Svadobý termín apríl 2007

Zobraz úvodný príspevok
ahojte, tak nakoniec sme skoncili na termine 28.4.2007 Dufam, ze nas tu zacne pribudat. Hladala som tuto temu, no nenasla som ju, tak som si ju dovolila vytvorit ja sama ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no prepáč ksb, ja som si celkom myslela, že si z PD :-D až teraz kukám na pas že Ba, tak nič.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte babenky, ked je tu takato tema, nevieme ti poradit nejaku naspievanu odobierku pri odcepcovani, aby to nemusela hovorit predna druzica. Dakujem:)
Odpovedať
POCASIE: Ahojte! Prave som na internete objavila jeden clanok o predpovedi pocasia, tak ho tu vkladam v plnom zneni... Verim, ze je pre vacsinu z nas potesujuci :-D : -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Meteorológovia predpovedajú na ďalšie dni a týždne časté zrážky, niektoré noci možno primrzne, ale mráz bude slabý. Pri jasnej oblohe budú cez deň v nížinách teploty desať stupňov a viac. "V počasí sa nič nedá povedať s určitosťou na sto percent, ale zima v pravom zmysle už nemá veľkú šancu. Celú zimu boli nadnormálne vysoké teploty, keby aj k nám prenikol studený vzduch, nezachová si svoje pôvodné vlastnosti, bude sa ohrievať. Ak aj náhodou silnejšie primrzne, tak veľmi krátkodobo," hovorí Faško. Jar sa oficiálne začína 21. marca, ale meteorologická jar je od 1. marca. Pre jarné počasie je typické, že sa striedajú obdobia vyšších teplôt s mrazmi, lenže mrazy trvajú veľmi krátko. Na zemi je veľmi málo prirodzeného snehu. "Keby sneh bol a v marci by prichádzala teplejšia vlna, teplo sa v začiatkoch spotrebuje na topenie snehu. Keďže sneh nie je, oteplenie bude hneď zohrievať zemský povrch. Z povrchu sa ohreje prízemná vrstva atmosféry a teplo môže nastúpiť veľmi rýchlo," hovorí Faško. V prírode už je veľmi veľa príznakov jari. V Bratislave pri Slovnafte už začali kvitnúť divo rastúce slivky, narcisy majú puky, drozdy sa už niekoľko týždňov správajú ako na jar. Pavel Faško hovorí, že sneh je len v kotlinách na krajnom severe, severovýchode a v stredných a vysokých horských polohách. Najvyššie položená obec Slovenska Lom nad Rimavicou má 28 centimetrov snehu, Oravská Lesná na severe 38 centimetrov. Ani vo výškach okolo 500 metrov nad morom už väčšinou sneh nie je. Napríklad v Podolínci, ktorý leží takmer 600 metrov nad morom a je na severe Slovenska, bolo na začiatku týždňa iba päť centimetrov snehu. Po teplej zime zvyčajne bývajú aj ďalšie mesiace relatívne teplé. "Dnes nedokážeme povedať, či aj leto bude teplé, ale existujú príklady z minulosti. V roku 1994 bola teplejšia zima a leto veľmi horúce. Teplé leto sa však nedá spájať len s tým, aká je zima," hovorí Faško. Vyššie položené lyžiarske strediská však stále ponúkajú veľmi dobré snehové podmienky. Lyžuje sa v Západných Tatrách, Vysokých Tatrách, na severnej strane Chopku, na Čertovici, Donovaloch, v Telgárte, na Martinských Holiach, Skalke, Kubínskej Hole, Oravskej Lesnej či Čiernom Balogu.
Odpovedať
veľmi potešujúca správa, dúfam, že to tak naozaj bude.
Odpovedať
Profilova fotka
skvelé. ako stojí Vaša blízka rodina so šatami? už majú všetko pripravené? akej farby majú Vaši najbližší šaty? môže byť pre svedka aj kostým. moja ségra totiž šaty neoblečie.
Odpovedať
ja myslím, že to je jedno, hlavne aby sa dobre cítili. Aspoň ja to tak beriem.
Odpovedať
Profilova fotka
u nas to nie je bohvieco, myslim ze ani sestra ani mama nic nemaju, a stale sa snazia nieco vhodne najst, ale nejako sa im nedari:) Myslim ze na farbe a type oblecenia nejako obzvlast nezalezi, zdielam nazor katkaa100 musi sa v tom dobre citim, to je najpodstatnejsie:)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj ksb, moja teta vedie v BA folklorny subor a viem ze chodia aj odcepcovat. Stoji to asi 5000 Sk, napisem Ti do IP www stranku, lebo neviem, ci sa to tu moze uvadzat. Je tam aj telefonne cislo, ak by si chcela zavolat a spytat sa na blizsie info.
Odpovedať
Profilova fotka
ja som mala na sestrinej svadbe tiež nohavice a boo to super. dobre som sa cítila a nikomu to neprišlo čudné
Odpovedať
moja sestra-svedok bude mat nohavice, inak si ju neviem ani predstavit, teta tiez nohavicovy kostym. draheho sestra dlhe cierne saty... kazdy podla vlastneho gusta :-)
Odpovedať
Profilova fotka
díky, moja segra je z toho totiž chorá že ona bude mať kostým a bud. švagriná šaty - mne je to v celku jedno, ja by som tiež radšej zrušila šaty ale mi si moc nerozumieme s bud. švagrinou, takže sa celkovo vyhýbam diskusie s ňou a jej vkus mi je úplne cudzí. určite sa ségra poteší že nebude jediná. s priateľovou mamou to bolo najhoršie. tá bola nakupovať so svojou dcérou a kúpili 4 veci vycálovali neskutočné peniaze a potom tie šaty ukázala môjmu priateľovi. Ten len v tichosti prišiel za mnou a povedal že sa na to mám ísť pozrieť. z očičiek som mu videla že to určite neprežijem aby v tom išla na svadbu, tak sme sa nakoniec dohodli že pôjdeme kupovať spolu. Nakoniec na prvý šup sme vybrali neuveriteľné šaty - fakt nádhera a za perfekt sumu. Takže sme všetci spokojní.
Odpovedať
No, čo bude mať na sebe moja svokra, netuším. Oni si na vkusné veci veľmi nepotrpia, hneď sa jej vkus spája s drahotou, čo nie je vždy pravda.. Milý má z toho trošku hrôzu, keďže popri mne sa naučil vnímať tieto veci inak. vraj už niečo kúpili, tak uvidíme na svadbe. Netrápi ma to, je to ich vizitka, čo budú mať oblečené. Čo sa týka našej strany, mamka si kúpila dlhé šaty a kabátik navrch, tatkovi kravatu a košeľu doladili k jej šatám a samozrejme tmavý oblek. Segra je vydatá žena, tak povedala, že šaty sa jej už veľmi nehodia, hoci si myslím, že v pohode si mohla vziať aj to, ale rozhodla sa pre kostým (sukňový). No a ostatní svadobčania, hm, to je na nich, tak, aby sa cítili dobre. Šaty robia človeka, sú jeho vizitkou. ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahojte, moja sestra uz ma na moju svadbu ;-) vybrate saty, su krasne, take bleduckomodre a korzet je vysivany zlatou nitou, je v nich kocka. mamina este nema nic vybrate a ja nemam popolnocne satky :-( ale snad sa to buduci tyzden vyriesi
Odpovedať
ahoj shirley, neboj, tie prave na teba niekde cakaju, ja som dnes natrafila na uzasne saty a vobec som to neplanovala :-D no a pripojim sa do diskusie o obleceni moja mamina si kupila matny jasno zeleny suknovy kostym, dlha sukna, top bez rukavov s nasitou "akoby" sietkou a k tomu kratke sako do pasa, je to perfektne usite a dokonale sadne na jej postavu, dokonca hadze zlatiste odlesky - je z takeho trosku pokrceneho satenu (ak si to viete predstavit - teraz je to strasne *in) no proste je v tom kocka a k tomu ma zlatiste topanky a kabelku. draheho mamina ma tiez perfektny vkus, takze sa vobec neobavam o jej oblecenie. no a moja sestricka, ktora je zaroven svedok, bude mat este neviem co :-D :-D
Odpovedať
baby čo máte svadbu v kostole, ako ste na tom s náukami? my už máme za sebou tri a o týždeň dalšiu. máme takého staručkého pána farára, má už osemdesiat rokov, ale je úžasný a veľmi múdry. Fakt sa na tie náuky tešíme a celú hodinu pozorne počúvame, fakt som nečakala, že to bude také fajn. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj shirley - tak my to máme práve naopak celkom mladého farára a musím povedať, že je to veľmi moderný farár - boli sme na dvoch stretnutiach asi na cca 45 minut a vlastne na tom prvom sme len vypisovali nejaké papiere a na tom druhom nám len povedal, asi ako by sme sa k sebe mali správať a vôbec nám netlačil kaleráby do hlavy o najakom pobožnom živote - dal nám takú tenkú bružúrku aby sme si doma prečítali a doslovne povedal že on nemá rád také tie nábožné knihy že to je citujem "nahouby", a toto je písané úplne ľudsky a o Kristovi sa tam píše asi v jednej vete. Teraz ideme už len do kostola na skúšku a potom už len svadba. Veľmi nám to vyhovuje, lebo nejaké orácie my nemusíme.
Odpovedať
Ahojte. Nasa prva nauka bola tiez o vypisovani papierov a tak vseobecne, o viere, druhoch nabozenstva, na dalsich sme postupne presli jednotlive sviatosti, takou nenarocnou formou, skor debata. Ziadne prednasky, u fararka v byte (greckokat.( Je to v pohode, len mily naposledy skoro zaspaval :-D lebo fararko ma taky kludny hlas. Este nas caka posledna nauka: o manzelstve, ale co viem, je to tiez skor o tom, aky je jeho zmysel, trochu historie.. a ziadne kazania o tom, co sa smie a co nie. No a prakticky sa prejde cely obrad.
Odpovedať
dobré ránko aprílovky, tak už sa nám to pomaly kráti, podla plánovača na tejto stránke to máme za 54 dní :-D
Odpovedať
dobre ranko :-D ahoj sonulienka, dlho si tu nabola, co mas nove?
Odpovedať
Profilova fotka
Tak to ja mám len 47 dní. Začínam nestíhať.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte babenky, k tym naukam - my mame pred sebou uz poslednu, kt bude 8.3. - s manzelskym parom... inak nase nauky boli super, najdlhsia bola s doktorom a najkratsie boli s fararom - tie trvali asi pol hodinku...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak ja pridávam tiež - za 46 :-D tento týždeň nám prídu poháre, už mi volal, že sú hotové, teším teším
Odpovedať
Profilova fotka
my sme boli v piatok vyberat a kupovat obrucky, len este ich nemame, lebo nemali priatelovu velkost - ale asi budu buduci tyzden :-) pohare nebudeme mat - budeme mat ozdobene len normalne pohare, co dostaneme z restiky- bude tam biela maslicka
Odpovedať
Profilova fotka
ja som trochu z obrúčiek nervózna, lebo mali prísť minulý týždeň a ešte nie sú :-(
Odpovedať
ahoj, ja som si konečne kúpila topánočky, ale stále nemáme ešte oznámenia a ani obrúčky a popolnočné šaty ani nevravím :-) , tento týždeň musím trošku zrýchliť :-D
Odpovedať
ahoj babenky!!! 47 dni!!!! Ani som si neuvedomila, ako strašne to letí! :-o Mne by mal prísť tento týždeň ešte závoj a na poslednú chvíľu budem určite hľadať kaderníčku a vizážistku...
Odpovedať
ale my sme šikuľky a všetko stihneme :-D
Odpovedať
Ahojte:-) My to mame za 54!!! Vcera sme dokoncili oznamka, uz ich len dat tlacit a poposielat. V podstate mame vsetko okrem takych drobnosti ako su nilonky. Este uvazujem nad jednym spodnym pradielkom, uvidim. Ak natrafim na nieco pekne, tak si kupim, ale vyslovene kvoli tomu behat po obchodoch sa mi nechce. Inak, ta predpoved pocasia, co som tu minule hodila, asi velmi nevychadza. Aposn u nas.
Odpovedať
jéééj.. spodné prádlo.. ďalšia srandička :-) v decembri som si kúpila super súpravičku korzet s podväzkami, samodržiace pančuchy.. ale obávam sa, že už teraz by som mala mierne problemy s rastucimi prsiami a ako porastie bruško, to ani netuším :-N Takže to budem zrejme fakt riešiť na poslednú chvíľu.. tak ak polnočné šaty, terazky to nemá zmysel. :-D
Odpovedať
bihan, tebe to spodne prádelko už ani veľmi netreba... ;-) Ale samozrejme, každá sa chceme páčiť..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?