takže v piatok si so mnou o 8 už nebudeš písať? :-D :-D :-D to bol vtip. takže v piatok na Teba plne myslím - hlavne teda nezabudnite že ste na svadobnej ceste !!!! nieže vylezete z hotela (z postele). podľa môjho otca totiž na svadobnú cestu sa nemá objednávať ani jedlo (nie to all inclusive) vraj je to zbytočné lebo ešte musíte žiť z lásky !!! a na jedlo času nebude. :-p naši boli na svadobke v Prahe a "vraj" nevyliezli celý čas z hotela :-D :-D :-D ale našim deťom to asi tiež budeme za pár rokov rozprávať ...
Odpovedať
pardon v nedelu o 8 tam budeme, v piato o 1 cestujeme do BA, ale rano som este v praci... moja kolegyna tiez spomina ze riadne nevytiahli paty z izby, no neviem ako my, ale chystame sa vacsinu casu stravit na plazi a v mori... ha ha zit z lasky, moj muz sa tesi hlavne na to ze nebude varit a bude sa prezierat, tak som zvedava ci nebude sklamany...
Odpovedať
Profilova fotka
určite máte švédske stoly takže si hádam vyberie. u nás je to jedno, lebo mi toho moc nenajeme. ja sa vždy všade teším na raňajky. pri mori vždy vstávam skoro a chodím sa prechádzať - so ségrou ak sme s nimi alebo s manželovou neterou (ozaj je manželova neter teraz už aj moja neter????) alebo so svokrou. taká 1-2 hod. prechádzaka pri mori, potom raňajky - to milujem najviac. občas chodievame aj behať k východu slnka - doporučujem si fakt raz privstať a stráviť tak od tej 4 hod. pri mori alebo pri hoteli. nezabudnuteľné. a je aj jedno kde - chorvátsko, egypt, izreal, rhodos, španielsko, vysoké tatry ... toto si ani na jednej dovolenke nenechám ujsť. to zobúdzanie sa, všetko je ešte naké svieže, nové ... západ slnka už nie je isté, lebo vtedy je mnoho ľudí všade, človek je taký plný z celého dňa. ráno je proste ráno. tento zvyk som si vybudovala z "mládi" keď sme sa so ségrou vracali do hotela vždy nás mama načapala a myslela si že aké sme dobré deti že sa chodíme tak ráno prechádzať a tak sme niektoré dni ani nespali, lebo zo žúrky sme s rodičmi rovno išli na rannú prechádzku, na raňajky a k moru a zase na žúrku akol dokola.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojtee... teda, ste sa rozpisali, clovek tu 5 dni neni a nestiha citat... :-D :-D :-D my sme boli na takej mini dovolenke v taliansku, manzel je cyklista a tam boli preteky, tak si to uzival... a ja som s nim isla aspon trochu sa pobicyklovat - lebo doma toho moc nenaspotujem :-p k tomu byvaniu - my mame jednoizbovy byt, ktory sme cely zariadili jednou cestou do ikey - kedze tam toho moc netreba, ale priestoru je to ozaj malo - mame 4 bicykle, štvore lyže, kopu veci na ine sporty - potapanie, tenis, squash - no uz neviem ani kde co mam davat... ako svadobne dary sme "pytali" len peniaze, lebo naozaj vsetko co potrebujeme mame, a co nepotrebujeme nemame kde dat :-D ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte uz vydaté žienky, posledné týždne som si Vás viac čítala ako prispievala a vidím že sa tu preberali rôzne témy:-) K tej aktuálnej o bývaní-my sme mali spoločné bývanie už pred rokom a teraz ani nič podstatné v byte nemeníme. Budúci rok chceme totižto stavať dom, takže v byte plánujeme byť ešte také 2 rôčky a žiadne veľké investície nemajú význam. Dnes sme začali vybavovať veci okolo stavebného povolenia a kopu všelijakých potvrdení, vyjadrení, dokumentov a iných papierov-no hrozné je to s tou našou byrokraciou. A najhoršie je že na liste vlastníctva mám meno za slobodna a vraj zmena osobného údaju trvá minimálne 7 mesiacov....
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, Tinyleaf ;-) Prave som rozmyslala, ze aj na katastri mi treba zmenit osobne udaje a som zaskocena, z toho co pises. 7 mesiacov 8-( vazne? Tak ty uz mas za sebou zaciatocne zariadovanie. Ja sa este stale pasujem s krabicami a taskami v strede izby :-| Ak sa mozem spytat, kolkoizbovy bytik mate?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Mirka, neboj o pár dní budeš mať z krabíc všetko povybalované a v skriniach bude krásny poriadok:-) Trochu asi potrvá, kým si spomenieš, čo je kde uložené, ale to chce len čas:-) My máme trojizbový byt, ale v podstate jedna izba je stále ako skladisko-bicykle, krabice a nepotrebné veci... K tomu katastru-ono záleží v ktorom meste ten kataster je, u nás to trvá nekonečne dlho, takže zákonom stanovených 30 dní je fakt len teória. Myslím, že k bytu to ani meniť nemusíš, veď stále si vlastník, len sa Ti zmenilo priezvisko. Ale môžeš si to zmeniť tak, že napíšeš žiadosť na kataster, že žiadaš o zmenu osobných údajov na LV č. X, z mena Y na Z a doložíš overenú kópiu sobášneho listu. Vraj to stačí poslať poštou alebo odniesť na podateľnu, nič sa neplatí a potom už len čakáš:-) Ja si priezvisko musím zmeniť na LV ku pozemku, na ktorom chceme stavať dom, vraj to treba k stavebnému povoleniu. Ale to by som sa načakala, takže to začneme vybavovať s pôvodným LV a uvidíme, či to prejde, keď doložím sobášny list. To je fakt otras takéto vybavovačky. Ale ak Ti ten LV na byt neponáhľa, skús požiadať o tú zmenu a možno budeš mať šťastie a vybavia Ti to celkom rýchlo.
Odpovedať
ahojte baby, to dne sboli fofry, neviem kde mi hlava stoji. este dobre ze budova zamykaju o 5, lebo by som tu bol schopny aj nocovat |-|
Odpovedať
baby, to mi nevravte, ze vybavenie zmeny os. udajopv na katastri trva tak dlho!!! Ja som daval ziadost minuly tyzden ( to ste mali vidiet, ako som sa hadala s vratnikom, ze chcem ist priamo k tej pani, co nam robila LV a nie cakat medzi strankami, ktore ani nevedia, co maju) a bolo mi povedane, ze v standardnej lehote podla spravneho poriadku. Ta lehota je BEZODKLADNE, najneskor vsak 30 dni, pripadne mozno poziadat o predlzenie lehoty na 60 resp. vo vynimocnych pripadoch na 90 dni. Aj ja mam v praci tieto lehoty, a vzdy sa to do 30 dni da stihnut, tak neviem, preco je kataster vecne nieco extra. Ak do tych 90 dni to nebudem mat na stole, tak im tam spravim vietor. A to ma este nevideili "in action"
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Dupinka, mozno su katastre, kde terminy fakt dodrziavaju. Na tom nasom ocividne nie, na posledny LV som cakala od.6.oktobra a dostali sme ho minuly tyzden Aj to sme uz do toho zainteresovali znamu, ktora to posurila a do tyzdna sme mali LV doma. A to ani neslo o novy vklad do katastra, ale len o vymaz zalozneho prava. A v pripade zmeny osobnych udajov ani nemas moznost ist zrychlene za vyssi poplatok, lebo sa za to neplati. Tak si budeme drzat palce, aby sme to vybavili co najrychlejsie:-)
Odpovedať
no, vidim, ze ja som asi jedna z mala statnych uradnicok, ktore vybavuju veci este pred uplynutim lehoty, chichi. No ver tomu, ze sa do toho urcite obujem, a pojdem si za svojim pravom. Lebo to nie je normalne, co oni na tom katastri robia. My sme mali problemy so zaloznym pravom na hypoteku a vklad do katatstra "vdaka" chybe katastra, kedze vydali banke chybny list vlastnictva, no a ked sme tam vleteli totalne nasr...i a sme im povedali, ze je to ich chyba, tiez som sa predstavila ako JUDr.,tak vsetci behali ako pominuti a bolo to na pockanie. Nehadzem vsetkych uradnikov do jedneho vreca. Ale bohuzial, vsade (aj u nas v colnej sprave ) plati, ze staci jeden clovek,ktory nerobi veci spravne, a uz je negativny obraz o celej organizacii zly.
Odpovedať
tie vybavovacky nie su prijemne, ale to je ta negativna stranka toho, ze sme panicky :-N
Odpovedať
Profilova fotka
dnes ma tak bolí hlava že som si povedala že sa nebudem rozčulovať a hop sa hop. vidím že všetky máme rovnaký názor na administratívu. a dnes toho už od 6,30 čo som v práci mám akurát. a tak som nabehla sem na trochu kľudu ]-( :-D tak dám inú tému - hovirí Vám manžel alebpo Vy jemu manželka (mne to príe také milé keď mi poviem manželka alebo žena :-D ). nemyslím keď vás predstavuje ale tak doma?? sám od seba???
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, my sa sem tam tak oslovujeme aj doma :-) , je to velmi mile... :-D , ja mu hovorim manzelik a on mne manzelka :-D
Odpovedať
mne manzelik hocikedy povie: zena moja, manzelka ci zienka... a ja jemu manzelik... :-)
Odpovedať
a otazocka ako ste oslalavovali vyrocie - prvy mesiac po svadbe? / ak uznavate a oslavujete taketo drobne vyrocia/
Odpovedať
Profilova fotka
boli sme na večeri (žiaľ svokra mala taký deň, že som ju ľutovala a chcela sa vykecať tak bola s nami). a celý deň sme rozprávali ako nám pred mesiacom bolo dobre a ako nám je teraz ešte lepšie :-D ďalšie výmesačie už oslavovať nebudeme lebo sa blíži naše výročie spoluzačatiachodenia a tento rok sme sa rozhodli to ešte posledný krát osláviť. dúfam že to klapne !!!
Odpovedať
dobre ranko babulky :-D my sme mali 1. mesiac v pondelok :-) a dostala som krasnu kyticku :-) ja dufam ze vyrocie chodenia uz oslavovat nebudeme lebo ja si ten datum neviem zapamatat :-( ja tiez robim na urade a na lehoty si musim davat sakra pozor, ale zato policia ma asi vlastne lehoty, este pred svadbou sme mali koliziu a drahemu zobrali vodicak. a dodnes ziadny zaver, ani vodicak ani pokuta, proste nic ]-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?