Svadobý termín apríl 2007

Zobraz úvodný príspevok
ahojte, tak nakoniec sme skoncili na termine 28.4.2007 Dufam, ze nas tu zacne pribudat. Hladala som tuto temu, no nenasla som ju, tak som si ju dovolila vytvorit ja sama ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no, my sme fotografa zajednavali uz v novembri - je velmi dobry a vychyteny, tak som sa bala aby nebol uz rezervovany... nastastie mal volno, ale spominal ze ma objednavky aj rok dopredu...
Odpovedať
Profilova fotka
Dievcata, ked si Vas tu tak citam, rozmyslam, ze by som sa hned mala rozbehnut do nejakej cukrarne. Ja som kolace, torty ani kyticu este vobec neriesila, myslela som, ze staci tak mesiac dopredu. Samozrejme, ze moja mamina by kolace objednala najradsej uz aj hned teraz:-) Mam saty, topanky, zenichov oblek, oznamka, lupienky na stol, menovky, kostol, restiku, fotografku, objednane navleky na stolicky a tak napoly aj hudbu. O zavoj som prisla, pretoze som chcela pouzit sestrin, ktory bol par rokov zlozeny... a ako som ho tak zehlila nad parou, zachytil sa o zehlicku a zrazu diera ako hrom. Takze ma caka si zohnat este zavoj, nieco modre, nieco biele do vlasov a kopu dalsich inych veci, o ktorych v tejto chvili ani neviem...
Odpovedať
kolace objednavat mesiac pred je uz dost neskoro. ja ked som sa informovala este davno davno tak mi povedali ze tri mesiace pred treba objednat. takze sup sup, mamka nech uteka objednavat
Odpovedať
My sme objednali kolace uz v septembri. Nasa cukrarka je dost znama a na svadby berie objednavky aj pol roka dopredu. Tiez obcas rozmyslam, co sa tak plasime, asi to bude aj vdaka tejto stranke. Lebo ked tu clovek cita, co niektori ludia maju, hned ho musi chytit panika :-D . Inak kocky dnes som vybrala saty, tak sa tesim, ze az. Foto dam neskor do albumu. No budem trochu extravadantna :-D :-D :-D
Odpovedať
Myslíte, že stačí mať zajednanú cukrárku, alebo treba tak vopred nahlásiť aj počty. Cukrárku už totiž zajednanú mám, ale zatiaľ neviem, koľko koláčov chceme. Inak vy si koľko idete dať piecť?
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ja som dnes vybavila celú hostinu, hudbu, tortu a koláče, výslužku, víno a tak. Som z toho strašne rada. Aj ten pán čo so mnou hovoril musel byť veľmi rád, keď som mu povedala moje predstavy. :-D No ale keďže vie akú práu robím, tak mi povedal že všetko vybaví aby ma aspoň trochu odbremenil. Fakt som mu vďačná. Mám len za úlohu zohnať zlaté servítky - tak ak viete kde pomôžte. ;-(
Odpovedať
Nam radila cukrarka 10 -15 kolacov na hlavu a to ako aj s vysluzkou. Inak tak 5- 8 na hlavu na zjedenie. Nasi este chcu zobrat kolace do prace a nieco chceme dat susedom a tak. Myslim si, ze aj ked objednas viac tak ich urcite nevyhodis, skor ich porozdavas. ;-)
Odpovedať
Ďakujem, môžem začať počítať. Vyhadzovať sa určite nebude. :-)
Odpovedať
dobre ranko :-D tie pocty kolacov ma tiez zaujimaju. my sme zatial pocty nehlasili, len sme si objednali cukrara
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, ja som na stranke jednej cukrarne citala, ze na jedneho cloveka treba pocitat 3-5 kolacov na hostinu + vysluzky. Ale asi zalezi aj na tom, o ake velke kolace ide...neviem si predstavit, ze by niekto zjedol za vecer napr. 5 francuzskych kociek:-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, ja tiez este nemam presny pocet zakuskov, ale mam zajednanu cukrarku... buduci tyzden idem k druhej cukrarke co mi pecie tortu na doladenie detailov...
Odpovedať
Profilova fotka
ja som tiež nehlásila počet zákuskov - iba počet ľudí a počet výslužiek. ale tortu som si dala robiť len jednu jedninú aby nezanikla čo mi aj odporúčali, vraj keď je viac tôrt tak práve tie sú zbytočné. ja druhy zákuskov ani nepoznám - okrem punčových rezov takže dúfam že to všetko cukráry vypočítajú, prepočítajú a dodajú. a že nebude málo.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ja sa tiež spolieham na to, že mi cukrárka upečie rôzne druhy koláčov a nebudem jej musieť diktovať, aké konkrétne chcem.Ona má s tým určite viac skúsenosti.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte dievcata, chcem sa spytat - mate vy nejaku specialnu satku a klobuk na odcepcenie? myslim tym farbu alebo material... Kde sa take nieco kupuje? alebo poziciava?
Odpovedať
Myslím, že nič špeciálne nie je stanovené. Čo som bola na svadbách každý mal inú šatku aj klobúk, kto čo zoženie to má. Vždy si to požičali od rodiny alebo kamarátov.
Odpovedať
Alebo ešte ma napadlo. Ak máš na odčepčovanie objednaný nejaký folklórny súbor možno budú mať všetko potrebné pripravené.
Odpovedať
ahojte som tu nova :-) my mame svadbu 28.4.2007 v BA.
Odpovedať
Ahoj.
Odpovedať
Profilova fotka
Dobré ráno, tak už mám šaty a som úplne prekvapená. Myslela som že budem mať problém vybrať a že sa nebudem vedieť rozhodnúť, ale vyskúšala som si asi 4 a hneď som vedela ktoré si vyberiem. Proste boli ako na mňa uliate (zúžiť ich treba o 15 cm v páse a prsiach) a presne také som si predstavovala. Aj môj otec ich hneď schválil (boli sme celá família). Chcela som ich dať do alba ale zase sú moc veľké. Ako sa to zmenšuje?
Odpovedať
Profilova fotka
Dobre ranko:-) Vitam aj Katkuuu:-) tiez mame svadbu v BA tyzden pred Tebou...ak sa mozem spytat, kde ju budete mat?
Odpovedať
:-) Pre Jankazaba - :-) Cauko - ja som mala na svadbe DJ i starejsiho v jednej osobe- mali sme hosti zo zahranicia/Nemci a Česi/ - robil pytacky/vo vysivanej koseli,siraku/,privitanie,pripitok polnoc.zacepcenie s programom a s 3 svieckami.Na polnocne zacepcenie si vsetko priniesol on - aspon sme nemuseli my vobec nic zhanat ,aj ked moja krstna o tom nevedela a sama doniesla cepiec,ale sirak aj tak zabudla.Takze sme boli radi,ze on zabezpecil vsetko. ;-)
Odpovedať
kristin - záleží na programe, ktorý doma máš... väčšinou sa v menu Image nachádza položka Resize a potom si to môžeš prispôsobiť na veľkosť, ktorá sa ti hodí... väčšina programov na úpravu fotiek to podporuje...
Odpovedať
Profilova fotka
kzz, dakujem... s hudbou mame zatial najvacsie trapenie - este nevieme koho, ci zivu kapelu, alebo dj, niekto mi radil, ze dj a na odcepcenie folk. subor... neviem, este nie sme rozhodnuti, len ma to tak zaujimalo, ze co budu mat ostatne dievcata :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak šaty už sú tam. Zajtra vložím aj boty. V obchode nebol problém vybrať si (v Poluse), celkom fajn že začala plesová sezóna. Bihan ďakujem za pomoc.
Odpovedať
Ahojte! Ja uz mam saty vybrane( este v novembri ), v salone mi povedali, ze teraz pridu nove, tak ak sa mi bud nejake pacit, ze nie je problem si vymenit, za povodnu cenu. Len si samu seba neviem predstavit so zavojom, lebo mam kratke vlasy. Snazim sa nechat si trochu dorast, ale ziadna slava, nikdy som dlhe vlasy nemala a to nie som ja, parochne a pricesky nechem. Fakt ste mi dali dobry napad, obzerat sa teraz po topadnkach, je plesova sezona.U nas vyber topanok bielych je celkom slusny, ale snad teraz toho bude viac... Chcela som vediet, preco si objednavate na odobierku nejaku folklornu skupinu a robia sa okolo toho take drahoty? Je pravda, ze tento zvyk sa kedysi robil ( a vedeli ho robit clenovia rodiny ), ale ak sa dohodnete s niekym z rodiny, ako by ste to asi chceli, tak taku "light" verziu zmaknete.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte tak aj ja som tu nova svadbu mam 28.4. v lubici mam jeden problem mame fotografa z BA a ten nam navrhol fotenie pred svadob.obradom neviem ci je to vhodne moj snubenec je z LH(50km od nas)a neviem kde by sme vsetkych hosti dali kym by sme sa my isli fotit a co by vlastne robili
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj - smejko_a vitaj ja sa idem fotiť po obrade (šaty by ženích pred obradom nemal vidieť) a medzi tým idú všetci hostia do nášho domu na mini občerstvenie a kolaudáciu nového domu. keď potom prídeme z fotenia tak ma prenesie cez prah. ale keby to tak aj nebolo tak sme mali radu, že idú na hostinu, kde bude len jednoduché občerstvenie (pitie, nejaké sendviče a pod.) a tú hodinu sa zabavia , usadia.
Odpovedať
smejko_a, to je úplne bežný postup, že nevesta so ženíchom sa fotiapred obradom, kým ma nevesta čerstvý make-up a super účes, potom sa väčšinou zrazia v dome nevesty a všetci idú spolu na obrad. My sa tiež fotíme po obrade, pretože sa nám to tak viacej páči, hostia budú mať zatiaľ nejaké malé občerstvenie tak pri kostole, ako v reštike.
Odpovedať
Ahojte to nie je zly napad s tym obcerstvenim a tak... Ale robi sa to zvycajne tak, ze pred svadbou, kvoli ocesu, make upu a tak. Zenich uvidi nevestu v satach v den svadby, tak co. A nakoniec, nie vsade su v kostole obrady take (napr. greckokat.), ze zenich caka nevestu pred oltarom. My sme dohodli fotenie pred obradom a potom sa venujeme len a len sobasu a hostine ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, k tomu foteniu... my sa ideme fotit pred obradom, svadba zacina o 15:00, tak pojdeme tak okolo 11hod pojdeme do " terenu", cely postup este v marci upresnime u fotografa...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?